Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Igre (PC itd.)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Igre (PC itd.)

Post Reply Post Reply Page  <1 404142
Author
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 20:39
Ne, samo vse skupaj je kot ena ultra brezvezna parodija samega sebe. Doom je bil v marsičem revolucionaren, predvsem pa je imel prepoznavnost. Vzdušje, težavnost, humornost, a hkrati strašljivost. Bil je kul, na kratko. Trojka je vnesla precej bolj tempirano dogajanje, pa tiste spooky momente, ko si po temi strašil s svetilko.

Tole? Ej, prisežem da izpade kot promo material za 12 letne Amere, ki z burgerjem v roki gruntajo, kako bi reševali svet pred invazijo iz pekla. Prou una patetično bedna brezveznost, ki še v parodičnem smislu izpade slabo. Ni ne strašno, ni ne v nekem revoluconarnem smislu prelomno, ne postreže niti s kako res kul DOOM-skostjo. Samo nek miks med haluciniranjem na gobah pa slabo akcijado. Še shotgun izpade kot bi streljal z zračno puško.. z laserjem. Ne vem, mogoče bi se pa moral pomlajšat za ene 25 let, spustit I.Q, za polovico pa spit mal več Coca Cole. Potem bi mi mogoče celo pasalo, kdo bi vedel? Stern Smile

Aja, pa t.i. fatality med borbo. Res, komur to izpade 'frajersko' pa vsa čast. Ker je merila za kaj takega treba spustit pod minimum.

Edited by Lunik - 29.Aug.2018 at 20:40
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 20:46
Jaz nimam potato PCja - v bistvu imam lani kupljen gamerski komp, ampak ne za gejmanje ampak ker mi njegove specifikacije ustrezajo za moje delo (research + programiranje). Tako da imam vse predpogoje da bi lahko igral novejše špile, ampak zgornji video me ne gane niti najmanj.

Na vseh drugih področjih kulture in zabave se vsaj malo premikam s smernicami naprej, ampak če pa naložim računalniški špil (v povprečju do 2 na leto) pa je vedno kak iz druge polovice 90ih. :)

Moj nov gejmerski komp je tako v zadnjem letu videl sledeče špile:
- Caesar 2 (sprva zabavno, kmalu rata ali monotono ker skužiš univerzalno zmagovalno strategijo, če hočeš poskusit kakšen drug pristop pa postane frustrirajoče težko - vrgel dol po nekaj premaganih provincah)
- Outlaws (Lucas arts at its best)
- System Shock 2 (trenutno sem nekje na sredi in igram s hitrostjo nekaj ur na teden)

Seveda pa prave zmogljivosti kompa koristim v druge namene.

Edited by rožica - 30.Aug.2018 at 01:01
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 20:54
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Trojka 

Trojko sem igral enkrat v SŠ. Zdajle prvič v življenju počasi igram System Shock 2 (klasične igre namenoma spoznavam počasi ker nočem da mi jih prehitro zmanjka in ker me le redko pograbi da bi jih sploh igral) in ugotavljam, da je bil Doom 3 seveda grafično/tehnološko seveda superioren napram 90s FPS-jem, ampak ko odmisliš grafiko in zabavo pa gre za do skrajnosti poenostavljen System Shock 2 brez 90% stvari ki slednjega delajo zanimivega. 

Edited by rožica - 29.Aug.2018 at 20:57
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 21:45
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

do konca druge sobe sem prišel

O fak, pomoje da 25 let nism slišal (prebral) da kdo levelu reče soba, hvala za ta blast from the past iz časa ko smo še metali žetone v mašine in doma igrali v DOS-u. Smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 22:00
hehe. ja.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 22:12
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by Ijus Ijus wrote:

do konca druge sobe sem prišel

O fak, pomoje da 25 let nism slišal (prebral) da kdo levelu reče soba, hvala za ta blast from the past iz časa ko smo še metali žetone v mašine in doma igrali v DOS-u. Smile

človek je presenečen, kolk podjetij še uporablja DOS :)
zanč sem eni bejbi, k je 10 let mlajša od mene (39), pokazala en program v DOS-u. Ona tko: "o, fak, sem mislna, da bo to zgledal ful zastarelo, je pa še ful bolj zastarelo kot sem pričakovala"
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2018 at 11:42
Zanimivo ja, legecy systems still in action. Smile

Glede iger zgoraj, mene tudi te nove zadeve zadeve ne ganejo preveč, Doomu bom dal priložnost (ko končno spacam skupaj nov komp), drugače pa isto kot rožica - 90s was the time for PC gaming. Pa ne vem al samo zaradi nostalgije, ko sm dejansko kej igral, al so pa današnje igre res bedne.
FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2018 at 12:29
Sicer nism izkusil gameplaya in tud sam še vedno rad zdej kr na telefonu zaženem emulator in dam notr original .wad fajl in podoživljam enko in dvojko... ampak se mi zdi da so s štirko in eternal pršli več kot odlično zadovoljivo blizu filingu dooma iz 90ih. puške majo isti blast, ki ga čutiš, close combat je prisoten kot tedaj, akcija je hitra, ni da ni.. un shotgun ima un žmohtn blast efekt kot nekoč no. še to razpadanje sovragov so dobr nrdil, tud tedaj jih je podobno razmazal :)
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2018 at 13:45
Ja tut js redno zaganjam emulatorje, tudi od Atarija, ki ga še imam v delujočem stanju. Za takole na hitro je kul tale page, kjer lahko igrate igre preko browserja (shranjevat se seveda ne da).

Od novejših naslovov pa sem nazadnje igral Kingdome Come: Deliverance , pri čemer sem imel to čast, da sem na Brutal Assaultu spoznal gazdo projekta Daniela Vavro. Dejansko se igra odvija v pokrajii Bohemia na Češkem, kamor spada tudi Jaromer/Josefov, kjer se odvija festival Brutal Assault (ampak te lokacije ni zraven). Igra ima enega boljših level designov ever.

Od prihajajočih naslovih, pa je edino pritegnil mojo pozornost Cyberpunk 2077, ki ga razvija isti studio, kot Witcherja....

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 404142
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0,141 seconds.