Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Filmska scena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Filmska scena

 Post Reply Post Reply Page  <1 969798
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.May.2023 at 20:02
Ni tako creepy kot enka, je pa za pogledat. Ni slab no.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2023 at 08:07
Po Cocaine bear, se nam obeta še Cocaine Shark LOLLOLLOL



Edited by Mitja M.J. - 24.Jul.2023 at 08:07
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2023 at 08:21
Učer sm se pustil zvlečt gledat Barbie, primarno, da bi sprobal nov kino v Kranju.. pa... je bil samo termin ob 17h.. tako da sem šel v Cineplex.. uh... štirojni napad tesnobe..

Prvič, tm med tem roza pretežno ženskim življem sm se počutil k vesoljc..
Drugič, sem si tam naročil neke prigrizke in pridejo v takšnih ameriških porcijah, da sm se na četrtini doze tresel od soli v organizmu
Tretjič občinstvo... kako se to reži, komentira zravn etc.. nevem, mogoče mi manjka udeležbe v splošni populaciji in je to normala.. men je uspelo biti cel film tiho in v facepalm položaju.
Četrtič... film, vsebina, punchlinei, izvedba... 


Praktično trailer pove vse, kar ostane je brezvezen balast slabih šal, ki očitno na del populacije deluje. 
Malo sem si predhodno pogledal reviewe in velik del kritikov film razume kot proti moško propagando.. no ja.. chill.. pač glup film je. Čeprav osrednja tema je nekako položal žensk v družbi... Na koncu vse skupi zvodeni v ene kao nauke.. Zgodba s preobratom je ok zastavljena, zmanjka pri izvedbi. Kot da cilja na retardirano populacijo. 
Back to Top
Mosquito View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Aug.2022
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mosquito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2023 at 08:31
zadnje 4 besede so me prepričale, da ga pogledam :)
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2023 at 12:12
V kinu nisem bil že kakih 15 let. Drugi del piratov s karibov je bil. Joj kira napaka je to bila! To je bilo enga komentiranja, telefoniranja, prehranjevanja in šumenja z vso možno embalažo... samo še en seljak z žarom je manjkal, da bi začel čevape obračat...

Ma nikoli več!
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2023 at 15:37
Frogy marš gledat Oppenhaimerja po mojem bi ti zelo bolj sedel. Wink

To pa je film ob katerem moraš razmišljati.




Edited by devlin - 24.Jul.2023 at 18:13
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2023 at 09:55
Sem šel gledat Oppenhaimerja, preverit novo kino dvorano. Nekih 8 obiskovalcev je blo, pijačo in hrano sem kljub vstrajnosti osebja odklonil, ker se nism mislil spet trest ali pa scat hodit med 3 urno predstavo. 

Kino še smrdi po prebarvanem, notranjost pa je udobna, bolj kot Cineplexx na drugi strani mesta. Sem pa po videnem skoraj prepričan, da žal ne bo ostal.. čedalje bolj svoj ljubi Kranj, sicer po številu prebivalcev menda na 3. mestu (občina namreč).. dojemam kot malo mestece, ki mu število prebivalcev veča predmestje, skratka ni koncentrata kulturoljubcev... 

No, k samem filmu. Svoji sm zgodbo prodal kot lekcijo zgodovine.. in jo posvaril, da morda ne bo zanjo.. in itak da je skoraj zaspala.. 3 ure govorjenja in zasedanja moških, neke 3 scene, ko se malo pobliska... kot berem so predvsem zgodovinoljubci razočarani.. najbolj dramatična dejstva izpuščena, preveč fokusa na tistem zasliševanju. V kinu sem ga zdržal. Glasbena podlaga mi je bla supr. Sicer pa ga doma ne bi zmogel. 

Skratka ko ena ovca sem skočil na oba filma, ki naj bi po prodaji in pomembnosti za filmsko industrijo pokukala ven iz povprečja in ponovno napolnila dvorane. Uh. Slabo nam gre. 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2023 at 16:24
Pogledal The platform oz. v originalu El Hoyo. Nekakšen horror/social experiment. Nek podzemni zapor z mnogo, mnogo nadstropji. Vsako nadstropje je ena celica za 2 osebi. Hrana potuje od zgoraj dol, kmalu je začne primanjkovat...

Všeč mi je bil. Pa še v španščini, ki popestri vzdušje.
MacGyver je zakon!
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2023 at 08:35
Jaz sem pa v italijanščini v kinu (v Trstu) si pogledal zadnji Indiana Jones film
Fak neverjetno, prve pou ure so s pomočjo umetne inteligence peljlali Harrisona Forda nazaj v čas za 40 let!
Filmček še kr lušen. Meni osebno je bil bolj všeč ta od prejšnjega
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2023 at 20:02
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

Meni osebno je bil bolj všeč ta od prejšnjega

Tega sem gledal ene 3x, pa že spet ne vem za kaj gre. Vem da so neke lobanje in en velik dolgčas. Upam, da je ta novi res boljši. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 00:42
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

Jaz sem pa v italijanščini v kinu (v Trstu) si pogledal zadnji Indiana Jones film
Fak neverjetno, prve pou ure so s pomočjo umetne inteligence peljlali Harrisona Forda nazaj v čas za 40 let!
Filmček še kr lušen. Meni osebno je bil bolj všeč ta od prejšnjega


Super - mene je vedno tole zanimalo in zdaj imam možnost vprašati iz prve roke (pa ne zajebavam, resno mislim) - kako se navadiš (ali pa ne) na ksiht, ki si ga v normalnih okoliščinah vajen svoje govorice, sedaj ti pa v italijanščini odšpreha "Sa se c'e un bar qui vicino?" Ne vem, men to deluje totalno odbijajoče in frustrirajoče in si kar predstavljam, da bi me zasrbele pesti, jebemumast no...
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 04:49
Enako, zato se nikoli nisem dobro naučil nemščine, ker je bil program sinhroniziran in nisem prenesel teh nenaravnih glasov. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 08:11
Če zrasteš v takem okolju in že od malega gledaš sinh.filme ti je to čisto kul, normalno. Mi na našem delu smo pred 30imi+ leti imeli ali tvslo ali pa kup ita. privat postaj s samimi kul filmi. Resda niso bili najnovejši, prišli so kako leto po kinu, ampak ni bilo važno. 

Poleg tega, je bila takrat sinh. vrhunska. Svetlobna leta pred nemškimi. Mi smo se smejali, če smo bili kje na dopusti in gledali kak nemški kanal. To je trajalo tudi po 2 meseca, da so sestavili skupaj. Pa tudi vsak bolj znan igralec je v vseh filmih imel svojega istega sinhrona. 

Danes opažam, da je ita sinh mogoče še slabša od nemske. Se mi zdi, da je vse na brzino brez filinga narejeno. Mogoče sm se pa samo razvadil, ker že nekaj let nisem pogledal celega sinh filma...
MacGyver je zakon!
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 08:18
Ja enostavno meni ni problem, ker izhajam iz dvojezičnega okolja, pa še ženo iz Italije imam. Tako da je meni vseeno če se pogovarjam v slovenščini ali v italijanščini, to preklapljam ON/OFF kadarkoli iz enega jezika v drugi :D
Enostavno sem vajen, že od malega sem gledal televizijo praktično samo v italijanščini in mi je skoraj bolj naravno da film gledam v tem jeziku. Pa kar se tiče sinhroniziranja je kvaliteta v italijanščini res vrhunska, včasih je meni celo boljša od original filma, no vsaj meni.
Tako če kot mali mulci niste gledali Ken Shirota, Sampei, Cavalieri dello zodiaco pa A-team, Magnum PI, Mc gyver in take mi je žal za vas...no folk iz obale me bo razumel, se je tud poznalo lansko leto na koncertu Christine d'Avene na Titovem trgu v Kopru, so bli samo taki kot js pod odrom :D
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 11:52
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

i
Tako če kot mali mulci niste gledali Ken Shirota...

Ko so nekateri gledali palčka smuka, smo mi 7, 8 letni mulci gledali to. Pol si zamislite, kaj je bilo drugi dan v šoli LOL LOL Ouch




Edited by Mitja M.J. - 11.Aug.2023 at 12:35
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2023 at 00:56
Old school horror maraton:

CHILDREN OF THE CORN 1984
CHRISTINE 1983
PET SEMATARY 1989
CHILDS PLAY 1988
CHILDS PLAY 2 1990


Edited by Mitja M.J. - 14.Aug.2023 at 00:58
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Sep.2023 at 19:38
Zelo na silo pogledal novega Indiana Jonesa. Morali bi jih nehati štepati pri 3jki. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 08:43
Ja, itak da ni primerjave s prvimi tremi filmi....
če pa primerjam nove star wars - res so grozni, sem prva dva si ogledal v kinu in sm trpel ko zludej, tretjega nisem sploh gledal ker mi je šlo prav na bruhanje. Edina izjema je ROGUE ONE. Ta mi je bil fakin zakon
Ta Indy itak da je bl bogi ampak meni je bil simpatičen. Razlika je pa v tem, ta tega po vsej verjetnosti ne bom nikoli več pogledal, medtem ko ta stare sigurno še velikokrat...
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2023 at 20:19
v sklopu liffa pogledala tri filme.. poor things definitivno zmagovalec zame.. grški režiser yorgos lanthimos (the lobster...) me je prevzel z ekranizacijo knjige v norih barvah in podobah.. navdušujočo igro vseh igralcev.. in sporočilom, ki me je s humorjem in bizarnostjo nagovoril na ravni etičnih izbir, koncepta svobode ter nebrzdane in raziskujoče ženske sexualnosti.. začne se, ko zabrazgotinjeni dr. anatomije (willem dafoe <3) preloži možgane še nerojenega fetusa v telo njegove ravnokar umrle mame, ki noseča skoči v temzo, da bi končala svoje življenje.. ... !!!

sisu, finski let's kill some nazis western, malo spominja na tarantina.. epska zadeva, s koncem, ki ti da zadoščenje..

4 little adults, zanimiva tematika o netipičnem konceptu družine in zataušan humorizem na finski način.. alora, se smejiš, tud če se v bistvu nočeš.. tip vara svojo ženo, nakar žena predlaga odprto vezo.. ona še naprej živi z možem, ki hodi k ljubici (ki sčasoma zanosi in rodi), ona pa se vmes peča z enim drag queenom, ki ima tipa na švedskem.. 

v nedeljo pogledala še varuhe formule od dragana bjelogrlića, zanimivo, gledljivo in po (prirejeno) resničnih dogodkih.. kako yuga razvija atomsko bombo in se, prav po mrfiju, zgodi nesreča, ki del raziskovalne ekipe spravi v hude zdravstvene težave zaradi sevanja.. o solidarnosti, ki se mi zdi, da na veliko odmira dandanes..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2023 at 08:13
A je kdo si ogledal zadnji film Ridleya Scotta, Napoleon? Meni je bil vizuelno odličen, a vse skupaj je zgledalo kot en dokumentarec, tako da ni vzbudil v meni nobenega posebnega občutka...
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11281
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2023 at 13:23
... in še fake doku, baje ...


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 969798

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.