Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - prekleti novinjarji.......
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prekleti novinjarji.......

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2015 at 18:44
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

mogoče bi kdo dal gor kolk tolk realn podatek kolk prebivalcev pride na enega novinarja v Sloveniji ali pa naprimer v Nemčiji........mogoče bomo pol lažje razumel, zakaj so prekleti novinarji prisiljeni ustvarjat paniko in vse ostalo o čemer je pisal Gorjanc......

dobro razmišljanje. enkrat sm uštopal eno slovenko, novinarko, ki živi in dela na poljskem. prav da je vse drugač, ko je enkrat sporočilo v tvojem jeziku aktualno za 40 miljonov ljudi v primerjavi z 2 miljoni pri nas. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2015 at 18:54
Originally posted by Andrej B Andrej B wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

  
večkrat sem naletu na mnenje, da bi ljudi kr v rudnik poslali delat. zarad takih zlonamernih neumnosti se mi žolč razliva... 

Aleš, prosim, ne jemnlji besed iz konteksta in ne izkrivljaj resnice.
Ko sem pisal, da bi koga poslal na prisilno delo v rudnik, kamnolom ali kakšno drugo delovno mesto, za katerega delodajalci težko dobijo delovno silo, je to letelo na barabe, nasilneže, lopove, kriminalce in podobne. Naj z delom odslužijo svojo kazen, namesto da na naše stroške počivajo po zaporih.
Menim, da je to bolj vzgojno, kot pa denarne kazni. 
To pa sem napisal !

Teh novinarjev, ki pišejo ( ali povzemajo ) bebave članke ne smatram kot barabe ali kriminalce, res pa je, da njihovega dela pač ne cenim, 
ker takšne novice realno gledano nimajo neke koristi za družbo. Prej obratno ...


poglej si komentarje na portalih, pa boš vidu da "v jame, v rudnike" sodi folk kr v vse kategorije kvazi nepridipravov. sam omenjaš kaznovanje pisunov. kazni ne vodijo v blaginjo. 

mislm, da mediji nimajo več tolk moči kot nekoč že samo zato, ker je številčnost poročevalskih kanalov dans neomejena. kar se pa tiče podebiljanja folka pa, kdo hodi na magazin oddelek po resnico no? če pa govorimo o  speljevanju fokusa pa si mediji delijo dans ta kruh z premogimi drugimi vrstami kradljivcev fokusa (je z drugimi besedami povedal tudi gorjanec). 

zdej, ko rečemo, takih pisunov ne potrebujemo... ničesar ne potrebujemo. ne extra porcije nachota v horsu, ne hipster očal brez šipc. ampak oboje nekoga spravi do kruha, in to pa mislm da se lahko spoštuje. o odgovornosti medijev lahko razpravljamo, ampak zaboga miloga no, pa ja ne mečemo člankov o politiki in vojni v palestini v isti koš kot tiste, ki majo opravit s spodnim perilom neke špele? oz tkole, naj kdo naumi poštenejšo metodo financiranja resnega novinarskega dela v tem kraju in času, pol pa lahk naprej, neki kle se šopirt o odgovornosti, dopustnosti in nedopustnosti... nevem no... nism si niti jst niti vi zmislil sistema, ampak ljudje v iskanju samostojnosti rabijo vir dohodka, po možnosti ne socialnega in kle se mi zdi ena tina, ki piše o špeli še najmanjši problem.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2015 at 19:03
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2015 at 19:22
Frogi, v zvezi z tvojim postom - tisti stripek o Huxleyu in Orwellu. Danes imamo zmes njunih strahov.  --In tudi ja, veliko folka rabi samo priložnost. Žal jo za marsikoga ni. (Toda to še vedno ni izgovor za skrajna dejanja in nevarne je treba odstraniti iz družbe ker imajo lahko vse pa bodo še počeli sranje - v glavnem medijska pismenost, urejena zakonodaja, enakopravnost, to so te stvari ki se jih danes nuca če se hoče družba sploh kam premaknit.). 

Edited by devlin - 11.Feb.2015 at 20:04
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2015 at 19:25
sm mel jst tud ta 2 u mislih k sm to pisal ja :)
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2015 at 20:04
Se vidi z Marsa Smile

Tisti komentar z 'našo' novinarko z Poljske me je drugače malo pretresel - če je res kaj na tem sploh. Smile Čeprav se toliko piše o tem stereotipnem slovenskem provincialnem karakterju - ker naj bi bili zmedeni odkar nismo več privesek nečesa - tega nikoli nisem zares kupil. Na enih področjih sem morda prevelik optimist Dead Sploh pa smo zdaj spet v zvezi držav in bi morali biti kot riba v ribniku namesto v ponvi LOL
Je pa res, da bo še treba najti mesto v tem velikem ribniku. Čimprej.


Edited by devlin - 11.Feb.2015 at 20:15
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 12:11
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

poglej si komentarje na portalih, pa boš vidu da "v jame, v rudnike" sodi folk kr v vse kategorije kvazi nepridipravov. sam omenjaš kaznovanje pisunov. kazni ne vodijo v blaginjo.

Komentarji folka, ki je popolnoma spolariziran? Ki mu je spričo dnevnega pumpanja v glavo podzavestni nivo tega, kaj je kruto in nemoralno, postavljan vedno višje? Le kdo je za to kriv/odgovoren? Politiki definitivno. Še bolj pa mediji, ki naj bi bili sito oziroma filter tega, kar je prenešeno javnosti, ne pa da samo povzemajo piarovska besedila ali izjave vplivnih ljudi, oziroma jih kar copy-pastajo. Kritika tovrstnih komentarjev je vsekakor na mestu, a bistvo je v vzroku. In ta ni, ker bi bilo ljudstvo samo po sebi pokvarjeno, niti posamezniki.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mislm, da mediji nimajo več tolk moči kot nekoč že samo zato, ker je številčnost poročevalskih kanalov dans neomejena.

Nimajo več toliko moči? Zakaj pa potem podjetja oglašujejo v njih, če se jim ne splača? A ni ravno to point tvoje "mrežne matematike" - survival of the fittest? Ja, mediji so se razdrobili, predvsem zaradi interneta in napredka tehnologije ter posledičnih družbenih navad. Ja, cene oglasov so se znižale iz istega razloga; če ne zaradi "krize" pa zaradi tega, ker je treba denar razporediti na več medijev. Ampak vse to nima popolnoma nobene zveze s samim vplivom medijev. Jaz si kot nekdo, ki ima načeloma kar precej pojma o vsem skupaj, drznem celo trditi, da imajo danes mediji bistveno več vpliva kot kadarkoli prej. V jebeni Jugoslaviji, totalitarnem režimu, si imel eno postajo, ki ti je tupila propagando, pa je folk vedel, za kaj gre. Danes imaš iluzijo izbire in podzavestno pranje mozga na hudo visokem nivoju. Lahko je trditi, da mediji nimajo vpliva, če se le-tega ne zavedaš. Pa ne gre tu za nobeno zaroto, kot bi morda lahko kdo razbral iz mojih besed. Zgolj za nek sistem v potrošniški družbi, ki stremi v smeri, da bi iz ljudi izmozgal čim več. Pa najsi bo to iz denarnic ali pa iz ideološke podpore.
Če bi recimo vprašal folk, ali reklame na njih vplivajo, bi jih (to pravim čisto na pamet) verjetno največji procent rekel, da sploh ne, ostali pa bi se opredelili delno do različnih nivojev. Ampak a bi kdo rekel "ja"? Smile Pri reklamah, pa naj se nekatere zdijo še tako bebave, si je treba postaviti samo eno vprašanje: "Če so res tako nesmiselne, zakaj potem sploh so oziroma kako tem podjetjem sploh uspeva v poslu?"
Da imajo mediji neznanski vpliv je preprosto dejstvo in se mi zdi potrata časa nekaj takega zagovarjati. Tukaj bom za hec nalimal en lušten quote iz knjige Sergea Halimija Novi psi čuvaji: »Kako si je mogoče misliti, da bo industrialec kupil sredstvo, s katerim se da vplivati, in se hkrati odrekel temu, da bi vplival na njegovo usmeritev?«
Imam zapiskov iz knjig cel kup sicer, ampak jih nerad uporabljam, ker svoje znanje raje ubesedim z lastnimi besedami Smile

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

zdej, ko rečemo, takih pisunov ne potrebujemo... ničesar ne potrebujemo. ne extra porcije nachota v horsu, ne hipster očal brez šipc.

O fak!!! Ne morem verjet!!! Dejansko si uspel delo medijev zreducirati na nivo hipsterskih "potreb"??? Prosim, izvedi Dejzija, pa zbriši to, ker si ravnokar dosegel novo dno ... Clap

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ampak oboje nekoga spravi do kruha, in to pa mislm da se lahko spoštuje. o odgovornosti medijev lahko razpravljamo, ampak zaboga miloga no, pa ja ne mečemo člankov o politiki in vojni v palestini v isti koš kot tiste, ki majo opravit s spodnim perilom neke špele? oz tkole, naj kdo naumi poštenejšo metodo financiranja resnega novinarskega dela v tem kraju in času, pol pa lahk naprej, neki kle se šopirt o odgovornosti, dopustnosti in nedopustnosti... nevem no... nism si niti jst niti vi zmislil sistema, ampak ljudje v iskanju samostojnosti rabijo vir dohodka, po možnosti ne socialnega in kle se mi zdi ena tina, ki piše o špeli še najmanjši problem.

Tukaj bi se lahko spet v nešteto ponavljal, pa se ne bom.
Iskanje kruha? Naj si kruh poiščejo v nečem, v čemer so kvalificirani. Za novinarstvo definitivno niso. (Ostro rečeno pač, ne tega zdaj jemat, kot da hočem ljudi na ulico metat.) Je pa razumljivo, da je privlačen job, saj ne rabiš niti izobrazbe lesarja ali mešalca malte, da ga dobiš. Dejansko znanje in poznavanje (kaj šele vsestranskost) je v področju novinarstva pravzaprav postalo nadvse nezaželeno. Tako kot v večini drugih podjetniških panog tudi v novinarstvu delavci niso nič drugega kot zgolj meseni roboti za proizvodnim trakom.
Najmanjši problem? Ne, je velik problem. Ni največji, je pa v vrhu.

Sem pa dejansko malo razočaran, da kot tak borec za občo blaginjo tako vestno zagovarjaš slabo delo enega od glavnih aparatov v državi (v času globailzacije lahko rečemo celo na svetu), in to ravno takega, čigar glavna naloga je, da naj bi skrbel za preprečevanje krivic in iskanje resnice ter na splošno občo blaginjo. Seveda je to posledica današnjega sistema in ne vem še česa, tega nihče ne zanika, kot sem že neštetokrat rekel, pa ne dojameš. Ampak tukaj v tej temi govorimo o medijih. In kot sem že rekel, folk o tem premalo ve, da bi lahko karkoli naredil. Vsak problem, ki se zgodi, lahko posredno opredeliš kot posledico sistema, v katerem živimo. Ampak kako boš pri takem vsesplošnem pojmu našel točno nek vzrok, ki ga lahko popraviš? Vedno pozivaš k iskanju predlogov za rešitev. Evo, podaj ga! Jaz sem iz osebnega stališča povedal, kaj je trenutno največ, kar lahko naredim, in kar lahko drugi posamezniki naredijo. Imaš ti kaj boljšega na zalogi? Nenazadnje bi s kešom, ki ga mesečno porabiš za droge, lahko financiral manjši medij Wink
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 13:52
Gorjanec, hm, se mi zdi, da nisva tolk na nasprotnih polih. Načeloma se strinjam z napisanim, in tud štekam kaj misliš pod poznavanjem psihologije glede medijev (the name of the game is the name,) in štekam, da želiš zaščititi novinarsko sceno v svoji v ideji namembnosti, ki je žal dobila v današnjih dneh drugo obliko, vendar pa spet, ko mi praviš, da dosegam novo dno z izjavami, še enkrat uprašam... a tudi ti mečeš "trač pisune" in raziskovalne/vojne etc novinarje v isti sod? 

Jst skušam bit v vlogi tistega, ki bo svojim zaposlenim moral pogledat v oči in razporedit razmerje nalog tako, da jim bo lahko odkartal plačilo. Ker si dobr urednik NE ŽELI biti pristranski in vzet neko strankarsko finančno podporo mora pa vseeno zagotovit financiranje uslužbencev je zdej prevladujoč model da ima medijska hiša dobrih/resnih/pogumnih novinarjev, kolikor si jih lahko privošči, financira pa jih iz trača in istant novic, pa da se ne ponavljam... to je treba vzet v obzir al pa zapret firmo. Ali pa alternativno, dobit folk, ki bo delal zastonj, kar je z kvaliteto dostikrat nezdružljivo, pa tudi sicer so produkcijski stroški nezanemarljivi.


Druga stvar pa zadeva širšo družbo in sicer, dans je jebeno bit zdravnik/novinar ali karkoli od teh nujno potrebnih funkcij... ker vsi prežijo nate, da narediš napako, zakoni pa so spisani tako, da se zlo hitr ujame človk v pravniške pasti... primer Erika Valenčiča je dovolj zgovoren. 

Sicer pa nevem kaj se pizdiš, kot da hočem novinarski sceni slabo.. zadnej par mescev delam zastonj, samo zato, da bi omogočil preživetje portala, tud sam sem govoril z uredinkom točno glede teh stvari o katerih se pogovarjava in nekako moraš štekat potem človeško situacijo vsega skupaj... torej, čedalje težavnejše financiranje medijev upliva na kakovost njihovega delovanja. če ne na kakovost tistih, raziskovalnih vsebin pa na ramerje med njimi in bullshitom.

kar se pa tiče neumnosti glede drog in mojega trošenja.. zdej vidm ja.. kako mediji(govorice) vplivajo... najbolj na zabit folk pravš :)? 

polariziranje pa... nevem no.. berem članke.. ki so napisani dokaj objektivno.. komentarji pa so polaziriani neglede na to... a je možno, da so mediji skozi web 2.0 interakcijo dali samo možnost temu, neglede na svoje pisanje?


Edited by frogstomp - 12.Feb.2015 at 14:07
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 15:34
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

še enkrat uprašam... a tudi ti mečeš "trač pisune" in raziskovalne/vojne etc novinarje v isti sod?

Ne. Ampak žal slednjih praktično ni. Raziskovalno novinarstvo je z izjemo zelo zelo drobnih izjem mrtvo. Tudi vojno novinarstvo je lahko raziskovalno ali "trač". Večinoma namreč z realno situacijo vojni dopisniki nimajo kaj prida stika; pogledajo si par predstav za medije, informacije in press material pa dobijo v press centrih oziroma od velikih tiskovnih agencij, kar je praktično isto, kot če bi ostali doma. To pravzaprav bolj ali manj velja za dopisnike na splošno - igra za javnost, ki publiki nekega medija pričara vtis večje kredibilnosti. Če koga zanima več o tem, je ena od knjig, ki bi jih priporočil - Joris Luyendijk: Je res ali ste videli na televiziji?

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Jst skušam bit v vlogi tistega, ki bo svojim zaposlenim moral pogledat v oči in razporedit razmerje nalog tako, da jim bo lahko odkartal plačilo. Ker si dobr urednik NE ŽELI biti pristranski in vzet neko strankarsko finančno podporo mora pa vseeno zagotovit financiranje uslužbencev je zdej prevladujoč model da ima medijska hiša dobrih/resnih/pogumnih novinarjev, kolikor si jih lahko privošči, financira pa jih iz trača in istant novic, pa da se ne ponavljam... to je treba vzet v obzir al pa zapret firmo. Ali pa alternativno, dobit folk, ki bo delal zastonj, kar je z kvaliteto dostikrat nezdružljivo, pa tudi sicer so produkcijski stroški nezanemarljivi.

Druga stvar pa zadeva širšo družbo in sicer, dans je jebeno bit zdravnik/novinar ali karkoli od teh nujno potrebnih funkcij... ker vsi prežijo nate, da narediš napako, zakoni pa so spisani tako, da se zlo hitr ujame človk v pravniške pasti... primer Erika Valenčiča je dovolj zgovoren. 

Sicer pa nevem kaj se pizdiš, kot da hočem novinarski sceni slabo.. zadnej par mescev delam zastonj, samo zato, da bi omogočil preživetje portala, tud sam sem govoril z uredinkom točno glede teh stvari o katerih se pogovarjava in nekako moraš štekat potem človeško situacijo vsega skupaj... torej, čedalje težavnejše financiranje medijev upliva na kakovost njihovega delovanja. če ne na kakovost tistih, raziskovalnih vsebin pa na ramerje med njimi in bullshitom.
Ne vem, kolikič moram še razložiti, da VSE TO ŠTEKAM! Itak da je bedno, če moraš zapreti firmo in vreči ljudi na ulico, še huje, to se dogaja vsak dan. Tudi ne pravim, da je treba zdaj zapreti vse medijske organizacije in vreči ta folk na ulico. Ni šans! Bilo skrajno brezobzirno in naravnost noro, kaj takega nekomu privoščiti. Če se pa že potrudim biti ekstra zloben, bi lahko na to pogledali tudi s popolnoma negativnega stališča, češ da si ti ljudje to zaslužijo, ker delajo ogromnozansko škodo Evil Smile Ampak situacija v državi je grozna in ljudje se pač morajo preživljati, tako je.
Jaz stremim k izboljšanju medijskega dela, ne k njegovi ukinitvi. Sizifovo delo sicer, kot sem že omenil, v večji meri tudi zaradi stvari, ki jih ti izpostavljaš, saj se proti temu ne moreš boriti že iz same sočutnosti. Razglabljam o sami problematiki, ki jo predstavljajo mediji, in ta ni majhna. Poskušam razložiti kaj in kako je narobe s samim pojmom medijev dandanes, da ne bo folk vsepovprek samo pizdil v prazno. Vse, kar dojamem od tebe, pa je, da hočeš mojo kritiko utišati, ker ... ne vem ... sem brezobziren, ker nimam razumevanja do situacije ljudi ali kaj? Res ne štekam, kaj bi rad. Nenazadnje tudi jaz menim, da sva bolj ali manj na istem bregu.

P. S.: Erik Valenčič je slab primer, saj ima tudi ta zgodba (kot mnoge druge medjsko odmevne zgodbe) dve plati. Pa ne mislim v zvezi z SDS, ker SDS te tožbe po nobeni logiki ne more dobiti in le-ta služi zgolj kot propagandno orodje za blatenje Valenčiča.


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kar se pa tiče neumnosti glede drog in mojega trošenja.. zdej vidm ja.. kako mediji(govorice) vplivajo... najbolj na zabit folk pravš :)?
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

skadu vagon trave letnno
Ja, mogoče malce grda izjava z moje strani, ampak figurativnost pač. Ti si morda malo napihnil svojo porabo, jaz pa malo to, koliko denarja porabiš za te zadeve Wink
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 15:51
kritika je povsem na mestu, vendar ko govorimo o vzrokih in posledicah torej, bebava vsebina -> bebav folk dodajam še to komponento v lokomotivo : situacija na trgu -> ukrep medijev za preživetje -> bebava vsebina -> bebav folk. 

zdej pa tko, ko sm reku o tej nekoristnosti in nepotrebnosti pisunov.. in povezavo z nacho sirom.. tako kot za hrano vemo, da smo navlečeni na kalorije da to dolgoročno vodi v bolezni, vemo tudi za te medijske podebiljene vsebine, reality showe.. da preprosti ljudje padejo na to in generalno vsi plačamo ceno - se popolnoma strinjam, ampak hkrati se ne strinjam z bankotom in "morda bi počeli kaj koristnega"... žal, ni več planskega gospodarstva ampak kot posledico kapitalizma fašemo še ta bolani cikel ustvarjanaj in quick fix zadovoljevanja nekih čudnih potreb, impulzov.. in mislm da je to ta psihologija o kateri govoriš, vendar je pogonska mašina ravno ta keš flow.. mislm, da mormo upoštevat eno distribucijo profila ljudi tu in tega, kaj bi kupili, da če upoštevamo stanje na trgu, da se ponudba temu prilagaja.. in da vseh ljudi, zaposlenih v tej trač branži ne boš mogu prehranit, če jih boš razporedil po drugih panogah, ki že dosegajo mejne prihodke.  in žal je to edino, kar nam znotraj iste hiše financira še raziskovalno dejavnost.





Edited by frogstomp - 12.Feb.2015 at 15:53
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 15:52
a js prov razumem frogstomperja oziroma njegovo rdečo nit razmišljanja?: cilj posvečuje sredstvo.
Torej: cilj je zaslužit denarčka za preživetje, sredstvo kako ubogi prekleti novinar pride do denarčka pa je posvečeno.


Edited by vonklinkerhofen - 12.Feb.2015 at 15:53
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 16:05
hm.. recmo tkole... zaslužit dinarčke, če želiš v 1. svetu živet standard prvega sveta (nahranjen, umit in spiš pod streho) je nujna komponenta vsakdana.  za dosego tega je treba keš zbrat kakor veš in znaš. in zato je treba prodat neki najnižjemu skupnemu imenovalcu in nato presežek vložit v to kar sicer dela minus. resne raziskovalne članke se piše dlje, veliko se študira, vozhi okoli, zbira materjal... stane zadeva.. in nato jih prebere 50x manj ljudi. 

mediji za preživetje zasledujejo klasični biznis model, s to razliko, da poskušajo v škripcih tega opraviti tudi svoje poslanstvo, kot ga opisuje gorjanec. 

žal glejte, tud svet stav je pripeljal do tega, da so rezultati dogovorjeni.  in se strinjam da je to problem, če se gremo eno resno zrelo družbo. vendar pa ne postavljamo mi pravil igre. več o tem ima dyz v svojem nwo prispevku v zeitgeistu. 

vse to, kar gorjanec pravi da je samoumevno sem šel pisat, ker se mi zdi, da NI samoumevno.

ker se vseprevečkrat reče "samo za profit", in to je besedna zveza, ki ustavi nadaljno razmišljanje. pa bi samo rad vrgu soj luči na to, da o kakšnem profitu mediji sanjajo, želijo si le preživetja, in v borbi zanj se poslužujejo omenjenih metod, zdej pa, namesto da smo jezni kako nas okoli prinašajo, razumimo situacijo, pa nehajmo klikat bebave članke in berimo resne. če bi se tega držali bi se to poznalo v statistiki, s tem pa v prihodku. z zanimanjem bi sami ustvarili boljše pogoje za ustvarjanje novih pomembnih vsebin. kot je recimo walmart upošteval potrošniške navade in odprl eco oddelek kjer hrana ne sme priti na police več kot xyz kilomentrov stran. vendar roko na srce, po treh političnih člankih boli glava, drkaš pa lahk 10x na dan. 




Edited by frogstomp - 12.Feb.2015 at 16:10
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 16:16
Te razumem, samo se bojim, da ti sebe ne razumeš: si potemtakem zaprisežen liberalec: vrženi smo med morske pse, zdaj pa kakor kdo........... bravo, sej js se tud strinjam, da svet tako laufa in to priznavam in zagovarjam, samo me motijo takšni kot ti, ki se tega ne zavedajo, nočejo razumeti ali pa kvasijo visokoleteče stavke, kako je to nekaj slabega, uglavnem prekleti novinarji iz nas delajo bedake, da bi sami reživeli.........??
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 16:40
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

situacija na trgu -> ukrep medijev za preživetje -> bebava vsebina -> bebav folk.

Absolutno! In ravno zato, ker gre za preživetje - pa ne gledam zdaj na medije (zaradi mene, če jih cel kup propade; z določenega vidika je to več koristi kot škode) temveč na posameznike -, se proti temu direktno ne moreš boriti, kot sem že omenil. Vzrok za situacijo je bolj splošne narave (politika, gospodarski sistem ...) in zato se nočem vrteti okoli tega, saj lahko to vodi v neskočnost, naumili bi bolj malo, slej ko prej pa bi prišlo do standardnega preseravanja komunajzarji vs. fašisti, potem pa bi kdo še kakega Hitlerja noter zamešal in gre vse v franže, če malo karikirano ponazorim LOL Pravzaprav imamo v ta namen že debato politika & stuff, pa morda še kako drugo Smile

Kar pa lahko osebno naredim, brez da bi škodil ljudem, ki pač morajo priti iz meseca v mesec, je, da malo "medijsko razsvetlim" folk, posledično se morda spremeni povpraševanje in posledično morda še kvaliteta medijskih vsebin. Idealizem pač, ampak če nečesa dobrega že ne moreš doseči, lahko vsaj stremiš k temu Smile
Imam pa upanja bolj malo seveda. Najbolj gnile medijske vsebine ciljajo na najslabše dele naših osebnosti, te pa imamo in tudi vedno bomo imeli (vsak v svoji meri) vsi, pa če se na trepalnice postavimo. Zato ponavadi vzporedno z razlaganjem vpliva medijev poudarjam tudi pomembnost samorefleksije, razumevanja samega sebe, dela na sebi ... Prav tako nekaj, kar veliki večini ljudi ni ravno najljubše opravilo, predvsem ker je težko in zahteva čas Smile
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 17:06
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Te razumem, samo se bojim, da ti sebe ne razumeš: si potemtakem zaprisežen liberalec: vrženi smo med morske pse, zdaj pa kakor kdo........... bravo, sej js se tud strinjam, da svet tako laufa in to priznavam in zagovarjam, samo me motijo takšni kot ti, ki se tega ne zavedajo, nočejo razumeti ali pa kvasijo visokoleteče stavke, kako je to nekaj slabega, uglavnem prekleti novinarji iz nas delajo bedake, da bi sami reživeli.........??


Ne zagovarjam. Pojasnjujem.ker kar berem je da imajo ljudje vtis da je za medijsko mašinerijo en evil masterplan pa ni. Je borba za postavt neki na mizo. Ni mar ves svet tak, ne le medijski? Nasa prehrana temelji na industriji smrti. Nasa vozila zene izkopavanje tal pod lastnimi nogami.

bi radi boljše medijske vsebine? mladina, finance in podobni ponujajo možnost donacij, tako za naročnino kot za članek. podprite, v dejanju in ne v besedi. 

jst sm po svojem prepričanju hipi, sam pa tud štekam da je keš k kri, požene, glavne delce, ki so potrebni za obstoj posameznika v sistemu. 


Edited by frogstomp - 12.Feb.2015 at 17:12
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 17:16
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

situacija na trgu -> ukrep medijev za preživetje -> bebava vsebina -> bebav folk.

Absolutno! In ravno zato, ker gre za preživetje - pa ne gledam zdaj na medije (zaradi mene, če jih cel kup propade; z določenega vidika je to več koristi kot škode) temveč na posameznike -, se proti temu direktno ne moreš boriti, kot sem že omenil. Vzrok za situacijo je bolj splošne narave (politika, gospodarski sistem ...) in zato se nočem vrteti okoli tega, saj lahko to vodi v neskočnost, naumili bi bolj malo, slej ko prej pa bi prišlo do standardnega preseravanja komunajzarji vs. fašisti, potem pa bi kdo še kakega Hitlerja noter zamešal in gre vse v franže, če malo karikirano ponazorim LOL Pravzaprav imamo v ta namen že debato politika & stuff, pa morda še kako drugo Smile

Kar pa lahko osebno naredim, brez da bi škodil ljudem, ki pač morajo priti iz meseca v mesec, je, da malo "medijsko razsvetlim" folk, posledično se morda spremeni povpraševanje in posledično morda še kvaliteta medijskih vsebin. Idealizem pač, ampak če nečesa dobrega že ne moreš doseči, lahko vsaj stremiš k temu Smile
Imam pa upanja bolj malo seveda. Najbolj gnile medijske vsebine ciljajo na najslabše dele naših osebnosti, te pa imamo in tudi vedno bomo imeli (vsak v svoji meri) vsi, pa če se na trepalnice postavimo. Zato ponavadi vzporedno z razlaganjem vpliva medijev poudarjam tudi pomembnost samorefleksije, razumevanja samega sebe, dela na sebi ... Prav tako nekaj, kar veliki večini ljudi ni ravno najljubše opravilo, predvsem ker je težko in zahteva čas Smile

strinjam v celoti. če še niste poglejte dokumentarc century of self. jst k sm začel delat v spletnem oglaševanju, kjer se prek cookijev in raznoraznih matrik da zelo dobro sledit navadam potrošnika ugotoviš, da tvoja nezavedna dejanja zelo glasno pričajo o razkoraku med idejo sebe zase in idejo tebe na ven (prispodoba z merkator vrečko v zeitgeist debati).

men je všeč družbena proaktivnost (aktivizm se mi zdi ubistvu edina življenja dostojna oblika preživljanja vsakdana), tko da podpiram ideje o osveščenosti, zato pa zmanjšajmo razkorak in nosimo kruh tistim, za katere mislimo, da delajo dobro in pošteno :)  
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2015 at 18:25
Nekateri strokovnjaki s področja oglaševanja menijo, da bomo v roku 10 let že imeli avtomatično generirajoče se oglase, posebej prilagojene vsakemu uporabniku s pomočjo cookiejev in drugih metod za spremljanje navad, prepričanj, vrednot itd. Dejansko en oglas za enega človeka, spedenan v nulo, da naredi najmočnejši možen vpliv.
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 08:32
ブレードランナー
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 10:50
"bi morali".. :)

a je pisal kdo od vas kdaj kkšnemu mediju in povedal kakšnih vsebin si želite več? 

se mi zdi da smo totalno pozabil na "če ste zadovoljni z nami povejte drugim, če niste povejte nam".. in se vse, kar bi lahko bila konstruktivna kritika ali predlog kanalizira v nek pol javni rant... sploh zdej k ma vsak svoj kanal modre barve... jst sm pisal delu k so odlično pokril borbo za konopljo, naredl prov dedicated subpage..
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 10:59
ja, bi morali. kaj ni to njihova naloga? al kaj si želel povedati?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 11:01
treba je sam umret. dolžni nam niso nič. lahko pa izrazimo zanimanje za določene vsebine, pokažemo hvaležnost in ne samumevnost za objavljanje al pa pač plačujemo članke. hočem rečt, pritožbe in nerganje leti v vse smeri in doseže vse, samo naslovnika ne. morda bi pa mi morali mal sprement naš odnos do vsega.. nevem, sam razmišljanje.. 

Edited by frogstomp - 13.Feb.2015 at 11:03
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 11:24
pa kaj ti ni jasno? njihova naloga je, da sami izbrskajo takšne novice in jih objavijo - če so dobri, seveda. ampak ti bi jim itak v vsakem primeru dal plačo :)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 11:27
sploh ne vem, kako lahko rečeš, da ni dolžnost medijev, da nam Slovencem sporočijo, vest o tem, da se je naš SLOVENSKi predsednik v tujini tako osramotil?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 11:33
a jih plačujemo z davki mar? ne, privat firma je, tako da NAM niso dolžni popolnoma nič. lahko pa bralci pomagamo usmerjat kakšne vsebine naj se kreirajo z izkazanim zanimanjem... kot se da povečat ponudbo zdrave prehrane v kontrastu z zdejšno ponudbo, kjer se mast cedi iz vseh por z zanimanjem. 

al je morda kriva država?

jst opažam patern, da smo naravnani k temu, da gledamo u luft in kričimo nad krivicam in kličemo mamo državo na pomoč za usak drek. laži je klicat policijo k rečt sosedu, če lahk mal stiša glasbo. povejmo medijem direkt da nismo zadovoljni z njihovim delom in kaj bi nas zanimalo, do tedaj si bodo pa kruha na mizo postavljali s tem feedbackom ki ga dobijo - bebave vsebine za bebave bralce.

štekam kaj hočeš povedat tako kot gorjanec, ampak za tisto abstraktno oddaljeno neotipljivo entiteto, medijsko hišo, so ljudje z želodci in računi. naša pričakovanja do njih pa so, naj bodo povsem svetniški. želimo tudi, da imajo povsem urejeno slovnico, ampak žal, naše želje lektorja ne plačajo in sm vidu na lastne oči krčenje, kjer to ni pršlo v budget plan. žal mi je. nism si jst zmislu sistema :)


Edited by frogstomp - 13.Feb.2015 at 11:43
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 11:40
ja, potem pa naj grem še zidarju povedat, da naj zid zazida ravno, malarju, da naj enakomerno pomala steno, peku, da naj bo kruh spodaj in zgoraj enako zapečen, in kirurgu, da si želim šiv narejen tako, da se mi rana ne bo odprla petnajst minut po operaciji. gremo vsakemu na tem svetu razlagat (morda celo solit??) pamet, kako naj opravlja delo?!?
ali bi raje ustanovili šole, ljudi izbraževali, kako naj delo opravljajo korektno, da bodo po defaultu nudili dobro storitev?
hm, me zanima, kaj je bolj učinkovito? sicer pa: človeka je treba naučiti lovit ribe ... pa saj poznaš ta pregovor. ker če moram jaz nekomu "iz stroke" povedat, kaj bi on samoumevno moral vedeti, potem pač ni "iz stroke".
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 11:41
DODATEK:
seveda ni njihova dolžnost. je pa samoumevno, če želijo biti dobri na nekem področju.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 12:10
Seveda je dolžnost, to je sámo bistvo medija kot pojma. Nenazadnje so se s tem namenom tudi izoblikovali novinarski kodeksi. To, da so večinoma (vključno s slovenskim) obupno spisani in da zoper kršenje etičnih načel ni nobenih sankcij, kvečjemu pravne, kadar gre za morebitno kršenje zakona, je pa itak očitno.
A moram 666-ič poudarjat, zakaj ni point debate o tem, da medije proizvajajo ljudje, ki se borijo za vskadanji kruh? Nihče ne sprašuje, zakaj mediji producirajo, kar producirajo, tako da odgovarjanje na to nezastavljeno vprašanje ni potrebno.

Kar se pa tiče kričanja nad krivicami - first you have to get mad Smile
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 12:35
Čist tko iz izkušenj frogi. STA se financira iz davkoplačevalskega denarja, sem bla tam na krajši praksi. In večina slovenskih medijev dobesedno kopira vesti od tam, spremenijo malo kakšen naslov in objavljajo sebe kot avtorje, STA pa samo kot vir. To sn opazla predvsem za finance, politiko in tut kakšne kulturne vsebine. In tut za mano ni gledal noben lektor, ker se brezhibno poznavanje jezika (slovenščine in angleščine) od zaposlednih preprosto pričakuje. Da ne pride do kakšnih lapsusov, prebere prispevek kak sodelavec/-ka za tabo, potem pa še urednik.

Tko da če STA o tem ni poročala, za tem pomoje res tiči politični interes. In slovenski mediji, tut po tvoji logiki bi vsaj oni sigurno morali o tem poročat.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 13:39
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Seveda je dolžnost, to je sámo bistvo medija kot pojma. Nenazadnje so se s tem namenom tudi izoblikovali novinarski kodeksi. To, da so večinoma (vključno s slovenskim) obupno spisani in da zoper kršenje etičnih načel ni nobenih sankcij, kvečjemu pravne, kadar gre za morebitno kršenje zakona, je pa itak očitno.
A moram 666-ič poudarjat, zakaj ni point debate o tem, da medije proizvajajo ljudje, ki se borijo za vskadanji kruh? Nihče ne sprašuje, zakaj mediji producirajo, kar producirajo, tako da odgovarjanje na to nezastavljeno vprašanje ni potrebno.

Kar se pa tiče kričanja nad krivicami - first you have to get mad Smile


razumem in se strinjam, sam ocenjujem, da ni tok slabo stanje. vendar pa je vsak portal v boju za preživetje, da lahko  sledi temu kodeksu v določenih resnih temah primoran postreči tudi s tračem in po prepisovanju novic, vse zato, da bi lahko v določenem segmentu svoje poslanstvo tudi izvedli. 

zdej pa, kar se tiče financ in feedbacka, častim še eno insajdersko. zaradi spolnega šandala, ko so mediji natepavali stotine novic dnevno, dokler se un ni obesu... so se odzvali oglaševalci.. in izvrgli tiste medije, ki so zgodbo najbolj poganjali. to je imo en učinkovit način usmerjanja vsebin..

kar se pa tiče kaznovanja pri upoštevanju kodeksa in regulacij nasplošno... men se zdi da jačamo regulacije na vseh področjih.. vsem se gleda pod prste, skos več je pravil in kaznovanja. to lahko delaš imo v času debelih krav, če pa se gremo to zdej pri trenutni finančni situaciji in shemi v katerikoli panogi, pa lahk povzročimo s tem kolaps celih panog. 

če ne damo medijem proste poti pri finančni samovzdržnosti in jih hkrati ne financiramo se bojim, da bomo s tem pa res ogrozil še tisto, kar je kvalitetnega poročanja.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 16:01
Jaz pa mislim, da stanje v medijski sferi je slabo, in to zelo. Seveda se obči javnosti ne zdi, ker se ne zavedajo, kako ogromno moč in pomembnost imajo mediji. To je vendarle (neuradna) četrta veja oblasti in tako se imenuje z razlogom. Privatiziranje medijev in delo v interesu zaslužka je zame skoraj tako, kot če bi privatizirali našo ljubljeno policijo (pa vem, da je ta že zdaj katastrofa).
Nenazadnje pa mi gre blazno na kurac to nenehno izogibanje odgovornosti medijev, tako za pizdarije, ki jih ušpičijo, kot tudi za stanje v državi. Seveda je trenutno medijsko stanje posledica sistema, v katerem živimo, itd., ampak mediji nosijo velik del krivde, da je temu tako, ker niso opravljali svojega dela. Namesto izobraževanja javnosti in odkrivanja resnice, javnost dezinformirajo, zavajajo in ji odvračajo pozornost na trivialne teme.
Od kje javnost ve kaj o dogajanju okoli sebe? Od medijev. In če ti tega ne povejo, kakopak nihče nič ne ve. Kot je rekla Sandra: samo povzemanje press releaseov, izjav za javnost in tiskovnih agencij. Mediji naj bi bili sito, filter, preko katerega naj bi informacije prihajale do ljudi. Dandanes tega ni; imaš direktne posnetke ali copy/paste izjave politikov, kar v dotičnem primeru pomeni, da mediji delajo točno to, kar le-ti hočejo - tisto, kar so hoteli javnosti reči, poneseš naravnost do širše javnosti. Kako potem ne bi bilo toliko kreganja in razdeljevanja na pole, če si ljudje mnenje in pogled na svet okoli sebe ustvarjajo na podlagi takih in podobnih primerov, na podlagi tega, kar slišijo v medijih?
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 16:38
Pred parimi tedni sem brala tut blog, da ogromna večina novinarjev dela leta in leta honorarno, jih izkoriščajo, silijo v odpiranje espejev, zato da se medijske hiše znebijo plačevanja prispevkov in na RTV dejansko do redne zaposlitve ne morejo pridit brez tožbe delodajalca. V več kot polovici primerov potem delovno sodišče razsodi, da jih morajo redno zaposlit, potem pa imajo ful visoke sodne stroške. In pri RTV ta pristop še nekako deluje, ker je javna hiša. Ne morem si pa sploh predstavljat, kako je pri ostalih privatnih medijih in me res pol ni nobeno presenečenje, da pada tut kvaliteta prispevkov in vsega + zarad poplave informacij z vseh strani se mi zdi da dost ljudi ne zna več kritično luščit bistvenih stvari, pol pa smo kjer smo.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2015 at 17:19
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Pred parimi tedni sem brala tut blog, da ogromna večina novinarjev dela leta in leta honorarno, jih izkoriščajo, silijo v odpiranje espejev, zato da se medijske hiše znebijo plačevanja prispevkov in na RTV dejansko do redne zaposlitve ne morejo pridit brez tožbe delodajalca. V več kot polovici primerov potem delovno sodišče razsodi, da jih morajo redno zaposlit, potem pa imajo ful visoke sodne stroške. In pri RTV ta pristop še nekako deluje, ker je javna hiša. Ne morem si pa sploh predstavljat, kako je pri ostalih privatnih medijih in me res pol ni nobeno presenečenje, da pada tut kvaliteta prispevkov in vsega + zarad poplave informacij z vseh strani se mi zdi da dost ljudi ne zna več kritično luščit bistvenih stvari, pol pa smo kjer smo.
Jaz to poslušam že leta od različnih virov, pa tudi na podlagi lastnih izkušenj bi rekel, da kar drži Smile
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2015 at 17:03
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Jaz pa mislim, da stanje v medijski sferi je slabo, in to zelo. Seveda se obči javnosti ne zdi, ker se ne zavedajo, kako ogromno moč in pomembnost imajo mediji. To je vendarle (neuradna) četrta veja oblasti in tako se imenuje z razlogom. Privatiziranje medijev in delo v interesu zaslužka je zame skoraj tako, kot če bi privatizirali našo ljubljeno policijo (pa vem, da je ta že zdaj katastrofa).
Nenazadnje pa mi gre blazno na kurac to nenehno izogibanje odgovornosti medijev, tako za pizdarije, ki jih ušpičijo, kot tudi za stanje v državi. Seveda je trenutno medijsko stanje posledica sistema, v katerem živimo, itd., ampak mediji nosijo velik del krivde, da je temu tako, ker niso opravljali svojega dela. Namesto izobraževanja javnosti in odkrivanja resnice, javnost dezinformirajo, zavajajo in ji odvračajo pozornost na trivialne teme.
Od kje javnost ve kaj o dogajanju okoli sebe? Od medijev. In če ti tega ne povejo, kakopak nihče nič ne ve. Kot je rekla Sandra: samo povzemanje press releaseov, izjav za javnost in tiskovnih agencij. Mediji naj bi bili sito, filter, preko katerega naj bi informacije prihajale do ljudi. Dandanes tega ni; imaš direktne posnetke ali copy/paste izjave politikov, kar v dotičnem primeru pomeni, da mediji delajo točno to, kar le-ti hočejo - tisto, kar so hoteli javnosti reči, poneseš naravnost do širše javnosti. Kako potem ne bi bilo toliko kreganja in razdeljevanja na pole, če si ljudje mnenje in pogled na svet okoli sebe ustvarjajo na podlagi takih in podobnih primerov, na podlagi tega, kar slišijo v medijih?
 
Se vidi, da obvladaš in dober si opisal dejansko stanje, vendar......., zakaj ne rečeš bobu bob?:
Mediji (novinarji) vršijo specialno vojno proti Sloveniji in njenim državljanom.
In seveda torej, takoj se pojavi vprašanje: kakšni so cilji te dejavnosti in kdo jo financira?
   


Edited by vonklinkerhofen - 15.Feb.2015 at 17:05
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2015 at 17:30

Vzpostavitev Nove Jugoslavije? Ex KP? Shocked

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2015 at 17:35
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Se vidi, da obvladaš in dober si opisal dejansko stanje, vendar......., zakaj ne rečeš bobu bob?:
Mediji (novinarji) vršijo specialno vojno proti Sloveniji in njenim državljanom.
In seveda torej, takoj se pojavi vprašanje: kakšni so cilji te dejavnosti in kdo jo financira?

Em ... Zato ker ni tako? Big smile
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2015 at 17:40
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Se vidi, da obvladaš in dober si opisal dejansko stanje, vendar......., zakaj ne rečeš bobu bob?:
Mediji (novinarji) vršijo specialno vojno proti Sloveniji in njenim državljanom.
In seveda torej, takoj se pojavi vprašanje: kakšni so cilji te dejavnosti in kdo jo financira?

Em ... Zato ker ni tako? Big smile
 
Rečem: Ok!
Pomislim: Naivnež!


Edited by vonklinkerhofen - 15.Feb.2015 at 17:41
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2015 at 19:48
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Se vidi, da obvladaš in dober si opisal dejansko stanje, vendar......., zakaj ne rečeš bobu bob?:
Mediji (novinarji) vršijo specialno vojno proti Sloveniji in njenim državljanom.
In seveda torej, takoj se pojavi vprašanje: kakšni so cilji te dejavnosti in kdo jo financira?

Em ... Zato ker ni tako? Big smile
 
Rečem: Ok!
Pomislim: Naivnež!

No, je treba priznati, da je v zadnjih približno petih letih vzklilo kar nekaj partijsko financiranih medijev, katerih izključni namen je politična propaganda Wink
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 00:07
A zato so si stranke pred parimi leti takoj zvišale financiranje, ko se je izoblikovala koalicija. Edinkrat da sta se PS in SDS strinjale v nečem. :D

Edited by Lif. - 16.Feb.2015 at 00:08
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 09:18
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Se vidi, da obvladaš in dober si opisal dejansko stanje, vendar......., zakaj ne rečeš bobu bob?:
Mediji (novinarji) vršijo specialno vojno proti Sloveniji in njenim državljanom.
In seveda torej, takoj se pojavi vprašanje: kakšni so cilji te dejavnosti in kdo jo financira?

Em ... Zato ker ni tako? Big smile
 
Rečem: Ok!
Pomislim: Naivnež!

No, je treba priznati, da je v zadnjih približno petih letih vzklilo kar nekaj partijsko financiranih medijev, katerih izključni namen je politična propaganda Wink


jih lahk našteješ nekaj?
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 09:33
Frogi, ne prehitevaj, you're ruining it Wink
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 09:40
ah sej veš, jst sm praktičn, zanimajo me številke in živi primeri, ne pa toliko fantaziranje kako bi moralo bit (če stvar nebi bila odvisna od X Y Z spremenljivk ;)

Sicer se klinki na nek svoj način zajebava, ampak se mi zdi da ni tolk stran od kasičnega doživljanja katere koli problematike skozi oči slovenske javnosti - namesto, da bi pogledali številke in realno stanje in dejstvo, da so mediji pod finančnim pritiskom primorani dat revija materjal med resne novice, rajš razpravljamo o nekem prikritem financiranju in načrtnem obskurnem evil planu... 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 12:32
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 14:08
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


jih lahk našteješ nekaj?

Tiskani:
- Demokracija, Slovenski tednik, Express
- Ljubljana in vsi ostali občinski vestniki

Elektronski:
Politikis, Siol.net, Planet TV



Edited by mizzi - 16.Feb.2015 at 14:09
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 16:44
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


jih lahk našteješ nekaj?

Tiskani:
- Demokracija, Slovenski tednik, Express
- Ljubljana in vsi ostali občinski vestniki

Elektronski:
Politikis, Siol.net, Planet TV

Pri tiskanih si pozabil Reporterja, pri TV pa oba Voduškova - Info TV in Top TV Smile
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 20:13
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


jih lahk našteješ nekaj?

Tiskani:
- Demokracija, Slovenski tednik, Express
- Ljubljana in vsi ostali občinski vestniki

Elektronski:
Politikis, Siol.net, Planet TV

Pri tiskanih si pozabil Reporterja, pri TV pa oba Voduškova - Info TV in Top TV Smile
 
Zanimivo.
Zgoraj našteti ustanovljeni zadnjih nekaj let za politično propagando. Politična propaganda v raznobarvnem političnem prostoru kot takšna pravzaprav ni nič slabega.
Kaj pa "režimski?"?
Ustanovljeni od nekdaj, z dolgo tradicijo, delujejo predvsem v smislu vzdrževanja kontinuitete, večkrat ustvarjanjo paniko in zmedo in tendencionalno poročajo. Ali to ni politična propaganda?  
Seveda vsekakor, ali se ti financirajo izključno tržno? 
 


Edited by vonklinkerhofen - 16.Feb.2015 at 20:33
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2015 at 21:31
Ustanovljeni od nekdaj? Uh, to je pa bogokletno, samo Bog je večen! LOL
Pravzaprav tvoj opis niti ni napačen, zgoraj navedeni mediji vanj v večji meri zelo lepo pašejo Big smile

Sicer pa, kateri režim sploh misliš? Trenutni? Smile
Pa še eno vprašanje: Režimske vrste medija (kot tudi navedene definicije, ki mi ne deluje ravno strokovno) ne poznam. Od kod ti? Osebno poznam štiri osnovne principe medijev: avtoritarni, totalitarni, libertarijanski in družbeno-odgovorni. Pojem režimskega medija mi je tuj Clown

P. S.: Politična propaganda je zelo slaba, kadar je zamaskirana v objektivno poročanje. Se v Sloveniji mar sploh kateri medij (časopis, revija, portal, televizija, radio ...) uradno proglaša za pristranskega? Vsi tulijo, da so nepristranski in objektivni! Big smile
Sicer pa lepo, da priznaš, da zgoraj navedeni mediji niso nič drugega kot propaganda Clap
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2015 at 13:24
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Feb.2015 at 16:42
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Ustanovljeni od nekdaj? Uh, to je pa bogokletno, samo Bog je večen! LOL
 
Od nekdaj, ja!!
A se ni čas in zgodovina začela 17. in 18. aprila 1937 na Čebinah?
Pred tem ni bilo nič, razumeš, nič!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2015 at 10:58
http://www.lawyerherald.com/articles/4842/20140301/journalist-fights-back-press-freedom-extremism.htm

eden izmed možnih razlogov upadanja kvalitete in drznosti novinarskega dela je tudi, da so novinarji zaradi svojih objav žrtev političnega pregona. 
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2015 at 12:45
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

http://www.lawyerherald.com/articles/4842/20140301/journalist-fights-back-press-freedom-extremism.htm

eden izmed možnih razlogov upadanja kvalitete in drznosti novinarskega dela je tudi, da so novinarji zaradi svojih objav žrtev političnega pregona. 
 
ha ha ha..........človek, prosim ne govori neumnosti.......govorimo o razmerah v Sloveniji, ne v Koreji....... 


Edited by vonklinkerhofen - 23.Feb.2015 at 12:47
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.