Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Razumevanje in doživljanje metala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Razumevanje in doživljanje metala

 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2016 at 09:43
Ej, men v prejšnjem postu vse lepo špila, sm probu firefox, opero... Dela - mogoče kdo flasha nima posodoblenga al neki... Drgač sm pa nalimal v tem vrstnem redu:

1. Marduk - Scorched Earth
2. Iron Maiden - Afraid to shoot strangers
3. Vader - Cold demons
4. Sodom - Agent Orange
5. Megadeth - Rust in peace...Polaris


P.S.: Zdej sm neki sčaru - bi moglo delat?


Edited by Mrtupevc - 26.Nov.2016 at 09:48
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2016 at 12:27
Zej dela vse tut v Chromu, včer tut men ni prkazval komadov, čeprav je bil predvajalnik embedan.

Drgač pa ko že Marduk omenjate, se vedn spomnem še na tale album:



In pri debati o vojni in metalu seveda ne gre brez Bolt Thrower.




Edited by Lif. - 26.Nov.2016 at 13:01
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2016 at 13:51

Yeah, zdej se pa vidi.Thumbs Up


Poleg BT lahko dodamo še ...



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2018 at 13:04


par dni sm že čist preč od tega komada... sicer je še čist mal metal, ampak.. lirična moč in izvedba 0_o
enostavno tako odpeto, da razumeš. in to tako intenzivno, da bi kr zavekal. becker & co, keri bogovi ej


Edited by frogstomp - 16.Aug.2019 at 13:21
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Aug.2019 at 13:21

metal ted talk :)
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2019 at 21:42
Preletel na hitro, tip v bistvu govori o thrash besedilih, večinoma imajo trešerski bendi besedila z družbeno/politično tematiko (slišal sm da je omenu Metallico, Xentrix in Kreator). Drugače pa nikoli nism štekal metalcev, ki niso plešasti in si vseeno ostrižejo čupo - če si preveč "odrasu" za čupo, potem pa ne strašit v metalskih majcah okrog. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2019 at 12:02
Sej ne da 95% vprašanih nima Metal majce, ampak sej nima veze zvrst... Neverjetno.



FUCK THE WORLD
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2019 at 14:07
Ja, tale posnetek je iz te ''core/post'' scene in se ne bi čudu, če velik teh ljudi doma sploh ne posluša kj dost teh bendov, k majo njihove majce. Ta scena je vsen zlo osredotočna na redno vzdrževanje in posodobitve svojga lifestyle-a (predvsem imidž-a) in druženje - tko, da nimajo tok cajta za samevanje doma in konkretno poslušanje muske. Dost tak hipsterski način življenja v primerjavi s povprečnim metalcom.
Kar se pa tiče naštevanja komadov od svojih priljubljenih bendov ... to pa pomoje težko kj dost pove o tem, kolk ti je en bend všeč. Men recimo 30 let nazaj al pa 20 let nazaj ni blo problema naštevat večine komadov od najljubših bendov - takrat sem vsak (dober/odličen) album preposlušal miljonkrat in zravn še velikrat pogledu na ovitek od kasete al pa cd-ja in spotoma prebral ime komada, včash pa prebral še kšn besediw. V zadnjih 20ih letih pa se mi je nabral še tolk velik odličnih bendov/albumov, da se v glavi začne počas vse mešat in se včash ne morm spomnt imena od komada, k mi je že 30 let odličen LOL 
Res je pa tud, da jz nkol nism biw člowk, k ga zanimajo besedila komadov in naslovi komadov - jz sm zmer padal na naslovnce od albumov/demotov in kakršnokol kul grafično zadevo v knjigci Approve
Pa tud to igra vlogo, kolk različnih zvrsti poslušaš - en k posluša skor sam heavy al pa black metal, bo mew zihr velik manj majc in muske za poslušat kokr pa en, k posluša vse od metala - s tem ma prvi tud velik manj šans, da se ne spomne naslovov komadov al pa jih pomeša Smile
Važna je pa itak muska in ne črke - jz znam na pamet miljon različnih metalskih komadov, poznam vse melodije, solaže, prehode in ritme na bobnih, vse screame, odlično kruljenje in nasploh zakon vokalne linije - AMPAK naslova od komada se pa velikrat ne morm spomnt, pa, če me ubiješ LOL 
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2019 at 19:08
Hm, zanimivo, si nebi mislu da je tako... Verjetno odvisno kak tip človeka si, kako ti delajo možgani... Js vem vse meni drage albume in komade na pamet, naslove, pogosto tudi trackliste, glasbo samo pa sploh... Ampak si tudi na splošno npr. ful datume zapomnem, tako da bo mogoče to tudi kej povezano... Sej včasih smo delali tle gor razne Metal kvize, zvočne in slikovne, zanimivo za reševat - bi še kakega. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2019 at 11:07
uh jst tud zatrokiram če sm tko off guard najdeš, sploh če sm v drugih miselnih procesih. recimo, fates warning, največji fen, bil na 5-6 koncertih, parallels plata mi je bla soundtrack lajfa.. ampak tkole sred delovnika, k mi šiba koda čez možgan, mi prov zrine vse ostalo ven.. se nism mogu 3 naslovov spomnit učer.. weird... :S
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2019 at 16:58
Heh zanimivo, mene pa lahko pomoje zbudiš na MMOA v šotoru ob 8:00 (po 15 min spanja) in ti bom vse naštel.

FW mi niso najljubši bend, so mi pa dobri in Paralells mi ni naj plata, niti top 3 od njih ne, mi je pa dobra. Zdej takoj bom po spominu napisal par komadov ki mislim da so na Paralells, ne bom goljufal:

Eleventh Hour
Point Of View
Road Goes On
Don't Wait For Me
Life In Still Water
Island In The Stream

FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2019 at 17:01
Prečekiral, ni vse 100% prou, ampak kr dobro zadel par glavnih komadov. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2019 at 18:59
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Hm, zanimivo, si nebi mislu da je tako... Verjetno odvisno kak tip človeka si, kako ti delajo možgani...


dvomim, da je odvisno od delovanja možganov.
kot je Gmajnar opisal: včasih smo se dosti bolj poglobili, se dosti bolj zanimali in zato smo si tudi dosti bolj zapomnili. danes konzumiram glasbo podobno kot je napisal Gmajnar iziroma podobno kot jo delajo Mgla - poznam album in vem približno številko pesmi.
saj je pa ja tudi logično, da je tako. včasih smo poslušali 20-30 albumov vedno in vedno znova, danes pa je to večkratnik tega števila, saj imajo določeni bandi že samo skoraj toliko albumov - pač malo karikirano povedano.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2019 at 07:35
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Hm, zanimivo, si nebi mislu da je tako... Verjetno odvisno kak tip človeka si, kako ti delajo možgani...


dvomim, da je odvisno od delovanja možganov.
kot je Gmajnar opisal: včasih smo se dosti bolj poglobili, se dosti bolj zanimali in zato smo si tudi dosti bolj zapomnili. danes konzumiram glasbo podobno kot je napisal Gmajnar iziroma podobno kot jo delajo Mgla - poznam album in vem približno številko pesmi.
saj je pa ja tudi logično, da je tako. včasih smo poslušali 20-30 albumov vedno in vedno znova, danes pa je to večkratnik tega števila, saj imajo določeni bandi že samo skoraj toliko albumov - pač malo karikirano povedano.


Ah, mal pa je... če si avtist, si avtist :)
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2019 at 20:39
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Hm, zanimivo, si nebi mislu da je tako... Verjetno odvisno kak tip človeka si, kako ti delajo možgani...


dvomim, da je odvisno od delovanja možganov.
kot je Gmajnar opisal: včasih smo se dosti bolj poglobili, se dosti bolj zanimali in zato smo si tudi dosti bolj zapomnili. danes konzumiram glasbo podobno kot je napisal Gmajnar iziroma podobno kot jo delajo Mgla - poznam album in vem približno številko pesmi.
saj je pa ja tudi logično, da je tako. včasih smo poslušali 20-30 albumov vedno in vedno znova, danes pa je to večkratnik tega števila, saj imajo določeni bandi že samo skoraj toliko albumov - pač malo karikirano povedano.


Ja, mislim da bo res nekaj glede načina poslušanja. Tako kot se je poslušalo vačasih, manj bendov/albumov, pa te močno, napram danes, več vsega pa bolj površno... Takrat se je poslušal Metal v globino, zdaj pa bolj v širino. Js še kr po starem poslušam, vsako stvar posebej in se poglobim - kar mi je res všeč seveda. Na YT samo počekiram nove stvari in če mi ni res všeč, se ne poglaljam oz. niti površinsko ne poslušam ker mi to ni.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2019 at 23:06
Pozabljamo še en faktor okoli naslovov komadov, itd. Včasih smo le te zapisovali na roke, delali ovitke kaset, itd... Pa premetavali po rokah naslovnice plat/CDjev z besedili. Še posebna poslastica je bila kakšen priložen booklet.
Da niti ne omenjam kako manj dostopno, ter posledično bolj dragoceno je bilo vse skupaj. Prvi, ki je dobil kaseto/CD, je šlo skozi roke celotne druščine, dokler vsi nismo imeli na svoji kaseti. Tu ni bilo prostora za zbirčnost, selekcijo. Kar je bilo možnost dobiti, to smo si presneli.

Danes je vse skupaj bolj instant. Torrent, youtube, bandcamp ... klik, klik ... pa tu pa tam kakšna plata/CD. V parih minutah je na voljo cela diskografija. In spet instant klik, klik.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2019 at 23:54
Jz metal tud še zmer poslušam v globino (velikrat poslušam albume, ki so mi zakon) - širina je pa pač to, da so mi všeč vse metal zvrsti (heavy, speed, power, thrash, doom, death, black in vse možne kombinacije teh zvrsti) in zarad tega mam ful velik bendov, k so mi zakon in še več bendov, k so mi dobri LOL 
Pač ni več šans, da bi mew, kot leta 88 in 89, samo 10 kaset/20 albumov Tongue, že sred 90ih sem se začel počas utapljat v poplavi odličnih novih in starih bendov iz vseh zvrsti ... in pol je blo vsak let sam še hujš (al pa bolš, kokr vzameš Wink).
Sj jz tud, če mi neki ne potegne, tud prbližn ne mislm zgublat cajta s poslušanjem tega - ker je škoda cajta in loh poslušam tawžnt bolših starih al pa novih albumov Cool

Tuki je pomoje največji faktor to, da recimo tebe (Gašper), zanimajo besedila od bendov in s tem avtomatično naslovi komadov. To ti je verjetn kul že od mladih nog in maš še dons podobn pristop do nove dobre muske. Mene pa recimo besedila niso nkol zanimala, kšnga sm prebral sam zato, da sem vsaj zihr pravilne besede kričal zravn Evil Smile
Sem kdaj probal prebrat vsa besedila od kšnga albuma in mi je blo na konc zmer brezveze, ker me ne zanima kwa je bend mogoče hotu s tem povedat - jz sm bil zmer člowk z velik svoje domišljije in sem užival v ustvarjanju svojih lastnih zgodb/pomenov, ki sem jih ustvaril ob poslušanju hude muske. Mene so pr albumih, poleg muske, zanimale edin še naslovnce in vse ostale slikce, k so lahko pripomogle pri moji domišljiji + kšne kul besede v naslovih komadov, če so ble na isti valovni dolžini kokr moja domišljija Cool

V glavnem pr metal muski je zakon, da loh najdem bend za vsak možn filing in ga z musko še ojačam - glih tko v metalu zmer najdem album, ki se ujema s tistim kar me trenutno najbl zanima in loh ta muska služi kot najboljši soundtrack za kakršnkol opravek al pa hobi Approve Clap
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Sep.2019 at 16:36
Gotovo je blo prej vse bolj redko in dosti težje dostopno. V 90s nism nikjer mogu prebrat kaj je sploh diskografija benda, pojma nism imel kaj vse obstaja. Vem da sm šou v music shop (kjer se je "legalno" za 600 SIT presnemavalo original CD-je na kasete) in tam gledal albume od npr. Metallice in Sepulture, tisti ki so imeli gor največ komadov za katere nism nikoli slišal, tistega sm kupu najprej. Vem da sm na Bledu na šolskem izletu z OŠ kupu Master Of Puppets kaseto npr. V mojem kraju so music shop odprli ko sm bil star ene 12 let in je bil odprt samo 2 leti. Takrat nism še imel CD playerja, samo kasetnik... V trgovini mi je tip presnel Beneath The Remains na kaseto in problem je bil rešen. Potem sm prišparal keš in si ga kupu čez eno leto, CD player namreč. Takrat dobit en soliden album na solidno posneti kaseti je blo zlato, vsaj zame. In potem ko sm imel CD player, sm začel kupovat CD-je, kupval sm jih glede na naslovnico, če je bla dobra, je morala že muzika bit dobra, tako sm kupu npr. Rust In Peace. Ko sm dobil prvo kaseto od Manowar v 8. razredu OŠ potem v roku enega leta kupu vse njihove CD-je. Čez neki let smo snemali tudi na CD-R-je... Pa spomnem kako sm frendu posodil original Kill 'Em All CD - nazaj sm ga dobil čez eno leto, spraskanega in s strgano knjižico, dobra šola za naprej kej posojat. Big smile

Glede imen komadov, a tudi od Morbid Angel ne bi znal povedat s katere plate je nek določen komad? Nevem, meni je to čudno, mogoče imam res napačno prepričanje ker sodim po sebi... Kar se tiče samega poslušanja pa sm oz. še vedno, poslušam Metal "v globino", torej do obisti, al pa sploh ne. Bendi ki mi niso res dobri se niti ne zavrtijo... Zelo redko da kakšen od novih bendov pristane v kategorijo meni dobrih, en redkih novih bendov so npr. Skull Fist, so me navdušli že z demotom, pristopom, energijo, tudi besedili - in potem s koncertom v Mariboru pa tudi naslednjim albumom itd. In še vedno ni to bend 1. klase, kjer je recimo moja "top 10 lestvica bendov". Besedila me gotovo zanimajo, ker naredijo glasbeno dober komad še boljši, ker se lahko še bolj poistovetim s tem komadom oz. bendom. Zanimivo mi je blo tudi npr. ko sm v 2. polovici 90s spoznal Helloween, ampak se imel samo The Time Of The Oath presneto kaseto in Best Rest Rare CD, oboje je brez besedil in sm jih sam nekako slišal in si jih predstavljal. Ko sm leta 2000 dobil dostop na net, sm šou prebrat vsa besedila in ugotovu da sm dosti delov zajebal z lastno interpretacijo - in resnična verzija mi je bla slabša od tiste ki sm si jo sam zamislu. Big smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2019 at 16:19
Gašper - sj pr men ni tko, da se čist nobenga naslova od komada ne spomnm (še zmer se jih dost spomnm), se pa z leti zmer bl dogaja, da se včas ne morm več spomnt naslova komada, k ga poznam že ful dolg cajta Smile 
To kar si napisal v zvezi z Morbid Angel in znat povedat s kerga albuma je kšn komad - to je pa men spet čist druga pesem - za vsak komad od Morbid Angel in drugih bendov, ki so mi ful dobri, vem iz kere plate je. Zame je komad (mislm muska, ne ime komada) totalno povezan z naslovnco albuma in specifičnim zvokom tega albuma - te stvari so men najbl pomembne in tvorijo celoto, ki mi ostane v spominu. Besedila in s tem naslovi komadov pa me ne zanimajo in mi zato uhajajo iz spomina al pa jih že v osnovi sploh ne pogledam LOL
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2019 at 14:07
Razumem. Thumbs Up Meni je zanimivo, če si naštimam eno ogromno playlisto albumov in bendov ki so mi dobri, izberem da mi naključno predvaja komade in ko slišim enga, ga prepoznam - po produkciji oz. po zvoku. Ne po dejanskem riffu ali melodiji al celo vokalu, pač pa po zvoku, lahko tudi že prvo sekundo. Pogosto je dovolj da slišim samo zvok in po tem ugotovim kateri bend in album sta to. Ime komada pa lahko povem samo če je to en od mojih naj bendov, takih je pa manj kot 100 pomoje.

FUCK THE WORLD
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,234 seconds.