Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - video editing software
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

video editing software

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: video editing software
    Posted: 14.Apr.2015 at 20:33
Yo.

Iščem nek program, ki je zmožen narest videje v resoluciji 2K ali več, recimo 4K čeprav 4K ni prioriteta z možnostjo nastavitve frame ratea na 1 fps in da ima podporo MP4 formatu z AAC kvaliteto več kot 320kbps.

Torej:
- 2K 2560x1440
- 1 fps
- AAC 320kbps<

Tam na Slo-Tech.com so sami debili. Kr neki se oglašajo, pol so pa sitni k jim ne povem nekih detaljev k jih neki zanima, k dab bli pedri. Pol pa napišem a jeeej, a jeeej pa mi moderator zbriše post pa napiše če se zajebavam iz njih. Prokleti debili neuki. Pa kr eni in isti skoz. Noben nima pojma o video produkciji pa se kr neki oglašujejo. Pa en je prbil, da je za moj nivo čist dober MS Movie Maker. Joj, fak ej...

Adobe Premiere, k je eden od stabdardov za video produkcijo ima puno opcij pa možnosti samo video export je omejen na standarde - na standardne formate -> ne moreš naštimat frame rate na 1fps. Razen, če sem jaz kaj spregledal. Sem pa drkal kurac ene 1 uro pa nič našel.

Sony Vegas se mi sesuje pri 2K renderingu. Debili.

VideoPad, k je luškan program, se isto sesuje pri več kot 1080p resoluciji. Prekleti debili. Sem jim jebal mamicu k sem odinštaliral program pa so hotl vedet zakaj jih zapuščam. Prekleti debili.



Ve kdo kej?

V naprej hvala.

LP
Ijus
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2015 at 22:08
dude....am....1 FPS?  zakaj 1 FPS? :S 

zdej gledam vegas.... po mojem drugač sploh ne morš 1FPS met.... najmanj kar jst vem je 23.976 ....

4k pa ni problema 4096 x 2160 vegas podpira. Res, da je precej tečen program - še posebi skregan je z n-vidia driverji [Geforce], samo se da poštimat - neki tweakov je potrebno narest pa pol lepo dela - če pa ti ornk ven meče zna bit problem tud v kompu. Jst na i7 3770, 16 giga rama pa GTX 650 komi zmeljem 1080p .... če dam na 29.97 fps zna počepnit..... :S treba si cajt vzet za te stvari pa ornk poštelat.... še bolš pa si ornk grafo kupit, k to GTX pa te gejmerske GPU so igrače.... če hočeš rendrat na 4k imo rabiš ornk grafo po mojem. [ok nism 100%, ker sm šele od oktobra lani v tem, ampak po mojem kar se tiče nvidia geforce, tud če maš neko 980gtx - ta kartice po mojem niso optimizirane za take stvari]. V adobe pa nimam izkušenj še - mism, da bom mogu it k ISIS na en tečaj! Oni zavidljivo namreč obvladajo video editing v adobu!!! LOL
Edino kar sm do zdej dojel je to, da si je mal več časa treba vzet za tweake, kot pri audiu... :D

 SPloh pa btw mi ni jasno kaj ti bo 4k leta 2015? to bo aktualno po mojem čez ene 5 let... ti niti komp ne požene playbacka.... 1080p moje skromno mnenje ti je še vsaj za 2 leti čist dost, če misliš dajat na net :/

*add :
ej, a ti hočeš v bistvu met 1 sliko, pa dt zraven muzko al kako, če te prav razumem? To daš sliko v program in jo potegneš na tolk časa, kolkr bi rad in pol exportaš v neki - v bistvu, če je samo 1 slika, naštimaš pol na katerikoli fps - najbol je valda najmanj [prejle sm šou še enkrat pogledat :) mism, da obstaja ena opcija half film, k je 12fps, ker maš pol več biststreama za muzko in v mp4 kontejnerju, mislm, da ti gre lahk audio do 500 in še mal kbs.


Edited by Wind Carrier - 15.Apr.2015 at 01:09
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2015 at 22:31
Evo. Že spet. Pa dej, kaj te briga zakaj 1 fps, dam no.
Sploh nam bral ostalega.

Se kdo med vami spozna na video editing programe pa da bo vedel iz rokava al da ima v malem prstu znanje (recimo opisno/orisno povedano): da bo vedel kar sprašujem.

- 2K/4K/poljubno
- poluben fps
- AAC 320kbps<

- Adobe Premier odpade
- Sony Vegas odpade
- VideoPad odpade

Sem probral še nekaj programčkov pa se jih ne spomnem. Vse en drek. Šoder.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2015 at 22:35
ok Big smile 
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 00:20
1 fps sploh ni več video ampak diapozitivi. Nabavi si grafoskop. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 00:26
jst zdej že prou 2 uri razmišlam, zakaj bi nekdo hotu met EN FPS :D :D

k pač, če hočeš, da se ti na vsako sekundo menja slikca, to naštimaš v programu....frame rate je neki druzga pol..... ampak mogoč ma model kako strgano idejo.... you never know Big smile Lamp


Edited by Wind Carrier - 15.Apr.2015 at 00:28
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 02:39
Dejz, no. Za YT videje, no. Smotani.
Kaj če mi več za still-image videe.


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 09:33
a boš mel 1 sliko cel video? al se ti bo menjala vsako sekundo [torej 1fps] ? :)

ej po mojem NE OBSTAJA 1fps, ker ni tazga standarda :) te pa štekam ja. Mogoč obstaja kak home made aplikacija... čeprav po drugi strani ka pa vem. To so neki video standardi, k so bli postavleni in so še iz časa analog filma po mojem. Od tam to izvira, kolk slikc je na sekundo.
 
Sj že takoj sm na to pomislu, sam sm reku, mogoč pa ti hočeš kej bolj strganega narest doma.... jbg - you never knowz! :) 

u glavnem!

ti to, da maš still image video nardiš v video editing softwaru! V bistvu sploh ni važno, kaj maš...to se da tud v windows movie makerju narest al čemurkoli drugemu.....  na žalost je tko, da ti on še zmeri izvozi v najmaj 23.97 fps-ju .... no včeri, k sm gledal, sm našu 12fps. Nižjega pa ne po mojem.

Zdej 100% nism.....ampak po mojem osebnem mnenju vrjetno ne obstaja strandard, k bi dopuščal 1 fps.... 
sj ne vem zakaj te to sploh skrbi, edino, če si upal, da ti bo komp lahko 2k podelal, če boš mel tolk nizki framerate? :)

aja pa še neki - ti lahk v vegasu, kar sm vidu, dvigneš do nekih 500 pa še neki kilo mp3 - to je skori pol wav kvalitete! Predvidevam, da se ti gre predvsem za audio!

drugač btw - men bi blo ful noro, da bi ta debata zaživela, ker mene osebno ful zanima ta stuff.... če je kdorkol, k ga ta stuff zanima in ma kej znanja za šerat se priporočam.... k youtube tutoriale gledat, je tko fajn, k da bi čelne v steno talal :3 Big smile  jst sm zdej ene pol leta v tem in me res zanima...
predvsem adobe premier se imam namen nadrkat :3




Edited by Wind Carrier - 15.Apr.2015 at 09:51
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 10:08
Dejzi, tis mal blesav.

Ja. Teli frame ratei so še iz časov analognega videa. Ali pač. Zgleda tko. To so še full stari standardi. Edin DVD pa BD masta mal večji frame rate.

V programu, ki ima to opcijo, se naštima frame rate. Eni majo presete drugi tudi opcijo custom. Eni celo na 6-7 decimalk.

En frame na sek je v redu (lahko bi dal še manj) ker če bi se kej zjebal pri videu pri streamu je naslednji frame kmalu.

Delam videje za YouTube channel k mam still image videje kjer je video naslovnica albuma. Zdej ker mam za nekatere albume hi-res skene pa lossless format za musko bi lahko komot naredu več kot HD video albuma. Zato rabim program k ma opcijo naštimat frame rate na custom in da ima export audia več kot MP3 320 ali AAC 320.

Za to je dejansko genau Sony Vegas sam k se mi sesuje k dam rendrat. Ma custom frame rate opcijo pa export zvoka v AAC kodeku v kvaliteti več kot 320 (ma tam do 5++) za MP4 format.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 10:29
Hja za moje pojme je problem v kodekih, ne v softweru. Če mp4 kodek ne omogoča 1 fps, ti noben program pri tem ne more pomagati.
Osebno sem tvoje specifikacije sprobal v After Effects CS6 in se jih da brez problema naštimati, ampak pri eksportu v mp4 (H.264 kodek) mi je le-ta zatežil, da je minimum 10 fps.
Če res nujno rabiš točno te specifikacije, ti predlagam, da uporabiš kak drug izvozni format in/ali kodek.
Poleg tega, če že govorimo o YouTubu, YouTube bo video, ki si ga uploadal, v vsakem primeru convertal in prekodiral (tako avdio kot video) v svojo najkvalitetnejšo verzijo s svojim naborom kodekov, tako da se ta lossless in brezhibna kvaliteta slike zagotovo izgubi.

Codecs in Use at YouTube
So what video format does YouTube transcode your video to? Maybe you can match its settings and keep it in the same format so your video doesn’t need to be transcoded. Well, it's a good idea, but it doesn't exactly work that way. For starters, YouTube uses more than just one codec, and each codec is encoded to multiple resolutions and bit rates.
H.264 is the codec used by most of YouTube’s video streams right now, but there are also other codecs in use such as VP8. Some codecs are still in use for compatibility with older cellphones, and newer codecs are in development such as VP9 (link is external), which promises to deliver even higher video quality than H.264.

Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 10:58
Ma tis tud oprtegnjen, človek ej.

Glede YouTube konverzije, da oni pretvorjo vse in avdio in video v svoj format pa ne vem točno. Najbrž res, ker ko uploadam vidim, da tam piše konverting video.

Nima smisla dajat v lossless format ker itak noben kodek, kolikor jaz vem, da je tako, ne podpira lossless formata audia. Tko da ni fore. Če pa YT spremeni frame rate pa za mene ni važno. Jaz se ne mislim jebat z 1 hr brezveznega videa. Da bo render tolk časa trajal.

Ja sej MP4 podpira H.246 kodek. Tko da ni fore, da to pišeš.

Porkiš, no.


Sej pravim. Sony Vegas je to kar rabim. Točno to. Samo kaj ko se mi render sesuje.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 11:00
Pa kaj greš pisat za Adobe da nima custom frame rata po bilo keri želji če sem že to napisal. Adobe je prtegnjen software. Tako kot PhotoShop. Bolje, da ne veš. Sej sem že pozabil kaj je fora PhotoShopa sam je. Prtegnjen software je. Debili so, no.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 11:07
@Gorjanec

wow 10 fps :D

Ej po mojem ti youtube ne bo dvigval frame-rate. Kvečemu dropal - še to mislm, da od lani jeseni celo podpirajo 60fps... Zdej ne vem - mogoč edin, če pač H246 ne bi podpiral 10fps....jst iskreno se s tem nism ukvarjal, k me ne zanima... če je nekdo postavu pravila 23.97 - do 60 fps.... sm si vzel, da je to neko osnovno pravilo :D

drugač pa  če maš ti recimo 24 fps  [ali pač unih epic 10, k si jih ti našu :D ] in samo eno sliko - ta ne bo zgubljala kvalitete, ker maš v programu kompresijo tko naštelano da manj grabi, če je slika na miru.
Če maš 1 sliko v celi sekundi jo posledično glede na bitrate tolk manj kompresira [manj trpi kvaliteta slike]

@Ijus.... good luck finding 1fps! :)





Edited by Wind Carrier - 15.Apr.2015 at 11:38
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 11:08

Tut debili so ljudje! Pravda za debile!! >:/  *slurp*






Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 11:10
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Pa kaj greš pisat za Adobe da nima custom frame rata po bilo keri želji če sem že to napisal. Adobe je prtegnjen software. Tako kot PhotoShop. Bolje, da ne veš. Sej sem že pozabil kaj je fora PhotoShopa sam je. Prtegnjen software je. Debili so, no.


STARI ADOBE JE TOP SHIT - A NISI VIDO ISIS VIDEOV JEBO TE?! Big smile LOL

uni, k pilota zažgejo je ADOBE - ADOBE IS DA SHIT MAAAAN! Big smile
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 12:06
Če se jaz ne motim vsak kodek podpira custom frame rate. Če pa program navija za standarde pa z programom ni možno nastavit drugače kot na presete. Adobe Premier ima AVI izhod na tudi 1 fps.

Če YouTube prekonvertgira frame rate na svoj standard ne vem kako je s tem in me tudi ne briga. Jaz bi rad dal export/render na 1 fps ker ni fore dajat drugače. Tudi tak video se prej naredi in manj zasede kar posledično pomeni manjši upload čas.

Daš pač na 1 fps pa CBR kompresijo in določiš na toliko kot je velka i slika prekonvergtirano v bite. Ker stream se meri z bitih na sekundo. Če je 4K slika velka 1,5 MB pol je stream okol 12.500.000+ bps. Tolk pol pač naštimaš za kompresijo.

Sej pri exportu v 4K pri mojem primeru bi lahk dal frame rate še na manj kot 1 aliko na 1 sekundo.

Glede načina kompresije mam mal pojma - vem v kakem smislu kompresira - kompresira tisto kar se ne premika (tiste kvadratke/dele slike). Ne tko kot si ti napisal. Jaz mislim, da je tko.

-----

for Poli:

LOL, ne se hecatr. Bojo še vstal.

-----

Stari, delal z Adobe PhotoShop v oglaševaslki agenciji. Top šit!
Pa kupl so takrat dual CPU mašino za renderat 3D slike/videje z Maxom. Smo gledal in se čudil izjemni hitrosti odpiranja programa in performancu celega sistema. Ne se hecat. To so resne stvari.

-----

Gully-bully.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 12:27
Vi ste prou Chattulje. LOL
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1914
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 12:36


Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 13:43
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

@Gorjanec

wow 10 fps :D

Ej po mojem ti youtube ne bo dvigval frame-rate. Kvečemu dropal - še to mislm, da od lani jeseni celo podpirajo 60fps... Zdej ne vem - mogoč edin, če pač H246 ne bi podpiral 10fps....jst iskreno se s tem nism ukvarjal, k me ne zanima... če je nekdo postavu pravila 23.97 - do 60 fps.... sm si vzel, da je to neko osnovno pravilo :D

drugač pa  če maš ti recimo 24 fps  [ali pač unih epic 10, k si jih ti našu :D ] in samo eno sliko - ta ne bo zgubljala kvalitete, ker maš v programu kompresijo tko naštelano da manj grabi, če je slika na miru.
Če maš 1 sliko v celi sekundi jo posledično glede na bitrate tolk manj kompresira [manj trpi kvaliteta slike]

@Ijus.... good luck finding 1fps! :)

A ta post se je name nanašal? Ker ful ne razumem pointa ... Confused V bistvu sploh ne vem, zakaj (če sploh) meni razlagaš te stvari (ki so mi več kot znane), ker jaz sem pisal odgovor ijusu.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 13:49


Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

tako da se ta lossless in brezhibna kvaliteta slike zagotovo izgubi.


pač kvaliteta slike se ti ne zgublja, če maš sam eno  - sam to sm hotu rečt. Big smile
Maš pa vedno opravka s kompresijo pri videu. Blo je naslovljeno nate, ampak mišljeno je blo ob enem tudi na splošno. Jst osebno sm navajen dopolnjevat znanje prek interakcije s folkom. Nevermind dude! :) sploh ne dvomim v tvoje nenadjebljivo znanje! Meni ga pač še manjka na tem področju, k sm šele pol leta nazaj štartal :)
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:14
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:



Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

tako da se ta lossless in brezhibna kvaliteta slike zagotovo izgubi.


pač kvaliteta slike se ti ne zgublja, če maš sam eno  - sam to sm hotu rečt. Big smile
Maš pa vedno opravka s kompresijo pri videu. Blo je naslovljeno nate, ampak mišljeno je blo ob enem tudi na splošno. Jst osebno sm navajen dopolnjevat znanje prek interakcije s folkom. Nevermind dude! :) sploh ne dvomim v tvoje nenadjebljivo znanje! Meni ga pač še manjka na tem področju, k sm šele pol leta nazaj štartal :)

No, se opravičujem, razno spotikanje ob 10 fps in druge nepomembne zadeve me je malce zmotilo Wink In moje znanje na področju video editinga žal ni nenadjebljivo. Se moraš kar nekaj let dnevno ukvarjat s temi stvarmi, da jih kolikor toliko obvladaš Big smile
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:23
sj uno sploh ni blo spotikanje. Pač fora mi je bla, da dejansko obstaja tud 10fps.... razmišlal sm včeri ...
Pač kaj se ti bolj splača - recimo ta 10fps ali recimo 24fps - če maš samo 1 sliko. Kje boš manj zgubil na kvaliteti - in odgovor je po mojem - da je pri eni sami sliki dokaj vseeno Big smile

sj to je btw topic, k bi mogu zanimat precejšn del tega foruma, glede na to, da ma vsak 3. član svoj band, k potencialno želi objavit one image video na youtube.

men osebno zdej kvaliteta ene same slike res ni tolk pomembna, da bi šou študirat ali youtube oz H246 dejansko podpira 10fps.....itak ti lahko že sliko samo skompresiraš na par sto kilo pa še vedno zgleda uredu. Kar sm jst zaenkrat delal, se mi zdi, da fps ne vpliva usodno na neko dramatično izgubo kvalitete.

sm opazu, da je tega pač miljon ja. Precej bolj zakomplicirana zadeva, kot audio standard, kjer maš maš pač wav, flac in mp3.... in toj nekak to :D je še neki stvari, k bi jih dejansko vprašal, pa me kr mal mineva...se mi zdi, da je folk vedno bolj usmerjen v uno "google it up you dumb fuck" pristop :D
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:36
Ja. Kure na štrene. Se meni zdi da pri still image videih je bolj smiselno dat 1 fps al kaj takega zato ker bo video manj zasedel in ni fore.

Kaka je razlika med kompresijo pri različnih frame ratih pri still image videju pa ne vem oziroma se mi zdi da je bolj dat manj frejmov ker sej kompresija bi bla pomojem v vsakem primeru enaka. Sam video bi več zasedel če bi blo več frejm rejtov na sekundo.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:39
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:





I support that shit.
Ceep kalm. And smoke some meat. Haha...

Ne sej res. V Sloveniji ima znake začetka schizophrenije že vsak tretji slovenc. Sploh pa smoking zglobe povzroča začasne simptome schizophrenije. Dokazano. Blo po Discovery Channel.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:41
Da ne govorim kako je z odvisneži!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:50
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Ja. Kure na štrene. Se meni zdi da pri still image videih je bolj smiselno dat 1 fps al kaj takega zato ker bo video manj zasedel in ni fore.

Kaka je razlika med kompresijo pri različnih frame ratih pri still image videju pa ne vem oziroma se mi zdi da je bolj dat manj frejmov ker sej kompresija bi bla pomojem v vsakem primeru enaka. Sam video bi več zasedel če bi blo več frejm rejtov na sekundo.



predlagam ti, da pišeš na google in jim predlagaš, da nardijo nov codec, k bo dojel, da more čez cel cajt predvajat samo eno sliko - oz v tvojem primeru sliko ponavljat vsako sekundo in pa audio file oz. prelepe zvoke iz norveških drvarnic posnetih čez slušalke :D

tako bo tvoj video zavzel vsega velikost ene slike in pa audio fajla :D
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 14:53
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

sj uno sploh ni blo spotikanje. Pač fora mi je bla, da dejansko obstaja tud 10fps.... razmišlal sm včeri ...
Pač kaj se ti bolj splača - recimo ta 10fps ali recimo 24fps - če maš samo 1 sliko. Kje boš manj zgubil na kvaliteti - in odgovor je po mojem - da je pri eni sami sliki dokaj vseeno Big smile

sj to je btw topic, k bi mogu zanimat precejšn del tega foruma, glede na to, da ma vsak 3. član svoj band, k potencialno želi objavit one image video na youtube.

men osebno zdej kvaliteta ene same slike res ni tolk pomembna, da bi šou študirat ali youtube oz H246 dejansko podpira 10fps.....itak ti lahko že sliko samo skompresiraš na par sto kilo pa še vedno zgleda uredu. Kar sm jst zaenkrat delal, se mi zdi, da fps ne vpliva usodno na neko dramatično izgubo kvalitete.

sm opazu, da je tega pač miljon ja. Precej bolj zakomplicirana zadeva, kot audio standard, kjer maš maš pač wav, flac in mp3.... in toj nekak to :D je še neki stvari, k bi jih dejansko vprašal, pa me kr mal mineva...se mi zdi, da je folk vedno bolj usmerjen v uno "google it up you dumb fuck" pristop :D

Fps si načeloma lahko pri editanju naštimaš takega, kot hočeš, od 1 pa do 60 (ali kolikor je že pač možno), povsem poljubno. Problem pa nastane pri eksportanju, ker imajo različni kodeki različne standarde in bodo hoteli video prilagoditi temu. Zato je v bistvu zelo pomembno pri projektu, da že vnaprej veš, v kaki obliki ga boš exportal. Pravzaprav že prej, v kakšnem fps boš snemal Big smile Z našo ekipo smo pred par meseci posneli celovečerni film in je bila usklajenost vseh rabljenih naprav na isti fps ključnega pomena, saj se razlika v frame rateu potem pri montiranju pozna. Tudi 23,97 fps in 24 fps ni isto, čeprav se slednje pogovorno pogosto uporablja za prvo. In če si že na začetku, ko ustvariš sequence, tega ne naštimaš tako, kot hočeš imeti v končnem produktu, imaš lahko hude probleme. Recimo, da si si odprl sequence v 25 fps, pa zmontiraš ful enega sranja, pa potem ugotoviš, da bi moral imeti naštimano na 24 fps. "Ni problema, ustvarim sequence s 24 fps in ves material iz prejšnjega sequencea preprosto prestavim v novega." A-a, ni tako preprosto, dobiš ful enih drop frameov in podobnega sranja, ki ga je treba ročno popravljati dooolgo časa Smile
Exportanje je pa tudi jeba zase ... Najprej moraš izbrati format, potem kateri video kodeki so za ta format na voljo, kako jih skombinirati z avdio kodeki, kakšne nastavitve dati ... Cela znanost Confused Jaz se najraje držim kar kombinacije H.264 in AAC Smile
Zdaj za bende pa one image video ... To je res najmanjši problem. Sploh kvaliteta te sličice (recimo coverja) je za moje pojme precej nepomembna, ker nihče ne bo 5 minut gledal te sličice, ampak bo raje poslušal komad v ozadju.
(pač govorim malo na splošno nasvete, ker lahko komu pridejo prav)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 15:09
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:


Fps si načeloma lahko pri editanju naštimaš takega, kot hočeš, od 1 pa do 60 (ali kolikor je že pač možno), povsem poljubno. Problem pa nastane pri eksportanju, ker imajo različni kodeki različne standarde in bodo hoteli video prilagoditi temu. Zato je v bistvu zelo pomembno pri projektu, da že vnaprej veš, v kaki obliki ga boš exportal. Pravzaprav že prej, v kakšnem fps boš snemal Big smile Z našo ekipo smo pred par meseci posneli celovečerni film in je bila usklajenost vseh rabljenih naprav na isti fps ključnega pomena, saj se razlika v frame rateu potem pri montiranju pozna. Tudi 23,97 fps in 24 fps ni isto, čeprav se slednje pogovorno pogosto uporablja za prvo. In če si že na začetku, ko ustvariš sequence, tega ne naštimaš tako, kot hočeš imeti v končnem produktu, imaš lahko hude probleme. Recimo, da si si odprl sequence v 25 fps, pa zmontiraš ful enega sranja, pa potem ugotoviš, da bi moral imeti naštimano na 24 fps. "Ni problema, ustvarim sequence s 24 fps in ves material iz prejšnjega sequencea preprosto prestavim v novega." A-a, ni tako preprosto, dobiš ful enih drop frameov in podobnega sranja, ki ga je treba ročno popravljati dooolgo časa Smile
Exportanje je pa tudi jeba zase ... Najprej moraš izbrati format, potem kateri video kodeki so za ta format na voljo, kako jih skombinirati z avdio kodeki, kakšne nastavitve dati ... Cela znanost Confused Jaz se najraje držim kar kombinacije H.264 in AAC Smile
Zdaj za bende pa one image video ... To je res najmanjši problem. Sploh kvaliteta te sličice (recimo coverja) je za moje pojme precej nepomembna, ker nihče ne bo 5 minut gledal te sličice, ampak bo raje poslušal komad v ozadju.
(pač govorim malo na splošno nasvete, ker lahko komu pridejo prav)


po mojem z H.264 in AAC nimaš kej zajebat, če ti je končni medij internet. Zdej če bi izdajal kak bluray al pa DVD zna bit vrjetno kej drugega, do tja pač še nism pršou zaenkrat :D

glede one image videa se strinjam - sj največji hec je v tem, da bo slika pršla ven ful kvalitetna... v to se lahk prepričaš, če mal pobrskaš po youtube in vidiš zadeve, k jih dela folk. Komplikacije tle so res ampak čist za brezveze.
 Btw - meni osebno se ful dopadejo te one image videi in sm se jih tud sam začel posluževat in mi je ful žal, da se tega nism sam lotu že prej, k je ful simple. Dejansko niti mp3jev več ne poslušam, k mi je boljši filing iz youtube muzko poslušat, kljub mal slabši kvaliteti audia.

Glede audio kvalitete sm se pa tud zdele spomnu :
tlele je par napotkov, če koga zanima :
https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en
http://www.macxdvd.com/mac-dvd-video-converter-how-to/best-video-format-for-youtube.htm

pizda zdele ne najdem - nekje je pisal točno [če bom našu link bom šeral] kakšen audio bit rate podpira točno določena resolucija na youtube - za pač une težke audiofile - po mojem, če exportaš v enakem bitrejtu audio, ne bo prhajal s strani youtube do dodatne kompresije..... v prvem linku sam piše 384 kbs, ampak to po pojem šele, če si na 1080p, 480 po mojem ne podpira tega :/


K si pa ravno načel debato glede frame rate. Meni se npr. pri mojih fan videih dogaja, da imam material, k je en del v 23.97 [film] drugi pa npr. 29,97 ripan gameplay npr. ......  kaj je po tvojem najboljš narest v tem primeru? :S jst pač dam končni render na uni fps, k mi je bolj pomemben, da bo lepo teku, sam se pol ta drugi mal zatika. Tu sem recimo mrzel zaenkrat. A je to sploh možno sinhronizirat, al je pač vedno treba met ves delovni material in nastvitve projekta na enakem framerejtu ?




Edited by Wind Carrier - 15.Apr.2015 at 15:32
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 15:35
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

po mojem z H.264 in AAC nimaš kej zajebat, če ti je končni medij internet. Zdej če bi izdajal kak bluray al pa DVD zna bit vrjetno kej drugega, do tja pač še nism pršou zaenkrat :D

DVD in Blu-ray imata tudi svoje standrade, ki jim je potrebno vnaprej prilagoditi format videa, ampak na srečo ima večina video editing programov že narejene presete za take stvari (seveda pa je najbolje, če imaš tudi že sequence temu primerno prištiman). Programi za izdelavo DVD-jev/Blu-rayev, kot je Adobejev Encore, ti sicer video in avdio sami pretvorijo v svojo zahtevano obliko, ampak pri tem avtomatičnem procesu lahko pride do neželenih stranskih učinkov. Če recimo uvoziš v Encore nek HD video, bo po pretvarjanju video imel na levi in desni strani črn stolpec (isto se zgodi, če imaš v Premieru nek HD sequence in ga probaš exportati kot MPEG2 DVD).


Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

K si pa ravno načel debato glede frame rate. Meni se npr. pri mojih fan videih dogaja, da imam material, k je en del v 23.97 [film] drugi pa npr. 29,97 ripan gameplay npr. ......  kaj je po tvojem najboljš narest v tem primeru? :S jst pač dam končni render na uni fps, k mi je bolj pomemben, da bo lepo teku, sam se pol ta drugi mal zatika. Tu sem recimo mrzel zaenkrat. A je to sploh možno sinhronizirat, al je pač vedno treba met ves delovni material in nastvitve projekta na enakem framerejtu ?

Kot rečeno, ja, najbolje je, če imaš že uvozni material v istem framerateu, ker sicer pač sequence zahteva frame tam, kjer ni framea, in to lahko potem malo preskakuje (program kak frame izpusti oziroma kakega podvoji, odvisno od fps). Jaz bi v tem primeru raje exportal v nižji frame rate. After Effects imajo eno zelo simpatično funkcijo za te namene, in to je frame blending. Basically ti zadeva tam, kjer je neka vmesna vrednost (kjer ni zahtevanega framea) ustvari frame, ki je mešanica tistega pred njim in tistega za njim.
Torej, kaj bi jaz naredil? Uporabil bi After Effects in tisti video, čigar frame rate mi ni všeč, iz AE exportal v takem frame rateu (in seveda z vključenim frame blendingom), kot ga hočem, in potem to verzijo uporabil za montiranje.
Ampak kot rečeno, kvaliteta videa na račun takih stvari še vedno trpi, a če drugače ne gre, jebiga. Frame blending se načeloma pri gledanju niti ne pozna kaj dosti (razen če upočasniš video za faktor 4 ali več). In tudi sicer na uč ne vem, če kdo opazi razliko med 23,97 in 29,97 fps Smile
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 15:35
Porka duš! Tipkuljari...
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 15:40
In še smečari. LOL

Clap
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2015 at 16:35
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:


Kot rečeno, ja, najbolje je, če imaš že uvozni material v istem framerateu, ker sicer pač sequence zahteva frame tam, kjer ni framea, in to lahko potem malo preskakuje (program kak frame izpusti oziroma kakega podvoji, odvisno od fps). Jaz bi v tem primeru raje exportal v nižji frame rate. After Effects imajo eno zelo simpatično funkcijo za te namene, in to je frame blending. Basically ti zadeva tam, kjer je neka vmesna vrednost (kjer ni zahtevanega framea) ustvari frame, ki je mešanica tistega pred njim in tistega za njim.
Torej, kaj bi jaz naredil? Uporabil bi After Effects in tisti video, čigar frame rate mi ni všeč, iz AE exportal v takem frame rateu (in seveda z vključenim frame blendingom), kot ga hočem, in potem to verzijo uporabil za montiranje.
Ampak kot rečeno, kvaliteta videa na račun takih stvari še vedno trpi, a če drugače ne gre, jebiga. Frame blending se načeloma pri gledanju niti ne pozna kaj dosti (razen če upočasniš video za faktor 4 ali več). In tudi sicer na uč ne vem, če kdo opazi razliko med 23,97 in 29,97 fps Smile


tnx! Bom probal!


Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 00:25
Luda kuca. Kaj kompliciraš, vrži not 320 kbps plato in 1000x1000 cover in voila. Kaki flac, če ti itak degradirajo audio na ali celo pod 192 kbps, nima veze kak je source, pa če je 24 bitni flac, vse isti šmorn. In kdo ti bo gledal 4k cover, jezus.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 01:46
jak do pa govori o flacu?
đizs teb.


Edited by Ijus - 17.Apr.2015 at 01:47
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 04:34
Tle majo Gugelaši nek helpič za YouTube uploadanje.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 04:46
Drugač ja. Večinoma mam musko v lossless formatu in dokaj veliko high-res skenov. Tako knjižic kot CD-jev. In mi je bedno dajat musko v render v MP3-320 ali AAC-320, če MP4, ki je priporočen format, podpira večjo kvaliteto. Tudi do 500+ kbps. In je fora v tem, ker je poanta v poslušanju glasbe. Sicer je to malo off the topic ampak vseeno povem. K si že glih omenil FLAC-e in me mal skurcal. Videje pa delam tako, da uporabim čim večjo ločljivost glede na raspoložljive skene in/ali google.com searche, če nimam na disku. Tako, da... am, živimo v 21. stoletju ko Japonci že tik pred zdajci nameravajo (al kako že - če že niso hočem povedat) predvajat javno po televiziji 8K. Ti me pa tle napizdevaš kdo bo to gledal. To je pripomba na mesti pred 10 leti. - Isto kot MP3 več kot 128 kbps, ko je bil internet še ne tako razvit in so bile hitrosti prenosa majhne in bi trajalo full velik časa, da bi dovbil ali komad ali album, ki ga želiš.

Tko, da ja:
- 2/4K, če je na raspolago tak sken (mal glupo bi blo dajat sliko v video, ki je sken sitotiska)
- AAC 500+ kbps * 48 kHz (majka!)


Trlja baba lan...
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 04:49
Evo, en ultra HD video:


Ijus partying alone. Cry

OuchNuke


Resolucija-Konstitucija 4,0 LK.


Edited by Ijus - 17.Apr.2015 at 04:51
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 10:44
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Luda kuca. Kaj kompliciraš, vrži not 320 kbps plato in 1000x1000 cover in voila. Kaki flac, če ti itak degradirajo audio na ali celo pod 192 kbps, nima veze kak je source, pa če je 24 bitni flac, vse isti šmorn. In kdo ti bo gledal 4k cover, jezus.


ja, tko nekak Big smile

po mojem youtube v HD podpira več, k 192 kbps audio. Tam piše 384 audio [2x 192] stereo - samo po mojem to podpirata samo 720 in 1080p resoluciji. Nikakor ne najdem več enga linka, k sm ga mel od google, kjer je blo vse napisano :S spomnem se samo to, da pri nižjih resolucijah, je nižji audio bitrate [kar je smiselno, ker je celoten bitrate nižji]  480p vrjetno podpira 192.... med tem, k kašn 240 vrjetno pa manj....

Če se greš perfekcionista, po mojem mnenju, ti je najbolš dat v video editing software wav in pol pri rendring settingsih audio naštimat na uni audio bitrate, k bo na koncu na youtube..... recimo 384. jst osebno vedno dam notr wav in exportam glede na to, kolk mam bitrate videa. Če je višji bitrate videa, dam mal manj audio - npr. če mam 1080p video, pa da je recimo nekih 19mega bitrate [še to ga pretiravam po mojem], pol bom dou nekje okol 224kbps audio. Zdej spet - 224kbs je po mojem vezan na osnoven wav format, k je 44.100, med tem, k mp4 standardi, k jih youtube sprejema lahk, da so vezani na DVD standard, k je bil postavlen na uni drugi sample rate 96 000,  k se je uporablal za video [od tu 192 in 384 po mojem].... ne vem - in trenutno men osebno to ni tolk pomembno, k mam še ful drugih stvari za poštuderat, k mi bo pa vse jasno, bom pa pošeral tle info  :D men se to, kar uploadam sliš dobr, k primerjam z drugimi, tko da..... :D

cela debata se btw odvija tudi glede glasnosti audia, ker nekateri trdijo, da youtube tiša glasne masteringe in tihe dviguje, kar se meni osebno sicer ni zdelo, je pa res, da neki prčka po glasnosti, to sem opazu. Audio materiala sicer ne spreminja, spreminja samo nivo playbacka.

http://productionadvice.co.uk/youtube-loudness/

če koga zanima, čeprav jst osebno zaenkrat nism opazu tega, kar tle notr piše - zlo možno pa, da se motim! :)


Edited by Wind Carrier - 17.Apr.2015 at 12:00
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 12:28
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Tako, da... am, živimo v 21. stoletju ko Japonci že tik pred zdajci nameravajo (al kako že - če že niso hočem povedat) predvajat javno po televiziji 8K. Ti me pa tle napizdevaš kdo bo to gledal. To je pripomba na mesti pred 10 leti. - Isto kot MP3 več kot 128 kbps, ko je bil internet še ne tako razvit in so bile hitrosti prenosa majhne in bi trajalo full velik časa, da bi dovbil ali komad ali album, ki ga želiš.


Neumnosti kvasiš stari! Youtube je "ljudski" medij, kjer ti je point doseč čim večje število ljudi, ne imet čim višjo kvaliteto. Te dve stvari sta si na kontra. Če se ti TOLK res gre samo za kvaliteto, pol si najdi kak drug medij. Najbolš, da si nardiš profesional Vimeo account za uploadanje nordic blek metal albumov Big smile
Fora je, da veliko ljudi po svetu še nima optike in 10 do 100 ali več mega linije, tko da 2k z svojim 16 mega bitstreamom je zaenkrat še exkluziva. Sj da ne bo pomote, men osebno ni nič narobe, če nekdo naloži 2k video - zakaj pa ne :) podpiram idejo, da gre folk s časom naprej, sj ma itak vsak možnost gledat na nižji resoluciji - sam ti si si zakompliciral lajf s tem dlakocepstvom tle + ne dojameš sploh, kaj ti hoče folk povedat.

Sploh pa še zdej ne štekam - če že vztrajaš pri tem :  če maš ti scan naslovnice in si poeditiral sliko v recimo 1440p jo dou v video editing software, zravn si naštimaš wav, rendraš v 1440p output, naštimaš si nek 23.97 framerate ali pač najniže kar gre, nek relativno nizek bitstream, za audio bi jst osebno dou uni 384, če ti je to že pač res TOOOLK zlo pomembno in to je to - če se ti pa komp sesuva, pač pomeni, da ti ne more podelat, ker je prevelka obremenitev. Če ne vrjameš men in VSEM ostalim, k so ti v bistvu eno in isto povedal pa si najdi neke profesionalne strokovnjake iz tega področja in jim pokvari dan, na koncu ti bodo po mojem povedal dokaj podobno.

Moje osebno mnenje je, da ni vse samo v kvantiteti, torej kolk velke cifre maš - ampak tud v umetnosti kompresije. En k obvlada, ti z manjšimi ciframi doseže lahk večjo kvaliteto, k ti z nekimi 2k preserancijami.

Japonci so pač pred časom. Modeli so fural Laser Disc v časih, k smo mi zbiral dorbiž, da smo si lahk VHS player kupli v 80ih in predvajal olimpijado v HD leta 1998 ... jebi ga - al pa se presel na japonsko! :) boš lahka mel Black Metal TV postajo v 16k resoluciji!!! Big smile


Edited by Wind Carrier - 17.Apr.2015 at 12:36
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 14:01
To ti tko razmišljaš.

Nič ni narobe če daš 4K still image video.
Še vedno pri playu lahko naštimaš na manj. Oziroma HD je opcijsko podefaultu.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 14:13
Dopuščam možnost, da se je v zadnjem letu ali dveh kaj spremenilo kar se tiče avtomatičnega audio konvertiranja v youtubu, sem pa bral, da naj bi oba HD formata dosegla le 192 kbps kvaliteto, nižji formati pa le 126 VBR ali neki tazga.

Nisem bral vseh respondov, si (Iljus) pa nekje omenil, da nameravaš uporabit lossless audio oz. iščeš opcijo, ki dopušča več kot 320 kbps, torej lossless, pa če je flac ali alac ali karkoli že uporabljaš. In nič ne "kurcam", pač se mi zdi nonsense, in še enkrat, vso srečo pri iskanju japončkov, ki ti bodo strmeli v ultra HD black metal cover eno uro na njihovih kino platnih. Pa ne pozabi na pridobitev dovoljenj za uploadanje, ker se lahko hitro zgodi, da ti skenslajo ta tvoj ambiciozni projekt.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 14:26
Big smile sj čist možno, da je še vedno tako, kot si napisal. Je pa fora, da se youtube nenehno upgrejda....npr. še lani jeseni, k sm se začel zanimat za te stvari, je Tube podpiral 30fps - zdej pa mislm, da že podpirajo 60. Tud 2k je šele dobr uletel. 60fps je mogoč zanimiv za kake go pro maniake :D
Na unem skynet....khm....oziroma google linku je pisal 384kbps....

več, kot 320kbps ne pomeni lossless - lossless se smatra kompresija, k je sposobna reproducirat original sample rate, k je enak originalu, brez rezanja frekvenc - torej bitstream : 1411,2 kbps. [2x44.100x16] Fora je, da ima klasični wav zapis veliko odvečne kode namenjene error detectionu, ki je, od kar smo nehal cvret CD-je, postal odvečen - zato FLAC - flac po mojem nardi samo to, da stran vrže error correction kodo [oz. nemara del kode?]  in posledično datoteka zasede manj - nism 100%, ampak po mojem.
320kbps je sam fora, da ni para ušes na tem planetu, k bi na blind testu loču razliko med wav in dobro narjenim 320kbps mp3jem - zato pač bolše vzet mp3, ker je bolj ekonomičen, k vsi vemo ,da zasede 3x al pa 4x manj placa na disku in tud streama se neprimerno hitreje valda.

Fora je v tem, da če boš wav ali flac [torej original audio] pretvoru v mp3 samo 1x, bo na koncu boljša kvaliteta, kot če boš npr. dou 1x v 320kbps in ti bo pol youtube to spremenu v 192 ali 384... Vprašanje, kaj točno skynet....khm.....google / youtube vse izvaja, ko molesta ta naš upload ^^
Če je recimo 192 kbps res še vedno edini audio standard, pol je po mojem boljše v render settingsih rendrat audio na 192, v upanju, da skynet ne bo še kej dodatno prčkal po tem audiu. XD 

Tam piše :

Type Audio Bitrate
Mono 128 kbps
Stereo 384 kbps

zdej pa si razlagaj to :)

Ne Ijus - popolnoma nič ni narobe s tem, da daš 4k still image video. :)  sj ti jamraš, da ti komp ven meče, k daš rendrat - mene ne moti, če vidim, da imam v videu na youtube opcijo gledat v 2k, samo ne morem se je poslužit [oz. se mi ne da, ker imam v studiu linijo 7 mega] TV in IPS monitorji pa mi niti ne gredo više od 1080p, tko da..... jst osebno bom še mal počakal :)  Japončkom pa bom reku svaka čast! Heart

Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Pa ne pozabi na pridobitev dovoljenj za uploadanje, ker se lahko hitro zgodi, da ti skenslajo ta tvoj ambiciozni projekt.


kaj točno si mislu s tem?


Edited by Wind Carrier - 17.Apr.2015 at 15:36
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 14:56
Still image videji imajo malo velikost in temu posledično majhen bandwidth razen če je kreator videa debil.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 14:57
Oziroma pardon, zdej sme bil mal grob: če je kreator videja neuk in nesprakticiran.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 15:58
bom prou za foro zdele en 2k still image video naredu, pa se javim pol ^^ 
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 16:39
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

več, kot 320kbps ne pomeni lossless...


Sam uporabljam samo te bolj optimalne in pogosteje uporabljane encode, tako da se mi ne sanja kaj preveč o celotnem ozadju, tako da mi ta podatek rad smukne iz glave.

Glede dovoljenj pa sem imel v mislih dovoljenja samih bandov in po možnosti tudi založb, saj nekatere zelo rade izdajajo "strike", ki pa ti onemogočijo nalaganje 15+ minutnih videev. En ti skine možnost nalaganja videev neomejene dolžine, trije pa ukinitev računa. Predvsem se je fajn izogibati izdaj večjih založb in pa nekaterih konzervativnih manjših ala Debemur Morti ipd.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 16:54
a to misliš tisto, ko skynet dojame, da nek komad ni tvoj in pač sproži uno neki "3rd party" whatever - v bistvu obvesti lastnika komada in pol je od njega odvisno, če bo pustil predvajanje?

folk baje za to uporabla slight pitch shift - se pravi zniža ali zviša višino komada za recimo kak cent 0.01 tona :D... nikol ne boš slišal razlike, skynet pa zaenkrat ne zna dojet... nism probal.... bom pa, če bom kdaj nalagal kake sountracke v fan tribute namene to vsekakor probal :D glede na to, da folk uploada na youtube vsako minuto, k bi reku 300 ur materiala [al neki podobnega] te bo velka založba precej težko odkrila.... šele, če boš dosegu ful viewov in subsov bo lahko ratu problem :D

me je pa presenetlo, k sm uploadal en svoj cover Turrican II-ke, pred časom in je skynet dejansko dojel, da gre za Turrican II-ko O.o ....  kr tko cover :S

men osebno se to vse skup zdi ful glupo - ker dokler gre za fan tribute art in ti ne služiš keša, delaš dodatno promocijo za stvar, ne štekam v čem točno je problem. Npr. če jst naložim na nek X kanal Aliens OST in s tem nism zaslužu keša, sm pa promoviral neki...... :S glavni namen je pa ta, da folk, k mu je to kul, pač posluša.... zdej, k je ena stvar nova je valda drugač, sam k mine nek čas, bi blo men kul, da bi blo to zakonsko opredeljeno, kot nek "fan tribute art" in ne bi blo problema.... mnja sj vem.... ain' gonna happen :D

sj 320kbps, če je dober mp3, je to to - . Sam to pač ni lossless, ampak lossy kompresija, ker neki originala pobere stran in ga ni mogoče več reproducirat... problem bi edino nastal, če iz tega 320kbps mp3 delaš še naprej neki - da nardiš še en mp3 ali wav pa pol spet mp3... pol se poačsi v poc vse skup spremeni XD 


Edited by Wind Carrier - 17.Apr.2015 at 16:56
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 18:33
@ Ijus - zdele zdrendral 2k still image video

2560x1440
video : mp4  167mega velik file za 4 min muzke bitrate se ne spomnem kolk točno sm naštimal - mislm, da okol 10mega
audio : 384kbps
frame rate sm dou pa na 12 [half film] - najniže kar je možno [oz, kar sm našu]

rendral cca uro in 20 min na komp star 5 let [dual core E 8400], grafa GTX 260 [stara ko zemlja], 4giga rama DDR 2

me je prav zanimal, a bo tale komp to sploh zmogu ^^




Edited by Wind Carrier - 17.Apr.2015 at 18:43
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 18:57
Ma ja te osnove lossy --> lossy = slab transcode, pada audio kvaliteta, in ostale pretvorbe in pravila sem si vbil v glavo ko sem delal intervju za what.cd. Sem pa že pred tvojo omembo pomislil na to možnost, da torej youtube naredi sranje in pretvori iz lossy v lossy, in bi mogoče delanje videa z lossless rezultiralo k boljši kvaliteti.

Skynet  meni zelo redko skuži avtorsko vsebino in mi blokira video v nekaterih državah, bolj se je nanašalo na dejanske fizične osebe, ki si lastijo avtorske pravice, torej člani bendov in založb, izmed katerih nekateri veselo brskajo po "svojih" videih na YT in prijavljajo nelegitimne uploade. Skynet ga ponavadi zagode ob uploadih večjih razsežnosti v smislu popularnosti in ne ob videih nekih semi obskurnih black metal zadev.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2015 at 19:07
Ja sej če preračunaš če maš 1 frame per second vidiš da ne more pirdet velik. Jaz ko delam YT videje recimo 1080p z AAC 320 pride video za en album okol 150MB. Recimo, no.

Pa sej za take nezahtevne projekte kot je still image @ 1fps je un kot praviš full star komp čist dober. Men VideoPad dela tak album video ene 3 minute.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.