Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - zdravje in izkušnje z konvencionalnimi/alter metod
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zdravje in izkušnje z konvencionalnimi/alter metod

 Post Reply Post Reply
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zdravje in izkušnje z konvencionalnimi/alter metod
    Posted: 29.Jul.2015 at 13:48
ola kabron,

časi so.. zanimivi, zaupanje v avtoritete varuhov reda, celo varuhov zdravja strmo pada, dodatno kredibilnost zbijajo še javni zapisi pacientov, ki poročajo, da jim je svašta, odkrili pa niso nič.. in pol gredo.. po svoje.. homeopatija, kitajska medicina etc.. 


kljub temu, da praktično ni znanstvenih ali logičnih argmentov za delovanje homeopatije (razrečitev vode do neverjetnosti obstoja učinkovalne molekule v njej... potrebuje vero v "voda ima spomin").. me vseeno predvsem znimajo praktične izkušnje s tem, torej verjetnostne argumente na stran, zanima me kako je tistim, ki ste to poskusili učinkovalo na telo in počutje? 


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 14:35
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ola kabron,

kljub temu, da praktično ni znanstvenih ali logičnih argmentov za delovanje homeopatije




zdaj, al te jaz narobe razumem al pa si ti narobe predstavljaš pojem homeopatija.
zadeva deluje, nanjo pa sem se obrnil zaradi metod v zdravstvu, ki so v zadnjih letih vedno bolj osnovane na farmacevtskih zahtevah o čim večji prodaji svojih izdelkov. skratka: namesto da bi zdravili, živijo od tega, da smo mi bolani. vse lepo in prav, če bi si človek želel biti bolan - malo sarkazma, čeprav vem, da ni na mestu.
poleg tega pa sem tudi videl, da niti malo to ni več samo prazna floskola, temveč stalna praksa: "uradno zdravstvo zdravi simptome, homeopatija pa vzrok za nastanek bolezni"

sicer pa je še zmeraj nekaj vej uradne medicine, ki jim zaupam in jim še naprej bom. recimo kirurgija. ko je treba kost operacijsko zravnati, jo je pač treba.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 16:02
se pravi da bi sel rade volje pod noz, nato pa se odpovedal zdravilom in terapiji in namesto tega pil vodo?

Veliko srece ...

All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 16:10
Sej razumem da je nekdo lahko proti industriji ampak to ne pomeni da je pa treba koj skocit v objem prodajalcem megle.

sej nobenmu ne mislim tezit, vsak naj s svojim lajfom dela kar hoce. samo ne stekam kako da se vam to ne zdi sumljivo no
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 19:35
očitno je tale voda letele name, čeprav blage veze nimam, kaj želiš povedat/vprašat??
preberi si moj post še enkrat, razmisli, če ti kaj ni jasno, vprašaj - seveda če imaš voljo do komunikacije/debate.

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 19:41
enostaven primer, da bom bolj konkreten. letos je bilo v zraku izredno veliko takšnih in drugačnih virusov, angin itd.
današnje uradno zdarvstvo deluje tako: zavarovalnica v okviru klasičnega zdarvljenja plača samo eno, točno določeno zdravilo/antibiotik. tega predpiše vsem. včasih prime, včasih ne. če ne prime, prideš po novega in še enkrat po novega. pač tako dolgo dobivaš nov antibiotik, da eden prime.
alternativa: vzameš bris, narediš analizo, predpišeš pravo zdravilo že prvič, pacijent zadovoljen, ker ne rabi 3x jemat bolniške, ker se zdravljenje na zavleče 3x in ker ti antibiotik ne uniči 3x trebušne flore.
no, pri homeopatiji - vsaj po mojim izkušnjah - pa stvari delujejo širše in neposredno v prid bolnika. pa homeopatija ni neka medicina v smislu "verjamem, zato bom zdrav", temveč tudi homeopatija pozna različna zdravila za različne bolezni.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 22:55
imam zelo pozitivne osebne izkusnje s homeopatijo..

pred nekaj leti sem imela tezave z izgorelostjo in hormonskim neravnovesjem.. sem sla h homeopatu v trst (italija ima dolgo tradicijo homeopatskega zdravljenja), ki mi je dal nevemveckaj, ampak sem se kmalu okrepila..

letos sem si na smucanju strgala prednjo krizno vez na kolenu in mi je prijateljica svetovala arniko za lajsanje posledic poskodbe.. dobila sem jo v (privat) tolminski lekarni - v ljubljani jo ima le nekaj lekarn, v osrednji recimo je ni.. bolecin v kolenu prakticno nisem cutila, 5. dan sem hodila brez bergel in po 2 mesecih sem normalno shodila.. z rednimi vajami, seveda.. operacije, ki so mi jo svetovali ortopedi, se nisem imela, ker so cakalne vrste dolge, samoplacnisko pa bi odstela zanjo od 2500-3000 eur.. sem pa sla se h eni osteopatinji, ki je ugotovila, da je bila poskodba delno tudi posledica skeletne asimetrije, zaradi katere je bilo poskodovano koleno ze prej dlje casa preobremenjeno.. ona mi je celo odsvetovala operacijo..

moja sestra ima multiplo sklerozo in je bila pred jemanjem homeopatije med hudimi zagoni veckrat v bolnici na terapiji s kortikosteroidi, ki so zelo agresivni.. po homeopatski terapiji (sulfur) pri priznanem ljubljanskem homeopatu zivanu krevlu so se ji simptomi tako omilili, da lahko celo pleza..

vsake bolezni, obolenja se je treba lotiti celostno in pogosto je treba poseci tudi na podrocje psihosomatike.. to pogresam pri uradni medicine, ki je precej specializirana.. homeopatija naj bi delovala celostno in brez stranskih ucinkov.. je pa po mojem potrebno izbrati kvalitetnega homeopata, tudi med njimi so sarlatani..

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2015 at 11:07
tole s homeopatijo sm začel razmišljat ravno v pozavi s psihosomatskimi izvori bolezni.. predvsem na relaciji psiha -> prebavila, kjer se ti hitr zgodi da te natlačjo s kkšnimi cevkami, da vidijo kakšno je stanje.. in ti javijo da ni nič narobe.. internet bo počil od poročil o takih primerih... in precej ljudi poroča, da so se rešili tega z homeopatijo... velikokrat jo spremlja kar termin placebo... ki v znanstvenih študijah s kontrolno skupino sam po sebi priča o domala neverjetnih rezultatih..


in še..:

http://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0


Edited by frogstomp - 30.Jul.2015 at 11:10
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2015 at 12:43
ena teorija pravi (ne spomnim se imena), da je stres izvor številnih bolezni/obolenj. zakaj/kako? tako pravi teorija: ko je človek dlje časa pod stresom in ga ne zna odpraviti sam, mu telo pomaga na ta način, da preusmeri človekovo pozornost z različnimi bolečinami, po navadi v križu. psoledično se človek/um ne ukvarja več s stresom, nanj pozabi, temveč preusmeri pozornost na bolečine v križu. kaj naredi človek? gre k zdravniku po protibolečinske tablete. je tako prav? odgovor mislim, da je na dlani... (no, če verjamete, da je telo tako elo "pametno").
če pa poznate nekoga, ki je dlje časa pod stresom potem pa je začel naenkrat jamrati zaradi tovsrtnih bolečin, bi lahko to bilo to.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2015 at 12:55
ja to, je ena razlaga, druga pa je bolj fizične/kemijske narave, ki se tudi zdi precej verjetna.. stres je reakcija na okolje, in v odziv nanj telo oz. žleze brizgajo v sistem večje količine hormonov in drugih učinkovin.. ki imajo različne učinke, od tega, da mišica hitreje reagira, do povečane pozornosti, hitrejšega bitja srca... vse to pa pušča na telesu posledice. recimo, da ti neki zgrmi za hrbtom in odskočiš, v tem trenutku prov čutiš kako se ti stisne ena žleza ali več njih in ti brizgne neki v kri.. men je dost podobn filing ko lovim deadline.. in se mi zdi kr vrjetno da taki koktejli hormonov začnejo dražit sluznico, povzročat težave s prebavo etc.. več o tem:



dejte prosm še povedat kolk ste odkartal za homeopatske storitve


Edited by frogstomp - 30.Jul.2015 at 12:56
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2015 at 23:21
tista casica z arniko je stala cca. 12 evrov.. jemala sem jo vec kot en mesec po 3-5 granul 2x dnevno, pa se jo imam.. :)

sicer pa so pregledi tam od 50-70 evrov na obisk, ce prav vem..

glede placebo efekta bi rekla se to, da ima dokaj negativen prizvok, ampak po mojem pa to govori samo o moci misli, moci psihe na fizicno delovanje telesa.. in o tesnem prepletanju fizicnega/kemicnega z mentalnim/emocionalnim alias dusevnim..

kako misli vplivajo na telo se kaze na vsakdanjih primerih, kar lahko vsak opazi pri sebi.. recimo trema ali strah (kar je posledica nekih miselnih konstruktov) pogosto vpliva na hipne fizicne spremembe v telesu(potenje, prebavne motnje, povecan srcni utrip, razsirjene zenice ipd.).. naceloma imajo ljudje, ki so bolj flegma, boljse pogoje za notranje ravnovesje kot tisti, ki se ves cas nekaj sekirajo.. primer je moja mati, ki se je zdravo prehranjevala, veliko telovadila, zivela na podezelju, delala je z zemljo in imela na prvo zogo v primerjavi z vecino nas umirjeno zivljenje - ampak malokdo je vedel, da je bila v sebi zelo nemirna, zaskrbljena, s polno crnimi scenariji in da je imela pri vsem zelenjadarstvu in top shit postavi za svoja leta visok krvi pritik in holesterol.. lani je pri 63-ih dozivela infarkt.. in ga ni prezivela..

to, kar si napisal, dejan v zvezi s stresom po moje totalno drzi, ampak stres je zelo zelo sirok pojem.. vsak bi se moral predvsem ukvarjati z razlogi, ki njega samega spravijo v stres, in tudi z nacini, da lahko stres odpravi ali vsaj omili.. to, se mi zdi, je pa life time task opazovanja in spoznavanja samega sebe..

bolezen pogosto pride zato, da se clovek umiri, si privosci pocitek, tedaj je dobro, da se prevprasa, kaj narobe pocne, da ga je vrglo iz faze.. mi se pogosto obnasamo, kot da smo roboti in gremo k zdravniku, da nas popravi, kot to pocne avtomehanik.. nic narobe z zdravniki, pogosto so vec kot dobrodosli, a prelaganje vse skrbi zase na njih je predvsem nasa napaka..

se en primer iz svojega foha.. v pogovorih s prezivelimi interniranci fasisticnih taborisc, sem kaj nekaj pozornosti posvetila vprasanju, kaj jih je drzalo pokonci v casu nevzdrzne lakote, zeje, odsotnosti intime in osebnega prostora, ponizevanja, strahu, negotovosti, umiranju ljudi v neposredni blizini, bolezni, na koncu z voljo in zivljenjskimi mocmi, cemur bi mi, pudingi, najbrz v velikem stevilu podlegli.. skoraj vsi so govorili o upanju, veri, o nevdajanju v usodo..
o podobnem je razmisljal viktor frankl v svoji tanki, a pomenljivi knjizici kljub vsemu recem zivljenju da.. kot interniranec v auschwitzu in kot psiholog je opazoval, kdaj se je povecala smrtnost med interniranci.. opazil je razmerja med govoricami - ki so bile tam edini vir informacij - in mnozicnim umiranjem.. prisla je recimo govorica, da bodo recimo konec tedna zavezniki osobodili taborisce.. in ko se to ni zgodilo, je veliko internirancev vrglo pusko v koruzo in zaceli so umirati.. malo sem zasla, a v premislek..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2015 at 16:30
Originally posted by grafin grafin wrote:

...v pogovorih s prezivelimi interniranci fasisticnih taborisc...

Povej kaj vec o tem.  Obstaja kakno tvoje pisanje na internetu na to temo?
...separation of delusion and cum...

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2015 at 23:02
punce, ki sodelujemo pri projektu, smo pisale blog..
http://rememberingfascistcamps.blogspot.com/

vzporedno je nastala razstava s fotkami mance juvan..
http://mancajuvan.com/features/last-witnesses/

foto-knjiga bo zunaj konec leta..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2015 at 13:26
grafin: Zanimivo branje. Ermm Hvala za info.
Se posipam s pelinom za oftopikk.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2015 at 21:49
hvala za feedback.. :)
fajv za oftopik ;)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Aug.2015 at 17:49
A bi si lahk jaz tle mal sposodil temo?

Ve kdo kako oziroma koliko pit Jegrmajstra za zdravilne namene?
Je Jegr prirejen da se spije 1 štamprle na dan pa je to to?

THX
Back to Top
KILL YOUR IDOLS! View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25.Apr.2014
Location: Trst je naš!
Status: Offline
Points: 234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Aug.2015 at 20:21
Intuitivno bi rekel: brinjevec raje.
On tue un homme, on est un assassin. On tue des millions d'hommes, on est un conquérant. On les tue tous, on est un dieu.

J. Rostand.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2015 at 16:00
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2016 at 09:35
http://aseaglobal.com
zadnjič štopam in naletim na tole v debati.. zadeva naj bi uplivala na "celično komunikacijo", ki z leti zaradi strupov iz okolja menda slabi, to pa zamenja kable.. pozna kdo :)?
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2016 at 21:16
Heh, nimam pojma o izdelku, ampak meni smrdi že s tem, da je to mrežni marketing; kar je v večini nategovanje ljudi. 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
ossa View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 01.Nov.2015
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ossa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2016 at 23:36
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

http://aseaglobal.com
zadnjič štopam in naletim na tole v debati.. zadeva naj bi uplivala na "celično komunikacijo", ki z leti zaradi strupov iz okolja menda slabi, to pa zamenja kable.. pozna kdo :)?

Mislim,da ena moja sodelavka uporablja nekaj podobnega.Se bom pozanimal in ti napišem.Ne vem kaj ima ,vendar grozno hvali!Meni pravi,da bi moral obvezno pit tisto vodo,saj da vsak kamen oddaja več pozitivne energije kot jaz!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,473 seconds.