Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Facebook
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Facebook

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Facebook
    Posted: 03.May.2016 at 17:13
Glede na to, da nam žre ogromno časa in da smo praktično skori vsi gor...

Zanimajo me izkušnje uporabnkiv z vsem FB trollanjem.

- meni se je lani zgodilo, da sem spremenil ime in priimek v t.i. umetniški nick name Eightbit Commando [ob enem mi je bil še za fun], so me napadli, da hočejo met skeniran ID, da bodo lahko preverili mojo identiteto. Bebec sem šel v obupu dejansko skenirat in poslat, ker sm se zbal, da bom izgubil glasbene strani, ki jih imam linkane na profil in sem v tistem času lahko do njih dostopal edino iz omenjenega profila..... pol sm jih vezal na več profilov, tako, da mi je dones za to vseeno in nikoli ne bi šou skenat ID-ja.

Se mi zdi pa bizarno - nikjer v medijih npr. nism zasledil, da bi se kdo zgražu nad tem, da FB korporacija zahteva ID scans od ljudi po svetu. To je imo dost prfuknen....  :S


- no včeri se mi je zgodil naslednji incident in me zanima, če se še komu kaj podobnega dogaja?

FB me je naenkrat odlogiral in ko sm se želel ponovno prijavit, mi je sporočil, da bi moj računlanik LAHKO BIL okužen z malware. Ko sm skeniral z Malware bytes ni našel nikakršnih okužb.

No facebook ti tuki sili nek 3rd party anti virus software in te NE SPUSTI na lastni profil, preden si ne potegneš dol .exe fajla in ga zaženeš. Dones sm reku "fuck it" in ga zagnal. Btw - menjajo se tudi imena firem. Včeri so mi turili neki "x" - se ne spomnem, dones Kaspersky Confused sem zagnal in zdej sm normalno pršou do profila.

Se mi pa zdi res totalno sick, da ti fb zablokira dostop in te prislili installat EXE file Confused k da že tako ne vohljajo za nami na vsakem koraku..... wtf Dead


- kar se tiče politike, jst iz svojega profila redko objavljam kontroverzne reči, ker je Suckerberg pač odvratni zafukani žit, ki navija za genocid nad Evropejci. Včeri sm sicer objavil eno sliko Paul Joseph Watsona, kjer je bla zastava komunistične partije Velike Britanije in sm zravn napisu, da si s komunizmom v Venezueli danes še riti ne morejo obrisat, ker je državi zmanjkal TP-ja.... mogoč je blo pa preveč in je bil Suckerberg užaljen! LOL haha

So koga bannal zaradi političnih objav? Big smile


Edited by Wind Carrier - 03.May.2016 at 17:39
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.May.2016 at 20:14
Glede imena in priimka ima problem kup ljudi, ki uporabljajo psevodnime. Odnos FBja do fejk imen je znan in če bi jim poslal izkaznico, na kateri se vidi, da ti je res ime 8bit, bi ti dal mir. 

To o virus scannerjih prvič slišim, kratko iskanje pa pokaže, da nisi edini. Zanimivo, čudno, sumljivo. 

Folk piše večje neumnosti, pa so redko banani... tko da bi reku, da se nimaš česa bat. 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.May.2016 at 23:19
Originally posted by Pero Pero wrote:

Glede imena in priimka ima problem kup ljudi, ki uporabljajo psevodnime. Odnos FBja do fejk imen je znan in če bi jim poslal izkaznico, na kateri se vidi, da ti je res ime 8bit, bi ti dal mir. 

To o virus scannerjih prvič slišim, kratko iskanje pa pokaže, da nisi edini. Zanimivo, čudno, sumljivo. 

Folk piše večje neumnosti, pa so redko banani... tko da bi reku, da se nimaš česa bat. 



no kot prvo uno ni neumnost ampak realnost iz Venezuele :) 

Folk je bil bannan že za manj, kot tisto.... Arabski ateisti so bli ob svojo stran, ker  so s svojim grdim ateizmom kršili Facebook standarde! Sj prjavil jih je pa 1000% kak bebec iz Evrope in sploh ne od dol... Čudni časi so in jst osebno dejansko ne maram kej dost od politike / conspiracy theory več objavljat na lastni profil :/

kar se pa tega tiče pa ne vem, kaj nej si mislim -> sam to, da ti fb pošlje .exe file za pognat imo ni najbolj fajn Big smile  že za princip se gre.  .exe al pa ne greš na svoj profil?! :D Pa mism, da sm kr ene 98%, da nism kašnga fb virusa staknu kje, k se jih dost u izi da prepoznat.

No zdej dela - samo vsiljenega kasperskega si še odinštaliram.... tolk al tolk si bom na nov fuknu winse.....sam tko... zanimal me je, če je še kdo doživljal kak weird shit na fb, ker sm ujel dost govoric o čudnih stvareh, pa me ni tolk zanimal valda, dokler se ni to men začel dogajat XD

kar se imena tiče mene načeloma boli kurec. Jst sm mel uno za trollanje in hec. Pozabil sem sam preventivno zalinkat svoje glasbene FB strani še na kak drug profil...če bi to naredu, še omenil ne bi, ker bi se jim sam smejal, k bi mi poslal request za ID scan in bi pač naredu nov profil...


Edited by Wind Carrier - 03.May.2016 at 23:29
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 10:16
si sigurn da je prav iz facebook domene pršla zadeva?
med branjem uradne dokumentacije sm naletu na zadevo kot jo opisuješ in spada pod "phishing".. torej strani z podobno domeno uporabljajo isti interface, da nato vtipkaš svoje podatke, ki pa se pošljejo drugemu naslovniku.. ob inštalaciji kkšnih programov se ti dost hitr naserje kkšn malware, ki ti zna kj takega počet na nivoju brskalnika prek add-onov... te ti znajo delat interne redirekcije, tako da niti ne boš zaznal, da pravzaprav nisi na fb strani. zato je prva stvar ki jo nrdš v takem primeru da preveriš, če ti isto nrdi z drugimi brskalniki, poskusiš še na drugi mašini etc..

to je edn izmed razlogov, da sem folku, ki jih spletne tehnologije tolk ne zanimajo dosti intenzivno svetoval uporabo opere, ki je redko presegla 2% user sharea v primerjavi z drugimi... 2% je nezanimiva tarča za razvijalce malwarea... si že zaradi obskurnosti avtomatsko vrnejši na spletu. 


Edited by frogstomp - 04.May.2016 at 10:18
Back to Top
faidl View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Apr.2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote faidl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 10:56
Prepričan sem bil, da si je inštaliral kakšno nesnago, ampak FB očitno res ščiti milijone in med srečneži je tudi Wind Carrier. :)
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 11:04
Originally posted by Pero Pero wrote:

Glede imena in priimka ima problem kup ljudi, ki uporabljajo psevodnime. Odnos FBja do fejk imen je znan in če bi jim poslal izkaznico, na kateri se vidi, da ti je res ime 8bit, bi ti dal mir. 

Sicer ne uporabljam Fistbukka, zato mi tudi njihov odnos do uporabniških imen ni poznan (v osnovi naj bi bil namenjen fizičnim osebam, torej naj bi vsi imeli ime in priimek za "user name"?), ampak a to pomeni, da vsi bandi, restavracije itd., ki ga brez problemov uporabljajo, dejansko pošiljajo na FB potrdila o tem kdo so, da so registrirani in da res obstajajo? Confused


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 11:17
Originally posted by faidl faidl wrote:

Prepričan sem bil, da si je inštaliral kakšno nesnago, ampak FB očitno res ščiti milijone in med srečneži je tudi Wind Carrier. :)

Imaš prav.. sicer pa tudi iz komentarjev kot se je predlagalo... je stvar brskalnika.. to prvo nrdiš... zbrišeš zgodovino oz. odpreš private tab ob z drugim brskalnikom probaš.
Quote Folks, do not download this. The way to get rid of it is to clear the cache and cookies of your browser.


Edited by frogstomp - 04.May.2016 at 11:17
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 12:09
Am:

1) ID scan: jst ne verjamem, da so te kontaktiral iz FB-ja ampake je nekdo ki nima veze z FB-jem ti poslal to zahtevo. ... A da so se zbal pr FB-ju, da ti je nekdo heknil FB profil in ti zamenjal ime in priimek v tist artist name? Ja to je možno. To nič ne rečem. Sam jaz mam ene par folka na FB profilu na friend listi k so si kasneje spremenil imena v taka... kurba kako naj rečem? kao iz (bom dal sebe za primer) Alen Tokmadžić v Allen Tokmann. Dobr. Pustmo to da iz foušije to delajo. Kao, da so ne-šumnik-uporabniki boljši. Pa nisem nič videl, da bi se kdo kej pritoževal nad tem zahtevam ID scan preverjanja. Ne vem, no. Pa a veš kolk folka ma imena drugih realnih oseb al celo imena bandov za svoj osebni profil fizične osebe? Ne vem, no. Sej zaqkaj pa misliš da majo pol bendi imena za sfoje profile na teh spletnih portalih ala ime_banda-official? Ja lej: ko dobiš e-mail je sam važn kaj piše za @-no. Če je blo xyz@facebook.com pol je OK-ej. So že mel kak realen razlog. Če je pa karkol druzga je pa vprašljivo. A veš kolk spama jaz dobim na svoj e-mail od lažnih PayPal strani pa e-Bay strani pa ne vem kaj še. The fuck so zoprni. Tko sem se nategnil z nakupom fake RayBan očal. Bolj da ne govorim.

2) malware/...: am, to definitivno ni posledica akcije FB-ja. The fuck, no! A ti misliš. da lahk poškoduješ FB system, če maš na svojem računalniku malware/spyware/viruse/...? Dej nehi no. Edin, če bi se FB bal ker so tolk humani pa človekoljubni in jim ni vseen za ljudi in izkušnje uporabe njihove storitve (FB-ja) pa bi te samodejno preventivno odlogiral in ti poslal sporočilo, da sumijo... the fuck! "sumijo" - - !!!. Dej ne seri no. To nekdo služi na ta račun k si ti downloadnil ta .EXE program. Upam se stavt, da ob sami inštalaciji si mel ene 100 vprašanj a bi še to inštaliral ker oni to priporočajo. ... Dej nehi no. Jaz v svoji računalniški karieri še nisem zasledil da bi taki javni portali na tak način skrbel za svoje uporabnike. Sej zato pa maš programske hiše ki izdelujejo all-in-one programe za zaščito računalnika. ... Pa še rekel si da se programi menjajo, ko te FB odlogira pa sporoči... Ti si en realen all-in-one program za zaščito dol potegn iz uradne spletne strani in prečeši računalnik če maš gor kak tak nezaželjen program naložen v sistemu ala malware/spyware/virus/... ker to je bolj verjetno. Programi so pa McCaffee, Kaspersky, BitDefneder, itd.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 12:24
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by Pero Pero wrote:

Glede imena in priimka ima problem kup ljudi, ki uporabljajo psevodnime. Odnos FBja do fejk imen je znan in če bi jim poslal izkaznico, na kateri se vidi, da ti je res ime 8bit, bi ti dal mir. 

Sicer ne uporabljam Fistbukka, zato mi tudi njihov odnos do uporabniških imen ni poznan (v osnovi naj bi bil namenjen fizičnim osebam, torej naj bi vsi imeli ime in priimek za "user name"?), ampak a to pomeni, da vsi bandi, restavracije itd., ki ga brez problemov uporabljajo, dejansko pošiljajo na FB potrdila o tem kdo so, da so registrirani in da res obstajajo? Confused


Eno je profil za osebe, torej ime priimek, drugo so pa strani (pages), namenjene bandom, firmam, brandom, umetnikom, ...
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 13:08

Morda veš, so tam kaj manjše omejitve? In kaj drugačni pogoji uporabe? Pa saj imajo naši bendi tudi FB strani, pa lahko kdo pokomentira ... no, če je to sploh pomemben subject še za koga.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 16:47
Originally posted by faidl faidl wrote:

Prepričan sem bil, da si je inštaliral kakšno nesnago, ampak FB očitno res ščiti milijone in med srečneži je tudi Wind Carrier. :)


LOL -  reklama za anti virus?

Včeri se mi je zgodila pol še večja smešnica!

Na FB sm naslovil en Shitpost Hatemail in jih vse skup s židom Suckerbergom poslal v kurac.... LOL - nazaj sm dobil odgovor, da se opravičujejo, ker so mi po nesreči zablokiral stari profil LOL .... jst sm jim pisal zaradi .exe fajla in fucktard cleaninga! Big smile uni so mi odgovoril za skori eno leto nazaj LOL

sicer pa tko - na svetu je vrjetno na stotine miljonov FB uporabnikov, predvidevam? Vsak dan imajo probleme. Ti ne moreš zaposlit zadosti ljudi, da bi odgovarjal na maile... je možno, da je moj mail "prebral" bot in ga pač narobe interpretiral? Big smile  u glavnem zdej mam po skoraj letu dni od izbrisa 2 profila LOL   Kokr je tale na Facebook "pameten" - bo vrjetno zdej čez čas izbrisal novejši profil, ki ga uporabljam in me na koncu prislil nazaj uporabljat starega, ki so mi ga včeri re-aktiviral in ga btw totalno nimam za kaj več uporabljat zdej :S  LOL 
*imet 2 profila na isto osebo je btw kršenje fb pravil Big smile

Še mal, pa bo ko tisti film 1985 Brazil! Clap



en komentar spodi, ki natančno opiše moje dojemanje tegale mega cleanupa....

Originally posted by Jacqueline.Driggers Jacqueline.Driggers wrote:



I was just forced to download this stuff before I could access my account again, and there was nothing wrong and nothing on my computer. The software I have was doing the job just fine. I didn't need this and don't appreciate being forced to download it.




Osebno uporabljam Bitdefender in Malware bytes. Kaspersky je baje sicer top shit - a še vseeno ne maram, kadar me nekdo izsiljuje - četudi gre za top shit produkt...


Edited by Wind Carrier - 04.May.2016 at 18:38
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 16:48
Originally posted by Poli Poli wrote:


Morda veš, so tam kaj manjše omejitve? In kaj drugačni pogoji uporabe? Pa saj imajo naši bendi tudi FB strani, pa lahko kdo pokomentira ... no, če je to sploh pomemben subject še za koga.




FB stran je vedno vezana na en profil...... get it? Če izgubiš dostop do profila, ne moreš več urejat strani Lamp meni pač te strani neki pomenijo, ker sm 4 leta zabil za urejanje, zbiranje lajkov in poslušalcev.... Valda ne bi blo konec sveta, če bi bil ob te strani - a vseeno - ful cajta bi zabil, k bi jih šou še enkrat postavljat in preusmerjat folk..... nevermind Big smile


u glavnem za tiste ,ki imate FB strani - vedno jih za vsak slučaj vežite še na vsaj EN profil! You never know... jst sm si kr backup naredu lani....


Edited by Wind Carrier - 04.May.2016 at 18:41
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2016 at 16:50
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

si sigurn da je prav iz facebook domene pršla zadeva?
med branjem uradne dokumentacije sm naletu na zadevo kot jo opisuješ in spada pod "phishing".. torej strani z podobno domeno uporabljajo isti interface, da nato vtipkaš svoje podatke, ki pa se pošljejo drugemu naslovniku.. ob inštalaciji kkšnih programov se ti dost hitr naserje kkšn malware, ki ti zna kj takega počet na nivoju brskalnika prek add-onov... te ti znajo delat interne redirekcije, tako da niti ne boš zaznal, da pravzaprav nisi na fb strani. zato je prva stvar ki jo nrdš v takem primeru da preveriš, če ti isto nrdi z drugimi brskalniki, poskusiš še na drugi mašini etc..

to je edn izmed razlogov, da sem folku, ki jih spletne tehnologije tolk ne zanimajo dosti intenzivno svetoval uporabo opere, ki je redko presegla 2% user sharea v primerjavi z drugimi... 2% je nezanimiva tarča za razvijalce malwarea... si že zaradi obskurnosti avtomatsko vrnejši na spletu. 



ej po mojem da ne - ker je bil cleaning zahtevan iz strani www.facebook.com_________ful enih krac_______  torej - facebook.com po mojem ne moreš fejkat? če bi blo npr facebook.___.com, bi bla druga - sm pa 6 let nazaj skori padu na to foro pri svojem paypal accountu! To bi bla veselica! Big smile


Edited by Wind Carrier - 04.May.2016 at 16:51
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2016 at 12:05
A si kej bral End User License Agreement? Mogoče tam notri kaj piše, da se kot uporabnik strinjaš, da ti lahko vsiljujejo antivirusni program. V teh EULAh je bilo že marsikaj podtaknjeno, se ne bi čudil, če bi bila notri tudi kakšna taka zadeva.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2016 at 12:34
Kdo vendar bere to sranje? Ti bereš preden klikneš "I Agree" ? Če je odgovor "da" pol res svaka čast! LOL


anywayz - FB je spet prismetil z odlično novico! Tokrat opozarja, da objavljanje oglasov mogoče ne bo najbolje delovalo, če imate vklopljen Ad Blocker... Big smile

Torej - izklopite Ad Block in pustite, da vam poserjemo cel zaslon z totalno meaningless oglasi, ali pa vaš artist page ne bo promoviran niti v primeru, da plačate zanj Clap way to go Cuckerberg...

FB se je torej pridružil stranem, ki zahtevajo izjemo pri ad blockerju! Clap  [zaenkrat samo v primeru, da oglašujete]


Edited by Wind Carrier - 02.Jun.2016 at 12:37
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,438 seconds.