Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?

 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3260
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 18:23
No zdej sem sel striktno s5 samo suzanne vega, in ja, room echo je giveaway, vsaj jst ga tam ujamem. Po ene 6 sekundah se ga slis, "pour me coffee" in dalje. 

To z youtubom pa stekam in so me kr usesa bolela pr drugem 😂


Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 19:21
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

No zdej sem sel striktno s5 samo suzanne vega, in ja, room echo je giveaway, vsaj jst ga tam ujamem. Po ene 6 sekundah se ga slis, "pour me coffee" in dalje.

Mogoč bom pa še enkrat probal :D 

Quote
To z youtubom pa stekam in so me kr usesa bolela pr drugem 😂

Ja mism uno je extremen primer in sm ga zato dou. Drugač so manjše razlike, sam zagotovo večje, od zgornje zadeve. 

Men je bil glaven point, a je možno wav kvaliteto spravit v mp3 na YT, tako, da se v bistvu zgodi samo enkratna kompresija.
In če ne, ali je pol boljše dt AAC s tako kompresijo, ki je standard za YT in ali v tem primeru YT pusti tvoj audio na miru. Tega nism nikol dojel. Ali je pač boljše dt čim višji sample rate. 

Jst bom še mal počekiral te stvari. Mal sm v rutino zapadu zadnja leta in sm skoz delal 384 kbs AACje iz wavov v mp4 fajlih in nism niti več razmišljal o tem. Me pa vseeno tolk zanima, da bom mal pobrskal naprej. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 19:22
Originally posted by Heml Heml wrote:

Men je bil glaven point, a je možno wav kvaliteto spravit v mp3 na YT, tako, da se v bistvu zgodi samo enkratna kompresija.

* v mp4 sm mislu
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 20:54
Poslušal unih 6 posentkov (na ene bolj osnovne M-Audio studijske monitorje), sicer na hitro ker mi ni dobra muzika in 3x sm zadel 320kbps MP3, 2x WAV in 1x 128kbps MP3 (Coldplay - itak vse 3 verzije zvenijo zanč hehe). Po mojih izkušnjah z MP3-ji (prve sm dobil na enem CD-ju že konec 90ih) je tako da se pri 128kbps, sploh pri činelah, takoj opazi razlika VS WAV/CD audio. Pri 192kbps se že ful boljše sliši, višje oz. pri variable bit rate pa itak še boljše. Pred ful leti sm svojo CD zbirko zripal v 128 MP3je in kasneje zbrisal vse in znova zripal v 192 (večji diski postali cenejši), kasneje pa v VBR (128-320kbps). Kar se tiče YT audia sm pa ful prebral o tem 2 leti nazaj preden sm uploadal Metalizator demo (ampak že ful pozabu), kar se spomnem je v glavnem to da YT naredi svojo kompresijo in da je treba uploadat uncompressed WAV. Pa da je YT tudi spremenil neki zadev s časom, včasih je bil baje za HD video narejen 192kbps audio, zdej menda spet 128kbps, nisem 100% in ne da se mi it spet čekirat, bom pa spet mogu ko bom šou kej uploadat...
FUCK THE WORLD
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 21:02
4/6 evo, na Logitech PC zvocnikih. Z323 se mi zdi, da so. Faliu Murray Perahia in Neil Young. Zanimiv test, sm se vedno sprasevou kolk razlike nardi, ko ljudje mecejo 5k+ za zlate kable in podobno. Se mi zdi, da vlozek ni glih sorazmeren z rezultatom, ce je posnetek ze v osnovi slabsi. Nekako potrdi :) 
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 22:32
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Poslušal unih 6 posentkov (na ene bolj osnovne M-Audio studijske monitorje), sicer na hitro ker mi ni dobra muzika in 3x sm zadel 320kbps MP3, 2x WAV in 1x 128kbps MP3 (Coldplay - itak vse 3 verzije zvenijo zanč hehe). Po mojih izkušnjah z MP3-ji (prve sm dobil na enem CD-ju že konec 90ih) je tako da se pri 128kbps, sploh pri činelah, takoj opazi razlika VS WAV/CD audio. Pri 192kbps se že ful boljše sliši, višje oz. pri variable bit rate pa itak še boljše. Pred ful leti sm svojo CD zbirko zripal v 128 MP3je in kasneje zbrisal vse in znova zripal v 192 (večji diski postali cenejši), kasneje pa v VBR (128-320kbps). Kar se tiče YT audia sm pa ful prebral o tem 2 leti nazaj preden sm uploadal Metalizator demo (ampak že ful pozabu), kar se spomnem je v glavnem to da YT naredi svojo kompresijo in da je treba uploadat uncompressed WAV. Pa da je YT tudi spremenil neki zadev s časom, včasih je bil baje za HD video narejen 192kbps audio, zdej menda spet 128kbps, nisem 100% in ne da se mi it spet čekirat, bom pa spet mogu ko bom šou kej uploadat...


Ja sam kako spravit wav v mp4? :D ali pač kak drug media container. K mp3 ima AAC za audio in uni gre do 500 pa še neki kbs. Vsaj v Sony Vegas 13. Moram pogledat, k mam doma novejši komp z novejšim Vegasom - do kam gredo od unega audio settingsi.
Mene recimo zanima - v primeru, če ima YT še vedno 192kbs standard, a to pomeni, da če ti daš gor audio v 192kbs YT pusti to pri miru?

Sicer mism, da sm sam podobno opazu, da je nekje okol 192 kbs meja.

Jst sm si CDje zripal kar v 320kbs. jbg, saj so dost velki diski zdaj. Moja mapa z glasbeno zbirko je 270GB, s tem, da mam še vse možno zraven - od popa, rocka, rapa, elektronske, blues in ne vem še česa....Največja fora je pa v tem, da je skor ne poslušam. Imam samo za zbirko. Muzko poslušam pa 99% it Youtube LOL. Na Spotify se pa ne morm spravt. Ima boljšo kvaliteto, sam mi je za umret beden.
Pa določene stvari ala Testament - First strike still deadly sm si kar v flac dal :D Flac je zakon <3


@ Atuin - 5k za kable? :o kakšne to? En Italjanski page sm gledal,
https://www.facebook.com/ricable/
https://www.ricable.com/
Sam bi jih moral pa neki nabrat, da bi 5k ven pršl :D

Sicer se za moje pojme ful splača investat v kable. Mogoč ne ravno 5k no , ampak fajn je kupit vsaj mal boljš, k čist osnovne. Se hitro pozna razlika.
Sploh če je več kablov v verigi en za drugim se začnejo seštevat razlike in pol na rit padeš.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 22:33
* in će spet : :D

Originally posted by Heml Heml wrote:

K mp3 ima AAC za audio in uni gre do 500 pa še neki kbs.


mp4 sm mislu, ne mp3
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2022 at 23:15
Originally posted by Heml Heml wrote:

Ja sam kako spravit wav v mp4? :D ali pač kak drug media container. K mp3 ima AAC za audio in uni gre do 500 pa še neki kbs. Vsaj v Sony Vegas 13. Moram pogledat, k mam doma novejši komp z novejšim Vegasom - do kam gredo od unega audio settingsi.


WAV v MP4 spraviš tako da nastaviš linear PCM za audio (in izbereš setting, recimo 48kHz, 16 bit), preden nardiš rendering v MP4. DaVinci Resolve podpira to (in če se prou spomnem je free), za Sony Vegas pa ne vem.

Originally posted by Heml Heml wrote:

Mene recimo zanima - v primeru, če ima YT še vedno 192kbs standard, a to pomeni, da če ti daš gor audio v 192kbs YT pusti to pri miru?


Ne vem, ampak pomoje da kej nasere.
FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2022 at 09:03
Sm si častil še eno poslušanje, tolkrat mal bolj zbrano in mi je predvsem zanimivo to:

Na solidni 8 kanalni Behringer zvočni z Audio technica ath-m50x tudi v drugo nisem bil neki uspešen.
na Bluetooth slušalkah Samsung galaxy buds pro sem zadel 5/6, tist zadnji pa je bil 320kbps.

Kar je najmanj čudno, glede na to da se zvok po BT ravno tako kompresira. 
Največ razlike se sliši v basu, ki pri WAW potuje nekako ločeno od ostalih frekvenc, kar se pri kompresijo bolj zlije skupaj. 

V teh izbranih primerih me sicer razlika ne prepriča toliko, da bi se gnal izbrati WAV za vsako ceno. Mp3 je kr luštn format.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Oct.2022 at 14:21
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:



WAV v MP4 spraviš tako da nastaviš linear PCM za audio (in izbereš setting, recimo 48kHz, 16 bit), preden nardiš rendering v MP4. DaVinci Resolve podpira to (in če se prou spomnem je free), za Sony Vegas pa ne vem.


Zanimivo tole. Bom počekiral glede tega. Pri Vegasu, mism, da je samo AAC znotraj mp4.
Podpira sicer Wav export, ampak mism, da ne znotraj mp4, čeprav si bom še enkrat počekiral.
Takrat se spomnim, da sem mislil, da znotraj mp4 na splošno ne more bit PCM [wav].


Quote

Ne vem, ampak pomoje da kej nasere.


haha. YT neki izravnava glasnosti po ne vem kakšnem algoritmu. Sicer pa se mi zdi logično, da bi recimo 192 kbs pustil pri miru, če je njegov standard 192 :D No če bi mel PCM audio, pol ne bi blo panike, ker bi YT kompresijo izvedel prvič. Meni se zdi problem, ko dela kompresijo iz kompresiranega audia.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Oct.2022 at 14:29
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Sm si častil še eno poslušanje, tolkrat mal bolj zbrano in mi je predvsem zanimivo to:

Na solidni 8 kanalni Behringer zvočni z Audio technica ath-m50x tudi v drugo nisem bil neki uspešen.
na Bluetooth slušalkah Samsung galaxy buds pro sem zadel 5/6, tist zadnji pa je bil 320kbps.


Behringer je bad :D Te slušalke imam sam in se mi ful ne dopadejo, je pa res, da nisem slušalke guy.

Po mojem je dost pomembno to, na kateri sistem si navajen in ne samo kvaliteta predvajalnika.

Quote
Kar je najmanj čudno, glede na to da se zvok po BT ravno tako kompresira. 
Največ razlike se sliši v basu, ki pri WAW potuje nekako ločeno od ostalih frekvenc, kar se pri kompresijo bolj zlije skupaj. 

V teh izbranih primerih me sicer razlika ne prepriča toliko, da bi se gnal izbrati WAV za vsako ceno. Mp3 je kr luštn format.


Saj je ni po mojem no.

Ajt res izostrena ušesa I guess slišijo razliko nad 200kb, jst osebno je večinoma ne [še posebi na 320]. Tudi zadnič, ko sem mism, da trofu 4 wave od 6ih, za nobenega razen Jay Z, nisem bil neki lih 100%. :/

Meni se mp3 medij čist dopade in je po mojem po krivem tolk kritiziran v raznih audio memih in od strani raznih audiofilov. Če je narejen in iz originalnega wav fila je čist kul. Odvisno zakaj in kako se uporablja.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Oct.2022 at 14:12
Včer sm šou še enkrat poslušat na moj hifi, k sm ga ful navajen.

Tokrat 5 od 6 zadel wav in enega kliknil na 320kbs.
Vzel sm si še mal več časa. Dejansko se da slišat. Tokrat sm bil kr prepričan, ko sm klikal. Zajebal sm pa edino unega, k ga prej 2x nisem. Jay Z sm kliknu na 320kbs. LOL Ta je bil edini, k sm ga mal na hitro kliknu, k sm si reku "no sj ta je na izi, k sm ga že 2x ujel".
Dejansko mi je ratalo najt razlike celo pri Neil Youngu. Un je bil men najbolj zajeban. Škoda, k nimajo večje banke samplov, da ne bi bli skoz eni in isti komadi, pa da bi jih šou enih 10 čez.
Sploh bi blo pa zakon, da bi še svoje naložu gor, napisal, kaj je kej in sebe potestiral na svojih lastnih posnetkih :D
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2022 at 18:36
Originally posted by Heml Heml wrote:

Zanimivo tole. Bom počekiral glede tega. Pri Vegasu, mism, da je samo AAC znotraj mp4.
Podpira sicer Wav export, ampak mism, da ne znotraj mp4, čeprav si bom še enkrat počekiral.
Takrat se spomnim, da sem mislil, da znotraj mp4 na splošno ne more bit PCM [wav].


Ne spomnem se 100% al je bil v MP4, al MOV, al mogoče kak drugi format takrat preden sm uploadal na YT, ampak audio je bil PCM (lossless). Spomenm se da sm se kr namatral da sm to najdu, ampak sm vztrajal lih zarad tega da se ne kompresira 2x. DaVinci Resolve v glavnem.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Madafaka View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Madafaka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jan.2023 at 11:02
Živijo folk! Ne vem, če je ta prava tema sam vseeno. A poznate koga, k bi spravu musko s kaset in LP v digitalno obliko (mp3 al pa FLAC...)? Pa da bi bil tudi v tej digitalni obliki zvok kvaliteten? Hvala
Raul artista, siempre Madridista!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jan.2023 at 12:46
Se pridružujem vprašanju! Thumbs Up

Imam nareč original kaseto, ki kasneje ni bila nikoli izdana v digitalni obliki oz. na laserskem nosilcu ali kako se že reče ploščku (CD-ju) LOL in bi jo res rad še kdaj poslušal... moj kasetar oz. več njih, ne vleče več kaset. Kar zna biti problem tudi pri ripanju v mp3 ali FLAC, če so kasete "zarustale". Včasih smo jih malo presukali svinčniki ali na roke/cunje, ne vem ali te zadevce sploh še delajo. Načeloma bi trak moral še trajati.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jan.2023 at 13:47
to bi načeloma lahko tud jst uštimal, res pa je da nimam več kkšne fajne komponente s kasetarjem odkar sem se preselil.. 
včasih pa vem da je 4ka papirnica v kranju imela to storitev
Back to Top
Madafaka View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Madafaka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2023 at 10:20
"to bi načeloma lahko tud jst uštimal, res pa je da nimam več kkšne fajne komponente s kasetarjem odkar sem se preselil.. 
včasih pa vem da je 4ka papirnica v kranju imela to storitev"

Kaj pomeni načeloma? Verjetno tudi drži, da če kasetar ni kvaliteten, pol tud digitalni zapis ne bo kvaliteten?
Raul artista, siempre Madridista!
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2023 at 10:31
V LJ to počnejo v VOM-u, v pasaži Čopove na Nazorjevo ulico v centru Ljubljane (btw. kakšna nagnusna nesortirana skladiščna ropotalnica je postal ta nekdaj tako lušten second hand music shop) - ne poznam pa njihovih cen.

edit.
Evo, na bolhi imajo oglas in kontaktne podatke, pa se lahko pozanimaš, če bo za nekaj digitaliziranih kaset potrebno prodati ledvico ali pa bi šlo brez.

Vse dogovore in prevzeme vaših spominov delamo osebno na lokaciji v centru mesta LJUBLJANA na Čopovi ulici 14 v pasaži iz Čopove v Nazorjevo ulico. Tel; 01 2527921, 030678953
Odprti smo: PON PET 10-13h in 15-17 ure. SOBOTA 10h-13h



Edited by Speadge - 17.Jan.2023 at 10:43
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2023 at 12:47
Matr, kje so cajti Vinilmanije... Zdaj recimo, da na tisti zapuščini "gradi" Spinvinyl (čeprav nima nobene povezave s prej omenjeno štacuno). Je pa tako kot prva tudi Spin~ v istem koščku LJ (no dobr, ~manija je bla na Gornjem trgu, Spin~ je pa ob Ljubljanici).


Edited by Mrtupevc - 17.Jan.2023 at 12:49
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2023 at 17:33
Zadnjič sem po poti z biciklom nekje stresel iz žepa polnilno postajco od Galaxy Buds Pro. 
S tem so takoj ob sprznenju postale neuporabne - sem jih dal na bolho, morda se pa najde kdo, ki je izgubil slušalke, ima pa postajo... no in sem našel nekoga, škoda bi bilo, da gre popolnoma delujoča elektronika v kanto... 

No že naslednje jutro sem obolu... totalno se mi je porušila rutina.. Nisem šel brat na balkon, ker sm se navadil na jazz v ozadju in ta active noise cancellation. Nisem šel tečt, ker rabim knjigo poslušat zravn etc.. (temu se dejansko reče naked running - da pustiš vso elektroniko doma) 

No, vmes spričo zadovoljstva z tem parom slušalk nisem kej dosti spremljal novosti... in ugotovim, da je na voljo že Galaxy Buds2 Pro.


Sem jih šel nabavit naslednji dan, rabil vzpostaviti rutino nazaj.
WOOOOOOOOOOOOOOOOW. 

Kakšn upgrade! Skupaj z Samsung telefonom zadeva predvaja 24bit, imajo nek svoj hišni codec... Bas zatrese možgane, precej so glasne, izboljšan je noise cancelation in transparent mode je supr, ni več prisotnega šuma. 

No, v transparent mode naj bi bil prvak Apple z svojimi novimi podsi, najboljši noise cancelation pa naj bi mel Sony. 

Zvok, dizajn, prileganje ušesu... to so pa zrihtal v nulo. 
Tale tip ima zabavne reviewe :)

Back to Top
Schmts View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schmts Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 10:02
Ti presnet ja, jst sem tudi usjal Galaxy Buds Pro pred kakšnim tednom in bo priporočilo še več kot prav pršlo. Tud mene je mogoče pri prvi iteraciji mal motu prešvoh noice cancelling in mal flat zvok ob poslušanju muzike.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 10:17
A si izgubil oboje, slušalke in postajo?

Še par opažanj po nekaj dneh uporabe:
- tečt se da lepo, ne drsijo ven
- zdej ko imajo air "zračnik" proti pritisku se mi zdi, kot da mi malo piha v bobnič na kolesu
- experimental (labs) tap edge deluje nekoliko slabš, ker je slušalka manjša
- kar se tiče zvoka sem še kar precej presenečen kako lepo so ločene frekvence.. pri kkšnih tolkalnih zadevah imam res občutk, da mi fizično igra več posamičnih inštrumentov v glavi

ANC mi je boljši in transparent mode naravnejše, menda pa ne pride blizu applu. aktualno le, če si v njihovem ekosistemu. 

Review od istega tipa:

Back to Top
Schmts View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schmts Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 10:34
Mja, oboje mi je verjetno v taksiju zlezlo iz žepa od plašča. Valda sem prijavil na lost&found, ampak sanja svinja kokuruz, da jih še kdaj vidim. Mi je že mal žal, da nisem mel skoz pripete ob pas. Da manj drsi iz ušes se sliš tud super, lani sem moral na vsakih 5min popravljat in imet touch zaklenjen tud če sem tekel s kapo.

Na koncu dneva tud Samsung zaklepa stvari v svoj ekosistem, tko da pač kupiš kar ti je relavantno. :)
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 12:16
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

(temu se dejansko reče naked running - da pustiš vso elektroniko doma) 


?!

Fak prou zadržujem se zdele..... LOL

"naked running" - how about RUNNING?
Men osebno je tečt s slušalkami, k da bi pil kavo s sladkorjem. Doživetje uničeno.
Also - noise v ušeih niža "situational awareness", ampak mism, da je to NPCjem neki totalno nepomembnega.

In še meni osebno, če bi mel naušnike med tekom se zdi, k da bi se kar prebrnu. Prvo mi je totalni filing, da si konektan na okolje in sluh je del te izkušnje. Zdi se mi, da človek lepše lovi ravnotežje, če si pomaga s sluhom, med tem, ko te noise v ušesih zavije v izoliran mehurček. Ajt, če bi na traku teku in imel speljan noize v glavo še ne rečem, k si tako ali tako v svojem svetu....

"NAKED RUNNING" LOL I thought it was called streaking...LOL
Isto velja za hajking. Jst grem v naravo, da se odklopim od elektrike. Večinoma ne vzamem niti telefona. Zvok narave je del doživetja.

---------

Glede te teme. Lani sm si za v dnevno upidzil Yamaha HS8W par + en focusrite 2 kanalni konverter / kartico + 2 XLR jack ornk kvalitetna balansirana kabla + 2 stojali. Vse skup okrog čuka, za kar bi v bistvu že dobu soliden HIFI. Pogrešal Yamahe od kar sm jih 2014 prodal. Zvok zadovoljiv. Všeč mi je, kolk low enda pumpajo te zvočniki, kljub temu, da jih priporočajo v kombinaciji z extra wooferjem.

Lani sem dobil en zelo soliden HIFI Sony ojačevalec, tako da bom svoj studijski HIFI setup letos vrjetno poupgrejdal z enimi dostojnimi zvočniki. Že 11 let furam en zelo povprečen HIFI v sobi poleg CTRL sobe, ki pa sem ga nenormalno navajen do te mere, da ne bi mogu več zmixat komda, brez, da bi ga čez ta HIFI za backrgound check poslušal. Muzko dovaja noter še en starejši super Focusrite konverter [te kartice ne morem zadosti prehvalit glede price / performance]. Zelo priporočam.

Ne vem zakaj, ampak slušalke na splošno mi ful ne sedejo, čeprav bi mi v mixanju zelo prav prišle, ker mam v kurcu CTRL Room, k kaže nerealno low end sliko :(
V CTRL sobi pa že 8 let RME core -> RME ADI -> SPL Ctrl -> Dyn Audio par + Adam par. Planiran je upgrade na nov konverter in nakup Focal twin6 par + 1 woofer.



Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 14:41
Mnja, analogija je nekako času primerna.. naša generacija je dobivala prve 286 računalnike v začetku osnovne šole, telefone so postali redno videni v drugi polovici - klub temu se štejem, da smo še nekako poznali življenje brez - v tem oziru izraz "naked" razumem kot primeren - elektronika je že tolk vraščen del modernega trans-humana, da se biti brez nje dojema kot golo, za ven neprimerno. 

Js nism nč kej posebi ponosen na tist svoj tantrum, da sm se moral ob izgubi slušalk takoj vrnit po isti poti nazaj prečesat vse, potem pa tako, ko sem sprejel, da jih ni več še isti večer poklikal Samsungovo spletno trgovino.. in nisem mogu počakat niti 5 dni, da jih dostavijo.. sem šel jih kupit v lokalni bigbang za 50e ceneje, paket sem pa zavrnil. Kar me na nek način že vmešča v to generacijo tehnoloških odvisnikov. 

kar pa se tiče narave... jst nimam stroge ločnice med mestom in naravo pri svojih vsakdanjih športnih udejstvanjih. tečt začnem ko  stopim iz bloka in potem dosežem nek trail čez gmajno sčasoma.. skratka pol poti bi poslušal promet - neprijetno.

morm pa rečt da precej malo muske poslušam, večinoma knjige natikam in to mi je čist fino skupaj z rekreacijo. sploh na biciklu mi je dbest.

kar ne pomeni, da ne znam uživat v naravi sam to se morm kr fajn zavlečt v en gozd, dovolj globoko da se ne sliši ceste.. čeprov časoma mi tud v takem okolišu sede kkšn ambiental.

mel sm eno obdobje sicer k sm mel filing predvsem ponoči, da se mi meša.. kot da bi imel živce čist preveč reaktivne... to je bila posledica življenjskega stila, ko sm do 4h zjutri nekaj programiral ali delal v blenderju in potem nadaljeval zjutraj do popoldne job, potem pa po kratki rekreativni pavzi ponovi vajo..so se leta nespanja, izpostave svetlobi monitorjev in kompresije hrbtenice manifestirala  v enem čudnem stanju, ki bi jo še najlažje opisal kot okvaro živčnega sistema.

rešitev je bila dokaj preprosta - ratezne vaje + pazi to.. čepki za ušesa! ko sm se spričo prenasičenega živčevja nehal zbujat ob vsakem zvoku so se stvari lepo stabilizirale nazaj. iz tega vidika  tudi zelo cenim te slušalke z noise cancellationom, ki mi v večji meri dovolijo potunkat svoj fokus v nekaj... naprimer branje... me precej bolj notr potegne zjutraj čitat v izolacijii z kkšnim ambientalom al pa manj nasikanim jazzom... kot pa poslušat promet.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 16:11
Kakor komu sede. Tudi sam imam nezdrave navade. Pač un izraz "naked running" se mi je zdel bizaren. Sigurno boljše laufat s slušalkami, kot se ne sploh gibat in cel dan sedet, sam kar se mene tiče rabim bit v stiku z okoljem, ker te iskreno lahk s slušalkami zbije npr. avto :D jst hodim po 1 trasi zelo redno, k je že tako precej nevarno, kljub temu, da nimam slušalk.

Drugač je muzka imo tud droga in sam osebno jo zadnih 5 do 10 let poslušam za enih 50% manj, kot včasih in takrat bolj z užitkom.


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 16:47
Ja, to dojemamo precej različno in tud pogledi na to so lahko precej ostri, slušalke v prometu. Recimo kolega prav da mu je po pločniku hodit neprijetno s slušalkami.

Jst jih imam skos notr in na delu poti, kjer se morm izpostavljat avtom vključim ANC. Iskreno pa hrup motora oz. gum itak do neke mere pride čez. Knjigo še zmer lahk poslušam. Sploh pa imam tud špegl in vidm kaj se dogaja. Tudi v avtu načeloma ne slišiš kej dosti prometa od zunaj. Če me bo kdo nabasal me sigurno ne bo zaradi slušalk.

Se mi zdi da je s pozornostjo v prometu precej drugih dejavnikov.. recimo samo danes se mi je 2x zgodilo da sem imel skupine pešcev na kolesarski-sprehajalni poti. Nihče ni imel slušalk, so bli pa nekako zasanjani vidt... in te dejansko ne opazi dokler se ti pred njim ne ustaviš in šele ko njegov korak zadane ob gumo se zbudi iz nekega čudnega sna.. mogoče je pa čist res to o NPCjih? meme-šalo na stran, ta zombiewalk se ne spomnem, da bi videval nekih 10 let nazaj, zdej pa se mi zdi kar pogost. 

Edited by frogstomp - 21.Feb.2023 at 16:49
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2023 at 19:48
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


Se mi zdi da je s pozornostjo v prometu precej drugih dejavnikov.. recimo samo danes se mi je 2x zgodilo da sem imel skupine pešcev na kolesarski-sprehajalni poti. Nihče ni imel slušalk, so bli pa nekako zasanjani vidt... in te dejansko ne opazi dokler se ti pred njim ne ustaviš in šele ko njegov korak zadane ob gumo se zbudi iz nekega čudnega sna.. mogoče je pa čist res to o NPCjih? meme-šalo na stran, ta zombiewalk se ne spomnem, da bi videval nekih 10 let nazaj, zdej pa se mi zdi kar pogost. 


Vsak se kdaj zasanja in se mu zjebe pozornost. Men to ni nobene panike in počakam in se prilagodim, če sem le sposoben zadosti hitro dojet, kaj se dogaja. Zato pravim, da mi "situational awareness" veliko pomeni zunaj.

Jst ne sodim ljudi za NPCje po zunanjosti, ali temu, da so v prometu zasanjani, ker je lahk 100 razlogov, zakaj niso dogajanju v tistem momentu posvetili pozornosti.

NPC se pokaže takrat, ko je soočen s kognitivno disonanco in njegovim načinom odziva na to. Sem prav za foro vrgel skup en text definicije NPCja v Zeitgeist debati. Da ne bo pomote - upirajo se mi debili, ki po raznih rakavih omrežjih tipa "t!k tOk" nadlegujejo in označujejo random folk za NPCje. Mi je pa fino, da če nekoga okličem za NPCja na podlagi daljše debate z njim, tudi definirati, kako jaz razumem ta termin. Pri defeniciji sem se deloma oprl na izrazoslovje, ki ga je v nekem random 4chan postu kazal Brett Bender v enem od svojih videov. Specifično termin "herd consensus". In seveda gre za abstraktni pojem, ki v končni fazi lahko deloma velja za kogarkoli od nas v katerikoli situaciji v določenem % in ni vedno 100% eksakten. Mism, da če koga kej premočno triga in se vidi v njem, pol je večja vrjetnost, da je sam NPC.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2023 at 11:24
Pa je dejansko brezžični tech napredoval do te mere, da se tile bluetooth bud-i lahko primerjajo z običajnimi, žičnimi IEM-ji? Vedno slišim mantro da zvok, ki ga prenesejo, ni dovolj kompetenten za resne primerjave. Nisem pa se sam nikoli prepričal na lastna ušesa, še vedno prisegam na klasiko.

Sem se pa sam v zadnjih 2 letih bolj potopil v »head-fi« hobi, v lasti imel cca. 20 različnih parov (in ear) slušalk, različnih cenovnih razredov (nisem šel preko 700€ meje, že ta cifra mi je bila banalno visoka, saj sem vedno sledil »bang for the buck« orientaciji) in različnih »zvočnih podpisov«. Me pa posledično kar malo zmoti, ko nekdo opiše zvok slušalk kot »dober«. S tem ne pove kaj dosti, saj obstaja celoten spekter zvočnih podpisov. Nato pa nekdo po priporočilu kupi te »dobre« slušalke in dobi nekaj polarno nasprotnega od pričakovanj. Kje je bas? Aja, ta par slušalk je analitične, nevtralno-svetle narave, ups.

Da ne bom dokončno zašel, morda kdo ve ali na domačih tleh sploh obstaja kak ponudnik elektronike, ki ima soliden asortiment slušalk, istočasno pa omogoča testiranje le teh? Mislim asortiment izven Sony, Sennheiser, Beyerdinamic okvirjev. Dvomim, tako da smo žal obsojeni na kupovanje na slepo. Čisto nasprotje nekaterim V. Azijskim državam, kjer imajo specializirane prodajalne v katerih lahko na enem mestu stestiraš na stotine različnih IEM-ov, pobereš najbolj godni par in voila. 

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2023 at 17:12
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

A si izgubil oboje, slušalke in postajo?

Še par opažanj po nekaj dneh uporabe:
- tečt se da lepo, ne drsijo ven
- zdej ko imajo air "zračnik" proti pritisku se mi zdi, kot da mi malo piha v bobnič na kolesu
- experimental (labs) tap edge deluje nekoliko slabš, ker je slušalka manjša
- kar se tiče zvoka sem še kar precej presenečen kako lepo so ločene frekvence.. pri kkšnih tolkalnih zadevah imam res občutk, da mi fizično igra več posamičnih inštrumentov v glavi

ANC mi je boljši in transparent mode naravnejše, menda pa ne pride blizu applu. aktualno le, če si v njihovem ekosistemu. 

Review od istega tipa:


Kolk časa zdrži baterija?
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2023 at 12:23
@devlin: 

baterije v slušalkah cca 5 ur, škatljica je tudi powebank za dodatnih 20 ur. jst jih odlagam na brezžični polnilnik, ampak pri redni uporabi to rabim narest enkrat tedensko. 


Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2023 at 15:42
Tnx, jaz imam dvojne jblke, ker v enih že felša baterija, morajo da zdržijo 8 ur, če mi v službi kdo spuli živec, da prešaltam na slušalke in mu magari tako 8 ur pasivno agresivno sporočam, da mi ni do debate z njim..... Ene so starejše ne vem več ker model, druge pa so nove reflectflow IP68. Sem dal skoraj 200 evrov a nisem preveč zadovoljen. Lezejo iz ušesa in če jih potisnem noter hkrati izklopim zvok, ker imajo brezstični knof gor. Sicer se da nekaj prenastavit program ampak se mi še ne ljubi zajebavati s tem. Zdijo se mi pretihe, ampak jaz ko poslušam muziko rad vidim da res poka. 
V glavnem bom kar na starejšem modelu, dokler ne bo crknil in imel te za rezervo in za doma Confused




Edited by devlin - 06.Mar.2023 at 15:44
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2023 at 15:22
Fucking crap ej, se še odločam, ali končujem svojo dolgoletno zvestobo samsungu al sm upravičen do tega, da si pač ukradem, kar mi pripada.

Tiste slušalke, ki sem jih naročil na samsung strani in zavrnil paket (predhodno dogovorjeno), ker sm jih neučakano šel kupit v Big bang vmes.. še dasn po enem mescu nisem dobil vrnjene kupnine. Prav tako mi je crknila polnilna škatljica novih Buds2 Pro, po dobrem mesecu uporabe. Ne polni ne na kablu ne wireless. Sepravi so slušalke neuporabne. Nadomestna škatlica je v vrednosti 3/4 novih. Kakšno zajebavanje. Garancija, če bodo odobrili.. si vzame pol 2 mesec časa, da to popravijo. Bigbangov support tudi ne odpiše. Dns bo težk dan zame in ga bom zatežil še parim ljudjem. 

Bom skušal prefurat dan, sm zbrskal ene stare semi-wireless JLB za 30e, in jih po nekaj tonih izpulil iz ušes. Kakšna razlika v zvoku, prov ne morm :S

EDIT: je prov, da napišem razplet dogodkov, kot se je zgodil po tem, ko se je ihta polegla:
- sem spisal en prijazen mail na Samsung in dobil vrnjeno kupnino naslednji dan. Skratka samo spomnil na postopek, ki sem ga sprožil mesec nazaj.
- v Bigbangu sem dobil original račun na podlagi bančnega izpiska plačilne kartice, s katerim sem potem sprožil garancijski postopek. 
- ker jih uporabljam precej in so nanje vezane mnoge dejavnosti (poslušanje knjig, jutranje meditacije in treningi, kolesarjenje, tek etc) in ker mi je res dbest zvok.. sem kupil še ene. Ko dobim tiste popravljene se bom odločal al jih bom prodal, podaril ali imel za rezervo. 

Edited by frogstomp - 23.Mar.2023 at 14:04
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2023 at 08:14


Prov nimam taprave audiofilske hifi izkušnje, en cajt sm mel na klasičen glasbeni stolp neke mal bl orng 3-ssitemske Jensen zvočnike priklopljene... Ampak ej, tele reakcije me pa zamikajo da bi probal :)

Zaenkrat si ne znam čist razložit kako to da mi na enih hi-end bluetooth slušalkah zvok neizmerno bolj sede kot na Audio-tehnica ath-50x 0_o
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,422 seconds.