Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Tuji koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2023/08/08 I Am Morbid @ ZG, Močvara
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2023/08/08 I Am Morbid @ ZG, Močvara

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2023/08/08 I Am Morbid @ ZG, Močvara
    Posted: 29.Jul.2023 at 21:08
Še eni kralji death metala prihajajo k našim sosedom, ponovno se bomo lahko s pomočjo I Am Morbid nadejali zimzelenih viž od Morbid Angel!

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Aug.2023 at 13:25
Takšna je časovnica torkovega koncerta I Am Morbid:

19.30 vrata
20.30 Attitudes to Human Extinction
21.30 Embryo
22.30 I Am Morbid
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2023 at 00:03
Lušten koncert. Kaj lušten, dober za popizdit! A pojdimo na začetek.

 

Močvara je klub, zanimivo umeščen med stavbo HRT (analogija z našo Metelkovo in sicer ne tako bližnjim RTV-jem) ter Savo (ki ima btw res huuuuge odmerjeno nabrežino - tako čez palec bi rekel na vsako stran "običajne" struge še vsaj kakih 20m trave, potem pa dvig za cca 3-4m na normalno raven, kjer je pešpot v stilu našega PST-ja). Ok, dost o naravi, gremo na muziko!

 

1. domačini Attitudes to Human Extinction - fak, kako lepo presenečenje večera, ali pa - če hočete - "ko se večer ne bi mogel boljše začeti". Najprej uganka: postava benda sta dva kitarista, dva vokalista, basist in bobnar. Koliko članov si je delilo oder? Če ste ugibali, ste uganili narobe. Na odru je folk pod  odrom terorizirala četverica. Namreč, kitarista sta obenem tudi vokalista. Nice approach. Slogovno so mi letele vse sorte asociacije v možganih od kaotičnih Gorguts, egipčanskih izletov v slogu Nile, do klasike v smislu Immolation. My giant cup of coffe indeed! Kitarista/vokalista sta izmenjaje imela glavno vlogo na vokalu, včasih pa z odra napadla v obliki dvojnih vokalov. Izpade noro dobro. Bonus zapovrh (vsaj zame) je bil pa en inštrumentalen komad nekje vmes med nastopom. Benti, to bi pa rad še kdaj slišal (morda celo pri nas?Embarrassed)

Imeli so številno podporo v dvorani in čutiti je bilo, da bo večer še "zelo pester"Big smile

 

2. Embryo - takoj po koncertu sem kolegu rekel, da so Hrvati postavili letvico precej visoko in da me daje rahla skepsa, kako se bodo odrezali Italijani. Hja, skepsa je bila po mojem mnenju kar upravičena. Morda bi kdo utegnil trditi, da je šlo prvim na roko dejstvo, da so pač domačini in da so apriori imeli večjo podporo, a recimo mene ta vidik ne bi dosti ganil. Pač, glasbeno so meni AtHE dosti bolj ustrezali kot Embryo. Če sem že pri prvih omenjal asociacije, pa naj jih še tukaj. Nekako bi jih lahko orisal z "Amorphis - Tales from the thousand lakes" (predvsem v kakih bolj "spevnih" delih, sicer so pa bili nekakšen melodični DM). Saj ne, da bi bili slabi, ampak glede na slog večera so bili, khm, "mašilo", pa naj mi oprostijo tisti, ki so jim Italijani dotični večer sedli v ušesa. Mene so pustili hladnega. Tudi dvorana se je opazno izpraznila med njihovim nastopom. Vem, da je to največja jeba za band, še posebej, če basist nakaže "dej circle pit!" četici pod odrom, ta pa se nato družno prime čez rame ter slema po svoje. No, ampak odžagali so vseeno suvereno, za kar jim dam pozitivno oceno. Niso oni krivi, če so se znašli "na napačnem kraju ob nepravem času".

 

3. I am Morbid - 30. obletnica Covenant plate. Prav počasi so nas pripravljali na obuditev skoraj vseh komadov z omenjenega ploščka (manjkala sta le inštrumentalen Nar Mataru ter "najbolj punkovski" komad benda Angel of Disease). Poleg glavnega igralca (C) so namreč imeli častno mesto tudi prva pa druga ter četrta plata (A, B, D). Aja, za vse nevedneže (heretiki!) - govora je o prvih štirih albumih - Altars of Madness, Blessed are the Sick, Covenant ter Domination. Pete "Commando" Sandoval je neverjeten. Kljub svojim ne-več-tako-rosnim letom poveljuje bateriji kot najbolj izkušen topničar. David Vincent je bil po moji oceni vidno navdušen nad publiko, ki se je za razliko od drugega banda nagrmadila v dvorano tako, da je bilo kljub zunanjim jesenskim temperaturam peklensko vroče. Ampak res peklensko vroče. V dvorani je vladala vsesplošna norija. Pa saj je prav tako!

Skratka, IaM so nam postregli z bogatim prerezom čez prve štiri albume s poudarkom na "slavljencu" (več pa na priloženi setlisti).

Tako sem frderbal dve muhi na en mah - dobil, kar sem iskal na MD (pa so zaradi vsem znanih vremenskih nevšečnosti odpadli), poleg tega pa odkril biser naših južnih sosedov. Danke šen.



Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2023 at 08:01
Lucky bastards! Jst pa zaradi službe nisem mogel na tole..  Zdej pa še bolj boli odpovedan gig na MD! Ouch

No ja, se pa vsaj tolažim s tem, da očitno tudi na obletnici albuma ne igrajo in kot kaže nikoli ne bodo igrali Angel of disease, pa ravno tega sem si najbolj želel ujet, ostalo sem bolj kot ne že slišal v preteklosti. Vseeno pa, verjamem da je bilo 'fucking awesome'! Star
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 00:22
Hehe, Angel of Disease, ja... Mi smo za ta komad v zajebanciji vedno govorili, da so se za trenutek "prodali" punkuLOL (pa itak - vedno več al manj zaradi vstopnega rifa)

Sicer pa ja, izkušnja je bila res ful pozitivna. Videt in slišat en del neke oddaljene metal štorije, glede katere smo bili še premladi, da bi ji bili priča v živo...
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2023 at 08:38
@Mrtupevc: zdaj bo zgledalo tako, kot da sem svoj report kopiral od tebe. Smile


Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.