Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Domači koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2023/06/06 Meshuggah, Behemoth @ Media Center, LJ
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2023/06/06 Meshuggah, Behemoth @ Media Center, LJ

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2023/06/06 Meshuggah, Behemoth @ Media Center, LJ
    Posted: 25.Mar.2023 at 07:56
Vstopnice že v prodaji prek On-Parole in Mojekarte.si (Petrol, trafike,...). Cena v predprodaji 42 evrov, na dan koncerta 47 evrov.

Dan odprtih vrat pekla! Kateri je bolj peklenski datum od 6. 6.? Niti eden, sploh pa letošnji 6. 6. 2023, saj se bodo takrat v Ljubljani v Media Centru (pri Cvetličarni) odprla vrata pekla. Obiskali nas bodo namreč Meshuggah in Behemoth!

https://www.paranoid.si/napovednik/6-6-2023-meshuggah-behemoth-media-center-ljubljana
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2023 at 12:51
Če prav razumem je tole open air matineja tako kot zadnjič Kreator in LOG. Upam da ne bo dežja Embarrassed
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2023 at 06:53
Originally posted by devlin devlin wrote:

Če prav razumem je tole open air matineja tako kot zadnjič Kreator in LOG. Upam da ne bo dežja Embarrassed


Deliva očitno isto skrb. Datum je sicver ugoden za lepo vreme, a kakšna nevihta pa tudi hitro pride...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2023 at 15:21
No upajmo da bo minilo tako fajn kot zadnjič, in da bo tudi še kaka kickass predskupina. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Garv View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2020
Location: Laško
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2023 at 23:26
ehm...to bo zunaj ali pod streho? Grem v vsakem primeru, samo da se pripravim.
I follow from a distance, I follow from afar
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2023 at 07:19
Bom drevi malo odprl okno in napel ušesa. :D



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2023 at 13:51
Originally posted by Poli Poli wrote:

Bom drevi malo odprl okno in napel ušesa. :D



Menda ne boš slišal dosti, ker je v dvorani.
Back to Top
Garv View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2020
Location: Laško
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2023 at 15:16
Hvala za info 
I follow from a distance, I follow from afar
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2023 at 16:23
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:

Bom drevi malo odprl okno in napel ušesa. :D



Menda ne boš slišal dosti, ker je v dvorani.
Cool! Torej se bo normalno spalo. LOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2023 at 16:41
Jest sem živel 8 let zraven železnice. Veš da obstajajo čepki za ušesa? Clown
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 07:25
Originally posted by devlin devlin wrote:

Jest sem živel 8 let zraven železnice. Veš da obstajajo čepki za ušesa? Clown
Pri meni so v uporabi samo za koncerte. Ne vem, kakšen občutek bi bil imeti to v ušesih med premikanjem glave na vzglavniku... neprijeten bi rekel.

In, kako je bilo včeraj?
Ravno malo po 19h sem šel v trgovino po šihtu in ker je to samo čez cesto od koncerta je bilo jasno že vse črno naokoli, tudi v trgovini. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 07:59
Jaz bi tole najverjetneje spustil če ne bi 'držal marele' s svojo prisotnostjo in vozkanjem avtka kolegu, ki je bil fixiran na to, da vidi prvič Meshuggah, in še enemu, ki ga je zanimalo kakšna bo razpaljotka.

Vzroki: Behemoth so mi v živo cool, a sem jih videl že kar malo velikokrat, Meshuggah sem gledal prvič še na Metalcampu, ampak odvandral sredi seta, na Mentaldaysih sem jih prespal (no regrets), meni je to že bolj matematika kot muzka ampak ajde, da jim dam še eno šanso, v tretje gre rado pravijo.

Pred plac smo prispeli malo pred začetkom zabavnega dogodka. Parkiral sem pri onem parkirišču na rondoju za Žale, ker nisem hotel v gužvo rint, pa tudi vreme je izgledalo že kar obetavno. Sonce je tok nabijalo da je bilo že kar annoying. Pred cvetličarno je zrasla ena okrepčevalnica, kjer strežejo tudi burgerje. Zakon in čas za prvo pijačko.

Polni radovednosti nad placom smo se odpravili pošnofat na Morost. Pot nas je vodila mimo cvetličarne nekam zadaj in voila, nova dvorana. Kar zanimiva zadeva malo večja od starejše sestrice. Morošt smo pošnofali in kmalu odvili ven. Sorry fantje, ni šlo, je pa bilo kar nekaj občinstva.

Ko smo vnovič prišli noter je oder pokrivala zavesa. Ob relativno točni uri se je za njo začelo nekaj dogajati. Všečen intro z Nergačevimi sencami na zavesi ki je nekaj kričal v mikrofon. Potem pa POK in vžgali so zares. Sem dosti užival, set je bil prijeten od zasanjanega Bartzabela do udarnejših zadev Once upon a pale horse. Oder je bil zanimivo postavljen, z dvema rampama (glej slike ko bodo) a premajhen za pirotehniko, razen malo dima. Folk je bil zadržan, videl sem točno enega crowdsurferja. Kot rečeno sem kar užival, čeprav res niso mojstri kitar, zato pa se bobnar odkupi. brgobrgobrgo. Definitivno bi bil eden zapomnljivejših momentov če bi eden ugrebel z one stalaže, ampak dost je en Abbath. Zvok uredu ampak zopet preveč potiho za moj okus.

Za Meshuggah smo se kar načakali, ampak ko so padli prvi rifi je folk eksplodiral. Oni ne jebejo. Ni baš nekih nagovorov, spodbujanja k norenju,.... folk to naredi čisto spontano. Cimra je odneslo v mosh pit kjer je promptno pojedel par komolčkov in jih par potalal, drugi frend je tudi užival, jaz pa sem po tretjem komadu zapustil prizorišče, ker mi je spet ratalo brutalno dolgčas. Sorry folks, saj vem da so mojstri, vem da je folk dobil po kar je prišel in užival do maksimuma ampak to ni bilo zame.

Vsedel sem se na pokriti del pred cvetličarno in počakal. Takoj ko smo štartali proti avtu pa se je odprlo nebo. Nobene marele, nobenega anoraka, rekel bi, da smo bili mokri do gat, ampak so bile mokre tudi gate. Kot če bi te kdo oblečenega fuknil v jezer. Prav naš mali 'walk of shame' do avta. Obleke in avto bom še dolgo sušil, luftal, sončkal, prišli smo noter vsi sveže oprani in srečni. Takoj ko smo se vsedli not je nehalo nalivat. Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež in bi počakal da povodenj mine pod streho.

Slikal nisem ker je moj telefon cheap drek.

Btw Polislav po čepkih te če jih imaš not celo noč in so trdi sprva bolijo ušesa, ampak vsaj spiš, ni neke frke, da bi bili neudobni na blazini.


Edited by devlin - 07.Jun.2023 at 08:25
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 09:10
Aja, a nova dvorana, da je zrasla? Verjetno zadaj za sedanjo?
Heh, sem pa malo presenečen, da so Meshuggah bili headlinerji, ampak saj to se dogaja vsake toliko, stvar dogovora med skupinami in kdo bi bil raje prej "frej". :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 10:20
Mi smo prišli povsem točno pred dvorano, zvedeli, da se je koncert zamaknil za 10 minut, razumeli narobe v katero smer, zaradi česar smo ujeli samo 15 minut nastopa od Morost, kar se mi zdi izredno škoda, saj so bili odlični kot vedno. In tudi večji oder se jim je podal.

Hitreje kot napovedano so sledili Behemoth. Setlista mi ni ravno pisana na kožo, saj igrajo dosti počasnih komadov. A kljub temu se je hitro razvil mosh pit - ne vem, ke si ti stal Devlin, a norelo/moshalo se je skorajda cel koncert. band res ni uporabil pirotehnike, kar pa zna biti povezano z dvorano - ta mi deluje bolj kot nek "balon", zaradi česar bi plameni hitro naredili luknjo v strehi. 

Naša mala karavana se nikoli ni preveč zanimala za Meshugah, zato smo jih izpustili, časovnica nam je v tej zvezi zelo ustrezala.

sicer pa je bila dvorana, ki baje sprejme okoli 3k ljudi (?), krepko napolnjena, zaradi česar dosti ljudi, ki sem jih srečal ob vhodu, kasneje nikjer več nisem videl. Po mojem je ta dvorana odličina okrepitev za našo koncertno sceno, na kateri je do zdaj vladala luknja med Kino Šiška -> Križanke in Tivoli.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 11:23
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

A kljub temu se je hitro razvil mosh pit - ne vem, ke si ti stal Devlin, 

Pri mešalki z ostalimi penzionerji, ki nočejo tvegati več. Big smile


Edited by devlin - 07.Jun.2023 at 11:24
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 16:24
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by Dejan Dejan wrote:

A kljub temu se je hitro razvil mosh pit - ne vem, ke si ti stal Devlin, 

Pri mešalki z ostalimi penzionerji, ki nočejo tvegati več. Big smile


LOL
Back to Top
Garv View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2020
Location: Laško
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 18:08
Behemoth sem v živo videl prvič, niso me razočarali. Na Meshuggah pa sem mukoma zdržal 4 komade, niso po mojem okusu. Ne bom filozofiral, rajši dam video.

I follow from a distance, I follow from afar
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 22:32
Originally posted by Garv Garv wrote:

Na Meshuggah pa sem mukoma zdržal 4 komade
ni ravno za se hvalit s takimi.

sem hotel pokomentirat, da kakšen presežek od koncerta (meshuggah) je bil to včeraj, pa sem najprej prebral komentarje, ki ste jih že spisali in odkril, da nima smisla.

Quote meni je to že bolj matematika kot muzka
Unhappy


Edited by vulgaris - 07.Jun.2023 at 22:39
Back to Top
Garv View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2020
Location: Laško
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2023 at 23:25
No hard feelings. Enostavno mi ne potegne tak tip muzke, ne oporekam jih tehničnega znanja in uigranosti, vem da so orali ledino groove/tech/progressive metala (da jih ne popredalčkam preveč), in z veseljem sem kupil karte takoj ko sem videl da bodo v LJ skupaj z Behemoth. Olajševalna okoliščina mi je to da sem moral v nočno ker nisem dobil menjave, tako da sem ob 23h pičil iz LJ v Laško na šiht Wacko
I follow from a distance, I follow from afar
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2023 at 00:20
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

[QUOTE=Garv]
sem hotel pokomentirat, da kakšen presežek od koncerta (meshuggah) je bil to včeraj, pa sem najprej prebral komentarje, ki ste jih že spisali in odkril, da nima smisla.

Zakaj ne? Z veseljem bi zvedel, kako si ti doživljal event. Saj nobeden od naju ni hejtal. Osebni okus je tvoja stvar in več kot očitno je polna dvorana ljudi uživala. Meshuggah so pač specifični. Ni to muzika za kar vsakega. Tudi pri nas sta 2 od treh udeležencev preživljala enega svojih naj koncertov samo zaradi njih. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2023 at 07:05
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2023 at 08:56
nsm bil na koncertu, sam morm povedat kok mi je dbest d pridem na forum pa je 50 sporocil v nepolitika temi. Wau!!
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2023 at 19:57


Edited by vulgaris - 09.Jun.2023 at 19:58
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2023 at 11:37
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.