Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Duhovne izkusnje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Duhovne izkusnje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Duhovne izkusnje
    Posted: 26.Aug.2023 at 16:24
Zanimajo me razlicne izkusnje na duhovnem podrocju, tako da odpiram to diskusijo, ce je imel kdo kaksne taksne izkusnje, da jih opise, ali pa ce se kdo poglablja v kaksno teorijo o duhovnosti, v sanjanje ... Zanimajo me sicer predvsem stara verstva in satanizem. Trenutno sama ne bom se nic opisovala, ker nisem razpolozena ...
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2023 at 18:22
Sama se imam za Dezno Carovnico ... gre za Silo Set-an, ki je Bog Ljubezni in Zivljenja, Plodnosti in Rodovitnosti ...

Zadnje izkusnje, ki bi jih lahko opredelila kot duhovne so bile povezane s carovniskimi flaskami za zascito in zdravljenje ...
Torej slisala sem glas: "Worse birth." in sem v strahu rekla pri sebi: "Naj bo bird". Kasneje se mi je pepel od kadil posul po crni postelnjini za kovter in je imel obliko popolne ptice v velikosti pol metra, v drugi sobi pa je bila 15 cm velika mauka v obliki popolne ptice.
Ne teksturi zelisc v eni carovniski flaski pa se je pojavila popolna oblika zajca in zelve in ko je to izginilo neki obrazi. Na eni pa so bili v teksturi zelisc obrazi in na janezu se je pojavila oblika morske zvezde in zelve ter pajka. Mi je zal, da nisem slikala s telefonom.
Na carovniski flaski za nekromantske namene pa so bile v teksturi zelisc in vosku celotne podobe in vosek se je tako strdil, to sem dala v lim za ploscice in zakopala.


Edited by V1981 - 26.Aug.2023 at 18:27
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2023 at 18:29
Zanima me, ce se kdo poglablja v razlago sanj. Kaj bi pomenilo, da sem sanjala, ko je bil moj pokojni pes labradorec George se ziv, da jaz in pes pobirava neke veje, ki pa so se spremenile v kurje noge?
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2023 at 21:13
Zanimali bi me kaksni opisi izkusenj koga, ki se ukvarja z Astralno proekcijo ... jaz se s tem ne ukvarjam, se mi je pa ze zgodila spontana.


Edited by V1981 - 26.Aug.2023 at 21:13
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2023 at 22:49
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Na carovniski flaski za nekromantske namene pa so bile v teksturi zelisc in vosku celotne podobe in vosek se je tako strdil, to sem dala v lim za ploscice in zakopala.

Katera želišča/snovi uporabljaš pri izdelavi teh svojih čarovniških flašk? Se lahko malo razpišeš o tem? Nikoli nisem imel priložnost brati pisanje dežne čarovnice.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2023 at 23:18
Uporabila sem rozmarin, zajbelj, baziliko, meto, crno trnje, poper, cesen, bezeg, sipek, kamilico, janez, ... (vecino v mleti obliki) sol. Naredila sem jih vec in sem dala razlicno zelisc, niso pa vse samo z zelisci, uporabila sem tudi razlicne gemstone, zeblje, sivanke, bucike, crepinje stekla, zrcalo, jajce, vosek etericnih sveck in crn vosek, crepinje loncevine, rdeco nitko, etericna olja, rdece vino, kadilo zmajeva kri ... Rozo Zivljenja, Pentagram in Hexagram. Samo pri carovniskih flaskah za zascito osebne esence sem uporabila tudi urin in menstrualno kri ter lase in nohte v ostalih ne. Vsebino pa sem dala v razlicne kozarce za vlaganje. Za zascito hise in za zascito osebne esence sem uporabila jekleno posodico. V carovniskih flaskah za zascito prostorov pa so samo zelisca, etericna olja, zeblji in vino, v nekaterih pa samo zelisca.
Za zascito hise nisem uporabila samo zelisc, isto za zdravljenje. Za nekromantske namene pa sem jo naredila, ker sem imela obcutek napada iz strani Duha pokojnika, vendar se zdaj ne spomnim kako se rece vsem gemstonom, ki sem jih dala notri.
Izgovorila pa sem ko so bile narejene "Pins, needles, rosemary, wine in this witch bottles of mine guard my home and all within. Guard against envy and harm. This is my Will, so mote it be."
Gre pa za to da carovniske flaske precistijo razne energije, delujejo pa tudi kot zascita pred raznimi uroki.




Edited by V1981 - 27.Aug.2023 at 13:00
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2023 at 14:32
Pri Deznem Carovnistvu pa gre za usklajenost z naravo in Dez Zivljenja, ki je povezan s Set-anom, ki ima Mosko in Zensko Naravo Boga, Sila Vode in Ognja. Zgodovinski kristjani so hoteli v srenjem veku obtoziti Dezne Carovnice, da delajo nalive, kar pa nikoli ni bilo res, nikoli ni bilo to povezano z nalivi in poplavami.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2023 at 17:32
Hvala za info! Ali mogoče pri svojem čaranju uporabljaš tudi bolj zlovešče rastline kot so volčja češnja, črni zobnik in svinjska dušica?

Satan is strong and always near.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2023 at 07:08
Teh se nisem uporabila. Se ne ukvarjam kaj dost z rastlinami. Vecinoma uporabljam taksne, ki so za uzivanje, za uzivanje, od halicugenih kanabis.

Bilo bi zazeljeno, ce se kdo kaj spozna na uporabo rastlin v duhovnosti, da kaj opise ...
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2023 at 15:39
Ce ima kdo za predlagati kaksno res dobro knjigo, po moznosti v slovenscini, bi bilo zazeljeno, da prilepi kaksen link v pdf obliki.

Zanima me tudi Magija vseh moznih varjant, kar se tudi steje pod duhovnost, Materializacija Misli ... Telekineza, telepatija, ... skratka vse kar bi se lahko stelo v duhovnost, lahko tudi samo teorije, misljenja, ce ni osebnih izkusenj.

Magija sama je Materializacija Misli resnicnega Jaza(Duha) v prostor, zaradi tega je pomembno verjeti vase in svoje cilje ... Telekineze sem bila nekoc sposobna tudi sama in sicer podaljsevanja plamena svece, ko sem dlje casa zrla vanjo in si to predstavljala ... obstaja se en dober primer, das zmeckan papir na zebelj in ga poskusas vrteti z Mislimi.

Postala sem zdolgocasena v teh nekaj letih, tako da bo potrebno nekaj sogovornikov preden dobim navdih za pisanje svoje teorije o cemerkoli za kar imam teorijo, sem pa veliko tudi pozabila.


Edited by V1981 - 28.Aug.2023 at 20:48
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Aug.2023 at 15:01
Ne uspe mi vec meditirati, ves cas cutim kar imam od poskodb in me to odvraca, da bi se lahko skoncentrirala ... Ima kdo kaksen nasvet kako to preseci, doseci, da ne bom cutila telesa, ko se npr. vlezem in poskusam ne misliti na nic in se skoncentrirati na svoje Bistvo?

Vedno ko to cutim se spomnim na neumestno izjavo kaksnih ljudi, da se vse zgodi z razlogom, kar je popolnoma brezveze receno, marsikaj se zgodi brez pristnega razloga, za brezveze, skodozelnost, ... nekaj medijev mi je omenilo, da to kar sem dozivela nima nikakrsne veze s Karmicnim dolgom, da nisem storila nic narobe in vseeno dozivela namerno prometno nesreco ... pred njo sem bila sposobna mnogo teorij na duhovnem podrocju, zaradi lazje koncentracije ... bedno, da me neki dogodek prikrajsa za to, da bi se lazje poglabljala in ovrednotila svoje zivljenje.


Edited by V1981 - 01.Sep.2023 at 03:02
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2023 at 13:37
Kdo ve, ce obstajajo kaksni poglobljeni simboli za zascito pred naravnimi katastrofami?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 10:19
Zanimiva tema :) 
Js imam par "duhovnih izkušenj", ampak sodijo v nekolk drug kontekst, kot ga ponujaš. 
No, lahko bi se reklo, da uporabljam rastline in druge organizme pri čaranju. 

Nisem tolk zainteresiran za duhovne izkušnje, kjer moraš "verjet", da se potem nekaj lahko zgodi, oz. se moraš gnat, prepričevat, meditirat. 

Rad imam, da so zadeve nedvomne. Da te iztrga iz tu in zdaj in vrže v... tisto. 

Med najbolj izrazitimi recimo, nekih 10 let nazaj sem šel Terrance Mckenna style "5g dried psylocibin  mushrooms in silent darkness"... tist je blo tako intenzivno, da sem moral v bajti izklopit vso elektroniko, ker sm čutil vso naelektrenost, vsak mikro zvok se je v moji zavesti razširjal kot da bi ležal pod avtocesto... 

No v neki točki me je pribilo na ležišče in mi telo v prstih izbočilo, brez da bi kaj zavestno počel se je iz mene začel vit tak globok "chanting" zvok.. in potem se je zgodila sinestezija čutov.. s tem zvokom sem priklical slike, entitete, zgodbe, in z njimi napolnil prostor.. ko sem tolk prišel k sebi, da sem uspel it scat sem bil presenečen, da ko sem prišel nazaj je bilo vse "naslikano" še na istem mestu.

Kot zanimivost lahko povem, da sem letos si mal pogledal kako se pravilno poje (naveličan tega, da ostanem brez glasu po prvem refrenu, kadar obiščem heavy metal koncert)... in sem pri odkrivanju prepone ugotovil, kako brez napora se to iztiskanje zvoka zgodi, ko se daš v pravi položaj praktično avtomatsko, prepona sama potisne zrak ven pri tem,ko se vrača v naravno lego. No, tedaj, na 5 gramih gob se mi je zdelo to, da nekaj dela brez dovajanja energije kar neverjetno. 

Druga stvar pa prejšnje leto na enem rave festivalu, ki sem se ga polovičarsko udeleževal (ker je v bližini doma sem vsak dan po službi malo prišel poplesat in na par pivc.)... 

Tam so mi ponudili nekaj, kar je zgledalo kot joint, pa sem sprejel za en dim.. no, ni bla trava, pač pa changa, to je DMT v kadilski obliki. Fak kako me je to prestavilo v en drug svet za pičlih 20 sekund... res, kot bi v igrci stopil na teleport.. s tem da fizično je bilo vse še vedno tam (do popoldne izstrelitve v črvino mi je manjkal še en dim), samo ljudje so bili podobni đungelskim šamanom, dobili svetleče proge po celemn telesu, nebo se je obarvalo in tvorilo nekakšen portal do dancefloora. 

Nevem.. javi, a je to področje debate, ki spada sem, ali sploh ne :) 

Edited by frogstomp - 06.Sep.2023 at 10:20
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 11:33
Seveda spada tudi to v to podrocje debate.

Sama se nisem nikoli probala gobic ali dmt. Je pa res, da to lahko privede tudi do duhovnih izkusenj.

No v neki točki me je pribilo na ležišče in mi telo v prstih izbočilo, brez da bi kaj zavestno počel se je iz mene začel vit tak globok "chanting" zvok.. in potem se je zgodila sinestezija čutov.. s tem zvokom sem priklical slike, entitete, zgodbe, in z njimi napolnil prostor.. ko sem tolk prišel k sebi, da sem uspel it scat sem bil presenečen, da ko sem prišel nazaj je bilo vse "naslikano" še na istem mestu. - To je zanimivo. Mogoce ves za kaksne Entitete je slo, lahko opises kaj vec o tem?

Tam so mi ponudili nekaj, kar je zgledalo kot joint, pa sem sprejel za en dim.. no, ni bla trava, pač pa changa, to je DMT v kadilski obliki. Fak kako me je to prestavilo v en drug svet za pičlih 20 sekund... res, kot bi v igrci stopil na teleport.. s tem da fizično je bilo vse še vedno tam (do popoldne izstrelitve v črvino mi je manjkal še en dim), samo ljudje so bili podobni đungelskim šamanom, dobili svetleče proge po celemn telesu, nebo se je obarvalo in tvorilo nekakšen portal do dancefloora. - Si bil pri tem tudi izventelesno prisoten z (Duhovno) Zavestjo za tisti moment? Svetlece proge bi bile lahko povezane s t.i. Energetskimi telesi ljudi.

Jaz pravilni polozaj predpone uporabljam pri hruljenju, res je pri tem pomembno zavzeti pravilni polozaj, nikoli pa nisem probala kaj duhovnega povezati s tem, da bi lazje dosegla glas.


Edited by V1981 - 06.Sep.2023 at 12:25
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 12:48
Bi reku da so nekako 3 esence prevladovale: učitelja, bullija oz. čefurja, oz. nekaj skrajno asertivnega (s katerim sicer ni prišlo do nobnih sporov - ni bil moteč, itak sem bil predvsem v stanju opazovanja.. njih in oni mene).. in potem še.. jelen! zdej podobe so ble 3d, prihajale iz sten nad vrati in čepele nad oparami, prav tako je cel gozd nastal iz lesnega paterna na vratih omare.

pri dmt tripu nisem šel iz telesa.. sej pravm, en dim stran sm bil.

recimo, tu je en simulator teh vizualij:

.. jst sm pršu nekje do tam preden ga potegne v črvino. 
kar se tiče gobic imam kar konsistentno izkušnjo, da si vedno poiščem. oz. sem si poiskal, saj gre za 5+ let stare eksperimente.. najbolj udoben miren kotiček, ko ne more it nič narobe.. pa imam vedno filing, kot tisto, ko frodo natakne prstan gor, in ga eye of sauron ugleda. kot, da se cela narava obrne k meni in si pomane roke "evo ga, mamo enega, ki je užil naš sveti sadež, dajmo mu pripravit predstavo!"... in pol se vedno neki oblaki znajdejo sredi sončnega popoldneva, začne pihat, od nekot se vzame neka vlaga in.. pol svašta... 

zdej jst te reči tako rekreativno dojemam.. kot ene vrste zabava, ki ti da dovolj materjala za premislit. Ker je tako intenzivno, da se te dotakne.. 

Hkrati mi je kristalno jasno kako ta folk, ki jih srečujem po festivalih, s tatuji po faci in lobanji, v opravi ki ne spada ne v ta čas, ne v t prostor in z družbeno nekompatibilnim mindsetom in sistemom vrednot... po repeticiji takšnih izkušenj lahko postane izključno samo tisto, kar so postali. 

jst sm ostal vedno z eno nogo na zemlji. 

če te več zanima o teh entitetah priporočam poslušanje terrenca mckenne:



pa še en disclamer: trava, gobe in zlobnejše reči.. to je vse za ljudi, ki imajo kokr tolk utrjene kanale v glavi, sepravi da so možgani kot mesto z dobrim vodnim gospodarstvom. 

če že tako nisi ravno diht oz. imaš slabo vodno gospodarstvo .. če si spustiš po možganih tist tok misli, ki pride ob teh učinkovinah garantiram, da bo prestopilo bregove in boš mela vse poplavljeno. po tem je pa kar dolga sanacija. 

Edited by frogstomp - 06.Sep.2023 at 12:51
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 22:47
Drugega videa mi ne odpre, vedno mi javi error. Lahko das link?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 08:58
zgornji video

Uglavnem, termin, ki ga iščeš je "self transforming machine elf"


Pr teh stvareh je predvsem zanimivo in pomembno, da je vsebina teh tripov dokaj konsistentna med različnimi psihonavti. Vizualije so geometrične, vibe na uni strani pa je "karnevalski". 

Kakorkoli, spet.. vsega tega ne gre jemati preveč resno, tiste najbolj resne najbolj odpizdi. Moreš pridt nazaj, to hočem rečt. Ni vse sveto, kar ti glava na bliska, pa tudi če je, še vedno boljš met eno nogo na tleh.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 16:20
Hvala za informacije. Ne vem ce bom kdaj probala gobice ali dmt ... me pa zanima kaj bi mi dogajalo, ali kaj povezano z mojimi teorijami ali pa kaj cisto drugega ...
Sem pa imela popolnoma trezna izkusnje z Astralno proiciranimi ljudmi, takrat ko je slo za napad iz strani Duha pokojnika, bilo je kot bi mi hoteli pomagati, prejela sem tudi neka sporocila v zvezi z zascito povezano z nameni za carovniske flaske ...


Edited by V1981 - 07.Sep.2023 at 16:21
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 13:20
Dobila sem en predlog od prijateljice, knj. Umetnost sanjanja od Carlosa Castanede.

Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 13:52
Moja žena ima eno prijateljico, in ona ful bere o reinkarnaciji. Meni osebno te tematike niso dosti zanimive, rajši berem o zgodovini in še najrajši poslušava Judas priest skupaj s sosedom (sosed posluša posredno) :)
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2089
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 14:29
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Dobila sem en predlog od prijateljice, knj. Umetnost sanjanja od Carlosa Castanede.


Mimogrede, Castaneda je bil razkrit kot fraud. Prevarant. 
V casu, ki naj bi ga preživljal med indijanci, eksperimentiral z meskalinom itd. je visel v univerzitetni knjiznici, brskal po raznoraznih knjigah, ki so mu sluzile kot navdih, pisal bestsellerje (ki se btw. berejo precej vsecno) in zasluzil milijone.
V resnici ni bil nikoli med indijanci, ni bil nikoli ucenec don Huana, stvari ki jih je napisal so fikcija.


Edited by Speadge - 08.Sep.2023 at 14:33
P l a c e h o l d e r
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2023 at 00:15
Robert balordo, mene bolj zanima kako se prenehati Reinkarnirati ... obstajajo ljudje, ki imajo to, da poskusajo ubezati Reinkarnaciji prav v prepricanju ... Zanimivo je to, da se nekateri otroci spomnijo svojih prejsnjih Reinkarnacij, kar kot odrasli pozabijo. Drugace pa cloveku ostane Spoznanje resnicnega Jaza(Duha) skozi vse Reinkarnacije(obicajni zivljenski dogodki pa so le balast in se jih pozabi), se pravi tudi Sposobnosti, ki jih je dosegel. Drugace se v svoji teoriji sprasujem, ce ko clovek doseze svoj dokoncni duhovni Razvoj(Zavesti), se enostavno preneha Reinkarnirati in postane eno z Makrokozmosom(Duhovnim Univerzumom).

Speadge, to prvic slisim. Sicer ima v svojih knjigah pristne teorije, ki obstajajo kot praksa tudi v drugih prepricanjih, prebrala sem nekaj njegovih knjig in je marsikaj uporabno.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2089
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2023 at 01:59
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Speadge, to prvic slisim. Sicer ima v svojih knjigah pristne teorije, ki obstajajo kot praksa tudi v drugih prepricanjih, prebrala sem nekaj njegovih knjig in je marsikaj uporabno.

Ja, trume bralcev so mu nasedle in ob prebiranju njegovih slikovito zapisanih bestsellerjev, ki so iz njega naredili milijonarja, v iskanju nečesa več, upali, da bodo našli "svojega" Don Juana. 
Da ne omenjam trume hipijev, ki so v 70-ih romali v Mehiko in med Yakui iskali nekaj, kar sploh ni bilo del njihove kulture in ob širjenju napačne percepcije temu narodu povzročali škodo ...

Pa tudi še danes, ko je že splošno znano, da je imel Castaneda z Yakui toliko skupnega kot napr. Karl May z Apači, ko je tam v arestu živopisano slikal prerijo in Vinetouja, sam pa prestopil meje Amerike samo enkrat - v poznih letih kot turist, se najdejo ljudje, ki jim je v mladosti toliko pomenilo njegovo pisanje in ki še danes preprosto ne zmorejo miselnega preskoka, da so bili potegnjeni za nos in še vedno "najdejo" v njegovem pisanju nekaj pristnega, nekaj več.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2023 at 15:12
Potem skoda da ni raje opisoval svojih teorij kot pa dialoge, ki jih ni bilo ...
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2023 at 18:26
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

mene bolj zanima kako se prenehati Reinkarnirati ...


Thumbs Up

Tudi mene zanima to bolj, kot karkoli drugega.

Dokler živim tu, se bom imel maksimalno dobro in bom izkoristil čas, ki mi je na voljo, za ustvarjanje, fizično kondicijo, zdravje in izobraževanje, a ob enem imam namen naprej graditi na namenu in fokusu na prav to, kar si zapisala v zgoraj citiranem tekstu. 

Sem pa povsem sprijaznen z možnostjo, da odgovora na to in še nekaj ostalih zelo pomembnih vprašanje ne bom do smrti nikoli prejel.

Kot je modro rekel nekdo ne dolgo nazaj :
"There are two kinds of people. Some of us who are perfectly comfortable with questions we can't answer, and those who are comfortable with answers they can't question".

Za razumevanje odgovora na to vprašanje, je še prej treba odgovoriti na mnoga druga vprašanja.
Na primer : Zakaj so se naše duše sploh odločile za inkarnacijo na tem Planetu? [v primeru, da je sploh šlo za odločitev naše svobodne volje]. Jaz logično ne vidim nobenega razloga, zakaj bi pri zdravi pameti sprejel takšno odločitev, razen v primeru, da so bile alternative še slabše.

1. Smo bili v to primorani na podlagi karmičnega računa?
2. Smo bili ukanjeni in preslepljeni na podlagi raznih duhovnih pogodb?
3. Smo bili ugrabljeni in prisiljeni v to?

Ne dolgo nazaj sem poslušal izpoved ene anonimne ženske, ki je trdila, da se spominja prejšnega življanja na drugem planetu. Njeno celotno ljudstvo bi naj bilo umorjeno in duše tistih, ki so jih lahko polovili, prepeljane na naš planet in prisilno inkarnirane. Zvenela je zelo čustveno, kar je razumljivo, glede na to, da se je zdelo, da vrjame, kar govori. Ostala je anonimna in kasneje pobrisala originalni video. Intervju z njo je možno najt tule. Po tem intervjuju je na svojem YT kanalu objavila še 3 videe, kjer je vse skup bolj podrobno razložila, a je potem vse skup pobrisala. Od takrat [to je bilo nekje marca letos] nisem več čekiral njenega kanala.

Osebno se sicer bolj nagibam k prvima dvema možnostima.

Drugače se mi zdi, da sta se izoblikovala 2 izrazita kontra pogleda na te zadeve. En je gnostičen, kateremu pripadam sam, ki vidi ta Planet bolj kot ne, kot nek zapor ali farmo, kjer smo molzna živina za višje oblike zavesti - višje dimenzijske entitete, ki se prehranujejo z našo življenjsko energijo. 
[O tem je recimo govoril Robert Monroe, ko je govoril o konceptu "Loosh" & all that good stuff]. Zelo zanimivo mi je bilo poslušati in brati tudi Howide Mickoskega in pa poslušati, kaj je mel za povedati Tony Sayers. Slednji mism, da je bil ob svoj YT kanal, tako da je sedaj težje najti njegove vsebine.

Kontra temu pogledu je pa "love & light" new age club. To je ta folk ala Tom Campbell, ki meni iskreno deluje, da svoje hipoteze sestavljajo na podlagi tistega, kar jim omogoča dobro počutje. LOL Oni vidijo ta Planet, kot neko kozmično šolo, kjer se naše duše skozi neskončne reinkarnacije učimo lekcij. Zdej ne vem, kolk prav imajo. Meni se zdijo njihove pravljice povsem kontradiktorne temu, kar opazujem v realnem svetu in česar sem se naučil v lajfu, ampak lahko pa z gotovostjo trdim, da mi je njihov vibe ograben in jih osebno ne morem več prebavljati. Meni ne sede folk, ki gradi prepričanja na podlagi dobrega počutja. Resnica je ena in je takšna kot je. Včasih je pač kruta in grda. Edino resnica zagotavlja trdne temelje na katerih je možno karkoli trdnega zgraditi. To je pač moje mnenje glede tega.

Mene osebno na tem svetu močno odbija previsoka mera družbene entropije in pa nenehni hrup NPCjev. Ne glede na to, kako se ogradiš in si narediš življenje lepo, se bo našel nek NPC, ki ti bo na vsak način skušal prinesti drek pod nos. Zanimajo me svetovi in ravni obstoja, kjer je raven entropije občutno nižja, raven harmonije občutno višja. Zanima me družbena dinamika, ki resnico postavlja nad družbeno moč in status. Zanima me družba, ki ceni znanje, si želi razvoja in ne pozna "gate keeping" prikrivanja informacij & cenzure. Na tem svetu je praktično vsaka informacija, ki ima kakršnokoli dejansko vrednost prikrita, popackana s tono dezinformacij in 100x lažno diskreditirana ali pa povsem skrita.

Več ne bi. O praktičnih izkušanjah ne bi, ker mi ta forum ni pravi format za izražanje informacij takšne teže. Če bi bil zaprt forum z malo člani, ki bi bili vsaj do neke osnovne mere prebujeni in duševno zreli, če bi imel privilegij anonimnosti in bi se post smel po recimo 24 urah brisati, bi napisal par stvari, tako pa raje ne bi o tem.

Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 00:34
Menim, da se Reinkarniramo dokler ne pridemo na doloceno stopnjo Razvoja Zavesti(Duha), potem nas resnicni Jaz oz. Duh nadaljuje svojo Pot v visjem Planu Obstoja(Makrokozmos) ... materialni jaz(psiholoske jaze materjalnega telesa; visji jaz, jaz in nizji jaz) vidim kot Mikrokozmos, prav tako tudi ostalo materialno vesolje. Seveda je Duh tudi ko je Reinkarniran v telesu del Makrokozmosa(Duhovnega Univerzuma), tako lahko preko svoje notranjosti spoznavamo razlicne Sposobnosti, Spoznanja na ostalih Planih.
Vsekakor obstajajo tudi nizje entitete, ki se hranijo z naso Energijo, je pa Mikrokozmos Stvarjen, iz strani Visjih Entitet, ravno z Namenom, da bi duhovno in osebnostno rasli, vendar imamo problem, da npr. clovestvo kot celota ni dovolj razgledano, da ne bi imeli preprek v vsakdanjem zivljenju, ki jih nekateri ustvarjajo z namenom, da omejujejo ostale, Mikrokozmos ni Stvarjen z namenom trpljenja, le tega povzroca nerazgledanost in s tem skodozeljnost tistih, ki niso nasli svojega pravega Bistva bivanja in gledajo samo na nepristne koristi z ustvarjanjem preprek in trpljenja iz pohlepa.
Npcji naj bi bili kot je meni znano ljudje brez Duha, kar nekako ne more obstajati, delovati, mislim, da gre bolj za skodozeljne, nerazgledane posameznike, ki zaradi svoje omejenosti delujejo tako kot ne bi imeli Duha. Telo brez Duha bi bilo prazno, ne bi moglo biti nekaj zivega.
Mislim, da sodelujemo pri odlocitvi kje se bomo Reinkarnirali, glede na to kaj moramo spoznati ali dati skozi, se pa Krog Reinkarnacij ne konca dokler ne pridemo do dolocene razgledanosti na nivojih Zavesti ... v tem zivljenju sem onemogocena se popolnoma svobodno duhovno poglabljati, zaradi tega se sprasujem kako bi se nehala Reinkarnirati ze sedaj, ker v tem zivljenju moja Zavest ne bo se dosegla koncne stopnje Razvoja, da bi kar tako postala eno z Makrokozmosom in nadaljevala Pot v visjem Planu Obstoja.
Jaz nekako verjamem, da obstaja samo eno materialno vesolje(Mikrokozmos). V teorije o vecih vesoljih, ali v teorije, da zivimo v racunalniski stimulaciji ne verjamem.
Kot zapor ta svet vidi mnogo ljudi, ker smo nekako "ujeti" v materialnih telesih, jaz ga sicer ne smatram kot zapor, ce bi bilo celotno clovestvo bolj razgledano, torej ne bi bilo ljudi, ki povzrocajo skodo, bi bilo razvidno cemu ne. Sicer naj bi bili v obdobju, ko naj bi se Zavest pri clovestvu nasplosno dvignila na visjo raven. Nekako moramo dati skozi materjalni obstoj, ker pridemo do drugacnih izkusenj, kot bi samo kot Zavest.
Ljudi, ki jih omenjas se nisem spremljala, si bom enkrat malo pogledala.
Dezinformacij pa je na internetu polno, moti me da tudi glede duhovnih gledisc, ki me zanimajo.
Meni ta forum kar dovolj odgovarja, samo sem nekako blokirana se vedno, tako da nisem zacela s pisanjem svojih teorij kot sem to pocela na starem forumu. Ce imas kaksne izkusnje, ki bi jih delil z menoj, lahko to, ce zelis, naredis na zasebno.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 01:41
Skratka : Eni 2 uri [še več] sem sestavljal tale post in se vmes popolnoma prekuril. Ne da se mi ga več urejati in ga bom oddal.


V začetnem delu, ko sem komentiral prvi odstavek tvojega posta, sem povsem pregorel in odpovedal, tako da je vse skup ratal en nerazumljiv šmorn iz moje strani :D

Bom vse skupaj prespal večkrat in malo bolj resno razmilil o vsem skupaj in se s kakšnim kasnejšim postom vrnil k tej temi.


Originally posted by V1981 V1981 wrote:


Menim, da se Reinkarniramo dokler ne pridemo na doloceno stopnjo Razvoja Zavesti(Duha), potem nas resnicni Jaz oz. Duh nadaljuje svojo Pot v visjem Planu Obstoja(Makrokozmos) ... materialni jaz(psiholoske jaze materjalnega telesa; visji jaz, jaz in nizji jaz) vidim kot Mikrokozmos, prav tako tudi ostalo materialno vesolje. Seveda je Duh tudi ko je Reinkarniran v telesu del Makrokozmosa(Duhovnega Univerzuma), tako lahko preko svoje notranjosti spoznavamo razlicne Sposobnosti, Spoznanja na ostalih Planih.




Imam probleme z razumevanjem texta. Po mojem sm prebral tole ene 10x in mi je približno jasno, samo mi ni zares jasno.

Fora je, da sm še pred tem postom napisal en mal daljši post o tem, kako sem prišel do predpostavk, ki sem jih opisal v mojem prejšnem postu zgoraj, pa ga potem nisem oddal, niti si ga nisem shranil. Sem pa se z vsem pisanjem in razmišljanjem danes [ki me btw sicer za spremembo dejansko zabava in me je spravilo v dobro voljo], malo prekuril in imam sedaj že probleme z mozganjem :D

Če se ti da, bi te prosil, da mogoč napišeš en kratek post in noter razložiš samo to še enkrat :
Kaj je to [oziroma kako ti razumeš pojme] : "duša", "duh", "zavest" in "jaz"? 
In kaj točno ti razumeš pod "mikro" vs "makro" "kozmos"?

Prvo, če prav razumem uporabljaš besede "zavest", "jaz", "duša" in "duh" a.k.a. "spirit" kot sopomenke?

Osebno nisem prepričan, če pravilno razumem besedo "duh" a.k.a. "spirit", ki sicer predposatvaljam, da nima nobene veze [vsaj ne direktne] z besedo "prikazen" a.k.a. "ghost".

Besedo "duh" a.k.a. "spirit" jaz razumem, kot neke sorte katalizator, ki je vir energije in poganja "dušo" v neki medsebojni interakciji.
Dušo razumem pa kot naše bistvo, ki ni iz materialne substance, ampak nečesa, kar ne razumemo. Morda "energije"? In ko rečem "energije" mislim v metaforičnem smislu in ne eksaktnem.

Iskreno poleg vse te solate konceptov ne razumem, kam v tej enačbi sodijo stvari, kot je naše Astralno Telo, pa Mentalno Telo in kaj pa vem, kaj še vse :/  So ta telesa naši Avatarji v teh svetovih? Je potem tudi duša avatar za zavest? Zakaj se potem zavest ob reinkarnaciji izbriše in se mora na novo sestaviti?

Zdej "zavest" je [predpostavljam] del duše, ampak se ob vnovični inkarnaciji očitno izbriše. A je zavest vezana na dušo, ali lahko obstaja tudi brez duše, tako kot lahko obstaja brez telesa? V tem primeru potem duša postane samo še ena verzija telesa zgrajena iz nečesa, kar je finejše od trdne materije :S In sem se na tem mestu izgubil :D

Večina se nas ne spomni prejšnih življenj. Kljub temu, da so določeni primerki, ki se jih spominjajo in so dokazani črno na belem, te primerke jaz prej jemljem kot neke anomalije, kot pa pravilo. Če je naš cilj, da se skozi reinkarnacijo razvijamo, zakaj se nam potem konstantno briše spomin? V bistvu tudi zavest. 
Saj nonorojenec praktično nima zavesti, čeprav ima dušo. [predpostavljam].

Ti praviš "Zavest / Duh". Jaz razumem ta dva pojma ločeno. V bistvu moram zdele iskreno priznat, da vidim, da imam cel kup popolnoma nerazčiščenih pojmov in nekonsistentnega razumevanja. 
Imam material za razmišljanje in delo pred seboj :D Se ga veselim.

Še to sem želel reči. Pojem "jaz" jaz razumem, kot ego / razum, ki je del zavesti. V bistvu kot nek centralni del zavesti a.k.a. "kontrolna soba". :D

Kaj je "Spoznanja na ostalih Planih." oz. "makrokozmos" tudi ne razumem. Zame je "Makrokozmos" vse, kar je izven nas, "mikrokozmos" je vse, kar je znotraj nas.

Tko na simple rečeno. Mism, pa - če sem prav razumel, da ti "mikro" in "makro" kozmos razumeš drugače.  V bistvu iskreno zdele, ko sem ves skurjen, če bi začel tole razčlenjevat, bi po mojem na koncu prišel do zaključka, da niti pojma "mikro" in "makro" "kozmos" zares ne razumem konsistentno s prejšnimi koncepti :D

Se pozna, da v bistvu nisem zadosti razmislil o teh pojmih, ker iskreno nimam o tem s kom debatirati, ker nikogar to ne zanima, ali pa nimajo blage in mislijo, da je to vse skup en kup nesmislov. Sam pa tudi nikoli ne razmišljam o teh pojmih tako strogo eksaktno, kot skušam sedajle, ko pišem.

Zdejle, ko razmišljam o vsem skup vidim, da sam nikakor nimam počiščenih pojmov glede "duše", "duha", "jaza" in "zavesti" in tako naprej.
Moral bom vse to premisliti in potem poiskušat zapisat in morda še kakšno shemo izrisat zraven :D  :/ Bom. Imam še neki let časa na tem dolgočasnem kamnu. Se bo našel čas za to!  :D :D



Quote
Mislim, da sodelujemo pri odlocitvi kje se bomo Reinkarnirali, glede na to kaj moramo spoznati ali dati skozi, se pa Krog Reinkarnacij ne konca dokler ne pridemo do dolocene razgledanosti na nivojih Zavesti


To se meni osebno sicer sliši bolj kot tisti omenjeni New Age "Love and Light" koncept. Se pravi ta Plenet je Šola za duše in tako dalje... :D

Osebno nisem več neki pretirano prepričan v to, dopuščam pa možnost, da bi bilo neki na tem, ajt. :/


Kaj pa če je ta "duhovna rast" le izgovor, da se neskončno vrtimo v tem začaranem krogu reinkarnacije, zato, da imajo tisti, ki so višje v prehrambeni verigi, korist od našega kolektivnega trpljenja na tem Planetu?

Tudi te dobe ala "yuge" se meni zdijo povsem brez smisla. Kaj ti pomaga fajn "yuga", če pol čez 20 tisoč let spet pride prizadeta "yuga" ?? Zakaj so te travme in norišnica vedno del razvaja? Je to res nujno? In tolk dolgo? Kaj pa če je vse skup en vele nateg?

Mism ajt - če pogledam Svet iskreno, moram priznat, da se je stopnja kolektivne zavesti v primerjavi s preteklimi civilizacijami vseeno dvignila do določene mere, samo meni osebno se vsa tisočletja norosti, prelivanja krvi in trpljenja, ki so spremlajla ta mikroskopski premik na "bolje", zdijo hudo visoka cena + se še vedno za moje pojme nahajamo na precej nizki stopnji kolektivne zavesti. 
Se pravi : I'm not impressed by our collective performance :D

Enkrat sem poslušal nek primerek, ki je trdil, da se spominja odbobja med 2 inkarnacijama in je trdil, da so mu neke duhovne entitete / avtoritete dejale, da je moral iti skozi nekih 6000 inkarnacij, da se je naučil biti malo manj ljubosumen, ali da se je naučil lekcije ljubosumja, ali what-TF-ever v tem kontekstu.... 6000 tisoč   -______-  resno?!
Mism meni osebno se iskreno to zdi jebanje v glavo. LOL Ajt - možno, da je šlo za regresivno hipnozo. V tem primeru vprašanje, če je to sploh resnični spomin in ni kaki new age hipnotizer svoje pristranskosti vrinil v celotni proces in je na koncu ven prišel en X šmorn iz vsega skup. :/

Sicer osebno vrjamem, oziroma se mi zdi zelo možno, da se med inkarnacijami dejansko res dogaja nek "life review". 
Sem pa postal sumničav, kaj če nas te entitete v bistvu želijo z občutki krivde & sramu samo vrniti nazaj v novo inkarnacijo v stilu : "ja tam v 4. razredu si pa naredil to in ono in si bil zloben do učiteljice in ni bilo prav. Kaj ko bi sedaj v naslednjem življenju to popravil?". 
Pol te pa po možnosti za naslednjo rundo fuknejo v neko Brazilsko favelo... 
Uno - good luck and have fun ......  LOL


Ne vem. Si iskreno želim, da se motim in da vse skupaj razumem napačno in da je vsaj na višjih nivojih inteligence tega sveta kaj reda, smisla, razuma, harmoničnosti in poštenosti in ne sama zloraba in sado mazohistične - parazitsko / plenilske patološke interakcije, ki prevladujejo na tem planetu na naših ravneh obstoja. 
Jaz sem v preteklosti, ko sem se začel prebujat in zavedati večje širše realnosti, vedno predpostavljal, da so zloba in patologija samo del naše realnosti, višji nivoji obstoja pa so polni ljubezni in harmonije. LOL 

Pol sem se pa na eni točki vprašal : Po čigavi logiki in zakaj nujno?



Quote
Vsekakor obstajajo tudi nizje entitete, ki se hranijo z naso Energijo


Če se nekdo hrani z nami, po mojem ni nižje, ampak višje v hierarjihi.


Človek ima to gledanje, da je najvišje v prehrambeni verigi, ker ga domnevno nobena žival ne ogroža, nikoli pa mu ne pade na pamet, da je morda on energijska hrana za višje razvite entitete.
Tako kot se mi hranimo z mesom in mlekom krav, se morda višje razvite entitete hranijo z nami.

Tudi če pogledam naš fizični svet in interakcije med živimi bitji [naj bodo živali ali ljudje], prevladujeta parazitizem in plenilstvo. 
Sožitje / harmonija sta po mojem generalno gledano v manjšini. 

Morda pa je naš fizični svet samo zrcaljenje inteligence, ki je ta svet ustvarila. Just sayin'. Seveda vrjamem, da so nekje povsem zgoraj višje ravni obstoja, kjer je več reda in harmonije, a ko rečem "višja inteligenca, ki je ustvarila ta svet", mislim na nekaj, kar je višje od nas in morda nižje od prej omenjenih še višjih bolj harmoničnih ravni obstoja.

Čisto tako mimogrede : dokaz da za našim svetom stoji višja inteligenca se za moje pojme nahaja v celici živih bitij. Takoj, ko pogledaš v ta visoko organiziran, strukturiran red najvišje stopnje, ti je lahko takoj brezpogojno jasno, da tako kompleksna struktura ne more nastati izključno na podlagi naključnosti. 
In če nadaljuješ to logiko prek Rupert Sheldrekovega "morphic" polja [ki ga jaz razumem kot polje potenciala, ki materijo usmerja v določene urejene strukture - to je v bistvu tisto, čemur NPCji rečejo "evolucija"], prideš prej ali slej do sklepa, da za vsem skupaj dejansko stoji neka stopnja višje inteligence, zavesti in reda.
Vrjamem seveda, da tudi naključnost igra vlogo v razvoju materije in življenja, samo ni edini faktor. V ozadju je po mojem nek "blueprint", ki vse skupaj usmerja in ta blueprint je povezan z neko zavestjo in inetligenco po mojem.


Quote
Npcji naj bi bili kot je meni znano ljudje brez Duha, kar nekako ne more obstajati, delovati, mislim, da gre bolj za skodozeljne, nerazgledane posameznike, ki zaradi svoje omejenosti delujejo tako kot ne bi imeli Duha. Telo brez Duha bi bilo prazno, ne bi moglo biti nekaj zivega.


Tudi sam sem načeloma skeptičen do predpostavke, da so med nami določeni ljudje brez duše. :/ - oz. ti praviš brez "duha".

Je pa zanimivo, da NPCji sami vrjamejo, da nihče nima duše. Morda pa res nimajo duše in predpostavljajo, da smo vsi takšni, kot oni? :D


Jaz mislim, da NPCji sicer fizično niso zmožni dojemati kompleksnih konceptov in se zato zanašajo na kolektivni um ali "hive mind". 
Tudi če so inteligentni in izobraženi, so vedno le dobri procesorji informacij, niso pa sposobni kreativnega in avtonomnega razmišljanja. 
Opazil sem tudi, da nimajo sposobnosti prepoznavanja vzorcev. Vzorec jim mora pokazati avtoriteta ali splošno sprejeti družbeni konsenz.
Ful so tudi dovzetni za hipnozo in možgansko pranje medijev in vplivnih oseb, ki v družbi nosijo status. Meni osebno je to res komedija :D :D
Naredijo karkoli se jim reče. Opazil sem tudi, da je v njihovem svetu moč enaka resnici. Se pravi za njih tisti, ki ima moč in družbeni status, govori resnico. LOL

Obstoj NPCjev mi je popolna uganka. Če nič drugega bi bilo super, da bi se dalo obstajati mimo njihovega hrupa in mukotrpne entropije.

Problem NPCjev je v tem, da slepo zaupajo avtoriteti in sistemu. Če bi bila avtoriteta in sistem dobra, bi jaz osebno imel z njimi precej manj problemov, tako pa se jih izogibam, kar je le možno.


Quote
Telo brez Duha bi bilo prazno, ne bi moglo biti nekaj zivega.


Je pomen besede "duh" enak pomenu besede "duša"?


Nisem šur če to drži. Morda drži, morda pa ne. A ima Ameba dušo? Ima duha? Mora vsak enoceličar enako kot mi vsebovati "dušo" ali "duha" ali oboje, da lahko živi?

Mar ne bi bila znanost neizmerno zanimiva, če bi poleg svojega standardnega zombie mrtvega sranja posvečala pozornost tudi takšnim zadevam, ki so dejansko zanimive & pomembne? Ko razmišljam o tekihle konceptih, se počutim živega. Ko berem kak mainstream znanstevni sestavek, se počutim, kot da umiram LOL

Anyways. Enkrat sem gledal uni film 5. element. Glup film, k drek, ampak noter je en prizor, kjer ne vem več kdo, z neko super napredno napravo sestavlja uni lik, ki ga igra Mila Jovovič. Neko super, ne vem kaj je ona - medij / empat / super bitje u glavnem.
Če se ne motim v bistvu v tem filmu leta 1995 s tem prizorom in to napravo napovejo 3d bio-print tehnologijo. 
Mi mislim da danes delamo na tem, da bomo recimo sposobni 3d naprintati [ali smo že sporobni naprintati] organ. Če smo ali bomo sposobni tega, bomo enkrat sposobni 3d napirnatiti celoten človeški organizem. 

Ko sm gledal ta prizor mi je kresnila misel :

Če si predstavljam popolnoma delujoč stroj, ki je sposoben 3d bio-printanja celotnega človeškega organizma. Se pravi je sposoben sprintati človeško bitje v celoti.

Bi bilo to bitje živo? Zakaj bi bilo živo? 

Bi ga morali vžigati na akomulator, ko Nikki Sixxa na overdozi heroina? :D 

Kaj je tista iskra življenja, ki požene kup biomase v Življenje? 

Pač samo kar tako : food for thought. Je res samo elektrika tista, ki poganja živi organizem, ali je še kaj zraven?


Quote
Mislim, da sodelujemo pri odlocitvi kje se bomo Reinkarnirali, se pa Krog Reinkarnacij ne konca dokler ne pridemo do dolocene razgledanosti na nivojih Zavesti ...


Želel bi si vrjeti, da to drži. 

Problem pa nastane, ko se vprašam "what in the actual F was I thinking coming into this insane world?!" ali pa : "what is my purpose or my mission?" 
In ko mislim namen ali misija, mislim na duhovni nivo, ne na standard vsakodnevne stvari, kot so ustvarjanje, zdravje, kondicija, delo, disciplina, prizemljitev, ohranjanje zdravega duha, duše, uma in zavesti etc...

Pač jst se na tem svetu počutim, kot bi se nahajal med otroci starimi 5 let, katerim popolnoma nič ni jasno, s tem, da imajo večinoma oni avtoriteto nad menoj in ne obratno in jih moram poslušati in spoštovati njihove "zrele" odločitve, kot so npr. odpiranje vrat Evrope miljonom islamskih migrantov, ali pa cepljenje s popolnoma neznano substanco za katero nam je komaj jasno, kako deluje in tako dalje na mikro ali makro nivoju ... LOL

Morda sem pač samo nezrel, ampak jaz osebno iskreno ne razumem, kako bi pri zdravi pameti sprejel inkarnacijo na ta Planet? 
Saj sem v Življenju nedvomno doživel neizmerno lepih trenutkov in se imel prelepo, tudi če tale moment zaključim in potegnem črto. Samo kaj pa pol?

Izbris spomina in vsega duhovnega dela, ki sem ga opravil v več kot 20 letih in ponovno rojstvo na tem kaotičnem vrtiljaku? Confused
Meni se to početje ne zdi ne šola, ne rast, ampak norost. Ne vidim smisla v tem. 
Zdi se mi kot sizifovo delo. 
Mene osebno bi recimo [da dam primer] neizmerno zanimalo bivati v neki višji sferi v kaki Akashic knjižnici. Cele dneve urejati material, prebirati informacije v tišini in stran od NPC hrupa. :D 
Občasno pa tudi biti v interakcijami s primernimi in enkaovrednimi bitji. Zanimalo bi me tudi bivanje v kakšnem svetu, ki sem ga opisal v prejšnem postu.

Si pa mislim, da bi nekomu na višjem nivoju, ki se z nami prehranjuje, to status quo stanje lahko ustrezalo in si lahko izmišljuje vse možne pravljice, kako se moram na primer jaz sedaj še 7000x inkarnirati v brazilsko favelo, indisjko greznico in na kitajsko podeželje zaradi pač whatever hibe, ki jo lahko najdeš pri katerikoli osebi. LOL


In še končno vprašanje :  Kako lahko, v primeru, da v ozadju kreacije vesolja in življenja na tem planetu, stoji neka višje razvita inteligenca, lahko le ta dopušča vse brutalno zlo, ki se tu dogaja?
Ki nima nobenega smisla in je povsem neracionalno?

Ugrabljanje otrok. Žrtvovanje ljudi in otrok. Posiljevanje, pedofilija v elitnih krogih. Folk na Ukrainskem bojišču, ki vsak dan umira z lastnimi črevi v naročju in brez udov, med tem, ko drugi folk v Ukraini čaga po diskotekah v Kijevu. Od raznih kartelov razkosani ljudje po đunglah in predmestjih Južne Amerike, vse barbarstvo v Afriki in tako dalje.... na tisoče in tisoče umorov vsak dan Confused

New Agerji to razložijo s konceptom svobodne volje. Kao, da je naša odgovornost, da te stvari zrihtamo, med tem, ko se višja inteligenca v to ne meša.

Ne vem no. Morda pa se nekdo tam zgoraj z vsem tem prehranjuje?


Quote
Kot zapor ta svet vidi mnogo ljudi, ker smo nekako "ujeti" v materialnih telesih, jaz ga sicer ne smatram kot zapor, ce bi bilo celotno clovestvo bolj razgledano, torej ne bi bilo ljudi, ki povzrocajo skodo, bi bilo razvidno cemu ne. Sicer naj bi bili v obdobju, ko naj bi se Zavest pri clovestvu nasplosno dvignila na visjo raven. Nekako moramo dati skozi materjalni obstoj, ker pridemo do drugacnih izkusenj, kot bi samo kot Zavest.

Jaz osebno doživljam fizično telo kot totalnio zabavo. Men je super biti v fizičnem telesu. S tem nimam nekih problemov. Niti ne čutim nobenih potreb po kakšnih OBEE ali čemerkoli s tem v zvezi.

Sedajle sem že kar skurjen, tako da bom drugič malo bolj natančno opisal, zakaj dojemam naš Svet, kot socialni, mentalni, kulturni, politični, duhovni in znanstevni zapor, ki je  poln cenzure, "gate keepinga", prikrivanja, laži, izrkivljanja, etc...


Quote
Jaz nekako verjamem, da obstaja samo eno materialno vesolje(Mikrokozmos). V teorije o vecih vesoljih, ali v teorije, da zivimo v racunalniski stimulaciji ne verjamem.


Meni se zdi človeško družbeno stanje na tem planetu tako groteskno, da komaj vrjamem, da nismo v simulaciji. Big smile 
Nekako smatram, da se neka višja inteligenca zrcali navzdol v našo družbo in smo torej odsev le te. In če je naš kaos znak tega, kaj je tam gor, pol se nam slabo piše. LOL 



Glavo mi bo razneslo in ne vem, če sem že kdaj sestavil daljši post :D
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 04:07
Bom ze sama malo razdelila tekst, zdaj ko vem kako, pa se popravila sem nekaj napak, ker sem se malo zatipkala ...

Originally posted by Heml Heml wrote:

Če se ti da, bi te prosil, da mogoč napišeš en kratek post in noter razložiš samo to še enkrat :Kaj je to [oziroma kako ti razumeš pojme] : "duša", "duh", "zavest" in "jaz"?
In kaj točno ti razumeš pod "mikro" vs "makro" "kozmos"?

Prvo, če prav razumem uporabljaš besede "zavest", "jaz", "duša" in "duh" a.k.a. "spirit" kot sopomenke?

Osebno nisem prepričan, če pravilno razumem besedo "duh" a.k.a. "spirit", ki sicer predposatvaljam, da nima nobene veze [vsaj ne direktne] z besedo "prikazen" a.k.a. "ghost".


Jaz duso razumem kot dusevnost(Fluidni Plan), Duha kot resnicni Jaz oz. to kar dejansko smo, dejansko smo cista Zavest utelesena v materjalnem telesu, ki pa ima materijalni jaz oz. razum ... vse nase misli v osnovi izvirajo iz Zavesti, so pa tudi misli, ki so del samo materjalnega jaza, ki si jih kasneje razlaga z razumom.

Zavest, Jaz, Duh kot Spirit uporabljam kot sopomenke, pisem pa jih z veliko, ker gre za nekaj visjega kar v resnici smo, ker nismo samo jaz materialnega telesa, tega pisem z malo.

Ko Makrokozmos pisem z veliko mislim Duhovni Univerzum, kar je misljeno vse duhovno na visjih Planih, ko Mikrokozmos pisem z veliko mislim vse materialno vesolje, tudi telesa.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Osebno nisem prepričan, če pravilno razumem besedo "duh" a.k.a. "spirit", ki sicer predposatvaljam, da nima nobene veze [vsaj ne direktne] z besedo "prikazen" a.k.a. "ghost".


Ne nima veze z besedo ghost.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Iskreno poleg vse te solate konceptov ne razumem, kam v tej enačbi sodijo stvari, kot je naše Astralno Telo, pa Mentalno Telo in kaj pa vem, kaj še vse :/  So ta telesa naši Avatarji v teh svetovih? Je potem tudi duša avatar za zavest? Zakaj se potem zavest ob reinkarnaciji izbriše in se mora na novo sestaviti?


Astralno, Mentalno, Etericno Telo bi se dalo opredeliti kot nekaksne Avatarje. Duh je Zavest posameznika. Po fizicni smrti se razprsi dusevnost, pri tem pride do pozabe vsakdanjih dogodkov pri naslednji Reinkarnaciji, Zavest(Duha) pa se ne izbrise, lahko nadaljujemo svojo Pot tam kjer smo koncali v prejsnjem zivljenju, Zavest ostane na duhovnem Razvoju, ki smo ga dosegli pri prejsnji inkarnaciji, do kje pa smo prisli pa je mozno ugotoviti s poglabljanjem v duhovnost(lahko v kaksne zapise, da vidimo kaj ze razumemo), z Meditacijo ...


Originally posted by Heml Heml wrote:

Zdej "zavest" je [predpostavljam] del duše, ampak se ob vnovični inkarnaciji očitno izbriše. A je zavest vezana na dušo, ali lahko obstaja tudi brez duše, tako kot lahko obstaja brez telesa? V tem primeru potem duša postane samo še ena verzija telesa zgrajena iz nečesa, kar je finejše od trdne materije :S In sem se na tem mestu izgubil :D


Kot razumem z izrazom Dusa mislis kar jaz mislim Duh ... Duh sam je samo Zavest, seveda lahko pridobi tudi obliko taksno kot izgleda materialno telo.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Večina se nas ne spomni prejšnih življenj. Kljub temu, da so določeni primerki, ki se jih spominjajo in so dokazani črno na belem, te primerke jaz prej jemljem kot neke anomalije, kot pa pravilo. Če je naš cilj, da se skozi reinkarnacijo razvijamo, zakaj se nam potem konstantno briše spomin? V bistvu tudi zavest.
Saj nonorojenec praktično nima zavesti, čeprav ima dušo. [predpostavljam].


Novorojenec ima duhovno Zavest ... zanimivo je, da otroci lahko lazje zaznavajo duhovno, ker jim se niso privzgojeni vsiljeni vzorci kaj vse ni mozno ali pa da ne obstaja. Tisti, ki se spomnijo dogodkov iz prejsnjih zivljenj so obicajno se majhni otroci in jih kasnje pozabijo, to je le spomin na to kar je obstajalo v razprseni dusevnosti, dokler se je razvila nasa duhovna Zavest to ostane shranjeno v Spominu te Zavesti, za kar pa je potrebna koncentracija, da do tega kar je shranjeno v Spominu spet pridemo.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Kaj je "Spoznanja na ostalih Planih." oz. "makrokozmos" tudi ne razumem. Zame je "Makrokozmos" vse, kar je izven nas, "mikrokozmos" je vse, kar je znotraj nas.


Plani so Materialni, Fluidni, Etericni, Mentalni, Astralni in Duhovni, na teh Planih pridemo do razlicnih Nivojev razvoja Zavesti ... V tem primeru bi jaz makro in mikrokozmos pisala z malo, ce bi se nanasalo izven in v nas. Duh je del duhovnega oz. del Makrokozmosa, tako je Makrokozmos tudi v nas kot Zavest in Zivljenska Sila(neka Bozanska Sila kateri pripadamo).


Originally posted by Heml Heml wrote:

Tudi te dobe ala "yuge" se meni zdijo povsem brez smisla. Kaj ti pomaga fajn "yuga", če pol čez 20 tisoč let spet pride prizadeta "yuga" ?? Zakaj so te travme in norišnica vedno del razvaja? Je to res nujno? In tolk dolgo? Kaj pa če je vse skup en vele nateg?


S temi dobami Yuge zelijo le nakazati neko obdobje v katerem se svet nahaja.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Mism ajt - če pogledam Svet iskreno, moram priznat, da se je stopnja kolektivne zavesti v primerjavi s preteklimi civilizacijami vseeno dvignila do določene mere, samo meni osebno se vsa tisočletja norosti, prelivanja krvi in trpljenja, ki so spremlajla ta mikroskopski premik na "bolje", zdijo hudo visoka cena + se še vedno za moje pojme nahajamo na precej nizki stopnji kolektivne zavesti.


Kolektivna zavest clovestva kot celote res se ni na visoki ravni, so pa posamezniki katerih je.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Sicer osebno vrjamem, oziroma se mi zdi zelo možno, da se med inkarnacijami dejansko res dogaja nek "life review".
Sem pa postal sumničav, kaj če nas te entitete v bistvu želijo z občutki krivde & sramu samo vrniti nazaj v novo inkarnacijo v stilu : "ja tam v 4. razredu si pa naredil to in ono in si bil zloben do učiteljice in ni bilo prav. Kaj ko bi sedaj v naslednjem življenju to popravil?".
Pol te pa po možnosti za naslednjo rundo fuknejo v neko Brazilsko favelo...
Uno - good luck and have fun ......  LOL


To me bolj spominja na Karmicni dolg ... jaz verjamem, da se Reinkarniramo z razlogom, da bi prisli do spoznanj in Spoznanj, da prejmemo neko Znanje.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Ne vem. Si iskreno želim, da se motim in da vse skupaj razumem napačno in da je vsaj na višjih nivojih inteligence tega sveta kaj reda, smisla, razuma, harmoničnosti in poštenosti in ne sama zloraba in sado mazohistične - parazitsko / plenilske patološke interakcije, ki prevladujejo na tem planetu na naših ravneh obstoja.
Jaz sem v preteklosti, ko sem se začel prebujat in zavedati večje širše realnosti, vedno predpostavljal, da so zloba in patologija samo del naše realnosti, višji nivoji obstoja pa so polni ljubezni in harmonije. LOL

Pol sem se pa na eni točki vprašal : Po čigavi logiki in zakaj nujno?


Visji Nivoji Obstoja so res polnejsi harmonije in ljubezni ... vendar pa obstajajo tudi nizje entitete, ki ne sovpadajo s tem.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Če se nekdo hrani z nami, po mojem ni nižje, ampak višje v hierarjihi.


Jaz tu mislim (nizje) entitete ne glede na cloveka, ampak glede na (Visje) Entitete, ki pa nam lahko pomagajo pri duhovnem Razvoju.


Originally posted by Heml Heml wrote:

Nisem šur če to drži. Morda drži, morda pa ne. A ima Ameba dušo? Ima duha? Mora vsak enoceličar enako kot mi vsebovati "dušo" ali "duha" ali oboje, da lahko živi?


Vse zivo ima Duha, je pa na drugacni stopnji kot cloveski.


Originally posted by Heml Heml wrote:

o sm gledal ta prizor mi je kresnila misel :

Če si predstavljam popolnoma delujoč stroj, ki je sposoben 3d bio-printanja celotnega človeškega organizma. Se pravi je sposoben sprintati človeško bitje v celoti.

Bi bilo to bitje živo? Zakaj bi bilo živo?

Bi ga morali vžigati na akomulator, ko Nikki Sixxa na overdozi heroina? :D

Kaj je tista iskra življenja, ki požene kup biomase v Življenje?

Pač samo kar tako : food for thought. Je res samo elektrika tista, ki poganja živi organizem, ali je še kaj zraven?


Ce bi kaj takega bili sposobni narediti, bi to bitje, ce bi bilo zivo pridobilo po mojem mnenju Duha, kot pri Reinkarnaciji, ali pa bi ga lahko obsedlo karkoli.


Originally posted by Heml Heml wrote:

In ko mislim namen ali misija, mislim na duhovni nivo, ne na standard vsakodnevne stvari, kot so ustvarjanje, zdravje, kondicija, delo, disciplina, prizemljitev, ohranjanje zdravega duha, duše, uma in zavesti etc...


Namen ugotovis, ko se zacnes v nekaj poglabljati in se pri tem poglabljas tudi v tiste misli, ki v osnovi prihajajo iz Zavesti in ostali balast pustis ob strani.


Originally posted by Heml Heml wrote:

In še končno vprašanje :  Kako lahko, v primeru, da v ozadju kreacije vesolja in življenja na tem planetu, stoji neka višje razvita inteligenca, lahko le ta dopušča vse brutalno zlo, ki se tu dogaja?
Ki nima nobenega smisla in je povsem neracionalno?


Mislim, da se ne gre toliko za to, da dopusca ... samo obstaja tudi vec nizjih sil s katerimi so najbrz ti primeri zla in katastrof povezani ...

Edited by V1981 - 10.Sep.2023 at 15:36
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 04:31
Quote Če se ti da, bi te prosil, da mogoč napišeš en kratek post in noter razložiš samo to še enkrat :
Kaj je to [oziroma kako ti razumeš pojme] : "duša", "duh", "zavest" in "jaz"?
In kaj točno ti razumeš pod "mikro" vs "makro" "kozmos"?

Prvo, če prav razumem uporabljaš besede "zavest", "jaz", "duša" in "duh" a.k.a. "spirit" kot sopomenke?

Osebno nisem prepričan, če pravilno razumem besedo "duh" a.k.a. "spirit", ki sicer predposatvaljam, da nima nobene veze [vsaj ne direktne] z besedo "prikazen" a.k.a. "ghost".



Jaz duso razumem kot dusevnost(Fluidni Plan), Duha kot resnicni Jaz oz. to kar dejansko smo, dejansko smo cista Zavest utelesena v materjalnem telesu, ki pa ima materijalni jaz oz. razum ... vse nase misli v osnovi izvirajo iz Zavesti, so pa tudi misli, ki so del samo materjalnega jaza, ki si jih kasneje razlaga z razumom.

Zavest, Jaz, Duh kot Spirit uporabljam kot sopomenke, pisem pa jih z veliko, ker gre za nekaj visjega kar v resnici smo, ker nismo samo jaz materialnega telesa, tega pisem z malo.

Ko Makrokozmos pisem z veliko mislim Duhovni Univerzum, kar je misljeno vse duhovno na visjih Planih, ko Mikrokozmos pisem z veliko mislim vse materialno vesolje, tudi telesa.


Quote
Osebno nisem prepričan, če pravilno razumem besedo "duh" a.k.a. "spirit", ki sicer predposatvaljam, da nima nobene veze [vsaj ne direktne] z besedo "prikazen" a.k.a. "ghost".



Ne nima veze z besedo ghost.


Quote
Iskreno poleg vse te solate konceptov ne razumem, kam v tej enačbi sodijo stvari, kot je naše Astralno Telo, pa Mentalno Telo in kaj pa vem, kaj še vse :/  So ta telesa naši Avatarji v teh svetovih? Je potem tudi duša avatar za zavest? Zakaj se potem zavest ob reinkarnaciji izbriše in se mora na novo sestaviti?



Astralno, Mentalno, Etericno telo bi se dalo opredeliti kot nekaksne Avatarje. Duh je Zavest posameznika. Po fizicni smrti se razprsi dusevnost, pri tem pride do pozabe vsakdanjih dogodkov pri naslednji Reinkarnaciji, Zavest(Duha) pa se ne izbrise, lahko nadaljujemo svojo Pot tam kjer smo koncali v prejsnjem zivljenju, Zavest ostane na duhovnem Razvoju, ki smo ga dosegli pri prejsnji inkarnaciji, do kje pa smo prisli pa je mozno ugotoviti s poglabljanjem v duhovnost(lahko v kaksne zapise, da vidimo kaj ze razumemo), z Meditacijo ...


Quote
Zdej "zavest" je [predpostavljam] del duše, ampak se ob vnovični inkarnaciji očitno izbriše. A je zavest vezana na dušo, ali lahko obstaja tudi brez duše, tako kot lahko obstaja brez telesa? V tem primeru potem duša postane samo še ena verzija telesa zgrajena iz nečesa, kar je finejše od trdne materije :S In sem se na tem mestu izgubil :D



Kot razumem z izrazom Dusa mislis kar jaz mislim Duh ... Duh sam je samo Zavest, seveda lahko pridobi tudi obliko taksno kot izgleda materialno telo.


Quote
Večina se nas ne spomni prejšnih življenj. Kljub temu, da so določeni primerki, ki se jih spominjajo in so dokazani črno na belem, te primerke jaz prej jemljem kot neke anomalije, kot pa pravilo. Če je naš cilj, da se skozi reinkarnacijo razvijamo, zakaj se nam potem konstantno briše spomin? V bistvu tudi zavest.
Saj nonorojenec praktično nima zavesti, čeprav ima dušo. [predpostavljam].



Novorojenec ima duhovno Zavest ... zanimivo je, da otroci lahko lazje zaznavajo duhovno, ker jim se niso privzgojeni vsiljeni vzorci kaj vse ni mozno ali pa da ne obstaja. Tisti, ki se spomnijo dogodkov iz prejsnjih zivljenj so obicajno se majhni otroci in jih kasnje pozabijo, to je le spomin na to kar je obstajalo v razprseni dusevnosti, dokler se je razvila nasa duhovna Zavest to ostane shranjeno v Spominu te Zavesti, za kar pa je potrebna koncentracija, da do tega kar je shranjeno v Spominu spet pridemo.

Quote
Kaj je "Spoznanja na ostalih Planih." oz. "makrokozmos" tudi ne razumem. Zame je "Makrokozmos" vse, kar je izven nas, "mikrokozmos" je vse, kar je znotraj nas.


Plani so Fluidni, Etericni, Mentalni, Astralni in Duhovni, na teh Planih pridemo do razlicnih Nivojev razvoja Zavesti ... V tem primeru bi jaz makro in mikrokozmos pisala z malo, ce bi se nanasalo izven in v nas. Duh je del duhovnega oz. del Makrokozmosa, tako je Makrokozmos tudi v nas kot Zavest in Zivljenska Sila(neka Bozanska Sila kateri pripadamo).

Quote
Tudi te dobe ala "yuge" se meni zdijo povsem brez smisla. Kaj ti pomaga fajn "yuga", če pol čez 20 tisoč let spet pride prizadeta "yuga" ?? Zakaj so te travme in norišnica vedno del razvaja? Je to res nujno? In tolk dolgo? Kaj pa če je vse skup en vele nateg?



S temi dobami Yuge zelijo le nakazati neko obdobje v katerem se svet nahaja.


Quote
Mism ajt - če pogledam Svet iskreno, moram priznat, da se je stopnja kolektivne zavesti v primerjavi s preteklimi civilizacijami vseeno dvignila do določene mere, samo meni osebno se vsa tisočletja norosti, prelivanja krvi in trpljenja, ki so spremlajla ta mikroskopski premik na "bolje", zdijo hudo visoka cena + se še vedno za moje pojme nahajamo na precej nizki stopnji kolektivne zavesti.


Kolektivna zavest clovestva kot celote res se ni na visoki ravni, so pa posamezniki katerih je.

Quote
Sicer osebno vrjamem, oziroma se mi zdi zelo možno, da se med inkarnacijami dejansko res dogaja nek "life review".
Sem pa postal sumničav, kaj če nas te entitete v bistvu želijo z občutki krivde & sramu samo vrniti nazaj v novo inkarnacijo v stilu : "ja tam v 4. razredu si pa naredil to in ono in si bil zloben do učiteljice in ni bilo prav. Kaj ko bi sedaj v naslednjem življenju to popravil?".
Pol te pa po možnosti za naslednjo rundo fuknejo v neko Brazilsko favelo...
Uno - good luck and have fun ......  LOL



To me bolj spominja na Karmicni dolg ... jaz verjamem, da se Reinkarniramo z razlogom, da bi prisli do spoznanj in Spoznanj, da prejmemo neko Znanje.

Quote
Ne vem. Si iskreno želim, da se motim in da vse skupaj razumem napačno in da je vsaj na višjih nivojih inteligence tega sveta kaj reda, smisla, razuma, harmoničnosti in poštenosti in ne sama zloraba in sado mazohistične - parazitsko / plenilske patološke interakcije, ki prevladujejo na tem planetu na naših ravneh obstoja.
Jaz sem v preteklosti, ko sem se začel prebujat in zavedati večje širše realnosti, vedno predpostavljal, da so zloba in patologija samo del naše realnosti, višji nivoji obstoja pa so polni ljubezni in harmonije. LOL

Pol sem se pa na eni točki vprašal : Po čigavi logiki in zakaj nujno?



Visji Nivoji Obstoja so res polnejsi harmonije in ljubezni ... vendar pa obstajajo tudi nizje entitete, ki ne sovpadajo s tem.


Quote
Če se nekdo hrani z nami, po mojem ni nižje, ampak višje v hierarhiji.


Jaz tu mislim (nizje) entitete ne glede na cloveka, ampak glede na (Visje) Entitete, ki pa nam lahko pomagajo pri duhovnem Razvoju.

Quote
Nisem šur če to drži. Morda drži, morda pa ne. A ima Ameba dušo? Ima duha? Mora vsak enoceličar enako kot mi vsebovati "dušo" ali "duha" ali oboje, da lahko živi?



Vse zivo ima Duha, je pa na drugacni stopnji kot cloveski.

Quote
o sm gledal ta prizor mi je kresnila misel :

Če si predstavljam popolnoma delujoč stroj, ki je sposoben 3d bio-printanja celotnega človeškega organizma. Se pravi je sposoben sprintati človeško bitje v celoti.

Bi bilo to bitje živo? Zakaj bi bilo živo?

Bi ga morali vžigati na akomulator, ko Nikki Sixxa na overdozi heroina? :D

Kaj je tista iskra življenja, ki požene kup biomase v Življenje?

Pač samo kar tako : food for thought. Je res samo elektrika tista, ki poganja živi organizem, ali je še kaj zraven?


Ce bi kaj takega bili sposobni narediti, bi to bitje, ce bi bilo zivo pridobilo po mojem mnenju Duha, kot pri Reinkarnaciji, ali pa bi ga lahko obsedlo karkoli.

Quote
In ko mislim namen ali misija, mislim na duhovni nivo, ne na standard vsakodnevne stvari, kot so ustvarjanje, zdravje, kondicija, delo, disciplina, prizemljitev, ohranjanje zdravega duha, duše, uma in zavesti etc...


Namen ugotovis, ko se zacnes v nekaj poglabljati in se pri tem poglabljas tudi v tiste misli, ki v osnovi prihajajo iz Zavesti in ostali balast pustis ob strani.

Quote
In še končno vprašanje :  Kako lahko, v primeru, da v ozadju kreacije vesolja in življenja na tem planetu, stoji neka višje razvita inteligenca, lahko le ta dopušča vse brutalno zlo, ki se tu dogaja?
Ki nima nobenega smisla in je povsem neracionalno?

Mislim, da se ne gre toliko za to, da dopusca ... smo obstaja tudi vec nizjih sil s katerimi so najbrz ti primeri zla in katastrof povezani ...

---------
Na hitro sem ločil moj text od tvojih odgovorov, da imam jutri lepo pregledno označeno in si bom tele zadeve prebral. Sedaj sem na pol v komi. :D
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 14:15
Zanima me kje tako tekst locis, sem nekaj poskusala pa mi ni ratalo? Lahko bi ze sama to naredila.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 14:19
@V1981, tako (poberi zvezdice ven)

[*quote=Username]Tekst v črnem okvirčku[*/quote]

bo postalo:

Originally posted by Username Username wrote:

Tekst v črnem okvirčku
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 16:03

Quote

Jaz duso razumem kot dusevnost(Fluidni Plan), Duha kot resnicni Jaz oz. to kar dejansko smo, dejansko smo cista Zavest utelesena v materjalnem telesu, ki pa ima materijalni jaz oz. razum ... vse nase misli v osnovi izvirajo iz Zavesti, so pa tudi misli, ki so del samo materjalnega jaza, ki si jih kasneje razlaga z razumom.

Zavest, Jaz, Duh kot Spirit uporabljam kot sopomenke, pisem pa jih z veliko, ker gre za nekaj visjega kar v resnici smo, ker nismo samo jaz materialnega telesa, tega pisem z malo.

Ko Makrokozmos pisem z veliko mislim Duhovni Univerzum, kar je misljeno vse duhovno na visjih Planih, ko Mikrokozmos pisem z veliko mislim vse materialno vesolje, tudi telesa.



Nisem imel kaj dosti časa razmisliti o vsem skup. Spal sem vsega kakšnih 6 ur, tako da seveda od včeraj na danes nisem uspel kaj dosti dodelati idej.

Sem pa razmišljal glede tvoje omembe, da te zanimajo stara verstva. Včasih nam etimologija besed da kak namig.
Če poslušam zven besed, mi beseda "duhovnost" zveni bliže besedi "duh", med tem, ko se mi beseda "duša" sliši bliže besedi "duševnost".

Tista moja ideja o "duhu", kot neki "energiji", ki poganja "dušo", izvira iz ene knjižice, ki sem jo bral zelo kmalu po tem, ko sem se prvič začel prebujati in se zavedati duhovnega sveta [3.1.2003].

V bistvu sedaj ko berem tele tvoje odgovore, ki se mi zdijo  - by the way -  ful dobro napisani, vidim, da imaš več mentalne higiene na tem področju, kot jst in bom te zadeve na novo premislil in predelal.

Jaz sem pojem "duh" iskreno zanemarjal in namesto tega termina uporabljal besedo "duša", ki je pri meni pomenila nekaj takega, kot pri tebi "duh". Nikoli pa nisem res razmislil o konceptu "zavesti" in kako se ta koncept nanaša na pojem "duh" ali "duša" oz. kako se z njima povezuje. 

Potem sem se včeraj povsem zapletel na točki, ko sem želel te stvari definirati :D LOL Totalni CPU overload sm mel :D


Quote
Ne nima veze z besedo ghost.


Ja vem. To sem čisto tako trivialno navrgel zraven, ker v Slovenščini besedo "duh" marsikdo razume na povsem drugačen način.


Quote
Astralno, Mentalno, Etericno telo bi se dalo opredeliti kot nekaksne Avatarje. 

Duh je Zavest posameznika. Po fizicni smrti se razprsi dusevnost, pri tem pride do pozabe vsakdanjih dogodkov pri naslednji Reinkarnaciji, 

Zavest(Duha) pa se ne izbrise, lahko nadaljujemo svojo Pot tam kjer smo koncali v prejsnjem zivljenju, Zavest ostane na duhovnem Razvoju, ki smo ga dosegli pri prejsnji inkarnaciji, do kje pa smo prisli pa je mozno ugotoviti s poglabljanjem v duhovnost(lahko v kaksne zapise, da vidimo kaj ze razumemo), z Meditacijo ...



Tole me še zanima :  Kaj je to "eterično telo" in kaj ti razumeš pod besedo "eter"?

Sam osebno besedo "eter" občasno uporabim kot metaforo za medij. 
Npr. : "to je šlo v eter", kar pomeni, da je nekdo v javnost posredoval določeno informacijo.
Spet v drugem kontekstu uporabim besedo "eter" za tisto, čemur NPCji rečejo "vakum". Se pravi medij, kjer obstaja materija, kjer obstajajo energije in ostale zadeve.

No iz tvojega texta je moč slutiti, da pod besedo "eterično" smatraš nekaj drugega.

Sedaj te precej bolje razumem. 

Meni je nesprejemiljivo to, da mora človek z vsakim rojstvom štartati znova. Družbeno pranje možganov na našem svetu, vsiljevanje lažnih konceptov, manipulacije, laži so tako intenzivni, da človeka stanejo ogromno življenske energije in zdravja.

Prebuditi se ni lahko. Zelo težko je iti proti pritiskom večine in slediti lastni avtonomni intuiciji, še posebej v mladosti, ko veš, da si se ravno na ta način velikokrat opekel in nisi imel prav. 
Meni osebno je bil proces naporen, kaotičen, destruktiven in travmatičen od 2003 pa tam do nekje 2007. 
Potem so se stvari postavile na svoje mesto. Konec leta 2007 sem prenehal uživati konopljo in alkohol in je šlo neprimerljivo bolje. Našel sem veliko več miru, reda in smisla v življenju.

Ne morem si predstavljati, da bi šel nekoč v prihodnosti v drugem življenju še enkrat čez vse to na tem svetu. Zakaj ne raje rojstvo v nekem drugem svetu, kjer je Kolektivna Stopnja Zavesti zadosti visoka, da duhovnosti ne zatirajo in te ne skušajo vzgajati v mentalno duhovno pohabljeni trotski organizem?


Quote
Kot razumem z izrazom Dusa mislis kar jaz mislim Duh ... Duh sam je samo Zavest, seveda lahko pridobi tudi obliko taksno kot izgleda materialno telo.


Ja, do tega sem prišel :D Sedaj pa bom o vsem skupaj malo razmišljal. Lahko da bo trajalo leta :D


Quote
Novorojenec ima duhovno Zavest ... zanimivo je, da otroci lahko lazje zaznavajo duhovno, ker jim se niso privzgojeni vsiljeni vzorci kaj vse ni mozno ali pa da ne obstaja. 
Tisti, ki se spomnijo dogodkov iz prejsnjih zivljenj so obicajno se majhni otroci in jih kasnje pozabijo, to je le spomin na to kar je obstajalo v razprseni dusevnosti, dokler se je razvila nasa duhovna Zavest to ostane shranjeno v Spominu te Zavesti, za kar pa je potrebna koncentracija, da do tega kar je shranjeno v Spominu spet pridemo.



Tu mi pride na misel ena meni kar precej žalostna anekdota. En moj prijatelj je poznal eno punčko, ki je bila po mojem hčer njegovega prijatelja, ali pa morda sorodnika. 
Ta punčka je poleg imen oseb govorila barve. Vsakomur je povedala kakšne barve je. Ko mi je pravil o tem, mi je takoj padlo na misel, da je morda videla tisti "avrični ovoj" ljudi. Oz. vsekakor nekaj, česar mi zaradi vzgoje ne moremo več videti. In seveda so ji starši takoj zabili v glavo, da je to nesmisel in da naj čim prej pozabi na to in čez nekaj let tega baje ni več videla :/ 

Takšna anekdota recimo simbolično prikaže na kakšni stopnji barbarskega obstoja obstaja naša družba. Dead

In je res glede spominov na prejšna življenja. Tudi sam sem poslušal precej zgodb na to temo in vedno je šlo za otroke. 
Jaz za reinkarnacijo ne potrebujem več nikakršnih dokazov, ker sem to stvar dojel praktično instantno ob prebujenju. Jst se danes bolj sprašujem, zakaj je tega sploh treba in ali je možno storiti kaj drugega, kot pa se reinkarnirati na tem propadlem, barbarskem in zahojenem planetu.


Quote
Plani so Fluidni, Etericni, Mentalni, Astralni in Duhovni, na teh Planih pridemo do razlicnih Nivojev razvoja Zavesti ...


Plan = Planjava, če te prav razumem? Občasno vidim, da oba uporabljava tudi besedo "nivo" za ta isti pomen, ne?

Beseda "Plan" je tisto, čemur jaz rečem "Planjava" a.k.a. na primer "Astralna Planjava". Če sem prav zasledil nekateri "Mentalni Planjavi", oz. po tvojem "Mentalnemu Planu", če te prav razumem, rečejo tudi "Kavzalna Planjava"? Je tako?

Kaj je to "Fluiden"? Zgoraj si omenila tudi besedo "Fluidni Plan". Kaj je to? Tega še nikoli nisem zasledil. Kaj je Eterični nivo in kaj Duhovni?


V bistvu jaz iskreno o tem vem zelo malo in se nikoli nisem zares poglabljal v te zadeve. Enkrat [cca 2003] sem bral en zelo dolg text enega raziskovalca, ki se je ukvarjal z astralnimi projekcijami, projekcijami na višje nivoje obstoja in z OOBE [out of body experience]. 
Uni tip je recimo delal OOBE po naši materialni planjavi in stvari praktično preiskušal. Zavestno je šel iz telesa in potoval po svojem mestu. Namerno je šel na nek kraj v njegovem mestu [mislim, da je bil iz Los Angelesa], kjer še nikoli v življenju ni bil. Natančno si je ogledal detajle tega dela mesta in zapomnil, kar je videl. Potem se je vrnil v telo in fizično odšel na ta kraj po spominu iz OOBE in se tako prepričal, da je res bil tam v svojem OOBE. In ta kraj, kjer je bil z zavestjo izven telesa, je potem izgledal v piko identično, ko se je fizično znašel tam. Je bilo res zanimivo takrat brati uno :) Mislim - to so tisti prvi koraki, ko človek potrebuje dokaze.

[včeraj sem se zmotil in zapisal OBEE - mislil sem OOBE = "out of body experience"] 
Osebno sicer ne čutim več nobene potrebe po tem in se super počutim v svojem telesu. Praktične stvari na teh področjih so me zanimale na začetku mojega prebujanja, ko sem potreboval sam sebi dokazati, da so te stvari resnične. 

Vem, da obstaja Astralna planjava [iz lastnih izkušenj] in mi je relativno jasno, kaj to je. Približno razumem še Mentalno Planjavo. Vem, da obstaja banka podatkov a.k.a. Akashic Records in vem, da obstajajo mnogo višje Planjave obstoja, ki so dejansko tisto, čemur "New Age klub" reče "love and light". Tam dejansko biva "dobro", če se izrazim enostavno. To je bolj al manj to. Ostalih stvari ne poznam.


Quote
V tem primeru bi jaz makro in mikrokozmos pisala z malo, ce bi se nanasalo izven in v nas. Duh je del duhovnega oz. del Makrokozmosa, tako je Makrokozmos tudi v nas kot Zavest in Zivljenska Sila(neka Bozanska Sila kateri pripadamo).


Tale del bom zaenkrat izpustil, ker sem že spet začel pregorevati in rabim pavzo :D

Veliko možganskega CPU potrebujem, da bi zares dojel, kaj želiš povedati tule in tale trenutek ne zmorem :D


Quote
S temi dobami Yuge zelijo le nakazati neko obdobje v katerem se svet nahaja.



Mnja - meni se te dobe Yuge zdijo, kot kolektivni vrtiljak norosti.

Saj nor človek ima tudi dobre dneve, ko se počuti dobro, potem pa se mu ob naslednji luni na sveže zmeša. Če nadaljujem to metaforo : je res smisel v tem, da se tak človek osredotoča na dobre dni in skuša zanikati slabe, ko se mu meša, ali je bolje, da skuša v celoti izstopiti iz tega vrtiljaka? 
Enako smatram za človeštvo in njegove dobre ali malo manj dobre "Yuge" LOL


Quote
Kolektivna zavest clovestva kot celote res se ni na visoki ravni, so pa posamezniki katerih je.



Kolektivna zavest človeštva se meni zdi poden. Prebujeni posamezniki po mojem nimajo nobenega vpliva, ker so vedno znova utišani s strani NPC hrupa.

Vse je fragmentirano in namesto v harmoniji, biva uperjeno eno proti drugemu. Moško vs Žensko. Razumsko vs Čustveno, Znanost vs Religija, Materialno vs Duhovno, Živalski Instinkt vs Civiliziranost, Svetloba vs Tema, in tako dalje...
Mene zanima integracija, soobstoj & komplementarnost, red oz. urejenost po nivojih, ne pa to obče barbarstvo, fragmentacija, konfliktnost & entropija, ki se jo gredo NPCji vsak dan.

Da ne bi o tem "gate-keepingu", cenzuri, prikrivanju, možganskem pranju, manipulacijah, lažeh -_- FFS


Quote
To me bolj spominja na Karmicni dolg ... jaz verjamem, da se Reinkarniramo z razlogom, da bi prisli do spoznanj in Spoznanj, da prejmemo neko Znanje.


Včeraj sem bil dobre volje, ker sem po zelo dolgem času padel v konstruktivno duhovno debato.

Zaradi tega sem malo razigrano močno pretiraval v svojih hipotetičnih primerih glede potencialnih prihodnjih inkarnacij. Malo sem se šalil.
S pretiravanjem sem tudi želel nakazati bistvo problema, ki ga vidim v reinkarnaciji. Ne vidim razloga zakaj bi se želel še kdaj inkarnirati in biti del družbe, ki duhovnost smatra za praznoverje, neumnosti, ali nekaj s čimer se ukvarjajo duševno bolni in neuravnovešeni ljudje in tako dalje. Meni je to brutalni barbarizem in takšna družba mi je povsem tuja in neuporabna :D


Zadnje čase sem slišal nekaj ljudi z gnostičnim ozadjem, ki ne vrjamejo več v "karmo" in trdijo, da je "karma" prevara iz strani duhovnih entiet, ki nas skušajo na vsak način zmanipulirati v ponovne reinkarnacije. 
Osebno vrjamem, da je karma en izmed najbolj Univerzalnih Zakonov Obstoja. Razumem jo tudi kot neko kozmično valuto. Še sama si rekla : "kozmični dolg".  :)

Npr. : Na Astralni Planjavi Fizikalni Zakoni delajo drugače, kot na naši Materialni Planjavi, med tem, ko se mi zdi, da Zakon Karme Univerzalno velja povsod ali vsaj povsod na teh nižjih Planjavah, kot so Materialna, Astralna, Mentalna in tako dalje...

S tistim omenjenim Howdie Mickoskim sem izmenjal par e-mailov pred časom. Ko sem ga malo zbodel glede karme, je bil zelo nezainteresiran. On je izredno sovražen do celotne "matrice" našega obstoja in pravi, da se želi vrniti nazaj na tisti mnogo Višji nivo, ki mu on pravi "Oneness". To je tisto, čemur so Gnostiki rekli Pleroma po mojem.
In mi je odgovoril z : "You don't need Karma, when you are reunited with Oneness". Sicer se konkretno s to izjavo moram strinjati, a ob enem vseeno predpostavljam, da Zakon Karme velja vsaj na naših nižjih Planjavah obstoja :)


Quote
Visji Nivoji Obstoja so res polnejsi harmonije in ljubezni ... vendar pa obstajajo tudi nizje entitete, ki ne sovpadajo s tem.


Edino kar lahko komentiram je Astralna Planjava, ki se meni ne zdi kaj šokantno bolj drugačna od naše. Zavest lahko hitreje manifestira stvari. Zakoni Fizike tam delajo drugače. Vse skup je nekoliko bolj živo in realno kot tu, sicer pa nisem zaznal nobene posebne duhovne harmonije ali ljubezni. Slednje po mojem obstaja na nekih precej višjih nivojih.


Quote
Jaz tu mislim (nizje) entitete ne glede na cloveka, ampak glede na (Visje) Entitete, ki pa nam lahko pomagajo pri duhovnem Razvoju.


S tem se  strinjam.


Quote
Vse zivo ima Duha, je pa na drugacni stopnji kot cloveski.


Ja, to na preprost način štekam.

Rupert Sheldrake je predlagal idejo, da nehamo stvari deliti na žive in mrtve in sprejmemo predpostavko, da je vse, kar obstaja, živo in ima vse vsaj neko osnovno stopnjo zavesti.

Predlagal je, da nehamo razmejevati med živim in mrtvim. Znanost bi se s tako konceptualizacijo osvobodila mnogih nesmislov. Obstajajo npr. stvari, ki so nekje med živim in mrtvim [tu mislim na način, kot ga pojmuje uradna znanost] in jih znanost ne zna razložiti. Npr. Virus. Zame osebno virusi niso živi. Ne morejo se sami razmnoževati in ne dihajo. V bistvu ne vidim ničesar "živega" pri njih. Živega v smislu mainstream znanosti.

Na drugi strani se mi zdi, da če pogledaš stvari iz vidika duhovnosti, bi bilo mnogo bolj smiselno razmišljati po poti, ki jo je mislim da, med drugimi, predstavil Nasim Haramein, ko je predlagal, da ima vsaka stvar, ki obstaja, neko najmanj osnovno stopnjo zavesti. 
Na stopnji atoma recimo, se zavest manifestira kot t.i. "strong force", ki drži skup jedro. In potem višje ko gremo - proti celici, živalim, človeku in višje razvitim bitjem, bolj narašča stopnja zavesti.


Quote
Ce bi ka takega bili sposobni narediti, bi to bitje, ce bi bilo zivo pridobilo po mojem mnenju Duha, kot pri Reinkarnaciji, ali pa bi ga lahko obsedlo karkoli.


To je bila čista banalnost iz moje strani. Enkrat sem gledal ta šit od filma in zehal zraven, pol sm pa zagledal ta prizor :



in mi je kresnilo : "lej, k so pravilno napovedali 3d bio-print tehnologijo". Potem pa sem izvedel miselni eksperiment. Če si predstavljam, da je zgorni prizor realnost, po kakšni logiki bi to bitje sploh bilo živo in ne kup mrtve biomase? Je res zadosti, da kresnejo iskro elektrike v ta kup organske substance in potem ta zadeva kar magično oživi ali potrebuje tako, kot praviš ti "duha" oz sem rekel jaz "dušo".

Sicer ne spremljam kaj dosti mainstream znanosti, ker jo iz dna duše sovražim, preziram in se mi fundamentalno gnusi, ampak vem, da obstaja pač 3d bio-print tehnologija, oziroma se dela na tem. 


Quote
Namen ugotovis, ko se zacnes v nekaj poglabljati in se pri tem poglabljas tudi v tiste misli, ki v osnovi prihajajo iz Zavesti in ostali balast pustis ob strani.


Jaz sem v bistvu opazil, da v življenju bolje funkcioniram, če se dejansko ne ukvarjam preveč z vsemi temi koncepti o katerih tu razpravljava. Ob enem pa me neizmerno zanimajo.
Malo se mi je fajn s tem ukvarjati za duhovno hrano, a ob enem se, če o tem razmišljam preveč, hitro prekurim ali pa zatavam v slepe ulice. 
Skoraj, kot da na tem svetu ni, ne v psihološkem, ne v socialnem smislu, prostora za duhovnost? Confused Občasno jo sicer nujno potrebujem enako, kot organizem potrebuje hrano in vodo, ampak osebno se zelo dobro počutim, ko ne razmišljam o teh konceptih in se ukvrajam s povsem zemeljskimi vsakdanjimi stvarmi.
To se mi zdi res eno čudno protislovje tu :S

In potem se na podlagi tega vprašam, če mi sploh imamo nek duhovni višji namen obstoja tu? Tudi zaradi tega se mi obstoj tu zdi bolj kot neko bivanje v zaporu, ali kot neka vmesna prehodna doba, kjer naš namen ni neko dramatično razsvetljenje, ampak bolj skrb za zemeljske stvari :D


Quote
Mislim, da se ne gre toliko za to, da dopusca ... smo obstaja tudi vec nizjih sil s katerimi so najbrz ti primeri zla in katastrof povezani ...



Ta del bom zaenkrat izpustil. Niti nisem prepričan, če bom kdaj javno pisal o tem, kako jaz razumem te stvari.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Še tole : :)


Ti, daj mi še povej, če si kadarkoli, kjerkoli zasledila karkoli o starodavnih civilizacijah pred Sumerijo? 


Specifično me najbolj od vsega zanima Atlantis. Imel sem srečo, da mi je mama kot otroku koncept Atlantide predstavila brez predsodkov in mi pokazala eno ful lepo umetniško sliko na to temo. Tega trenutka se spominjam, kot bi se zgodil 5 min nazaj, čeprav še nisem znal brati. Zdelo se mi je, kot bi v meni tista slika aktivirala nek "spomin" na nekaj.

Danes sem prepričan, da je Atlantis res obstajal. Tudi etimologija sugerira na to. Atlantis je vsekakor moral biti v Atlantiku. Imamo gorovje Atlas Vzhodno od Atlantika in imamo mesto Atlanta Zahodno od Atlantika. Atlantida je po mojem bila večje otočje ob Azorskem otočju pa vse gor do Zahodne Irske.
Ne vem točno koliko te zemlje je cca 10 tisoč let gledalo iz morja.

Sedaj sem pozabil detajle, ampak beseda, ki zveni na moč podobno besedi "Atlantis" se pojavlja v jeziku vsaj ene od indijanskih kultur. Mislim, da neko ljudstvo zase celo pravi, da so potomci ljudstva, ki zveni na moč podobno besdi "Atlantis" in so se v Ameriko umaknili zaradi naravne katastfroe. Na drugi strani se za Baske sumi, da bi lahko bili potomci Atlantisa. Mism, da je njihov jezik in DNK povsem drugačen od ostale Evrope. Menda je njihov jezik bliže Indisjanskim, kot našim, a nisem 100% o tem. Imam to pomankljivost da kompulzivno požiram vsebine iz Interneta in si ne vzamem časa, da bi si stvari zapisal, pa morda shranil linke, da bi bil potem ob takihle primerih lahko bolj eksakten.

Praktično skoraj vse uradne religije in miti vseh ljudstev na tem Planetu govorijo o mega poplavi nekih cca 10 tisoč let nazaj. In le ta je bila tudi dokazana s strani geologov. Randall Carlson je to zadevo potrdil. V bistvu o tem ni dvoma, samo mainstream NPCji se pač sprenevedajo, ker vedo, kaj ta dejstva nosijo s seboj.


Mene pa zanima, kaj ti veš o duhovni vsebini Atlantide, ker se mi zdi, da vrjetno veš kaj o tem?


Izredno sumljiv mi je recimo gnev in zloba, ki požene NPC drone, kadar nekdo omeni Atlantido. Akademski Zgodovinar je lahko zaradi samo omembe te besede takoj ob delo in status. Človek je lahko v trenutku obsojen na stigmo samo zaradi te besede ali pa vsaj tarča napadov sramotenja in posmeha. Kot da je nek magični "urok" nad tem iz strani mainstreama.

Grahama Hancocka so raztrgali na kose, čeprav je izredno konservativen in zmeren pri svojih hipotezah. [meni osebno je dejansko preveč dolgočasen]

Meni ta gnev, zloba in primitivna agresija opranih NPCjev, ki se sprožijo, ko so soočeni z idejo civilizacij pred Sumerijo, sugerira na to, da so morda civilizacije, ki so bile tu pred Sumerijo, imele drugačno in bolj dodelano duhovnost!

Če pogledaš duhovnost od Sumerije do danes je vsa ena in ista. Med recimo Staro Zavezo in Sumerskimi klinopisi v resnici skoraj ni razlike. In tudi moderni ateizem / naravoslovna materialistična znanost deluje kot le še ena variacija na to temo. V svojem bistvu & "vibraciji" ateizem / naravoslovna materialistična znanost močno spominjata na abrahamske religije. Vse deluje na nekem primitivizmu, omejevanju, prepovedih in manipulacijah.

Ali je možno, da mainstream tako sovražno, agresivno in s takim brutalno barbarskim gnevom napade vsako iskro omembe Atlantide in starih civilizacij prav zaradi tega, ker so hipnotizirani v ščitenje duhovnega statusa quo na tem Planetu?
Ker namreč nagonsko čutijo, da bi, če bi prave informacije o duhovnosti starodavnih civilizacij prišle v javnost, le te lahko ogrozile ta status quo, ker bi lahko ponudile boljšo alternativo?

To je le moja ideja. Morda pa so te civilizacije bile le, kot bi rekel : "more of the same".

Pogledal sem si kar precej vsebin na temo raziskovalcev, ki Atlantido konkretno iščejo in vse kaže na to, da se je center Atlantide po mojem mnenju nahajal na Azorskem Platoju v Atlantiku.

En tip je opazil geometrično povezavo med enim starodavnim svetiščem v Britaniji, med t.i. "Richat Structure" v Sahari in pa Piramidami v Gizi, ki so zelo vrjetno [in tu mislim 99.99% zagotovo] povezane z neko starejšo in naprednejšo civilizacijo. 
Potem je prek teh omenjenih točk na zemljevidu in uporabe pravokotnih trikotnikov prišel do točke na Azorskem Platoju in predlagal idejo, da bi tam lahko bila nekoč Atlantida. 
Mislim, da je bila njegova hipoteza, da bi naj te točke morda služile starodavnim civilizacijam za orientacijo & navigacijo na nek način.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 17:39
ker nimam funkcije editiranja postov :

Quote
Ne vem točno koliko te zemlje je cca 10 tisoč let gledalo iz morja.


Tu sem mislil reči :

Ne vem točno koliko te zemlje / kopnega [okrog Azorskega otočja oziroma na Azroskem Platoju] je cca 10 tisoč let NAZAJ gledalo iz morja, oziroma Atlantskega Oceana, ki je imel nižjo gladino.

V bistvu je bilo nekje približno 12 tisoč let nazaj, ko se je gladina že dvignila po mojem, tako da je bolj pravilno reči, več kot 12 tisoč let nazaj. Gre za ocene na podlagi geologije, ki niso povsem točne a dajejo predstavo. Potem se je gladina Oceanov in Morij na hitro, mislim, da v par dneh dvignila za mislim da okrog 100m. Ta mega poplava biblijskih razsežnosti [pun intended] je zabeležena s strani nešteto ljudstev in njihovih mitov po celem Planetu, pa se uradna znanost spreneveda in ostudno laže, da to ni res, ker točno vedo, kakšno metaforično "poplavo" za njihov zlagani narativ pomeni takšno razkritje. O tem govori med drugim Randall Carlson.

Sem prebral še nekaj napak v mojem postu, ki jih velikokrat opazim šele potem, ko post oddam, ampak mislim, da se ostalo da razumeti.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2023 at 23:16
Originally posted by Heml Heml wrote:

Tole me še zanima :  Kaj je to "eterično telo" in kaj ti razumeš pod besedo "eter"?


Imela sem Shemo Drevesa Zivljenja z Ovito Kaco Set-an in pripisano vse pod kateri Plan spada kateri Sefirot in katero Energetsko Telo h kateremu Sefirotu in katere Cakre spadajo h kateremu Sefirotu in za katero Sfero gre, vendar sem pred leti zgubila podatke in Sheme nimam vec, vem pa ne na pamet, ker sem pozabila 90% svoje teorije po prometni nesreci.
Tako da bom odgovorila kar tako bolj enostavno, da je Etericno Telo eno izmed Energetskih Teles, ki ga ustvarjamo kot Zavest. Eter pa nekateri opisejo kot cisto Svetlobo, je pa tudi kot Element Pentagrama v centru Eter. Podrobneje ti ne znam odgovoriti. Mislim, da si lahko kaj o tem preberes v kaksni knj. od Aleisterja Crowleya ali Franka G. Ripla, v kateri ne vem, ker je ze vec kot 20 let kar sem prebrala nekaj teh knjig.
Na internetu ne najdem drugega kot to https://www.modre-knjige.si/index.php/lekcije3/l2-energijska-telesa o Energetskih Telesih.

Originally posted by Heml Heml wrote:

Ne morem si predstavljati, da bi šel nekoč v prihodnosti v drugem življenju še enkrat čez vse to na tem svetu. Zakaj ne raje rojstvo v nekem drugem svetu, kjer je Kolektivna Stopnja Zavesti zadosti visoka, da duhovnosti ne zatirajo in te ne skušajo vzgajati v mentalno duhovno pohabljeni trotski organizem?


Na to nekako ni odgovora kam se bomo Reinkarnirali. Mene sicer starsi niso poskusali zavirati na duhovnem podrocju, ko sem se zacela poglabljati, oce me je celo spodbujal. Je pa res v tej druzbi veliko ljudi, ki duhovnost popolnoma zavaracajo, jaz se na njih ne oziram, dalje razmisljam svoje.
Spominjam se, da sem se kot majhen otrok spominjala necesa iz prejsnje Reinkarnacije, vendar se ne spomnim vec cesa

Originally posted by Heml Heml wrote:

Plan = Planjava, če te prav razumem? Občasno vidim, da oba uporabljava tudi besedo "nivo" za ta isti pomen, ne?

Beseda "Plan" je tisto, čemur jaz rečem "Planjava" a.k.a. na primer "Astralna Planjava". Če sem prav zasledil nekateri "Mentalni Planjavi", oz. po tvojem "Mentalnemu Planu", če te prav razumem, rečejo tudi "Kavzalna Planjava"? Je tako?

Kaj je to "Fluiden"? Zgoraj si omenila tudi besedo "Fluidni Plan". Kaj je to? Tega še nikoli nisem zasledil. Kaj je Eterični nivo in kaj Duhovni?


Ja.

Za to, da recejo Kavzalna Planjava se nisem slisala, ne vem.

Materialni in Fluidni Plan spadata pot Sefiro Malkut na Drevesu Zivljenja. Meni deluje, da pod Fluidni Plan nekako spada dusevnost. Prav na vprasanje kaj je to ti ne bi znala odgovoriti. V Etericni Plan spada nekaj Sefirotov, se pa ne spomnim katerih ... Lazna Sefira Daath(Znanje) spada menda v Mentalni Plan ... v Duhovni Plan spada Sefira Keter.

Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Duh je del duhovnega oz. del Makrokozmosa, tako je Makrokozmos tudi v nas kot Zavest in Zivljenska Sila(neka Bozanska Sila kateri pripadamo).


Lahko bi se tudi reklo, da je Makrokozmos tudi v Mikrokozmosu in izven njega. Torej Zavest Duha v nasem telesu in Projekcija Kace Kundalini glede na naso Zavest.

Originally posted by Heml Heml wrote:

a ob enem vseeno predpostavljam, da Zakon Karme velja vsaj na naših nižjih Planjavah obstoja


Se strinjam da velja, vpliva.

Originally posted by Heml Heml wrote:

Edino kar lahko komentiram je Astralna Planjava, ki se meni ne zdi kaj šokantno bolj drugačna od naše. Zavest lahko hitreje manifestira stvari. Zakoni Fizike tam delajo drugače. Vse skup je nekoliko bolj živo in realno kot tu, sicer pa nisem zaznal nobene posebne duhovne harmonije ali ljubezni. Slednje po mojem obstaja na nekih precej višjih nivojih.


Bi rekla, da na Duhovnem Planu.

Originally posted by Heml Heml wrote:

In potem se na podlagi tega vprašam, če mi sploh imamo nek duhovni višji namen obstoja tu? Tudi zaradi tega se mi obstoj tu zdi bolj kot neko bivanje v zaporu, ali kot neka vmesna prehodna doba, kjer naš namen ni neko dramatično razsvetljenje, ampak bolj skrb za zemeljske stvari :D


Problem je, da moramo imeti najprej osnovne vsakdanje zemeljske stvari urejene, da se po tem sploh lahko v kaj poglabljamo.

Originally posted by Heml Heml wrote:

Ti, daj mi še povej, če si kadarkoli, kjerkoli zasledila karkoli o starodavnih civilizacijah pred Sumerijo?


Specifično me najbolj od vsega zanima Atlantis. Imel sem srečo, da mi je mama kot otroku koncept Atlantide predstavila brez predsodkov in mi pokazala eno ful lepo umetniško sliko na to temo. Tega trenutka se spominjam, kot bi se zgodil 5 min nazaj, čeprav še nisem znal brati. Zdelo se mi je, kot bi v meni tista slika aktivirala nek "spomin" na nekaj.

Danes sem prepričan, da je Atlantis res obstajal. Tudi etimologija sugerira na to. Atlantis je vsekakor moral biti v Atlantiku. Imamo gorovje Atlas Vzhodno od Atlantika in imamo mesto Atlanta Zahodno od Atlantika. Atlantida je po mojem bila večje otočje ob Azorskem otočju pa vse gor do Zahodne Irske.
Ne vem točno koliko te zemlje / kopnega [okrog Azorskega otočja oziroma na Azroskem Platoju] je cca 10 tisoč let gledalo iz morja.

Sedaj sem pozabil detajle, ampak beseda, ki zveni na moč podobno besedi "Atlantis" se pojavlja v jeziku vsaj ene od indijanskih kultur. Mislim, da neko ljudstvo zase celo pravi, da so potomci ljudstva, ki zveni na moč podobno besdi "Atlantis" in so se v Ameriko umaknili zaradi naravne katastfroe. Na drugi strani se za Baske sumi, da bi lahko bili potomci Atlantisa. Mism, da je njihov jezik in DNK povsem drugačen od ostale Evrope. Menda je njihov jezik bliže Indisjanskim, kot našim, a nisem 100% o tem. Imam to pomankljivost da kompulzivno požiram vsebine iz Interneta in si ne vzamem časa, da bi si stvari zapisal, pa morda shranil linke, da bi bil potem ob takihle primerih lahko bolj eksakten.

Praktično skoraj vse uradne religije in miti vseh ljudstev na tem Planetu govorijo o mega poplavi nekih cca 10 tisoč let nazaj. In le ta je bila tudi dokazana s strani geologov. Randall Carlson je to zadevo potrdil. V bistvu o tem ni dvoma, samo mainstream NPCji se pač sprenevedajo, ker vedo, kaj ta dejstva nosijo s seboj.


Mene pa zanima, kaj ti veš o duhovni vsebini Atlantide, ker se mi zdi, da vrjetno veš kaj o tem?


Platon omenja Atlantido v dveh svojih delih, napisanih okoli leta 360 pr. n. st. Spomnim se se na omenjanje Lemurije v nekaterih drugih virih. Vendar kar sem prebrala ali pregledala dokumentarcev sem vecinoma ze pozabila za kaj se je slo glede civilizacij. Frank G. Ripel mislim da v svoji knjigi Magija Atlantide https://kupdf.net/download/frank-g-ripel-magija-atlantide_58d53570dc0d60f43fc346d4_pdf omenja nekaksen Red Rdece Kace vezano na Atlantido. Jaz o duhovnosti Atlantide ne vem dosti.

Originally posted by Heml Heml wrote:

Ali je možno, da mainstream tako sovražno, agresivno in s takim brutalno barbarskim gnevom napade vsako iskro omembe Atlantide in starih civilizacij prav zaradi tega, ker so hipnotizirani v ščitenje duhovnega statusa quo na tem Planetu?
Ker namreč nagonsko čutijo, da bi, če bi prave informacije o duhovnosti starodavnih civilizacij prišle v javnost, le te lahko ogrozile ta status quo, ker bi lahko ponudile boljšo alternativo?

To je le moja ideja. Morda pa so te civilizacije bile le, kot bi rekel : "more of the same".


Kolikor sem pregledala gradiva o starih civilizacijah so bile zelo duhovno napredne in tudi znanstveno, samo sedaj ne morem govoriti o prepricanju teh civilizacij, ker si nisem shranila virov, da bi kaj znova pregledala in se poglobila.


Edited by V1981 - 11.Sep.2023 at 11:53
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Sep.2023 at 03:31
Se kdo kaj spozna na slovensko staroverstvo, ali pa ve za kaksen dober vir v katerem bi se dalo kaj o tem prebrati?



Edited by V1981 - 11.Sep.2023 at 12:28
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2023 at 01:07
Moram se popraviti, ker ze dolgo nisem ubesedljala kaj o duhovnosti sem narobe uporabljala besedo Reinkarnacija in sploh nisem bila pozorna na to. Reinkarnacija je Krog vecih Inkarnacij, tako da bi marsikje morala napisati samo Inkarnacija, brez -Re, kot ponavadi.

Nasla sem se nekaj, ko sem vpisala izraz Monada za Duha https://www.share-international.net/slo/publikacije/arhiv/ezoterika/aart_monada.htm , tako da vidim, da tudi druga prepricanja nimajo Duha za Duso, kar vidim tudi pri zgornjem linku o Energetskih Telesih.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2023 at 17:46
Originally posted by Heml Heml wrote:

Tu mi pride na misel ena meni kar precej žalostna anekdota. En moj prijatelj je poznal eno punčko, ki je bila po mojem hčer njegovega prijatelja, ali pa morda sorodnika. 
Ta punčka je poleg imen oseb govorila barve. Vsakomur je povedala kakšne barve je. Ko mi je pravil o tem, mi je takoj padlo na misel, da je morda videla tisti "avrični ovoj" ljudi. Oz. vsekakor nekaj, česar mi zaradi vzgoje ne moremo več videti. In seveda so ji starši takoj zabili v glavo, da je to nesmisel in da naj čim prej pozabi na to in čez nekaj let tega baje ni več videla :/

Skoda, da so jo zatrli, to je veliko bit sposoben to videt pri obicajnem zavedanju.
Vzgoja spreminja naso koncentracijo, prevec se vzgaja otroke v tem smislu, da so pozorni samo na materialno in tako v otrostvu "zgubimo" kaksne Sposobnosti, ki smo jih imeli, ker se koncentriramo na drugacen nacin.

Originally posted by Heml Heml wrote:

Edino kar lahko komentiram je Astralna Planjava, ki se meni ne zdi kaj šokantno bolj drugačna od naše. Zavest lahko hitreje manifestira stvari. Zakoni Fizike tam delajo drugače. Vse skup je nekoliko bolj živo in realno kot tu, sicer pa nisem zaznal nobene posebne duhovne harmonije ali ljubezni.

Si se prav poglabljal v Astralna potovanja? Lahko opises kaksno dozivetje ob tem?
Jaz sem dozivela samo spontano Astralno Projekcijo nekajkrat za nekaj momentov, nic nisem kaj raziskovala. To je bilo se v budnem stanju, ko sem lezala. Ko sem bila pa otrok sem pa skoraj vsako noc lebdela nad streho hise(v spanju) in tudi nisem nic raziskovala, ker pa nisem vedela kaj je Astralna Projekcija in mi je bilo to, da sem lebdela nad streho neprijetno, tako nisem poskusala narediti nic drugega, da bi probala npr. kam oditi, se koncentrirati na okolico ... Samo tega ne vem kdaj se v sanjah uporablja t.i. Sanjsko Telo? Ker jaz ko se spomnim na to ko sem bila otrok nekako dojemam, da sem uporabljala Astralno Telo pri tem lebdenju.
Pa sedaj se mi ze nekaj casa dogaja, da imam v sanjah zavest budno, ceprav imam navadne sanje.

Moti me nekaj pri psihiatriji, ker verjamem v Duha in telekinezo in dopuscam, da je mozna tudi telepatija in ker sem brala Crowleya me je prvi psihiater kar avtomatsko oznacil kot sizofrenika((pa ceprav je psihologinja navedla, da ni to to)pa se kar nekaj je vedno izmisljeno kar sploh nisem rekla ali pocela) ... to je en primer zatiranja duhovnosti. Ena psihiatrinja pa mi je prav odsvetovala poglabljanje v spiritualno, ces da je to nevarno.

Vem za en primer, ko je nekoga familija hotela poslati k psihiatru, ker je verjel v telekinezo in je po tem pred njimi z Mislimi dvignil skledico solate.


Edited by V1981 - 12.Sep.2023 at 17:55
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2023 at 22:04
jsm mela nekaj nerazlozljivih izkusenj v povezavi z ljudmi, ki so umrli.. se mi zdi, da se v zalovanju lahko v nas odpre prostor, ki preci zgolj racionalno.. 
sicer kot jogistka imam nekaj malega transcedentalnih izkusenj, ceprav nisem nikoli prevec sla v te jogijske vode..
priporocam pa knjigo psihomagija, ki je prevedena tudi v slovenscino.. avtor fenomenalni alexandro jodorowsky.. izhaja iz samanske tradicije, ki ima v juzni ameriki zlo mocno vlogo..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 01:38
Lahko kaj o teh izkusnjah opises? Ce zelis.

Jaz sem, ko je umrl moj oce nekaj mesecev po tem se vedno cutila kot da je prisoten njegov Duh, vendar nisem poskusala resno komunicirati, izrekla sem mu samo nekaj misli o mojem zivljenju, nekaj za kar sem mislila, da ni zares vedel za casa zivljenja. Ob smrti koga drugega nisem cutila nikakrsne prisotnosti. Sem pa, ko sem bila otrok preden je bil tu pogreb koga imela sanje nekaj dni pred pogrebom o pokojniku.


Psihomagija, Alejandro Jodorowsky

Edit: Vidim, da ni cela knjiga v linku.


Edited by V1981 - 15.Sep.2023 at 21:36
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 14:28
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Vem za en primer, ko je nekoga familija hotela poslati k psihiatru, ker je verjel v telekinezo in je po tem pred njimi z Mislimi dvignil skledico solate.


Naj gre po nagrado, pomoje je še vedno razpisan 1.000.000$ tistemu, ki lahko dokazljivo naredi kej takega. 
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 14:37
Kje je to razpisano?

Drugace so bili pred leti na tv ljudje, ki so z Mislimi premikali vzigalice, papircke, ...
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 14:48
V kontroliranem okolju, kot tu, ali pod lastnimi pogoji?

Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 15:07
V tv studiu, vzigalice so bile za pleksijem in jih je en primer kljub temu lahko premikal.

Na Yt sem tudi nasla en dober posnetek, vendar tu uporablja tudi roke, premika pa kartoncek.


Pa vidim, da je se dosti taksnih videev.


Edited by V1981 - 13.Sep.2023 at 15:08
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 15:18
Ampak.. če še malo poiščeš boš našla tudi razlago teh trikov:

Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2023 at 15:32
Ne vem. Jaz sem bila sama sposobna pred nesreco podaljsevati plamen svece, ko sem zrla vanj kaksno uro, enkrat je bil visok 50 cm, pa pri tem nisem uporabljala rok ali pa kaksnih trikov. Zaradi tega verjamem v telekinezo, vendar mi sedaj vec ne uspe. Bom pa enkrat zacela spet poskusati, tudi npr. premikati zmeckan papircek na zeblju pa ces bom dala kozarec, ce mi uspe mogoce naredim video.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2023 at 02:10
Premikanje vode, na to se nisem pomislila.


Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2023 at 12:01
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Kje je to razpisano?

Drugace so bili pred leti na tv ljudje, ki so z Mislimi premikali vzigalice, papircke, ...

Ah sorry, ni več, so 2015 odnehal
Back to Top
Ethernal1 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 28.Aug.2023
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ethernal1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2023 at 14:18
Mislim, da je sanjsko telo samo drugi izraz za Astralno telo. Teoreticno , pod pogojem,da bi to nameravala bi mu lahko spremenila  obliko, velikost itd. Se je pa zanimivo v sanjah pogledat v ogledalo.Wink Kar se tice reinkarnacije je edino kar lahko sklepam to, da je duša neumrljiva. Jezi me pa, da mi vse skup nic ne koristi( prejsnje inkarnacije) ker se nicesar o prejsnjih dogodkih ne spomnim. 
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2023 at 15:26
Lahko opises kaj je, ce se v sanjah pogledas v ogledalo, kako se vidis, vidis tudi energijo? Ce zelis.
Jaz sem bila enkrat v stanju tik pred sanjanjem(v stanju med spanjem in budnostjo) in sem se videla spodaj v kopalnici v ogledalu, zgledala sem kot zgleda obicajno moje materialno telo le da je bilo vse nekako zaobljeno, celotna slika, prestrassila sem se in se popolnoma predramila ...
Zavest je prisla do dolocene stopnje in nadaljujes samo od tam dokler prides v prejsnjem zivljenju z duhovnim razvojem ... ce se pa zelis spomniti dogodkov iz prejsnjih zivljenj pa je za to regresija(si verjetno ze slisala za to), na internetu se najde kar nekaj o tem, prva stran, ki sem jo pogledala: https://www.regresija-hipnoza.si/regresija-v-prejsnja-zivljenja
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 182
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Sep.2023 at 00:00
Pogledala sem ene par videev od tega modela v katerih govori o gnosticizmu, zanimivo ... ne strinjam se s tem, ko v enem videu rece da je bog krscanske biblije Satan, se pa sicer z vecino gledisci strinjam. Teh knjig pa najbrz ne bi dobila v Slovenscini ...


Sploh s tem se strinjam, da ce bi kolektivna zavest celotnega clovestva sla na visji nivo, da bi bili sposobni popolnoma spremeniti svet, kreirati popolnoma drugacno realnost, brez sovrastva, vojn in kriminala.
Zanimivo je to, da na kar se koncentriramo kot kolektivna zavest to pride v realnost zaradi energije misli samih ... prevec je sovrastva, skodozelnosti in materializma v kolektivni zavesti.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,547 seconds.