Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Naj band
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Naj band

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Naj band
    Posted: 01.Aug.2017 at 20:40
Zadnjič smo na poti s festivala v Bresci imeli v avtu resno debato... Pa me zdaj zanima še za vse na forumu - ali imate neke res naj bende dolga leta, desetletja, take na katere se vam še vedno totalno odlomi (album in/ali live)? Ali pa se vam to (naj izvajalci) s časom spreminja? Ali pa sploh nimate nekega takega naj benda/bendiv, mogoče nikoli niste imeli...? Upam da se vsaj pribl. razume kaj sprašujem.

Jaz spadam med tiste ko so mu že desetletja najljubši isti bendi, enostavno mi res najbolj dogaja na iste stvari kot pred 10, 20 leti in več... Se najdejo odlične nove zadeve, ampak nekako nikoli ne presežejo starih.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2017 at 22:15
Sam sem človek obdobij, sede mi nekaj, potem pa mi sede nekaj povsem drugega. recimo pred kakim letom sem skoraj skinil metal s svoje playliste, ki so jo takrat zasedle razne post stvari ter Pink floyd in prog rock. Potem pa sem v zadnjem času spet padel v klasike heavya in mi čisto dogaja na Riot, pa na MD se mi  je odpulilo na Doro, Hell, Katano in Witchfynde.

Večni so pa pri meni WASP (obdobje Headless-still not black enough), Savatage (karkoli po Hall)in Queensryche ( vključno z Empire) in Helloween (posebej trojček Master-Time-Better) Kadarkoli pa mi kdo zavrti KARKOLI od Saxon sem pa vesel k mlad moped. In seveda, moja večna ljbezen, Queeni in Gunsi.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2017 at 22:51
Ta stari so še vedno na vrhu piramide. Sej je tudi nove muzike dobre, ampak noben nov band ne more v hall of fame. Mogoče je to zato, ker je takrat bilo vse novo in nekaj posebnega, mogoče pa zato, ker novi bandi nimajo duše. Mogoče tudi zato, ker je takrat bilo manj bandov in so (nam) tej bili res WOW!, danes je pa bandov malo morje in se jim ne moreš posvetit tako globoko kot si se lahko starim. Pri Obituary - Cause of Death (najbiljši album vseh albumov na tem planetu) sem vedel vsak šum kdaj in kje nastane. Pri teh novih stvaritvah pa se mi zdi da se sploh toliko ne poglabljam. Vključno z novimi albumi starih izvajalcev. Zakaj si lahko od Cannibal Corpse, Nile, Dying fetus ali Iron Maiden prikličem v spomin številne stare komade, ki smo jih poslušali pred 20imi leti,  medtem ko si od albuma Turture, What should not be unearthed, Reign supreme ali The book of souls ne morem niti enega? Pa spoštujem vse njihove stvaritve tako stare kot nove. Ni, da sem si pobral mp3je in 10x poslušal in zbrisal. Vsak ima svoj CD na moji polici. Mnogokrat poslušan. Ampak vseeno se ne vtisne v dolgoročni spomin. 

In isto se po mojem (da ne uporabim te neumne IMHO kratice) zgodi z novejšimi bandi. Nekako ostanejo v kratkoročnem spominu, pa četudi so lahko odlični. Sej ko jih ponovno slišim si rečem: "U, ja, točno! Tej so zakon..." samo kaj ko bojo čez par tednov pristali spet na polici in skoraj ne bom vedel, da obstajajo (če vzamemo na primer band Origin).

Sem vmes razmišljal, da je lahko "problem" tudi internet, ki nam danes tako olajša dostop do vseh možnih stvaritev. Danes ni problem dobit album od kogarkoli ne glede ali so smeti ali je zakon. In da si ne pobereš samo enga albuma, si kar celo diskografijo. Ker: lahko je vmes še kak dober album... In pol poslušaš in poslušaš, doma in v avtu... ampak drug teden si v spomin ne prikličeš niti enga njihovega komada.

Nekoč, si tisto presneto kaseto guslal tolko cajta, dokler se trak ni raztegnil. In ko si lahko, si kupu CD in si spet poslušal, kot bi bilo prvič, ker si imel booklet, kjer si lahko bral: thanks to our parents for support itd. Takrat se mi zdi, da je že vzdušje bilo drugačno. Mogoče sem pa le nostalgičen.

MacGyver je zakon!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2017 at 00:00
Naj bend vseh časov so mi vedno bili Slipknot, ni važno v katere vode sem vmes plaval. To je pač meni un special band. Edino na qwrac mi gre, ker jih še vedno ni bilo pri nas. Embarrassed
The real monsters are often just people.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2017 at 08:16
Fak no, Fatur, kake mašLOL

Ne, mislm, sej je resna debata in zajeban prašanje (al pa tut ne). Če bi mogu izbrat un "the ultimate" bend, brez katerga mi ni, so to pomoje Iron Maiden, k sm jih prvič zaslišu tam nekje '93-'94. V roke sem dobil dve superiorni kreaciji (NOTB/SIT) in od takrat sm zaznamovan z beštijoEvil Smile

Sicer se tudi zgodi, da jih ne zasukam daljše obdobje, ampak to ne pomeni, da jih ne poslušam večBig smile, nasprotno, drugim dam priložnost, a na koncu se vedno vrnem tja, kjer sem začel svojo pot.

Je pa tudi res, kar je že Mitja tut omenil, da je v današnjem času taka poplava vseh mogočih kreacij (dobrih in slabih), da je preklet težko najdt eno točko, za katero bi reku "to je to". Mi "starejši" in vi, nekateri "še malo starejši" smo živel v času, ko se je tut po radiu vrtela dobra muska (priznam, sam sem spremljal npr. Stop pops 20 in jih snemal na kaseteEmbarrassed, pa recimo takrat je bil še čas Straitsov, Queenov itd.), ampak govorimo o obdobju tam nekje do '89, pol so počas popularne ratale t.i. "presnemovalnice", kjer si po spisku zbral plato, ki ti jih je "studio ta-pa-ta" posnel na kaseto. Iz tega obdobja se spomnim prvih pravih metalskih kaset (MOP/RTL od Metallice), za Mejdne ta cajt še slišu nism. Še to je bla finta, da sva v celi generaciji na naši OŠ bila samo dva "kao metalca" (na srečo sva bila sošolca in še na večjo srečo je imel ta sošolc starejšga brata metalca) in od njega sem počas začel dobivat vedno več stvari... No, da nam zdej romana napisu, Mejdn je bil in je un "the ultimate". Še vedno.




Edited by Mrtupevc - 02.Aug.2017 at 08:19
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2017 at 17:28
Ja, če pomislim na Šujota mi pade na pamet WASP al pa GNR, na Mitja ne vem točno, očitno Obituary in kaj podobnega...

V glavnem, mi smo pri tisti debati prišli do zaključka da če nimaš nekega benda na katerega se ti res trže, po možnosti že dlje časa, pač nisi metalc. Big smile Čisto resno drugače.

Poznam ljudi ki poslušajo Metal "za foro", zato da se gre v Tolmin, zato da nekaj nabija v ozadju al pa poslušajo v bistvu večinoma zajebancije, zajebantske bende in posnetke, bende ki nimajo veze z Metalom, jim je vse to samo hec, ampak se še vedno štejejo v sceno. Vse OK, kul folk, ampak to pač niso metalci.

Debata mogoče na nivoju OŠ ampak ne odstopam. Star
FUCK THE WORLD
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2017 at 08:30
J.B.O. kakopak!
Back to Top
Crnobog View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crnobog Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2017 at 13:15
Death!
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2017 at 19:29
Originally posted by Crnobog Crnobog wrote:

Death!


Thumbs Up
FUCK THE WORLD
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2017 at 12:01
che zhe se naj izvajalci utegnejo spremeniti, so zhanri bolj ali manj jasni... uporaba se spreminja glede na razpolozhenje... tku nekaku je tu pr meni... kar pa ne pomeni, da ne rada raziskujem svega i svachega... AMPAK, ko zachnemo govort o koncertih, se ve kje sm in kje me ni... ker v nasprotnem primeru utegnem zaspati ali pobegniti... ej, zakaj mam komarja v pisarni?! piiissssmoooo... pika... in she sama sebe mlatm... hm... kako zhe... ni poanta v mochi, ampak v hitrosti... pravjo, da s klimatskimi spremembami bo najvechje sranje ratu mrches... smo se zafrkavale s kolegico, da bomo okul hodili v skafandrih... mene se bo razlochlo, ker ga bom celga povesla z origamiji... :PPPPPPPPPPP greeeeeeeeeeem
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2017 at 14:40
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Ta stari so še vedno na vrhu piramide. Sej je tudi nove muzike dobre, ampak noben nov band ne more v hall of fame. Mogoče je to zato, ker je takrat bilo vse novo in nekaj posebnega, mogoče pa zato, ker novi bandi nimajo duše. Mogoče tudi zato, ker je takrat bilo manj bandov in so (nam) tej bili res WOW!, danes je pa bandov malo morje in se jim ne moreš posvetit tako globoko kot si se lahko starim. Pri Obituary - Cause of Death (najbiljši album vseh albumov na tem planetu) sem vedel vsak šum kdaj in kje nastane. Pri teh novih stvaritvah pa se mi zdi da se sploh toliko ne poglabljam. Vključno z novimi albumi starih izvajalcev. Zakaj si lahko od Cannibal Corpse, Nile, Dying fetus ali Iron Maiden prikličem v spomin številne stare komade, ki smo jih poslušali pred 20imi leti,  medtem ko si od albuma Turture, What should not be unearthed, Reign supreme ali The book of souls ne morem niti enega? Pa spoštujem vse njihove stvaritve tako stare kot nove. Ni, da sem si pobral mp3je in 10x poslušal in zbrisal. Vsak ima svoj CD na moji polici. Mnogokrat poslušan. Ampak vseeno se ne vtisne v dolgoročni spomin. 

In isto se po mojem (da ne uporabim te neumne IMHO kratice) zgodi z novejšimi bandi. Nekako ostanejo v kratkoročnem spominu, pa četudi so lahko odlični. Sej ko jih ponovno slišim si rečem: "U, ja, točno! Tej so zakon..." samo kaj ko bojo čez par tednov pristali spet na polici in skoraj ne bom vedel, da obstajajo (če vzamemo na primer band Origin).

Sem vmes razmišljal, da je lahko "problem" tudi internet, ki nam danes tako olajša dostop do vseh možnih stvaritev. Danes ni problem dobit album od kogarkoli ne glede ali so smeti ali je zakon. In da si ne pobereš samo enga albuma, si kar celo diskografijo. Ker: lahko je vmes še kak dober album... In pol poslušaš in poslušaš, doma in v avtu... ampak drug teden si v spomin ne prikličeš niti enga njihovega komada.

Nekoč, si tisto presneto kaseto guslal tolko cajta, dokler se trak ni raztegnil. In ko si lahko, si kupu CD in si spet poslušal, kot bi bilo prvič, ker si imel booklet, kjer si lahko bral: thanks to our parents for support itd. Takrat se mi zdi, da je že vzdušje bilo drugačno. Mogoče sem pa le nostalgičen.


Se podpišem pod tole, praktično bi sam isto napisal. Smile

Kar se pa THE BENDA tiče, pa naj bo še tako zlajnano in prežvečeno, ampak pri meni je to Metallica, sledijo pa Mejdni. (Pašejo mi sicer predstavniki skoraj vseh metalnih podzvrsti) Sej je še ogromno bendov, ki mi res nabijejo srčni utrip in se mi odtrga, ampak to dvoje.. No, sploh prvi - nisem zastonj v osnovni šoli veselo razlagal:"Jaz ne poslušam glasbe in ne poslušam metala. Poslušam Metallico." LOL Big smile Mislim, da sem ene 3-4 leta drgnil izključno njihove kasete in bil najbolj ponosen na kak nabran single oz. kvalitetno posnet bootleg. Sej ne, da je danes kaj drugače.. LOL
Mejdni so pa na drugem mestu zgolj zato, ker sem jih kasneje spoznal kot Metalike. Ni moja krivda, da sem na MTV prej naletel na spot One, Enter Sandman itd. Embarrassed

Bi pa vseeno dodal, da ne glede na to, da mi definitivno niso ravno THE BEND (so pa kr blizu temu) se mi je najbolj v življenju odtrgalo na Suffocation. Dvakrat! Res, česa takega pa nisem doživel nikoli prej, ne kasneje, pa sem bil na ogromno hudih live špilih. Pa kakorkoli že, na vrhu sta lahko samo kralj in kralji.. em, devica. Star
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2017 at 16:17
Burzum

...ker se po 20+ letih še vedno znajde na seznamu artistov ki jih poslušam, ker je artist s hrbtenico in ne prodana duša, dela tisto kar želi in se ne ozira na trende in denar, posledično je kriv za nekaj podzvrsti black metala, ter dungeon synth žanra. Zaradi pristopa k ustvarjanju, produkcije in estetike. Ker je originalen in bo aktualen še dolgo.


Edited by Potty Mouth - 19.Aug.2017 at 19:45
...larper
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2017 at 18:10
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

che zhe se naj izvajalci utegnejo spremeniti, so zhanri bolj ali manj jasni... uporaba se spreminja glede na razpolozhenje... tku nekaku je tu pr meni... kar pa ne pomeni, da ne rada raziskujem svega i svachega... AMPAK, ko zachnemo govort o koncertih, se ve kje sm in kje me ni... ker v nasprotnem primeru utegnem zaspati ali pobegniti... 

ampak še vedno ne vem, kateri band oziroma žanr ti je "Naj"... Ermm

Z besedo na dan Geek


MacGyver je zakon!
Back to Top
bostjan_gajsek View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.May.2015
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bostjan_gajsek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2017 at 20:02
Uhhh, težka tale tema kir je  naj band, ker jih je kr dosti :P

Bom kr izbral Dismember, ker glede mojih začetnih bandov (Metallica, Megadeth, Interceptor, Soulfly, Sepultura, Pantera) me je ta band me je popeljal v bolj "ekstremne vode" metala.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Aug.2017 at 12:24
mja, mitja... ti s tud sam obituary napisu... porkish... kako lah... jaz ne morem... ne znam... tega tako popredalchkat... sploh pa se mi zdi pr mojih letih in kilih to tle gor mal smeshno pochet... ne vem... pr 40-ih, pa si verjetno res dal zhe tolko ene muzike skuzi, da recht... TA BEND... pika... ne gre... in plus se mi zdi, da starejshi ku smo... mn so stvari chrno bele, bolj so sive... pa v unih "bolj mladih letih"... smo bli ful neki she, kako bi chlouk reku, u fazi formiranja... in smo she lah vpijali ko spuzhve... neki razmishljali... chutli... zdej smo pa overload z informacijami in +/- otopeli s chustvi... obremenjeni s tolk enimi rechmi, da je chisto normalno, to kar si gor pisu... enotavno si ne zapomnsh... jz sm pr gori vseh info, ki naj bi jih zbirala, pomnila, analizirala, interpretirala... zhe v fazi, k "se mi kr dogaja", beri: ne vem vech od kje meni kak podatek... je to sploh res ali se mi sam zdi... blede... ipd scene... che zastopsh, velikokrat se mi kr eni podatki prkazujejo kot ene "marije"... sploh ne vem od kje, ne zakaj... poanta... od muzike sem tle dol zhe spisala cel roman... pa ti bom pastala v PM, da ne obremenjujem teme, ki je namenjena enemu in edinemu naj bendu vseh chasov... tako na blf, po intuiciji in kaj mi je v zhivljenju pomenu/prnesu, bi jaz lah napisala, da je bil to Nevermore...
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2017 at 11:56
The 3rd And The Mortal
Kyuss
Morbid Angel
Immolation
Suffocation
Queens Of The Stone Age
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2017 at 12:17
LOL dobra temaWinkThumbs Up

Men je top (še vedno) Sepultura z Maxom seveda....ko sem daljnega leta 1991 vidu na MTV singel "Arise" sem takoj vedel da ne bo več tiste OŠ dileme al Gunsi al Metallica, Sepultura!

To so u bistvu moji začetki poslušanja metala, ker sem thanks to Sepultura odkril še mnogo bendov (in stilov), ki jih še danes občasno poslušam ,čeprav mi metal sploh ni več glasbena prioriteta že dolgo časa...Pantera, Death, Paradise Lost, Korn, Pungent Stench, UKJ, Dismember, RATM, Slayer, Deftones, Coal Chamber, Soulfly!, Machine Head, Carcass, SOAD, (hed)PE...takrat smo dihali in jedli nove plate dobesedno, v Kr smo imeli vsaj 2 trgovini z CD-ji, eno v Storžiču in eno v Millerju. Vedno je bilo polno.
Obstajal je celo nek 'studio' Britof, kjer je model presnemaval metal iz cd na kaseteLOL
Zlo veliko žepnine je šlo za te kasete, ki jih imam še danes...

Metal danes? BZ

Counting all the assholes in the room

Well I´m definitely not alone, well I´m not alone
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2017 at 18:39
@ Lunik - neki je na tej jebeni Metallici, ne vem če samo nostalgična vrednost. Stare stvari mi še danes ne dajo miru, niti malo.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2017 at 23:59
Še kako poznam občutek. Star
Back to Top
Grrrrr View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Status: Offline
Points: 709
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grrrrr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2017 at 14:16
Edini bend k jih res poslušam že od osnovne šole in jih nikol nisem nehal poslušat so Queen.

V srednji šoli in pol v zgodnjih letih faxa sem se vrgu v metal ampak Queenov nikol nisem nehal poslušat. Tko, da očitno nisem taprav metalc. Tongue

Začel sem z Nightwish in potem Children of Bodom (oboje mi je dons precej bedno). Vedno starejši sem vedno bolj mi paše tradicionalni heavy metal in Speed/thrash metal.

Mogoče so Venom tisti, ki jih res poslušam še najdlje časa (poleg klasik Metallice, Iron Maiden etc).
Your highness, when I said that you are like a stream of bat's piss, I only mean that you shine out like a shaft of gold when all around it is dark
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2017 at 16:01
:)))))))))))))
http://www.youtube.com/watch?v=VMnjF1O4eH0
najjachi queenov komad od moje sekice :PPPPPPPPPP
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2017 at 09:14
blackoutt, u storžiču je bil pol, aligator je bil prej dol, nad mohorjemu klancam :) in ja, takmso se puščale žepnine, keš za malco u sredni (zato sm bil pa tkrt loh suh :D :D )

https://www.youtube.com/watch?v=xl2xGWo3iWc
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2017 at 12:51
Sem šel skozi različna obdobja, kot vsak tle in v vsakem imel "naj bend", od začetkov z sveto trojico "Korn, Slipknot, SOAD" do Avulsed in Psycroptic, sem se pa že lep čas nazaj ustalil na dveh absolutnih favoritih Deathspell Omega in Sigur Ros, ktera pojmujem tud kot najljubša vseh časov. Na nasprotnih bregovih spektra agresivnosti, oba deležna statusa mojega čaščenja, tko da kaka ekskluziva in odločanje o enem samem odpade.

Še vedno pa mi sedejo vsi "naj bendi" različnih er, tud zgodnji nu-metal šmorn :D
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2017 at 14:13
ekola, malo bolj poglobljeno razmišljanje na to temo: http://www.paranoid.si/paranoide/prve-ne-pozabis-nikoli

še danes z mano pa je nekaj punk bandov, Metallica, GNR, Nirvana, Faith No More in klasiki norveške BM scene. menim, da se tudi danes najde band, ki ga potem človek redno posluša in se ne samo vrača k njemu, kot je napisal Mitja, vendar je pač potrebne malo več začetne volje, da se bandu res posvetiš. kar pomeni ne samo spoznavanje hitov do obiska koncerta, temveč konzumiranje ob različnih priložnostih. Anaal Nathrakh so se mi na ta način zadopadli komaj pred par leti in so od takrat stalnica v mojem predvajalniku. in še nekaj ej takšnih bandov. je pa seveda dejstvo, da jih ne more biti ogromno, saj enostavno ni dovolj časa, da bi se vsem enako intenzivno posvetil.
Back to Top
darker666 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10.Jul.2014
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darker666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2017 at 15:22
Vedno v srcu Death od leta 92 naprej :)
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2017 at 21:55
Reverend Bizarre, poslušam jih 10 let. S tem da sem band začel poglobljeno razumevat šele v drugi polovici tega obdobja. 


All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2017 at 13:35
Naj bend ? Isto kot če bi me vprašal po naj hrani, jem vse pomalem.

Je pa res, da mi tiste stare klasike iz srednješolskih let še vedno zapašejo, četudi sedaj poslušam že vso moghočo muziko.
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Oct.2017 at 20:43
Js sem totalno Judas Priest addicted. Mislim da poznam vsako noto pri vsakmu komadu. Poslušam jih že skoraj 20 let praktično. Pa manowar. Tudi tle poznam vse do pike se zgodi da kar lepo na glas pojem refren heart of steel v avtu in vsakič mi skoraj solza zleze kot da bi prvič slišal komad. Tudi running wild obožujem in poslušam redno. Metallico in maidne zelo malo.....dosti več manilla road, cirith ungol in klasični epic metal in seveda skrite cult thrash bende iz 80-ih. Še vedno me vse to dvigne dlake tudi če sem slišal miljonkrat. Res da novi bendi nimajo te čarovnije, ne vem pa zakaj
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Oct.2017 at 12:21
Pomoje zato ker smo takrat imeli na izbiro 10 bendov (oz. 10 kaset) in jih poslušali do obisti - zato so se nam ti bendi globinsko vsedli v spomin. Drugi element je pa kolko je dejansko dobra muzika. Še tretji element, zelo moteča zadeva pri novih izdajah meni, je produkcija - vsak bend ima danes skoraj isti zvok kitar in bobnov, digitalen plastičen dolgčas... Blablabla. Big smile Grem si raje poslušat enga Dreamer Deceiverja.
FUCK THE WORLD
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Oct.2017 at 21:27
Mah to je res o produkciji a je pomoje to stranska zadeva. Verjetno smo takrat tisto imeli, s tistem smo bli "metal dazed" in tako za celo življenje s tisto glasbo povezani. Zanimivo bi blo vprašat metalca ki ima trenutno 15 let kateri se je približal metalu z bendom nevem npr. Lost society ali Battle beast (!!!). Če je moja teorija veljavna pozna ta fant komade v nulo kot mi stari mački mejdne, metallico itd....jaz me poznam nobenega takega žal. Če pa ni tako je v starih albumih nekaj magičnega.
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Oct.2017 at 21:42
Hmmm zdej razmisljam, teorija ni 100% korektna. Kot 13-letnik sem bil NOR na vse takratne power metal bende npr Rhapsody! !! A zdej mi gre na zživce če zavrtim en komad tudi za 1 minuto
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Oct.2017 at 17:58
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

Mah to je res o produkciji a je pomoje to stranska zadeva. Verjetno smo takrat tisto imeli, s tistem smo bli "metal dazed" in tako za celo življenje s tisto glasbo povezani. Zanimivo bi blo vprašat metalca ki ima trenutno 15 let kateri se je približal metalu z bendom nevem npr. Lost society ali Battle beast (!!!). Če je moja teorija veljavna pozna ta fant komade v nulo kot mi stari mački mejdne, metallico itd....jaz me poznam nobenega takega žal. Če pa ni tako je v starih albumih nekaj magičnega.


Kako bo poznal v nulo, če ima na netu neskončno preveč izbire? Ne more se osredotočit. Verjetno bo zato poznal dosti več bendov, ampak v širino, ne v globino.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Vin View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.Sep.2018
Location: Dolenjska
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2018 at 20:46
Kyuss
Pantera
A.I.C
F.N.M
Kataklysm
Nevermore
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Sep.2018 at 02:29
Od dveh let in naprej samo Elvis. Potem je šla v grobem evolucija nekako takole.

Začel s Purpli, Zeppelini, Floydi, Hendrix, Santana, Doors...
Potem Black Sabbath, Judas Priest, G'n'R, Whitesnake
Maidni, ACDC
Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains, Soundgarden
Tool, A perfect circle
Amorphis, Edge of Sanity, Be'Lakor
Shape of Despair, Clouds

Samo katerikoli kaseto posnameš, CD zapečeš, ključek zapišeš, Ramones vedno priplavajo na površje.
Back to Top
morgen View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 28.Sep.2020
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote morgen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Oct.2020 at 11:32
limp bizkit

resno - jih ne poslušam redno ali kaj, ampak ko jih slišim mi strga


Edited by morgen - 27.Oct.2020 at 11:33
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,453 seconds.