Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Domači koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2018/10/18 Taake, Bölzer, OTOH, Slegest @ Orto
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2018/10/18 Taake, Bölzer, OTOH, Slegest @ Orto - Event Date: 18.Oct.2018

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Calendar Event: 2018/10/18 Taake, Bölzer, OTOH, Slegest @ Orto
    Posted: 14.Aug.2018 at 14:04



Oktobrska blackmetalska brezkompromisnost

18. oktobra bo Orto Bar deležen prav posebne, a temačne časti - vračajo se Taake.

Norveški black metal kult, ki tako besedilno kot glasbeno že od začetka ruši določene norme tega drugače precej nepredvidljivega in netradicionalnega žanra ekstremne glasbe, že od zgodnjih devetdesetih let buri duhove. Hkrati surov in mističen kot pokrajina, iz katere izhaja, je Taake (norveško: megla) utelešenje divjega duha frontmana in ustvarjalnega jedra, Hoesta. V sedmih albumih je možakar ustvaril tako klasične black metal stvaritve, kot mnoga odstopanja od formule - vsi seveda pomnimo pesem Myr, v kateri je uporabil med drugim tudi banjo. Trenutni album, Kong Vinter, ki je izšel konec lanskega leta, je premik v bolj hipnotične black metal vode, ki pa jih - tako na ploščku kot v živo - popestri umazanija in klasičnih Hoestov ''UGH!''.
Zadnja leta pa svet navdušuje švicarski black metal duo, Bölzer. Ime ima več prevodov, a bend pravi, da gre za napad sile kaosa, sile smrti, sile življenja. Je neusmerjena, brez vnaprej predvidljivih posledic. To ne pomeni, da je nastop ali glasba Bölzer kaos in velik ''šundr'' - je moč, je energija, je nekaj, kar morate videti in doživeti.

One Tail One Head stavijo na razvrat in prvinskost zgodnjega black metala, ki se spogleduje tako s ''sex, drugs, rock'n'roll'' kot z mističnostjo in temačnostjo. Temu dodajte dejstvo, da bend tvorijo člani zasedb Behexen, Black Majesty ter Altaar in to, da izdajajo predvsem EP-je, potem vam je jasno, da boste doživeli en orgazmični FOAD.

Koncert bodo odprli Slegest, norveški blackened doom metalci, ki so do zdaj izdali dva odlična albuma

TAAKE
https://www.facebook.com/taakeofficial/

BÖLZER
https://www.facebook.com/erosatarms/

ONE TAIL ONE HEAD
https://www.facebook.com/onetailonehead/

SLEGEST
https://www.facebook.com/slegest/

22 evrov v predprodaji, 25 evrov na dan koncerta!
Dobi se jih prek On-Parole na spodnji povezavi, v trgovini Truga in v Orto baru!


JOIN the Dirty Skunks BLACK METAL mailing list!

Uradni dogodek na Fb

Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2018 at 13:47
Toooooo BOLZER Hooray En najbl unikatnih in prepoznavnih bendov v death/black/doom undergroundu zadnjih 10 let Clap Vse kar je ta duo izdal je bla prva liga mističnega & bojevniškega metala Approve

  
  
 Rezultat iskanja slik za bolzer bandRezultat iskanja slik za bolzer band
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2018 at 09:25
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Toooooo BOLZER Hooray En najbl unikatnih in prepoznavnih bendov v death/black/doom undergroundu zadnjih 10 let Clap Vse kar je ta duo izdal je bla prva liga mističnega & bojevniškega metala Approve

ej jst k sm to slišal sm mislu, da je band star vsaj 20-30 let.. uno, old škul, iz jame ven... in pol vidm da je prvi album pršu ven 2016, prvi demo pa 2012... zakon zadeva ej, si bom kr zacahnu datum
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2018 at 21:24
Tole bo zakon koncert, sam mislm, da bom šu edin Bolzer notr poslušat/gledat, ker mi bojo ostali bendi samo pokvarl to unikatno Bolzer atmosfero Approve Če bi hotu na Bolzer koncertu poslušat še kšn drug bend zravn, bi mogu bit ta zame bl v takih surovih, mističnih in bojevniških death/doom/war/black metal sferah. Teli drugi bendi so pa zame preveč na izi in preveč black, da bi na njih sploh pomislil v istem stavku skupaj z Bolzer Shocked LOL  Enouren solo Bolzer koncert in bi blo popolno Cool
Back to Top
Grrrrr View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Status: Offline
Points: 709
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grrrrr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2018 at 09:01
Sem bil na Bolzer pred nekaj leti na Metelkovi. Nepozabno. Ziher bom tam. Tako kot Gmajnar pravi...verjetno samo na Bolzer.
Your highness, when I said that you are like a stream of bat's piss, I only mean that you shine out like a shaft of gold when all around it is dark
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2018 at 18:47
Grrrr - moje sorte člowk Thumbs Up
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2018 at 07:53
tale paket je res super. osebno bom po mojem sicer pogledal vse bande, kajti tudi pri Taake me zanima, kako bo izpadel novi album v živo. OTOH bodo tudi zabavali, medtem ko so Slegest pač luštn dodatek k celemu paketu.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Oct.2018 at 00:31
BOOOOLLLLZZZZEEEEERRRRRR!!!Hooray  worship Headbang Clap Approve Evil Smile Beer Hug Thumbs Up Heart worship 

Faaaaaaak, tole je blo pa neki najbolšga v mojmu življenju - Bolzer so mi že itak neki najbolšga in najbl posebnga v metalu, zdj sm jih pa še končno v živo vidu in NE ME JEBAT (kokr bi Manowar rekl Wink) - other bands play BOLZER KILLS! Headbang worship Evil Smile

Kwa pa ta power-duo ven iz sebe spraw v živo worship - ta ogromna energija, barbarska podivjanost, epska mogočnost, kozmičen kaos, prefinjene malenkosti, ki skupaj stkejo melodije mitoloških dimenzij, ... in loh bi naštevu v nedogled Clap Approve 

To je TISTE sorte bend, k, če ti potegne (je na tvoji valovni dolžini), pol ga postavš na svoj interen Prestol Metal Kraljev - ob bok Prestolom legendarnih in nenadjebljivih bendov, k skup tvorjo obzidje, stebre, stolpe, temelje, vrata, oboke in strope Neosvojljive Metalske Trdnjave Headbang Cool worship

Zadn koncert/bend, k se zdle spomnm, da mi je bil TOOOOOK hudo dobr, je bil koncert od MORBID ANGEL v Kranju leta 1998 - zdj pa po 20ih letih tale BOLZER odfuk na najvišji ravni! Clap

Legendaren bend in legendaren nastop v živo ... težko me bo še kšn bend tolk odpihnil kokr BOLZER Hug 
Hvala Okoi-u (KzR) in Fabianu (HzR) za vse njune glasbene dragulje, ki jih delita z nami in Hvala vsem Kozmičnim Silam, ki vplivajo na Bolzer - HAIL! 
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,328 seconds.