Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Domači koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2017/10/6 - FEMALE VOICES TOUR - Orto bar
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2017/10/6 - FEMALE VOICES TOUR - Orto bar

 Post Reply Post Reply
Author
Message
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2017/10/6 - FEMALE VOICES TOUR - Orto bar
    Posted: 20.Sep.2017 at 15:42
Tudi kmalu! 5 bendov, skupna točka - pevka! :D

Vstopnice:22 evrov v predprodaji, 25 na dan! VStopnice na voljo prek On-Parole, v trgovini Truga in v Orto baru!
https://www.on-parole.com/si/shop/view/the-birthday-massacre-sirenia-the-agonist-ljubljana-06-10-2017-ticket

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/317082668745085/

Oktobrski rojstnodnevni pokol in karnival ženskih vokalov

Udaren naslov ne napoveduje nikakršne brutal death metal zasedbe, temveč prihod severnoameriške zasedbe The Birthday Massacre.
Dejansko prihajajo tri zasedbe in to v sklopu Female Voices Tour. Najprej so tu ''ta glavni'', The Birthday Massacre, bend, ki prihaja iz Kanade. Prej so bili znani kot Imajica (ime so pobrali kultnem romanu Imajica, ki ga je napisal eden in edini Clive Barker), potem pa so se preimenovali v tematsko bolj ustrezen naziv The Birthday Massacre. Bojda zato, ker je ime precej kontradiktorno - rojstni dan, pokol. Do zdaj so izdali 7 albumov, nekaj DVD-jev, live posnetek in še kaj, igrajo zanimiv miks gothic rocka, dark wavea in še česa, bojda pa bodo všeč fanom zasedb Dommin, Aural Vampire, Die Mannequin, Schoolyard Heroes, theStart, Deadsy, the Faint, the Cure, Curve, Tub Ring, Creature Feature, Jack Off Jill, Julien K, Mindless Self Indulgence, the Knife, Depeche Mode ter the Corner.
Mogoče vam je bolj znano ime Sirenia? Vsekakor. Gre za norveško gothic zasedbo, ki jo je osnoval Morten Veland, ko je zapustil zasedbo Tristania. Do zdaj so Sirenia zamenjali nekaj članov in članic, a kljub temo pridno snemali plate. Poslušalci pri zasedbi cenijo uspešen miks čudovitega ženskega petja in brutalnega moškega kruljenja, prelepih in hkrati srh vzbujajočih melodij, mitičnih ter iskrenih zgodb in nasploh mračnih pesmi. Še pomnite albume, kot so At Sixes And Sevens, Nine Destinies and a Downfall itd.? Seveda jih. In lahko torej tudi sklepate, kako dobro bodo Sirenia izpadli v živo.
Za bolj brutalne duše pa bodo Orto bar tresli The Agonist, death metal bend, v katerem je prej pela Alisa White-Gluz, ki zdaj vodi Arch Enemy. The Agonist so šus! Kanadska zasedba se je proslavila z albumi, kot so Once Only Imagined, Lullabies for a Dormant Mind ter Eye Of Providence oziroma aktualni Five, v živo pa so odličen miks melodičnosti in brutalnosti.
6. oktobra torej v Orto Bar na koncert, ki ga gotovo ne zasledite v vsaki koncertni sezoni.
Predskupini irski XEROSUN in španski ANTALGIA! Vstopnice že na voljo!

THE BIRTHDAY MASSACRE (CAN)
Napalm Records
Symphonic Metal
www.thebirthdaymassacre.com
www.facebook.com/TheBirthdayMassacre
"In The Dark"
www.youtube.com/watch?v=tLOfluH8mgQ

SIRENIA (NOR)
Napalm Records
Symphonic Metal
www.mortenveland.com/sirenia
www.facebook.com/sirenia
"Dim Days Of Dolor"
www.youtube.com/watch?v=sGePool-Heg

THE AGONIST (CAN)
Napalm Records
Melodic/MetalCore
www.theagonistband.com
www.facebook.com/heAgonistOfficial
"The Hunt"
www.youtube.com/watch?v=CgR0r94J8EM

XEROSUN (IRE)
Metal
www.xerosun.com
www.facebook.com/xerosun
“This Dark Rage”
www.youtube.com/watch?v=QIp-3SFvREQ

ANTALGIA (SPA)
Progressive Metal
www.antalgia.net
www.facebook.com/antalgia
“The Seventh Day”
www.youtube.com/watch?v=opZTvyyQcGc

http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2017 at 09:53
Prvi predskupini bolj za podaljšat dan.

Najbolj pa sta izstopali
SIRENIA

in še na koncu
THE BIRTHDAY MASSACRE


Hvala skunkom za prijeten paket ! Da ni skos sam nekih ponavljajočih death metal koncertov/bendov.


Edited by Paparazzi - 13.Oct.2017 at 09:57
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Oct.2017 at 17:47
Najprej sem doživel šok zaradi prenovljenega Orta, v katerem od sprememb še nisem bil. Takoj se je pojavilo rahlo nezaupanje v dvorano, ki se je še okrepilo ob nastopu prvega banda. Ozvočenje mi namreč ful ni sedlo, podstavek za bobne pa je bil tako majhen, da sploh ne vem kako bo kaka bolj konkretna mašinerija spravila gor svoj set. 
Prvi so bili nikoli prej slišani Ana.... anal.... analtagia jebi ga. Kot se za tako množičen paket spodobi ga pač odpre nek xy band. Zanimivo pa je bilo, da so bili iz Španije, kjer je zadnje čase pestro. Pestra pa ni bila njihova muzika, ker je šlo za izjemno utrujajoč ... poskus proga? Kitarist je sicer bil zelo dober, vendar deloval nepovezano z ostalo ekipo, pevka je bila bolj za silo in ne vem zakaj sem to pretrpel skoraj vse. 



Naslednji so bili Xerosun. Meni je bila ta skupina že bolj fajn. Ženska na growlih in clean vokalih se je izkazala z obvladovanjem obeh, plac se je počasi pričel polniti, pokazala je tudi malo komunikacije s publiko, ki jo je spodbujala k norenju pod odrom in druženju po koncertu. Kot že rečeno je bil meni njihov melodični death po prvi katastrofi že prav fajn, motil me je edino zvok, ki se kar ni razvil. To je trajalo itak cel večer. Drek, slika se mi je pokvarila, ker jim nisem želel moriti s flešem. 


Za The agonist se je mini ortič kar nafilal in očitno je večina folka prišla gledati kako obvlada pevka Arch enemy s svojim bendom. Kar obvlada. Edino pri čistih vokalih ji je glas vleklo v bolj raskavo proti brutali, ki jo ima sicer izpiljeno v nulo. Tudi kilometrina se skupini pozna v nagovorih in spodbujanju. Delovali so kar sproščeno kljub dejstvu, da verjetno igrajo v enem manjših klubov turneje pred malo ljudmi. Iskreno bi pričakoval, da bi tak paket nafilal kaj večjega, sploh ker je bil konec tedna in se zjutraj večini ni bilo treba matrati z vstajanjem v službo. 


Prvi dve plati Sirenie sta mi top šit, sem se pa bal kako to zveni v živo glede na to, da če štejemo kore, sinte in bas, je na odru manj kot pol grupe za razliko od kakih Therion, ki s sabo privlečejo zborček. Ampak pika počla, videl sem jih -prvič, morda tudi zadnjič. Ker imam res naštudirani samo prej omenjeni stvaritvi ne vem s katerim komadom so odprli, zvenel pa je presenetljivo okej, zato so mi upi malo narasli........ in pričeli upadati z naslednjimi komadi, sploh ko so umorili klasiko Meridian. Nova pevka je sicer super napram prejšnji a to ne spremeni dejstva, da je zadeva prekompleksna za postaviti na oder v živo, kadar se gre take turneje po malih klubih. Pa tudi za večje verjetno ne bi skupaj uspeli skrpucati manjkajočega filinga oz postave. Škoda. Sedaj ko je ona z njimi, pa si bom morda privoščil še kako novejšo plato in pogledal, če je gori kaj zame. 


Glavna skupina je bila nekaj ob čemer je najbrž zaradi splošne neznanosti pri nas večina mislila le WTF. Me included. Nisem nič preveril na netu, samo rekel frendu 'Tole po mojem ne bo nekaj dobrega'. Slab občutek se je še povečal, ko so downgradali že tako skromen set bobnov (čeprav so dodali več činel) in ob prihodu banda na oder kjer sta kraljevala kot štoflc majhna pevka, katere animacija publike je mejila na tečno spakovanje in emo fag (glej slike) kitarist ki je delal takisto. Ostali so bili bolj 'Hm, le kako sem se znašel tukaj?'. Vokal je bil sicer v redu, ampak vse ostalo me je prepričalo, da sem koncert predčasno zapustil, saj si nisem hotel dokončno pokvariti večera. 


Me pa kar skrbi, kako bodo v tem pajzlčku izpadli prihodnji dogodki.


Edited by devlin - 23.Oct.2017 at 18:01
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,297 seconds.