Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Domači koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2016/03/07 Suffocation, Cattle decapitation, Abiot
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2016/03/07 Suffocation, Cattle decapitation, Abiot

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2016/03/07 Suffocation, Cattle decapitation, Abiot
    Posted: 09.Mar.2016 at 19:47
A je kdo že odprl  novo temo za koncert 3 dni po koncertu?

Sem iskal, in iskal in nikjer nisem našel teme o ponedeljkovem dogodku. Kam smo prišli... Ne, da ni komentarjev. To smo že presegli. Niti teme ni več!

Upam, da se bo vseeno kdo ustavil tukaj in napisal vsaj: zakon je blo ali pa za en kurac je blo...

No, da začnemo v preteklosti. Če pride novica do death metalca, da pride k nam band kova Suffocation, je odločitev o obisku koncerta zelo lahka. Imam samo 3 možnosti: Grem tudi na predskupine ali grem le na zadnja 2 banda.

PREDZGODBA:
Tokrat sem se odločil in hotel kot ponavadi obiskat prizorišče preden vse skupaj začne. Ja, zanimalo me je kako zveni prvi band Abiotic v živo.  Začelo naj bi se ob 20.00 zato sem se na to uro tudi natempiral. In ker me spremlja tudi sreča je mati zemlja hotela bit zihr, da ne bom česa zamudil, zato je ob 18.08 pobrskala po napovedniku in... FAK! koncert začne že ob 19ih! Še 2 banda sta prej! Hitroprsto je vtipkala neznano ime v iskalnik in že je igral en komad, ki je dosti obetal! Druge ni bilo, kot pobasat večerjo vase in se športno odpravit na koncert. Mati zemlja je dostavo opravila z odliko, tako da sem bil na prizorišču ravno pravočasno, da mi je Simona nataknila zapestnico in show se je začel...

CONVALESCENCE (2/5)
že sam začetek, se mi ni zdel preveč obetaven. Ni bilo takšno kot na odlomku posnetka... nek black metal zmešan z metal corom... ne vem... meni niso sedli. Tisti break downow ne maram preveč, sintičev tudi ne, tako da sta bila že 2 močna proti elementa. Trudili so se, publike je pa tudi bilo le za vzorec. Upal sem, da se bo tekom večera hala napolnila...

MONUMENT OF MISANTHROPY (4,5/5)
kaj lahko pričakujemo, ko na oder nastopita 2 Jackson RR kitari? Nič slabega! In tako je tudi bilo. Fantje so svoj brutalni death metal odsvirali v vsej svoji jezi in hitrosti! Brezkompromisno so začeli in nažigali vse do zadnje note! No, za to se je pa že splačalo hitet! Sicer neke inovativnosti niso prikazali ampak saj smo vendra prišli na death metal dogodek in ne iskat nekaj novega! Pol ocene sem zbil ker komadom manjka prepoznavnost...

ABIOTIC (4/5)
tehnični, progresivni death metal. Tega je na tržišču že malo morje, vsem pa manjka ista stvar... raznolikost med komadi. Ne vem... meni osebno to ne godi. En kup rifov, 60.000 not v 4ih minutah in pol... Pove pa komad prav dosti ne... Koncert konča, zapomnil si pa nisem nič. Visoko oceno sem jim dal zato, ker spoštujem da se skupina zbere in naredi, sestavi, skomponira vse to skupaj. Po mojem je bilo vloženega ogromno dela v to...

CATTLE DECAPITATION (4/5)
Poznam zadnja 2 albuma, ki sta mi moram povedat, kar všeč. Ta stil mi ni najbolj pri srcu ampak mi ga oni znajo približat do te mere, da mi je kar všeč. Nastop je bil zelo korekten in konkreten! Pevec se je obnašal tako, da bi me bilo strah stat z njim na odru, da me nebi ugriznil... kaj vegani jejo človeško meso? Tale najbrž ja... pol je mel nek fetiš na lastne pljunke: pljune v zrak, ga z roko ujame, ga nazaj v usta spravi in potem pljune po majici od Suffocation... Odigrali so komade tako kot bi poslušal CD. Na tem mestu bi rad pohvalil tistega, ki je bil odgovoren za zvok! Bil je res ODLIČEN! Vse se je razumelo.

SUFFOCATION (1/5)

ha ha se hecam (5/5)
absolutno so pokosili vse pred seboj. Ko so začeli, je bilo, kot bi prišel domov. V neko lepo, varno, pomladansko okolje, kjer ti je vse znano in vse lepo. Trenutek je bil katarzičen! Dvorana se je dodobra napolnila. Pevec je obul velike čevlje, ki mu jih je pusti Frank. In jih nosil z odliko. Moram rečt, da mi je bolj všeč kot Gallagher (sem to že povedal po koncertu v Šiški?). Nič ne de. Tokrat ni bilo niti ricastega kitarista... Bo kdo drug znal o zasedbi kaj več povedat, meni je bilo enostavno THE BEST! 

Koncerta je bilo konec. Grenak priokus je pustil le merch, ki ga zardi novih davčnih pristopov ni bilo. To me je kar razžalostilo... Sem pa sigurno prišparal kaki 50eur, ki bi jih dal Cattlom za kak CD in jopo...

Ura je odbila polnoč, jaz sem pa kot pepelka zapustil prizorišče, namesto kočije pa je prišla mati zemlja z njenimi 100 konji in me odpeljala...



MacGyver je zakon!
Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2016 at 21:16
Jaz sem bil pozen, tako da sem ujel le zadnja dva benda. Več kot dovolj, da sem domov prišel povsem zadovoljen :)
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2016 at 06:10
Uf, enako kot moj predhodnik :)

Suffo sem, od kar zahajajo k nam, izpustil le lani, pa še to zarad službenih obveznosti v tujini. Tako da me dejstvo, da so prišli nazaj po polletnem zatišju, sploh ne moti. Pravzaprav me ne bi motilo, tudi če bi na predzadnjem koncertu bil. Ker kaj pa ta mašina dela... Posrečen miks starih klasik z novejšimi komadi je dalo folku vetra v tolko, da jih je premetavalo po zraku. Povsod jih (nas) je bilo dovolj - na odru, pod odrom, v luftu, ni da ni. 
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2016 at 08:22
Ker ni blo teme sm se spomnil, da bi aktiviral kar lanskoletno debato, nah pa ste me že prehiteli.

Ker ni blo Franka da bi nam mahal z rokco smo imeli u publiki kolega, ki jim je dirigiral ;)
see for yourself




p.s. brez stejđdajvinga pa ni šlo Party

Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2016 at 08:47
No, se moram strinjat z napisanim, tako glede tega, da je sramotno, da se enemu naj bendov niti teme ne posveti, kot glede tega, da je bilo super! Thumbs Up

Sicer sem videl samo zadnja dva benda, ampak kar sem videl je bilo noro. In ja, novejši komadi pri Suffocation samo izboljšajo zadeve, ne da se vedno prenažiramo starih klasik. Upam, da po letu 2010 KONČNO kdaj odigrajo tudi kaj iz Blood Oath, sicer pa odličen nastop! Pevcu pa vsa čast še za to, da je takoj po kruleče odžebranem komadu vsakič znova navdušil z najbolj nebogljenim "Thank you". Legenda! Star

Lepo vas je bilo videt vse po vrsti po dolgem cajtu in upam na podoben razplet tudi na Corpsih v Šiški. Smile
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2016 at 12:49
Še:





Ja, ni blo neki ful folka, še posebno na začetku.
Smo se pa lepo imeli, mogoče še preveč gina spili z brutal Sandijem. Smo pa že med koncertom naleteli na vse glavne favorite in se z njimi malo podružili.

Škoda, da ni smelo bit merča, na koncu smo se morali zadovoljiti s plakatom.

Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2786
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2016 at 11:16
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,469 seconds.