Print Page | Close Window

Konceptualni METAL albumi

Printed From: Paranoid Metal Webzine
Category: Paranoid
Forum Name: Metal Club
Forum Description: Kdo ste - predstavitev folka na forumu
URL: http://forum.paranoid-zine.com/forum_posts.asp?TID=7357
Printed Date: 28.Mar.2024 at 22:01
Software Version: Web Wiz Forums 12.07 - https://www.webwizforums.com


Topic: Konceptualni METAL albumi
Posted By: Atheist
Subject: Konceptualni METAL albumi
Date Posted: 24.May.2013 at 10:21
Včeraj je šla tema v kurac (za popizdit) , zato jo odpiram na novo. Pišite vsi, ki ste včeraj (in vsi ostali:D), res se je lepo razvijala tema, naj se tudi ta...albumi, vključeni na listo so 97% isti, pač večinoma moji naj. k albumi, ki jih največ poslušam skozi leta, seveda je na srečo kar veliko različnih zvrsti, tako, da je za vsakega nekaj...To ni tema o splošnih (prog/rock/blues/pop itd.) konceptualnih albumih, zato ne pisati o tistih, odprite si novo temo (kon. albumi, ki jih recimo faniram od vekov, v vseh zvrsteh, ampak tu ne bodo omenjeni: predvsem Miles Davis, Jethro Tull, Marillion, F.Zappa, B.O Cult, Fish, VDGG, The Who, Genesis, Alice Cooper, tudi Yes itd. zadeve), tu je tema o METAL k. albumih...nalašč nisem vključil Dream Theater (ne poznam toliko, kar poznam mi je povprečno plus delal sem svojo listo, tako da jih zato ni- ne pisati o DT albumih!), vključil pa sem Queensryche - OM, čeprav je meni osebno vprašljiva "metalskost" te plate (kar seveda ni slabo), ampak sem jih dodal zaradi QR 80's generalne metalskosti, plus Savatage isto, čeprav bi lahko dal katero drugo (sploh Dead Winter Dead, ki ima 2. najbolj odličen koncept v Sava-konceptih= balkanska vojna v 90's) ampak Streets mi je od nekdaj (res neeekdaj) najljubša Savatage plata sploh, zato sem jo dal...v primeru, da bi bilo več placa, bi dodal še kakšen Arcturus, Pain of Salvation, Burek, Fear Factory, Fates Warning, Zero Hour, Demons & Wizards, Angra album, ampak jebi ga...
Ko glasujete, dodajte komentar zakaj ste glasovali za tisto plato, potem pa dodajte, katera (ki mogoče ni na listi) je vaša naj plata...ampak najprej izberite eno iz liste...
Metal!
edit: sam bi izbiral med Maiden, Blind Guardian, Sabbat, Kingom, Atheist in Savatage, zmagali bi verjetno Savatage...
edit2: kateri bandi so te plate odigrali v celoti? Grave Digger na Wacknu 2010, Queensryche- Live Crime video in še parkrat, Wasp, to je pa pomoje to...



Replies:
Posted By: Jovo
Date Posted: 24.May.2013 at 13:04
Edge of Sanity - Crimson I in II, Queensryche in pa Cult of Luna - Somewhere Along the Highway trenutni favoriti.

-------------
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.


Posted By: EtherealInfidel
Date Posted: 24.May.2013 at 13:07
Sam sem izbral Opeth - Ghost Reveries, ker od naštetih tega največ poslušam. 
Čeprav so zelo blizu, Grave Digger, Blind Guardian, Atheist, Savatage in Edge of Sanity. 
Ostalih niti ne poznam dovolj dobro, bi moral še malo bolje preposlušati. 

Ne vem koliko sicer pašejo sem, čeprav imajo elemente metala, ampak v živo v celoti odigran najboljši konceptualen album bi pa rekel, da je za moj okus Fear Of A Blank Planet - Porcupine Tree.


Posted By: matos
Date Posted: 24.May.2013 at 13:11
hmm, ne spomnim se stare teme... ampak kul da si odpru novo.
Zdej s prve mi pade na pamet "Crack the Skye" od Mastodon. Pomoje en najboših izdelekov zadnjih let. Videl tud celotno izvedbo v živo, čeprav performns ni bil 1A, še vseno super izkušnja.

edit: aja butec, zdej sm šele vidu da gre za poll... no grem šenkrat čez, pa par mankajočih bo treba še prej poslušat..
sm mislu da je splošna debata o konceptualnih albumih, ki so vam kul


-------------
. . .


Posted By: rožica
Date Posted: 24.May.2013 at 13:12
Heh, lepo je videt support Bathory - Blood on Ice. Verjetno zato, ker je ta album že tako ali tako neke posebne vrste draguljček v Bathory diskografiji. Tudi jaz sem oddal glas zanj.

Kot sem napisal že včeraj, preden je tema šla rakom žvižgat, bi se na tej lestvici lahko znašel poslovilni album Reverend Bizarre, So long, suckers. Koncept vsega skupaj mogoče ne bode ravno v oči, ampak se ga pa da slutit. Slovo v stilu, kjer se band sprehodi čez vse tipe skladb, ki jih je (bil) zmožen ustvarit, kjer so lyrici veliko bolj osebni kot na prejšnjih platah, kjer se tema poslavljanja pojavi večkrat ... nevem, kdor pozna band, bi te reči mogel začutit, ostalih pa s temi vrsticami verjetno nisem ravno prepričal. :) 


-------------
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 13:32
Rožica: hehe je bil že včeraj, pa si ga spregledal (Bathory)Big smile
Matos: včera je bil Mastodon tudi na poll-u:D, ampak ga je danes zamenjal Nocturnus, ker sem res razmišljal, katere sem največ preposlušal in ugotovil, da sem The key 100 krat več, kot Mastodon, zato je bil zamenjan, pa še ena menjava je bila, drugo pa vse isto...tema je bila včeraj začeta, in tudi včeraj izginula...
Zdaj, ko razmišljam, bi dodal še Haggard, Awaking the Centuries, ki je totalen masterpiece, Judas Priest- Nostradamus in pa verjetno tudi Devil Doll- The Girl Who Was...Death...


Posted By: Jan Ov Plain
Date Posted: 24.May.2013 at 14:10
Sem glasoval za Nightfall ker ni na spisku Crack The Skye.:S

-------------
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.


Posted By: Gašper Fatur
Date Posted: 24.May.2013 at 14:30
Dobra tema! Iz sezmana sem glasoval za 7th Son ampak zame manjka ful možnosti. Prvi, ki mi pade na pamet od konceptualnih albumov, ki bi ga izbral kot najboljšega je Invictus od Virgin Steele, kmalu za tem sledi King Diamond - Abigail, od Grave Digger preferiram Knights Of The Cross, Heresy od Paradox je tudi zakon plata itd. itd. Operation Mindcrime mi nikoli ni potegnil, jaz tej plati rečem kar prog. glam, briga me, če me bodo zdej vsi Kvinzrajh fanatiki napadli. Večina konceptualnih albumov je sranje, dosti (predvsem power) bendov je izdalo konceptualne albume samo zato, da bi izpadli kul, ampak so bili vsebinsko totalno sranje. Rajši imam navaden Metal album, če je konceptualen, mora biti res mojstrovina (kot prej našteti: Invictus, Abigail...), to je to.


-------------
FUCK THE WORLD


Posted By: Gašper Fatur
Date Posted: 24.May.2013 at 14:33
PS: Anketa ni merodajna, ker sm lihkar 20x glasoval za Mejdne, zgleda da omejitev ne deluje. Big smile

-------------
FUCK THE WORLD


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 14:44
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Dobra tema! Iz sezmana sem glasoval za 7th Son ampak zame manjka ful možnosti. Prvi, ki mi pade na pamet od konceptualnih albumov, ki bi ga izbral kot najboljšega je Invictus od Virgin Steele, kmalu za tem sledi King Diamond - Abigail, od Grave Digger preferiram Knights Of The Cross, Heresy od Paradox je tudi zakon plata itd. itd. Operation Mindcrime mi nikoli ni potegnil, jaz tej plati rečem kar prog. glam, briga me, če me bodo zdej vsi Kvinzrajh fanatiki napadli. Večina konceptualnih albumov je sranje, dosti (predvsem power) bendov je izdalo konceptualne albume samo zato, da bi izpadli kul, ampak so bili vsebinsko totalno sranje. Rajši imam navaden Metal album, če je konceptualen, mora biti res mojstrovina (kot prej našteti: Invictus, Abigail...), to je to.


Za Kinga sem itak vedel vnaprej, da bo vsak dodal svoje, saj prav:)  (jaz sem dal tisto, ki je meni naj in najbolj poslušana, poleg Voodoo, drugače so mi pa vse zakon, razen zadnje...)...

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

PS: Anketa ni merodajna, ker sm lihkar 20x glasoval za Mejdne, zgleda da omejitev ne deluje. Big smile

čaki, kaj gre večkrat glasovat?:S


Posted By: EndZeit
Date Posted: 24.May.2013 at 14:45
Sam glasujem za Blind Guardian; Edge of Sanity plata Crimson pa tudi zelo diši, čeprav pa jo Purgatory Afterglow premaga (vsaj v mojih očeh).

-------------


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 14:48
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

PS: Anketa ni merodajna, ker sm lihkar 20x glasoval za Mejdne, zgleda da omejitev ne deluje. Big smile

Pizda zdaj vidim, da je na allow multiple votes ja:)...pizda, zdaj pa ne morem skenslat, ker bi bilo pol spet neregularno...jebiga:S:Big smile


Posted By: sovdat
Date Posted: 24.May.2013 at 15:53
TDNH zame, samo ta sodi bolj v neko drugo kategorijo kot klasični ala Diamond, Sabbat itd. ... od teh klasikov pa je moj prvi favorit po filingu The Eye, sicer pa Them/Conspiracy/The Spider's Lullabye.
 
Eden izmed boljših, ki jih ni na seznamu: Dogs with Jobs - Shock :)


Posted By: Mrkun
Date Posted: 24.May.2013 at 16:49
Jst sm se mal igrou pa sprobavou, če še dela multiple votes, tko da majo Opeth 100 glasov manj kot gorle piše Big smile 


Posted By: Jovo
Date Posted: 24.May.2013 at 16:59
Nesmiselno se mi zdi recimo vključit Ayreon, ki ni nevem kolk bolj "metal" (whatever that means) od DT, ne pa DT, vsaj Metropolis plate. 

-------------
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 17:09
To sploh NI point, a ne razumeš? Da ti objasnim ne med vrsticami, ampak direkt: Point je to, da je to MOJA lista (in sploh ni fore kaj je po tvoje smiselno ali ne), ki sem jo napisal po svojih preferencah in kot zanimivost naredil poll in povprašal folk, kaj jim je po možnosti iz TE moje liste prav tako kul; ti si pa naredi SVOJO, če ti ni do te, in temo prav tako in napiši tja vse od a - ž kaj je po tvoje smiselno in zakajThumbs UpJaz tu ne vidim kakega problema ali česar kar ne bi bilo jasnoSmile


Posted By: KILL YOUR IDOLS
Date Posted: 24.May.2013 at 17:20
Med navedenimi se kosata dejansko dva, ki sta mi napolnila srce skozi celo zivljenje. Gre za superklasike: Seventh son izpod peresa IM in Operation Mindcrime (prvi of course) Seattlecanov Queensryche. Glasujem tudi emotivno, torej glede na to, da mi oba povzrocata erekcijo se po vec desetletjih.

Maidni me iz zadrege resijo, ker zanje same ne gre za koncept album, se se kar strinjam, da je tako, sicer bi bil koncept tudi A matter OLAD.

Torej Queensryche. Vokal, kompozicija, cetudi je le-ta, nazaj gledano, malo bolj enolicna kot v Rage for Order.

Tudi Savatage Streets in Crimson I (v bistvu perfekten) sta odlicni citaciji.

---

Nadaljujem z dopolnili:
Voivod: Phobos. Krivicno zapostavljen le ker ni zgodovinskega pevca Snake-a v njem. Zame najboljsi Voivod album.
Fates Warning: vsaj a Pleasant Shade of grey... no, glede na DT, ki so prog metal plus se marsikaj vmes, se mi zdijo FW bolj cisti, ceprav progresivni, metal. Torej zato.
Nevermore: Dreaming neon black. Rekel bi, da gre za koncept album. Verjetno/gotovo njihov najboljsi, cetudi ne tisti, ki ga najbolj poslusam, ker je prehud, da bi ga pogosto zdrzal.
King Diamond: itak ima vsak svojo, zame je to Them.
Ne smejte se: Kiss: Music from the Elder. Neverjetna plosca za band, ki je znan predvsem za svoj street glam hard rock je tukaj neprepoznaven. Revirement kot nikoli prej in nikoli kasneje. Romanticen, filmski, epski. Ne vem, kaj jih je takrat prijelo. Dejansko ne zgledajo oni, pa so.
Opeth si upam reci: My arms your hearse, njihov meni najljubsi.
Emperor: Prometheus, meni sicer ni njihova najljubsa, a gre za neverjetno plosco, cetudi je v bistvu ze samo Ihsanova. Neoporecna.


Zaenkrat spomin je spontano sugeriral napisane, gotovo se da se kaj povedati.


PS1: ze res, da gre za hard rock, a dejansko je vsak Coverdalov album z Whitesnake koncept album o pizdi.
PS2: dejansko je tudi za Blackie-a Lawlessa isto, torej tisti Wasp albumi, ki niso konceptni, so vsekakor konceptni, ponavljam, o pizdi. 


Posted By: Jovo
Date Posted: 24.May.2013 at 17:22
Originally posted by KILL YOUR IDOLS KILL YOUR IDOLS wrote:

PS1: ze res, da gre za hard rock, a dejansko je vsak Coverdalov album z Whitesnake koncept album o pizdi.

Mal sm umru LOL

-------------
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 17:27
Originally posted by KILL YOUR IDOLS KILL YOUR IDOLS wrote:

Med navedenimi se kosata dejansko dva, ki sta mi napolnila srce skozi celo zivljenje. Gre za superklasike: Seventh son izpod peresa IM in Operation Mindcrime (prvi of course) Seattlecanov Queensryche. Glasujem tudi emotivno, torej glede na to, da mi oba povzrocata erekcijo se po vec desetletjih.

Maidni me iz zadrege resijo, ker zanje same ne gre za koncept album, se se kar strinjam, da je tako, sicer bi bil koncept tudi A matter OLAD.

http://www.youtube.com/watch?v=kSkbG7BwGZg

Poglej od 2:20 naprej, Steve Harris sam reče, da je konceptualni album od začetka do konca, in potem pri 3:06 Bruce (in skozi cel intervju)...Davey (začuda:D) pa celo razloži koncept...vse se je začelo z The Clairvoyant...vidiš, pa si pri svojih letih izvedel nekaj novegaBig smile



Posted By: Jovo
Date Posted: 24.May.2013 at 17:28
Ubistvu bi dodou poleg Cult of Luna - Somewhere Along the Highway (po knjigi južno afriškega pisatelja J.M. Coetzee) se njihov Eternal Kingdom in Vertikal. 

-------------
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.


Posted By: KILL YOUR IDOLS
Date Posted: 24.May.2013 at 17:37
Hmmm, zakaj se potem spomnim, da so IM takrat izjavili obratno?
Morda se mesam s Somewhere in time!

No, potemtakem OM enako st. tock kot Maiden, cetudi je Queensryche bolj zgodba sama na sebi, medtem ko se Seventh son osnuje na neko zgodbo pisatelja Orsona Scott Carda.




Naprej: ze dolgo ne berem njihovih besedil, a med Nile ploscami so gotovo skoraj vse konceptne. Meni najljubsa je In their darkened shrines.


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 17:58
Nevem, ampak zgoraj imaš dokazni material direktno iz njihovih ustBig smile res pa je, da so parkrat v zadnjih 10 letih rekli, da je šlo za preveč "zastavljen" projekt, in da niso tako resno mislili s konceptom, kot so 1988 govorili...kar je je, to so rekli, ko so album ustvarili, nevem zakaj bi to zdaj spreminjali...niso pa nikoli rekli, da bi album bil NE konceptualen, še ko so rekli, da so ga preveč visoko zastavili, so vseeno rekli, da so besedila povezana in tematika ista...
Sem pa večkrat razmišljal, kako še bolj NORO DOBER album bi po možnosti bil, če bi Powerslave celega v egipčanski tematiki naredili...samo kurc, pol bi 7 klasik manjakalo danesBig smile


Posted By: KILL YOUR IDOLS
Date Posted: 24.May.2013 at 18:04
Ne saj, da je konceptualen, ni toliko da bi jaz imel dvome, sploh ne, nekaj se spomnim, da so takrat rekli, kar je omililo povezavo s klasicno konceptualnim albumom.

Najbrz sem prebral, da ni konceptualen v epizodah, ki se odvijajo pesem skozi pesem po njihovem vrstnem redu. In to sem danes, ko jih stejem 42, malo "priredil", ko sem zgoraj pisal.


Sanje: koncept o the Prisoner seriji iz 70. let. Zaenkrat imamo dve epizodi, The prisoner in Back in the Village. Najbrz bo tako tudi ostalo.


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 18:13
Jah, koncept o Prisonerju je več ali manj Devil Doll- The Girl Who Was...Death:)... drugače pa ja, da bi Maiden to naredili, bi bilo pa ultra zirano,...


Posted By: KILL YOUR IDOLS
Date Posted: 24.May.2013 at 19:07
Da sem utrujen in mesam stvari znaci tudi dejstvo, da sem komaj napisal, da sem star 42 let. Pozabljajoc, da sem jih decembra dopolnil 43.

Grem spat.


Posted By: Šujo
Date Posted: 24.May.2013 at 19:40
Originally posted by KILL YOUR IDOLS KILL YOUR IDOLS wrote:


PS2: dejansko je tudi za Blackie-a Lawlessa isto, torej tisti Wasp albumi, ki niso konceptni, so vsekakor konceptni, ponavljam, o pizdi. 

ti si pa wasp nehal poslušat kdaj, leta 1997? :) ker od helldorada dalje fuk komadov ni več :)
itak mi je crimson idol naj, to je moj najljubši metal album sploh. Drugi je queensryche-operation mindcrime, tut moj drugi najljubši album ever. in tretji, glej ga zlomka, je savatage-streets, moj tretji najljubši album ever, čeprav si mesto deli z še eno njihovo mojstrovino-konceptnim vrhuncem dead winter dead, nora plata. na sezam bi dodal motley crue-saints of los angeles, super plata benda, od katerega tedaj nihče ni pričakoval nič pametnega več.

Crimson idol me je pa presekal od prvega komada dalje, preposlušal sem ga neverjetno veliko, poznam vsak šum na plati. vrhunsko bobnanje frankie banalija in odličen train of thought blackieja res naredita to plato. ko sem jo leta 2007 v italiji slišal v celoti so mi solze tekle od sreče, noro!


-------------
Fuck you and the horse you rode in on


Posted By: Atheist
Date Posted: 24.May.2013 at 21:36
Odlično:) 1200 klikov v 11 urah v metal debati, ne neki x debati...toliko o tem, da "forum ni aktiven"Clap...


Posted By: pestilence.
Date Posted: 25.May.2013 at 19:43
The Malefactor’s Bloody Register ni gor? Ni 100% tr00 br00tal konceptno, je pa:)

Glasujem za tega

-------------
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan


Posted By: grafin
Date Posted: 26.May.2013 at 22:24
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Odlično:) 1200 klikov v 11 urah v metal debati, ne neki x debati...toliko o tem, da "forum ni aktiven"Clap...

toj zato, ker ti vsako uro po 12x cekiras nit in ostali sodelujoci prav tako, hhh. :P


-------------
se oprasicujem za oftopik :>


Posted By: Atheist
Date Posted: 26.May.2013 at 22:56
Zdaj je nisem 2 dni niti od blizu pogledal, pa ma 1800, tako da nevem kaj misliš s temAfne folk pač bere, pa se jim ne da pisat...tut to je čisto kul, kakor komu paše...  Thumbs Up


Posted By: Gašper Fatur
Date Posted: 27.May.2013 at 02:00
Fajn so tudi pol-konceptualni albumi (mojstrovine ala Manowar - The Triumph Of Steel, Steel Prophet - Dark Hallucinations, Winters Bane - Heart Of A Killer itd.), kjer je nekaj komadov povezanih, ostali so pa pač komadi dodani na album, ker je še prostora. To se mi zdi boljše, kot pa to, kar delajo nekateri bendi, ki snemajo konceptualne albume samo zato, da lahko rečejo, da imajo konceptualno plato, kjer se neka brezvezna dolgočasna zgodba raztegne čez 60+ minut, pa še to brez nekega dobrega stila/načina izvedbe (ki ga obvlada K.D.). V glavnem, kdor nima nekaj res dobrega za povedat al pa ne zna, bolje da se ne spušča v delanje konceptualnega albuma, ker bo zadeva polomija. Big smile


-------------
FUCK THE WORLD


Posted By: matos
Date Posted: 27.May.2013 at 07:57
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Zdaj je nisem 2 dni niti od blizu pogledal, pa ma 1800, tako da nevem kaj misliš s temAfne folk pač bere, pa se jim ne da pisat...tut to je čisto kul, kakor komu paše...  Thumbs Up
sam res, pa zakaj je to tolk nenavadno?? Pa kje dons folk debatira o najlubših platah, dobrih basistih in podobno? Pa ne mi rečt da je fb tud to prevzev, tm dobiš mnenje svojih prijateljev, ne pa obče mnenje folka k zna na net. Pa ne mi reč da v kafičih ob piru in dobri muski - to se mi zdi praktično nostalgično.
 Aja sej vem da je že frogi pisal o tem perečem problemu, pa nism šu zej tiste niti iskt pa tja jamrat...



-------------
. . .


Posted By: grafin
Date Posted: 27.May.2013 at 09:48
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Zdaj je nisem 2 dni niti od blizu pogledal, pa ma 1800, tako da nevem kaj misliš s temAfne folk pač bere, pa se jim ne da pisat...tut to je čisto kul, kakor komu paše...  Thumbs Up

ti se kr tolaz, hehe.. ;)
no a vids, zej k sm vas razkrinkala, ste pa samo 28x pogledal v zadnjih 10 urah.. :P

zame en najmocnejsih konceptualnih albumov je se vedno http://%20www.youtube.com/watch?v=q4-vNWkzVMc" rel="nofollow - cradle of filth - cruelty and the beast .. najbrz zarad afinitete do vsega v zvezi z bathory in sluttish-vampirskega vzdusja, ki preveva ta artwork..


-------------
se oprasicujem za oftopik :>


Posted By: Atheist
Date Posted: 27.May.2013 at 10:29
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Zdaj je nisem 2 dni niti od blizu pogledal, pa ma 1800, tako da nevem kaj misliš s temAfne folk pač bere, pa se jim ne da pisat...tut to je čisto kul, kakor komu paše...  Thumbs Up

ti se kr tolaz, hehe.. ;)
no a vids, zej k sm vas razkrinkala, ste pa samo 28x pogledal v zadnjih 10 urah.. :P

zame en najmocnejsih konceptualnih albumov je se vedno http://%20www.youtube.com/watch?v=q4-vNWkzVMc" rel="nofollow - cradle of filth - cruelty and the beast .. najbrz zarad afinitete do vsega v zvezi z bathory in sluttish-vampirskega vzdusja, ki preveva ta artwork..

Hehehe, ja če si jo de-aktiviralaTongue
Kakorkoli, lepo videt, keri albumi so vam še dodatno kul, se pa strinjam z  ja; u nulo vse (zgodba/koncept, glasba itd.), al pa nč (ala neki polovični izdelki z oznako "imamo konceptualo"). Je ...And Justice for All brezzgodbeni, temsko vse-povezani konceptualni album, mnenja?


Posted By: izzy
Date Posted: 27.May.2013 at 10:53
Men je od konceptualnih albumov zakon še Iron Savior - Unification (ker je res kul zgodba, k se nadaljuje še z ostalimi albumi), drgač pa ja Tunes Of war, Knights of the Cross, Glorious Burden ne tolk, ker cela plata nima lih skupnga imenovalca razen vojne tematike ... Black hand Inn itak... pa še bi lahk našteval ... sam mi zdele ne pade nč več na pamet :)

-------------
Music is the gate, it's an opening to our fate, it's a feeling that binds us strong


Posted By: Helldragon
Date Posted: 28.May.2013 at 02:55
Glasoval sem za Queensryche. Plata je odlična, ima izredno nor sound za čas, v katerem je nastala, celotna zgodba je dobro zastavljena in komadi so fajn kompleksni in hkrati noro spevni.
Savatage so naredili dosti dobrih konceptualnih plat in tudi Streets je ena noro dobra plata. Pa vendar bi pri njih pomoje moral zbrat Poets and Madmen, ima zame en tak nor feeling in čisto bolano atmosfero.
Dodal bi še In Search Of Truth od Evergrey, kjer mi je štorija enostavno odlična, glasba pa njej primerno dramatična, misterijozna in zatežena. Nardi super vzdušje.
In pa seveda Scarecrow trilogija od Tobijeve Avantasie. ENo tako prijetno duševno potovanje :)
Da o Arjenu Lucassnu sploh ne začnem :D//

-------------
#2 is the first loser ;)


Posted By: Atheist
Date Posted: 30.May.2013 at 11:57
Od novejših (ki so izšli v zadnjih 2, 3 letih) bi dodal še Ahab- The Call of the Wretched Sea, Circle II Circle- Consequence of Power, Cage- Hell Destroyer, od starih pa dva sci-fi concept albuma, ki sem jih včasih ful poslušal, zadnje par let pa nič,- Scanner - Hypertrace in (delno) Cloven Hoof - A Sultan's Ransom

edit: Katerega bi najraje videli odigranega v celoti v živo (od tistih, ki še ni bil nikoli)? Jaz, glede na dolžino in vse, verjetno Blind Guardian, Nightfall in Middle Earth, ob stejđu, primernem vsakemu komadu posebej itd...nora scena...


Posted By: grafin
Date Posted: 30.May.2013 at 15:46
uh, ja, svojevrstn konceptualn album - http://www.youtube.com/watch?v=LD9BiTpqgW8" rel="nofollow - jahreszeiten od nargaroth - sm pozabla..

-------------
se oprasicujem za oftopik :>


Posted By: Gamroth
Date Posted: 31.May.2013 at 10:39
Glede navedenih se težko odločim, ker je dost odličnih zadev, verjetno bom pa na koncu za maidne glasoval Tongue ... no kakor koli, konceptualnih zadev je ogromno, kot je že tilč omenu imajo recimo Haggardi zelo dobre zadeve ... bi omenu mogoče še en bend, ki je men zelo všečn ... Suidakra že vrsto let izdaja meni izredno cool konceptualne zadeve, zadnji štirje albumi še posebej. Pri treh je celotno zgodbo zasnoval Kris Verwimp (zgodba in besedila + itak vse coverje) ... verjetno večini njihova zadeva ni cool, meni sede ... 

Bi pa mogoče izpostavu eno najboljših zadev Dekadent - Deliverance  of the fall 


-------------
Good Guys Wear Black


Posted By: KILL YOUR IDOLS
Date Posted: 31.May.2013 at 10:57
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Je ...And Justice for All brezzgodbeni, temsko vse-povezani konceptualni album, mnenja?

Rekel bi, da ne, ker ce gremo tako na siroko gledat, je vsak metal album konceptualen, ker itak bo vedno neka povezovalna nit... se vsak metal album (no, recimo klasicen...) jeza, odpor, veter v laseh in jebotisvet.

Torej je vsak MachineHead album konceptualen: religija, sistem, odpor, protikonvencionalnost.
Vsak Body Count album konceptualen: kot zgoraj plus pravice crncev.
Vsak Pantera album konceptualen.
Vsak Down album konceptualen.
Vsak protikrscanski black metal album konceptualen.

Mislim, da mora biti zgodba, ki se vije skozi pesmi, da se lahko govori o concept-albumu, ali vsaj neka posebna tematike izbrana PRAV ZA TISTO sleherno plosco, ki ne sodi v obicajne in obce razirjene vsebine, ki bi se itak pojavljale v tistem zanru. Tega pri ...And justice for all ne vidim, ne vidim kje naj bi se tema naslova o pravici vila po ostalih pesmih, cene tako na siroko, kot bi se itak na kaki drugi plosci...
Potem je tudi Master of Puppets konceptualna, ker vsaka pesem bi lahko bila povezana z razocaranjem, da se nekdo igra z nami kot z lutkami in nas manipulira.


Vzporedno in na drugem ekstremu, bi bilo kakor trditi, da je neka Barbra Streisand plosca konceptualna o ljubezni...
Ko mi Barbra Streisand izda plosco o tem, kako je zoprno sesati prah po hisi in likati srajce boyfrienda, in to poveze v nek pro- feministicen manifest ok, se pogovorimo, prej pa... SHUT THE FUCK UP IN LIKAJ NAPREJ!!!



Posted By: Jan Ov Plain
Date Posted: 31.May.2013 at 10:59
Originally posted by izzy izzy wrote:

Tunes Of war

JA!


-------------
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.


Posted By: Gašper Fatur
Date Posted: 31.May.2013 at 14:57
Justice ni konceptualni album, je pa odličen album. Meni je že 7th Son dokaj "ohlapen" v primerjavi s kakšnim K.D. albumom. Tako, kot je napisano v postu pred mojim - če gledamo res na široko bi lahko bil skoraj vsak Metal album konceptualni, kar pa ni res.


-------------
FUCK THE WORLD


Posted By: Vargenhall
Date Posted: 31.May.2013 at 15:32
osebno sm izbral sodom, mi je pa drgač všečna zadeva od voivod -dimension hatröss


Posted By: Atheist
Date Posted: 31.May.2013 at 15:36
Z "brezzgodbeni, temsko vse-povezani konceptualni album", torej z delno isto temo, a brez direktno povezane zgodbe, sem itak isto napisal, kot potem KYI na dolgo hehe:D...meni isto ni, sicer so pa rezultati taki (odštevši 100 opeth glasov in 40 nocturnus glasov), da vodijo Maiden, pred Blind Guardian..zanimivo, da je samo en glas za Dia, en glas za GD in 0 glasov za Ayreon...


Posted By: KILL YOUR IDOLS
Date Posted: 31.May.2013 at 20:13
Priznam, da Diovega albuma ne poznam, slisal sem ga bezno in moram nadoknaditi... sicer je verjetno Dio malce nesrecen tip, ker je kot solist izdal prvi dve tako zelo odlicni plosci (plus se tretja in cetrta sta zelo dobri), potem pa serijo ne slabih a tudi ne dobrih plosc... najbrz tako kot jaz, tako so tudi drugi verjetno spregledali njegove kasnejse plosce, kot je Magica...

Bom nadoknadil.


Posted By: Gamroth
Date Posted: 31.May.2013 at 22:55
Pri tej zadevi je stvar hitro lahko zelo subjektivna in hitro prideš do tega, da sem moraš odločit med samimi izjemnimi albumi za najbolj všečnega in to ni hvaležna zadeva ... verjetno je pa tudi res, kot je KYI napisal, da dost ljudi mogoče ne pozna vseh zadev ... je pa recimo navedenih ogromno drugih albumov, ki niso omenjeni ... mi je pa cool, ker so mi koncept albumi nadzakon, da še kaj novega odkrije človek, kar mogoče še ni poznal.

-------------
Good Guys Wear Black


Posted By: Gašper Fatur
Date Posted: 01.Jun.2013 at 13:57
Pozabu sm na še enga pol-konceptualnega, mogoče celo mojega najljubšega: Believer - Dimensions.

-------------
FUCK THE WORLD


Posted By: rožica
Date Posted: 15.Jan.2014 at 21:18
Ah, tukaj so očitno tudi izginili posti ...

No, ker ravno ponovno občudujem to plato bom spet zatežil z njo:



Pa tole pohvalo bom spet prilepil kot zanimivost - čeprav se mi zdi, da na tem forumu ni prisotno ravno veliko malikovanja Doctorja (še dobro):

Quote
"the cleverly structured music, the powerful playing, the crisp recording, the lavish packaging and the truly impressive vocals, a gift so rare on these or any days". "the cleverly structured music, the powerful playing, the crisp recording, the lavish packaging and the truly impressive vocals, a gift so rare on these or any days". 
- Mr. Doctor


-------------
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.


Posted By: Atheist
Date Posted: 27.Sep.2014 at 18:39
Oliva je pred dnevi prvič odigral Streets v celoti s svojim JOP bandom v Atlanti na ProgPower festivalu...posnetki zvenijo zelo kul, sicer je vokal šepal, ampak vseeno se vidi, da je vse bilo odigrano s srcem in dušo, v spomin Crissu in vsem, ki so ta odlični album kadarkoli želeli slišati...


Posted By: devlin
Date Posted: 27.Sep.2014 at 21:24
Se še vedno pritožujem ker na spisku ni Tunes of war od Grave digger, tak da sem glas poknil kar Blind guardianom. Smile

-------------
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
https://postimages.org/" rel="nofollow">


Posted By: devlin
Date Posted: 28.Sep.2014 at 16:01
O pizda, saj so, pa mi jih je ratalo prezret ko sem glasoval w00t

-------------
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
https://postimages.org/" rel="nofollow">


Posted By: grafin
Date Posted: 03.Oct.2014 at 15:02
slabo poznam vse gornje albume.. ma en mojih najljubsih je se vedno cruelty and the beast od cofkov.. tema je taprava, ljubezen na prvi sluh.. :)

-------------
se oprasicujem za oftopik :>


Posted By: Atheist
Date Posted: 05.Feb.2015 at 15:54
Če bi šlo narediti daljši poll bi dodal Rage- Soundchaser, Fear Factory- Demanufacture, in še par albumov od Arcturus, Pain of Salvation, Avantasia, Burekov (In Sorte Diaboli recimo), Scanner, Fates Warning, Zero Hour, Emperor, Demons & Wizards, Angra...



Print Page | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07 - https://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net