Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - potreba družbe po kontroli seksualnega vedenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

potreba družbe po kontroli seksualnega vedenja

 Post Reply Post Reply Page  123 28>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: potreba družbe po kontroli seksualnega vedenja
    Posted: 09.Dec.2015 at 10:40
Da nebi poligona za kričanje na mavičarje preveč kontaminirali s prav tako politično aktualno temo o osnovni celici družine... odpiram 

novo nit. Pa da se ne ustavimo pri "zakon je zveza med osebo a in osebo b"... razmišljam naprej.. kaj pa poligamne ureditve? 

iztočnico je v enem komentarju podal dyz:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

najdu sm si potencialno stranko za volit! Big smile 

GIBANJE ZEDINJENA SLOVENIJA! Clap

tale model je kralj.... 

http://4d.rtvslo.si/arhiv/referendum-o-druzinskem-zakoniku/174375304

MAVRIČARJI POGLEJTE SI TOLE!!!!! 

Z GLASOVANJEM "ZA" NA REFERENDUMU BOSTE PODPRLI GENOCID V SLOVENIJI!!!! + POROKA DVEH OSEB, LAHKO POMENI TUDI POROKA OSEBE IN PRAVNE 

OSEBE!!!! 

me zanima - bo kašna ženska opila kakega CEO kašne bogate firme in se poročila z njegovo firmo - kaj ne bi bilo to naravnost GROTESKNO!!!! 

HAHAA.... pol bi po ločitvi zahtevala pol PETROL-ovega premoženja naprimer? Big smile LOL BUAHAHAHAHA.... pa sj to bi blo epic!

da ne bi o tem, da se npr. Katoliška cerkev lahko poroči z lokalnim župnikom in začne posvajat otroke? Big smile hahaha debili 

mavričarski.... 

še eno zanimivo zadevo je izpostavil model!!!V Sloveniji je poligiamija kazniva - človek, ki bi si želel se poročit z 2 partnerjema, 

gre lahko v zapor za ENO leti!!! Mavričarji kaj pa pravice tistih, ki želijo želet v poligamiji? Vas te prav nič ne ganejo? LOL  

odgovoril sem na hitro z:
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

jst sm ubistvu bolj naklonjen glasu za ravno zato, ker odpira na dolgi rok možnost tudi za poligamne ureditve..ki se meni 

zdijo bolj naravne kot monogamne. ne ta zakon ampak mogoče kkšn kasnejši popravk... četudi me same poroke ne zanimajo, še.. ampak na 

poroke je treba gledat kot na poslovni pakt, kjer ti kot trdna celica lažje nastopiš za pogajanje za kredite etc.. men je v osnovi kul 

ideja da se na ta način lahko pogajajo tudi kkšne skupnosti večih ljudi... ni one size fit all world..

....
Originally posted by Jan Ov Plain Jan Ov Plain wrote:


Elaboriraj pl0x.:) Zakaj/kako je za ČLOVEKA poligamija bolj naravna kot monogamija?

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 
jst sm ubistvu bolj naklonjen glasu za ravno zato, ker odpira na dolgi rok možnost tudi za poligamne ureditve..ki se meni zdijo bolj 

naravne kot monogamne. ne ta zakon ampak mogoče kkšn kasnejši popravk... četudi me same poroke ne zanimajo, še.. ampak na poroke je treba 

gledat kot na poslovni pakt, kjer ti kot trdna celica lažje nastopiš za pogajanje za kredite etc.. men je v osnovi kul ideja da se na ta 

način lahko pogajajo tudi kkšne skupnosti večih ljudi... ni one size fit all world..

ah si zapel za to poligamijo Big smile  men je bil pa glavni point v tem, da sem na novo razmislil o tem, da se bosta po novem LAHKO 

POROČILI FIIZIČNA IN PRAVNA OSEBA!!!! Big smile

Jst mislim, da bom že naslednji dan za roko zaprosil kar Gorenjsko Banko! Big smile

eh folk - tko čist na kratko.  Je res - ne samo moški, tudi ženske so poligamne - fucking doh, ne? Big smile veza je pač sklenjena zavoljo 

kompromisov, razmnoževanja in družine - ker je pač tud smiselno, če tko pogledaš.... 

a neki druzga ne štekate. Dejansko so moški trenutno tako daleč u kurcu, tolk zahojeni in tolk ubogi, da je monogamija, ki v družbi še 

vedno obstaja legalna, daleč najboljši deal, k ga lahk skeširjo... poligamija - razen če nisi miljonar.... bi legalizirala in naredila 

zakonito to, ker se dogaja že zdej. Da so uspešne alfa ženske matice, okrog katerih se gibljejo haremi od 20 do 50 tipov. [tu ne mislim, 

samo spolnih partnerjev ampak še vsega ostalega osebja - raznih beta orbiterjev, emocionalnih tamponov in ostalih služavnikov]  So center 

dogajanja in voditelji družbe.... Legalizirana poligamija, bi sam to nardila legalno. Bee Hive society.
... and dudes are happy about it, because they obviously think that everyone's gonna be having a 3some every night Big smile hehehe....yea 

right! 

Men need to understand HYPERGAMY and the female nature - or they will forever remain poor dumb asses.... 

počekirite si tisto zgodbo unega pathetic self loathing feminista, k se je šou odprto vezo in zdej stoka, k se mu pač ženska veselo dol 

daje po 3x in več na teden  -vsakič z drugim jasno! Big smile , on se pa doma sam sebi smili.... Big smile


Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ker je spolna sla preveč um-okupacijska, pa ker nismo ena tistih vrst k umre po tem ko preda seme 

denimo. kaj pravi statistika ljudskega obnašanja? še celo za čase viktorjanskih in drugih spolnost zanikajočih družb so se dogajale afere 

etc.. niti sam predcednik jebene amerike ni mogu brez... tko da po naravi gledano bi reku da smo kr žganci. a se da to inkorporirat v 

obstojno skupnost? mož in žena dolgo časa nista več garancija za to. še več, eni pravjo da enostavno žvimo predolg, da bi to še šlo čez 

pri večini. 

predajam besedo

To, da nismo pajki ali bogomolke še ne pomeni, da pri nas monogamija ni naravna. Varanje pa ni enako poligamija. Te afere in Clinton so 

izjeme in ne pravilo. Mož in žena NIKOLI nista bila garancija za to. In še enkrat varanje ni enako poligamija. Pri nas sprejemamo da je 

monogamija naravna in da je tako prav. Tisti, ki pa žene oblačijo v ninja oprave pa mislijo drugače. In brez skrbi, če nimaš dovolj dnarja 

nebi niti tam imel več kot ene žene... Tako da tista njihova poligamija ni prav nič naravna, ker je tesno povezana z denarjem, ki je ravno 

tako umeten. 


Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no, kar sem želel povedat na to temo je, da se v golo čutenje ljudi upleta cel kup avtoritet, po 

možnosti takih, ki jim njihova služb prepoveduje narest to o čemer naj bi pridigali.. torej prtisnt eno pehtico pa ji naškljocat par 

škorcev. 

imo od vsega tega moraliziranja o umazani spolnosti in tako dalje.. pridemo do koncepta varanja... sej konc koncev se svoboda začne izven 

spon zakonov in družbenega mnenja.. jst bi to samo še mal bolj spodbujal, ne zatiral.. namesto teženja k priklenitvi k enemu telesu, da je 

default naklon da se nekak razume pritisk težkih jajc ali zatečenega fižolčk na posameznikovo psiho in da se enostavno tolerira  to čemur 

zdaj rečemo skok čez plot not neki... kar ta pritisk sprosti.. ker zdej človeku nakopljemo cel kup sranja s tem, da se ceu lajf bori s 

svojimi spolnimi apetiti... če pomislm kako krhe morajo bit zveze, ki jih lahko razdeli eno rofkanje po neki tretji osebi... :E no ampak 

dobr... mislm da še vedno velja da se da dobr zdilat z eno osebo, ker konc koncev ti za preganjanje tud zmanjka energije, telo dobi 

šlavfe, in ni vedno tako odzivno kot v mladih letih. .tedaj je verjetno kul, da imaš eno varnost s stališča še tako lažne morale 

zagotovljeno.

kot prvo, če je zveza tako krhka, da se gre eden al drugi jebavat okoli, ni vredna poimovanja zveza. Tako da to nima veze niti z 

monogamijo niti s poligamijo.

Kot drugo, mislim da se ti preveč postavljaš v vlogo tistega jebača, ki bi naokoli preaznu jajca, ne pomisliš pa na to, kako bi bilo drugi 

polovici, če nebi dobila drugih partnerjev oz. ne pomisliš kako bi bilo tebi, če bi ti doma žalostno drkal, ker bi tvojo ženo kresali 

drugi tipi naokoli in nebi več mela cajta zate...


then žužk completely lost his marbles:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Zelo slabo mi je postalo, ko sem prebral Frogijev post o poligamiji.

Dejstvo je, da Frogi v ženskah vidi zgolj hodeče vaginalne, analne in oralne odprtine in čisto nič drugega. Mislim da je povsem jasno, 

zakaj podpira islamizacijo zahoda - spoštovanje enakopravnosti žensk mu je povsem tuje. Pizda matrna kok me je sram, da sem s Frogijem 

delil oder nekoč. Katastrofa. Bruh. Gravž. Dead

Pa tok maš čez to državo za povedati, pa še vseeno tukaj smrdiš. Pa dej spizdi že drugam enkrat!

ouch..... Big smile sicer ne poznam modela prav dobro -  a jst vseeno nism tolk brutalno dojel njegovega posta Big smile bolj mi je 

deloval naivno, kot kej druzga.
Sj če prav vidim, je model neke sorte alfa v svojih mini socialnih krogih. Alfe bodo valda propagirale poligamijo, ker se jim to izplača. 

To je čist racionalno Big smile 


Drugač pa sexual objectification of opposite sex je neki najbolj naravnega, kar se mene osebno tiče. 




______________________________


ok, prvo ena stvar, predn grem naprej... 
@DYZ: če pride sprememba zakona v veljavo, in se zgodi, da SE NEKDO POROČI S FIRMO OZ PRAVNO OSEBO, se ti osebno lastoročno oderem, in ti 

nrdim iz lastne kože tepih, da boš lahko tacal po meni po mili voljo :) cmon no... a je resno TO pomislek pr tem? :D ? :D


naprej pa žuž in ostali... popolnoma ste potvorili vsebino komentarja z idejo, da mož lahko, ženska pa ne. 

izseki raziskav kažejo tako:
Quote About 17 percent of divorces are caused by infidelity! That's an amazing number, considering there are so many other reasons for 

divorce... About 70 percent of married men admitted to cheating on their wives! Another study found that 2/3 of women are not aware of 

their husband's affair.

torej, če "greši" več kot polovica populacije... lahko o izprijenosti govorimo le v relaciji z neko potrebo cerkve, države ali družbe po 

kontroli seksualnega vedenja, še več, celo seksualnega mišljenja.  

če nebi poznal metalcev in ostalih ljudi, ki v ljubeči zvezi swingajo in se kako drugače zabavajo, bi mel tu na tem forumu občutk, da 

delam javnomnensko razlago med nedeljsko mašo... zdej nevem, morda so to posledice nedavnega streljanja, da so vsi znenada odvrgli black 

metalsko uniformo in se stisnili v cerkveni objem in priznavajo, da se tam gojijo najboljše norme... kakorkoli, men je fascinantna ta 

razpočnica med kvazi prevladujočo moralo.. in nato dejstvom... da se je 70% ljudi in več ne uspe držat. 

kakorkoli.. razvijam misel dalje.. naša telesa pešajo in se starajo... in morda partnerju s katerim se v vseh ostalih pogledih ujameš ne 

ugajajo povsem... poleg tega sem mnenja, da je spolnost komplamentarna, ne izključujoča...

res nevem kako je iz tega moč razbrati, da vidm jst v ženskah samo 3 odprtine... da, tudi to.. ne pa izključno.. ubistvu bi reku tako... čutit določen nivo seksualnega drivea seveda ob vseh mehanizmih samokontrole, do mere, da nikdar ne prekoračiš vzajemnega strinjana a akcijo.. ko je age of consent izpolnjen seveda.. je znak zdravega mladega uma..

zdej pa pomislimo dalje... a mar ni to zapor, da ko si z nekom v zvezi moreš enostavno odmislit vse ostalo.. dobesedno, zaživet v zanikanju samega sebe in svojih občutij.. razvijam dalje.. ali ni za žensko bolj obsvobajujoče, da se ji njenih strasti ne odreka, kot se jih ne moškemu? 

jst bi reku da je pri dostih parih seksualno področje praktično tabu tema... kjer fantazije ostanejo zamolčane.. ker more tako on kot ona zanikat obstoj razno raznih impulzov... in štekam, vse to spremljajo srčne bolečine, zato pazimo.. pazimo in molčimo... in pol 70% ljudem, fuck it. pač ne rata, in to nrdijo diskretno v tišini.. in se celo življenje spopadajo z občutkom krivde... 

enostavno smo upeljali idejo zločina notri v čist obična občutja, kar se mi zdi da zreli ljudje z posluhom za svoje in tuje strasti.. znajo v drugačni dogovorjeni ureditvi reševat na svojstven način...


ampak začnimo pri osnovi... a ni mar narobe, da smo naravnani na idejo da iščemo človeka, ki nam ustreza, in ko ga najdemo rečemo to je MOJ ČLOVEK.. men je čedalje bolj čudna ideja prisvajanja sočloveka za zavarovanje svojega ega..




jst si poligamno skupnost predstavljam kot družbice ljudi ki imajo med seboj spolne odnose, lahko 1:1 lahko v različnih razmerjih.. ki pa v nekem trenutku naštepajo škorce, niti ni važno a se točno ve čigav je ker, ve se pa v kateri skupnosti ima zavetje, kam se vrača.. v dom, ki ga hrani, oblači... ekonomska prednost večih odraslih v takem razmerju se mi zdi kul.. ker če nekdo od teh odraslih izgubi dohodek, to ne pomeni izpad 1/2 dohodka gospodinjstva in s tem nezmožnost osnovne likvidnosti ampak je takoj backup... nudi tudi večjo dinamiko pri tem, da si lahko kdo od teh odraslih privošči več svobode pri zaledovanju svojih privat ciljev...



kakorkoli, spomnil bi tudi na kastne sisteme in druge oblike kontrole spolnosti.. pač vse je nekje normala.. od razmišljujočih metalcev bi pa pričakoval, da mal razmislijo, da normala lokalnega okolja ni apriori za spomenik postavt.. ker vidimo, da ima empirično slabe rezultate.. in se lahko pogleda na drugačne prakse.. tudi ne pomeni, da kej na mrtvo zagovarjam... pogovarjamo se.. :)



srčkano


Edited by frogstomp - 09.Dec.2015 at 11:17
Back to Top
ossa View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 01.Nov.2015
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ossa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 11:25
Frogi, ti bi izumljal toplo vodo.Verjetno,so te zavedli tvoji obiski TRANCE festivalov,ko je vse utrgano in so vsi ENO.V realnem življenju je malo drugače in ko droge popustijo se pokaže realna slika.Vse to ,kar si ti zamišljaš je bilo že sprovano v 60 letih v času miru in ljubezni.So se take skupine in skupnosti obdržale?Ne,večina Ne!So pa skupnosti in sekte ,ki tako življenje prakticirajo tudi dandanes.Večinoma so v zahodnih državah prepovedane z zakonom.Eno so seksualne fantazije drugo realno življenje.Sam v taki skupnosti ne bi živel niti mrtev.Če bi si rad naredil harem je ISIS odlična začetna točka in imaš na stežaj odprta vrata.Čaki, ma ti bi tudi z moškimi sprobaval?Če je tako ,ISIS odpade!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 11:32
kakšn trens, jebeš to.. nima najmanjše veze, niti isis.. :S 

gorim o tem, da 70% folka ni sposobnih iz čez to, kar so si zadali.. tko ustvarjamo zvezo prikritih fantazij in neizogibno - > laži in neiskrenosti. drive je premočen. večina mu podleže. 

kakorkoli, štekam, da sploh ko prideš vn iz prime obdobja in nisi več na meat market stojnici zadeva rata nekoliko sebičnejša,  ideja postane zavarovat svojo družino in srečno prihodnost.. spet, ne za 70% folka, razen če se zdilajo da se tist madež spregleda.. al pa gre skrivnost v grob..

kokr dojemam je največji strah pred nadomestitvijo... "spoznala je drugega in je šla"... spet, govor o razmerjih, ki so primerni za izredno zrele ljudi, ki ne podležejo čustvenim krčem in ki te cikle, ki se vsakemu odvrtijo.. razumejo do te mere, da jih lahko nadvladajo.. torej, da v primeru novega človeka v 3,4,5,6 kotniku... ne gre za nadomestitev ampak za dopolnitev.  in da veš da si zavezan k ekonomskemu preživetju družine. 


članek iz 2010, poroke in ločitve v številkah
ttp://www.24ur.com/novice/slovenija/slovenci-poroka-ne-locitev-da.html




Edited by frogstomp - 09.Dec.2015 at 11:37
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 14:22



Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:27
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 17:27
Poligamija gor ali dol. Moje se noben ne bo dotikal v nobenem primeru. Enakega mnenja je naslednji mojster: https://www.youtube.com/watch?v=fItGNImjgOk

Frogi, ti si pa itak en nezrel majmun. Se prav spomnim ene tvoje izjave: "Kolk mi gre na kurac, če majo bejbe rade plišaste igrače." Mislim halo, a si loh še večji majmun seriously? Sej vem da maš balkan kri ampak ajde... Boli te kurac kva ma ona rada, sam da jo nabrišeš - that's all you care for.


Edited by Vraan - 09.Dec.2015 at 17:28
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 17:39
moje se ne bo noben dotikal... kaj pa če se ona ne strinja s tem? 

upam da se zavedaš, da si sam zdel tkole zvenel :P


Edited by frogstomp - 09.Dec.2015 at 17:40
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 17:42
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

moje se ne bo noben dotikal... kaj pa če se ona ne strinja s tem? 


Potem pa hvala za rože, preprosto. Dead

Aja, seveda si se v svojmu stilu izognil kakršnemu koli komentarju na svojo majmun izjavo iz preteklosti Smile Pač furaš maximum disrespect do žensk še naprej.

"Zkva so ji všeč kjut stvari kok slabo mi mi mi" - to si ti namreč....

"Kok mi gre na kurac, k skos hoče, da spim pr njej." A fukov bi jo pa a? Majmun en

PAJO si. Serem se ti na glavo.


Edited by Vraan - 09.Dec.2015 at 17:48
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 18:01
a, tako. hvala za opomin. popolnoma sem spregledal dejstvo, da  nenavdušenje nad polno posteljo pliša pomeni hudo kršitev ženskih pravic in je odraz popolnega nespoštovanja.

ubistvu, z žensko se je treba strinjat v vsem, kva se tega nism prej spomnu. bom pa ja dobra copata naslednjič.

ok, žuželke na stran, pomislimo takole..

denimo, da si se pri delu, vojni ali kako drugače poškodoval telesno. tako, da sam ne moreš več ženski ponuditi tega, kar ji po mojem mnenju doživljensko pripada, če sama tako misli seveda.. torej, če želita ostati skupi, ona pristane na life brez spolnega ugodja. recimo da ti manjka hidravlika in jezik pa še roke maš vse krive, skratka nič ji ne morš pomagat. 

a ni v tem delu skrajno sebično pričakovat od nje, ki želi ostat s teboj.. da ji je spolnost iz življenja odvzeta? 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 18:19
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

denimo, da si se pri delu, vojni ali kako drugače poškodoval telesno. tako, da sam ne moreš več ženski ponuditi tega, kar ji po mojem mnenju doživljensko pripada, če sama tako misli seveda.. torej, če želita ostati skupi, ona pristane na life brez spolnega ugodja. recimo da ti manjka hidravlika in jezik pa še roke maš vse krive, skratka nič ji ne morš pomagat. 

a ni v tem delu skrajno sebično pričakovat od nje, ki želi ostat s teboj.. da ji je spolnost iz življenja odvzeta? 


Poznam ljudi na invalidskem vozičku, ki lahko ponudijo svoji partnerici še vedno veliko veliko več, kot si pa ti vsem ženskam skupaj Smile In nikoli jim ne boš zmožen Smile In spet si dokazal, da si primitivec. Spolnost je zate očitno le porivanje. Clap

Anyway, če dobro pomislim, bi bila poligamija ful smešna stvar. V bistvu bi se ti ful smejal, k bi vsak teden 10 različnih tipov pršlo tvojo mat porivat. LOL Uživaj v tej sliki v glavi! Embarrassed

Edited by Vraan - 09.Dec.2015 at 18:19
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 18:22
mislm da še nisi sreču zahtevne ženske žužk...
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 18:37
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

denimo, da si se pri delu, vojni ali kako drugače poškodoval telesno. tako, da sam ne moreš več ženski ponuditi tega, kar ji po mojem mnenju doživljensko pripada, če sama tako misli seveda.. torej, če želita ostati skupi, ona pristane na life brez spolnega ugodja. recimo da ti manjka hidravlika in jezik pa še roke maš vse krive, skratka nič ji ne morš pomagat. 

a ni v tem delu skrajno sebično pričakovat od nje, ki želi ostat s teboj.. da ji je spolnost iz življenja odvzeta? 


Poznam ljudi na invalidskem vozičku, ki lahko ponudijo svoji partnerici še vedno veliko veliko več, kot si pa ti vsem ženskam skupaj Smile In nikoli jim ne boš zmožen Smile In spet si dokazal, da si primitivec. Spolnost je zate očitno le porivanje. Clap

Anyway, če dobro pomislim, bi bila poligamija ful smešna stvar. V bistvu bi se ti ful smejal, k bi vsak teden 10 različnih tipov pršlo tvojo mat porivat. LOL Uživaj v tej sliki v glavi! Embarrassed
O fak hahahahahaha
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 18:39
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mislm da še nisi sreču zahtevne ženske žužk...


O tem sam ne bom sodil, je pa več kot očitno, da sploh ne veš kaj to pomeni, glede na to, da nisi mogel potrpeti nekaj plišastih igrač, nekaj čustev in kakšne domače živali, tako da mi naredi uslugo in lepo stfu. Hvala.


Edited by Vraan - 09.Dec.2015 at 18:40
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2015 at 12:24
ahahahahahahaha po totalno u pizdi dopoldnevu tole res dvigne duha :) top šit, klassik paranoid. Žužk pa Frogi vidva sta ustvarjena za skp, majke mi. Prou največja želja mi je d enkrat končata kot soseda in vaju pol gledamo u kakem reality showu kako se kregata zarad 5 cm žive meje na meji posestev pa en drugmu mačke zastruplata al neki :)

Fakin šit, ekstremi v eno in u drugo smer. Kar se spalnice tiče, dokler je nad 16 pa se strinja, nj vsak poriva kar če. Če partnerjema sede swinganje, nj swingata. Če jima sede 2x na mesec pod rjuho misionar ob ugasnjeni luči, be my guest. Ampak Frogi, določene tvoje ideje so pa res malo mimo, no. Kokr so rekl , zadeve so ble v sektah sprobane in ne grejo skos; to kar t razlagaš je ubistvu podobno Huxleyevem Krasnem novem svetu....kar ni lih nekej krasnega.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2015 at 13:33
no sej ne trdim nič fiksnega, pogovarjamo se, razvijamo kkšne misli.. 

kako se že reče.. če večina ljudi krši zakon.. morda ni neki narobe z ljudmi, ampak je neki narobe z zakonom...
men je sam v interesu, da se birokratsko naštelamo tako, da bo skladno z našo naravo. impulzi so, vemo, kontradiktorni.. po eni strani smo zvezani tako, da moškemu ženska silhueta pošlje po krvi brizg hormonov, kar rezultira v nabiranju krvi v.. da ne gremo v detajle... po drugi strani se spopadmo z ljubosumjem, strahom pred nadomestitvijo.. kar je edino možno , če privzamemo, da je samo 1:1 sprejemljivo...

za huxleya te prosm če mi kkšn citat poiščeš, da vem kaj točno misliš.

men je smešno da na metal forumu zadnje čase debate tišijo k tekmovanju, kdo je bl farški po svojih načelih.. sej so še druge knjige, ki se ukvarjajo z ureditvijo življenjske skupnosti, med drugim 400 let pred kristusom se zelo v detajle spusti platon v svoji državi.. povsem druge prakse skupnosti doživljajo kkšna ljudstva, ki jih mamo za nižje razvita etc.. sam dobr, niso pa sfukal planeta, tko da neki majo že prou.. :) 

odmislite naslov, men je tale govor.. ušeč.



Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2015 at 17:52



Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:28
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2015 at 08:15
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2015 at 11:29


Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:29
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2015 at 07:00
Women want it all. They want to subvert the field of academics and put a feminist filter distorting the truth on everything in our Society. They want lies to equal the truth and they want men to believe their lies. They want to make it an academic and financial suicide for anyone to question them as well as their beliefs. We're in funny stage in history where women have taken over our civilization and it's now starting to decline. Women want total control because they're scared of their own redundance and replaceability.


Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2015 at 23:49
A? ;-) Ja. To bo. Vi se kar pogovorite.
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2015 at 10:32
Kar sm "intervjujal" ljudi mi res zveni, kot da se ideja vse bolj približuje ženskam in da so tipi nekolk skeptični okol tega... mam občutk, da je celo sceno s temi migracijami zdele  mogoče zreducirat na "ne! naujo teli faki pakiji po naših piškah šarl s svojimi..."

kakorkoli, na sam seks se da gledat zelo izključno fizično, kot na športno aktivnost, vendar bo verjetno veljalo, da ni take panike če to zaznamuje neko življensko obdobje, težko pa se na dolgi rok vzdržuje skupnost večih odraslih ljudi ki se žgejo med sabo in vzgajajo otroke..

čist tko me zanima če je kdo potoval kj po teh državah bližnjega vzhoda in morda ve kakšn je tam bil oz. je zdej oz. je bil predn je vse skupi razneslo.. dostop do porna?

ker nekje sm prebral da obstaja korelacija, in sicer na vsakih 10% povečave bandwidtha na porn siteih v določeni državi za 7% zmanjša prijavljene primere posilstva.. :) 



Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2015 at 20:00
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 10:16
globoko, ampak prosm za razlago kje je povezava med tole izpovedjo in zadevo o kateri govorimo? 


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 10:54
pojma nimam - iskreno, video mi je bil naravnost ogaben. Ogabna manipulacija in prikazovanje ženske kot nemočnega objekta, žrtve vsega, kar sploh obstaja okrog nje - najbol smešno mi je, ko potem te identične organizacije, ki spuščajo v svet tako PR brozgo ob kašni drugi priložnosti skozi svoja trobila spuščajo v družbo ideje o neuničljivi ženski, ki bo popolnoma prevzela krmilo družbe in se sprašuje ali so moški morda zreli za izumrtje? Big smile kaj zdej - bo ženska neuničljiva zmagovalka "ajma srvajvr jeee" al bo nemočna objokana žrtev? Oboje nekak ne gre no...
Mism čist en crazy predlog, kaj če ne bi bla nič od tega in bi bla pač samo ona sama.... ? kaj pa vem no Big smile I know it's crazy - but what if you [they - whoever] ignored the bullshit feminist propaganda?

drugač iskreno, jst osebno sploh ne vem o čem naj bi tu debatiral. Itak sploh noben kot prvo nima jajc karkol povedat, to je razvidno. V bistvu smo sam 3 karkol napisal - še od tega je Šujo napisu sam to, kolk boljši je od vaju z Žužkom, ki se kao kregata. Big smile

Lej - kar se mene tiče je potreba družbe po kontroli sexualnega vedenja samoumevna - tako, kot pravila evolucije [vsaj naj bi] veljala za posamične organizme, naj bi po mojem veljala tudi za družbo. Če družba hoče preživet, mora nekako usmerjat / kontrolirat sexualnost. Zdej te hipi dipi poli moly scene... men se o tem iskreno ne da pričat, ker sm to daju skoz v lajfu 10 let nazaj - kar sm vidu vse okol mene in kar sm sam doživljal se NIKOLI ni dobro končal Smile

jst osebno sm to debato izkuristu za mal Sandman PRa, ker kokr je model populist in dober poslovnež ima na čase kako res hudo dobro foro. Mogoč pa komu klikne, tako kot je meni letos spomladi - poleti in se mu odpre pogled na mal širšo realnost.


Edited by Wind Carrier - 16.Dec.2015 at 11:01
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 11:12
ja.. hvala za prispevke.. :)
men se zdi debata aktualna ravno iz tega razloga ker poimovanje družine, spolnosti, vloge spolov, sploh med različnimi kulturami... upliva tudi na celotno politično sceno... to, da kle furamo "century of self" in ne delamo škorcev tko k učasih vs. ljudje v manj razvitih državah, k nrdijo rajš še kkšnga za rezervo etc..

uno razmišljanje, kaj bi blo če bi se šli poligamijo, kjer si pravil o bee-hive strukturi odnosov mi je blo kul... jst posledic poligamije na celotno družbo nism uspel tolk daleč predvidet :D mono za moje pojme nosi sabo ogromno ene disonance in če je statistika taka kot beremo je  čist na mestu razmislek o redefiniciji odnosov.. .

ampak prosm, nej bodo osebni razmisleki, ne se skrivat za bully institucijam za podporo, k so oni tko rekl da je vedno tko blo, al je pa še sam bog zinu kj takega.. ojoj.. zemljske argumente prosm :)


stvari ki bi jih moral vsak človk predelat v relaciji s tem so.. body/soul unity/duality, animal nature, relacija tega z krovnim plaščem človeštva in uravnavanje nasprotujočih si občutkov... sla in privlačost na eni strani ter ljubosumje, zavrnitve.. etc. .na drugi.. dalje pa... kaj pomeni biti z človekom v smislu "moj moj..."... s tem pride lastništvo etc... a ti to da pravico lomit čeljusti vsemu kar se partnerju približa, a je te vrste branjenje teritorija  sploh požegnano s strani druge polovice te para etc...

predvsme me zanima kaj si ženske mislijo o tem..


Edited by frogstomp - 16.Dec.2015 at 11:16
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 11:49
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:



uno razmišljanje, kaj bi blo če bi se šli poligamijo, kjer si pravil o bee-hive strukturi odnosov mi je blo kul... jst posledic poligamije na celotno družbo nism uspel tolk daleč predvidet :D mono za moje pojme nosi sabo ogromno ene disonance in če je statistika taka kot beremo je  čist na mestu razmislek o redefiniciji odnosov.. .


sj jst tud ne - vsakemu moškemu poligamija prinese oblaček nad glavo in v njem je  threesome z dvema lepoticama vsak večer in tak butthead nasmešek - a realnost si lahk pogledaš zunaj. Poligamija dones praktično že je realnost, samo uzakonjena ni - le da jo izvajajo ženske. Vsaka alfa ženska ima okoli sebe dones oblak moških. Mogoč, da jo res poriva naenkrat samo po en moški - ob njem ima po monkey brench scenariju naštimanih še ene 3,4, ki imajo višji status in čaka na priložnost. Poleg tega ima ene 10 frendzonaninih tipov, katere uporablja za svoje čustvene tampone uni pa sanjajo kako bodo fukal Big smile no sj kašne bejbe pa pač že kar živijo tako, da imajo enostavno več tipov.

Kdo bi jim v končni fazi zameru ? Sj so tipi idioti, ki to dopuščajo - male ego! Females know that shit - stroke it a little and the man will become complete idiot Big smile Women know that if they want to enslave a man - they first have to elevate his ego! That is the key - or one of them at least...


Edited by Wind Carrier - 16.Dec.2015 at 12:15
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 12:04
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:



predvsme me zanima kaj si ženske mislijo o tem..


haha .... od njih ne tu ne kje drugje ne boš slišu resnice stari - o tem bodi prepričan. Ženskam je to žal prirojena narava, ker so šibkejši spol - skozi evolucijo so bile prisiljenje delovat ne-direktno in lagat, da so lahko preživele.

Edina šansa, da spoznaš žensko psiho je v friendzounu! Tam te bejba tretira kot babo in spusti ščit. Druga varianta ti je poslušat debate bab, ko se pogovarjajo same - to so svinjarije take, da jim nobena moška debata niti blizu ne pride.... Girls night out ja..... izmenjava taktik, kako se igrat s svojimi tipi Big smile

ena izmed zamolčanih skrivnosti je imo tudi ta, da se ženske, kar se tiče čustvene inteligence razvijajo hitreje od moških - tako je npr. 16 letno dekle dones mentalno na stopnji 30 letnega moškega, med tem, ko je 16 letni deček na stopnji 10 letnega otroka Big smile

Moški približno odrasemo šele nekje med 27 - 30, med tem, ko je ženski pri 18 ih do 20ih praktično vse jasno + imajo že prirojene močnejše sposobnosti za socializacijo Big smile ženske so tako že v samem štartu v prednosti in se skozi celotni čas šolanja lahko pridno zabavajo, manipulirajo s tipi in trenirajo svoje sposobnosti za kasnejši lajf - to je tudi glavni in edini razlog, zakaj ženske sploh hodijo v šolo LOL poleg tega, da se učijo blefiranja in taktik manipulacije z sramotenjem in zasmehovanjem. 

Zaradi takih reči in še marsikaterih drugih, dones ženske popolnoma nadvladujejo civilizacijo - razen ključnih položajev jasno. Strateški planing je neki, kar menstruating brain ne zmore zmlet tako dobro kot moški [govorim v povprečju jasno, posamični primeri odstopajo, a povprečje je povprečje]


Edited by Wind Carrier - 16.Dec.2015 at 12:14
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 12:17
mnja, men je tud blo kr mal slabo cel tedn, po tem k sm pogledu 4 urni film nimfomanka...

hkrati mi je pa še bolj dal mislt o tem sex driveu, ki je, dejstvo, prisoten v obeh spolih, včasih do točke mešanja.. ok sej po eni strani... lovci in lisičke.. .samo po drugi strani kle gledat, kako so še tipi ratal njihovi advokati v tej.. emo manipulaciji.. počas bom še jst začel vrjet v mangine :)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 12:33
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

.. .samo po drugi strani kle gledat, kako so še tipi ratal njihovi advokati v tej.. emo manipulaciji.. počas bom še jst začel vrjet v mangine :)


temu se reče white knight! Big smile to je tisti, ki ima fiksno idejo, da je ženske treba rešit .... ker so pač princese Big smile LOL sam sem bil svoje čase en izmed teh.... te lajf izuči, kot je treba Big smile

a veš uno, WHITE KNIGHT TO THE RESCUE!!!! LOL

mangina je bolj uni tip, ki je v vezi podrejen - po domače copata :)  .... na povodcu in na vseh štirih pridno laja kuži, da pol dobi piškotek........ med tem, ko je SIMP uni, k je ravno tako mangina, le svojim prijateljem in zunanjemu svetu se kaže kot "frajer" kot fake PIMP  Big smile 


Edited by Wind Carrier - 16.Dec.2015 at 15:08
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2015 at 17:39
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

globoko, ampak prosm za razlago kje je povezava med tole izpovedjo in zadevo o kateri govorimo? 


Preveč trave pokadiš in pač ne dojameš ...

Sicer pa je povezava dejstvo, da se bom, ko bom nekoč oče, po najboljših možnih močeh trudil, da morebitna hčerka ne bi padla v kroge spolnih izprijencev in drugih čudakov oz. v kroge kamor spadaš tudi ti. Če bo sin, ga bo treba podučiti, da naj se postavi za sošolke, ko jih bo kakšen mali cigo frogi nadlegoval ipd. Tudi sam nisem bil tak, ravno zato pa hočem predati naprej še lepšo vzgojo Smile. Pa nisem farški, niti ni noben v moji družini. Nisem niti krščen, tko da si ta argument lahko nabiješ naravnost v rit. V primeru, da ti tudi to po tanovem ne ugaja seveda ...

IN ŠE ENKRAT. ŽENSKE NISO TVOJE SPOLNE IGRAČKE. Tudi izrazi kot so 'pritisniti' ipd so totalno nespoštljivi. In ti ljudem pridigaš kakšni so, lol Dead. Sicer pa, ker verjetno ves čas hodiš po tanki liniji, če boš kdaj padel pod starostno mejo 15 let in da se bo to razvedelo, ti že zdaj povem, da bom nedvomno jaz tisti, ki ti bo poslal tvoje najboljše kolege policaje na tvoja vrata. 

Sicer pa Frogi, več dreka kot napišeš na internet, bolj raste moja dobra karma, tko da go on. Wink
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 00:22
ej drugač je fora, da ravno po mojem nasjtniška hči iz upora pripelje domov enega abuserja, zavoljo upora očetu, kadar hoče bit preveč controling imo. Itak da v srcu oče misli dobro - a bistvo vsega je FREE WILL - kadar starši skušajo zavoljo varnosti to premzat pride do kratkega stika v komunikaciji in maš sranje...

po mojem - če boš kdaj oče, boš največ naredu po mojem s tem, če boš stvari brez strahu izpustil iz rok in pustil otrokom možnost, da se opečejo - vsaj taka je bla moja izkušnja, k sm odrašču s preveč controling starši - ogromno energije smo porabli za boj en proti drugemu. Šele danes smo se res poštekal en drugega. V najstniških letih pa tam do ene 25 je blo kr divje.... Smile

drugač pa tole :
arhetipski lik očeta je napaden. To je dejstvo. Družba [feminizem, marksizem, new age in ves ta mavrični crap] ga hoče sprevreči in uničiti!

a true father loves in silence and lets you be who you are - he lets you take responsibility.




Edited by Wind Carrier - 17.Dec.2015 at 00:27
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 13:38
sex, according to žužk:

Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 14:09
Moške označiti za nasilne in ženske za manipulativne bi bilo precej enostavno, ampak nerealno. Prav tako so izkušnje, ki jih človek aplicira na vse ljudi tega sveta, lahko zelo omejujoče. Na srečo sem imela očeta, ob katerem nisem imela občutka, da bi me omejeval, čeprav me je do določene mere tudi usmerjal. Nekajkrat pa sva zaropotala, mhm. Ampak sva tudi z mamo. Takle mamo, če smo si malo podobni c-c-c. Dober plan Dyz. Naj ti uspe, če oz. ko pride na vrsto.
Pred kratkim sem si v knjižnici izposodila pravi hit, ki naj bi ga po knjižničarkinem priporočilu prebrala prav vsaka ženska. Rimljanko sem prebrala pred veliko leti, pa mi ni bila posebno blizu. Coelho? Osebna rast? Lahka juhica za dušo? No prav. Mogoče pa knjigo Enajst minut (pa tak cirkus) prebere tudi kdo od vas.
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 15:25
o čem natančneje pa govorijo naštete knjige, če lahko v parih vrsticah?
pa še če je audiobook,.. to bi blo zen :)
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 17:19
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

sex, according to žužk:



Ej poglej, tko si pa ti nastal Dead




Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 18:17
Rimljanko (Moravia) sem omenila samo zaradi knjiznicarkine primerjave, ko mi je predlagala Enajst minut (Paulo Coelho).
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 18:56
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

/.../
stvari ki bi jih moral vsak človk predelat v relaciji s tem so.. body/soul unity/duality, animal nature, relacija tega z krovnim plaščem človeštva in uravnavanje nasprotujočih si občutkov... sla in privlačost na eni strani ter ljubosumje, zavrnitve.. etc. .na drugi.. dalje pa... kaj pomeni biti z človekom v smislu "moj moj..."... s tem pride lastništvo etc... a ti to da pravico lomit čeljusti vsemu kar se partnerju približa, a je te vrste branjenje teritorija  sploh požegnano s strani druge polovice te para etc...

predvsme me zanima kaj si ženske mislijo o tem..


o čem to ? 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2015 at 19:12
Janković naj bi posredoval, da so farmacevtko zaposlili v Lekarni Ljubljana – v zameno za spolne usluge
Frogi glej, kaj počne tvoj sonarodnjak. Pa dobro, sej ti to itak podpiraš se men zdi. Dead
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 09:42
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

/.../
stvari ki bi jih moral vsak človk predelat v relaciji s tem so.. body/soul unity/duality, animal nature, relacija tega z krovnim plaščem človeštva in uravnavanje nasprotujočih si občutkov... sla in privlačost na eni strani ter ljubosumje, zavrnitve.. etc. .na drugi.. dalje pa... kaj pomeni biti z človekom v smislu "moj moj..."... s tem pride lastništvo etc... a ti to da pravico lomit čeljusti vsemu kar se partnerju približa, a je te vrste branjenje teritorija  sploh požegnano s strani druge polovice te para etc...

predvsme me zanima kaj si ženske mislijo o tem..


o čem to ? 


zanima me iz žeskega stališča kako si same zamišljate z predefinirano življensko potjo, ki gre nekako tako: 

"ko urediš vse potrebno, torej zrasteš v odraslo bitje,  z delnim zadovoljstvom z bivanjem na tej kugli, po možnosti z  rednim dohodkom... najdi moškega, ali osebo B, naredta škorcev kokr jih hočta, vendar pa spolni apetit ne sme preseči tega, od sposobnosti partnerja. če si telo poželi kaj drugega je way out ločitev v primeru poroke, sicer pa civilna razveza, pa išči potlej dalje"..

želu pa bi slišat zadevo ne iz stališča umestitve v civilno pravo ampak v odnosu s celo naravo in umeščeno v kontekst frameworkov, ki jih uporabljmo.

eden izmed takih frameworkov je denimo ravno to, kar ti žu'pnk zgrgra.. ali sprejmete bitje.. v duši in telesu.. v dobrem in slabem.. mal možganskega trečinga delno na to temo:


sploh pa me zanima kako se danes ženske počutite ob tem, da PRIPADATE enemu moškemu, ali osebi B? in on, ali oseba B vam jano...

a je to fair deal, da sprejmemo, da v odraslem živlenju sebstvo dveh ljudi združimo v eno? 

verjetno so v veliki prednosti tisti, ki se rodijo, mal živijo, pol pa v obdobju ,ko  jih pičijo družinske scene navijajo za klerikalo oz. za konzervativne scenke izpeljane iz nje, ki so že davno pred njihovim obstojem veljale za norme, in se jim gabi vsak poskus dvoma v te zadeve... men se enotavno zdi da pri katastrofalnemu ratingu uspešnega prispetja na finišline, torej a 70% folka nekje na poti zamoči, in potem išče ali razvezo, po kateri se dec, ki je vse svoje življenje stavil na uspešno familjarno življenje,.. zapije, ker mu ne ostane nič več.. mislm da je čist primerno tu narest malo refleksije in projekcije. 


dosti ljudi, ki ta razmislek opravijo sklene, da želijo odraslo življenje preživet samski oz. da jim ljudje, s katerimi pridejo v plemenitejši stik prestavljajo le del skupaj prehojene poti, nikakor pa ne definicijo sebe... 

če tako razmislimo, a ni potem to autodestrukcija cela rodu? mislm.. na ta način pol nastane potreba po  uvažanju nosilcev drugačne kulture, ker naša producira staranje prebivalstva in s tem ekonomsko nevzdržnost...  kakorkoli, moje mnenje je, da če drugače nastavimo cilje za mlajše generacije, redefiniramo družino še dlje... bi s tem lahko spodbudili okolkje, kjer bi nam ljudje častili večji naravni prirastek, ker bo za njih boljši deal kot 1:1 s človekom, ki bo statistično se sred poti premisliu v 2/3 primerov?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 09:52
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Janković naj bi posredoval, da so farmacevtko zaposlili v Lekarni Ljubljana – v zameno za spolne usluge
Frogi glej, kaj počne tvoj sonarodnjak. Pa dobro, sej ti to itak podpiraš se men zdi. Dead


če gre za zlorabo položaja oz. trošenja sredstev, ki bi mogla it denimo na razpisu ali pa kako drugače.. gredo pa tkole.. je to narobe..


kakorkoli, popoln bullshit mi pa je, da se delajo medijska rušenja oseb na položajih zarad spolnih škandalov.. ker si folk rad kima o spornosti tega in izprijenosti vršilcev tega... en človk se je obesil pred kratkim zarad une pizdarije v šoli, pred tem pa mislm da so par politikov vlačl po zobeh, še jeben predcednik amerike ni zdržal brez.. 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 10:04
...


Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:29
Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 11:28
Moje oz. eno samo stališče ne more predstavljati splošnega ženskega stališča. Ne bi bilo potem, ko bi bilo izraženo, podvrženo kontroli? Zaradi sestrine bolezni in posebne žilice za kopanje po seksualnosti, s strani vseh vrst terapevtov, sem v zvezi z razpredanjem o tem precej "prefukana". :-) Možganski strečing v odnosu s celo naravo in umeščeno v kontekst frameworkov, ki jih uporabljamo ha? Iščeš povezavo med seksapilom, vrednotami, ki jim tako ali drugače prirojeno, priučeno oz. ozaveščeno sledimo, preživetjem (v naravi oz. družbi), zadovoljstvom in še čim? Dopolnjevali naj bi se, ane? Na kakšen način,...
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 19:26
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 
stvari ki bi jih moral vsak človk predelat v relaciji s tem so.. body/soul unity/duality, animal nature, relacija tega z krovnim plaščem človeštva in uravnavanje nasprotujočih si občutkov... sla in privlačost na eni strani ter ljubosumje, zavrnitve.. etc. .na drugi.. dalje pa... kaj pomeni biti z človekom v smislu "moj moj..."... s tem pride lastništvo etc... a ti to da pravico lomit čeljusti vsemu kar se partnerju približa, a je te vrste branjenje teritorija  sploh požegnano s strani druge polovice te para etc...


Branjenje svojega partnerja je precej naravna zadeva in v tem ne vidim nič spornega. Še toliko slajše je, če se strinja tudi partnerica. http://likes.com/g/13774508?v=68mic48JdVluYA2gQ44ldfB41A9ZJZ0pS4E0&page=1

ABSOLUTNO NIČ pa tebi ne daje pravice, da naokoli frčiš in nadleguješ ženske s svojim grdim ksihtom ter jim spuščaš v ušesa neke retardirane zvoke al karkoli že počneš. Kaj šele, da bi katero kar tako malo zašlatal na random ... Dead


Edited by Vraan - 18.Dec.2015 at 19:28
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 20:37
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 
čist tko me zanima če je kdo potoval kj po teh državah bližnjega vzhoda in morda ve kakšn je tam bil oz. je zdej oz. je bil predn je vse skupi razneslo.. dostop do porna?

ker nekje sm prebral da obstaja korelacija, in sicer na vsakih 10% povečave bandwidtha na porn siteih v določeni državi za 7% zmanjša prijavljene primere posilstva.. :) 


http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3320256/Is-Fallout-4-better-sex-Pornhub-reveals-traffic-dropped-10-day-game-released.html

Sem skoraj ziher, da tega podatka nisi vedel... Obstajajo tud močnejše stvari od porna. Wink

PS.: Namesto, da pišeš bučke po internetu, ti priporočam, da igraš, če še nisi. Boš končno razumel kaj pomeni anarhija in si jo morda nehal želeti. Wink

Edited by Vraan - 18.Dec.2015 at 20:46
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 20:53
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

/.../
stvari ki bi jih moral vsak človk predelat v relaciji s tem so.. body/soul unity/duality, animal nature, relacija tega z krovnim plaščem človeštva in uravnavanje nasprotujočih si občutkov... sla in privlačost na eni strani ter ljubosumje, zavrnitve.. etc. .na drugi.. dalje pa... kaj pomeni biti z človekom v smislu "moj moj..."... s tem pride lastništvo etc... a ti to da pravico lomit čeljusti vsemu kar se partnerju približa, a je te vrste branjenje teritorija  sploh požegnano s strani druge polovice te para etc...

predvsme me zanima kaj si ženske mislijo o tem..


o čem to ? 


zanima me iz žeskega stališča kako si same zamišljate z predefinirano življensko potjo, ki gre nekako tako: 

"ko urediš vse potrebno, torej zrasteš v odraslo bitje,  z delnim zadovoljstvom z bivanjem na tej kugli, po možnosti z  rednim dohodkom... najdi moškega, ali osebo B, naredta škorcev kokr jih hočta, vendar pa spolni apetit ne sme preseči tega, od sposobnosti partnerja. če si telo poželi kaj drugega je way out ločitev v primeru poroke, sicer pa civilna razveza, pa išči potlej dalje"..

želu pa bi slišat zadevo ne iz stališča umestitve v civilno pravo ampak v odnosu s celo naravo in umeščeno v kontekst frameworkov, ki jih uporabljmo.

eden izmed takih frameworkov je denimo ravno to, kar ti žu'pnk zgrgra.. ali sprejmete bitje.. v duši in telesu.. v dobrem in slabem.. mal možganskega trečinga delno na to temo:


sploh pa me zanima kako se danes ženske počutite ob tem, da PRIPADATE enemu moškemu, ali osebi B? in on, ali oseba B vam jano...

a je to fair deal, da sprejmemo, da v odraslem živlenju sebstvo dveh ljudi združimo v eno? 

verjetno so v veliki prednosti tisti, ki se rodijo, mal živijo, pol pa v obdobju ,ko  jih pičijo družinske scene navijajo za klerikalo oz. za konzervativne scenke izpeljane iz nje, ki so že davno pred njihovim obstojem veljale za norme, in se jim gabi vsak poskus dvoma v te zadeve... men se enotavno zdi da pri katastrofalnemu ratingu uspešnega prispetja na finišline, torej a 70% folka nekje na poti zamoči, in potem išče ali razvezo, po kateri se dec, ki je vse svoje življenje stavil na uspešno familjarno življenje,.. zapije, ker mu ne ostane nič več.. mislm da je čist primerno tu narest malo refleksije in projekcije. 


dosti ljudi, ki ta razmislek opravijo sklene, da želijo odraslo življenje preživet samski oz. da jim ljudje, s katerimi pridejo v plemenitejši stik prestavljajo le del skupaj prehojene poti, nikakor pa ne definicijo sebe... 

če tako razmislimo, a ni potem to autodestrukcija cela rodu? mislm.. na ta način pol nastane potreba po  uvažanju nosilcev drugačne kulture, ker naša producira staranje prebivalstva in s tem ekonomsko nevzdržnost...  kakorkoli, moje mnenje je, da če drugače nastavimo cilje za mlajše generacije, redefiniramo družino še dlje... bi s tem lahko spodbudili okolkje, kjer bi nam ljudje častili večji naravni prirastek, ker bo za njih boljši deal kot 1:1 s človekom, ki bo statistično se sred poti premisliu v 2/3 primerov?


redni dohodek potrebujem, ker nimam sponzorja, ki bi mi plačeval najemnino za stanovanje. nimam bogatega fotra, nimam dediščine iz katere bi lahko črpala in nisem tip človeka, ki bi dajal noge narazen zato, da me bo nekdo živel ali mi zrihtal službo. in nimam živcev, da živim skupaj z mojimi starši v hiši, kjer sem si naredila stanovanje, potem pa spokala in šla, ker mi vendarle več pomeni mir ...

otroke imam ful rada (če niso moji Big smile), ker so za moje pojme najbolj iskreni ljudje na svetu.

pripadnosti enemu moškemu ne vidim kot omejitve, ker se sama odločim za enega moškega. dokler ga nimam mi je vseeno, če se fukam naokoli kar pa zame nima nobene veze s tem, da če sem z nekom, da sem samo z njim. to je moja želja in moj izbor. tko, k ti pišeš je sex zate dejanje brez občutkov, namenjeno izključno in samo zadovoljevanju tvojih potreb. me ne moti, če se vi fukate med seboj in zadovoljujete svoje fizične in čustvene potrebe na ta način. eni imamo pač drugačne.

če si naredite otroke, pol pa čez pol leta ugotovite, da to ni to, niste bili iskreni do samih sebe že v samem začetku. jebi ga. spokej pa pejt in zadovolji svoje telo. predno se med seboj nategnete in si naredite otroka, se mogoče vprašajte, če vas druži še kaj več kot fuk. za delanje otrok bi mogli delit dovoljenja :D tko pa imajo otroci otroke  ...

družim se samo s tipi in nimam prjatlc, ker se z ženskami ne razumem ... in če bi se moj partner lastniško obnašal do mene, spokam in grem ... če moj partner ne sprejema tega, da imam okoli sebe samo desce, se odstranim ... in skos moram poslušat, da ta pa ta sigurno nekaj čuti al pa bi me mogel pofukat ... jst svojim prjatlom zaupam in oni meni ...

če tebe tvoja baba ne privlači dovolj in hlepiš po drugih, imaš željo fukati še druge je ok, dokler vama obema to ustreza ... meni ne.

samodestrukcija človeka je v neiskrenosti človeka do samega sebe.




Edited by mati zemlja - 18.Dec.2015 at 21:04
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 21:02
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Janković naj bi posredoval, da so farmacevtko zaposlili v Lekarni Ljubljana – v zameno za spolne usluge
Frogi glej, kaj počne tvoj sonarodnjak. Pa dobro, sej ti to itak podpiraš se men zdi. Dead

če gre za zlorabo položaja oz. trošenja sredstev, ki bi mogla it denimo na razpisu ali pa kako drugače.. gredo pa tkole.. je to narobe..

kakorkoli, popoln bullshit mi pa je, da se delajo medijska rušenja oseb na položajih zarad spolnih škandalov.. ker si folk rad kima o spornosti tega in izprijenosti vršilcev tega... en človk se je obesil pred kratkim zarad une pizdarije v šoli, pred tem pa mislm da so par politikov vlačl po zobeh, še jeben predcednik amerike ni zdržal brez.. 


yup - ogromno položajev v družbi ženske zasedajo zaradi sex appeala - dones so se naučile te stvari dosegat celo brez dajanja nog narazen - dovolj je že, da primernemu moškemu, ki zaseda primeren družbeni položaj dajejo upanje, da se bo to kdaj zgodilo, jim napihujejo ego, se dobrikajo, mežikajo & ves ostali shit :) 

Žesnke tolk al tolk na sex gledajo kot dobrino za katero pričakujejo plačilo, tko da.... takole haklanje človeka po tem, k se je stvar zgodila je lahko samo nož v hrbet iz katere koli strani...

Sicer mi je Zoki ogaben, da ne bo pomote - ga sploh ne zagovarjam, samo komentiram situacijo :) 
 


No, saj pri takih ženskah se pa tudi moj respect do njih konča ... Ženska, ki se prifafa na nek položaj, je en navaden izrodek in si ne zasluži več nikakršnega spoštovanja. Bruh v glavnem. Moški, ki to zahteva/sprejme pa ravno tako, da ne bo pomote. V bistvu mi je jemanje denarne podkupnine ful manj sporno in bolno od spolnih uslug.

Edited by Vraan - 18.Dec.2015 at 21:05
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2015 at 21:34
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

/.../
ok, žuželke na stran, pomislimo takole..

denimo, da si se pri delu, vojni ali kako drugače poškodoval telesno. tako, da sam ne moreš več ženski ponuditi tega, kar ji po mojem mnenju doživljensko pripada, če sama tako misli seveda.. torej, če želita ostati skupi, ona pristane na life brez spolnega ugodja. recimo da ti manjka hidravlika in jezik pa še roke maš vse krive, skratka nič ji ne morš pomagat. 

a ni v tem delu skrajno sebično pričakovat od nje, ki želi ostat s teboj.. da ji je spolnost iz življenja odvzeta? 


če ženska želi ostati s teboj, kjub temu, da "ji nič ne moreš pomagat" in njej to ustreza, je ok, ali pač ? takšnih situacij ne moreš kar posplošit, se ti ne zdi ... pričakovati od nekoga nekaj, česar ti ne more dat, je sebično (utopično) v kakršni koli situaciji, kakršnem koli fizičnem stanju in ne glede na vse ... od človeka ne moreš zahtevati nečesa, česar ti ne more dat (pa naj bo govora o fizičnem ali psihičnem stanju). oz, zahtevaš že lahko, kakšen vpliv pa ima to na dolgi rok je druga zgodba ... zatiskati si oči je nekaj najlažjega ...
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2015 at 16:29
Larry Flynt varianta?
Ce bi hotel harem, bi moral v arabski svet in imeti veliko denarja, da bi za zene in kopico otrok tudi skrbel.
Pred leti je na idejo o poligamiji na gajsten nacin, na moji RD zabavi prisel en "ljubezni poln" znanec. :-P Pol ekipe ga ni hotelo nikoli vec videti, druge pol ekipe, kamor spadam tudi jaz, se pa se danes rezi - kera butara!!! :-)
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2015 at 14:44
zelo popularno in enostavno je zaključit, da je družba dekadentna in da se morala razkraja zdej v času poskusa redefinicije družine... spet, naša odločitev, kako bomo gledali na dejstvo, da se:

1.) za poroko, civilno ali cerkveno, odloča vse manj ljudi (v zadnjih 35 letih 1/2 manj)
2.) od tega se jih danes 35% konča z ločitvijo (35 let nazaj 15%)


zakaj ta diskusija? prpravt se je treba na soočenje z eno veliko usrano potegavščino samega sebe, in vzet zadevo v račun. da, ko boste dahnili "da" na "vedno skupaj, v dobrem in slabem, v duhu in telesu"... obstaja 2/3 verjetnost, da boste v nekem trenutku sami sebe našli v debeli laži.

mislm da je neka holiwoodska zvezdnica povedala, da človk zdej v razvitem svetu živi predolgo, da bi lahko šel skozi to z enim partnerjem. tko, mal za razmislit.

sploh pa, tolk žebramo o tej klasični družini kot vrednoti, hkrati pa narašča število parov, ki se odločijo it skozi življenje brez škorcev. od 2 miljona ljudi mamo 1.7 miljona volilnih upravičencev. 650k upokojencev in 300k mlajših od 18 let.

če bi reku, da so to zgolj ekonomski razlogi.. rabimo hudo razlago zravn zakaj revnejše države praviloma rojevajo več otrok, rajš še kkšnga za rezervo. 

večina porok se tudi konča zaradi afere. oz. rečmo tkole.. romance.. ki ob nepazljivosti in izpostavitvi tretjemu očesu ali ušesu in dejstvu, da se tehnologija, ki hrani podatke na več mestih.... zna zarotit proti komu.. 

torej, lahko še vedno na pune moraliziramo, lahk pa počasi pogledamo kakšne relacije so nam še na voljo. 

pol je pa tu še vprašanje razlike pojmovanja ženske spolne svobode in moške spolne svobode.. jst se niti nebi zatekal več k naravnim opredelitvam, v smislu moški lovci in ženske plen.... al pa recimo prispodoba ključavnice...  "if a key unlocks many locks, it's a master key, but if a lock is unlocked with many keys.. it's just a shitty lock" :D  

js nebi želu v to smer peljat retorike... bolj v smer, da se za oba spola odstrani dovajanje krivde v sistem dveh ali večih ljudi s strani vesoljnega bullyja ali kakšnega drugega kvazi moralnega imperativa. 

razmislek se zelo tiče narodovega preživetja, za mladino je treba torej narest pogoje, da bomo naštepal tistega 2.1 naravnega prirastka, al pa se soočimo s še bolj tonečo in nevzdržno ekonomijo. 

in če torej za večino folka dans uzet se in preživet vse svoje odraslo življenje do groba ni slišat kot ugoden deal.. je morda čas, da se razmisli o alternativah.




Edited by frogstomp - 21.Dec.2015 at 15:16
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2015 at 18:05



Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:28
Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2015 at 22:41
Ne vem no, meni se zdi skoda, da bi dvom v trdnost npr. zveze pomenil tudi, da naj se ne bi bilo vredno niti potruditi, ceprav je zivljenje lahko tudi nepredvidljivo. Ni treba biti kicast, niti zadrt - pa saj vecina ni. Verjamem v eno ravnovesje, kjer je domnevna samovolja zensk primerljiva s samovoljo moskega, kjer naj bi stevilo prebivalstva narascalo brezglavo. :-) Pri "za vsem tem so zenske" bi kar koga ugriznila. Dejansko gre za povezavo s kvaliteto bivanja mhm - ne samo ekonomijo, ampak (splosno) miselnostjo. Mogoce nam pa vseeno uspe - en razvoj v pozitivo.

Edited by Electric soul - 21.Dec.2015 at 22:44
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 28>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,438 seconds.