Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Najljubši album King Diamond
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Najljubši album King Diamond

 Post Reply Post Reply
Poll Question: Vaš najljubši album King Diamond je?
Poll Choice Votes Poll Statistics
0 [0,00%]
4 [21,05%]
6 [31,58%]
3 [15,79%]
2 [10,53%]
1 [5,26%]
1 [5,26%]
0 [0,00%]
1 [5,26%]
0 [0,00%]
1 [5,26%]
0 [0,00%]
You can not vote in this poll

Author
Message
Alex View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Aruba
Status: Offline
Points: 449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alex Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Najljubši album King Diamond
    Posted: 24.May.2013 at 22:13
Abigail I in II, Voodoo, House of God, The Eye in pa Puppet Master so mi vse flawless plate, če že ne konceptualno mi je muzično vse top shit. Tud ostale ki ne pridejo v ta izbor so večinoma zakon, recimo Graveyard mi je eden slabših albumov, pa ma vseeno gor ene 4 komade k so neki najbošga kar je Diamond kdarkoli napisu. 

Zadnji poskus "Give me your soul.." mi je pa nenormalno gnil in se bom mogu prsilt, da ga bom še kdaj poslušu.
Give me head 'till I'm dead
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 00:03
Abigail mi je naj (čez cel album res neka posebna atmosfera, dobra zgodba, super glasba...), sledijo Them, Fatal Portrait, The Eye in Conspiracy. Novejših ne poznam preveč, še največ sem poslušal Abigail II (100 let nazaj, ko je prišel ven) pa The Graveyard (za katero se spomenm da mi ni bla preveč všeč takrat).
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 00:04
PS: V anketi ne morem sodelovat - nimam možnosti glasovanja.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 08:52
''Them'', pa ja, 'you can not vote in this poll'.:S
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1913
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 11:22
conspiracy, ker ima najboljši redosled komadov, produkcijo in odpiljene riffe in najlepše posnete vokale.
škoda, da je naslovnica za popizdit grda.

takoj za njim pa je abigail...z najboljšo zgodbo.


Back to Top
Nocturnal View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07.May.2009
Status: Offline
Points: 176
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nocturnal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 13:16
Them, ker ma meni največ najljubših KD komadov not + res lep cover
Back to Top
KILL YOUR IDOLS View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12.Aug.2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 13:37
Priznam, da sem jih po Them precej zanemaril in to danes uzivam, ko mi je ponovno prisel v kri in imam kup dobrih plosc, ki jih lahko sele odkrijem.

Vsekakor Them, Abigail, Fatal Potrait, ne vem, lahko bi bila en dan ena en dan druga.

Zelo tezko, a recimo Them.
Back to Top
doda24 View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 23.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote doda24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 13:52
Moja lestvica
Them
House of god
Conspiracy
abigail
the eye
voodoo
fatal portrait
graveyard
spiders lullabye
puppet master
abigail 2
give me your soul please


Edited by doda24 - 25.May.2013 at 13:54
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 14:11
The Eye
Voodoo
Conspiracy
Puppet Master
Abigail
Them
____vse ostalo enakovredno...razen seveda GMYSP, ki je res...povprečna za Kinga...
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 14:55
Vsekakor Fatal Portrait, ker je moj prvi KD album in sem ga preposlušal tolikokrat, da bi morala bit po vseh pravilih debelina CD-ja obrabljena vsaj za polovico. Big smile

S tem mislim na Fatal Portrait remastered verzijo, ki ima še bonus track The Lake, ki mi je tudi najljubši komad na albumu (totalno zakon je pa tako al tako vseh 11 skupaj), predvsem pa moram poudarit da bi na katerikoli dan raje izbral Mercyful Fate kot King Diamond albume. Ni me treba linčat zarad tega, legendarne so mi stvaritve obeh "izvajalcev" samo preferiram MF stil. Smile

In ja, "you can not vote in this poll". Tako da bo Usodni portret na lestvici sameval še naprej. Cry
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 14:59

glasoval za spiders lullabye, ki je prvi king diamond album ki sm ga spozal .. spoznal zadevo v kontejnarjevem avtu eno zelo zelo noro poletje, od tedaj vedno k poslušam tiste viže se nekako vrnem v spominu tja, velja sicer za vso musko podobno.



 

Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 16:16
Pismu, težko bi se odločila samo za najboljši album, ko so pa vsi nekaj posebnega. Mogoče mi je še najboljši Graveyard, ki sem ga tudi prvega slišala l. 1998 in me je totalno zasvojil, tako z zgodbo, kot tudi z muziko: atmosfero, vokali...

Malo slabši album je tudi meni Give me your soul please, ampak samo zaradi zgodbe. Muzika mi je ravno tako super kot na drugih platah. Najmanj pa mi grejo v uho nekateri komadi iz Spiders lullabyes plate, po drugi strani pa je gor ene par vrhunskih...
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 18:39
po mojem mnenju so mi res enakovredno najboljši v vseh pogledih abigail, them in conspiracy...ampak ko pa poslušam Mercyful Fate-ovo melisso se mi pa vedno znova in znova naježijo vse dlake na hrbtu :)... res un filing ki ga ma ta plata aaaaaa zakon!
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 19:53
meni osebno prvi album Fatal Portrait,ker se mi zdi v nekem pogledu nadaljevanje Mercyful Fate pa neko močno mističnost čutim prisotno vsakokrat, ko ga poslušam.sicer pa je vsaka njegova plošča neko poglavje zase.
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2013 at 20:16
Mogoče težka odločitev, ampak sem za klasiko...Abigail.
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2013 at 17:50
men osebno je najbolsa Abigail, ker je bla tut prva k sm jo slišov, pa še najbl zlobna je imo. :) Sta mi pa Them/Conspiracy skor isto dobre, nasplosno neki najbolsga kar sm slisov v metalu. 
Voodoo mi je tut res dbest, The Eye mi je zadne cajte (od lanskega poletja) tut ena bl prlubljenih plat. Na zacetku sploh nism nikol poslusov, pol sm se jo ene parkat lotu pa sm si mislu matr kva zamujam :D

 Pa itak Fatal  Portrait cene druzga mi je komad Dressed in White en najbolsih KD komadov sploh.


Pa itak Andy Larocque je BOG.

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2013 at 22:52
mene je tut king razjumfral s spider's lullabye, k sm jo po odkritju drajsala kak mesc skupi in ma zato eno posebno mesto pr men.. kera plata mi je pa najbols, pa tezko recem - ne da bi mela obcutk, da delam krivico drugim albumom..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2013 at 01:50
Originally posted by dole dole wrote:

men osebno je najbolsa Abigail, ker je bla tut prva k sm jo slišov, pa še najbl zlobna je imo. :) Sta mi pa Them/Conspiracy skor isto dobre, nasplosno neki najbolsga kar sm slisov v metalu. 
Voodoo mi je tut res dbest, The Eye mi je zadne cajte (od lanskega poletja) tut ena bl prlubljenih plat. Na zacetku sploh nism nikol poslusov, pol sm se jo ene parkat lotu pa sm si mislu matr kva zamujam :D

 Pa itak Fatal  Portrait cene druzga mi je komad Dressed in White en najbolsih KD komadov sploh.


Pa itak Andy Larocque je BOG.



Dressed In White je tudi meni super komad in Andy LaRocque solaže so fakin zakon. Odlični so mi tudi komadi Arrival, The Family Ghost, Black Horsemen, Welcome Home, Mother's Getting Weaker, Eye Of The Witch in še ful drugih.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2013 at 21:55
Gledam malo anketo, pa... se mi zdi, da se kar malo krivica dela zadnjim petim albumom, za katere ni (še) nihče glasova. Meni so ful dobri tudi od teh, azen tazadnje imajo vsi ful dobro zgodbo, pa tudi vokalne linije, muziko, produkcijo... 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2013 at 09:05
// No ja, če bi se dalo glasovat bi sam (kot rečeno) dal glas Fatal Portrait, takoj naslednja bi bila pa verjetno že kar The Puppet Master. Jajčk bi menda tudi dala glas Voodoo, če bi obiskala tole temo itn. Nikar takoj obupat nad odnosom do novejših Kingovih stvaritev, jih imamo vsi radi! Big smile

Edited by Lunik - 28.May.2013 at 09:05
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,359 seconds.