Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Paranoid poznam od leta ...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paranoid poznam od leta ...

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Paranoid poznam od leta ...
    Posted: 18.Dec.2022 at 10:14
V tej temi imate možnost, da posredujete svoje spomine na prve stike s Paranoidom.

Če me spomin ne vara, sem sredi leta 2000 prvič postal pozoran na Paranoid. Takrat je en kolega zmeraj kot prvi imel vse onformacije o prihajajočih koncertih in turnejah, kar me je spodbudilo k temu, da sem tudi sam začel raziskovati. V tistem času to sicer še ni bilo povsem samoumevno, komaj malo pred tem sem kupil svoj prvi osebni računalnik in začel z "vlačenjem" muzike, a vseeno sem še veliko časa na faksu dostopal do internata preko javnih računalnikov. Ni pa potem trajalo dolgo, da je Paranoid postal del moje vsakodnevne jutranje rutine.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2022 at 13:46
Mislim, da sem jaz tudi nekje okrog leta 2000 prišel v stik s Paranoidom … mislim, da je šlo takrat za pridobivanje informacij o prvi ediciji festivala Metal Koroška v Mežici. In kot pravi Dejan, sem šele takrat dobil prvi osebni računalnik in internet tudi ni bil samoumeven in je bilo spremljanje vsebin vse prej kot mala malca.

Počasi pa je postal Paranoid res rutina za pridibivanje informacij o vsem mogočem, ne samo metalu (forum je takrat še kako živel) … brez Paranoida bi takrat zelo težko prišel do kakšnih novih odkritij in zato mi je tolk pomemben. 
Good Guys Wear Black
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2022 at 21:37
September 2000. Na gimnaziji. Informatika? Ali kaj je že bil predmet.
Jaz sem v tistih letih začel odkrivati metal. Lastnega računalnika pa še nisem mel. In od takrat redno, vsakodnevno spremljam.
Beer

Nomen est omen.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2022 at 22:29
Mislim, da od začetka. Spomnim se, da je bil na začetku zraven Chop, in da sem pred tem kupil kakšno stvar prek njegovega TrendKill Distribution (pred tem sta imela z Božidarjem Uzelcem še en skupen projekt, a je bil to God's Devastation ali pa mi spomin več ne dela in mešam stvari?). Pa Pero je bil zraven od začetka Paranoida, vsaj zdi se mi... ostalih imen se pa žal ne spomnim.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2022 at 23:01
poli, to k si napisal gelde čopovega duo projekta z božidarjem uzeldcem... haha... en krat je men prinesel hdd z podatki. ne vem zdej točno zakaj sem jaz dobil v roke njegov hdd... torej od božidarja... v glavnem skuril se mi je njegov hdd v mojem kompu. vem da je bil pissed a lot. haha. jao ej. pa meni je tud znano god's devastation. to če bo čop kej uletu sem bo lahk kej več naspisal. v glavnem božidar je ostal brez  a lot of podatkov. haha. jao ej. jah se zgodi.

pička poli a veš koliko je že od tega. več kot 20 let. sigurno. sej se še kr dobro spomnim tega dogodka. hehe.

mi je čop pol pravil da me je božidar tolk preklel da čop ni vedel al bi se smejal al jokal hahaha. :D jao ej.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2022 at 23:06
čak poli pa ostali. to ni bilo napisan. čop je imel nek cajtng nek fanzin z imenom za narodov blagor. ta božidar uzelac je pa tud nek fanzin mel. možno res da je bilo božidarjevemu fanzinu ime god's devastation. ime mi je znano sam ne vem zdej na pamet če se tiče uzelaca.

imela sta nekaj skupnega neke skupne projekte pa to. pa spet ne vem al glede njunih fenzinov al glede trendkilla.

no kakor koli že... to so bili res časi in pol. haha. jah jbg.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2022 at 23:34
Vem, da sta takrat sodelovala, potem pa se je... sodelovanje končalo. Božidar se je tudi "malo umaknil s scene." Spomnim se, da se še menjal neke CD-je z njim, meni Grave Soulles ni več sedel, njemu pa CC brez Barnesa ne (torej plata Vile)... Torej je to moralo biti '96, Čop je imel pa že ta svoj TD in je prodajal demo posnetke, CD-je, vinile... Ampak, če je Paranoid nastal res šele 1999 (sem moral sedaj pogooglati) je to par let vmes... v spominu imam kot bi bilo prej, ampak se je takrat toooliko dogajalo, da je čas kar letel. :D
Potem po 2003 pa sem malo izpregel, čeprav sem tu pa tam še vedno šaril po forumih, samo manj hodil na koncerte in kupoval albume. Pred nekaj leti sem začel spet biti na tekočem na dnevni bazi skoraj, in na veliko poslušati albume. Eh, konec 90-ih je vse nekako zvodenelo, sploh v death metalu ni bilo pretirane originalnosti, samo blastanje do bola... ajde prvi Nile '99 so recimo svetla izjema; black je še dobival krila, a moram reči, da so me stvari danes (zadnjih cca 10 let) spet močno zaintrigirale.

Pa spomnim se, da je takrat 2007 Paranoid šel zgleda na nov server ali kaj je že bilo, ker ni bilo možno prenesti foruma in vseh objavljenih pritiklin, zato nova registracija takrat... bi Pero razložil.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 08:31
Uuuu, prvi stik s Paranoidom... Oktobra leta 2000 smo žagal v Rdeči Ostrigi v Škofji Loki. Do mene je previdno pristopil PG in mi ponudil posetnico z internet naslovom "novega metalskega webzina v Sloveniji" (tako nekako mi je predstavil zadevo - brskam po spominu).

...in ostalo je preteklostLOL

(bi bilo pa zelo zanimivo spet videti un toxic zelen forum in obujat spomine)
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 09:21
a ima kdo kkšne screenshote designov starejših inačic portala?
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 10:07
tm, 2001 nekje, u sredni šoli. Forum je bil zakon, umiral sm na bedrove priijave-nikoli ne bom pozabil tiste, da bo imela težkometalna skupina Iron MAiden (Železnna devica) turnejo po naravoslovnih muzejih Evrope pa da se je Bruce ostrigel, da mu nebi čupe u klimo potegnil....
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 10:59
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

a ima kdo kkšne screenshote designov starejših inačic portala?

Wayback machine (archive.org) ima od leta 2000 preko 150 zajemov,vendar iz nekega razloga ne mara ljudmila.org/paranoid url-ja (404 error).
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Vader69 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2009
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vader69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 16:19
Originally posted by Real Real wrote:

September 2000. Na gimnaziji. Informatika? Ali kaj je že bil predmet.
Jaz sem v tistih letih začel odkrivati metal. Lastnega računalnika pa še nisem mel. In od takrat redno, vsakodnevno spremljam.
Beer



čist isto sm mislu zase napisat Big smile
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 18:19
Isto kot Real (ki se ga spomenm že od kar sm tle, čeprou (se mi zdi da) se nikoli nisva v živo srečala), september 2000. Takrat smo končno dobili net doma, na Matkruji sm poiskal METAL in dobil med rezultati "Paranoid - prvi slovenski metalski web-zine" - ostalo je zgodovina hehe. Metal sm pa odkrival že prej, v prvi polovici 90-ih (radio, revije, folk, music shopi itd.), je pa tudi Paranoid defintivno pomagal in imel velik pomen, sploh prvih 10 let delovanja. Forum je bil najprej kar brez registracije, smeha za krepat, še prej je bla samo knjiga gostov, potem mislm da leta 2005 je pršla nova oblika foruma, z registracijo, potem pa od leta 2007 dalje ta forum ki ga imamo še zdej (že več kot 15 let). VEČNA SLAVA PARANOIDU!
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 18:40
PS: Ko mal pomislim je blo leto 2000 na prelomu tisočletja res zanimivo, januarja 2000 v Prestranku gledal odličen bend Disintegrator ki me je še dodatno zmotiviral za sestavit svoj bend, prvič šou v Španijo kjer je bil vsakodnevni alkoholokaust v pravem Metal baru, bil na Mejdnih v Izoli, ga mutil z enimi hrvaškimi metalkicami na morju, vidu prikazen s še 5 folka, kupu prvo el. kitaro - japonsko RG470, ustanovil Metalizator, napisal prvi komad, odigral prvi koncert v MKC Koper, pa da ne govorim od brutalnih žurk kar po pouku ki so ble takrat ful pogoste, pa sigurno sm še kej pozabu... In pa seveda - najdu PARANOID! 2000, what a year! Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 21:05
1999. Original stran ni mela foruma. V pismih bralcev sta se 2 metalca na smrt skregala o tem, ali je boljši band Iron Maiden, ali Running Wild. LOL
Pol je Bedro napisal v pisma bralcev : "no pa je moj možgan dobu eno idejo" in pol dal predlog, da se naredi forum. Na forumu nas je blo cca 6 do 8 kašni 2 leti. Pol je stvar zaživela. Spomnim se Bedrota, Drolca, Ymm in še ene ženske [pozabil nick].
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 21:08
Po moje smo šli 1999 na Black Sabbath v München, ko sem zvedel od Perota...
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 21:33
since 2003 zame.. sm mela še internet na fakin telefonske impulze in sm po študentsko skopuhila s stroški.. mislim, da je zakrožilo med našo blekmetalsko klapo, da obstaja  še uni old skul paranoid.. tako da sem prva leta bl kukala, kot pisala.. vem, da sem nekaj blasfemičnega prvič bleknila tu gor, da smo se malo muzali.. 
pisma bralcev, lol :D
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2022 at 10:55
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

V tej temi imate možnost, da posredujete svoje spomine na prve stike s Paranoidom.
Od kdaj poznam Paranoid? Od začetka 1999 :) 


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

a ima kdo kkšne screenshote designov starejših inačic portala?
Bom probal poiskat... dej me spomni čez ene pol leta, če pozabim :) 


Originally posted by Stratego Stratego wrote:

Po moje smo šli 1999 na Black Sabbath v München, ko sem zvedel od Perota...
Uau, že čist pozabu na ta koncert! 

Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2022 at 11:52
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Isto kot Real (ki se ga spomenm že od kar sm tle, čeprou (se mi zdi da) se nikoli nisva v živo srečala), september 2000. Takrat smo končno dobili net doma, na Matkruji sm poiskal METAL in dobil med rezultati "Paranoid - prvi slovenski metalski web-zine" - ostalo je zgodovina hehe. Metal sm pa odkrival že prej, v prvi polovici 90-ih (radio, revije, folk, music shopi itd.), je pa tudi Paranoid defintivno pomagal in imel velik pomen, sploh prvih 10 let delovanja. Forum je bil najprej kar brez registracije, smeha za krepat, še prej je bla samo knjiga gostov, potem mislm da leta 2005 je pršla nova oblika foruma, z registracijo, potem pa od leta 2007 dalje ta forum ki ga imamo še zdej (že več kot 15 let). VEČNA SLAVA PARANOIDU!


Nisva se še srečala v živo hehe. Te pa poznam od tu, legenda, itak!

Jaz sem menda iskal Paranoid besedilo oz video od Black Sabbath. Saj ne vem čisto točno. In pol naletel na Paranoid. Vau! Pri tistem predmetu sem imel možnost brskanja po internetu in ga seveda izkoristil maksimalno. Od prej sem že poznal Mejdne, Metallico, Megadeth, Dream Theater, Rammstein, Slayer...

Nekaj časa sva si pisala z Dodo na messengerju.
Sunshine? Z njim sva debatirala o fuzbalu.
Prophet. In njegova ljubezen do Dream Theater. LOL
Perota sem videl 1x v Mb, mi je žal, da te nisem pocukal za rokav...
Nomen est omen.
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1002
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2022 at 17:55
April 2002 sem doma dobil net, istočasno nabavil CD Violent Revoltution od Kreator in par dni po tem na teletekstu videl, da bo koncert v Ljubljani ... Google (ali Matkurja?) me je pripeljala do podstrani Paranoid/koncerti, katero je bila še nekaj cajta po tem moja domača stran :)    
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.