Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Davčne blagajne in s tem povezano
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Davčne blagajne in s tem povezano

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2016 at 16:40
Cerkvene nabirke spadajo pod donacije. Nevem kakšna je uradna definicija donacije ampak rečeno po domače pa je to podaritev denarja, za katero ne zahtevaš ničesar v zameno.

Predvidevam da imaš z zbiranjem sredstev za socialno šibke učence ti v mislih nedavno novico, da bi morali šolski novoletni sejmi biti obdavčeni. Če sem prav razumel tisto novico, je problem bil v tem, da so imeli šolarji na mizah naprodaj izdelke po nekih cenah. Kakor hitro nečemu obesiš ceno pa mora biti izstavljen račun.

Donacije (neobdavčen keš) lahko zbiraš le kot darila. In to tudi če si društvo, ne le če si cerkev.

Se mi pa zdi seveda malo odveč da inšpektor teži šolskim sejmom, da ne bo pomote. Upam da se bodo našle kakšne rešitve za takšne in podobne primere.





Edited by rožica - 03.Jan.2016 at 16:42
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 00:37
Razumem, ampak spet gre tu za neko tolmačenje po svoje. Če ima cerkev na vidnem mestu obešen cenik ali pa omenjene cene za določene storitve, ki jih ponuja, zakaj se jo obravnava kot izjemo in v čem se potem razlikuje od dobrodelnosti npr. v šolah (samo za primerjavo).

Primer:
"Pogrebni obred in maša osmina s stroški za cerkev pride 65 €. Priporočimo prijateljem in sorodnikom, da v imenu rajnih darujejo za humanitarne namene ali za cerkev."
http://zupnija-izola.rkc.si/index.php?option=com_content&view=article&id=59:obred-pogreba-v-upniji-izola&catid=48:pogreb&Itemid=65


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 11:05
Originally posted by BudZpencer BudZpencer wrote:

Ubistvu krovno društvo, ki bi se neprofitno ukvarjalo z malimi bendi bi blo mega fajn imet. Nekak bi se iz tega lahko naredil še neke vrste sindikat za male bende, morda celo agencija sčasoma.
To smo dejansko imeli v načrtih pred časom že, ampak žal ni bilo časa izvest tole.

Odprtje društva je zastonj, potem so pa stroški le poslovanja banke - pač bančni račun.
Rabiš še računovodkinjo - jaz sem sam delal to dokler je blo easy, pol k je pa ratal komplicirano z mega velik koncerti sem pa raje predal delo :)
Mi kot Dirty Skunks smo društvo in pridno črpamo sredstva od občine in ministrstva. Če ne bi blo tega, bi že zdavnaj končali kariero.
Recimo Noctiferia je tud dobila sicer nek drobiž pomoči za njihovo turnejo ali realease plate... sem že malo pozabil. Why not... saj smo del kulture, naj država prek ministrstva za kulturo kaj tud vloži not, ne sam jemlje.

Pa še en pomemben dodatek okoli tega mega krovnega društva!
Če se najde en heroj, ki bi to delal bi si želel, da je res samo eden (oz bolj pravilno eno društvo - lahko je več prisebnih ljudi, ki delajo na tem), ki je požegnan iz strani metal organizatorjev, bendov, dvoran, Paranoida itd... torej vseh starih in novih akterjev scene. Da je res samo EDEN in ima legitimnost od vseh.
Ne bi rad, da se po domačem izročilu naredi 10 takih društev, ki bi se med seboj konkurirale in imele vpliv enak nuli. Eno društvo k bi povezovalo bende je pomoje edini način, da se začne načrtno delat na skupinah in na njihovih honorarjih, predstavlja bende na SAZASu itd itd itd in sčasoma začenja lansirat bende v tujino. To naj bi bil po moje v grobem cilj tega društva.
Kot sem že rekel žal nimam časa se s tem ukvarjat, saj gre ene 5 tednov življenja samo za razpise, za vse ostale zadeve je pa to full time job, ki verjetno ni plačan še dolgo.
Sem pa pripravljen pomagat temu korenjaku, ki bi to delal z nasveti in raznimi 'muštri' birokracije.
No tole je že skoraj za novo temo odpret - ker nima ravno veliko z davčno blagajno.

a je kaj novega na tem področju?
kot smo vidl so državni narodomorni uniformiranci že na delu in molijo svoje nosove v vsako luknjo, tko da je treba tole scensko tragedijo obravnavat z vso resnostjo. 

ideja krovnega društva je.. zaekrat samo ideja. je kdo izrazil interes, da bi delal to? namreč pri številu "klientov", ki bi jih moralo društvo zastopati.. je tole full time job.. to pomeni, da bi vodstvo društva moralo biti upravičeno do legalnega zaslužka v tem primeru.

ima kdo s tem izkušnje? torej, da lahko nekdo odpre SP, zato, da mu društvo plačuje vodenje društva? 
črt, znaš ocenit, kolk bi denimo s strani vaše organizacije bilo teh prilivov na letni ravni za tako društvo?


jst sm predlagal regijska društva zardi same izvedljivost, neki kar bi ljudje lahko še opravili part time oz. častili svoj čas da bi ugodili kravati.. predvsem sem mel v mislih združevanje v društva po vadbenih prostorih... torej, če v enem placu vadi 5-10 bandov.. ustanovijo društvo... je znotraj tega društva le folk ki se redno srečuje in se pozna.. men se sicer vse skupi upira, ker mi je blesavo, da bi iz popoldanske svirke naredu formalno zborovanje... fuj.. to je par kolegov iz otrošva, ki skupi igrajo inštrumente in se kdaj pojavjo na odru. enostavno.. 

ampak dejmo narest tako, da bo za vse najboljš, itak, sm za. če lahko s tem za par ljudi uredimo delovno mesto... tolk boljš. upam samo da ne bo ta agencija oz. sindikat avtorje zastopala tako kot sazas.. si zmislila neka pravila in bi potem recimo potne stroške drugih bandov nakazovali najuspešnejšemu.. 
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 12:15
Čop mi je nazadnje omenil neko osebo, ki bi utegnila bit za stvar, ga moram malo povprašat ob priliki.

Seveda mora bit oseba plačana + za to delo mroa bit večdimenzionalno pismena, imet čas in nekak poznat problematiko scene. Ni veliko teh ljudi naokoli, pa vsi več ali manj imajo že zasposlitev.
Keša na začetku ne bo dovolj za si krit osnovne stroške SPja pomoje... ker rabiš nekaj časa, da se zadeva zalaufa in da pridejo finance notri. Tud keš od razpisov se čaka dolgo.
Moral pa bi šibat po sistemu, da je vsa storitev za bende zastonj - torej pisanje razpisov, management bandov, pomoč pri raznih zadevah.
Bi morala bit pa neka članarina, da se pač lahko začne delat...


Domači bendi si morajo kljub temu narediti svoje društvo ali nekaj pravnega... to kar sem zgoraj omenjal bi bilo le krovno oz. zveza teh društev. Še vedno je lastno društvo skupine najlažja opcija za izplačilo.





Edited by BudZpencer - 04.Jan.2016 at 12:20
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 12:50
ok, torej če se v tem trenutku bandom, ki že delujejo kot neka skupnost, svetuje, da si znotraj enega društva, ki vključuje vse že prej prisotne v neformalnem srečevanju uredijo zadeve da lahko špilajo in se rihtajo okoli cdjev in mercha... je to ok? pa potem v naslednji fazi.. krovno društvo etc

v tem primeru uprašam... a se da vknjižit vse kar je ta skupnost že naredila za nek prostor, opremo, ki so jo pripeljali etc.. kot društvene stvari.. se da to potem kako zavarovat? 

nikomur ni  v interesu si povročat samo dodatne stroške in birokracijo s tem. 


sem na hitro pointervjujal nekaj vidnejših bandov domače scene, predvsem take, ki imajo tudi izkušnje v tujini in nihče nima urejenih zadev... 

tako da te črt, prosim, da mi PM častiš kkšn kontakt kkšnega banda, ki ima to urejeno.. da poskušamo zgodbo iz tujine implicirat na domačih tleh.
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 13:12
Društvo ima predsednika, on je THE MAN uradno in odloča kako in kaj.
Je pa res, da lahko člani odstavijo predsednika in izvolijo novega. Ampak to je uradna plat, neuradno se pač zmeniš kako in kaj, kdo kaj rabi in se tega drži. V končni fazi ima predsednik društva in morda tajnik, če je tako pravno narejeno edini dostop do financ društva.

Nisem siguren kako je to za nazaj, ker z Matejem pred društvom nisva iemla nič... ampak domnevam da se od začetka delovanja društva vse skupaj začne z ničlo.

zdaj od 1.1. 2016 bom počasi začel spoznavat kdo ima kaj narejeno od domačih bendov. Recimo Uroš, ki bodo igral 7.1. v Ortu, bojo izdal račun prek SPja enga od članov. Mislim da društva nima noben še od domačih bendov, vsaj ne namensko za bend...

Dodatni stroški in birokracija so pač nujno zlo sedaj. Če hoče bend igrat in dobit plačan si mora to zrihtat oz. mora imet nek član kako drugo pravno podlago da lahko izda račun za storitev.
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 13:15
ja, kot sm reku ni problema pri članih banda, ki so stari 25+, kjer verjetno eden od njih neki dela.. :) al pa študira, napotnica.. kar seveda tudi tega banda to ne reši pri prodaji cdjev in majc.. za najmlajše.. še vedno nimamo nobenega odgovora..

mislm da se lahko nadejamo obiska inšpekcij pri večjih dogodkih tipa kino šiška, kjer so vedno postavljeni štanti..

kako boste organizatorji v tem primeru ukrepali? je odgovoren sam band oz merchguy? 
bojim se da bo zarad neizpolnjevanja merch pogojev in grožnje s kaznimi organizatorska scena primorana odbijat bande, ki tega ne bodo imeli urejenega, in s tem v kali zatrla bande, ki tega ne bodo mogli imet urejenega. 

zato iščem čimveč podatkov da bi s temi regijskimi društvi vsaj zagotovil tamalim pravno varnost pred kravato zla.


Edited by frogstomp - 04.Jan.2016 at 13:19
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 13:20
Mal se moraš tud v življenju znajdt :) Mal se vpraša ostale bende v sceni, če jim lahko pomagajo okol tega, dokler en ne rata polnoleten, vpraša se starše in starejše prijatelje, če ima kdo SP (ali kaj drugega) in bi ga bil pripravljen posodit itd...

Vsi tuji bendi bojo pri nas morali najet neko domačo firmo, ki jim bo prodajala merch. Ni izjeme... niso pa veseli, ker poleg davka bodo sedaj morali plačati še % od prodaje domači firmi. Kar seveda pomeni, da bodo cene narasle za cca 1/3.


Edited by BudZpencer - 04.Jan.2016 at 13:26
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3817
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 13:45
Kolk je šla cena mercha gor na Hrvaškem, ki ima že nekaj časa davčne blagajne? Zakon je isti, copy/paste. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 13:55
jst sm govoril z bandi, ki kar precej tourajo in so rekli da se ni spremenilo nič, da je še vedno diy vse.. noben ni vidu inšpektorja na terenu. 

to je pa velika razlika med slovenijo in drugimi državami. tudi sazas imajo v takšni ali drugačni obliki povsod, ampak kogar koli sm uprašal.. ne jebejo.. tm je.. majo ga.. in to je to... v sloveniji je inšpekcije kokr mi dopušča vpogled v primerjavi z drugimi na maso velik več... in te paradržavne organizacije imajo ogromno moč in elo odvetniško zbornico za sabo...

zato.. previdno.. v prvih dneh so pokazal kako se gre za otroke, črt pravi da so prejeli opozorilo o prihodu.. 
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2016 at 14:07
Merch je od nekdaj siva cona pri bendih na turnejah... noben ne plača nič davkov itd. Pri nas in na Hrvaškem je pa druga zgodba :)
Na Hrvaškem se jim nabije 25% davk + % od prodaje za lokalnega prodajalca. Torej isto kot bomo mel mi tukaj, sam da je davk mal večji. Merch cene so šle gor, koliko je pa odvisno od benda... saj recimo večji bendi, ki imajo že tako 30 evrov na tshirt ne morejo glih ne vem kolk dražje dat, ker ne bi prodali nič...
V tujini ni tolk problem merch, kakor dobit izplačilo za nstop, če nisi pravna oseba.
Tud v tujini se ti inšpektorji ne bodo obesil na davek pri merchu, ampak prej na delavna dovoljenja, če že...

Copyright zadeve v tujini kr fajn delajo, sam pač za bende ki so registrirani, za DIY bende jih briga. Ne tko k pri nas, k zaračunajo, k en s harmonko špila v domu za upokojence.


http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Obleey View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Obleey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 13:03
Ideja okoli mercha in vsega. Mal naglas študiram ampak... Karta 5€, z majco od benda 15€? Glede na to da bodo na vstopki mel blagajno... Govorim o koncertu dveh do treh lokalnih skupin. Itak se more račun izdat v vsakem primeru, pa če se k karti doda še majca... Just sayin mal naglas razmišlam in me zanima a je to kj izvedljivo?  
My Friend, watch out for traitors

www.god-scard.com
www.facebook/GodScard
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 14:40
Torej časti organizator državi davek namesto benda? :)
V tem primeru bi moral organizator prevzeti majice na "svoje skladišče", ob prodaji razknjižit itd... predvidevam.

.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1911
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 17:17
Originally posted by BudZpencer BudZpencer wrote:

Copyright zadeve v tujini kr fajn delajo, sam pač za bende ki so registrirani, za DIY bende jih briga. Ne tko k pri nas, k zaračunajo, k en s harmonko špila v domu za upokojence

po mojih skromnih izkušnjah samo v Nemčiji kolikor toliko vestno popisujejo njihove SAZAS paprije (GEMA). drugod, razen SLO, jim gladko puca kurac.
govorim za underground sceno seveda.

p.s.
in tudi v nemčiji ko ti dajo popisat papirje za copyright, 90% bendov je pijanih, zadrogiranih in vpisujejo izmišljena imena, naslove ipd.


Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 18:24
https://play.google.com/store/apps/details?id=si.gov.furs.cr.mobile.preveriracun

A sem res edini, ki si je to zlovdal na telefon? LOL

Sicer me pa osebno bolj motijo gostinci. Zakaj? Če plačam za pivo takšno ceno kot je cena z davkom, potem pričakujem da bo šel davek državi, ne pa da gostinec prikrije promet. Če namerava gostinec prikrivati promet, naj mi proda pivo po ceni, ki ne vključuje davka, drugače pa fuck off. Simple as that.

Edited by Vraan - 05.Jan.2016 at 18:25
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 19:11
če te zdjle klamfe sliš ...

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jan.2016 at 11:37
po 3 tednih sem dobil odgovor tržnega inšpektorata. pravijo, da so forwardirali pristojnim na ministrstvu za delo družino in enake možnosti.

to bi lahko razumel kot da se davčna oz tržna inšekcija v to področje ne more in ne sme utikat, ker se tiče drugih ljudi tko da jim lahko za začetk ta papir zataknemo za kravato pa še en demo v žep stisnemo. 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jan.2016 at 18:14
Jst bom pa kmalu že drugič v bobnu za žreb. Huhuhu, a koga kej pogreje?
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2016 at 12:49
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Jst bom pa kmalu že drugič v bobnu za žreb. Huhuhu, a koga kej pogreje?

Po pravic povedan mi dol visi za tvojo nagradno igro. Mene bolj pogreje dejstvo, da je zdaj vedno manj gotovinskega/kartičnega prometa. Zanč smo mel en ruker v firmi pa smo na hitr rabl 7 plotter rol. Sem klicu firmo, ki nam dobavlja robo, če lahko jaz (!) pridem iskat, ker se res mudi, pa pravjo: "Ja ne, ker ni možno gotovinsko plačilo." Pa prašam: "Ja a lahko s kartico?"

"Ne, tudi s kartico ni možno, samo preko TRR nakazila."

Ok, rečem: "Prav, bo nakazan pa vam prinesem potrdilo o nakazilu pa potem prevzamem robo."

In odgovor? "Ne, ne moremo vam izdati blaga pred dejanskim dokazom o nakazilu." (<--- se prav so hotl met denar ŽE na računu, pol bi mi šele izdal role, medbančne transakcije pa vete, kolk cajta trajajo)

Js sm mislu, da bom znoru, ampak sem se zadržu in nekak čez stisnjene zobe siknu, češ, z nami majo tolk prometa, da lahko tut na lepe oči in "samo" s papirnim dokazilom o plačilu izdajo robo, ker nam res voda teče v grlo. No, na konc so le popustil.

Ves ta drek zarad teh davčnih kurcev, hvala lepa.
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2016 at 14:08
Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

 
Zanč smo mel en ruker v firmi pa smo na hitr rabl 7 plotter rol. 

kaj europapier jih nima?
MacGyver je zakon!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2016 at 15:00
Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

 . Mene bolj pogreje dejstvo, da je zdaj vedno manj gotovinskega/kartičnega prometa. Zanč smo mel en ruker v firmi pa smo na hitr rabl 7 plotter rol. Sem klicu firmo, ki nam dobavlja robo, če lahko jaz (!) pridem iskat, ker se res mudi, pa pravjo: "Ja ne, ker ni možno gotovinsko plačilo." Pa prašam: "Ja a lahko s kartico?"

"Ne, tudi s kartico ni možno, samo preko TRR nakazila."

Ok, rečem: "Prav, bo nakazan pa vam prinesem potrdilo o nakazilu pa potem prevzamem robo."

In odgovor? "Ne, ne moremo vam izdati blaga pred dejanskim dokazom o nakazilu." (<--- se prav so hotl met denar ŽE na računu, pol bi mi šele izdal role, medbančne transakcije pa vete, kolk cajta trajajo)

Js sm mislu, da bom znoru, ampak sem se zadržu in nekak čez stisnjene zobe siknu, češ, z nami majo tolk prometa, da lahko tut na lepe oči in "samo" s papirnim dokazilom o plačilu izdajo robo, ker nam res voda teče v grlo. No, na konc so le popustil.

Ves ta drek zarad teh davčnih kurcev, hvala lepa.

Z gotovino lahko posluješ samo, če registriraš davčno blagajno, kar te, če se ne motim, stane 400 EUR? Ne vem, če je to enkraten ali letni strošek ampak v vsakem primeru je to kaplja v morje stroškov, ki jih imaš, če hočeš vodit trgovino + plačevat nekaj zaposlenih. 

Vaš dobavitelj je očitno ni registriral ker se je odločil da mu je ta znesek pomembnejši od kvalitete njegovih storitev. Pomoje da je to kar slaba odločitev na dolgi rok. 

All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2016 at 15:26
Tudi meni se to zdi slaba odlocitev na dolgi rok.
Cca 100 eur una kistica, cca 12 eur / mesec vzdrzevanje. Gotovina ni samo kes, je tudi kartica (vse kar ni direktno placilo na trr). Ce jim ne zadostuje potrdilo o placilu, se je za vprasat, v kaksnih odnosih ste bili prej.
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2016 at 01:00
No smo imeli priliko sedaj na Dirty Skunks festu prvič uporabit tole stvar.

Kot prvo bi izpostavil, da sem dva tedna dobival živčne zlome po vrsti, saj je bilo vedno nekaj narobe. Da morda prešparam komu drugemu isto muko.
Torej naj bi imeli že decembra vse porihtan... nek star laptop, program, v Orto baru pa naj bi si sposodili printer. No okoli prvega januarja smo odkrili, da rabi program imet win7 kot minimalno zahtevo operacijskega sistema. Jebiga treba kupit mal novejši laptop.... vprašam Blackieja, mi priporoči SWEDATA v BTCju in šibam takoj naslednji dan na LPP v Mordor deželo BTC, kjer na hitro kupim laptop za kr ugodno ceno. Pa še prijazni fantje so bli...

Nakar se spomnim, da bi bilo fajn imet tudi svoj printer, saj bomo recimo na drugih koncertih (, ki ne bod v Ortu) to potrebovali. Nabavim nek kitajski shit, ki me je še ob inštalaciji v kitajščini spraševal kako naj inštalira... ampak dobro, smo dal tud to skos in pretirano ceno 100 evrov za nekaj kar so iz kitajske pomoje kupili za 70 centov. Ampak narod rabi, lahko dvignejo cene... logični supply/demand.

Mamo vse, gremo testirat!
Seveda ni delal :) printer nekak ni hotel printat pravilno - res minjaturni print, račun ki ga pomoje inšpektor ne bi sprejel. No to smo pol ugotovili, da so pač programi lebavi in nimajo nastavitev za printerje in moraš pač kr v browserju si sam naštimat da ni robov. Banalna fora, ampak sem prepričan da teta iz tržnice al pa kak čevljar tega nikoli ne bi dojeli sami od sebe.
Za namaček smo ugotovili, da pogram za katerega račun licenčnine je okol 10 evrov na mesec nima help deska - oz ga ima, samo je od 8ih zjutraj do 16ih - kar nam ne pomaga. Poleg tega pa sploh ni vn metal kode od FURSa. Popizditis!

No, na koncu smo zamenjal program, dojel zakaj printer ne tiska pravilno in končno zadevo rešili.
Uglavnem sila nepraktično vse skupaj... mislim da bi morala država sama tržit po najbolj ugodni ceni te davčne blagajne, morala bi imeti 24ur support direkt iz FURSa in tud na voljo servis. Pač mali strošek za ves keš, ki se bo stekal k njim.
In očitno nismo samo mi imeli takih problemov, saj še vedno v večjih štacunah vidim da prodajalke pišejo rajši račune iz knjige vezanih računov.

Uglavnem država okol tega zakona spet nepripravljena in nefunkcionalna. Slabo...



Edited by BudZpencer - 18.Jan.2016 at 01:03
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2016 at 11:23
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

Tudi meni se to zdi slaba odlocitev na dolgi rok.
Cca 100 eur una kistica, cca 12 eur / mesec vzdrzevanje. Gotovina ni samo kes, je tudi kartica (vse kar ni direktno placilo na trr). Ce jim ne zadostuje potrdilo o placilu, se je za vprasat, v kaksnih odnosih ste bili prej.


Top shit odnos z naše strani, stalna stranka, stalen odjem, vedno isti dan nakazan, ni da ni... Pač zdej je bla situacija, k se je res res mudil.

@MitjaMJ: Ne vem, najprej smo šli pač k stalnemu dobavitelju

@rožica: Se strinjam. Mislm, da bojo sčasoma tudi oni uvidl, da je to edina pametna rešitev. Če si kolkortolko dobro stoječa firma, si ne morš špogat, da boš utruju s takimi: "Ne, ne morte z gotovino, s kartico takisto ne, samo TRR nakazilo." Pa koga tle zajebavaste?!Ouch


Edited by Mrtupevc - 19.Jan.2016 at 11:25
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2016 at 20:10
Originally posted by rožica rožica wrote:


Z gotovino lahko posluješ samo, če registriraš davčno blagajno, kar te, če se ne motim, stane 400 EUR? Ne vem, če je to enkraten ali letni strošek ampak v vsakem primeru je to kaplja v morje stroškov, ki jih imaš, če hočeš vodit trgovino + plačevat nekaj zaposlenih. 



Ubistvu bi lahko imel za take posamične primere vezano knjigo računov, ki še velja letos.
Grozn, da recimo v H&M pišejo račune zdaj na roko v te knjige, ker nimajo še postavljenega sistema.
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jan.2016 at 21:10
tole spodaj nima lih neke veze z bendi, pa vseeno ... predpostavljam, da prihajamo iz različnih vetrov :-)

vezana knjiga računov je v veljavi še dve leti (do 31.12.2017). v primeru uprabe VKR ne pozabit, da jo morate davčno potrditi (serijska številka VKR) pred prvo izdajo računa. vse te račune pa morate z v določenem roku (če se ne motim je to 10 dni od izdaje računa) potrditi (se ne spoznam na to, ena varianta vem, da je vnos preko "mini blagajne")

za tiste, ki uporabljate računalniške programe in ne VKR pa zgolj nekaj ... v primeru okvare elektronske naprave ali izpada elektrike, računa ne smeš izdati, če nimaš VKR. zrihtajte si eno in jo potrdite pa dajte v predal, da bo davčna zadovoljena.

dva problema (od nešteto), ki smo jih imeli oz jih še imamo mi.
1)
imamo dva programa za izdajo računov; pri enem imamo omogočeno elektronsko potrjevanje, pri drugem ne. V tem primeru VKR za drugi program odpade. V istem posl prostoru je prepovedana uporaba in vezane knjige računov in elektronskega potrjevanja (evo, to sem pogruntala ob prebiranju te debate; če te prepovedi ne upoštevaš -> hujši davčni prekršek Box pravna oseba 4.000 do 75.000 eur, odgovorna oseba 1.200 do 10.000. Hwala g. Paranoid, da si mi dal misliti :))). Mi smo to rešili (nimamo pojma, če je ok) tako, da bomo iz ta drugega programa morebitne gotovinske račune vnašali v "mini blagajno." Bu? Iz tega programa letno izdamo cca 1.500 računov, za morebiti 5 gotovinskih računov letno, druge rešitve nismo pogruntali. V veselem internem aktu tega drugega programa nismo opredelili, ker upamo, da gotovine ne bo (samo potem naj mi kdo pove, a pol če nam podjetje ne plača na trr, čez pol leta pa prinese keš ... kaj, a naj ga zavrnemo?) Fak, kere kolobocije Confused  k s tle sploh še ne končajo ... ma prav sem šla računat, ne 2 %, 1 % gotovinskih plačil imamo, delamo pa doktorat :~

2)
če imate registiranih več davčnih blagajn (vsak računalnik je svoja davčna blagajna, ker ponudnik programa ne omogoča, da je davčna blagajna server) in menjate en računalnik. ne se pustit prepričat, da morate registrirati naslednjo prosto številko. to ni res ! naš računalničar (smo majho podjetje in nimamo svojega internega stručkota za te zadeve) me je poskusil prepričat v to pa sem protestirala toliko časa, da smo prišli do ugotovitve, da ponudnik programske opreme lahko to naredi (če vi sami ne morete). Vi samo vprašajte, če to pomeni, da morate ob vsaki menjavi računalnika pisati nove vesele interne akte ? /te interni akti so tolk mega zadeva Dead/ In če to pomeni, da boste čez 10 let imeli registriranih 20 davčnih blagajen v podjetju, kjer je zaposlenih 9 ljudi :D

UF!! Če ima kdo v zvezi z zgornjim kakšno drugačno mnenje oz rešitev, hvala. Jst sem prebrala milijon stvari, na koncu sem še najbolj prepričana v eno, ki sem jo vmes zasledila "imamo nešteto vprašanj in malo odgovorov".

Geek
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jan.2016 at 21:26
Vasja :) tebi sem sicer napisala en majhen pm, pa vseeno. ja, to je na dolgi rok napačna odločitev. pri nas se nagibamo k temu, da je tudi majhen kupec lahko nekoč velik. in če danes od nas nekdo kupi za 400 eur filtrov na leto in je od nekdaj navajen, da na njegovo željo to poteka npr. z odkupnino po pošti (=gotovina) in ne preko trr-ja, se temu prilagodimo. čez tri leta bo ta isti kupec od nas morda kupil bager :-)
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jan.2016 at 06:50
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:


...
 čez tri leta bo ta isti kupec od nas morda kupil bager :-)


Točno tako, a kaj, ko precejšnja večina (ne vsi, jasno) trgovcev ne vidi dalj od svojega nosu (beri: kaj bo jutri, jim dol maha, glavno, da je dons čimvečji dobiček).
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2016 at 14:50

hehe :)
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2016 at 15:12
3x Star




Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2016 at 15:39
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


hehe :)

LOL LOL LOL LOL LOL
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2016 at 11:59


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2016 at 16:32
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

3x Star





Zakaj tako navdušenje in zakaj bi bil kdo 'mad' glede tega? Vsak k pošle/skenira 10 računov je vključen v žreb. 

Če rad živiš u utvari, da je 'bogatstvo' za ovinkom, raj igrej euro jackpot - 2,20€ na teden, ni ti treba drkat telefona zravn, ni ti treba izpast zaveden sŁuvenc, pa ni ti treba Krana podolgem in poćez pretečt, da zadostiš kriteriju za sodelovanje.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2016 at 18:39
Originally posted by Kristjan Kristjan wrote:

 
Zakaj tako navdušenje in zakaj bi bil kdo 'mad' glede tega? Vsak k pošle/skenira 10 računov je vključen v žreb. 

Če rad živiš u utvari, da je 'bogatstvo' za ovinkom, raj igrej euro jackpot - 2,20€ na teden, ni ti treba drkat telefona zravn, ni ti treba izpast zaveden sŁuvenc, pa ni ti treba Krana podolgem in poćez pretečt, da zadostiš kriteriju za sodelovanje.


Višje gor sem pojasnil zakaj.

1.) Zelo dobro vem kaj počnejo gostinci -  račune od vseh strank, ki jih ne vzamejo oz. jih ne zahtevajo, mirno sturnirajo. Potem pa državi prikazujejo minimalen promet, denar, ki ga je pa stranka ob pijači plačala v upanju, da gre v državne roke, pa nato lepo investirajo v kakšen bazen ali dva na domačen dvorišču. Iz tega vidika so davčne blagajne zelo zelo dobra stvar. Račune bi pošiljal tudi, če ne bi bila ponujena nobena nagrada. 

2.) Navdušenje je še toliko večje ob dejstvu, da grejo davčne blagajne v nos Frogiju & CO.

3.) Ponosen, da sem zaveden Slovenec, hvala. Smile
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2016 at 18:59
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

/.../

2.) Navdušenje je še toliko večje ob dejstvu, da grejo davčne blagajne v nos Frogiju & CO.

/.../


sej kul, samo tole Confused

kaj imaš v resnici od tega in zakaj je tvoje življenje zaradi tega boljše? tovrstni zmagoslavni občutek mi res ni domač ... 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1911
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2016 at 20:10
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

1.) Zelo dobro vem kaj počnejo gostinci -  račune od vseh strank, ki jih ne vzamejo oz. jih ne zahtevajo, mirno sturnirajo. Potem pa državi prikazujejo minimalen promet, denar, ki ga je pa stranka ob pijači plačala v upanju, da gre v državne roke, pa nato lepo investirajo v kakšen bazen ali dva na domačen dvorišču. Iz tega vidika so davčne blagajne zelo zelo dobra stvar. Račune bi pošiljal tudi, če ne bi bila ponujena nobena nagrada.

kaj to imaš nek kompleks, ker ima tvoja bivša punca ki te je pustila, kafič al neko tako foro?
grozni gostinci, ki kradejo državo! jejhata... za razliko od državnega aparata, ki vestno in pošteno ravna z davki.

dej ne seri no LOL


Edited by vulgaris - 27.Jan.2016 at 20:11
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2016 at 20:17
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

 
kaj to imaš nek kompleks, ker ima tvoja bivša punca ki te je pustila, kafič al neko tako foro?

No, to si čist mem ustrelu. LOL

Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

 
grozni gostinci, ki kradejo državo! jejhata... za razliko od državnega aparata, ki vestno in pošteno ravna z davki.

dej ne seri no LOL


Ja no, zdej pa če država krade, mormo pa tud mi.

"Veš Muki, če bo Bine skoču na glavo, mormo tud mi!" - To so gadi (film)

Ampak dejstvo je, da ti tako razmišljaš. Zato pa je tako kot je Smile
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2016 at 20:30
Originally posted by Vraan Vraan wrote:


Ja no, zdej pa če država krade, mormo pa tud mi.


Ah kje, mi smo zdej mamici državi zgled. K ne krademo več iz NJENE blagajne. ZGLEDI VLEČEJO
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2016 at 23:53
ISIS uvaja davčne blagajne :D... like.. finally!! :D aahahaa
kako imajo to rešeno avstrijci? do 7.5k prometa sploh prjavt ni treba, davčna obvezna nad 15k. s takim malim popravkom bi lahko rešil celotno zmedo okoli manjših prireditev, koncertno sceno etc.. pri nas to ni predvideno kakopak. več) (tekst v švabščini)


Edited by frogstomp - 28.Jan.2016 at 00:06
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jan.2016 at 10:30
četudi se strinjam, da e učinkovito pobiranje davkov neki kar je sicer potrebno je za razmislit par stvari..

recimo, da sodeluješ v manjši skupnosti. mesečno plačuješ neko pristopnino, članerino, karkoli.. da se za tisto skupnost nabavi vse potrebno za njeno delovnje.. čistila, prigrizki etc..

na eni strani ugotoviš, da ne plačujejo vsi in morda zato kdaj plac ni očiščen in ni nič za pod zob. ampak hkrati ugotoviš, da tvoj predstavnik, torej tisti, ki upravlja z denarjem del tega, kar mu da skupnost da potroši za skupnost potroši zase (dodatki za pripravljenost recimo).. folk, ki je to vedu se je zato odloču, da ne plačuje, ker pobrano ne gre za to, za kar ste se zmenili da bo šla. torej malo pomisli v širši sliki predn uvališ tm enega sodržavljana... ka misliš, na državni ravni, če bomo več folka prisilil da odkarta, bo pa policija dobila višje plače? pr tem k ti vsak tedn enga, ki za razliko od navadnih državljanov sedi na drugi strani te pobiralno/distribucijske verige, razkrinkajo da to kar mu daš porabi za svoj luksuz s tvojim žegnjem? 

men bi bil kul pavšalni sistem.. al pa vsaj prepoznanje nekih rizičnih skupin, kot ima recimo cerkev privilegij... 

jst sm po dobrem mesecu prejel odgovor od nekaj ministrstev da bi mi razložili kaj lahko rečemo mladim bandom... vendar so neke nedirektne pravniške kravatarske puhlice ki nimajo pomena v realnem svetu.. zato sem jih prosil še 1x naj mi direktno povedo po domače.. dejansko te dejavnosti distribucije demotov v zakonodali ne pašejo v nobeno izmed oblik dela kot pravijo in je možnost da bi se spogajal za en buffer zone vsaj tu.
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2016 at 13:03
Je kdo kaj zaznal, če so inšpektorji že 'pridni' naokoli? Ful nimam časa gledat kaj se dogaja okol tega.
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Monxster View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 356
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Monxster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2016 at 15:25
2 tedna nazaj so bli v lokalu kjer dela punca in preverjal davčne blagajne in njen SP.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2016 at 19:58
Eni freelance prevajalki so na dom uletel v nedeljo popoldne, ker ni imela nikjer zapisanega obratovalnega časa. Glede klubov/bandov pa še nisem nič zasledila.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2016 at 17:27
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2016 at 14:28
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2016 at 00:13
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2016 at 18:32
*Ker je politično motiviranega gostilniškega primitivizma več kot dovolj v chickfight debati politika & stuff, sem gornjih nekaj offtopic postov zbrisal.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2016 at 18:40
v svojem komentarju festivala metaldays sm omenil tudi kdo so žrtve tovrstne politike (spet opozarjam, poglejte si avstrijski model, kjer rataš predmet davčne obravnave šele nad 5 številčno letno vrednostjo transakcij...) 
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2017 at 22:12
Za vse, ki naizmerno uživajo v onaniranju na razne FURS igrice na srečoBig smile (beri: zbiranje kupončkovLOLLOL oziroma računčkovLOLLOLLOL), en čudovit tekst v branjeHeart:

 

Rok Snežič ma nas rad (mi pa njega) aka "Bosno moja, zemljo mila, nebeska te brani sila, Alahu se svom klanjaju i pjesmu pjevajuuuu"HugLOLHug
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2017 at 22:17
Seveda je zgornji zapis voda na mlin teoretikom zarot, češ, "itak samo nas, ki smo napačne barve, tako obravnavajo"LOL - Urca kurca, pajade! Vsi enaki, vsi tatovi, kdor pride do korita, slej ko prej podleže masovnemu trendu (beri: tebi enega, meni dva, tvojemu stricu posel za xxx k€, meni provizija)LOLLOLLOLLOL
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.