Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - MALEVOLENT CREATION
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MALEVOLENT CREATION

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: MALEVOLENT CREATION
    Posted: 21.Jul.2016 at 20:52
Ker tile predstavniki finega death metala nimajo svojega topica, ga odpiram jaz.

Za začetek razmislek, ki ga bomo prebrali najbrž trije, v najboljšem primeru nas bo sedem. Nekoč bi ta band na Paranoidu imel topic s sedmimi ali osmimi stranmi polnimi vstisov, fan boyev, haterjev in neopredeljencev. Danes v dobi interneta, se ljudem tega ne da več. Enostavno ni več moderno in ker je mimo naj umre. Žalostno. Gremo raje Pokemone nabirat, pa nas pri tem mogoče avtobus pobere...

No, kakorkoli, preidimo k stvari. K veliki stvari, imenovani Malevolent Creation. Nastali 87' ko je bil death metal v vzponu. 91' posneli prvi album Ten commandments, naslednje leto še Retribution. 2 stebra death metala. Kasneje so jih naštepali še mnogo, ampak prva dva sta najbolj čislana. Po desetin letih so naredili še The will to kill in Warkult, še dve zadevi ki sta po mojem bolj melodični ampak še vedno zelo udarni in ušesu zelo prijetni stvaritvi.

Lani so se vrnili z Dead Man's Path. Album, z moderno produkcijo in kar visokimi ocenami. Osebno me ta moderen skompresiran zvok malo moti, ker ne slišim/čutim vsega kar je posamezen član hotel povedat, ampak so ga v dotičnem primeru mojstri vseeno lepo izpeljali. 

Če bo kdo napisal kak vtis o bandu ali zadnjem albumu, bo lepo. Rad bi da me demantirate in mi dokažete, da forum lahko napolni vsaj stran in pol z "nekim" death metal bandom tudi leta 2016...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jul.2016 at 21:01
Jaz bom raje pokomentiral recimo "In Cold Blood". Ful folka ga ob izidu ni maralo, jaz sem ga nekako takoj vzljubil in mi je še vedno ena njihovih boljših plat, morda celo najboljša po sentimentalni navezanosti :)
Morda je ni folk maral, ker spet ni bilo kriminalca Hoffmana, kaj vem :)
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jul.2016 at 21:07
Jaz bom pa komentiral "just for the sake of it". Big smile

Priznam, da nisem ravno nek fan, pa posledično redko poslušam njihove stvari, ampak na koncertu so pa vedno zažigali in tega človek ne more spregledat. Da bi se le še kdaj pojavili in dokazali, da vse napisano drži. Star
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2016 at 09:32

Enako, nisem ravno fan, a old skool je še zmer old fukin' skool! Approve

In tudi glede ICB, super album! Thumbs Up


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2016 at 14:19
Malevolent Creation so definitivno vredni pozornosti. Sam nisem ravno njihov največji fan,ampak mi kar dogajajo. V živo jih pa nisem nikoli ujel,čeprav so bili večkrat pri nas jbg. So eni izmed bolj prepoznavnih bandov,ki niso ravno "uspeli",če lahko tako rečem. Ravno tako kot npr. Monstrosity ali pa Incantation. Seveda vsi poznamo te bande,ker so na sceni že celo večnost. Niso pa dosegli take "slave" kot Morbid Angel,Cannibal Corpse,Deicide,Obituary,...
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2016 at 20:52
Res je, old school ima še vedno tisti poseben feeling. Ne vem no, mogoče sem tako imenovani nostalgik, ampak ko poslušam stare zadeve se ob glasbi bolje počutim kot ob novejših zadevah. Tudi ob bolj znanih bandih, mi starejši Obituary al pa Deicide dosti bolj pašejo kot njihove novejše stvaritve.

In ko ko so ravno Monstrosity omenjeni, sem jim hotel ravno novo temo odpret, pa je ne bom ker se bojim da bi bolj samevala kot ne. Bom kar Malevolent creation malo prostora ukradel (Rob Barret ne bo zameril). Jih (Monstrosity)) cel teden v avtu vrtim... Ja imajo manj albumov, so pa vsi kul. Corpsegrinder je tudi tam opravil odlično delo. Millenium je pa itak kultna zadeva! Zanimivo, da se niso dvignili na gladino. Najbrž ni bilo dovolj sredstev?!

No, da se vrnem k Malevolent creation, stari in novi albumi. Tako kot pri ostali muziki, sej ni da delajo smeti, daleč od tega! Tipi dajejo od sebe odličen material, samo se mi zdi kot da nekaj manjka. Kot da je vse matematično naštudirano, ampak da manjka duša. Zdi se mi, da tipi ful ampak res ful obvladajo inštrumente, hkrati pa pozabijo nase. Na tisti, kar so nekoč izrazili...

Zadnji Malevolent creation album je tak tipičen primer. Vse kul, ampak ko konča, ga v glavi enostavno ne ostane nič... Al pa sm ga samo premalokrat poslušal. Mogoče te novejše stvaritve ravno to potrebujejo. Zaradi njhove kompleksnosti, potrebujejo večkratno poslušanje, da možgani vse skupaj sprocesirajo in je potem kul...


Edited by Mitja M.J. - 22.Jul.2016 at 21:01
MacGyver je zakon!
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2016 at 21:16
A veš da se meni to zadnje dogaja praktično pri vseh nov(ejš)ih albumih?Lahko da je kaj na tem kar si napisal, lahko da so razlogi čisto druge narave, ampak novi albumi preprosto ne ostanejo v glavi kot praviš. Ko pomislim na starejše kultne zadeve, ki so se oprijele ob prvem poslušanju oz. prvih nekaj repeticijah.. Al se pa samo mi tolk spreminjamo. Big smile
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2016 at 23:20
Nismo več tako dovzetni, da bi vpijali Metal kot suha goba vodo (kot smo ga kot mulci v 90-ih). Preveč je vsega na razpolago, zato nima več vrednosti/pomena. Danes sem v avtu poslušal Agent Steel in še enkrat ugotovil da so totalno fakin zakon bend, za vedno. Škoda, da ne pride Bruce Hall nazaj in potem vsi skupaj spet v Orto. O Malevolent Creation pa vem samo to, da so oldskul hrustljavi/zdravi DM bend, kaj več pa ne, ne poslušam lih.
FUCK THE WORLD
Back to Top
vrho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 03.Apr.2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vrho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2016 at 11:19
Na zalost mam samo njihovo prvo plato v fizični obliki v svoji zbirki, mam namem nabavit še kaj od njih, predvsem ta drugo plato, ki sta vsaj zame med top platami floridskega death metala, je pa res da teh kasnejsih plat ne poznam. Kar se pa tiče old vs new je pa moje skromno mnenje tako, vsa top muzika se je ustvarla nekje do konca devetdesetih pa ne glede na žanr, težko da bo kater band k je nastal po 2000 imel tak kultni status legend k ga majo bendi iz 70' 80' pa zacetka 90'.
Back to Top
en3t View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote en3t Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2016 at 16:36
Osebno mi je najboljši album Eternal kjer mi imajo daleč najboljše riffe, groove in produkcijo. In seveda še Culross na bobnih, ki je že pri svojih 19.delal nemogoče vragolije.
Edini minus tega albuma mi je bil zmeraj Blachowiczev vokal oz. vokalni aranžmaji ki so nemogoč dolgčas.
ICB mi je zmeraj bil zoprn zaradi Roddyja na bobnih;preveč vsega.
Prva dva albuma sta pa itak kultna saj sta nastala v času ko je nastajal žanr.
Marsikdo se ne bo strinjal vendar so mi albumi kjer je bil Kyle Symons dosti boljši od Hoffmanovih.
Zadnja dva albuma pa sta mi tako bolj tako tako. Konsistenčno sicer je, ni pa nekih presežkov. Pač isti problem kot ga imajo tudi Obituary in še kdo.

Vokal Symons:Hoffman = 100:0
Everything they do and say might even fool a clever mind
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2016 at 00:23
Haha, mal offtopica glede MC: ko se je še furalo Težko kroniko na Valu 202, je spremni tekst seveda bral en izmed uradnih špikerjev (ponavad je bil to Igor Velše). No in ko so predstavlal eno plato od MC (ne vem zdej kjero), Je bila uradna napoved nekak takole: "In sedaj sledi skladba z novega albuma skupine "MEJLVOLENT KRIJEJŠN"" <-------HAHA, ne vem, o kakem mejlu je tip razpredal, ampak očitno je hotu izpadt pametenLOLLOLLOL

Ne sej IV je drgač čist kewl, sam takrat je pa mal pretiravu s predvideno pravilno izgovorjavo uradnega imenaBig smile
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2016 at 00:32
A ni nekaj cajta brala Anja Rupel? :)


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2016 at 00:43
No ja, sta se izmenjevala; on je npr. tut bral oz. "kao" prevaju intervju ob predstavitvi plate Accident of Birth od Bruce Dickinsona; se spomnem, k sm si celo plato posnel na kaseto (faaak, eni bojo rekl, kaj je to kaseta) in jo naviju do onemoglosti -----> treba je vedt, da je blo velko razočaranje potem, ko je tip spizdil iz IM in ga sral z raznimi Skunkworksi (ne mešat z našima Skunkom, k sta čist kul in delata majkemi hude koncerte :D) - no, po vsem sranju je pršla ta plata in Velše tko predstavla komad za komadom... Prou c elo plato je odvrtel - hell yeah :P

Ja taki so bli cajti včas, hihihi
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2016 at 12:13
Hehehe, se spomenm, kako si je en res lomil jezik ob imenih Metal bendov, plat in komadov, verjetno ravno ta tip. Anja Rupel je tudi brala ampak ji je šlo boljše od jezika kot njemu. Drugače pa sta brala oz. vodila oddajo Roko Staničič in Mitja Prezelj. Spomnem se, da je Roko enkrat, preden je zavrtel en komad od Hypocrisy, rekel, da so po njih že zdavnaj prišli vesoljci hehe. Ta oddaja je bila poleg revije Dr. Musik zame v 90-ih pratično edino okno v svet Metal glasbe in sem zelo hvaležen ustvarjalcem, ker sem preko oddaje spoznal dosti dobrih bendov in na podlagi slišanega potem nabavil njihove albume. Mitja, uspelo ti je naredit novo temo, ki "teče". Thumbs Up
FUCK THE WORLD
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2016 at 12:34
Uuuu, Dr. Musik- tam je pa bilo enih fajn intervjujev. Sicer kupoval nisem tega, sem pa imel priliko brat in lahko mirno rečem, da mi je bil prispevek o Sepulturi nekaj najboljšega. Star
So pa časi tovrstnih publikacij žal mimo, doba interneta je tisk povozila z vseh strani. Pa to samo po sebi ne bi bilo slabo, ampak ko pa vidiš da lahko vsak gumpec objavlja prispevke ter ko prebavljaš (ne)kakovost današnjega online teksta.. Eh, kdo rabi zelenjavne smutije, če ti pa prebavo odpre na polno že samo ko se logiraš na splet? Big smile

OK, zdej pa nazaj k Malevolent Creation in mojemu švohnemu poznavanju le-teh. Si pa na Youtube dejansko malo vrtim nekatere zadeve, da je nedelja bolj špasna. Big smile
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2016 at 17:37
Dr. Musika pa nikoli nisem prebral. Ni blo priložnosti, žal. Bi prav rad dobil kako arhajično številko v roke... Kot kaže, je bila fajn zadeva! Mi ob meji smo Metal Hammerje in Grind Zone prebirali (ko so bili še kvalitetni). Ja par let od tega sem bral neke prispevke iz 15-20 let starih čtiv in ni primerjave s tem kar dobiš danes na netu. 1000 enih strani, 5000 enih avtorjev kvaliteto pa drži na nivoju še vedno isto število ljudi kot nekoč. Problem je danes to presortirat... 

Gašper, tema teče in to kljub Metal Daysom Thumbs Up 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2016 at 11:03
Hehe, še en manjši offtopic, k ste že ravno omenil:

se spomnem, k je v Dr Musik-u Dario Cortese (mislm da sm prou napisu) objavil recenzijo takratne nove izdaje Veronice - Natura Naturans ('98) - nima sicer veze z metalom, ampak revija je bila za takratne razmere v SLO res prava osvežitev - kvalitetno podajanje informacij o tem in onem; o metalu in tudi "malo manj metalu" (+ obvezno podjebavanje v pismih bralcev, hahaha, tist je šele bloLOL) - obdobje, ko je "trading tapes" že pošteno ugašal...

No pa nazaj k MC: The will to kill je men kul plata (tudi) zarad dejstva, ker je Michael Myers dobil dodatno publiciteto po Carpenterjevem Halloweenu (qrc, sm pač fan MM-ja in na to gledam mal drugač kot drugi)Big smile - no, pa tak furiozen vstop plate (kot MM-ju pritiče, jasnoTongue) je še dodaten bonus. Razpaljotka na Metelkovi je tut svoje nardila, ko so tole plato fural...


Edited by Mrtupevc - 25.Jul.2016 at 11:17
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2016 at 18:00
Saj Dr. Musik ni bla Metal revija ampak spolšna glasbena revija. Je bilo pa kar dosti metalskih zadev noter. Pisma bralcev so bla pa res TOP of the TOP. Škoda, da sm vse številke revije izgubil...
FUCK THE WORLD
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2016 at 21:57
Glede česa so se že v pismih bralcev najbolj podjebavali? Metallica pa.. ? A so bli Kelly Family? Se nikakor ne morem spomnit kaj so bili tadrugi, ampak prebirat to je blo pa top! Big smile
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2016 at 22:37
Metalci, paksi in rokerji proti fanom pop skupin Caught in the act in Backstreet boys. :P 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2016 at 23:00
Med drugim, ja, hehehe. Svašta se je našlo v pismih bralcev. Se spomnem, da je še pokojni E.Š. objavil nek brutal oglas za izmenjavo kaset al neki, že pozabu... Takrat smo si še presnemavali in pošiljali kasete, še leta 2000 al 2001 mi je en legenda metalc iz Mengša poslal kaseto Destruction - Sentence Of Death. Po tem pa se je začela doba MP3-jev... In to ima ful veze z Malevolent C. - to je res prava Paranoid tema, totalno oftopik. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.