Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - NILE
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

NILE

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: NILE
    Posted: 02.Sep.2015 at 21:47
Hate Eternal teme nisem našel... Resda mogoče niso tako priljubljeni kot NILE in da je zato niso imeli (vsaj v živo so meni osebno dooosti bolj dolgočasni kot NILE).

ampak da NILE nimajo svoje teme? Tu bo pa nekaj narobe. Najbrž jaz ne znam iskat... ali je pa res ni Confused

Kakorkoli, band ki opeva egipčansko mitologijo in ki ima na Paranoidu mogoče celo 2 svoji temi je 7 dni za Hate Eternal izdaj novi album WHAT SHOULD NOT BE UNEARTHED. Naslov, ki mi je vlil upanje v novo death metal klasiko (Ityphallic mi tako naslov kot album nista preveč všeč) krasi najnovejšo NILEovo ploščo.

Seveda je pri tako zgoščeni glasbi težko po par dnevih in premalo poslušanjih povedat ali je izdelek le dober, ful dober ali odličen...

No, prva poslušanja me niso pustila hladnega. Takoj pa sem občutil neko pomanjkanje tiste temačne, vlažne, atmosfere iz neke grobnice polne pajčevine, ki jo bo Indiana Jones mogoče odkril v naslednjem delu... To so v mitičnem In their darkened shrines in Black seeds of vengeance ter Annihilation of the wicked znali še kako pričarat.

Kakorkoli, nima se nekega smisla ozirat v zgodovino banda, ker kar je bilo je bilo. In bilo je dobro! Potrebno je uživat (tudi) v sedanjosti in v glasbi, ki nam jo band ponuja danes. Kakorkoli, zgodovina gor al dol, album je vsekakor na nivoju. Ni me razočaral. Možje imajo še vedno energijo in udarnost. Znajo sredi komada upočasnit tempo in naredit rife globoke in mogočne, nakar spet podivjajo kot da jih hoče sam Anubis balzamirat. 

Kot berem okoli, se ljudje pritožujejo da ne ponujajo nič novega. Ko si bo Dallas natopiral frizuro, bojo v komade vnesli tu pa tam tudi kak glam riff  Confused Malo se mi zdijo smešne te ocene v stilu nič novega, vedno isto sranje... Kot da imajo ljudje preveč vsega se mi zdi. Rabijo vedno nekaj več, ker to kar ponuja band danes ni v redu... Zakaj pa ne? 

Kaj pa vi menite?


Edited by Mitja M.J. - 02.Sep.2015 at 21:48
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2015 at 22:03

Isto kot pri HE ostajam pri prvencu (tu se mi zdi, da so še najbolj raznoliki in pestri, a tudi catchy oz. za troo folk ... pussyjevski? spet produkciji navkljub). S tem, da imajo Nile tudi kasneje še kaj za pokazati, čeprav čedalje manj ... do zadnejga albuma. Respect!
Sicer sem še v uvajalni fazi (razen obeh videospotv, ki sta že sedla na svoje mesto, sploh IS-point-of-view he he he), a občutek je dober. Sam še ta tretji komad slišat ... nisem več preverjal torrentov in blogov, če je že.
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2015 at 22:16
 Call to destruction komad je po mojem najšibkejša točka v albumu. torrenti so že in oboji v 320kbs kvaliteti, tako da lahko postrgaš dol. Kot kaže, bosta tudi ta 2 padla v CD obliki... prej al slej... Sem res zadovoljen, ko slišim nove stvaritve starih bandov, ko mi dajo tisti občutek: tega si pa moram nabavit!

Meni sta pa Festivals of atonoment in Ramses bringer of wat EPja zelo všeč. Taka surova se mi zdita... ne surova kot polna jeze ampak kot da bi bil poslušal material, ki si ga je band posnel, da se nekako ulaufa. Kot da jih ni pretirano brigalo kdo bo to poslušal...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2015 at 22:26

Yup, takrat še niso matral open.

Mislil sem na tretji komad iz zadnje plate, na vseh torrentih je bilo samo 9 komadov namesto 10.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2015 at 22:34
Ja, res je, tega ni... nič hudega, bo vsaj nekaj novega (poleg bookleta) ko bo prišel čas za CD Smile
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2016 at 22:21
ker Karl Sanders je ZAKON!




MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2016 at 22:30
Še en video... pizda mi je znan ta prizor. Pride EN čefur in vsi metalci tam zase, kot da se ne dogaja nič. Kire PIČKE posrane!

Še dobro, da je vsaj Karl pokazal da se z NILE-manom ni za zajebavat!




MacGyver je zakon!
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2016 at 22:42
Čudi me da noben ni udaru modela. Je pa to pokazatelj da se bo V Evropa mogoče rešila sranja v katerem smo mi. Enostavno vzhodnjaki ne tolerirajo toliko drugačnosti.
...larper
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 01:10
Hip, hip huraaaa za versko-politično procesirano centrifugo v bučah takih pacientov. Če pa pomisliš, da bi mu pa še glavo odbil pred kamero, bi se pa tako al tako sprožila gonja proti zlobnim hudodelcem, ki so se spravili na poštenega državljana. Confused

Včasih se res komajda zadržim, da ne bi komu glave odbil z ramen, ampak očitno to le krepi karakter al kaj jst vem. Človeška patetika ne pozna meja, taki opranci so živ dokaz. Vsa čast pa Sandersu, ker se ne pusti zajebavat in ker si ni privoščil ekscesa pred kamero. Clap
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 08:57
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Čudi me da noben ni udaru modela. Je pa to pokazatelj da se bo V Evropa mogoče rešila sranja v katerem smo mi. Enostavno vzhodnjaki ne tolerirajo toliko drugačnosti.


ma daj, ta tip dela tam isto sranje kot antifa pri nas, ti ga pa postavljaš kot vzor "moškosti"?
ne smeti s političnimi idejami po vsem forumu, no...


Edited by Dejan - 22.Apr.2016 at 08:59
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 08:58
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Še en video... pizda mi je znan ta prizor. Pride EN čefur in vsi metalci tam zase, kot da se ne dogaja nič. Kire PIČKE posrane!

Še dobro, da je vsaj Karl pokazal da se z NILE-manom ni za zajebavat!




pa saj ga je v afektu kr direkt nazaj pljunil - kaj več pomojem tudi ni bilo potrebno. pokazal je jajca, reagiral je, kaj več bi bilo pa neumno. smo že vsi pozabili, kako je vstopiti v državo, kjer te na meji pričakajo s polavtomatskim orožjem?
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 10:23
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Čudi me da noben ni udaru modela. Je pa to pokazatelj da se bo V Evropa mogoče rešila sranja v katerem smo mi. Enostavno vzhodnjaki ne tolerirajo toliko drugačnosti.


ma daj, ta tip dela tam isto sranje kot antifa pri nas, ti ga pa postavljaš kot vzor "moškosti"?
ne smeti s političnimi idejami po vsem forumu, no...


Seveda, nestrpnež je, tako kot antifa...  to pa je bila "reakcija" na nestrpneža :)


...larper
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 10:46
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Še en video... pizda mi je znan ta prizor. Pride EN čefur in vsi metalci tam zase, kot da se ne dogaja nič. Kire PIČKE posrane!

Še dobro, da je vsaj Karl pokazal da se z NILE-manom ni za zajebavat!




pa saj ga je v afektu kr direkt nazaj pljunil - kaj več pomojem tudi ni bilo potrebno. pokazal je jajca, reagiral je, kaj več bi bilo pa neumno. smo že vsi pozabili, kako je vstopiti v državo, kjer te na meji pričakajo s polavtomatskim orožjem?

zmotil me ni pljunjeni, ampak vsa una banda v črno oblečena, ki je tam stala in se delala kot da nič ni... Vsaj zid bi lahko naredili, da bi tipu pokazali, da pljunjeni ni glih sam. Tako je pa le Sanders postavil neko mejo in tipa miril.

Se mi je isto zgodilo leta nazaj. Nas metalcev 20+, pride 5 čefurjev, pa sem ostal nenadoma sam v "dobri" družbi z batinami. Ostali pa hitro v bar se poskrit! Jezen to them... kot sem že dejal, ko bom dobil batine od metalca bom zadovoljen, ker bom videl, da mogoče niso vsi pičke...
MacGyver je zakon!
Back to Top
KILL YOUR IDOLS! View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25.Apr.2014
Location: Trst je naš!
Status: Offline
Points: 234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 19:37
Ne glede na Pottyjevo videvanje pozitivnosti tudi v bedakih, seveda v imenu nekega povezovanja z nevarnostjo migracije... komentar je itak izpod casti... svaka cast Sandersu, tako kot ga je blokiral ni stvar srece, nekaj prakse v teh zadevah mora imeti, vsaj kak mesec wing tsuna ali krav mage, ali cesa drugega je v tako hladnem odgovoru. Pa tudi tista hoja nazaj.
Ali pa je od mladega se tega vsaj kancek naucil na cesti.

Pa tudi precej nizji je od fanatika.

On tue un homme, on est un assassin. On tue des millions d'hommes, on est un conquérant. On les tue tous, on est un dieu.

J. Rostand.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 19:44
Originally posted by KILL YOUR IDOLS! KILL YOUR IDOLS! wrote:

Ne glede na Pottyjevo videvanje pozitivnosti tudi v bedakih, seveda v imenu nekega povezovanja z nevarnostjo migracije... komentar je itak izpod casti... svaka cast Sandersu, tako kot ga je blokiral ni stvar srece, nekaj prakse v teh zadevah mora imeti, vsaj kak mesec wing tsuna ali krav mage, ali cesa drugega je v tako hladnem odgovoru. Pa tudi tista hoja nazaj.
Ali pa je od mladega se tega vsaj kancek naucil na cesti.

Pa tudi precej nizji je od fanatika.


Pa Sanders v bistvu ni tako majhen kot zgleda ob tem tipu. Ampak se prav vidi, kako uni vidi, da ima moč nad ostalimi, medtem ko ima do Sandersa neko strahospoštovanje kljub temu, da je nižji od njega. 

Sej to je tipično za take "silake". Na unga malega metalca na začetku videa se je spravu kot da je nek poveljnik, ki hoče vojaku sprat mozak. Na unemu ki ga je pljunil je videl v očeh, da ni nevaren.... Ko je pa zavohal vibracije od Sandersa pa: oppa ta je nevaren, tega raje pr miru pustim...



Edited by Mitja M.J. - 22.Apr.2016 at 19:50
MacGyver je zakon!
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2016 at 22:00
...uf kakšna drama, se opravičujem vsem fanom. Pač js kmet si mislm da če nosš brutal majčke si pol tud sam brutal... npr., kamermana brcneš v jajca, mu vzameš kamero in z njo zlomiš nos pogumnemu dediju... ampak ok, pljunek je poletel, fakič tudi, Sanders je trznu in turneja je rešena. All hailz Nile. Ugh!
...larper
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2016 at 07:43
no, tako se je pa razpletlo:

BELPHEGOR FORCED TO CANCEL RUSSIAN DATES!!!
After a great tour kickoff in Minsk, Belarus [18th April], BELPHEGOR dealt with heavy opposition and censorship within Russia resulting in three shows being cancelled. We apologize to Russian supporters. The troop tried everything to secure the shows. The St. Petersburg concert was canceled just a few hours before BELPHEGOR was scheduled to enter the stage on the 19th of April. We arrived in Moscow hoping for the best on the 20th. We were ordered to remove the already hanging backdrop, then told that stage props such as sculptures and crosses were forbidden, and Helmuth was not allowed to do vocals for the track "Lucifer Incestus". During the second track, the sound engineer had been forced to mute the vocals for the rest of the show because of our lyrical content. We were outraged by the entire experience. Afterward, we were informed that we would be unable to play in Ekaterinburg [21st April] and Krasnodar [23rd April].

Helmuth adds: "We've toured Russia three times since 2006 and always had amazing experiences. We've ignored all protests including death threats during the past few weeks. I was aware many black and death metal bands were having trouble recently, but we still marched in. To people who think they know everything: When that waste of oxygen approached us at the airport on the 19th, he had a hand in his pocket. I expected him to have a weapon. If I had hit him, I would have been thrown in jail, and he would have ended up in the hospital. That was their plan; he had that other degenerate filming the entire thing. Special thanks to brother Mr. Karl Sanders, who had the courage to block him as he continued to harass me. I'm a musician, not a fighter, especially in Russia. I've survived Typhus and have already been dead for six hours, hanging on only by machines followed by open-heart surgery. I do not fear anyone other than myself. No excuses to anyone!! End of story. It is of the utmost importance that artists have freedom of expression. Throughout history religions and governments have and continue to censor creative works all around the world. Thank you very much to all metalheads who loyally stand behind us and fight against oppressors and hypocritical moralizers. Russian supporters, be prepared!! BELPHEGOR are unstoppable and will return."


glede na to, da Nile niso omenjeni, so zgleda skenslali samo Avstrijce...


Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2016 at 08:12
Helmuth je lepo napisal vse skupaj. Včasih se je treba tudi zadržat,če vidiš celotno sliko.
Najbrž bi na hitro letel v arest,če bi se odzval na provokacije. Verski fanatiki so itak najslabša verzija človeka.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2016 at 08:20
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Helmuth je lepo napisal vse skupaj. Včasih se je treba tudi zadržat,če vidiš celotno sliko.
Najbrž bi na hitro letel v arest,če bi se odzval na provokacije. Verski fanatiki so itak najslabša verzija človeka.


točno tako! in tistih nekaj nastopov je bil ziher večji udarec za fanatike kot če bi jih dejansko dobili po tintari...
Back to Top
Grrrrr View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Status: Offline
Points: 709
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grrrrr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2016 at 09:39
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

...uf kakšna drama, se opravičujem vsem fanom. Pač js kmet si mislm da če nosš brutal majčke si pol tud sam brutal... npr., kamermana brcneš v jajca, mu vzameš kamero in z njo zlomiš nos pogumnemu dediju... ampak ok, pljunek je poletel, fakič tudi, Sanders je trznu in turneja je rešena. All hailz Nile. Ugh!

Nimaš pojma o čem govoriš. Če bi tako odreagiral bi bil še zdej v zaporu tam. To je bil čisto očitno tud namen cele provokacije.
Your highness, when I said that you are like a stream of bat's piss, I only mean that you shine out like a shaft of gold when all around it is dark
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2016 at 10:16
uh.. nazadnje k je bla taka zadeva, da so eni znani metalci pršli v fizični konflikt, smo fasali tole 22 stransko debato.. :)
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2016 at 10:47
Sicer sem odziv napisal v temi Belphegor, ampak naj še tu ponovim - dam čisto prav bendu za reakcijo. Dejansko se je bilo najpametneje zadržat, ker če se ne bi, bi verjetno prvič kasirali konkretne poškodbe, pa še lep čas ne bi prišli iz celice kakega simpatičnega zapora v nedrjih Matere Rusije. Provokatorje dejansko najbolj utišaš tako, da se jim ne pustiš sprovocirat, kar jim je do neke mere uspelo, zato pohvale.

Nile pa menda nimajo "žaljive vsebine" s svojimi egipčanskimi besedili, pa verjetno ni bilo razloga za teženje, Belphegor pač. Sej mislim da je lani (predlani?) bil tudi nek primer s Cannibal Corpse pa še drugimi bendi, ki so jim tudi prepovedali nastopat, pa so padale tudi nekakšne grožnje. Al sem kaj zamešal? Embarrassed
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2017 at 00:23
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,328 seconds.