Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Vaša skladišča
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vaša skladišča

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vaša skladišča
    Posted: 06.Jul.2015 at 21:16
Zanima me, kolko CDjev mate kaj na zalogi doma, kako jih skladiščite, po kakšnem ključu razvrščate, jih čuvate kot oko, ali jih uporabljate tudi kod podstavke za pivo? Jih preoblikujete v Mp3je in pol na compu vrtite?

Gor na Maniji, je en pravu, da ima doma preko 2000 cdjev... To je pa že kar številka! (to je cca 200kg materiala...)

Mislim, jaz jih imam ene 650-670, pa že npr. Opeth - Still life (ki je drugače odličen album) stoji nedotaknjen tam na svojem mestu že sigurno kako leto pa pol, če ne celo dve. Zakaj imam pol tolko Cdjev, če nekatere po par let ne dam na vrtenje??? A da mi pa (npr. prej omenjeni Still life) zgine, bi ga pogrešal bolj kot kruh ob sirovi omaki!

Pri meni je, razen če ne pričakujem gostov, kar nepospravljeno... ampak CDji?! Oppa! Cdji pa morajo bit zloženi! Lepo na poličniku, po abecedi in žanrih! Iz škatle direkt v player in iz playerja direkt v škatlo na varno. Vmesnih postaj ni. Direkten let...

pa vi?

tako nekako to zgleda:



novi grejo najprej na poslušanje, zato počakajo na mizi (tokrat jih je malo več, ker je bila Manija...)



Edited by Mitja M.J. - 06.Jul.2015 at 21:45
MacGyver je zakon!
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jul.2015 at 23:27
Od a do ž, pa potem po letih izida (razen Morbid Angel imam po abecedi ;P ) ... Je pa omara polna in zdaj ne vem, kaj bi :)
Back to Top
vrho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03.Apr.2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vrho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 03:02
Ja jest jih mam kr velik no, mam pa kar police čez celo steno narejene, jih mam pa kr skrbno po abecedi zložene, mal se jezam k dobim kakšnega novega pa moram potem celo vrsto prestavit. Se po mojem pri nas k jih mamo tolk gre po mojem bolj za zbirateljstvo, k valjda pr tolki stevilki ne mores vsako plato veckrat preposlusat. Gre za tist obcutek k plato najdes jo kupis jo das na polico, to enmu k to ne dela ne mores razlozit, mi je pa mal bedno k ni vec stacun s cdji, da bi mal pobrskal, pa se kr razveselis kero plato si najdu, zdej k se da na netu dobit vsr to kr mal zgubi čar, je pa fajn če greš mal po svetu in kje še najdeš kak dobr cd store.
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 08:18
Naslov niti je prav original LOL

Imam podoben predalnik kot mitja zgoraj in je tudi že davno poln,bo treba omislit še enega.
Najbolj me moti jebeni prah,ki se tako rad nabira na škatlicah...drugače pa razpored po abecedi in po bandih,ker drugače bi se itak čisto izgubil. Se tudi strinjam,da je pri velikih kolekcijah velikokrat tako,da se kakšen plošček dolgo ne znajde v playerju. Zase sicer ne morem rečt,da bi imel kakšen nerabljen cd v kolekciji,ker imam nek ritual,da vsak nov album preposlušam vsaj ene 2-3 krat. Po enem poslušanju ne dobiš celega vtisa. Včasih tudi po dveh,treh ne Big smile. So pa potem tukaj tudi bolj priljubljeni albumi,ki večkrat najdejo pot do playerja seveda. Mentaliteta nekega zbiratelja je pa tudi zgodba zase,za marsikaterega "rekreativnega" poslušalca tudi bedasta in nerazumljiva itd.
Pa fore ala "zakaj bi zabil tolko denarja za to" in "ti si fuknjen,da sploh še kupuješ to plastiko" pa še bi lahko našteval. Kot je vrho rekel,če nisi sam v tem ne boš razumel kolk je fajn občutek,ko skompletiraš diskografijo nekega priljubljenega banda in usekaš en maraton čez vse albume ipd.
Razumljivo je,da danes tega fiksa ni več toliko,ko je vse po netu in za snet dol ali za poslušat vsepovsod. To pa vseeno ne pomeni,da bomo fanatiki kaj kmalu izumrli Headbang
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 08:36
tudi sam imam "omarico", ki je rezervirana samo za CD-je (abecedni vrstni red po bandih, znotraj banda po letnici izdaje). ker je že lepo polna in ker nimam namena se širit, vsake toliko časa prevetrim svojo zbirko in prodam "balast", ki se mi je sčasoma nabral. zdaj se mi zbirka že nekaj časa vrti tam okoli števila 700, čeprav nikoli nisem nehal kupovati CD-jev.
v zbirki ohranjam seveda tudi albume, ki dlje časa ne zaidejo v predvajalnik (oz. jih dlje časa ne poslušam, ker "vrtim" samo še mp3), tistih muh enodnevnic se pač čez nekaj časa znebim. vse skupaj je iz finančnega vidika seveda zelo nespametno, a tako pač funkcionira moja zbirateljska žilica. na neki točki sem se lahko prepričal, da mi ni treba imeti vsakega albuma, ki mi je samo napol všeč. in zdaj dihamo bolje jaz, moja denarnica in moja omara.
glede prahu: jaz sem si omislil steklena vrata :)
Back to Top
vrho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03.Apr.2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vrho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 08:57
Mah moja zbirka steje prek 2000 je pa res vecina rap cdjev, k sm se bolj aktivno na metal vrgu sele nekje zadnjih pet sest let, tko da mam kr raznoliko glasbeno zbirko, mel sem tud prej omare sam so ratale premajhne. Ja to je ze bolj k ena droga zame ha ha, zmerej si recem dost bo potem pa tolk nove dobre muzike najdem, da kr morm nabavt, ene mogoce res mal na prvo žogo, sam morš tud kej mal slabšga kupt da ceniš kaj boljšega.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 09:20
kolega je enkrat rekel: preveč je dobrih bandov, zato sem se nehal baviti z njimi. zdaj se ukvarjam samo še z unikatnimi bandi, tistimi, ki so drugačni ali pač sami po sebi nekaj posebnega. nekako po tej logiki se znajdejo potem albumi na moji polici. čeprav je treba pojem "posebni" razumeti zelo široko, pod črto pa to zmeraj pomeni, da jih veliko poslušam. le redko bandov/albumov "s police" je takšnih, ki niso bili predvajani vsaj 10x.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 09:29
To temo sem rabil k Gene Simmons kitarske lekcije! Sem lih v fazi selitve in edina stvar, za katero kompliciram v novem stanovanju in vse noči študiram, kak bo zgledalo je ravno HiFi :) tako da slike, slike, slikeeee!

Sam imam cc 300-400 cdjev, je pa res d se novi ne nabirajo več, ker nabavljam vinile (teh mam pa za kak meter in pol trenutno). Cdje mam ubistvu že kako leto v škatlah na podstrehi, ker u sobi ni blo več placa, in komj čakajo, da se preselijo na nove, v momaxu že izbrane police. Ker ne bom šel na sistem regala, temveč police z razločki, bom pomojem zadeve opredelil zvrstno.....70hard rock posebej, glam posebej, heavy posebej, mejdni pa wasp (večje zbirke) posebej, thrash posebej ipd.....


Edited by Šujo - 07.Jul.2015 at 09:34
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2015 at 23:37
ATM mam sam ene 60 CDjev. Vinilov ne maram. Mam jih pa kr spravljene v omaro.
Če se ne bi tolk jebal s tem al bi mel raj CDje al raj vinilke (kr nekaj ćivcev mi je požrlo pa časa pa truda pa dnarja) bi mel zdej že ene 150 CDjev po tamalem.

Imam namen v bližnji prihodnosti si kupit večino muske ki jo mam na disku v obliki CDjev, ker mi je kul met original pa pošteno je, k že žvimo v takem svetu. Pa tud knjige bi si rad kupil - black pa death metal; underground.

Slike pa nam dajal k mi je brezveze dajat ker so sam v navadno omaro not spravleni. Če bi mel kako posebi dedicated omaro al polico bi že posliakl.

Sortirane pa nimam. Sam digije sem posebi dal na kupček.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jul.2015 at 07:59
včeraj sem prejel svoj drugi LP...
po natančnem pregledu plošče še zmeraj ne razumem evforije okoli njih. morda je kriv dizajn, ampak v priemrjavi s CD-jem dejansko ne vidim nobene prednosti. res je, da je plošča večja in posledično je je več, ampak samo večji format ne more biti resnično razlog za tako množično navdušenje?
baje naj bi bil zvok dosti boljši ali pa vsaj drugačen... zaenkrat sem še izredno navajen na priročni format CD-ja, katerega kakšna limited deluxe škatla me dosti bolj pritegne...
no, morda pišem v napačno temo...
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jul.2015 at 11:32
mogoče res. da ne bo kdo hud. am, vinilke imajo glede fidelitija nekak 1:1 sound glede izvora. sej veš: CD je oklesten na digitalnih 44,1 samplov na sekundo zapisanih z 16 biti. kar je v primerjavi z vinilko bogo. dobro, če imaš za source 4-5 recimo tko okvirno ilustrativno količinski inštrumentarij je CD nekak dovolj. Sej zato je prevladal v svetu CD. pa še kopiranje je 1:1. recimo. če se spustiš v detalje (ki jih jaz ne poznam sam vidim/vem da je tako kot pravjo po forumih/netu) pol veš zakaj obstaja EAC (Exact Audio Copy). če pa imaš za source recimo 20 izvorov zvoka je pa vinilka the go. sam men vinilke ne potegnejo ker so staromodne. vinilke bi mogle bit kjt v CD velikosti kovinske plošče prevlečenim z nekim gorilla steklom in bi jih vsi vrtel v lasserskih gramofonih. tko pa lahk komot ti ne bo noben zameril pušiš in ti in jaz in svi sveznalci tega glupegas planeta kurac. debili. al' (gore the massacre) kakor koli pač.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jul.2015 at 22:34
Originally posted by vrho vrho wrote:

mi je pa mal bedno k ni vec stacun s cdji, da bi mal pobrskal, pa se kr razveselis kero plato si najdu, zdej k se da na netu dobit vsr to kr mal zgubi čar, je pa fajn če greš mal po svetu in kje še najdeš kak dobr cd store.

+1 (čeprav smo itak verjetno vsi tule enakega mnenja)

Jaz praviloma na potovanjih v tuja mesta vedno pogledam, kje se nahajajo potencialno zanimive glasbene trgovine in si nato vzamem nekaj časa za heavy metal hunting, se pravi za šetanje po ulicah z natisnjenim zemljevidom z označenimi križci in napisanimi imeni štacun. Ponavadi zelo uživam, kljub temu da velikokrat na koncu kupim samo kak CD, ki bi ga lahko tudi doma iz naslanjača - point je v poti, ne cilju, ali kako že pravijo. Enkrat ali dvakrat sem se počutil kot v kakšnem RPGju ko sem z zemljevidom tako skakal naokoli. :)

Filing, ko pa 1000+ km stran od doma prideš v neko čudno predmestje na naslov nekega spletnega distroja in ko se izkaže da tisto ni trgovina ampak da gre za blokovsko stanovanje, ki služi bolj kot skladišče in ko na koncu vseeno prebrskaš celo zalogo ker ti tisti tip pač pusti je pa tudi lep. :) Da o raznih minibizarnostih kot je NSBM CD, ki te "pozdravi" pri vhodu v hipijevsko trgovino z LPjkami niti ne govorim ... :) 

Če končam z offtopicom. Pomoje sem en izmed redkih ljudi, ki dobi slabo vest, če mu zbirka preveč naraste. Zato vsake toliko časa prodam nekaj zadev. V moji kolekciji je med 100 in 200 CDjev in kaset, ki so zloženi v omari, v kateri se nahajajo tudi moje najljubše knjige. Nič posebnega torej ...




Edited by rožica - 09.Jul.2015 at 22:38
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jul.2015 at 22:45
jaz sm se pa odloču, da ne prodam več nobenga cdja (razen dvojnikov). Še zmeraj mi je bilo potem žal, pa če so bile še ne vem kake smeti. Za tistih 5 eur niti punce na heinekena ne morem več peljat, tako da je povsem nesmiselno. Če se bom hotu rešit kakih Blind Guardian ali At the gates bom s čim zamenjal, če ne pa naj raje stojijo in delajo gnečo tam na dnu omare...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jul.2015 at 21:18
Bravo Mitja, končno spet ena res dobra metalska tema na Paranoid forumu, jih zelo primanjkuje zadnje čase. Ravno na Maniji smo z Dodo, Lunikom in Brbrjem govorili o tem kako en folk dela s CD-ji, ko sm npr. v OŠ sošolcu posodil Kill 'Em All CD, on ga je potem posidil kar naprej itd., ko sem ga čez nekaj mesecev končno dobil nazaj je bil spraskan, škatlica počena, knjižica raztrgana... Ampak to je bila šola, da se navadiš komu lahko kaj posodiš in komu ne.

Da preidem k bistu teme: slike police se mi na da še enkrat delat, vem da sem jo nalimal že vsaj 2x tekom vseh let Paranoida (nič posebnega, lesena, 3-nadstropna, narejena po naročilu pred leti - a sedaj že premajhna). Bende imam zložene po abecedi, njih albume pa po letnicah rojstva. Prah se grdo nabira gor, ker že nekaj časa glasbe ne poslušam direktno s CD-jev, kot sem to delal v (starih dobrih) časih.

Sam se nimam za zbiratelja v pravem pomenu besede, imam le CDje ki mi res pomenijo, celotne diskografije imam samo od par naj bendov. Imam tudi neko nenapisano pravilo, da ne dam več kot 20€ za CD (še to je preveč, sploh danes). In tudi ne razumem naroda, ki mora kupit prvo izdajo albuma iz leta 1983 (čeprav takrat ni bil niti rojen), če lahko kupi cenejšo reizdajo, z boljšim, remasteriziranim zvokom, debeljšo knjižico, bonus komadi itd. OK, bi razumel, če je bil ta človektakrat metalc in poslušal ta bend - sicer pa ne. Ampak - 100 ljudi, 100 čudi - vsak naj dela kar mu paše, mogoče je to razlika med zbirateljem in poslušalcem al karkoli pač.

V MP3 obliki imam preko 1000 albumov, fizičnih originalov oz. original CD-jev pa le okrog 300 (+ še nekaj kaset, vinilov, DVD-jev itd.), torej le okrog 30% vsega kar poslušam si dejansko lastim. Če ne bi vedel kam z denarjem bi skušal nabavit še preostalih 70% (a temu seveda žal ni tako). Zadnja leta, ko kupim CD ga dam v komp, poslušam, če je brezhiben in potem naredim HQ MP3 rip. Preberem knjižico in CD gre na polico. Od tam gre na žalost redko še kam. Originalov sem v zadnjih nekaj letih kupil relativno malo (samo, če me je bend res zelo prepričal), velika večina zadev iz zbirke je bila kupljena 10, tudi 20 let nazaj, dosti še v 90-ih letih. In takrat je bilo to nekaj čisto drugega.

Pred internetnim razpečevanjem je imel nosilec zvoka neko vrednost, za metalca veliko vrednos in moč. Takrat si najprej kupil CD, potem še kakega, šel na koncert - in šele potem mogoče majico od benda - ko si jih že dobro poznal. Sedaj se vse spoznava preko razpečevanje MP3-jev, Youtuba itd., večinoma se kupujejo bolj majice oz. merch. In nosilec zvoka je izgubil silno moč in vrednost, ki jo je imel včasih. V tej poplavi glasbe je tudi glasba sama (oz. izvajalci) izgubila vrednost. Površno poslušanje Youtube posnetka ali download MP3 diskografije se pač nikakor ne more primerjati z nakupom kasete, plošče, CD-ja... in potem tistim čakanjem kako bo stvar sploh zvenela ko prideš domov in ga zadegaš v predvajalnik. In prebereš besedila in spremni tekst. In pogledaš slikce in prevohaš celo zadevo podolgem in počez. Poslušaš v walkmanu, discmanu, non-stop, vsak dan, večkrat na dan, besedila znaš na pamet že brez prebiranja, Metal poznaš v globino. Dandanes se mi zdi, da folk posluša in pozna Metal v širino, ne pa v globino. Torej vsi pozanajo miljon bendov, ne vejo pa kako gredo komadi po vrsti na platah, kako točno gre solo pri tem in tem komadu, kaj jim to dejansko pomeni itd. "Gremo na MC/MD, samo da ruži!" Ker sem imel možnost okusit obe obdobji lahko rečem, da je današnja mladina oz. da so novopečeni metalci zelo prikrajšani za tisto izjemno atmosfero, občutek, ne najdem besed - za tisti boj za dobit album oz. bend, ga sploh slišat in ga potem spoznat - do obisti. Ne ker bi bili oni sami krivi ampak ker enostavno je tako kot je in je vse drugače.

Ko sem takrat prišel v kakšno glasbeno trgovino so to bila nebesa zame. Tam sem šele videl kaj sploh obstaja. Kaj je sploh kdo izdal. Pozabi Youtube, Metal Archives, uradne strani bendov in vse ostalo kar je na internetu. Nekaj se je dalo prebrat v revijah a razen Dr. Musik nisem imel kaj dosti, nekaj se je zvedelo od drugih a metalcev je bilo v 90-ih tu okrog bolj malo oz. nič. Zaradi tega sem kupil tudi dosti kompilacij, ker sem s tem spoznal bende in potem od tistih, ki so zveneli zanimivo naslednjič kupil cel album. Takrat je (vsaj zame) bilo dobit skopirano kaseto od frenda več vredno kot danes kupit nek box set al neki fensi. In zato mi stvari, ki sem jih takrat spoznal/slišal/kupil sežejo dosti globlje. Kako se temu reče, mogoče nostalgična vrednost? Ampak ne kar neki v prazno, resnično mi tisti bendi/albumi/komadi pomenijo ful. Se tudi dandanes najde kaj izjemnega ampak dosti dosti bolj redko. Vsaj pri meni.

Tle lahko zdej nakladam še 10x toliko pa ne bom nč pametnega povedal, tako da bom rajši zaključu. Hvala, da se vam je dalo prebrat to moje škropucalo. Uživajte v glasbi torej, na vse mogoče (in nemogoče) načine!

FUCK THE WORLD
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jul.2015 at 23:07
Ej Gašper, ko preberem tvoj post, se mi zdi kot da sem šel nazaj v čas.

Zelo lepe in nostalgične misli. Moram rečt, da sem srečen, da sem doživljal to obdobje. Res, ko si dobil presneto kaseto in da so bli zadaj napisani komadi... UAU! to je takrat nekaj pomenilo (in včasih se je presnemovalec celo potrudil in poskušal narisat logo banda ob strani! dodatna vrednost!). Ne vem, mogoče je kdo, ki je živel v glasbeno bol odprtem, razvitem kraju to doživljal drugače. Zame, ki sem bil eden od dveh na celi OŠ in pol eden od 4ih al 5ih na srednji je pa presneta kaseta pomenila nekaj svetega.

Pol pa CDji... Ko si dal to gor in primerjal s kaseto je bilo kot da bi odkril novi svet! Nič šuma na začetku in večja glasnost (kdo ve, katera kopija od kopije je bila moja ha ha ha). Sicer ni bilo več tako old school, ampak smo še vedno uživali CD do ponatankosti. Kot je rekel Gašper, šli smo v globino.

Moram priznat, da mnoge bande tudi jaz, tako kot veliko drugih poberem z neta kar v celoti... celo diskografijo in potem poslušam in poslušam in slišime neke razlike ampak ne vem v katero obdobje kaj spada. Ne vem več naslovov komadov. Mnogokrat se zatečem kar na metalstorm in tam izberem po katerem albumu bom ocenil band.

To je napaka, ki jo včasih popravim s tem, da se poglobim v band, mnogokrat gre pa najbrž marsikaj dobrega mimo mene...

Je pa res, da je danes naredit band in nekaj posnet dosti lažje kot nekoč. Danes je na tržišču vsega in še več. Od totalnih smeti, kopij drugih bandov do odličnih bandov. Slednji se v morju glasbe, ki jo danes svet ponuja kar zgubijo in včasih ne izbruhnejo na površje, da bi jih spoznal širši krog ljudi. Zato je tudi težja odločitev kaj nabavit in kaj ne.

Pa tudi prodajalci, so meli takrat ful pojma. V trgovini Gong v KP sta bla dva, ki sta se kar razumela v alternativo in sta po tvojih napotkih znala zelo dobro svetovat kaj bi ti blo všeč in kaj ne. Danes ima alternativec srečo, če dobi v Mullerju bobnarja od somrak, ki mu bo znal svetovat, medtem ko so Ejaqa v Big Bangu že zdavnaj premestili na drugi oddelek... Sem pa par tednov nazaj bil v teh dveh štacunah in NIMAŠ SKORAJ VEČ KAJ KUPIT! PRAZNO in PORAZNO!

Internet je na ta načim pokazal tudi svojo mračno stran.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jul.2015 at 22:04
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

jaz sm se pa odloču, da ne prodam več nobenga cdja (razen dvojnikov). Še zmeraj mi je bilo potem žal, pa če so bile še ne vem kake smeti. Za tistih 5 eur niti punce na heinekena ne morem več peljat, tako da je povsem nesmiselno. Če se bom hotu rešit kakih Blind Guardian ali At the gates bom s čim zamenjal, če ne pa naj raje stojijo in delajo gnečo tam na dnu omare...


To so priložnostni albumi.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jul.2015 at 23:38
Jaz sem imel pa včasih, v obdobju srednje šole - to je od prvega letnika do naprej po zadnjem letniku še ene tri-štiri leta večjo zbirko. Imel sem res več ali manj samo tiste albume ki sem jih poslušal non stop in imel sem okrog 100 CDjev. Imel sem tudi ogrok 70-80 vinilnih plošč in ene 200 mikro kaset. MC. Kasete, no.

He he, kasete. Kva vse sem to dobil od kolegov. Teratogenic. Morbid Symphony. Beherit. Pa kva jaz vem kva še.

Moj prvi CD, ki sem ga kupil je bil Matando Gueros od Brujeria še ko sploh nisem imel CD-playerja niti glasbenega stolpa s CD pogonom. Sem šel prov naslednji dan do kolega z kolegom in ga lepo prosil če mi naredi kopijo na MC. Seveda je ugodil. In seveda sem imel vrhunsko metal kaseto. Kolega je pa za povrhu imel še vrhunske Hi-Fi komponente. ... Zadeva je bila pa nekako tako: Poslušal sem Doblekarja v njegovi radijski oddaji za metalce takrat na Radio Študent in ko je zavrtel Brujerio sem dobesedno popizdil in šel naslednji dan v Rec-Rec pri Zmajskem mostu kupit omenjeni CD z žepnino ki sem jo imel. Seveda cel teden nisem jedel v šoli za malico. Jebi ga. Brujeria uber ales je blo takrat.

Drugače sem pa začel metal poslušat v OŠ nekje v obdobju 6-7 razreda. Seveda sem začel z Radiem Študent in takratno zloglasno! oddajo ko so bili še Poštar, Boc al Joc pa ostali. To so se ga tolk zajebaval da sem dobesedno snemal oddaje pa jih ponovno poslušal vsak dan in se znova in znova režal do obisti od njihovih uber menš flajš for. Keri jokulatorji. Haha.

Takrat sem spoznal metal. Začel kar direkt z bendi kot so Metallica, Kreator, Pestilence, Morbid Angel, Cannibal Corpse, Carcass, Death,... ... Imeli smo v Kamniku v enem bloku na Duplici enega modela, človeka, ki je tihotapil originalke iz tujine, ker takrat je v bivši Jugi vladal režim kupi-samo-domače in so ustanovil takrat zloglasno založbo Jugoton in je model delal kopije po naročilu če si ali prinesel svoje kasete ali si jih kupil od njega. Imel je seveda katalog. Seveda fotokopiran. ČB. In takrat sem kar nekaj kaset kupil na blef samo po imenu ker mi je blo uber cool imenovanje bendov ala Death, Carcass, Morbid Angel, Deicide,... ... Problem je bil, ker sme bil sam. Takrat še nisem imel metal kolegov. In nisem niti vedel kaj je kataloška številka, niti kaj je založba, niti kaj je znak (C) ali (P) ipd./itd.. To sem pol sčasoma vse pogruntal. Pa kaj. Dobro. Pač imel sem mal smolo no al kaj naj rečem. V glavnem začel sem bogato z kasetami.

Takrat bendi še niso mel taka imena kot so danes - običajno ne brutal, nekaj v smislu nekih sopomenk pa moraš vedet za kaj se gre. Pri Death, Carcass, Pestilence nisem imel kaj falit. In res. To sem potem kasneje z časoma ugotovil, da so ta glavni bendi.

Potem sem mel tudi na začetku en neprijeten pripetljaj ko sem kupil Metallica - Black Album double vinilko in sem kupil po pomoti dvojno C/D stran. Ploščo št. 2. In sem šele na pol poti iz mesta kjer sem kupil vinilko do meje ušaltal mozguljar da sem zajebal stvar. Pa valda kupil sem Kreator ker mi je bla uber cool naslovnica - Coma Of Souls.

Pol se je pa začel. Ko sem spoznal par patronov. Izmenjave. Informacij, zbirk,... to je blo to. Pošteno.

Takrat smo še kataloge delal v Wordu/Excelu. Vse lepo po stolpcih z predelnimi čratmi da je bilo vse lepo pregledno. Jaz sem imel nekje okrog 700-750 relisov - od albumov do singlov, epjev, demotov, live. Spisek je bil valda v obliki Ime benda | Ime relisa | Datum izdaje | format izdaje | nosilec | original/kopija | dolžina | število komadov | zvrst | založba |...

Takrat sem tudi kupoval merch po pošti ko sem v kuvertah pošiljal denar v tujino pol kasneje ko je bila Slovenija že osamosvojena. Se spomnim ko sem veliko kupoval pri neki španski založbi Repulse Records. CDje, kasete, vinilke, ... Majice in puloverje sem kupoval pri nam v LJ/KR. Pa ja, pri Osmose Productions sem tudi veliko kupoval. Pol pa sej veste: carine pa tko. Hehe. Kaj češ.

Enkrat sva z kolegom poslala pismo in prazno kaseto Rob Darkenu (sam ima drugačen ime original - nek Fudali je - to sem si prov zapomnil pa ne vem ali je to priimek ali ime) od Graveland, da mi je posnel demota Necromanteion in Drunemeton. Mi je prov ugodil pa odgovoril. Valda ves ponosen.

Pa takrat sem imel nek konflikt k me je ta isti kolega nagovoril da žensko k vodi Misantropic Records (Burzum) v kurac pošlem zarad nekega teženja pa ne vme več kaj. Mislim, da je ona neki zatežila ne vme okrog česa. Pa itak Burzum na začetku sploh nisem maral, k mi je ta isti kolega predstavil ta projekt. Pol mi je kao neki uber dober ratal. Sej ma res dober komad War pa Jesu Dod.

No, bom še jaz zaključil, da ne napišem preveč.
Sej če je preveč kr preskočte. - Kdaj to napišem :D
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 00:48
Pri meni je bilo zelo podobno kot si napisal tam glede Rec-Rec-a. Samo da v Ilirski Bistrici ne lovimo radia Študent, zato sem poslušal Težko kroniko na Valu 202. To je bilo zame poleg revije Dr. M edino okno v svet Metala. Pa še kak kolega mogoče - ki je pa itak vedel še manj kot jaz takrat.

Enkrat so na Težki kroniki vrteli v MMOA debati omenjene Incubus in sm takoj vedu da to moram pa dobit. Se pravi kupit. Ker druge variante takrat ni bilo. In aprila 2000 v Lloret De Maru v Španiji (končni izlet s SŠ) smo našli glasbeno trgovino. In vidim CD od Incubus. O fak, hitro kupit. Ampak hm. Ne, metalski nagon mi pravi da tu nekaj ne štima. Naslovnica je čudna. Rečem prodajalcu naj zavrti zadevo preden kupim. In slišim tole:
https://www.youtube.com/watch?v=BbAzB-KRaHo

Ajde marš u kurac, po par sekundah mi je bilo jasno da to 100% ni to kar sem slišal na Težki kroniki. Na radiu sem slišal tole:
https://www.youtube.com/watch?v=1PmBeG7ALZI

V music shopu v Španiji sem potem kupil plate od Overkill, Annihilator in Running Wild. Overkill sem takrat sploh prvič slišal. Incubus sem pa čez kakšno leto naročil iz Nuclear Blast.

Septembra 2000 sem dobil dostop na net in s tem Paranoid, leta 2001 sem pa iz Napsterja potegnil prvi MP3 v življenju: Black Sabbath - Children Of The Grave. In s tem je bilo tistega prvega legendarnega obdobja konec in začetek tega novega ko je širina prevladala nad globino.

Stay necro! Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 01:03
PS: Še težje je bilo pa v 90-ih. '91 al tam nekje sem v oddaji klub klobuk prvič vidu Metallica video. In to je bil the end. Od takrat me drugo sploh ni več zanimalo. Gas h stricu, ki je imel doma ene 1000 presnetih kaset. Ko sm mu povedal kaj mi je zakon mi je dal kaseto od Motorhead, ki mi je bila takoj všeč, sicer ni imel kaj dosti Metala, je poslušal bolj razne sorte vsega. Dal mi je še Fugazi in Nirvano, nobeno mi ni kaj preveč dišalo. '94 se je v Il. Bisrici odprl music shop. To je bil fakin prelom. Sicer so imeli samo ene 10 Metal albumov ampak to je to. Hotel sem imet Sepulturo, ker je en starejši kolega rekel da so zakon, ampak so imeli samo CD, jaz sem imel pa samo kasetnik takrat. '95 sem odkril oddajo na radiu ampak takrat pomoje ni bla še Težka kronika ampak neki drugega in sem snemal te oddaje na kasete, spoznal tam dosti bendov in potem šel kupit v Rec-Rec. Na tak način sem nabavu Steel Prophet, prvi Primal Fear album, Gorefest itd. itd., to še vse v 90-ih. Skratka, ena dobra presneta kaseta je bila takrat več vredna kot danes box-set diskografije benda. Resno. Justice kaseto sm poslušal v walkmanu toliko časa da se je trak strgal. In tako naprej... Koncerti, Metallica 1999, Maiden 2000. '97 sem prebral v Dr. M. da bodo Manowar na dunaju, takrat sem imel samo 2 albuma, enaga na kaseti in enega na CD-ju ampak sem si ful želel it. Prav noben drugi od kolegov ni bil za, ni poznal, mu niso bli ali karkoli, jaz sem imel pa 15 let takrat in potem nisem šel nikamor... Čakal do fakin 2002. da prvič vidim to čudo. Tako je to bilo - je - in bo. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 13:53
Lepo napisano. Sem bil v zelo podobni situaciji v devetdesetih. Spremljal metal kjer sem ga le lahko
in prav tako poslušal težko kroniko,radio študent ni vlekel pri nas. Čeprav sploh ne vem,če sem že vedel takrat za vražje urice. Pa Dr. Musik ja! Kaj je bilo to zanimivo takrat jebemti. Najprej itak prelistal do metal sekcije kjer si izvedel kaj zanimivega glede bandov in novih izdaj. Presnete kasete so takrat prevladovale seveda. Spomnim se,da sem imel nekaj "pro made" kaset,ki so se dobile od kakšnih starejših kolegov kasneje v OŠ. Prav tako sem imel prvi cd še preden je bil cd player pri hiši in ni bil metal kolikor se spomnim...neka punkovska ali rock zadeva,kaj pa vem. G'N'R so bili tudi velik vpliv takrat. Lahko bi rekel,da sem začel z njimi. Imam sliko,ko smo se slikali v OŠ v tretjem razredu s svojo prvo G'N'R majico Big smile. Kasneje mi je prijateljev starejši brat posodil nekaj
kaset od Metallice,Motorhead,Sepulture in sem vedel,da je to to. Sem hodil k njima domov,da smo nabijali C64 in poslušali musko...dobro,da sta bila dokaj blizu doma. Rec Rec imam tudi jaz v lepem spominu. Ko sem začel hodit v šolo v Lj sem bil dokaj redno tam. Pasel zijala,poslušal musko po slušalkah,če je bilo kaj cekina se je pa še kaj nabavilo. Takrat sem tudi prvič srečal evil Doblekarja. Faca se mi je zdel,nič vzvišen do mladega nadobudneža,ki je raziskoval nova obzorja v metalu,kot nekateri sebi pomembni cepci,ki sem jih spoznal tekom srednje v mestu. Prvi pravi metalski koncerti so tudi padli takrat. Ja,lepi časi so bili to. Danes ni več možno doživeti tega na tak način kot smo to imeli čast doživeti mi. Lahko bi se reklo,da je bilo takrat manj,več.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 15:01
Zanimivo branje. Še posebej to, da je toliko ljudi iz tega foruma v metaloid svetu že 15-20 let in sodeč po njihovem pisanju so še vedno polni ljubezni/strasti do te vrste glasbe in načina življenja.
Kar je občudovanja vredno, glede na to, da živimo v svetu, kjer se večina ljudi priključi trenutno aktualnem trendu, ki se pa spreminjajo že skoraj dnevno.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 18:05
Kaj pa pometaljevanje? Big smile Ker sem bil takrat (v 90-ih) praktično edini metalski zaverovanec v soseski sem stalno silil brata (in bratranca ko je bil na obisku) to poslušat ampak jima sploh ni sedlo. Šele čez nekaj let je brat zašel v te vode. Al pa ko sem dobil cimra na faxu: kratka čupca, srajca in Šank Rock fan. Ko je bilo leto naokrog je imel že precej dolge lase, jakno, đeki, par original plat in nekaj mojih CD-R kopij + obiskala sva kar nekaj koncertov skupaj in še danes je metalaro. Big smile Pa v 90-ih mi je bil res najboljši občutek ko sem čisto slučajno kje srečal kakega metalca, na ulici/cesti (v kakem drugem mestu, pri nas jih ni bilo). To se je zgodilo redko in mi je takrat prav polepšalo dan. Skratka, v 90-ih si se moral zelo potrudit za Metal, kar pa ni bilo težko, če si bil res s srcem pri stvari. V OŠ ni noben razumel zakaj "poslušaš to razbivanje", doma pa še manj. Pomoje pozerji v Metalu takrat sploh niso obstajali, v modi je bil itak punk revival (Green Day) al pa tehnaža za šminkerje. Metal je bil nepopularen.
FUCK THE WORLD
Back to Top
vrho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03.Apr.2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vrho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 19:31
No jest sem imel malo drugacno "metalsko" pot kot pa ostali k so pisal v to temo, jest sem pa ze od srednje pa preko faksa poslušal rap, nosil široke hlače raztegnjene majice in vse tko k mora bit, v srednji šoli niti nisem kupoval cdje, je bil pa sploh prva kaseta k sem jo kupil vanilla ice ( major bump) prvi cd pa pazi zdej neka kerrang kompilacija, niti ne vem zakaj sem jo kupil pa kje jo sploh mam. Mi je blo vsec ene par komadov. No potem pa ostalo samo rap rap rap, prek kolega sem spoznal mareta alias jizah, k je takrat delal se v true bar stacuni in se je moja pot po odvisnosti od glasbe zacela, vecina kesa je sla za cdje, potem pa ze po faksu in v zgodnjih 30-ih sm pa nekako kar preklopil na metal, in od takrat kar ekspresno izpopolnil mojo glasbeno zbirko se s to zvrstjo. Tko da jaz tezko recem da sem imel tezavo s spoznavanjem novih bandov saj sem se metal podal v zlati dobi interneta, in sem nekje z navdusenjem nad njim tam kjer ste bili vi v 90'. Kva ste mi fovš a? Sem še v začetni fazi zaljubljenosti k ti je še vse lepo. Ampak navdušenje nad originali pa ostaja še iz rap časov. No sej rapu se nikol nisem odpovedal ima še vedno mesto v mojem glasbenem repertoarju.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 22:19
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Incubus

Moj prvi metalski CD je bil Death is just the beginning Vol. 3, na katerem se nahaja Incubusov genialni Battle of Armageddon. Nenadkriljivo, ko sem leta zatem čul celo Serpent Temptation, sem norel od navdušenja. :)
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2015 at 23:13
xD
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2015 at 16:40
Doma poslušam samo originale, zato jih tudi kupujem :) Mp3ji so za v avto in telefon. Sicer pa imajo zame čar originalni / stari natisi, kupujem tudi rerelease, če imajo kaj za ponudit (predvsem bonus komade in drugačen / boljši zvok), kasete in vinili me niso nikoli preveč ganili (so mi OK, ampak se jih le redko spravim predvajat), razni digibooki, tincasi, slipcasi in podobna navlaka me ne zanima, picture CDji in današnji načičkani bookleti tudi ne, sodobna vinilmanija in limitirane barvne izdaje v 100 kosih pa še manj :) Tudi sam raje nakupujem v živo, se pa dobrega nakupa (= pod ceno :)) razveselim kjerkoli :) Čeprav je danes naokoli toliko bootlegov, da na momente vse skupaj rata precej naporno.
 
Se mi pa zdi, da se je v teh dobrih desetih letih, odkar sem bolj v zbirateljski sceni, spremenilo kar nekaj stvari - manj ljudi kupuje originale, manj je menjav, kar nekaj ljudi, ki so bili die hard zbiratelji 20+ let, je v zadnjih letih prodalo svoje zbirke oz. so se distancirali od cele zbirateljske cene. Spomnim se, da je v mojih prvih letih ebaya (2006) CD, ki je šel čez $100, veljal za vauu rariteto, danes pa se lahko za toliko proda že skoraj vsak šit. Pa vse težje je dobit redke CDje poceni, ker se je ozaveščenost nove generacije zbirateljev o skritih kotičkih interneta precej povišala :) Tako da mi je žal za kar nekaj CDjev, ki sem jih tekom let prodal - sicer mi kot metalcu niso bili ne vem kaj, kot zbiratelju pa :)
 
 


Edited by sovdat - 22.Jul.2015 at 16:56
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2015 at 23:18
Ja,tudi jaz sem prodal tekom let kar nekaj cdjev,za katere bi danes iztržil bistveno več če bi jih obdržal. Pa jebi ga,če ti ne dogaja preveč se ga znebiš. So pa prodaja/menjave definitivno padle zadnja leta.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2015 at 08:23
jaz sem tekom let tudi že prodal nekaj stvari, za katere mi je bilo kasneje/danes žal. vendar kdor si ustvarja nek koncept pri ustvarjanju svoje zbirke, je tol eneizbežno. pod rugi strani je pa itak vseeno ane? gušt zbirateljsva je vsaj meni v zbiranju, se pravi iskanju albuma, najugodnejše cene itd. ko je album enkrat na moji polici, je sicer fajn, vendar se je 90 % veselja v trenutku skadilo v zrak...
jaz bi rekel, da je pomembna pot in ne cilj Wink

sicer pa že kar lep čas kupujem limitirane prve izdaje (po navadi digipacki), zaradi česar je potm pri prodajo enostavneje. ali drugače: takih albumov se sploh ne znebim ...
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2016 at 03:25
OK ŽE PREC: ne me kurčit sami pri sebi če je velik za brat. Jst sem užival k sem pisal.



Jst se spomnem Doblekarja v Rec-Recu. Velik sem govoril z njemu. Enkrat sem počakal, da je zaključil z delom pa sva pred vhodom govorila pomojem eno uro. Svega po malem. Največ metala.
Pol so v Rec-Recu mal preuredil pa mal kasneje še odprl nek dodaten prostor k je bil skupni prostor z spodnjo kletno etažo kamor se je videlo iz Rec-Reca ker je bila na sredini kako naj rečem namest tal lukna pa ograjeno. Pa takrat so dobavil slušalke za poslušat before buy ne da bi nadlegoval prodajalca.
Takrat - to je bilo v času moje srednje (Aškerčeva 1 - kemijska - obdobje do 1993-1998 (ponavljal 3. letnik, nedokončal 4. letnik (avtomatc) - zdravstveni razlogi Unhappy ) sem dosti kupoval na podlagi oziroma se odločal za poslušanje oziroma čekiranje na podlagi izgleda naslovnice in/ali logota in/ali imena banda/albuma. Valda nikol nisem falil. Ker takrat je blo to še to. Danes je pa vse kupljeno od logo dizajnerjev, mal manj ko da ne web online band name/album name/song name (btw: enkrat sem našel eno tako stran za black metal za komade - nalolal sem se ornk) random generatorjev.
Dans je internet pa čedalje več ljudi ki služi na ta račun tko da je čist simple dobit cool naslovnico pa cool logo a msuka je pa bedna da te prime srat pa kozlat. Res. Prov fucking res je tako.
V tem obdobju je bla v stari ljubljani na desni brežini ljubljanice tam k je nek trg k je mal klanca k je za tem al pod tem klancem za nekimi hišami neka cervek pri nekem mostu k pele do križank (proti moji šoli) neka second hand cd/vinil trgovinica. Tam sem kupil ker mi je bla isto tko zelo cool naslovnica Crematory - Denial MCD. Valda prva original izdaja.
Pa takrat ko sem mel prvo kolekcijo (100Cdjev, 70-80 vinilov, 200 kaset) sem mel dobesedno same first original press CDje. Enkrat je en kolega, takrat full mlajši od mene, prišel k men da sem mu pokazal kolekcijo CDjev. Ja tip je ene pol ure norel. Najbolj na black metalom. Vem da se mu je odtrgal k je videl Ancient - Trolltaar MCD. Je rekel to je men najboljši black metal relis. In da je še 100 let iskal ta MCD pa ga prov nikjer ni blo za dobit.

Pred tem je bla pa ena dobra fora. Še v OŠ. Nekje proti koncu - zadnji al zadnja dva razreda. Mal stran od naše OŠ je bla še ena OŠ - novejša/nova gradnja. Tam so prirejal plese. Reklo se je da gremo na ples. In ko si ke prišel si lahk s sabo prinesel svoj ljubi CD al MC al LP. in ko je blo konc komada si prišel ke do DJa in mu rekel da maš glasbeno željo in ti je zavrtel. Kaj si ti pol počel na plesišču je bil pa za nobenega nikakršen problem. Teli plesi so bli organizirani mislim da vsak teden. Najbrž kak petek. Po pouku. Vem da sva s kolegom vedno s sabo prnesla kako eno do dve kasete pa tam slemala ko so nama zavrtel Carcass, Kreator itd/ipd. Vem, da sva bla oba nora na Carcass pa na njihov video spot Incarnate Solvent Abuse. ... Kar se pa tiče ostalih so pa vrtel prov vse zvrsti/žanre/stile. Od techna, housa, do rock n rolla, popa, narodno zabavne do jugo scene itd.
Enkrat je blo po televiziji k so zavrtel eno oddajo nek dokumentarc iz Afrike kako majo življenje tam pri njih. In je prov ista fora bla k teli plesi v tej OŠ. Pokazal je nek prostor k je folk sedel na tleh naslonjen ob stene. Od mladih do starih. In ko je kdo dobil glasbeno željo je prišel na sredo in plesal al pa densal al pa skakal al pa... - pokaže tko metalce k slemajo (zdej ne vme kero musko so mel) ostali pa pač gledajo pa se pogovarjajo al pa poslušajo ipd. Nič kej čudnega. Sem dobil obliv spominov.

Ja. Če se vrnem nazaj. V času moje SŠ sem tud zahajal v trgovino kjer so prodajal poleg več al manj vse zvrsti muske tudi metal. Bla je locirana v prvem nadstropju trgovskega centra Center Ledina. Šlo se je gor al po štengah al po tekočih štengah. Gor sem full velikokrat govoril z prodajalcem. Dost CDjev poslušal. Tud velik kupil pri njih. Tudi majice kupoval.
Prišla sva že do neke faze ko sva že kolega ratala. In me je model enkrat prov prosil, če nesem njegovi mami dol v pritličje v nek bar (tam kjer je bil na začetku al je še Master Of Metal Shop - levo od njega) nekih 5.000 SIT. Pač nesem in pridem nazaj. Se je lepo zahvalil.
Pol kasneje tista MOM štacuna je men full sucksala. Na polno.
V to trgovino zgoraj (še preden so jo zaprl pa pol po tej štacuni dol odprl MOM) je neki časa delal Doblekar. Valda druženja in pričanja bilo na polno.
Še iz časa OŠ sva mela s klegom ki je živel na koncu moje ulice pa full sva se družla ko rit pa srajca sva mela nek demo stage projekt pa posnela tri demo kasete. Fak haha. Snemala sva na moj radio stolp na karaoke. Mela sva moje bobne pa njegovo kitaro + ojačevalc pa vsak svoj mikrofon. Torej 4 linije. V stolp. Pa snemala. Muska je bla nekak taka pubertetniška mladostniška naivna polna energije zajebantska primitivna preprosta mešanica med death metalom, grind corom, hard core punkom. Komadi kratki. Jedrnati. 1-2 minute dolgi. Na vsaki kaseti je blo po ene 20 komadov. Komadi so bli pa poimenovani kot npr Mito jebe Mišo v rito (Mito Trefalt pa Miša Molk), Kamni letijo... skozi nebo, da bi zadeli Trefalta v glavo, Bakica gre na vlak (k kup karto pa ni veljavna pa jo štepar med vožnjo ven fukne), Dedek gre na bus (podobna scena), Dachau Express... vlak do nebes, Metod Trobec blues, Razžagu sem nevesto, Radenska 666 src, Cerkev gori, Herr Bloucher (to je un film Young Frankenstein), Mentolov burek, Sveta Johana, A song for, my mama, It's now or never (parodija na E.P.), itd. Projekt sva pa poimenovala u.P.K. oziroma ga je on (Umsko Prizadet Kolektiv). Vsi k so slišal to musko so se režal na polno.
No in tle je zdej fora: prideva z še enim kolegom k je bil član banda pa ni bil član banda (sam da sva ga omenja na coverju ala for support) v to štacuno v Centru Ledina k Doblekarju pa mu predstaviva eno od teh treh kaset (mislim da zadnja) pa ga vprašala če bi jo poslušal pa komentiral pa po možnosti zavrtel na Radio Študentu kjer je bil kot špiker. Stari, k je dal kaseto not v radio pa začel poslušat... režal se je dobesedno čez celo kaseto... že skor jokal, pa rekel fakin d'best ever stvar.
Pol jo je zavrtel na RŠ-u. :D Jst sme posnel to oddajo. Sam pol sem izgubil to kaseto. Otišlo v pozabo. Ammm... the fvck.
Mam jst doma eno od teh treh kaset. Mislim da ni original kaseta. Da je kopija. Bom dal tle ob priliki za poslušat. Bom nekam uploadal. Sam ne vme pa ker demo je ta po vrsti. V glavnem vsak naslednj idemo je bil boljši. Vem da se je enih par mojih sošolcev pol v SŠ full narežal.

Ma kaj the fuck. Bom zdje uplodal sam da zripam v MP3. Pol kasneje copy/pasteam link. :D

Dobr. Če vam nau ušeč... pač... kasnejša generacija, druge fore, odrasli med tem ipd/itd. Sam vem da sva se s kolegom tolk prerežala.

Pol sva pa s tem istim kolegom mela še en projekt k je bil celo za eno noč band. Band je pa in total trajal eno vajo pa to noč k smo mel na metelkovi v channel zero fail nad faili koncert k nismo nobenga komada do konca zašpilal, pa skoz se neki motl, pa men so palčke letele iz rok, pa ta kolega je bil tolk zadet da je videl kako se vrat od njegove kitare zvija ko kača pa basist ni prišel špilat (je pevc vprašal publiko če zna kdo špilat bas pa je kr en prišel pa kr neki špilal :D haha), pol publike je blo naših kolegov k niso mel nobene veze z metalom/punkom/gridcoreom k smo jih prosl če pridejo da naumo ispadl k bedniki, pol so nas pa še izklopl mi pa še kr špilal ene par minut pa se že začel LOLat. Pol so nas prov fucking vsi izžvižgal.
V glavnem ta kolega si je izmislil ime: Kup Dreka. Mam tud ta posnetek doma - to vajo. Bom pol uploadal. Vajo smo odšpilal pa posnel v zaklonišču od enga vrtca nekje v LJ k so mel eni kr znani punkerji al rockerji al kako že not vaje. Bli smo pa jaz (bobnar), ta moj kolega (kitara, vokal 1), njegova punca (back vokal), Frakl (dans piše pravljice :D przadeta glava :D :D :D Đ Đ Đ hahaha) (vokal 2; proklet tutti frutti ni mel ama nič posluha skor vse falil), pa for support and positive energy G. Cajhen aka Gmajnar. Pol smo prosil od tega benda k je mel v tem zaklonišču vaje če bi njihov basist mal zašpilal z nami pa smo še to posnel. Komade smo si pa sprot izmišljeval pa poimenoval. Valda spet vsi kratki pa skor vse sfaleno u p.m. xD

Ja nč. To je to. A je to. Fak je blo. Haha zlo. LOL pa še bo. xD

Ja nč. I am out.

Zdej pa sam še ripa pa uploada.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2016 at 04:11
Evo. RARčič je uploadan. Link is here. @ SendSpace. 289MB. Sm kr pustil original WAV/FLAC formata. Sej ni fore. Dans mate itak vsi hitre internete.

Un intro je iz filma Newly Deads. Total v vseh pogledih B film. Že skor C. Drug del intra je pa iz Texas Chainsaw Massacre. 

Na U.P.K. demotu sem jaz pel. Pa bobne špilal. Če pozna kdo Hongota iz Kamnika. On je ta moj kolega k je tle špilal kitaro. Pa pr Kup Dreku tud.

Zdej se že pol ure LOLam. K čakam da se file uploada. Sej kr sprot pišem.

Men je najboljši komad Joj, Kok Sm Srečen. Haha. Pa kak zaključek. Kak prehod. Pa naslednji je tud full dober. Demo je 17 minut dolg. Komadov ma pa 22. Average 0,5 minute. Simple as that.

Kup Dreka demo je pa dolg 26 minut. Komadov je pa začuda (šele zdej po 20ih letih opazil :D LOL) isto 22. Average 1,2 minute. Mal bolj zakompliciran.

Frakl ma v bistvu full dober vokal. Pa sej niti ni tolk bad tole zašpilan. Tle sva bla z Hongotom že mal bolj ušpilana pa ujeta.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2016 at 06:10
Fatur. Še enkrat sem prebral tvoje odgovore in od ostalih tud. Tvojim sem se nekajkrat prov fajn nasmejal. Neki je blo vmes pretty cool napisan. Big smile Hehe.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2016 at 10:11
Takole. slika je mal stara, cd polčinik je že povsem nabasan in malu montiramo novo polico, manjkajo pa tut vsi box seti. Vseskupaj je zgolj po abecedi, pol pa albumi po izzidu.


Edited by Šujo - 14.Jul.2016 at 10:13
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2016 at 18:13
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Fatur. Še enkrat sem prebral tvoje odgovore in od ostalih tud. Tvojim sem se nekajkrat prov fajn nasmejal. Neki je blo vmes pretty cool napisan. Big smile Hehe.


Me veseli. Sliko skladišča (oz. omare) naj pa Sovdat objavi. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2016 at 21:00
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

 

... Sliko skladišča (oz. omare) naj pa Sovdat objavi. Smile 

Kot sm slišal, bi to moralo pridet par slik ne samo ena LOL
MacGyver je zakon!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.