Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Tuji festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - Netherlands Deathfest, Tilburg, 26.-28. Februar
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Netherlands Deathfest, Tilburg, 26.-28. Februar

 Post Reply Post Reply
Author
Message
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Netherlands Deathfest, Tilburg, 26.-28. Februar
    Posted: 29.Aug.2015 at 14:13
Gre še kdo gor? ns se je nabrala ena ekipca...


Abigail
Agoraphobic Nosebleed
Antropomorphia
Aosoth
Asphyx
Autopsy
Beheaded
Blasphemy
Blaze of Perdition
Blind to Faith
Blockheads
Cenotaph
Coffins
Contrastic
Cripple Bastards
Cruciamentum
Cyness
Darkened Nocturn Slaughtercult
Decimation
Demilich
Disentomb
Disma
Dodecahedron
DOOM
Dropdead
Entrails
Entrails Massacre
Excruciating Terror
Flesh Parade
Gadget
Gruesome
Haemorrhage
Heaving Earth
Infest
Inhume
Interment
Lord Belial
Keitzer
Kraanium
Magrudergrind
Morpheus Descends
Ofermod
Pig Destroyer
Profanity
Putrisect
Razor
Revenge
Sargeist
Severe Torture
Squash Bowels
Teethgrinder
Thanatos
Undergang
Visceral Disgorge
Vitamin X
Wolfbrigade
Wormed
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Sep.2015 at 23:54
mi2 smo trije trenutno 2 karti doma.

kako picite tja?
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2015 at 12:49
verjetno z avionom iz benetk, povratne karte so zlo pocen trenutno in pride cenej kokr vožnja do tja. za prespat že mate?
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2015 at 18:46
kul. lahko se ga skup spustimo ce ste za. 

en naceloma mamo ma en frend eno kolegico iz tilburga in bi naceloma lahko tam spali. kaj pa vi?

agoraphobic nosebleeeeed! 
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2015 at 00:15
lahko valda se kej zmenmo, samo letalske karte je treba čimprej kupit :) mi mamo plan dobit nekje prek rbnb zaenkrat, samo upamo da bi dobil za 5 oseb...
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2015 at 17:15
kul. ja letalske bi blo fajn cimprej zrihtat, da se to ne rihta zadni mesec. a vas se bo 5 spustlo?
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2015 at 20:08
jop 5 :) je kr zihr, karte so, razn če kej res extra pride vmes :)
Back to Top
juice86 View Drop Down
Organizator
Organizator


Joined: 10.Jun.2013
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juice86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Oct.2015 at 22:06
Če se vam da 12 ur vozit vas lahko jaz z kombijem peljem, 100€ po osebi če vas je 8
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Oct.2015 at 22:50
za premislt, sam mislm da ns letalske karte zaenkrat pridejo cenej + manj vožnje :) sporočim če bo kej tazga v planu, bom itak omenu drušni :) kokrkol hvala za ponudbo :)

Edited by dole - 08.Oct.2015 at 22:53
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Oct.2015 at 12:37
drgač, se zgovarjamo, da je dobra ideja, verjetno si mislil da bi še ekipo od Peciva sabo vzel?
Back to Top
juice86 View Drop Down
Organizator
Organizator


Joined: 10.Jun.2013
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juice86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Oct.2015 at 14:55
Ja saj z pecivom sva se že neki menla okrog tega
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Oct.2015 at 15:39
kul. bom jaz danes poklical ekipco kaj pravijo na to. ker ce smo mi trije pa vas pet. je to to. 
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Oct.2015 at 18:31
pr ns je padla odločitev da gremo kr z avtom :) tko da se vidmo gor pa spijemo par pirov :)
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2015 at 11:33
ufff.. mi smo se pa glih koncno zmenli, da gremo te z kombijem. prso a mas ti se kak folk v igri za kombi al kak?
Back to Top
juice86 View Drop Down
Organizator
Organizator


Joined: 10.Jun.2013
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juice86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2015 at 15:14
niamam nobenga trenutno
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Nov.2015 at 19:02
a pa vi ziher 100% pojdete z avtom? ker nas je trenutno glih za kombi. ker ce ste vi ziher da greste z avtom. pol bomo mi zaceli drugo alternativo iskat, ker se nam bol ko ne ze izteka cas
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Nov.2015 at 13:51
ja ziher gremo, smo se fix zmenil že use, odločil smo se zrd tega ker smo prenočišče najbližje dobil v eidhovnu
Back to Top
alehammer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 21.Jan.2011
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alehammer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Nov.2015 at 17:06
Karte so v žepu že par mescov, to bo razfuk!
banzai!
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2015 at 21:00
Originally posted by alehammer alehammer wrote:

Karte so v žepu že par mescov, to bo razfuk!

kako pa vi pojdete?
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2016 at 14:46
definitivno vidmo drugo leto! prfukjen fest! must go!
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 668
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2016 at 03:35
Če se komu da, pa lahko napiše nekaj stavkov o samem festu. Od cen, +/-, kateri bandi so ofnal, vreme, folk, kakšen pir in hrana, vse...
Back to Top
Pecivo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30.Jan.2009
Status: Offline
Points: 216
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pecivo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2016 at 16:34
bom spisal nekaj, ko pridem do zraka malo :D
Back to Top
Nothingface View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Jan.2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nothingface Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2016 at 17:52
Festival je super. Dogaja se v dvorani 013 (tako kot Roadburn festival). Dvorana ima tudi svojo parkirno hišo, tako da glede parkiranja ni problem.
 Na prizorišu se za hrano in pijačo plačuje s kuponi, vrednost enega kupona pa je 2,5 eur (Pivo stane 2 kupona, hrana pa od 2,5 do 4 kupone). Na samem prizorišču je bila ponudba hrane skromna, vendar pa je v neposredni bližini ogromno restavracij, Subway, KFC, McDonalds...
Koncerti so potekali na treh odrih (2 se nahajata v 013, en pa v kapeli nasproti 013), na vseh treh odrih pa je bilo super vzdušje in večinoma odličen zvok.

Prvi dan festivala so nastopali večinoma Crust, Grind, powerviolence bendi. Pogledali smo Vitamin X, Disentomb, Doom, Agoraphobic Nosebleed, Infest, Magrudergrind in Undergang. Vendar pa sta me ta dan resnično navdušila le Magrudergrind, ki so imeli brutalno energičen nastop kot vedno, in pa Undergang, ki so z odlično setlisto, surovim zvokom, in odličnim oldschool death metalom suvereno zaključili prvi dan.

Drugi dan se je za nas začel že kar zgodaj, saj so ob 14:20 na oder že stopili Cruciamentum, ki so kljub nekaj napakam  pustili zelo dober vtis.
 Nato smo gledali Japonce Abigail, ki so bili dobri, ampak bi bili še boljši če bi imeli malo krajšo setlisto, saj so bili na koncu že malo razvlečeni.
za njimi pa je sledil prvi vrhunec drugega dneva - Angelcorpse! Super setlista in odličen nastop vseh članov, Pete Helmkamp pa se je izkazal kot res odličen frontman! Pošastno!
Nato smo iz balkona gledali Razor. Nisem velik poznavalec njihove diskografije, ampak v živo so bili slišat super, koncert pa so zaključili z legendarnim Evil Invaders.
Sledili so Pig Destroyer, ki pa me v živo ne prepričajo tako kot na albumih.
Po Pig Destroyer pa je prišlo do zame edinega prekrivanja bendov, tako da sem najprej šel na Aosoth, nato pa še na Dodecahedron. Prvi so bili slišati kar dobro, slednji pa me v živo niso prepričali. Bi moral pogledati oba koncerta v celoti, da bi lahko povedal kaj več.
Nato pa zame eden bolj pričakovanih bendov na festivalu. Revenge!!! Verjetno en najbolj agresivnih bendov.je kar neverjetno kako v živo udrihajo po svojih inštrumentih, kljub temu pa so imeli res odličen zvok. in zakon setlisto. Z eno besedo: Nasilno!
Za konec smo pogledali še Blasphemy, ki pa v živo niso niti približno tako dobri kot na albumih.

Zadnji dan je bil obarvan večinoma deathmetalsko.
Dopoldan smo naredili izlet v Antwerpen, tako da smo prišli na prizorišče tik pred legendarnimi Morpheus Descends, ki so kljub tem, da so na sceni že od začetka devetdesetih, v Evropi nastopali prvič. Komadi iz Ritual of Infinity so v živo slišati super, band pa je na odru vidno užival. Bi si pa tako legendaren bend zaslužil bolj polno dvorano.
Naslednji bend, ki smo ga gledali so bili Coffins, ki so bili zakon. so pa imeli poleg Autopsy in Asphyx verjetno najboljši zvok na festivalu.
Sledili so Demilich, ki so tokrat nastopali z dodatnim kitaristom (ex-Aborted, Alkaloid), saj si je Antti nekaj tednov pred koncertom polomil roko. Kljub napakam nadomestnega kitarista(kasneje sem izvedel, da so imeli pred koncertom samo 2 vaji) pa je koncert izpadel super, vendar pa so bili na Brutal assaultu boljši.
Za njimi sem šel na sosednji oder gledat Funebrarum, vendar sem zaradi pretirane gneče v dvorani koncert zapustil predčasno. Kar sem videl je bilo odlično.
Sledili so Asphyx, ki so v živo vedno več kot odlični, na domačem terenu pa so izpadli še bolje kot ponavadi.
Nato pa glavni razlog za obisk festivala: AUTOPSY!!!! Že pred koncertom je bilo v zraku moč čutiti evforijo, ko pa so prispeli na oder pa je dvorana začela pokati po šivih. Bend je v odlični formi,  kljub očitni opitosti pa so koncert izvedli na najvišji možni ravni. Zvok je bil popoln, setlista pa je bila v 90% sestavljena iz Severed Survival in Mental Funeral - kaj si človek še lahko želi!
Za konec pa smo pogledali še Interment, ki so sicer izvedli zares super koncert, vendar pa sem imel v glavi še vedno koncert od Autopsy, zaradi utrujenosti pa smo koncert zapustili približno 10 minut pred koncem. 

Festival je pustil zares odlične vtise: zakon prizorišče, folk je biu zakon, zvok vrhunski, presenetil je tudi izvrsten lightshow v veliki dvorani. manjši minus so cene piva, vendar smo že v naprej vedeli da bo dražje kot pri nas tako da se nimam kej pritožvat. Edini minus pa je bila odpoved Disme, o kateri pa je bilo že dosti napisano.
če bo lineup dober, se gre naslednje leto spet. Priporočam!




Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 668
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2016 at 18:06
@Nothingface, hvala za tale izčrpen report (Pecivo tudi tvojega z veseljem preberem).

Drugače pa sem večino bandov, ki me zanimajo že gledal, sem pa zelo vesel pohval gledre Magrudergrind, ki bodo čez par dni pri nas in Angelcorpse, ki jih bom sedaj definitivno gledal letos na Brutalu, kjer bodo tudi nastopili.

Sem včeraj še malce brskal glede prizorišča in vseh eventov, ki sledijo, prebral par reportaž iz tega prizorišča in zgleda je zadeva top shit. Sem si ga zacahnil za drugo lepo, predvsem, pa mi je všeč, da je fest takšen čas, ko ni miljardo drugih koncertov in festivalov v poletni festivalski sezoni in je dejansko takle čas lahko celo suša, ko pa dan danes 90% bandov izdaja albume marca/aprila/maja za poletno in septembra/oktobra/novembra za klubsko turnejo in je vmes vedno več zatišja zadnja leta.

Edino, kar me še zanima je, kje ste spali? Verjetno kakšen hostel? In koliko je bila vstopnice?

Glede cene piva, pa sem tako navajen iz festivalov, da je 5€, razen seveda Brutala :)
Back to Top
Nothingface View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Jan.2016
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nothingface Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2016 at 18:32
Mi smo prenočišče dobil v Eindhovnu prek Airbnb (točno 400 eur za 5 oseb za 4 noči). Je blo zakon ker smo mel za 20 eur na noč na osebo celo stanovanje. Rezerviral smo pomoje da oktobra in v Tilburgu ni blo več ugodnih opcij (smo gledal čim cenejšo varianto). Itak smo bli z avtom tako da prevoz ni bil problem. Vstopica je bla pa okol 100 eur. se ne spomnm več točno k smo jih že septembra (?) kupil.

Edin problem je če stanuješ izven Tilburga in nimaš svojega prevoza, ker je zadnji vlak tok zgodej, da bi mogu spustit zadnji bend. Je kr nekej folka mel ta problem ker je v Tilburgu dost mal nastanitev (vsaj js sm tak občutek dobu)

js osebno še nism biu tako navdušen nad prizoriščem in organizacijo. sm biu lan na Temples festivalu kjer sta me in prizorišče in organizacija res navdušla, ker je blo vse skoraj brezhibno, ampak na Netherlands so pa še presegl to.

Js sm tut zadnja leta navajen cen piva iz Brutala :) 
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,297 seconds.