Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Hrvati razmišljajo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hrvati razmišljajo

 Post Reply Post Reply
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hrvati razmišljajo
    Posted: 15.Nov.2013 at 00:51
Metalgod.org, zadnje čase tu opažam par zanimivih textov, ki se lotevajo metal kulture, obiskovanja koncertov, razmišljanja itd itd...


dotična komentira primer, ki je bil v hrvaških mainstream medijih zelo pozitivno sprejet; en mulo ki je mel leta in leta dolge lase, se je zabril skupi z vsemi sošolci... metalgod to povezuje z "peer pressure"... zanimiv je, ker je notr ogromno referenc na druge dogodke in lokalne znamenitosti, odzivi tudi v komentarjih.


sploh pa mi je zakon prebrat kako se spopadajo s podobnimi težavami, in za neuspeh krivijo svojo hrvaškost, kot mi tu slovenskost.. mogoče je ravno to pripisovanje lastnosti omejeni skupnosti, čeprav zadeva širšo populacijo zunaj meja.. tisto, kar poganja cel cikl propada? 


in other news, poročajo, da so skokovito narasle številke obiskovalcev koncertov in domačih bandov v zadnjih letih, podpiram. tud na domačih tleh mislm da stvari u bistvu štimajo. "prijetno polno, dobra družba, zakon bandi" - je večinsko poročanje tistih, ki se koncertov redno udeležujejo. nč nm ne manjka :)

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2013 at 17:47
Kolikor jaz opazujem okoli ima praktično cel svet iste probleme kot mi.

Eni pač v malo večjih (Grčija, Španija, Ciper,....) druge pa manjših procentih (Nemčija, Skandinavija,...), dejstvo pa je, da so problemi podobni in povsod.

Jaz ne krivim Slovenskosti, Hrvaškosti,....    preveč Jugoslavija in premalo Evrope oz. premalo Evrope oz. preveč Jugoslavije, velesrbstva, priseljencev,... ampak ponesrečeno tranzicijo (ki je vsem omogočila plenjenje), divji liberalni kapitalizem (Enron in podobne družbe, ki niso oz. ne ustvarjajo nič razen 'kreativnega računovodstva' in jih je poln cel svet, (tudi jaz sem bil na razgovoru za zaposlitev v piramidni strukturi Pro Aqua, pa so na srečo kolegi opozorili, da tukaj ni vse v redu, šel pogledat na Mad over in pičil ven z 'usposabljanja') in krah Wall Streeta. Ah, da ne pozabim korupcije...
Poleg tega so zahodne države, predvsem ZDA neumno dovolile, da so proizvodna podjetja lastniki zaradi nižjih stroškov dela preselili na Kitajsko, oziroma druge cenene lokacije, kar je dodatno oslabilo kupno moč prebivalstva in povečalo socialne probleme.


Edited by devlin - 15.Nov.2013 at 18:53
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2013 at 18:56
Originally posted by devlin devlin wrote:

Kolikor jaz opazujem okoli ima praktično cel svet iste probleme kot mi.

Eni pač v malo večjih (Grčija, Španija, Ciper,....) druge pa manjših procentih (Nemčija, Skandinavija,...), dejstvo pa je, da so problemi podobni in povsod.

Jaz ne krivim Slovenskosti, Hrvaškosti,....    preveč Jugoslavija in premalo Evrope oz. premalo Evrope oz. preveč Jugoslavije, velesrbstva, priseljencev,... ampak ponesrečeno tranzicijo (ki je vsem omogočila plenjenje), divji liberalni kapitalizem (Enron in podobne družbe, ki niso oz. ne ustvarjajo nič razen 'kreativnega računovodstva' in jih je poln cel svet, (tudi jaz sem bil na razgovoru za zaposlitev v piramidni strukturi Pro Aqua, pa so na srečo kolegi opozorili, da tukaj ni vse v redu, šel pogledat na Mad over in pičil ven z 'usposabljanja') in krah Wall Streeta. Ah, da ne pozabim korupcije...
Poleg tega so zahodne države, predvsem ZDA neumno dovolile, da so proizvodna podjetja lastniki zaradi nižjih stroškov dela preselili na Kitajsko, oziroma druge cenene lokacije, kar je dodatno oslabilo kupno moč prebivalstva in povečalo socialne probleme.

to je to.
end of story.
brez zajebancije, sploh ni kaj več diskutirat.


Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2013 at 13:17
V bistvu bi na to, da tudi po celem svetu očitno živijo 'slovenceljni' v legijah kazalo opozoriti Miha Mazzinija, ki je sicer krasen troll, in vem da s svojimi kritikami želi samo dobro (zmotivirat folk, da bi kaj produktivnega počel), oziroma se uber štosira, ampak je cel svet tak absurdistan. :-). No ja, že doma ima dovolj streliva, če bi pogledal skozi makroperspektivo pa bi verjetno ustrelil sebe (iz obupa) LOL

Btw, padel dol... Big smile (Edino nad tem ne, da gospod Mazzini v svojih konstantnih kritikah vsakič sproti po načelu selektivnega spomina pozablja, da najuspešnejše Evro države s severa lavfajo prav na principu izpopolnjenega tržno usmerjenega socializma).

http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2013/10/kamnita_druzba.aspx


Edited by devlin - 16.Nov.2013 at 15:51
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2013 at 16:38
Ena res ZELO BISTVENA od njega.
http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2013/11/kaj_bo_storil_odresenik.aspx


Edited by devlin - 16.Nov.2013 at 16:39
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2013 at 11:51

sicer smo mal skrenil s teme.. je blo mišljeno bolj prebirat tiste spise, reportaže.. da se mal dvigne osveščenost o drugih regijah (morda se da iz tega razbrat, da je dobr čas za bande, da grejo mal čez kolpo pogledat...)..

sicer pa ja, se brez problema najde podbnosti povsod.. če jih le iščeš... men je blo ob obisku tujine na koncertih vedno dbest iskat 500km oddaljene reinkarnacije folka iz tuki... so pa tud bistvene razlike... 

med avstrijci je blo učer kr težko kkšna iz "zelene stranke" najdt..

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.