Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - Novinec na Metal Days festivalu - nekaj vprašanj
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novinec na Metal Days festivalu - nekaj vprašanj

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Grumpy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Feb.2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grumpy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novinec na Metal Days festivalu - nekaj vprašanj
    Posted: 16.Apr.2016 at 23:54
Če sledeča objava ni v pravi rubriki se že vnaprej opravičujem in prosim moderatorje, da jo prestavijo tam kamo sodi.

V glavnem, čeprav sem verjetno že kar starosta metalurške populacije, se mi je letos prvič vse poklopilo (služba, itd..) da bom končno obiskal metal days in to v celoti, pa bi imel glede tega festivala nekaj vprašanj. Vem sicer, da obstaja tudi md forum ampak vseeno, zdi se mi da je tu precej več izkušenih mačkov (in seveda mačk), ki jim ne bo težko deliti svoje izkušnje - pa tudi če kdo na katero vprašanj ne pozna odgovora bo dobrodošlo to kar pač ve :)

Ugh... torej, da začnem...

 - Gledam tale festival area http://metaldays.net/media/img/temp/map.jpg map, pa me zanima, kje je najbolj smotrno kampirati? Zakaj? Predvidevam, da v camp area med drevesi poleg beach area, mar ne? (sem brez vozila)
Če se pride tja v nedeljo bo še mogoče najti prostor pod son.. mislim senco, ali pa bi se za senco moral vkampirati ze v soboto? (skrbi me vročina, ki ne hodi najbolše v roko z roki z mojimi leti..)

 - MN shop MetalDays Paycard 100€ voucher - zdi se mi ok ideja po nabavi, da ni treba čakati v vrsti itd... me pa zanima, kakšen je postopek, če do konca fetivala ne skuriš vsega. A zapade, ali se da preostanek menjati za €?

 - Band merch - predvidevam, da to na festivalu obstaja? A je enotno/skupno ali pa imajo bandi lastne stojnice? Plačilo tam tudi preko paycard voucherja ali jemljejo gotovino?

 - Kampiranje - so v tem mesecu nocne temperature v tolminu dovolj visoke, da lahko spalko pustim doma in si privoscim raje samonapihljivo blazino (presneto udobna zadeva!) + rjuho? Ali pa bi bilo vseeno pametno imeti s seboj spalko?

 - je kdo od forumašev koristil sredstva javnega prevoza za obisk festivala? Recimo z vlakom do Mosta na soči in potem shuttlom do koncertnega prizorišča? Kakšne izkušnje? Gužva? Je to sploh smotrno?


Vem, da znajo biti nekatera vprašanja naravnost smešna, ampak evo, to je vse nekaj drugega kot najem apartmaja na Krku :P ... vsaka pomoč bo dobrodošla :) Mogoče mi vmes pade še kaj na pamet, pa vprašam.
Back to Top
mlins View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 27.Mar.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1171
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mlins Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2016 at 10:59
Vzami spalko, ker je zgodaj zjutraj kar sveže, še posebej če kampiraš kej blizu Soče. Denar ki ti ostane na kartici ti povrnejo ko vrneš kartico. Če želiš izbirati prostor kjer boš postavljal šotor pridi raje kak dan ali 2 prej :) Stojnic z razno raznim merchom je ful..glede javnih prevozov pa nimam izkušenj.. upam da ti bo to kaj v pomoč Smile
Je rjku gospodar: zvij kanu na buči vina!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2016 at 12:24
Če že res moraš kampirati in če se hočeš kaj naspati, ti svetujem, da vzameš čepke za ušesa. Pač določen procent folka bo razgrajal non-stop.
Back to Top
Grumpy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Feb.2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grumpy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2016 at 13:34
Ni, da moram kampirati, imam pa željo doživeti festival kot takšen. Mislim, saj koncerte kar pogosto obiskujem, samega festivalskega vzdušja pa še nisem dal skozi. Je pa vsekakor dobrodošel tvoj nasvet. Bom upošteval.
Hvala obema za odgovor.

A se na festivalu VSE plačuje preko te kartice/kredita (trgovina naprimer) ali pa imajo merch čez bandi/založbe in gre to še vedno preko gotovine? 
Back to Top
majden View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Aug.2012
Location: dornberk
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote majden Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2016 at 17:10
Merch plačaš v cashu. Ostalo hrana , pijača in še kaj koristiš kartico in kot so pred menoj že povedali zadnji dan dvigneš kar ti ostane. Če kampiraš je še garbage depozit, ki se isto vrne ko oddaš odpadni materjal. In ker sem 50+ sedem MD za menoj v gozdiču ne kampiramo ker ...rabiš regeneracijo in tam je ni. Spalka obvezna ker zna bit kar hladno ponoči ma lahko vsaj dobro spiš, sonce te pa itak vrže vn ob osmih ko ratuje kot v peklu. Mi kampiramo bolj na soncu, sicer dobro opremljeni v teh letih, ma pridemo že v soboto zjutri in ni kaj zbirat.
no limits
Back to Top
Grumpy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Feb.2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grumpy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2016 at 19:40
Torej če sem prav razumel, je tu kompromis kjer ima človek če RES zgodaj pride lahko vsaj malo senčke, ne bo pa kaj dosti spal, ker bodo tam rogovilili 24/7 ali pa bo vsaj nekoliko spal ampak v okolju s peklensko vročino. Hmmm...

In pa da je kljub poletju in peklenski dnevni vročini spalka vseeno a must (evo, tu bi se gotovo zakvačkal - hvala).

Dejansko sem zdaj res vesel, da sem odprl to temo, ker prvič berem konkretne, praktične bivanjske izkušnje obiskovalcev preteklih md festivalov, ki znajo nekomu, ki se prvič odpravlja tja še kako prav pridit.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2016 at 20:21
Za uvod lahko rečem samo to, da tako humanih pogojev, kot so na MetalDays težko najdeš na kakšnem festivalu. Od možne sence v gozdu, do skoka v Sočo, do trgovine v kampu pa do vsesplošno lepe narave.

Takole bi jaz svetoval... najprej seveda šotor, če vas je več skupaj baldehin/arafat, ki ga dobiš za tistih par dni za 20€ in ti lajša življenje preveč intenzivnega sonca ali dežja, če imaš namen nabavit dolgoročno kakšnih 50€ več. Potem seveda spalko (tudi če nisi v njej, se lahko z njo vsaj pokriješ ali daš pred šotor na tla za sedet in podobno), kar bi svetoval nekaj bolj kvalitetenega, kar ni čista sintetika in stvar diha in greje, tudi to boš lahko imel potem za dolgo vrsto let in se splača. Za pod spalko je super armaflex, ki stane kakšen € in boš zaradi tega bolj udobno spal, še posebej če boš imel spodaj kakšen kamen, korenino, vlago in tudi izolacija je če je hladen poden. Še boljša zadeva od armaflexa je Turbo maximus, kar ti da počasi že udobje domače postalje Smile  Za brskat po šotoru ponoči in ko greš na WC je fino imet eno malo lučko,. Za postavljanje šotora lahko imaš poleg tudi kladivo (po možnosti gumijasto). Če vas bo vsaj 3-4+ je več kot nujno eno kamping mizo (tisto simple zložljivo) in kamping stole, ki jih dobiš že za 15-20€. Vsekakor predlagam, da s seboj vzameš tudi kakšno rolo WC papirja, tu mislim da razlaga ni potrebna, kdor je na festivalu doživel WCje bre papirja...

V primeru slabega vremena je fina namenska cerada/plahta za pod šotor, kar te reši morebitne poplave v šotoru in ko okrog njega, če seveda pred tem narediš še mali jarek okrog šotora. 

V ekstremni vročini je recimo uporaben tudi klobuk/kapa/ruta/whatever, sončna očala, kakšni osvežilni robčki in krema za sončenje. V primeru dežja pa kakšen backup v škronjih, bulerjih ali 2. paru čevljev in pa seveda  palerina. Mogoče kakšen sprej proti komarjem.

Na imej s seboj prevelike zaloge hrane, ker jo večina ljudi potem meče stran. Kar se hrane tiče pa seveda kakšne plastične vilice, nože, servete, kartonaste krožnike in tako naprej. Odvisno kaj imaš namen s seboj nesti. Svetujem tudi kakšen 6-pack po liter in pol navadne vode za v šotor, da lahko med spanjem kaj spiješ, ali pa ko se zbudiš, jaz osebno ponavadi na silo spijem kakšen liter pred spanjem, da drug dan ne zlomi glavo od mačka. Kolega velikokrat v te namene recimo s seboj nese tudi limono, saj C vitamin fino pomaga odgnat vso pijansko sranje. Tudi vitaminske tablete so vredu.

Jaz osebno sicer raje trpim, kot da jem kakšne tablete, ampak če si takšen človek, kakšne tablete proti bolečini, želodcu, glavobolu, če maš v času festivala brutal drisko absolutno tablete proti temu, ali čemu podobnemu ne škodijo, raje preventiva, kot pa da te na tvojem top bandu boli glava, da tu je mučno. Mogoče še kakšen flajšter.

Večina stvari se lahko nabavi za več let, zato jaz ne bi šparal. Če boš z avtom oz. ne boš rabil hodit par km, se absolutno splača vzet vse, še posebej pa na festivalu ki traja en teden (+1 dan prej in e +1 dan potem) in ker razdalja za nosit ni velika v primerjavi z večjimi Evropskimi festivali. Zdej kaj prenašaš in kaj ne se boš sam moral odločit in kam dat prioritete in kolk presran boš ali ne boš. 

Kar pa ss samega festivala in stvari na njem tiče pa preberi FAQ na spletni strani, tam boš imel info točko ali pa preprosto vprašaš tam nekoga na random. Vsekakor pa se ne bi preveč zategoval in obremenjeval, to boš že sproti... 

Glede tvojih konkretnih vprašanj si že dobil odgovore, vse zgoraj napisano pa sam napisal, ker sem iz tvojega sporočila razbral, da si že malce starejši in kot takšnemu je tako kot tudi meni že počasi prija tudi udobje pomembno Smile
Back to Top
Grumpy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Feb.2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grumpy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2016 at 12:13
Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za odgovor. Vse sem prebral po dolgem in po čez, bo prišlo prav in res cenim :)

Se vidimo!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.