Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Slovenska scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Domaca scena za tujca
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Domaca scena za tujca

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Heretic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Oct.2017
Location: Styria
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heretic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Domaca scena za tujca
    Posted: 05.Dec.2017 at 12:26
Zdravo!
V tujini zivim, samo pa kar po gosto prihajam v Slovenijo.
Vcasih bi tudi rad sel ven na kako pivo ali pa na koncert s ta pravo glasbo.
Posebno bi me zanimalo, kaj se na Savinjskem dogaja, ce se sploh se kaj. Se mi zdi, da je tam metalcev popolnoma zmanjkalo.

Malo o meni:
Fizicno ne vec naj mlajsi, duhovno med 16 in 99, ze skoraj 30 let ljubitel metala. V glavnem, Death, Heavy, Thrash, Black, malo Pagan. Poleg tega pa se rad poslusam Hardcore, Crustcore, Oi!, Country in nekaj klasicne glasbe.

V naprej hvala lepa za odgovore, ce vas pa kaj zanima me lahko vprasate.

LP


P.S.: Sorry za slabo Slovenscino!
In a world of compromise...some don't!
Back to Top
Heretic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Oct.2017
Location: Styria
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heretic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2017 at 12:43
P.P.S.: Se mi zdi, da sem tu narobe. Slobodno prestavite moj topic, kam pase.
In a world of compromise...some don't!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2017 at 15:10
v savinjskih koncih so bli svoje čase aktualni paragoria, zdej nevem kok je še tega.. pomoje ljubljana pogoltne prejkoslej vse vdnejše predstavnike kkšnih regij, mladinsko je pa bolj bogo zadnje čase povsod.  srečno :)
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2017 at 17:09
Na Savinjskem bolj malo, še največ se dogaja v Velenju v klubu eMCe plac, kjer organizirata koncerte kolektiva Železni Aktivizem in Sound Arson (bolj eksperimentalne zadeve).

V Laškem so parkrat na leto metal koncerti v sklopu Metaljota Raspaljota, občasno tut kak hc/metalcore – podobno kot v Mladinskem centru Celje, čeprav je bil nazadnje celo slam/death metal koncert, tko da se mogoče kaj prebuja scena. V Celju je sicer še bajkerski klub XXX, ampak nimam pojma, če se kaj dogaja tam med vikendi. 

Če boš zdaj decembra kaj naokoli in te mogoče zanima kaj od tega:
08. 12. Spotless Minds imajo v Celju promocijski koncert (mlada rock skupina, link)
15. 12. v Velenju bo projekcija dokumentarca Železne stopinje (o razvoju heavy metala na Slovenskem, link)
23. 12. prednovoletni koncert Cowboys from Hell (Pantera cover band) in Kaoz (link)
Back to Top
Heretic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Oct.2017
Location: Styria
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heretic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2017 at 09:32
Hvala lepa za odgovorje!

@Lif.: tebi posebi.
Izgleda, da bo Cowboys from Hell moj prvi koncert na Slovenski zemlji. ;) Ni cist moja glasba, bo pa dobrodosla spremeba in dobra prilika, mogoce kake metalce v pokrajni spoznat.

Zal mi je za Zeleznje stopinje, bo sigurno zelo zanimljivo, samo na zalost ne bom uspel.

Jaz bom od 23.12. do 06.01. Doma. Bo ta cas se kaj zanimljivega? Bom tudi sam tu raziskoval.

Drugace pa, kako pa za domaco sceno stoji? Kaj je trenutno popularno?
Ko sam bil saj se malo na tekocem, so bili Metallica in Sepultura Nonplusultra. :D
In a world of compromise...some don't!
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2017 at 12:08
Če ne druga, bojo Železne stopinje baje enkrat pol na voljo tut na spletu, ko bojo zaključili s projekcijami po Sloveniji.

Kaj je popularno ... bi znal kdo drug bolš povedat, nisn pravi naslov za to. :)

Če se ti ni problem do Lj zapeljat, bojo 23. 12. v Orto baru Pero Defformero pa 29. 12. bo prednovoletni žur s Space Unicorn on Fire. Baje oboji nardijo žurko in je vedno polno.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2017 at 13:58
Takole bom rekel... kar se bandov tiče iz Savinjske tiče, bom zagotovo kaj pozabil, ampak takole iz glave...

Paragoria - thrash/death - Rečica ob Savinji
Morywa - death/djent - Celje
Human Magnet - progressive/djent/death - Celje
In the Crossfire - pristen hardcore - Laško
ABK - progressive metal - Laško
Cordura - progressive death metal - Velenje
Marax - simfoničen death metal - Velenje
Carnifliate - grind/death - Velenje
Kholn - black metal - Velenje
Decage - metal/groove/death - Velenje
Chronic Dose - death metal - Velenje
Inmate - melodic death metal - Velenje
Snogg - black metal/noise - Velenje
Cvinger - black metal - Celje, Šoštanj, Domžale
Entheogen - stoner/post/sludge - Velenje
V.O.T.S oz. Voice of the soul - Panter in Death cover 
Wings of Perdition - hardcore - Celje
Burn Fuse - hardcore/metal/progressive - Celje 

...če je še kaj omenim... našteval sem bolj aktivne bande... mogoče bi omenil še Spotless minds, sicer ni metal je pa vsaj zame zelo zanimiv band, se splača počekirat.

Če bi rad videl kakšnega metalca in da se vrsti metal je trenutno mislim, da v celotni regiji samo v Celju XXX bar. Sicer pa kar se koncertov tiče pa je takole.

V Laškem imaš Metaljot Raspaljot
V Celju imaš Break the Silence
V Velenju pa evente pod ekipo z imenom Železni Aktivizem (koncerti v eMCeju, Vratolom, kakšen metal koncert na festivalu Kunigunda,... )

Drugače pa vse te žanre, ki si jih omenil lahko najdeš na FB strani od Metaljot Raspaljot (Laško) in Železni Aktivizem (Velenje) in to sta tudi kraja, kjer se glede metala najdeč dogaja v Savinjski/Šaleški regiji!

Back to Top
Heretic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Oct.2017
Location: Styria
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heretic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2017 at 20:12
@Lif.:
To je pa fajn. Bi me res zanimalo

Zakaj bi pa bil polj pravi naslov? Bolje receno, kaj pa ti rad poslusas? ;)

Voznja ni problem, cas pa skoraj zmeraj. Ce je pa kaksna skupina, katera me zelo zanima, se pa se ta najde.

@Atreides:
Zakaj ne Harkonnen? ;)

Hvala za nastete skupine! Bom eno ali drugo na youtube poiskal. Hvala tudi za ostalo. Za sprobat bo.
Thumbs Up


Edited by Heretic - 11.Dec.2017 at 20:16
In a world of compromise...some don't!
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2017 at 08:50
Aja, jaz sem napisal samo za Savinjsko regijo, ker si omenil, da te zanima ta regija. Mimogrede ko smo že ravno pri Savinski regiji, naj omenim samo še najstarejši še živeči slovenski metal festival Fuck Off Commercial . Gre za 30. obletnico tega festivala in bo odvil v srcu Savinjske doline.

Jaz praktično poslušam vse, se ne omejujem sploh... 

Atreides pa verjetno zato, ker sem imel takrat dober dan, danes ko sem se zbudil, bi verjetno pri registraciji izbral Harkonnene LOL

Drugače pa ko bom pri času, ti lahko napišem en seznam slovenskih skupin, ko se enkrat zakoplješ v slovensko metal sceno ugotoviš, da imamo res cel kup odličnih bandov. Problem je ker folk na hodi dovolj po koncertih in seveda bande se ne supporta, kot bi si zaslužili. Do takrat pa imaš tale seznam (Metal Archives) . Drugače pa na tem seznamu manjka kar nekaj bandov.

Moram pa rečt, da ti gre Slovensko kar dobro, edino preveč J-jev uporabljaš, kar mi daje slutit, da prihajaš iz področja bišve skupne države?!

Lahko kdaj ob kakšni priložnosti kje stremo kakšno pivo...
Back to Top
Heretic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Oct.2017
Location: Styria
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heretic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2017 at 16:44
Ni problem, bom domaco sceno s casom ze sam spoznal. Dober zatek bo! Thumbs Up

Ne bi glih rekel, da vse poslusam, ampak se zmeraj dost razlicnih stvari. Glavno da je avtenticno!

Fuck Off Commercial sem si ze v kolendar zapisal!!!

Tu je isto sranje, narod v glavnem samo na te koncerte hodi, kateri so pred vrati. Kaj pomeni veliko mainstream in skupin, katere si ze 100 videl.

Nevem no, lahko bi bilo dost boljse. Aja, prevec J-jev? LOL Tako ti bom rekel, Savinjsko-Dalmatinski koktail, rojen na Bavarskem. Wink

Ja rade volje! imas PM


Edited by Heretic - 17.Dec.2017 at 16:45
In a world of compromise...some don't!
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2018 at 22:24
Ne vem, kam drugam nej napišem. Včeraj na koroškem prvič v živo vidu SkyEye. FAK KAKŠEN VOKAL!!! Svaka čast, prou brusnica, neverjetno!
FUCK THE WORLD
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2023 at 08:26
Dober dan!

Upam da je to ta pravi topic, da ne odpiram novega...

Spletna stran THE NWOTHM je objavila en članek o Slovenskemu heavy metalu, malček sem pomagal avtorju, veliko pa je sam napisal.

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,266 seconds.