Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Tuji koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - Dunaj, 17. 2. 2009 - WOLVES IN THE THRONEROOM
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dunaj, 17. 2. 2009 - WOLVES IN THE THRONEROOM

 Post Reply Post Reply
Author
Message
.Hel. View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote .Hel. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dunaj, 17. 2. 2009 - WOLVES IN THE THRONEROOM
    Posted: 15.Feb.2009 at 23:49
Bolje pozno kot nikoli, ce slucajno koga zanima, ker Paranoid koncerta nima objavljenega ...

V torek, 17. 2. 2009, bodo v dunajski Areni nastopili ameriski black metalci Wolves in the throne room s predskupino, domacini Our survival depends on us (v Metal Archives so slednji definirani kot sludge/doom, na MySpace pa kot metal/down-tempo/hardcore Big%20smile). Zacetek ob 20h. Karta 10 evrov.

WITTR:
Stran: http://www.wittr.com/
MySpace: http://www.myspace.com/wolvesinthethroneroom

OSDOA:
Stran: http://www.osdou.com/
MySpace: http://www.myspace.com/osdou

ARENA: http://www.arena.co.at/index.php?section=prog_detail&id=2877

Garth, marriage is punishment for shoplifting in some countries!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2009 at 23:52
Če ma slučajno kdo plac v avtu ... private mesidž.:)
Back to Top
danzig View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2638
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danzig Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2009 at 15:02
Ne grem na SEPULTURO !! Shocked

Edited by danzig - 17.Feb.2009 at 19:42
Back to Top
lucho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 23.Nov.2007
Location: Bhutan
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2009 at 16:03
@ hel: vazno da na metal archives/myspaceu tako pise A N
@rozica: mislim da ti lahko zrihtam prevoz, sam prijatelj ostane na dunaju 2 dneva, tako da prides sele v cetrtek domov. sporoci. wittr sem lani na dunaju gledal in nedvomno v zivo prikazejo to kar zmorejo, medtem ko so na albumu bolj dolgocasni kot ne. mislim da so bili 4 komadi + nekaj drone vlozkov, pa je skupaj zneslo 70 min.




Edited by lucho - 16.Feb.2009 at 16:04
Back to Top
.Hel. View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote .Hel. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2009 at 17:11
Originally posted by lucho lucho wrote:

@ hel: vazno da na metal archives/myspaceu tako pise A N


Jebat ga, zanje nisem pred napovednikom za ta koncert se nikoli slisala, in ker sta mi opisa zanimiva, sem ju pac dodala.
Garth, marriage is punishment for shoplifting in some countries!
Back to Top
Bwaze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bwaze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2009 at 17:53

Tole včeraj je bil pa precej nenavaden koncert. Še zdaleč ne slab, daleč od tega.

Slazburčani Our Survival Depends On Us mi že po kratkem poslušanju na MySpaceu niso bili kaj preveč všeč, in njihov nastop je moj prvi vtis samo podkrepil. V bistvu bi jih res težko označil, tudi z dolgo kombinacijo možnih virov za njihovo usmeritev... Kaj pa vem, nekakšen jezen alter doom rock, premalo sploh poznam te zvrsti, v katerih se oni gibljejo. Začetek niti ni bil tako slab, vendar se je kmalu pokazalo, da so v prvi minuti pokazali praktično ves svoj repertoar in glasbeni razpon, do konca koncerta ni bilo nobenega odstopanja in presenečenja več. Solaže so bile nekaj najbolj na juriš od punka in grungea naprej. Ampak ljudem je kar dogajalo, tako da se stvar ni preveč vlekla.

Ob začetku Wolves in the Throne Room se je majhna dvoranica Dreiraum v dunajski Areni napolnila (baje je za 160 ljudi prostora), bend je na oder razpostavil sveče, ki so poleg LEDic na pevčevi kitari poživiljale razvetljavo prostora (vse je bilo osvetljeno z nekaj bledomodrimi reflektorji, brez lightshowa). Oder velikosti 4 x 2,5 m, visok 30 cm, tako da je pevec in kitarist Nathan Weaver komajda gledal v oči prvi vrsti, res je majhen (oboje, pevec in oder).

Zvok je bil čisto OK, slišalo se je zelo podobno kot iz albumov, le bobni so bili malo razločnejši, in tu je bila tudi največja razlika - če se na albumu kje bobni zaradi produkcije kar zmažejo s kitarami, je v živo Aaron Weaverjevo bobnanje prišlo precej bolj do izraza, tudi zaradi bobnarjevih grimas čez cel koncert. V nekaterih delih je zadeva čist neverjetno hitra...

Playlisto bi zelo težko napisal, ker komadov ne poznam tolk zelo dobro, s tem se na koncertu niti nisem toliko ukvarjal, pa še vsi komadi so bili povezani skupaj, tako da publiki skoraj niso dali priložnosti za aplavz - običajno so se ob koncu komada vsi obrnili k bobnarju, po kratkem dronu pa so šli naprej, le enkrat smo od pevca med tišjim delom komada z aplavzom izsilili "thank you". Če bi že moral ugibati, bi rekel Queen of the Borrowed Light, Diadem of 12 Stars, Vastness And Sorrow in I Will Lay Down My Bones Among Rocks and Roots. Ampak lahko se pa ful motim.

Koncert se je končal čisto v stilu, WITTR so nenadoma odložili inštrumente in sklonjeni izginili iz odra, še preden je kdo dojel, da je konec komada. Kljub kar dolgemu ploskanju in navdušenju folka pa se niso več vrnili. Ampak jim ne zamerim, je bilo čisto v stilu celotnega koncerta, in prišel sem poslušat musko, ne pa govore na odru in klanjanje. No, sej potem so bili med folkom pa pri merchandizu, tako da niso ravno kakšni zapriseženi mizantropi.
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Back to Top
walking home View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote walking home Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2009 at 13:40
band je bil super, igrali so tudi dva nova komada, ki še nista bila izdana. ampak publika se mi je pa zamerila, je blo par takih kretenov, ki so izvajali nek svoj teater med koncertom. pa prostor je bil premajhen za toliko ljudi.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2009 at 16:07

hei :-)

e, pa nisem vidla te debate... ja, če ne znam srfat... uhahahaha... kakorkoli....
 
jaaaaaaaaaaaaaa !!! koncert !!! totalno zakon koncert, andreja komaj čaka še takih koncertov...
 
our survival depends on us so me pozitivno presenetili... jih nisem poznala... dva komada slisala na myspace in mi nista bila ok... pac, tak vokal mi ne pase... je pregrob... in nekako mi je bilo dokaj vseeno, ce zamudim prvi del... no, pa ga nisem !! skratka, zakon muzika taka plavajoča, gruvi... in ravno zaradi tega sem nekako odmislila vokal... me ni motil, ker so me ostali instrumenti odnesli drugam... mi je bilo super na njihovem špilu, doma pa mislim, da si ne bi dala tega gor... kot sem rekla... takšen vokal mi ne paše...
potem pa.... waaawawawawawawawww
wolves in the throne room !!  čist totalno hudo... če mi je pred koncertom manjkala mala pikica do popolnega nadušenja, po koncertu sigurno ne !! že dolgo nisem bila tako navdušena nad kakim koncertom (ok, sej že dolgo nisem bila na kakem... uahahahahaha)... super odšpilano in zakon vzdušje... sem bila čisto zadaj (ampak še vedno blizu... hehehehe), zato morda v moji glavi, za druge res ne vem, lepo naslonjena ob steno in nihče me ni suval v rebra Big%20smile lepo v svojem svetu... in gmajniško vzdušje (wittr uvrščam med gmajniško glasbo) je bilo prisotno... prijatelj mi je povedal, da v intervjujih govorijo o transu ipd. in ja... ja, to z lahkoto razumem... njihov koncert je bil en cel trans... zaigrano s filingom... in predanostjo... komadi so se zlivali en v drugega in si kr nekam podplaval... 
kar naenkrat je bilo koncerta konec (padec v relanost Wink) in ni jih bilo nazaj... in prav je tako !!! če bi se vrnili, bi porušili vzdušje, ki so ustvarili skozi špil... skratka, aaaaaaaaaaaaaaaaa, fenomenalno !!! juhu !!
 
pol pa še ful lep plakat, pa končno ena malo večja grlie majčka :)) ki mi ne bo do popka (ne maram !!) ... ajde, upam, da ne bo skupaj skočila !! pa če si je kdo kupil premajhno european tour 2009 majco, pa da mu je premajhna, se priporočam Embarrassed 
baje naj bi bili neki limited edition cd-ji, pa dvd-ji... nisem nic vidla (cd two hunters je bil, juhuh !!! z mano domov !!! juhu Thumbs%20Up), verjetno so že dosti razprodali, k je že bolj konec turneje...
 
ok... konec... nisem tela tuk napisat, ampak če ful dobro, no !!!!!
 
juhu Clap
 
aja, pa še to !! blaž je napisal o svečah... tega nisem vidla... in na odru nisem vidla nikogar Wink misteriozno... uahaha
 


Edited by mother earth - 19.Feb.2009 at 16:15
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Bwaze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bwaze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2009 at 19:03
Haha, ja, srečat vaju s Cajhnom je pa bil presenečenje. :D Sorry ker sem tolk hitro ušel, ampak sem moral šibat, prevoz. Pa zjutraj šiht, po dobrih dveh uricah spanja. :D

Mene publika niti ni motila, razen da je blo čist preveč košarkašev, pa ene par čudakov se je kar naprej drenjalo od prve vrste nazaj in potem spet naprej. Ampak večina jih je pa kar lepo meditirala, še slemanja je bilo manj kot na Our Survival Depends On Us.

Komade sem pa res čisto pomešal, tako da se mi zdaj niti ne sanja ne, kaj sem slišal in kaj ne. Ampak predvidevam da je bil tisti komad z dolgim jazzy uvodom nov. Bo treba slišat novo plato. Marca! :D

Hehe, plakatov so pa ful prodal. Pa res je lep. :D Je šel W:O:A 2005 dol z vrat, pa tale črnočrna tema gor.
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2009 at 21:42

:) ja, ja, sej tudi midva sva kr kmalu za tabo šla... sva mislila bit zjutraj doma, potem sva pa ene 4 ure odspala v avtu... in padla direkt v jutranjo guzvo pri Lj :))

za folk res ne vem, sem bila zadaj... hahaha, ja ja, eee, to sem celo tudi sama opazila... neke visoke ljudi... ampak mi je bilo vseeno, sem imela večino časa zaprte oči :))

drugač glede komadov pa že itak nimam pojma, ker običajno ne poznam naslovov...  aha, a marca bo... malevolent grain si že slišal? je leeepa :))

plakat je gmajna !! Wink

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Bwaze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bwaze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2009 at 22:19
Ja, A Looming Resonance mi je ful fajn komad, čeprav je še dlje od standardnega black metala. Poslušam skor vsak dan :)
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2009 at 15:36
aja, ej blaž ali pa walking home, če ima pa slučajno kdo od vaju kako fotko od wolves in the thorne room iz tegale koncerta, se pa priporocam na... andrejapecjak@yahoo.com Embarrassed
 
jaaaa, a looming resonance je tudi meni fuuuuul fajn komad...
 
na snidenje naslednjič na wittr Clap
p.s.: ampak zdej morajo še malo na svoji kmetiji ponaredit Smile aja, pa plato posnet...


Edited by mother earth - 21.Feb.2009 at 15:37
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Bwaze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bwaze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2009 at 16:05

Evo tle eno majčkeno verzijo, sem slikal s fotoaparatom od .Hel. ob začetku koncerta, pol sem se pa raj prepustil muski.

Bobni so sploh čist evil. Big%20smile



Od desne proti levi kitarist Will Lindsay, bobnar Aaron Weaver, pevec in kitarist Nathan Weaver in za njim basist Ross Sewage. Mislim, da je bilo to še med kratkim soundcheckom, pol so sveče postavil po odru.
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Feb.2009 at 13:46
hvala :-) hudi bobni Wink

Edited by mother earth - 22.Feb.2009 at 13:47
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Bwaze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bwaze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Feb.2009 at 21:53
Mal boljša kvaliteta:








Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2009 at 18:42
o, foto(reporter) :))) al si to od prijateljice vzel ?? Smile  kakorkoli,
me pa zanima ena stvar -> a so to bobni od wittr (mislm, k imajo še prav bleščice, no !!!! LOL ) ali so izposojeni ??
čist bi bilo zakon, da bi imeli oni takšne !!!! samo res !! upam, da so njihovi !!! brutal Wacko
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Bwaze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bwaze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2009 at 19:46

Ja, fotke so s fotoaparata od .Hel., sam sem večinoma jaz slikal teh nekaj škljocev. Če bi s sabo vlekel svoj fotoaparat, bi verjetno naredil 1000 posnetkov (če bi mi ga dovolil vzet not), ampak seveda zamudil filing ob koncertu... Tko da sem čist vesel, da ga nisem.


Bobni so bili pa verjetno od dvorane ali pa od OSDOU, ker WITTR so samo svoje činele gor našraufal, obe skupini sta igrali na isti komplet.
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2009 at 23:43
:) za fotoaparat popolnoma razumem... marko je tudi svojega kr v avtu pustil :)
ohhhhh, škoda za bobne... si me sunil na trda realna tla LOL disko brutal LOL
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
walking home View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote walking home Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2009 at 12:55
http://www.atnzine.si/wordpress/koncertne-fotografije/?album=1&gallery=125

tukaj so še moje fotke
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,750 seconds.