Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Sick Sad World
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sick Sad World

 Post Reply Post Reply Page  <12345 131>
Author
Message
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 19:18
Originally posted by Nordy Nuš Nordy Nuš wrote:

Delfini se ubijajo tudi med svojimi podvrstami, al kako bi to imenovala. Pravi brutalci so, sem gledla kar nekaj dokumentarcev :D  Pa še totalni perverzoti so... o tem pa kdaj drugič XD


Ja in Vikingi so tud mel svojo civilizacijo ne?
Ti pa tud vse verjameš ka vidiš na dokumentarcih...
Evo ti enga z pogledat!



Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 19:57
Geek Morš mislt.. in v kameni dobi civiliziran lop z gorjačo čez kepo. Posebni užitki. Heart Devlin.. menda Kitajci častijo raco ker obvlada zemljo zrak in vodo. Broken%20Heart Pekinška je pa vseeno tudi cenjena specialiteta.
Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 21:42
Vikingi so v umetnosti dosegli zelo veliko. Ohranilo se je kar nekaj Edd in imen cenjenih bardov kot na primer Grimr Plešasti,...(no ok,... "...stal bom na mostu, poveljeval čudovitemu knorru, stopil na obalo, pobijal moža za možem,..." tale je tvoje branže tip, drugih pa se trenutno ne spomnim) Bili so izjemni morjeplovci. Poleg tega so plemena ki so živela južneje kmalu zamenjala plenjenje za trgovino z Bizancem in arabskim svetom. Še najbolj bojeviti so bili Švedi. Predvidevam da imaš njih v mislih kadar furaš svoje pogrome. V poznem srednjem veku so se napadi že zdavnaj končali, le še Normani so veselo delali škodo naokrog. Ta tesla sicer ne moremo šteti za Vikinge, so pa bili daleč bolj uničevalno in precej manj kulturno nastrojeni.
V glavnem, sam sem nekako v osmem razredu že planiral Vikinge za diplomsko nalogo in tej ideji se tudi na faksu nisem odrekel. Je pa res da sem zelo kolebal med tem, severnoameriškimi domorodci in tem kako je Kitajec Dženg-He svojo floto daleč pred kolumbom popeljal v Ameriko.
Zaključek: Lastna hvala, cena mala, hur hur hur.
Meni so račke zelo všeč na izgled, pa še miroljubne so. Ful so cortkane. Sploh ne čutim potrebe spremeniti avatarja, mislim da mi bo tale kar dobro služil.


Edited by devlin - 28.Nov.2007 at 21:45
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 22:07

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ej Linart, a ti ne veš, da je živalca SSW.jevcev delfinček ne pa ta neumna kokoš morja, ki jo maš ti na avatarju?


Jz vem delfine in vem da avatar ni isto kt SSW maskota. Kaj majo kokoši pr tem je pač zgodba zase, so pa lahk zarad tvojga posta upravičeno užaljene in zna se zgodit da te bojo do konc lajfa grdo gledale, kjerkol boš naletu na njih. Nekak tkole bo zgledal:



ブレードランナー
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 22:30
Originally posted by devlin devlin wrote:

Vikingi so v umetnosti dosegli zelo veliko. Ohranilo se je kar nekaj Edd in imen cenjenih bardov kot na primer Grimr Plešasti,...(no ok,... "...stal bom na mostu, poveljeval čudovitemu knorru, stopil na obalo, pobijal moža za možem,..." tale je tvoje branže tip, drugih pa se trenutno ne spomnim) Bili so izjemni morjeplovci. Poleg tega so plemena ki so živela južneje kmalu zamenjala plenjenje za trgovino z Bizancem in arabskim svetom. Še najbolj bojeviti so bili Švedi. Predvidevam da imaš njih v mislih kadar furaš svoje pogrome. V poznem srednjem veku so se napadi že zdavnaj končali, le še Normani so veselo delali škodo naokrog. Ta tesla sicer ne moremo šteti za Vikinge, so pa bili daleč bolj uničevalno in precej manj kulturno nastrojeni.
V glavnem, sam sem nekako v osmem razredu že planiral Vikinge za diplomsko nalogo in tej ideji se tudi na faksu nisem odrekel. Je pa res da sem zelo kolebal med tem, severnoameriškimi domorodci in tem kako je Kitajec Dženg-He svojo floto daleč pred kolumbom popeljal v Ameriko.
Zaključek: Lastna hvala, cena mala, hur hur hur.
Meni so račke zelo všeč na izgled, pa še miroljubne so. Ful so cortkane. Sploh ne čutim potrebe spremeniti avatarja, mislim da mi bo tale kar dobro služil.


Gotlandci (švedi) so še najbolj trgoval. Norvežani so samo ropal,  do časa normandijcev, ki pa več niso bili vikingi. Ok ne pozabmo Sasov (Dancev), ki so nardil malo morje pizdarij na britanskih otočjih, ki jim še kralj Arthur ni bil kos :D
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 23:11
Mhm, sori, mal sem zaspan.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Nordy Nuš View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nordy Nuš Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 00:00
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Ja in Vikingi so tud mel svojo civilizacijo ne?
Ti pa tud vse verjameš ka vidiš na dokumentarcih...
Evo ti enga z pogledat!


Seveda, v nekaj je vendar treba verjeti :D   Onega videa pa ne morem pogledat, ker se mi ne da singat zaenkrat :P
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 08:41
Zanimiva hipoteza o Zheng He-ju. Sam kolkr sm bral so tisto mapo (domnevno) precej ovrgli kot ponaredek.
Profica drž se glasbenega objektivizma in splošne filozofije, vikinge pa hetitwe pa rajš nehaj mrcvart
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 11:19
Ojla.
 
Sem včeraj bral v Delu, da so končno dokazali, da so Indijanci v ZDA oz. na tem ozemlju prišli iz Sibirije. Zato so jih Američani pobijali, coz they knew they were Russians! :D
 
Sharks rule! Delfinčki so za fane Stratovarius! LOL
 
Drugače pa še novica - sem skoraj pred koncem diplome iz SLO - danes mi je profesor dal še zadnji popravek in zanimivo - dobil sem podpis na 29. 11. 2007 - dan republike! Moja tema je JLA vojakih hehehe. Naključje?
 
Je bil že kdo na Knjižnem sejmu v CD?


Edited by Ivan - 29.Nov.2007 at 11:21
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 17:34
Jah, dokumenti so lahko ponaredki, težko pa je ponarediti menhir s pismenkami nekje v pički materni v džungli ker se to da datirati.
Pa itak da smo vsi vedeli da so rdečekožci uleteli iz območja južne Rusije, saj če postaviš skupaj Kitajca in Indijanca v isti obleki se ne razlikujeta prav dosti(a je kdo gledal Shang Hai noon?? LOL). Sploh pa šamanizem izvira iz brežin Bajkalskega jezera in ene razgledne skale kjer ti lahko fino dogaja.

Aja, tudi ko so španci pripluli v Kubansko področje so na enem otoku našli blond nativce ki so bili najverjetneje potomci vikingov. Seveda so jih zmasakrirali do zadnjega.


Censored MATER!!! Danes zjutraj sem spričo slabo prespane noči nablojen kot kamela vrgel kartico v smeti namesto v nabiralnik. KATERI PAJO JE OBOJE RUMENO POFARBAL IN DAL SKUPAJ? Pa ker je bilo okoli preveč ljudi je nisem šel vleči ven!!!

Tegla iskrene čestitke, diplomirati iz Toporišičeve zmešnjave je hud dosežek. Upam da ga ne boš imel v komisiji ker je marsikoga spravil ob živce(in diplomo). Po vsem tem kar sem slišal o njem se mi zdi čudno da ga ni že nekdo nekje počakal in mu pomagal do zasluženega britofa.


Edited by devlin - 29.Nov.2007 at 17:37
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 17:35
Js grem u soboto med bukve. Zakaj? 
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 18:09
Krucifikslavdan, zdaj bi pa kmalu še v jamo padel ko sem šel po mleko. Ne vem ali so v naši ulici sredi ceste odkrili nafto ali kaj nam je vrtine treba? Saj vode imamo mnda zadosti.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:06
Originally posted by Ivan Ivan wrote:

Ojla.
 
Sem včeraj bral v Delu, da so končno dokazali, da so Indijanci v ZDA oz. na tem ozemlju prišli iz Sibirije. Zato so jih Američani pobijali, coz they knew they were Russians! :D
 
Sharks rule! Delfinčki so za fane Stratovarius! LOL
 
Drugače pa še novica - sem skoraj pred koncem diplome iz SLO - danes mi je profesor dal še zadnji popravek in zanimivo - dobil sem podpis na 29. 11. 2007 - dan republike! Moja tema je JLA vojakih hehehe. Naključje?
 
Je bil že kdo na Knjižnem sejmu v CD?


Stratovarius zlobarijo marsikaj. Delfinčke in med drugim tudi metal.
To, da so indijanci pršl iz Azije je že znano precej časa.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:08
Originally posted by devlin devlin wrote:

Jah, dokumenti so lahko ponaredki, težko pa je ponarediti menhir s pismenkami nekje v pički materni v džungli ker se to da datirati.
Pa itak da smo vsi vedeli da so rdečekožci uleteli iz območja južne Rusije, saj če postaviš skupaj Kitajca in Indijanca v isti obleki se ne razlikujeta prav dosti(a je kdo gledal Shang Hai noon?? LOL). Sploh pa šamanizem izvira iz brežin Bajkalskega jezera in ene razgledne skale kjer ti lahko fino dogaja.

Aja, tudi ko so španci pripluli v Kubansko področje so na enem otoku našli blond nativce ki so bili najverjetneje potomci vikingov. Seveda so jih zmasakrirali do zadnjega.


Censored MATER!!! Danes zjutraj sem spričo slabo prespane noči nablojen kot kamela vrgel kartico v smeti namesto v nabiralnik. KATERI PAJO JE OBOJE RUMENO POFARBAL IN DAL SKUPAJ? Pa ker je bilo okoli preveč ljudi je nisem šel vleči ven!!!

Tegla iskrene čestitke, diplomirati iz Toporišičeve zmešnjave je hud dosežek. Upam da ga ne boš imel v komisiji ker je marsikoga spravil ob živce(in diplomo). Po vsem tem kar sem slišal o njem se mi zdi čudno da ga ni že nekdo nekje počakal in mu pomagal do zasluženega britofa.


Potem je to res edina pametna stvar, ki so jo španci nardil v vsem svojem obstoju. Sam bi rajš vidu, da so tisti blont huligani odkril ameriko, kot da so jo španci zmasakriral. Po drugi strani, če bi jo odkril tisti morski blont klošarji bi tud indijance zmasakriral. Tko da je en isti drek.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:11
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Zanimiva hipoteza o Zheng He-ju. Sam kolkr sm bral so tisto mapo (domnevno) precej ovrgli kot ponaredek.
Profica drž se glasbenega objektivizma in splošne filozofije, vikinge pa hetitwe pa rajš nehaj mrcvart


zdej sem posvetil v pisanje gorinskih narodnh pesmh, a n!
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:37
Originally posted by Ivan Ivan wrote:

Ojla.
 
Sem včeraj bral v Delu, da so končno dokazali, da so Indijanci v ZDA oz. na tem ozemlju prišli iz Sibirije. Zato so jih Američani pobijali, coz they knew they were Russians! :D
 
Sharks rule! Delfinčki so za fane Stratovarius! LOL
 
Drugače pa še novica - sem skoraj pred koncem diplome iz SLO - danes mi je profesor dal še zadnji popravek in zanimivo - dobil sem podpis na 29. 11. 2007 - dan republike! Moja tema je JLA vojakih hehehe. Naključje?
 
Je bil že kdo na Knjižnem sejmu v CD?
 
 
do kdej pa traja???
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:39
V Ameriki je bilo svega in svašta že pred Kolumbom. Vikingi so bili v Vinlandu(Leif srečni in njegova odprava) in tam prezimili vendar so jih Indijanci dvakrat napadli. Prvič jih je rešila ženska ki je bila z njimi ker si je razgalila prsa, pograbila sekiro in šturmala nanje. That was unheard of in Indian world. Čisto so friknili in se umaknili. Drugič jih je zmedel bik, saj tam ni bilo bizonov in so prvič videli tako žival. Lajf srečko je sklenil da ima zadosti in da ne bo čakal da se privadijo na novosti in jih skalpirajo, tako da so jo jadrno popihali domov. V novi svet so stopili previdno in plašno, ne pa kot nasilni zavojevalci in mogočni bojevniki.
Konkretne arheološke dokaze imaš v kraju Anse aux-Meadows v današnji Kanadi. Pa kje drugje še tudi. Samo blont Indijancev z modrimi očkami žal ni več.Cry


Edited by devlin - 29.Nov.2007 at 20:44
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:15
Originally posted by devlin devlin wrote:

V Ameriki je bilo svega in svašta že pred Kolumbom. Vikingi so bili v Vinlandu(Leif srečni in njegova odprava) in tam prezimili vendar so jih Indijanci dvakrat napadli. Prvič jih je rešila ženska ki je bila z njimi ker si je razgalila prsa, pograbila sekiro in šturmala nanje. That was unheard of in Indian world. Čisto so friknili in se umaknili. Drugič jih je zmedel bik, saj tam ni bilo bizonov in so prvič videli tako žival. Lajf srečko je sklenil da ima zadosti in da ne bo čakal da se privadijo na novosti in jih skalpirajo, tako da so jo jadrno popihali domov. V novi svet so stopili previdno in plašno, ne pa kot nasilni zavojevalci in mogočni bojevniki.
Konkretne arheološke dokaze imaš v kraju Anse aux-Meadows v današnji Kanadi. Pa kje drugje še tudi. Samo blont Indijancev z modrimi očkami žal ni več.Cry


drugač pa boš to teško verjel, ampak vikingi niso bli edini, ki so bli blond. Pr nas amo polno blond ljudi pa niso vikingi.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:44
Napisal sem najverjetneje, enkrat je nek profesor razlagal, baje je tudi z nekimi najdbami bilo potrjeno da naj bi šlo za nordijce. Ampak 100% pa ni. Razen dogodkov v Anse Aux-Meadows ki so se ohranili tako v arheološkem smislu ostanki gradenj v tipičnem Vikinškem stilu, ostanki puščic,... kot v sagah in eddah. Sam sicer mislim da bi bilo čudno če se ne bi od časa do časa še malo vračali in razgledali.
Potem je tu Kon-tiki varianta ko so Thor & co. dokazali da se z običnim raftom iz palmovih debel da prepluti ocean(in mimogrede sredi sladkega spanca dobit Gempilusa v kabino - to je bil šele žur...) in tako sprožili teorijo da so se Inki razseljevali v Polinezijo in če je uspelo njim.... kar gre gor,...
Kitajčke sem tudi že omenil...
Irske menišiče je na njihovih čolničkih tudi nosilo v pm...
Ja, na splošno je bilo vse kar je prilezlo iz severa spočetka blont.
Če pa zajadramo v še bolj eksotične vode pa počasi že lahko pričnemo govoriti o Atlantidi in drugih čudesih sargaškega morja LOL.


Edited by devlin - 29.Nov.2007 at 22:48
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:13
Originally posted by devlin devlin wrote:

Napisal sem najverjetneje, enkrat je nek profesor razlagal, baje je tudi z nekimi najdbami bilo potrjeno da naj bi šlo za nordijce. Ampak 100% pa ni. Razen dogodkov v Anse Aux-Meadows ki so se ohranili tako v arheološkem smislu ostanki gradenj v tipičnem Vikinškem stilu, ostanki puščic,... kot v sagah in eddah. Sam sicer mislim da bi bilo čudno če se ne bi od časa do časa še malo vračali in razgledali.
Potem je tu Kon-tiki varianta ko so Thor & co. dokazali da se z običnim raftom iz palmovih debel da prepluti ocean(in mimogrede sredi sladkega spanca dobit Gempilusa v kabino - to je bil šele žur...) in tako sprožili teorijo da so se Inki razseljevali v Polinezijo in če je uspelo njim.... kar gre gor,...
Kitajčke sem tudi že omenil...
Irske menišiče je na njihovih čolničkih tudi nosilo v pm...
Ja, na splošno je bilo vse kar je prilezlo iz severa spočetka blont.
Če pa zajadramo v še bolj eksotične vode pa počasi že lahko pričnemo govoriti o Atlantidi in drugih čudesih sargaškega morja LOL.


Ok to je že smešno dejstvo, da nekdo govori o vikinških ostankih. še bolj smešno pa je da nekdo govori o vikinški gradnji. :D
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:18
Pojdi se kdaj pogledati Trelleborg. Ali pa Visby. Ali pa kar sam Anse. Ali pa gradnje na Grenlandiji. Na Islandiji pa so imeli čisto svoj tip hiše ki je bila manjša in okrogla da je lažje kljubovala vetru.

Edited by devlin - 30.Nov.2007 at 02:46
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 02:48
Tole mi je pa res všeč. Človek najprej pomisli na kake Stonehenge, šele ko prebere se zave da je bil to nekoč eden od Vikinških gradov.

http://en.wikipedia.org/wiki/Viking_ring_castles
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 02:51
Hiše. V njih so stanovale cele družine, več deset folka, pregraja jih je ločevala od živine. Kritina je zanimiva. Ne da se je zažgati, vhodi so navadno ozki in nizki, tako da če hoče napadalec vstopiti nastavi vrat sekiri.

http://en.wikipedia.org/wiki/L%27Anse_aux_Meadows
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 11:34
Mislim to nima veze z vikingi, oni so bli pač roparji Niso bili vsi prebivalci skandinavije kriminalci. Sam pomisli, zakaj bi se roparji rabli braniti od koga?
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 11:40
Menhir? A ni najdba nek pečat z obdobja dinastije Ming, najden na območju kjer so živeli Čereoki. ( naj bi ga dobili prek trgovine itd. z zahoda)
Vprašanje je tudi če šamanizem datira tako zgodaj kot je poselitev Amerik. Naj bi blo cca 14000 prnšt? En izvor šamanizma je tudi malce na trhlih nogah.

Vir za špance + vikinge? Samo so mogl bit že pošteno degenerirani če se jih je 30 plodil 500 let med sabo, da so bli še kar blond.


Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 13:06
Jah, tisti otoček je svojevrsten fenomen. Populacija res ni bila bogve kako velika geni pa so očitno tudi zavili malo po svoje.

Roparji so se na vrnitvah z ekspedicij oskrbeli v teh postojankah in prodali odvečno blago. Trelleborg je denimo pristanišče. Poleg tega je sistem utrdb na Danskem in varuje to zemljo pred kom ki bi bil dovolj neumen da bi prodiral navzgor.
Poleg tega so Vikiji(pleme skandinavski Rus, verjetno po rdečih čupah in bradah - beri Fadlanovo Risalo) nekajkrat naleteli na konjeniška ljudstva iz ruskih step in se tu pa tam(kadar se niso uspeli sporazumeti glede trgovine) pošteno spičili z njimi. Do sedaj je še vsaka kultura gradila utrdbe in tudi danes imamo vojaške baze vsepovsod iz potrebe ali iz tega če bi se potreba nenadoma pojavila.

Na Jesenicah je razstava pasemskih kunčkov. Bom šel verjetno gledati. Speaking of which, naša je ponovno obdelala en stol. Sedaj pa čepi za kazen v arestu z dolgo šnofljo in vsakič ko pride kdo v dnevno ali kuhinjo zažene revolucijo in opleta s koščkom časopisa kot bojno zastavo. Tudi če bi pol man kravalila bi se jo slišalo dovolj. Mislim da bom pred bajto dal znak "Pozor, huda Francka" in slikico. Če je vlomilec ne bo upošteval naj si pripiše sam.


Edited by devlin - 30.Nov.2007 at 13:07
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 18:06
Originally posted by devlin devlin wrote:

Samo blont Indijancev z modrimi očkami žal ni več.Cry


Mogoče bi se pa najdu kšn primer pathfinderja
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 18:26
Originally posted by devlin devlin wrote:

Hiše. V njih so stanovale cele družine, več deset folka, pregraja jih je ločevala od živine. Kritina je zanimiva. Ne da se je zažgati, vhodi so navadno ozki in nizki, tako da če hoče napadalec vstopiti nastavi vrat sekiri.http://en.wikipedia.org/wiki/L%27Anse_aux_Meadows


Praktični Skandinavci :) Drgač smo pa mi gledal primere njihove arhitekture... glede na to da so obvladal les in ladjedelstvo se da v zgradbah vidt "ladijske" elemente. Kul posti drgač Devlin. Berljivo pa to... ;)
ブレードランナー
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 19:13





Edited by grafin - 01.Dec.2007 at 19:18
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 00:27
 Kul posti drgač Devlin. Berljivo pa to... ;)


Se bom potrudil da bo naslednjič nerazumljivo in neberljivo. Tongue


Edited by devlin - 02.Dec.2007 at 00:41
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 00:49
Grafin, eeem kaj ima Trafalgar veze z Vikingi? Saj bi jaz prilimal plameneč Draker samo se mi ne zna(oz ne da znati, sicer pa saj vem image shack,... bodite veseli da zdaj znam linke).

Edited by devlin - 02.Dec.2007 at 00:49
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 10:06
Originally posted by devlin devlin wrote:

Se bom potrudil da bo naslednjič nerazumljivo in neberljivo. Tongue


Ja sj taki so ponavad, torej si se zdj nehal trudit :P
"Sj znaš, če hočeš," nm je stalno govorila u osnovni pr slovenščin (najbrž tud vm).

Edited by Kilroy - 02.Dec.2007 at 10:13
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 10:12
He he Grafinka, to je kt una rubrika ka je bla u Mikijevmu zabavniku: "najdi vsiljivca". Zabavno :)
ブレードランナー
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 10:45
BY ZARJA:

EmbarrassedLOL TongueSmilePigDead
mnnhjghu   5432qweertzui0087655433¸¸45566790++
vccxx
ZIIOOPPĐPOOIUUTTTT5567889900''+ASSDFFGHJKLČČČĆŽČČKKJJKLLČĆŽŽNMM
 CryBig%20smile

ZARJA Cry
PINK  PANTER Clap

DEVLIN TIST NI TRAFALGAR, AMPAK ODHOD V VALHALLO Wink
  


Edited by grafin - 02.Dec.2007 at 10:51
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 11:47
Nah, tole je bitkica iz 18ega stoletja. Teli tipi že gladko verjamejo v nebesa. Ampak ok, ne more vsaka punca ločiti drakarja od trojamborne korvete LOL. UUUU, mislim da od Zarje celo zastopim nekaj podobnega Živijo. Živijo nazaj. Thumbs%20Up

Edited by devlin - 02.Dec.2007 at 12:11
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 12:46
vela, ce si hoces um zatlacit v pozitivizem.. Wink sam a ni to kr mal dolgocasno.. Ermm
zarja je sla zej spat.. huh.. Hug cele dneve krtka in pinkpanterja po jutjubu zmaga v kategoriji za overdose.. Stern%20Smile
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 15:05
Nope, una eksplozija ni odhod v Valhalo, še mn Trafalgar. Dvakrat narobe, ampak definitivno KA-BUM!!!
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 15:07
ブレードランナー
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 18:03
wawawiwaApprove
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Utgardaloki View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Utgardaloki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 14:21
Kam ste pa vi zašli? Tongue Ali ste na pravi poti? Drakarju? Wink
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 15:38
.




Edited by PiWi - 13.Mar.2018 at 22:29
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Utgardaloki View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Utgardaloki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 01:25
Eno ekspresno javljanje. Pred nekaj urcami sem si v XpanD-u ogledal Beowulfa (3D) in je bilo čist hudo. Vsaj zame. Smile Obvezno "gledivo" (tudi) za vse metalce pravzaprav Wink , še posebej pa za tiste, ki se navdušujejo nad drakarji, demoni, zmaji, ... Naprej pa rajši ne bom nadaljeval, ker je preveč vsega, kar bi napisal, ker zadeve pravzaprav niso tako omejene in plitke (mja, saj zato pa je mitologija), kot bi morda bilo marsikomu videti na prvi pogled.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 06:19
Ok. bom morda celo šel.

Samo kaj se mi je pa zdajle sanjalo... Da sem šel v Železnike obiskati Kato, samo je ni bilo, bila je pa poplava - samo ni nobene hiše zalilo, samo struga je fuul narasla - in ker sem slučajno imel surf dilo s sabo sem veselo oddeskal po toku nizdol.... Kata izgleda da je moj sanjski svet res vzel ves tvoj imaginarni krrreeekk.
Ajde, pičim, dobro jutro smurfs...
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Electric soul View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1873
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Electric soul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 08:32

Loki? Se po doživeto gledanje filma splača v XpanD.. ali bomo tisti ki v zvezi z dvorano ne bomo preveč izbirčni za kaj posebnega prikrajšani? Devlin.. jeeEst sem bila včeraj kt kriw kolo. Nič čudnega ne bi bilo če bi te en imaginarni del mene zadel. Wacko

Stories never end.. ends are new beginninings..
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 08:46
Ne omenjaj... jz sm vchjri gurala kr po feltnah  
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 10:10
js baje grem gledat Beowulfa. samo ne 3d sceneThumbs%20Down. no money makes me unhappy DeadClown
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,30.0.html
Back to Top
Šufko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Saudi Arabia
Status: Offline
Points: 653
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šufko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 11:07
Jst sm ga gledu na računalniku doma u španščini, sam je blo bolj tako prevedeno, pa slabo je blo slišat. Tko da mi ni blo nč posebnega, je biu Herry Potter boljši.
Za letenje ne rabiš kril !!!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 11:29
sufko, posodis adapter?? nujno!!
moj je ostal v tminu.. Stern%20Smile
drgac pa.. voda v oceh.. gre kdo gledat? nasledn pondelk? jz gr3m..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 11:36
Uuu, a je zhe, a je zhe... Pismo, pa glih med tednm... :(
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 12:03
polpasevorticanaenometalskopivo!!
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 131>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,518 seconds.