Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Vprašanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vprašanja

 Post Reply Post Reply Page  <1 202122
Author
Message
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2016 at 18:20
Dva najboljša predloga:
1) Se odseliš
2) Pustiš fanta

Big smile
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2016 at 18:25
prvi je možen, drugi nemogoč Big smile
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:05
mene pa zanima ena stvar. če sta dva skupaj, nista pa formalno vezana. če partner umre, kdo deduje? ok, vem, da so potem pravde v zvezi z dokazovanjem izvenzakonske skupnosti, samo to me ne zanima. kokr sem vidla, zunajzakonska zakonska zveza nima nobene pravne podlage in tudi ne moreš pridobiti papirja, ki nekaj pomeni. malo mi je blo nagravžno, k če sem prav dojela, lahko registriram istospolno skupnost, ne morem pa registrirati izvenzakonske zveze. zakaj me to zanima? dedovanje.  rada bi naredila tako, da če umrem, ni nobenih komplikacij. da se ve, komu kaj pripada. jst bi rada, da vse pripada mojemu fantu. če nimaš tega zrihtanga, so prvi dediči tvoji starši (razen, če se greš drakat po sodiču in dokazovati zunajzakonsko zvezo). jst bi rada pravno uredila tako, da moja krvna familija ne more pravno imeti ničesar kar je ali bo, moja last in ne more terjati nikogar. je edina rešitev, ki nekaj pomeni, pravno gledano, poroka? in s tem posledično moje premoženje pripada možu?



Edited by mati zemlja - 08.Jun.2016 at 20:10
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:09
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

mene pa zanima ena stvar. če sta dva skupaj, nista pa formalno vezana. če partner umre, kdo deduje? ok, vem, da so potem pravde v zvezi z dokazovanjem izvenzakonske skupnosti, samo to me ne zanima. kokr sem vidla, zunajzakonska zakonska zveza nima nobene pravne podlega in tudi ne moreš pridobiti papirja, ki nekaj pomeni. malo mi je blo nagravžno, k če sem prav dojela, lahko registriram istospolno skupnost, ne morem pa registrirati izvenzakonske zveze. zakaj me to zanima? dedovanje.  rada bi naredila tako, da če umrem, ni nobenih komplikacij. da se ve, komu kaj pripada. jst bi rada, da vse pripada mojemu fantu. če nimaš tega zrihtanga, so prvi dediči tvoji starš (razen, če se greš drakat po sodiču in dokazovati zunajzakonsko zvezo)i. jst bi si rada pravno uredila tako, da moja krvna familija ne more pravno imeti ničesar kar je ali bo, moja last. je eduna rešitev, ki nekaj pomeni, pravno gledano, poroka? in s tem posledično moje premoženje pripada možu?



oporoka?
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:13
to sem pomislila, nisem se pa še pozanimala v zvezi s takšno relacijo. kar se npr tiče, da starši napišejo oporoko in svoje premoženje prepišejo na enega otroka, je tako, da je še vedno v igri nujni delež. to pomeni, da zakonskemu dediču pripada polovica premoženja, ki bi mu pripadala v primeru, da oporoke ne bi bilo (po domače: ena bajta, dva froca. starši napišejo oporoko, kjer vse premoženje dajo enemu frocu. Ta drugemu še vedno pripada nujni delež, tj. polovica deleža, ki bi mu pripadal, če oporoke ne bi bilo).
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:26
Ne umreš...in ni problemov Wink
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2016 at 08:30
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

to sem pomislila, nisem se pa še pozanimala v zvezi s takšno relacijo. kar se npr tiče, da starši napišejo oporoko in svoje premoženje prepišejo na enega otroka, je tako, da je še vedno v igri nujni delež. to pomeni, da zakonskemu dediču pripada polovica premoženja, ki bi mu pripadala v primeru, da oporoke ne bi bilo (po domače: ena bajta, dva froca. starši napišejo oporoko, kjer vse premoženje dajo enemu frocu. Ta drugemu še vedno pripada nujni delež, tj. polovica deleža, ki bi mu pripadal, če oporoke ne bi bilo).


Mislim, da je v tem primeru tako, da otrok, ki v oporoki ni omenjen dobi 8% vrednosti in mu jo mora drugi izplačati. Nisem pa ziher glede %
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jun.2016 at 21:50
Kaj če bi naredil ješprenjovec? Bi to blo za kej?
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 18:10
ni vprašanje. samo ne vem kam naj napišem. če je kdo v situaciji, da kupuje stanovanje (nepremičnino) mi lahko pm-ja, pa kaj povem. sploh v zvezi z agenti, ki pobirajo brutalno visoke provizije. Midva z Mitjem se zdej drkava ... tip je hotel več kot 4.000 eur,  sva zbila na 2.400 zdej se drkamo naprej. Podpisali nismo ničesar (na srečo). Z veseljem bom potenicalnim kupcem nepremicnin povedala vse kar vem. Naju je npr. agent hotel vrečt na foro, da podpiševa kupoprodajno pogodbo še predno dobiva kredit. Napaka je bila to, da nihče od naju ni imel izkušenj z agenti (razen, da so slabo zapisani na osnovi govoric). Pol je blo pa tko, da sem neki časa nazaj iskala najemniško stanovanje. Mela je agenta. Men je blo to zanič, pa še plačilo je zahteva (khm, te so res brutalne, sam to je kr samoumevno), sam sem rekla, jebi ga (vmes je bilo milijon faktorjev). Tip je zrihtal tako pogodbo, da dol padeš. Pol sem si clo rekla, da sem bla zgleda krivična do agentov, in sem k naslednjemu pristopila z zaupanjem. To je bila napaka. Bolj brutal napaka kot death metal w00t

Ob nakupu nepremičnine, ki še ni kupljena, fakin šit, je mel prodajalec agenta. Sva (sem) prišla vsa (kasneje ugotovljeno) naivna.  TIP NI NAREDIL FAKING NIČ ZA NAJU, ZAHTEVAL JE 2 % OD KUPNINE + DDV.  POSKUŠAL JE VSILIT PODPIS KUPOPRODAJNE POGODBE, KI BI ZA NAJU POMENILA KATASTROFO. (NE DA SE MI V DETAJLE RAZLAGAT). imava pač srečo, da delam na šihtu stvari, zaradi katerih mi je blo kej jasno. TIP V POGODBO NI DAL NOBENE KLAVZULE, KI BI ŠČITILA NAJU KOT KUPCA. Meni so se kuj vklopli senzorji. Rezultat? Najela sva svojo pravnico (agent naj bi ščitil interese obeh strank) in še ta trenutek ne vemo, kje smo. To traja že več kot en mesec in pol. Pa nismo prišli niti do tega, da smo usklajeni glede osnutka kup. pog (agent mi je sicer pogodbo v podpis podtaknil en mesec nazaj, vendar je nisem podpisala. Tedaj me je tudi nadrl po telefonu ko prasca. Ker sem rekla, da šlamparije ne bom podpisovala). 

Sej je dovolj povedanega .. in hkrati nič ...  to sporočilo je namenjeno zgolj temu, da če se nekdo podaja na pot kupovanja nepremičnine ... mu z veseljem kaj povem (pac fora je v tem, da ce nimas pojma, ne ves kaj vprasat. To ljudje izkoriscajo). Se mi pa ne da ful tipkat, tko da pm pa pol izmenjava telefonov z srecanje v zivo ...  


Edited by mati zemlja - 28.Aug.2016 at 18:13
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 18:21
za tiste, ki so morda vzeli kredit par let nazaj ... obrestne mere so danes bistveno nižje kot par let nazaj. Dobro je vedeti, da se da na bankah dilat. Da se nižat obrestne mere.

Edited by mati zemlja - 29.Aug.2016 at 07:33
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Online
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 19:47
Aha, zanimivo. Jaz sem imela pri nakupu stanovanja tudi agenta, pa je bilo kar v redu. Res da sem nekaj plačala (2% od cene nepremičnine), ampak je pa zrihtal čisto VSE. 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 20:31
to ni bilo mišljeno kot anti agent propaganda. ampak kot propaganda proti agentom, ki ne naredijo NIČ. zakonsko gledano agenti lahko poberejo 4% (plus ddv) provizije.  v praksi je tako, da agenti (ki jih v tem primeru najame prodajalec) pobirajo 2% od kupca (plus ddv) in 2% (plus ddv)od prodajalca. ti si pristala na maksimum. midva sva prodajno ceno zbila (in je ni pomagal zbijat agent)
+ zbila sva provizijo agenta (iz 2% na 1,2% od prodajne cene; To niso zanemarljivi zneski. 

Najem lastne odvetnice stane cca 500 eur ali manj (500 je velik znesek pa zaokrožimo navzgor). 

Ali si plačala stroške vpisa lastninske pravice v ZK ali je bilo to všteto v provizijo? Vpis lastninske pravice v ZK običajno plača kupec, izbris hipoteke (če jo ima) pa prodajalec + davek na promet nepremičnin. 
Ravno tako se plača notarsko overjeni podpis prodajalca (razen, če ste imeli sklenjeno kupoprodajno pogodbo v obliki notarskega zapisa), na stroške prodajalca, razen če ni drugače dogovorjeno. 

Kaj pomeni, da je agent zrihtal čisto VSE? Kaj je v tvojem primeru pomenilo VSE? Kaj je agent naredil zate kot kupca in s čim si je 2% zaslužil? 


Edited by mati zemlja - 29.Aug.2016 at 07:34
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Online
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2016 at 09:33
To, da sem samo pogodbo podpisala, naslednjič pa že ključe dobila.:)  No, pa plačala, seveda. Če se prav spomnim, sem agenciji samo enkrat plačala in je bilo v tej ceni vse. Res se pa podrobnosti ne spomnim najbolj, saj je to že 7 let nazaj... Zdi se mi tudi, da sem plačala 1% procent provizije jaz, 1% pa prodajalka. 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 08:12
ja, sej je možno, da si plačala en procent. Kokr sem sama seznanjena, se je ta oderuška kalvarija začela cca 10 let nazaj, ko je bilo 4 % + ddv dovoljeno z zakonom. In se je razpasla in zdej je to že kr avtomatizem (men je par ljudi, k sem se razpičkala glede tega reklo, da sej itak 2% kupec 2% prodajalec. NI RES. Če si ga ti najel, ga ti plačaj!). Midva sva si zdej uspela izpogajat 1% in nič ddv-ja. Če pa tole slučajno pade v vodo, pa pri naslednjem ne bova plačevala agenta. Če ga najame prodajalec, naj ga plača on. Trg nepremičnin je dovolj velik, da lahko nekdo kot kupec postavlja pogoje. Pizda, da nekdo od mene pričakuje 4.000 eur, jst se moram pa fukat s pogodbo, da bodo moji interesi zavarovani  Censored
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2017 at 14:18
Bi lahko napajal svojo hišo z elektriko iz svojih črev?
Kot producira elektriko krompir, jabolko,...
Pač dal bi en kabel v svoja čreva drug pa v svoja usta. Vmes pa svojo hišo. Pa bi sklenil tokokrog.

So čreva dovolj močna? Ali bi moral več ljudi vključiti v tokokrog?
Na mestu je vprašanje: Kakšno hrano jest?
Na mestu je tudi: Opozorilo o morebitnem potrebnem postenju!

Na mestu je seveda tudi: Haha...

Haha.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2017 at 14:21
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Na mestu je seveda tudi: Haha...

Haha.
Torej ... postavi zadevo v pravi topic. Big smile Wink


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2017 at 14:25
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Na mestu je seveda tudi: Haha...

Haha.
Torej ... postavi zadevo v pravi topic. Big smile Wink



Jezna Marija.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 202122

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.