Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Underground vs. Comercial ... metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Underground vs. Comercial ... metal

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2008 at 19:47
Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

in flames najbolj gledan band na Nuclear blast presegli so dimmmu in nightwish


tudi cirkus gre gledat precej ljudi.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2008 at 20:30
Jah no, Rebelde tudi. Samo v sloveniji dvakrat v Tivoli - prvič razprodan v dveh dneh. Samo In flames še vseeno niso tako čip trik, pa btw Moira Orfei mi je bil všeč(razen klovnov ki so itak glupi).
Ne primerjaj stvari ki ne gredo skupaj.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2008 at 21:00
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

in flames najbolj gledan band na Nuclear blast presegli so dimmmu in nightwish


tudi cirkus gre gledat precej ljudi.

bang! LOL
Back to Top
saiysoFLAMER View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1506
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saiysoFLAMER Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 22:08
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

200 let za cajtom?  Cloveku pac ni do tega, da bi ziveu med ovcami in se je rajs umaknu...ampak to je druga zgodba.

je pa po moje poanta glih v tem, da 80 do 90% skupin, ko dosezejo neko visjo stopnjo poslusanosti spremenijo svoj zvok (CoB, Dimmu Borgir itd...), zacnejo tlact cist irelevantne stvari v svoje spote (Deicide, In Flames - kaj kaj hudica majo chopperji veze v tistih spotih?? itd... ), postanejo nadvse vzviseni (Immortal na MCju lani - po naklucju sm se znasu za odrom ravno, ko so dol odhajal. Cez tunel policije in varnostnikov se jih sploh vidl ni)...

Po mojem mnenju je band, ki vstraja pri svojem skoz celotno zgodovino obstoja naredu najvec. Komercialn, nekomercialn, UG al pa ne...to mi niti ni pomembno. Odos clanov do publike pa po moje pokaze kam pes taco moli (Koncert Skyforger v Mariboru - Kitarist se je usedu k nama s kolegom in smo saj 3 ure gopcal, k bi se poznal ze 10 let). My point being, da naj bi ns metal zdruzevou in to, da si prodav miljarde plat al pa 3 ne spremeni nic. Vazno je kaj je cilj ustvarjanja - prodati ali zadovoljiti...


Bende so že v izhodišču bili prodane duše, njihov zvok pa se je spremenil zaradi trenda, enako je s spoti.

Žal je to res, je pa vprašanje kvalitete, ali bi bila večja brez vpliva založb ali ne; najbolj pa me zanima ali bi se tile bandi takšnega kova vrnili nazaj h koreninam če bi imeli priložnost ? Še en + za comercial ... ups pardon (blizu ne-underground)

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

in flames najbolj gledan band na Nuclear blast presegli so dimmmu in nightwish


tudi cirkus gre gledat precej ljudi.

Sm te vidu na unem vrtiljaku učeri, dans je popust btw.


Edited by saiysoFLAMER - 02.Jun.2008 at 22:13
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 22:53
Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

200 let za cajtom?  Cloveku pac ni do tega, da bi ziveu med ovcami in se je rajs umaknu...ampak to je druga zgodba.

je pa po moje poanta glih v tem, da 80 do 90% skupin, ko dosezejo neko visjo stopnjo poslusanosti spremenijo svoj zvok (CoB, Dimmu Borgir itd...), zacnejo tlact cist irelevantne stvari v svoje spote (Deicide, In Flames - kaj kaj hudica majo chopperji veze v tistih spotih?? itd... ), postanejo nadvse vzviseni (Immortal na MCju lani - po naklucju sm se znasu za odrom ravno, ko so dol odhajal. Cez tunel policije in varnostnikov se jih sploh vidl ni)...

Po mojem mnenju je band, ki vstraja pri svojem skoz celotno zgodovino obstoja naredu najvec. Komercialn, nekomercialn, UG al pa ne...to mi niti ni pomembno. Odos clanov do publike pa po moje pokaze kam pes taco moli (Koncert Skyforger v Mariboru - Kitarist se je usedu k nama s kolegom in smo saj 3 ure gopcal, k bi se poznal ze 10 let). My point being, da naj bi ns metal zdruzevou in to, da si prodav miljarde plat al pa 3 ne spremeni nic. Vazno je kaj je cilj ustvarjanja - prodati ali zadovoljiti...


Bende so že v izhodišču bili prodane duše, njihov zvok pa se je spremenil zaradi trenda, enako je s spoti.

Žal je to res, je pa vprašanje kvalitete, ali bi bila večja brez vpliva založb ali ne; najbolj pa me zanima ali bi se tile bandi takšnega kova vrnili nazaj h koreninam če bi imeli priložnost ? Še en + za comercial ... ups pardon (blizu ne-underground)


Kvaliteta je kot prvo najbolj odvisna od potenciala benda. Tudi če bi recimo založba imela le pozitiven vpliv iz benda s slabim potencialom ne bi mogla ustvariti dobrega benda. Je pa naloga vsakega producenta oziroma produkcije, da izkoristi čim več bendovega potenciala. Če ima bend premajhen potencial ga ponavadi izkoristijo (bend) tako, da ga njegovo zvrst obračajo proti povpraševanju na trgu (čeprav se to le v redkih primerih izkaže za uspešno). Rezultat je povprečen izdelek, ki pa ne bo vrhunski, saj bo le ponavljal za trendom, ki so ga ustvarili drugi bendi.

Spet je vprašanje kaj je motiv(i) benda, da se začne ukvarjati in ustvarjati glasbo. Normalno je, da se vsakem bendu to spremeni s časom. Spet je lahko sprememba negativna.

Mislim, da zgoraj našteti bendi ne morejo biti večji v smislu underfounda ali pa komercialnosti. K svojim koreninam bodo šli, le če jim bo to tudi denarno ugodno (tudi zaradi pritiska založb). Vračanje koreninam je pa spet dvorezen meč. Recimo nekaterim koreninam se bendi nikoli ne morejo vrniti - naprimer thrash bend, ki je bil uspešen v 80' nikoli ne more take plate naediti danes, ker enostavno niso več 80', torej drugačne so razmere in tudi oni malo drugače mislijo.

Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
saiysoFLAMER View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1506
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saiysoFLAMER Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 01:54
čas nas jCryzaf... 
Back to Top
Ventor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2239
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ventor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2008 at 17:43
Ce bend izstopa v undergroundu, se posledicno razvije v komercialen bend. To je moj vidik stvari ... Ceprav me boli kurac, THRASH and DEATH!

www.myspace.com/kellermetal

Hide your head or join the dead!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.