Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Špageti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Špageti

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Špageti
    Posted: 24.Jun.2016 at 07:49
Ima kdo rad špagete?
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jun.2016 at 15:19
...seveda, ampak ne gre pretiravat z ogljikovimi hidrati, še posebej zvečer niso dobrodošli na jedilniku. Če si mal v letih in če hočeš ostat kolikor toliko fit, moraš brisat z jedilnika ogljikove hidrate... testenine, kruh, sladkor, pa tud s sadjem ne gre pretiravat da ne bo ciroze.

Meso in zelenjava je ok, maščobe živalskega izvora so ok! Piščanc, puran, mal govejga ales gut! In da ne bo pomote prasc je kralj živali.

Godspeed!



...larper
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1913
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jun.2016 at 18:39
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2016 at 02:08
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

...seveda, ampak ne gre pretiravat z ogljikovimi hidrati, še posebej zvečer niso dobrodošli na jedilniku. Če si mal v letih in če hočeš ostat kolikor toliko fit, moraš brisat z jedilnika ogljikove hidrate... testenine, kruh, sladkor, pa tud s sadjem ne gre pretiravat da ne bo ciroze.

Meso in zelenjava je ok, maščobe živalskega izvora so ok! Piščanc, puran, mal govejga ales gut! In da ne bo pomote prasc je kralj živali.

Godspeed!




Pa baje je problem OH v tem, da so semena oluščena. Pšenica, riž,... Polnozrnata moka baje ne povzroča redenja, ker ima GI manjši. V primeru če uživaš hrano hitro pretvorljivo v naš sladkor (visok GI) dobiš prebitek sladkorja kar povzroči izločanje inzulina v kri ki uravnava krvni sladkor in višeč sladkorja pretvarja v maščobne obloge. Če pa kao se redno gibaš pa telovadiš pa delaš kao velik pa češ da pol lahko ješ veliko hrane z visokim GI pa lih tko lahko dobiš sladkorno ker skuriš un organ ki proizvaja slinavko.

Da pa lahko dobiš cirozo zarad preveč sadja sem pa presenečen. A to zarad primera nezrelih plodov (trgovine,...) al kaj drugega? The fuck.

Ja pravjo, da lahko zelenjave veliko ješ in ne bo nič narobe. Jaz bi samo poudaril kar nekaj vem iz izkušenj ker sem izgubil občutek za žejo da zelenjava in zelišča terjajo dovolj vode čene ti potegne na zeleno šarenico kar sklepam da gre za simptom ali premalo vode ali preveč zdravilnih snovi v telesu oziroma oboje med sabo povezano.

Mesek je pa good, ja. Vedno sem imel najraje belo piščančje meso, kar pravijo že dolg da je uber good. Ribe so mi tud dobre. Kake svinjske, goveje, puranje zadeve pa ne maram. Da koliko ne maram mastne hrane pa bolje da ne govorim.

Enkrat se mi je mal cuker dvignil. Me je zdravnica poslala na dieto - presno zelenjavo, belo piščanje, puranje meso, ribe, presno sadje. In mali obroki ter malo več obrokov. Vodo. Nič sokov. Tri mesece sem tako jedel in se mi je cuker uravnal nazaj v meje normalnosti. ... Je pa nekaj omenile eno vrsto testenin k majo nekaj napisan eno besedo na embalaži. Ve kdo za kaj se gre? A gre za tip moke, al kaj? Nekaj je blo takrat govora okrog teh testenin v kontekstu moje dijete.

Špageti! Mmmmm...

Jaz se jih prav ne morem najest. Če bi si jih skuhal 3L bi jih vse pojedel pa še bi bil lačen. The fvck?

Isto je s pizzo. Trebuh me že boli jaz pa še kar nisem sit. Koji kurac je to?
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2016 at 09:27
Testenine brez glutena so bolj zdrave ja... sicer mene ne prepričajo, je bolje bit zmeren in uživat v vse. Js sm fan špagetov Barilla 3.

http://www.eko-pegan.com/testenine-brez-glutena/
http://www.mokca.si/izdelki/kase-in-priloge/

Glede sadja in ciroze ne bi vedel dosti... to je neki sodeluc ki je fitnes in prehrambeni fanatik razlagu... se moram še poglobit v to zadevo.

Kar se tiče prekomernega hranjenja pa js to povezujem z ugodjem ki ti ga hrana nudi, tako da pol pretiravaš oz. se zadevaš s hrano. Lahk si pa sam požrešen Smile

legendarno!Big smile
https://youtu.be/lhbHTjMLN5c


...larper
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2016 at 01:55
Zdejle sem pogledal eno kompilacijo najboljših izsekov iz monty python grupe filmov. Na koncu sem se full narežal k so vrgl kravo s katapultom čez obzidje na prišleke pa je na enga padla. Pa una je bla dobra k je bel vitez črnemu vse ude odsekal pa je še kr težil da ne more jt mim naprej.

Najboljše in najbolj debilne so une serije Monty Python. And now for something completely different.

Jest tud pravim, da hrana ki se uživa v prekomernih količinah, se uživa zaradi ugodja, ki ti ga nudi. Vzrok je pa slabo življenje. Imaš pa tudi drug vzrok: bolano, poškodovano črevesje. Tako ima slab izkoristek.

Tiste trgovine od katerih si podal linke mi pa smrdijo. Izgled je debilen. In me ne zanimajo. Nek minimalizem v kmetijstvu. Sej je hitler reku treba je delat. Da delo osvobaja. Sedenje v pisarni ni delo. Kao umsko. Z zunanjim delom vse treniraš. Pol ti je tud računat lahko. Zdrav duh v zdravem telesu. Duh je stanje uma. Reinkarnacija pa vzgoja. Debili. Vse narobe razumejo. Uni egipčani ki so pogruntal pojem reinkarnacije se pa norca delajo. Bral na internetu kako je do tega prišlo. Itak so pa kristjani vse pokradl. Zdej pa pametujejo z biblijo. Pa jejo belo okroglo hostijo. Kao da ne vejo za kaj se gre. Itak vsi vse vejo. Sam norca se delajo ker so sami taki. Nikol nisem maral ne zgodovine, ne kmetijstva, ne geografije, ne politike, ne ver, ne biologije, ne organske kemije. Mene je zanimal sam fizika, anorganska kemija in matematika. Pol v srednji pa še fizikalna kemija, sociologija, računalništvo in elektrotehnika. Vse obvladal v nulo.
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2016 at 08:59
Une, k rastejo na dreveih v Padski dolini so tanartabuljše, poleg tortelinov in njokov. Approve
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,359 seconds.