Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - video editing software
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

video editing software

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2015 at 16:56
Mislim da je fora v tem oziroma bi znalo bit da promocijske pravice ima tisti ki jih kupi. Ala založba distributer.

Je pa še tko: ti plačaš užitek. Uživanje v glasbi. In na YouTubu je brezplačno poslušanje/uživanje omogočeno.

Edited by Ijus - 18.Apr.2015 at 17:07
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2015 at 21:46
ej a tebi je dejansko pol ratal najt to ENA FPS opcijo kje? :D to me pa res zanima! :3 k če bi se to dal, bi blo za still image videe res epic! :) 
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2015 at 23:34
Za ker software sperašuješ? Ker do se daj sem že delal v VideoPad programu z 1 fps ker ima custom opcijo. Ima podporo večim formatom (končnicam) pol pa sam v nastavitvah naštimaš parametre po želji v okvirju zmožnosti al kako bi rekel.

Uporab VideoPad pa izber MP4 format pa izber un H.263 kodek. Za video daš na najmanjšo vrednost za največjo kvaliteto pa izbereš za audio 320 kbps.

Samo pazi pri določanju resolucije videa ker bi se ti znal VideoPad sesut oziroma render ustavit/sesut če bo resolucija večja od 1080p. Pri mni se tako zgodi. Mi je pa že enkrat ratal naredit video z večjo resolucijo sam ne vem kaj sem naredil, da je zrendral do konca.

Poročaj.


-------------


Bi pa še unmu odgovoril k je rekel o zaprtju YT računa.

Ja. Imam od 1/3 do 1/2 videjev za katere video manager pravi, da se ujemajo z third party videji. Da pač možno, da kršim avtorske pravice. Samo ne vem ali je moja dolžnost, da kaj naredim okol tega al me YT samo opozarja na morebitne tožbe/opozorila z strani unih ki imajo avtorske pravice za te videje. Do sedaj se ni še nihče obdregnil ob moje videje.

Je pa zanimivo blo videt ko se je založba, ki je lastnik pravic za en video, ki sem ga uploadal, oglasila pa podala komentar na en napisan komentar pa niso nič rekli niti nakazali na to. Češ, da je okej.

Sej se založbe pa distribucijske hiše zavedajo, da se to YT kršenje dela na veliko. To je isto kot če se kolegi dobijo skup pa majo žurko - en ima omenjen CD ostali ga nimajo pa vsi uživajo. Recimo, primer. Sam, da je YT much bigger zadeva. Pa sej ne moreš si kej velik pomagat z YT videji, da bi jih dovnloadal. A vše kolk je dela s tem, da narediš CUE file. Brez veze. Pa še YT videji so povečini v bendi kvaliteti - tako vizualnega dela kot slišnega. Redki videji imajo HD kvaliteto. Pa itak ni fore, če ti skenslajo video iz YT, ker tist ki hoče dobit željen album ga bo. Možnosti in potije je veliko. Sej slej ko prej bi zvedel. Pa ne mislit, da teli antipiracy ljudje ne vedo za vse te zadeve. Vedo, samo nočejo ukrepat ker s tem bi si sami pljunili v skledo. S tem piratstvom obenem širijo promocijo. Tko, da ni fore v bistvu. Isto je z softwerom.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2015 at 23:38
Dejansko bi računalniki mogli bit narejeni kot konzole. Pol ne bi mogel nič piratizirat. Edin, če bi naredi ldoma sam svoje tiskano vezje sam to je spet trlja baba lan. Glupost. Haha...
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2015 at 00:14
Ja, pa še neki bi popravil. Rekel sem, da ne vem, oziroma, da mislim, da je tako, da video fajli ne morejo met lossless audija v sebi. Ni tako. Lihkar odkril v VideoPadu, da lahko ima. AVI format ima opcijo embedinga lossless audija v obliki PCM uncompresses ala 44khz/16bit WAV.

Edited by Ijus - 19.Apr.2015 at 00:49
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2015 at 06:22
Sorry za to dolgo pisanje.

Am, zdej sem začasno rešil zadevo dokler ne najdem nekega boljšega freeware software-a. Z VideoPad-om, z katerim sem do sedaj naredil vse videje, ki sem jih uploadal na moj YouTube channel, sem začel delat videje v formatu AVI, ki ima podporo lossless audiu in normalno naredi render z visoko ločljivostjo, ki je večja od 1080p.

Zdej, lossless audio v videju uporabljam zato, ker ne vem kak je dejanski format audija v videju na YouTubu (tist kar dejansko folk gleda/posluša) in se nadejam, da je večji od MP3-320 ali AAC-320. Če ni, če bo kdo znal dokazat z kakim linkom do uradniega pejđa od Googla/YouTuba kjer razlagajo kak je dejanski audio/video kodek/format/kvaliteta, bom pač probal kak drug export format v VideoPad-u in tako audio kvaliteto kot bo dejansko na YouTubu. Istočasno pa uporabljam ta AVI format zato, ker mi normalno naredi render v visoki ločljivosti.

Edini problem je, ker so teli rendrani videji relativno glomazni - do 800-1500MB. Sej men ni problem dejansko nič okol tega. Itak mam kaj za počet doma ali na računalniku. Samo zoprno je ker mal dolg traja upload pa ni neke računice. Edin, če bi mel optiko 50/50 ali 100/50 pol sploh ne bi blo fore in se ne bi ubadal z iskanjem primernega softwera.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2015 at 11:18
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Ker do se daj sem že delal v VideoPad programu z 1 fps ker ima custom opcijo.


za noben program konkretno nism sprašval, mene samo zanima, če ti je ratalo narest oz rendrat 1 fps! :) k zdej je že prav epic! :D

ej a uno, k si tam nalimal v "kaj poslušate" si ti delal? :)  k je 1440p!!!!! >_< Big smile sj kul drugač 2k, men je kul - zaka pa ne.... k je celoten album gor, ne samo front cover.

sm ravno razmišlal - vedno samo poslušamo ta stuff, nikol se v mislih ne zahvalimo folku, k se mu da s tem ukvarjat in nalagat na youtube - these things take damn time Unhappy pa res je zakon vibe. Men je zakon brskat po youtube pa muzko iskat...... pa kr VSE je gor :3

jst cele dneve chiptunes iščem :3 al pa kake dokumentarce o ne vem letu 1987 in keri špili so se takrat igral pa kak je bil vibe <3

se spomnem, preden sm komp prodou '91 sm si vso muzko [Contra itd...] presnel na en tejp in sm ga čuval ko zlato. Toj bla moja 8bit kaseta!!!! Skoz sm jo nažigal v walkmanu.... pol smo šli pa s prvim bandom na enega prvih koncertov - v STOJI! v koper in so nam nazajgrede kapsi prepovedal se naprej vozit, k je bla tolk sfukana :D [you talk about rock n' roll] in sm jst uni TEJP NOTR POZABU >_< k sm mislu, da se mi bo odfukal...sm mislu, da ne bom nikol več te muzke slišu v lajfu.....

pol je pa pršou YOU TUBE fuck yea!


Edited by Wind Carrier - 19.Apr.2015 at 11:23
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2015 at 12:09
Je je. Do sedaj sem delal z VideoPad do 1080p z 1fps pa AAC 320; format MP4.

Sem ja. Sam zadnjega ne. Tist sem slučajno najdel oziroma mi je YT priporočal. Pa mi je bla full dobra muska pa sem prlimal. Ja običajno folk daje samo front sliko. Jaz pa še zadnjo. torej zunanjo stran knjižce.

Ja. Men je tud cool, k je gor skor da res vse. Jaz samo tko par stvari nisem do sedaj našel. Običajno je tko, če ni na YT pol tud drugje ni oziroma je zelo majhna verjetnost, da je. In res je. Te stvari kr vzamejo časa. Men še največ za tagging.

Hehe. 80 so bla zakon ja. Čist drug folk. Druga atmosfera. Vse old school. Bolj veselo pa sproščeno pa obenem bolj naspidiran pa fluidno. Danes je vse napeto pa tik pred zdajci da eksplodira.

Ja. Jaz sem tako s pomočjo YouTuba pa še ostalih poti najdel marsikaj starega. Recimo tko k se je pojavil internet pa discogs.com pa tko sem prečekiral celo diskografijo od banda Sigue Sigue Sputnik, če poznaš. Imel so legendaren komad 21st Century Boy pa nek rocket je bil še enkomad. Full power komad. al pa Plastic Bertrand z enim odfukanim punk/pop komadom.

Aja. Mal off. Sam je vseen povezan k si prej omenil 80ta. Je kdo porajtal da se že pol leta vrtijo na radiju eni in isti komadi? Fak đizs. Včasih v 80-90ih je vsak teden bla nova lista. Novi hiti. Sami hiti. Dans pa tko. Zabluzeno u p.m..

Star
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2015 at 12:20
Drugač ti priporočam, da čekiraš, pa ostali tud, če jih to zanima, 4K videje (če mate slab bandwidth date na 2K al pa 1K) tko mal za experience/izkušnjo na YT kake test/demo/brezvezne videje. Full d'best.

Jaz sem danes tko pogledal en video, k je en snemal v 4K (gledal na 2K, k mam sam 80/4 bandwidth) hojo po ulicah v Tokyo v samem centru. Fak je blo lepo za videt. In tko iz tehničnega vidika in iz socialnega k je res full lepo mesto. Full d'best. Pizda, če bi šel kam živet bi šel ke. Full skuliran folk. Nobenmu se nikamor ne mudi. Vsi, full zanimivo, lepi ljudje. Full velik žensk z lepimi nogami (minike pa to) pa postavami. Res. Full d'best pa ambientalno.

Sam škoda k so packi. Njihovi XXX so mal blesavi pa prtegnjeni pa že skor grous. Pa prov vsi so kosmati. Od žensk do moških. Pa kera tema. :shame:

Hug Večinoma so japonke full lepe.

Bom jaz posnel v LJ na štacjonu v 4K kako se ljudje bašejo not v vlak. Pa kako se izbašejo ven iz vlaka. Fak, k sem hodil v srednjo se nisem mogel načudit tem ljudem. Nikol. Vedno surprise pa woot.


Edited by Ijus - 19.Apr.2015 at 13:13
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.