Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Saxon VS Accept
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Saxon VS Accept

 Post Reply Post Reply
Poll Question: Če lahko izberete le enega, kateri izmed dveh vam je boljši band?
Poll Choice Votes Poll Statistics
3 [37,50%]
5 [62,50%]
You can not vote in this poll

Author
Message
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Saxon VS Accept
    Posted: 14.Aug.2015 at 16:34
Ena neumna anketa. Tongue Accept sem vidu samo 1x (2012), Saxon vsaj 5x, oboji so mi dobri ampak Saxon so mi boljši, tako v živo kot na platah. Kaj pa vam?
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2015 at 16:35
PS: Glasovanje spet ne dela zgleda, vsaj jaz ne morem glasovat.
FUCK THE WORLD
Back to Top
KILL YOUR IDOLS! View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25.Apr.2014
Location: Trst je naš!
Status: Offline
Points: 234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2015 at 17:09
Saxon so v zlatem obdobju (Strong arm of the Law) veljali za nek manj kotiran band, vsaj tako sem jaz to takrat dojemal. Cutilo se je, da so v Angliji kult in da spilajo res odlicen heavy metal, a manjkal jim je odlikovalen element, ki bi jih postavljal v sam Valhalla... saj jim ni nic manjkalo, a drugi so imeli npr. Bruce-a ali Rob-a ali Ronnieja ali Erica itd. itn. na vokalu, ali nek enormous thunderdrumming, ali pac nekaj zares bozanskega (kajvem, Jake'e'Lee-ja ali Vivian Campbella, ali whatever), docim so Saxon sicer imeli patent ustvarjalcev NWOBHM, hkrati pa so bili tudi nekje bolj "normalen" cetudi zelo vsecen in prijeten motoristicni honest heavy metal band.
Badass band, a ce si dal gor eno prvo plato Manowar ali Killers ali tudi British Steel, so pac ostali v senci.
Number one niso nikoli bili.


Accept so imeli hujsi riffing ali vsaj ostrejsi zvok kitar, bili so hitrejsi, hujsi in neprizanesljiv vokal, tezji sound, bolj metal, pac bolj evil so bili. Parkrat so jo uspicili tudi na robu transcendence in perfekcije s Fast as a shark (in pesem in zlasti solo), refren in provokacije ala Balls to the wall, Losers and winners ali npr. s sicer komercialnim prijemom (a ucinkovitim) Fur Elise v Metal Heart komadu itd. Pa se to, da se sicer danes paramilitaristicni look Uda seveda vsem zdi za dobro osnovnosolsko puncko, a takrat, brez intervjujev na youtubu in z infomrmacijami samo na 'zinih, si nismo bili prav na jasnem, kaj in koliko je zadeva politically correct in kam pes taco moli. Pa se, you know, Nemci...
Meni je sicer splosno underrated , a meni super plosca Russian Roulette, kjer so dovrsili (zaceli so sicer prej) tisti dualizem med hiperakutnim Udom in moskimi rdecearmadnimi zbori, kar je bil epic win.


No, to kot predpostavka.


Zadnjih ne vem, 5-10 let pa ponovno sledim Saxonom bolj od dalec, a priznam vedno bolj zainteresirano.
Itak mi ostajajo Accept kancek vise, a Saxon jih skoraj dosegajo, morda celo da so na isti ravni, tudi ker se mi zdi, da so se jim kar precej priblizali v filozofiji riffinga in tudi v hitrosti tempov. Saj ne recem, da jih emulirajo, a nekje se mi zdi, da so se odlocili iti po podobni poti.
Pa tudi Biff mi na novejsih ploscah, z mocnejsim instrumentalnim motorjem spodaj, izpade bolj zanimiv in in the place, kjer mora vse skupaj biti.


Tako da danes recem Accept, a Saxon za milimiter drugi.

PS: edino take fore, kot so Saxon s klasicnimi instrumenti in violinami, ne bi rad videl, niti na youtube.
Ze res, se pac poskusa in vcasih so zadeve tudi vsiljene, pa vendar... ne pase tako kot bi enim, boh, Savatagem npr.


Edited by KILL YOUR IDOLS! - 14.Aug.2015 at 17:16
On tue un homme, on est un assassin. On tue des millions d'hommes, on est un conquérant. On les tue tous, on est un dieu.

J. Rostand.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2015 at 17:19
Pri meni absolutno Accept, ampak nobenega od obeh bendov ne poznam res do obisti. Vseeno so mi Accept z določenimi komadi top, Saxon pa so zgolj v redu za poslušat. Kot rečeno, težko je komentirat, če res nisi 100% posvečen nekemu bendu, ampak v vsakem primeru gre v obeh primerih za fajn muziko. Smile
Back to Top
majden View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Aug.2012
Location: dornberk
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majden Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2015 at 19:05
Saxon. Prvič sem bil leta 82 na koncertu v Zagrebu in nato še večkrat. Biff ni Bruce je pa eden od markajtnejših vokalov heavy metala. Tudi band deluje sedaj boljše kot leta nazaj, samo prve ljubezni se nikoli ne pozabi. Accept kot je rekel KILL YOUR IDOLS bolj ružijo od zmeraj ma Saxon dam prednost. Če pa so koncerti v bližini grem na ene in druge, ker ne moreš zgrešit ni razočaranja samo dober heavy
no limits
Back to Top
Dave Snake View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Feb.2009
Status: Offline
Points: 140
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dave Snake Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2015 at 10:05
Z vsem spoštovanjem do Saxon pri meni zmagajo Accept. Tudi trenutno so njihovi živi nastopi ubijalski.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2015 at 08:05
jebena. Oboji so mi zakon, Accept me koncertno navdušujejo, a pri meni so verjetno  v prednosti Saxon, ker sem navezan nanje že iz  vidika da so prvi bend ki sem ga videl v tujini (Zagreb 2003) Oboji so mi tut fajn ker so zelo raznoliki, od ornk žganja do soft, ubistvu glam zadev in najdeš primerne zadeve za vsak moment. V zadnjem času accept noro suvajo s platami (sploh stalingrad je nadzakon) sxon plate so pa OK, ampak le en do dva komada na plato sta res mega (npr hammer of the gods iz plate call to arms....kaj dela ta riff ej!!. Sem pa oba benda videl v živo precejkrat (Accept 4x, Saxon 9-10x).
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2015 at 21:08
Accept, gladko.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Aug.2015 at 10:19
Saxon čeprav so mi Accept tudi odlični-no že moram izbrat...
Nomen est omen.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2016 at 20:20
Saxon bodo v 11. decembra spet v LJ - na to je nujno treba it!
FUCK THE WORLD
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,297 seconds.