Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Slovenska scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Teleport
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Teleport

 Post Reply Post Reply
Author
Message
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Teleport
    Posted: 31.Oct.2016 at 15:35
Pozdravljeni!

S Teleport smo izdali nov EP "Ascendance", poslušate si ga lahko na youtubu in Bancampu


cheers!


Edited by dole - 31.Oct.2016 at 15:35
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Nov.2016 at 10:11
Zakon! Clap Thumbs Up
MacGyver je zakon!
Back to Top
plegueangel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11.Jun.2008
Status: Offline
Points: 1651
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plegueangel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Nov.2016 at 17:59
Se pridružujem Mitji tukaj... tole je f'in cool! :)
Faggot.... mislim fagot, pa flavta...
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Nov.2016 at 18:24
Ja meni je ful zakon, ko čujem da se naš band loti take zadeve. To je res za pohvalit!
MacGyver je zakon!
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Nov.2016 at 18:26
Uf lepe pohvale, hvala vama! :)

naslednje dva vikenda nas lahko pogledate v živo:

18.11., Mladinski Center Gornja Radgona

26.11., CMK Koper

Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Dec.2016 at 13:49
če je kdo zainterisiran lahko sedaj kupi nov EP tudi na CDju. lahko ga naročite preko bandcampa ali preko facebook strani, lahko pa mi pišete tudi tu na privat. 

Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Dec.2016 at 15:06
iskrena hvala v imenu ostarele mladine
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Dec.2016 at 21:39
Dons sem parkrat poslušal cel Ascendance ep in morm rečt, da ste ornk majstri! 
Res hud miks različnih underground zvrsti metala - ful hud surov in divji vokal, kitare in bas so zlo tehnične ampak vsen ful groovy in ''melodije'' hitr ostanejo v glavi, bobni pa lepo v ritmu divjajo okoli teh zblojenih/disonantnih evil melodij - hudo dobr odigrano!

Všeč mi je, ker ste najdl svojo nišo in se vas ne da več vkalupit med druge bande, ki igrajo sodobno verzijo Voivod/Coroner in podobnih progresivnih/tehničnih thrash bendov. V teh novih komadih slišm vplive black, death, thrash metala in avantgarde. Med poslušanjem sem pomislil na veliko bendov, a nobenega ne kopirate, le dobite navdih pri njih in ustvarite svojo deep space kaotično simfonijo.

Če bi mogel komu opisat na katere bende me spominjate (ne dobesedno ampak po filingu), bi rekel - Mayhem (Blasphemer-era), Pestilence, Aura Noir, Coroner, Depressive Age (brez vokalov), Deathspell Omega, Chtheilist, Voivod, Ulcerate, Death, Virus, Nocturnus, Disharmonic Orchestra, ...

Pa ful hud logo mate in naslovnca je čista zmaga - naslovi komadov so pa sploh liga zase in ful grejo dobr skup z naslovnco!

Sem šel zdle na vaš bandcamp in kupil tale ''Ascendance'' ep na cd-ju. Mojstrovina, k si zasluž fizično obliko!
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2017 at 10:51
wow Gmajnar, kakšna pohvala :D

kul mi je slišat to, da nas ni mogoče več vklaupit v sodobno sci-fi šolo thrash metala, ki je sicer super, ampak potrebuje vseeno še malo raznolikosti. 
mi je v čast, da si dobil asociacije na take bende kot si jih omenil, ampak ne bom skrival, da vsaj ene pol naštetih smo tudi poslušal med pisanjem EPja, no vsaj jaz.

kakor kol, vsaka taka hvala nam pomen zelo veliko!
Cd upam pa da si že dobil?


Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2017 at 16:02
Me veseli, da ti/vam je všeč moj vtis o Ascendance in na splošno o Teleport.
Cd je že pršu in se pridno vrti v avtu :)

Upam, da boste mel kšn koncert v bližni prihodnosti, da še v živo not padem in se teleportiram v neko črno lukno :)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2017 at 08:41
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2017 at 20:54
Če bi kdo rad imel stare demote, jih bo lahko kupil na kaseti.





Edited by dole - 29.Mar.2017 at 17:19
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2017 at 17:14
počasi bomo dobili kasete, če je kakšen interesant za pre-order, nam lahko sporoči


Edited by dole - 29.Mar.2017 at 17:15
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Apr.2017 at 09:50
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2017 at 11:20
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2017 at 14:01
hvala za intervju, igramo pa ob 22h :)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2017 at 12:55
report: http://www.paranoid.si/reportaze/metal-erection-vii-in-chaos-inmate-teleport-megalopolis
ste kaj razmišljali o tem, da bi nastop obogatili z kakšno video projekcijo?
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2017 at 20:21
Luštn report. Mi je žal, da se mi (spet) ni izšlo, da vidim Teleport.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2017 at 13:22
Tudi meni še ni uspelo videt Teleport, pa si jih resnično želim. Predvidevam, da imajo tu pa tam tudi kakšne podobne fore, kot Voivod ?
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2017 at 17:14
Ne poznam Voivod, tko da ti ne znam odgovorit ... Dejan, verjetno je letelo vprašanje nate?
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2017 at 09:41
Tudi jaz ne poznam Voivod, zato ne morem primerjati. misliš glasbeno ali njihov nastop? ker nastop sam po sebi ni bil nič poseben.glede na glasbo bi si želel malo vizualne podpore.
Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2017 at 09:47
A lahko prosim nehate z ne poznavanjem Voivod. Makes me sad.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2017 at 11:54
Jaz jih neki poznam pa mi niso dobri. ShockedBig smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2017 at 12:01
Katero njihovo obdobje ti ni dobro? Tongue
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2017 at 12:12
Praktično nobeno. Nekaj delov/komadov mi je OK, pogojno Nothingface pa še kaj novejšega... Najhujše je pa njihovo začetno obdobje. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2017 at 16:25
Originally posted by Buco Buco wrote:

A lahko prosim nehate z ne poznavanjem Voivod. Makes me sad.

odpusti jim Rob Halford, saj ne vejo kaj govorijo Smile
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2017 at 18:57
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Jaz jih neki poznam pa mi niso dobri. ShockedBig smile



Tega pa nikakor ne razumem
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2017 at 20:02
Premladi so, pa ne vedo. Edina možna razlaga.

Je pa res, da so nerazumljeni Voivod nekako do Nothingface nosili prislovični status nekakšne druge lige thrasha (da, takrat je bilo še vse thrash, ane :) od tu dalje pa zapluli v neke unikatne vode progressiva, ki so ga pri nas za en (pre)kratek čas v začetku devetdesetih povzeli takrat za moje pojme odlični Non Finire Mai.


Edited by Speadge - 23.Apr.2017 at 22:12
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2017 at 21:42
Ali alternativna razlaga – zakaj bi morali vsi poslušati in poznati vse? Pač vsak posluša, kar mu/ji je všeč. Se mi res ne zdi big deal, razn če kdo misli, da je zarad tega kaj večvreden? Potem mi to sam pove, da se s takim človekom ni vredno ukvarjat. Drugače pa dobra šala. :)
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2017 at 22:10
Nesprejemljivo! Shocked
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 08:40
Določeni bendi pač sodijo v "splošno razgledanost" metal glasbe
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 11:55
Pol sem z veseljem nerazgledana, kot pa da se posiljujem s klasikami sam zato, ker Buco ali kdo drug tko pravi. :D
Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 20:03
Pa ne vem, men se zdi to poskušanje poslušanja kakšnih stvari zelo ok zadeva. Včasih ti kak bend kar klikne naenkrat, ki ti je bil prej čisto gnil. Jaz se naprimer cca enkrat letno pustim komu prepričat, da Solstafir so pa tok dobri in vsakič znova ugotovim, da mi niso, ampak hej, mogoče pa naslednjič! Turbonegro naprimer so mi bli prvič res za en drek, od drugega poslušanja dalje (kar je blo par let kasneje) so mi pa top. Pa mi je fajn to, ne vem. Mogoče sem pač weird. Also, zasmetil smo mal Teleport debato.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 20:26
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Pol sem z veseljem nerazgledana, kot pa da se posiljujem s klasikami sam zato, ker Buco ali kdo drug tko pravi. :D

Malo se zafrkavamo, malo pa čudimo bolj v smislu, da takrat, ko še ni bilo vsega tega, milijon podžanrov itd, enostavno (pa če so ti bili všeč ali pa ne) nisi mogel preko "poznati" Voivod. Recimo, da so bili nekako v enakem rangu kot Sodom, Tankard, itd. (torej bandi, ki se se redno vrteli v Headbangers Ballu, predvajali v metalskih radio oddajah ipd.) - in bi se sam enako čudil, če bi mi poznavalci "težke" glasbe rekli, da ne poznajo Sodom (čeprav meni osebno niso bili nikoli všeč). Pač mi smo odraščali z Vanesso Warwick ;-)
Kar hočem povedati je, da je to čudenje verjetno plod neke drugačne perspektive časa (kjer si jih enostavno slišal, pa če se so ti bili všeč ali pa ne), še bolj pa seveda hecanja :) 
Nič ni narobe z ne poznati nečesa v tem prostranem morju vsega mogočega. Precej tu nas ne pozna pol toliko bandov zadnjega desetletja, kot jih napr. iz žanra black metala (pa še kakšnega drugega najbrž) poznaš ti :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 20:28
Sn čula par komadov od Voivod ene 8 let nazaj in mi pač ni blo, isto z Maidni 15 al kolk let nazaj. Solstafir itak grejo za moje pojme počasi po gobe. Pa nimam nč proti že komercialno zastavljenemu rocku, ker so recimo Kontinuum res kul. Ampak ja, dost offtopica.

Kar se Teleport tiče, mi tut niso šli v uho, dokler z Ascendance niso začel mešat disonančne bm vplive (res pa je, da starejših stvari ne poznam najbol). Lahko pa bi poznavalci Voivod odgovorili na Atriedesovo vprašanje. :)

Edit: Speadge, ti me čist preveč resno jemlješ. :) Sodom so mi bli zanimivi par plat, Darkthrone pa mi recimo nikoli niso šli v uho. Pa res nočem zej več naprej smetit Teleport v tej temi.

Edited by Lif. - 24.Apr.2017 at 20:35
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 20:47
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

 Lahko pa bi poznavalci Voivod odgovorili na Atriedesovo vprašanje. :)

Lahko tebi rečt ... samo hudič veš, ko poznavalci Voivod (še) ne poznamo Teleport. Bomo popravili to slednje - edino pravilno, za naše smetenje te teme.

Originally posted by Lif. Lif. wrote:

 Edit: Speadge, ti me čist preveč resno jemlješ. :)

Jasno! Jaz sem resen človek!
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 23:11
Mene tudi na momente Voivod spomnejo na Teleport.

Nepoznavanje Voivod je hujša kršitev javnega reda in miru na forumu. To je kot rdeča luč na semaforju, ne rabi ti bit všeč, poznat jo pa vseeno moraš LOL

Tukaj me ne vem zakaj Dejan še bolj preseneča kot Lif. 

Se spominjam, da sem redno spremljal enga majstra Infidelamsterdama na youtubu. Pa je nekoč prišel na dan z neko sliko od James Murpyja in rekel, da  se mu ne sanja kdo je to. Najbrž nek kitarist. Pa tip, ki se KAO ful spozna na sceno. No po tem dogodku sem ga nehal spremljat.

Ja sej vem, da ne moreš vsega poznat. Še posebno, če te ravno ne zanima. To je povsem normalno. In ne zamerim nobenemu, da Voivod ne pozna.

Me pa tako kot Bucota to malo žalosti. Ker najbrž je še dosti metalcev, ki poznajo najbolj obskurne bande v nulo in vse njihove člane kje so kdaj igrali, ne poznajo pa temeljev.

Dovolj besedičenja ob tej uri. Priporočam pa poslušanje Voivod v različnih obdobjih. Se stilsko zelo razlikujejo. Meni osebno je Killing technology in njihov Voivod Lives še najljubši.  


Edited by Mitja M.J. - 24.Apr.2017 at 23:11
MacGyver je zakon!
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2017 at 23:34
Sma mela tut že z Dejanom podobno debato enkrat. Imo je vseeno boljše, da se res spoznaš na eno stvar v nulo kot pa na miljon stvari napol (to zdaj govorim na splošno, ne toliko glede žanrov). 

Recimo glavni razlog, zakaj mi ne pade niti na pamet it preverjat Voivod, sploh ker mi niti thrash niti prog nista lih blizu, razn kar sn bežno poslušala v srednji šoli in ugotovila, da to pač ni zame:

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2017 at 11:21
Sicer je Lif stvari že dodobra povedala, a ker sem imensko kar nekajkrat omenjen, se bom tej še sam oglasil. Voivod sem zmeraj dajal v podoben predalček kot Pestilence, oboji me pa nikoli niso kaj prida zanimali, zato se tudi nisem nikoli poglabljal v njihovo glasbo. poglobljeno poznavanje pa je po mojem potrebno za kakršne koli primerjave. lahko bi torej napisal: ja poznam Voivod, a jih ne znam primerjati s Teleport! Boljše? Smile
sem pa vesel, da se je debata razvila v to smer, ker zmeraj rad debatiram o glasbenih izkušnjah.samo glejte, da ne bomo na koncu se delili na tru in not tru :)
aja, še tole: sodobni Teleport so mi bolj všeč kot stari Teleport.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2017 at 19:53
Originally posted by Buco Buco wrote:

Pa ne vem, men se zdi to poskušanje poslušanja kakšnih stvari zelo ok zadeva. Včasih ti kak bend kar klikne naenkrat, ki ti je bil prej čisto gnil. Jaz se naprimer cca enkrat letno pustim komu prepričat, da Solstafir so pa tok dobri in vsakič znova ugotovim, da mi niso, ampak hej, mogoče pa naslednjič! Turbonegro naprimer so mi bli prvič res za en drek, od drugega poslušanja dalje (kar je blo par let kasneje) so mi pa top. Pa mi je fajn to, ne vem. Mogoče sem pač weird. Also, zasmetil smo mal Teleport debato.


Pri meni to (žal?) ne deluje, je že desetletja eno in isto. Recimo cca. vsakih 5 let se spravim poslušat Dissection in muzika mi je super, potem ko pride pa tisti račka vokal pa ne morem več.

Nasrali smo Teleport debato ampak se vsaj nekaj pametnega debatira, ala oldskul Paranoid debate True/False Metal. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2017 at 20:29
Jaz imam podobno težavo (če lahko temu rečemo težava) z Opeth. Takole na vsakih 3 do 4 let si rečem, mogoče je pa danes dan, ko bom v tem bandu našel tisto prislovično globino, kvaliteto in oh in sploh nekaj, zaradi česa toliko glasbenih poznavalcev in kolegov prisega na njih, pa se vedno znova in znova z mukami prebijem do nekako tretjega komada in nato kapituliram. ZZZzzzZzz ...
No, bomo videli tam okoli ... 2020 (!), če bo kaj drugače.

P.S. Precej lažje sem se včeraj po zaslugi te teme prebil čez Teleportov "Ascendance". Ej, sploh ni napačno. Tole se bo še poslušalo!
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2017 at 10:41

Še zadnji offtopic ... Speadge, a Deliverance od Opeth ti tut ne sede? Shocked

Drugače se strinjam, da za kakšen band včasih pride "pravi čas" malo kasneje. Npr. pri Cathedral sem se moral najprej ne vem kolikokrat prebijati čez Dorianov vokal, da so mi kliknili (ok, prva plata je še zmeraj bolj kot ne na strani ... v rubriki občasno do skoraj nikoli). 
Pa skoraj sram me je priznati, da mi Kyussi na prvo poslušanje niso sedli (danes si ne predstavljam življenja brez njih - konstantno se vrtijo). Embarrassed



Viva la Teleport! Cool
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2017 at 15:18
Ne vem no ... tisti cigu migu vložki znotraj (tudi v Deliverance - zdajle sem še enkrat poslušal oz. poskušal, da ne napišem kakšne bedarije), enostavno mi ne gre. Saj mogoče jih to, ta dramatični progressive jazzy cigu migu znotraj vsakega komada, dela unikatne, več dimenzionalne itd itd ... ampak enostavno mi ne gredo po grlu. Oz. ušesih. 
Mogoče temu botruje tudi dejstvo, da ob vsakem novem poskusu poslušanja nabašem na nov album, ki gre še korak dlje v smer, ki mi pri njih že v osnovi ne gre.
Ne rečem, da so slabi ali karkoli, delujejo kot band, ki obvlada svojo zadevo, le da se meni osebno nikakor ne uspe prebiti čez 60 minut te zadeve.


Aja, Teleport ja ...! Za kazen, za vsako offtopic objavo v tej temi takoj poslušat "Ascendance"! Jaz sem že tam.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2017 at 17:11


Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.May.2017 at 11:23
@ Dejan - nastopi v živo se bodo v prihodnosti vizualno obogatili, imamo že kar nekaj idej. Ponavadi imamo sicer osvetljene gas maske, ki pa jih v mariboru nismo imeli.

Glede Voivod pa - men se ne zdi da bi imeli toliko skupnega z njimi kot pravi veliko ljudi (ker je karkol, ki mal sliči na sci-fi thrash avtomatično Voivod-Vektor worship za večino, kar je žalostno). Itak se slišijo vplivi, ker smo vsi veliki fani banda, opazi pa se mogoče še najbol na prvem demotu. 

Sicer so pa Voivod res eden od temeljnih bandov, ki so vplivali na marsiker band, ki je premikal meje v svojem žanru in bi si zaslužili več pozornosti. Že sama ideja o nuklearnem vampirju iz Vojvodine je genijalna.

Komur se dopade naš novejši zvok in zvok Voivod bo plata Kthoniik Cerviiks prava za vas: 


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2017 at 08:52
Originally posted by dole dole wrote:

@ Dejan - nastopi v živo se bodo v prihodnosti vizualno obogatili, imamo že kar nekaj idej. Ponavadi imamo sicer osvetljene gas maske, ki pa jih v mariboru nismo imeli.



kul! upam, da vam vse uspe tako, kot si boste zamislili.
gas maske: škoda! Big smile
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 10:19
Komad Beholder of the Silent Sea s prihajajočega dema The Expansion (Caligari Records).

Back to Top
plegueangel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11.Jun.2008
Status: Offline
Points: 1651
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plegueangel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 15:31
Ma Teleport so hudi in stari in novi. Sam tale komad je pa zupa dupa! TO!
Faggot.... mislim fagot, pa flavta...
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2018 at 14:36
Uuuu porkaduš kok ga seka tale ta now komad! Hooray Headbang Komad ma powhn enih detajlčkov notr, velik rifov in različnih ritmov, ampak vam je vsen ratal nardit totalno catchy in zanimiv komad Clap 

Vse je tolk noro uravnoteženo - vsi inštrumenti in vokal so zvezde večera tuki - perfektna izvedba, odličen zvok inštrumentov, huda produkcija/miks, zlo vživet vokal, zakon solaže in še jebeno odtrgano dobra naslovnca - FAAAAAK svetovna underground scena je dobila novga težkokategornika, bolš, da se zabarakadirajo, k tole jih bo odpihnl v črne globine Kozmosa Cool worship Evil Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,531 seconds.