Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - YouTube in avtorske pravice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

YouTube in avtorske pravice

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: YouTube in avtorske pravice
    Posted: 01.Jul.2015 at 04:02
fak golazen jedna. dobil sem dva pritožba in dobil dva krat pitalica za izpolnit LOL (debili) če sem pri svesti da vem kaj je prav in kaj ne.

fak.

in pol sem zbrisal vse objave k sem jih pridno eno leto uploadal pa se krvavo matral z izdelovanjem videjev.

KURBA ZNORU BOM!

pa kva je to folk pokvarjen!

najprej sem dobil od teh pedrov k jih itak nikol nisem maral, sma zdje na stara leta k sem se mal poševil v mozak z EMŠOJEM mi je dobra plata Into Glory Ride, založbe od manowar, da sem kršil avtorske pravice. pol za njimi pa še od enih moronov. in če bi dobil v tretje bi mi YT skenslal account. Zato sem šel pol vse brisat. Sam Immortal Wanna Be Pingu Fan sem pustil.

pa pička! ne moreš verjet da je metal tud tak. pa poserjem se jim ne sam na glavo... v glavo se jim poserjem s tem sranjem. pa te avtorske pravice, pička. na mest da bi bli veseli, da jim pomagam delat reklamo oni prjavjo kršenje. ma marš no.

....

kaj mi je za storiti, če se lotim ponovnega uploadanja, ker me že full matra, da bi šel še enkrat uploadat zadeve, pa da se izognem tem pritožbam?

tam je neki pisal, da lahk kontaktiram tega k mi je dal pritožbo pa če utemeljim, da so oni kršil moje pravice oziroma da smatram da nisem kršil njihovih kao da ne gre za kršenje avtorksaih pravic da jih lahk nekak prepričam, da umaknejo pritožbo. dobro, za manowar založbo sploh probat ne bi šel.

jaz sem mel za vsak video napisan da ne držim ne copy ne promo pravic ampak da tle promoviram za spoznavne namene. in zloglasno piracy sceene groups' izjavo: if you like it, buy it. hehe.

kurba, kva folku dnar dela v glav.


PS: pa dobro ljudje. kdaj boste vi stopl skup pa pobil tole golazen?!


Edited by Ijus - 01.Jul.2015 at 04:03
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 04:28
PS: prov celo zbirko sem šel česat z bloody glavnikom da sem našel keri kurci so mi spustil copy right infringement pritožbo, proklete pizde. Ascension. uploadal sem With Burning Tongues album, ker sta mi dva komada uber dobra (ostalo je tko) pa ker tega albuma ni še blo na YT-bu. nov band za mene pa sem pozabil kako se jim reče. mam kr neki muske k si še nisem uspel zapomnit imena bandov, albumov in komadov.

pa to ne moreš verjet...

za posrat, no.

LOL hail hitler!

Nuke

-6,000,000,000.00
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 10:26
Men so že skenslali račun pred leti...
Nomen est omen.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 12:12
...sem te opozoril na tak izzid v prejšnji temi. (moral sem Big smile)

Drugače pa če te je volja lahk kontaktiraš "odgovorne" za oba strika in z smooth talkom zrežiraš odstranitev le teh (kar je v njihovi moči). Sam sem bil enkrat v podobni situaciji in mi je uspelo strike odstranit, res pa je, da je založba bila majhna in se je s tipom dalo racionalno govorit in dogovorit. Se pa spomnim, da je on moral kontaktirat neko agencijo oz. kaj je imel pač najeto in dat zeleno luč za odstranitev, tko da če je založba velika in jih boli k* za tebe je manj šans, saj odstranitev vključuje kar nekaj dela iz njihove strani.

V nadalje pa pridobi dovoljenja od bendov, če ne že od založb, in če ti založba da strike imaš vsaj tehten argument za odstranitev (dovoljenje benda za ul). In jebemti, ravno Ascension, da še ne bodo meni skinli Consolamentuma.

In tam nekje na sredini si citiral, da bi šel v "boj" z držalci avtorskih pravic, češ da jih nisi kršil ipd., tega se na daleč izogibaj, saj te bitke ne moreš dobiti, ker seveda kršitev je bila. Sam lepo, "ne bo se ponovilo", "sem velik fen in imam na vinilu celotno diskografijo" ipd. lepotičenja in mogoče rata.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 13:03
Dr. Real. Feel bad for you.
Dr. (((Odiumnostrum. Hja sej to sem mel v mislih sam sem preveč karakter da bi se spustil cuzat lulo. Raje sem zbrisal v jezi vse pa si mislil mater vam jebem. Kaj mi druzga preostane. Tak sem. Je pa za premislit, če bi res vsak band posebej vprašal za dovoljenje. Sam band proda copy/promo rights založbi. Razen če je v samoizdaji izdano. Tko da bi moral v bistvu založbo prosit. Sam spet ne vem kero ker več založb kupuje pravice. Najbrž prvotno?
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 13:09
No. Glede koga vprašat ne vem. ANjbrž je od benda odvisno dovoljenje pol pa še založbo. Al pa če bi oni namest mene.

Sam a veš kolk je to extra dela. Joj fak ej. Cry
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 16:39
Originally posted by Real Real wrote:

Men so že skenslali račun pred leti...


Meni so že dva, prvega zato, ker nisem dovolil povezave originalnega Youtube računa z Googlovim (ampak račun še obstaja, prav tako vsi naloženi posnetki, le dostopa nimam več), drugega pa ker sem dal enkrat neki ful smešnega gor kar nekomu ni pasalo, me je prijavil in so mi potem zbrisali račun (totally worth it). Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 16:49
V cem je pravzaprav čar takšnega početja, t.j. polnjenja svojega YT kanala z glasbenimi albumi drugih izvajalcev? A imate kaj od tega ali je samo dober občutek to počet (in če ja, zakaj ...)?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 16:54
Če daš gor nekaj res redkega, kar še ni gor, razumem. Da naložiš pa album, ki je bil vsaj že 5x naložen pa tudi jaz ne razumem fore.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2015 at 16:59
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Če daš gor nekaj res redkega, kar še ni gor, razumem. Da naložiš pa album, ki je bil vsaj že 5x naložen pa tudi jaz ne razumem fore.


+ 1

zahvaljujoč temu folku, k se mu da investat čas v te zadeve, lahko jst zdele npr. uživam ob zvokih NES -Silversurfer soundtracka.... kje bi to lahko dobu, če ne bi blo na youtube.

Sj Youtube ne more zmagat te igre mačke in miši. Za vsak pobrisan upload se najde 10 novih. :D Niti po mojem to ni v njihovem interesu, k prinaša dodatne klike na stran :) pač morjo lepo zgledat, "upoštevat" zakone in občasno kej zbrisat, da jim nihče nič ne more. XD

men je zakon, da je vse gor - od komerciale do undergrounda..... v bistvu morm priznat, da nekih 80% muzke poslušam še izključno čez youtube in tud sam planiram narest en kanal za te namene, da pač temu communitiju tud neki vrnem v zameno za kar mi je dal. Jst osebno se bom specializiral na redke filmske OSTje - s poudarkom na 80s B muvijih JASNO! XD  Ninđaz and Comandoz yeah! :D

poleg vsega povedanega pa je youtube tudi promocija - četudi npr. enega neodvisnega artista : primer - Lazer Hawk uploada nekdo drug, bom jst še vseeno, če se mi komad dopade naredu effort - poiskal original BandCamp artista in kupu kak njegov komad, da mam lepo narjen in kvaliteten mp3 za v avto.

Vse skup je zastonj promocija za artiste - dokler se na njihov račun ne služijo velki denarji jst ne vidim nobenih problemov :)


Edited by Wind Carrier - 01.Jul.2015 at 18:02
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2015 at 14:32
:))) hahaha... jz sm dobila opomin za schumannov klavirski koncert v a molu... tip je RIP, mrtu, isho, ga ni vch... ima pa neke zveste upravljavce premozhenja... pa seveda mista pianista... kk tk.. :PPP haha :))) eh, bit che bolje... dokler nam diplom ne razveljaujo, identitet ne ukradjo in brcnejo na cesto :PPPPPPPP hahahaha :)))) ok ok ok... me je zanesl... red kontrola nasha je parola... pravica ni potica...     
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2015 at 09:36
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

:))) hahaha... jz sm dobila opomin za schumannov klavirski koncert v a molu... tip je RIP, mrtu, isho, ga ni vch... ima pa neke zveste upravljavce premozhenja... pa seveda mista pianista... kk tk.. :PPP haha :))) eh, bit che bolje... dokler nam diplom ne razveljaujo, identitet ne ukradjo in brcnejo na cesto :PPPPPPPP hahahaha :)))) ok ok ok... me je zanesl... red kontrola nasha je parola... pravica ni potica...     


swašta :D
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2015 at 12:15
kva pol. pol v bistvu ni nič za nardit razen kontaktirat holderja od copy/promo rihgts. :( bad no.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.