Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Knjige!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Knjige!

 Post Reply Post Reply Page  123 13>
Author
Message
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Knjige!
    Posted: 21.Nov.2007 at 20:21
Morm spet obudit debato.

Skratka, trenutn morm prebirat študijsko literaturo. Socialna psihologija je odlična knjiga. Da se jo brati tudi v temi, ker tko al tko nima nobenga smisla Big%20smile

Drgače pa se bom kmal lotu kakšnih sci/fi knjig, recimo Petra Hamiltona.
Kdo že kej bral od njega?
You can never be too Specialized!!



Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Nov.2007 at 20:35
Eh prehitel za par minut!!!

Dokončal sem Čarovnice: Predstave, procesi, pregoni v Evropi in Sloveniji od Marjete Tratnik Volasko in Matevža Koširja. Kar v redu, sploh sodni zapisniki... Mater bolano.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
.Hel. View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote .Hel. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 12:49
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Socialna psihologija je odlična knjiga. Da se jo brati tudi v temi, ker tko al tko nima nobenga smisla Big%20smile



Kdo je pa avtor? Mi smo morali tudi prebrati eno tako, ki smo jo potem samo gledali in nikoli brali ... Ker res ni imelo smisla :D
Garth, marriage is punishment for shoplifting in some countries!
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 13:25
Oj, Puppies - ti bom posodil A Tribute To Lovecraft - The Children Of Chtulhu... super macabre stories!
 
Peter Hamilton - o čem piše? Ne poznam, žal.
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 16:51
zj berem Lilith...fiction novel...dobro, zlo, demoni, magija, itd. :)
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
Asha Greyjoy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asha Greyjoy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 16:56
Jst sam še čakam. Na Dance with Dragons GRR Martina in na Last Argument of Kings -Joe Abercrombie.. Vsi k ste bral Martina, berte tut The Sword Itself ! Nuke 
We do not sow
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 17:06
Za tiste, ki imate radi slikce:
 
Meksikajnarji (zdaj v Mladini izhaja drugi zvezek) so me spodbudili, da sem preveril še naslednje stripe Zorana Smiljanića:
1945 - trije četniki na begu pred partizani počnejo pizdarije po Gorenjskem. Avtorjev obračun s podobo 2. svetovne vojne, kakršno so mu prikazovali v mladosti.
 
Hardfuckers - padec komunizma v Sloveniji, boj komunističnih mogotcev z vsemi ostalimi. In teh med sabo.
 
1943 - vestern v času NOB.
 
 


Edited by Tonckow - 22.Nov.2007 at 17:07
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 17:25
Kdo bere Pratchetta? Jest koncujem The Fifth Elephant, prej sm dokoncav Reapper Mana, se prej Feet of Clay...Skratka kupim in preberem vse, ki mi pridejo pod roke. Z fotrom delava zbirko Discworld romanov in sva..hja nekje na pol poti.
Drugac za tiste, ki ne poznate..Visoka fantazija, polna humorja (inteligentnega, ne v smislu nasih Nasa mala klinika jodlarjev), z veliko besednih iger, in res, res odbitimi idejami. V vecini romanov so situacije, v katerih se pojavljajo karakterji zelo dobre karikature resnicnega sveta in so na ta nacin zelo dobro kriticno "okrcane"... Obvezno v anglescini, s prevodom se zgubi ves car bogatega jezika pisatelja....

Se 1x... odbito. Ne berem v javnosti, ker me preveckrat zgrabi panicen smeh LOL

LP
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 17:39
O Diskvorlda se splača prebrati samo The fifth continent in Eric(Faust). Vse druge so mi bile dolgočasne in neumne. Če bi se radi nasmejali čemu kar se lahko vsakemu zgodi si preberite raje Ringo star in Ringo potepuh od Branka Hofmana. Jaz sem dosti sebe našel notri, mogoče se boste tudi vi.

Ko smo že pri risankah: Dylan Dog Heart.


Edited by devlin - 22.Nov.2007 at 17:41
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 17:51
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Hardfuckers - padec komunizma v Sloveniji, boj komunističnih mogotcev z vsemi ostalimi. In teh med sabo. 

Ta strip ima nekaj genialnih momentov, vendar se zgodba malo preveč zatika za moj okus. Se vidi, da se je avtor sproti zmišljeval potek dogajanja in da mu je včasih šlo na tesno, da je lahko ulovil roke za vsakotedensko objavo v Mladini. Hmmm. Ali pa tudi ne. :]

p.s. Kje bi lahko dobil ostale omenjene stripe ?
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:14
Prebral sem večino knjig iz Discworld serije, vendar nisem nikoli zares dojel genialnosti Pratchettovega humorja, ki ga rulja tako obožuje.
Očitno spadam v kategorijo 'gledalec Naše male klinike'
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:28
Hmmm, zanimivo :) No ja, vsakemu svoje pravjo Smile
Devlin, obrazlozi malo svojo sodbo. Do zdaj nisem spoznau se nobenga, ki mu Discworld nebi bil fantasticen. In zdj v parih minutah kar 2! Smile

Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Prebral sem večino knjig iz Discworld serije, vendar nisem nikoli zares dojel genialnosti Pratchettovega humorja, ki ga rulja tako obožuje.
Očitno spadam v kategorijo 'gledalec Naše male klinike'


Haha, sj nism reku, da tisti ki ne razume ali pa mu ni vsec spada v to kategorijo. Samo humor tega tipa mi je res beden Smile


Edited by Atuin - 22.Nov.2007 at 18:30
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:28
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Hardfuckers - padec komunizma v Sloveniji, boj komunističnih mogotcev z vsemi ostalimi. In teh med sabo. 

Ta strip ima nekaj genialnih momentov, vendar se zgodba malo preveč zatika za moj okus. Se vidi, da se je avtor sproti zmišljeval potek dogajanja in da mu je včasih šlo na tesno, da je lahko ulovil roke za vsakotedensko objavo v Mladini. Hmmm. Ali pa tudi ne. :]

p.s. Kje bi lahko dobil ostale omenjene stripe ?
 
Ja, tudi Smiljanić je mnenja, da je vse skupaj v preveliki vnemi zastavil preveč na široko (preveč dogajanja, ki je nepovezano, premalo motivirano, liki se nimajo časa razviti, vzporedne zgodbe zahtevajo časovne in krajevne preskoke...). Zgodbo je načrtoval vnaprejm, vsakotedenska objava pa je svoj davek terjala bolj pri kvaliteti risbe, se mi zdi (je pa res, da je moral paziti na to, da se na vsakih dveh straneh "nekaj zgodi").
 
Stripe sem dobil v kranjski knjižnici, za kak teden ti jih lahko posodim (večinoma sem v Kranju in Ljubljani, dostava v te kraje možna (skoraj) vsak dan).
 
 
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:41
tonckow: ahh, ni treba. Bom sam malo pobrskal po knjižnicah in ni hudič, da ne najdem zadeve. Vseeno hvala za ponudbo.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:47
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Za tiste, ki imate radi slikce:
 
Meksikajnarji (zdaj v Mladini izhaja drugi zvezek) so me spodbudili, da sem preveril še naslednje stripe Zorana Smiljanića:
1945 - trije četniki na begu pred partizani počnejo pizdarije po Gorenjskem. Avtorjev obračun s podobo 2. svetovne vojne, kakršno so mu prikazovali v mladosti.
 
Hardfuckers - padec komunizma v Sloveniji, boj komunističnih mogotcev z vsemi ostalimi. In teh med sabo.
 
1943 - vestern v času NOB.
 
 

Meksikajnarji so biser našga stripa, komej čakam na drugi del (Buch pravi da bo do konca leta... Upam!) Kje je šele zadnji zvezek... Ermm

1945 je tud HUUUD strip, 1943 ne vem če sm bral, Hardfuckers variira... A pozna kdo 1991, ka se en JNA soldat zbudi, pa je kasarna prazna, pol pride TO, itd. Hud strip!

Pa ne vem če je v tem al kerem drugem še dodan strip, ki predstavlja eno sceno iz prihodnosti, ko v SLO divja državljanska vojna med belimi in črnimi. Pol pa tko sred LJ, na tromostovju skupinca črnih odbija cele valove belih. Pa nega majo u povoje zavitga, ka se izkaže da je nek tujec, ki ne ve kje je... Tak mal čudn ampak kul strip.

Ni jih pa čez Bosanske basni, ene so prov sick!
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:49
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Morm spet obudit debato. Skratka, trenutn morm prebirat študijsko literaturo. Socialna psihologija je odlična knjiga. Da se jo brati tudi v temi, ker tko al tko nima nobenga smisla Big%20smileDrgače pa se bom kmal lotu kakšnih sci/fi knjig, recimo Petra Hamiltona.Kdo že kej bral od njega?


če je to od uletove se kr strinjam, dolgčas...čeprov predmet je pa ql(vsaj na fdv)
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6701
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 19:05
"Dokončal sem Čarovnice: Predstave, procesi, pregoni v Evropi in Sloveniji od Marjete Tratnik Volasko in Matevža Koširja. Kar v redu, sploh sodni zapisniki... Mater bolano."
mam doma, sam se nism uspela do konca prebrat..


Edited by grafin - 22.Nov.2007 at 19:06
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 19:51
Zanimive so mi bile predvsem stvari v zvezi z Mandragoro in drugimi halucinogenimi rastlinicami in glivicami v moki. Saj sem vedel da te rženi kruh v pravih pogojih lahko dobro zadane ampak še vse ostalo zraven.... Folku je dogajalo bolj kot danes... Da verske vzhičenosti in možganskih bolezni sploh ne štejem.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grdksmrt View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 882
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grdksmrt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 21:16
Originally posted by grafin grafin wrote:

"Dokončal sem Čarovnice: Predstave, procesi, pregoni v Evropi in Sloveniji od Marjete Tratnik Volasko in Matevža Koširja. Kar v redu, sploh sodni zapisniki... Mater bolano."
mam doma, sam se nism uspela do konca prebrat..

A to delaš kaksno seminarsko?....
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1441
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 21:52
Originally posted by Lunik Lunik wrote:


Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Za tiste, ki imate radi slikce:

Meksikajnarji (zdaj v Mladini izhaja drugi zvezek) so me spodbudili, da sem preveril še naslednje stripe Zorana Smiljanića:

1945 - trije četniki na begu pred partizani počnejo pizdarije po Gorenjskem. Avtorjev obračun s podobo 2. svetovne vojne, kakršno so mu prikazovali v mladosti.


Hardfuckers - padec komunizma v Sloveniji, boj komunističnih mogotcev z vsemi ostalimi. In teh med sabo.


1943 - vestern v času NOB.


Meksikajnarji so biser našga stripa, komej čakam na drugi del (Buch pravi da bo do konca leta... Upam!) Kje je šele zadnji zvezek... Ermm1945 je tud HUUUD strip, 1943 ne vem če sm bral, Hardfuckers variira... A pozna kdo 1991, ka se en JNA soldat zbudi, pa je kasarna prazna, pol pride TO, itd. Hud strip!Pa ne vem če je v tem al kerem drugem še dodan strip, ki predstavlja eno sceno iz prihodnosti, ko v SLO divja državljanska vojna med belimi in črnimi. Pol pa tko sred LJ, na tromostovju skupinca črnih odbija cele valove belih. Pa nega majo u povoje zavitga, ka se izkaže da je nek tujec, ki ne ve kje je... Tak mal čudn ampak kul strip.Ni jih pa čez Bosanske basni, ene so prov sick!


Od Smiljaniča maš štir strip albume... Družinske zgodbe/Railroad Crossing, 1945/1943, Hardfuckers 1/2/3, 1991/Zadnja Vojna. Tip je drgač totalna faca, sm bil pred na eni njegovi predstavitvi, nm je pokazu taprve original   skice za Meksikajnarje :)))) Bosanske basni so tud zakon, mam osebn izvod z Lavričevim posvetilom notr :)))) Od njega se splača prečitat tud Ratmana, Ekstremne športe pa Slepo sonce, ki je za moje pojme nekj najbolšga kr je do zdj izdau. Sj te zadeve se najde tud u kšni knigarni, za mejhn dnar...

Edited by Kilroy - 22.Nov.2007 at 21:53
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1441
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 21:55
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Skratka kupim in preberem vse, ki mi pridejo pod roke.


Kar je tud za prčakvat od tipa z nickom Atuin :)))))))))
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1441
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 22:04
Drgač so mi pa Discworldi najbol do "Guards! Guards!" Od te knjige naprej je začela za moje pojme kvaliteta mal nihat, nikol ne veš kaj boš dobu... Kul je bla tud trilogija Kamionarji-Kopači-Krila.
ブレードランナー
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6701
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 22:14
Originally posted by grdksmrt grdksmrt wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

"Dokončal sem Čarovnice: Predstave, procesi, pregoni v Evropi in Sloveniji od Marjete Tratnik Volasko in Matevža Koširja. Kar v redu, sploh sodni zapisniki... Mater bolano."
mam doma, sam se nism uspela do konca prebrat..

A to delaš kaksno seminarsko?....
 
a to ti men?
if: ne, dobila v dar ze davno nekoc..
 
drgac pa matevz kosir dela v arhivu rs..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Nordy Nuš View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nordy Nuš Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 22:18
Od Pratchetta sem glih prejšnji teden prebrala The light fantastic. Saj je kul za brat, ampak se mi zdi, da je bolj za otroke :D
Potem sem prebrala živalsko farmo (po priporočilu pijanega filozofa), ki me je čist napsihirala :0  :)
Trenutno- Jules Verne: Potovanje v sredino zemlje

Joj, pa ne more mi it iz glave ena kratka zgodbica- George R.R. Martin: Peščeni kralji (Sand kings).  To sem čisto slučajno najdla v zbirki ZF: Trgovina z lepoto            Pa še neko short muvi verzijo tega sem gledla nekaj časa nazaj. V glavnem en tip z gnilim karakterjem si omisli neke alien hišne ljubljenčke... nakar začnejo stvari uhajat iz kontrole.. u know the song :)
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 22:43
Originally posted by Kilroy Kilroy wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Skratka kupim in preberem vse, ki mi pridejo pod roke.


Kar je tud za prčakvat od tipa z nickom Atuin :)))))))))


Hahaha ja...mas prov Smile Guards Guards je legendarna, prva k sm jo prebrav u bistvu, tko da ma se posebno sentimentalno vrednost SmileUse z Samuelom Vimesom so men osebno najbolse pa z nocno strazo, kasneje mestno strazo.... Najmn mi pa odgovarjajo tiste z Granny Weatherwax.

Se pa strinjam, da so novejsi bol sumlivi...Dobri, ampak bol je resn ratu. Ni vec tistih odbitih fint notr. The Truth recimo...


Edited by Atuin - 22.Nov.2007 at 22:44
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 23:06
Originally posted by Kilroy Kilroy wrote:


Od Smiljaniča maš štir strip albume... Družinske zgodbe/Railroad Crossing, 1945/1943, Hardfuckers 1/2/3, 1991/Zadnja Vojna. Tip je drgač totalna faca, sm bil pred na eni njegovi predstavitvi, nm je pokazu taprve original   skice za Meksikajnarje :)))) Bosanske basni so tud zakon, mam osebn izvod z Lavričevim posvetilom notr :)))) Od njega se splača prečitat tud Ratmana, Ekstremne športe pa Slepo sonce, ki je za moje pojme nekj najbolšga kr je do zdj izdau. Sj te zadeve se najde tud u kšni knigarni, za mejhn dnar...

Ja, kot kaže sm prebral vse 4 strip albume, sam se 1943 ne spomnem... Cry
Poznam tud Ekstremne športe pa Ratmana, samo Slepo sonce mi ni znano. Lahko na kratko poveš kej o slednjem zvezku?


P.S. U Bosanskih basnih ga zmaga una prva, ko si z mirovnim sporazumom tip obriše rit, he he... Pa una s kanarčkom tud ni švoh! Pig
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 23:26
polopoklip: Alrighty then!
 
 
Originally posted by Nordy Nuš Nordy Nuš wrote:

Potem sem prebrala živalsko farmo (po priporočilu pijanega filozofa), ki me je čist napsihirala :0  :)
 
 
Heh, poglej, kaj vlada v Burmi štanca po časopisih:
 


Edited by Tonckow - 22.Nov.2007 at 23:47
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 09:37
Hehehehe ... Coelho! Zakon! Čeprav včasih zveni malce naivno.
Grafin - ti lahk še jaz eno knjigo o čarovnicah sposodim.
Umberto Eco - obvezno Foucaultovo nihalo! Insane!!!

Juler Verne - 20.000 milj pod morjem - mega!

Eva Pacher - Čudoviti klon - keepin' it fuckin' sick!
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 09:49
Od Verna je najboljše tisto ko nabašejo tri tipe v top in jih izstrelijo proti luni Thumbs%20Up. Ampak Verne ne bi bil Jules če ga ne bi postavil na Cape Carneval itd,...
Je kul, samo ne brati Otroka kapitana Granta ker se vam bo priskutil do konca.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 09:57
Je od Verna kdo prebral Skrivnostni otok? Frecej spehnata knjiga in ful zanimiva...potegne notr. Na koncu se pojavi se kapitan Nemo...samo ne povem kaksno vlogo igra in kaj se zgodi, da ne pokvarim veselja ksnemu potencialnemu bralcu Wink
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 11:50
Sem gledal nadaljevanko in je bila zelo kul. Po Vernovi predlogi seveda. 
Drugače pa so vsaj tri knjige z istim naslovom od različnih avtorjev pa še par nadaljevank.



Edited by devlin - 23.Nov.2007 at 11:52
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 12:02
Originally posted by devlin devlin wrote:

Sem gledal nadaljevanko in je bila zelo kul. Po Vernovi predlogi seveda. 
Drugače pa so vsaj tri knjige z istim naslovom od različnih avtorjev pa še par nadaljevank.



Sj je tak naslov, da ga je dost lahko uporabit ja :) Nadaljevanka obstaja? Hm hm to bi blo pa zanimivo vidt..pa tud knjigo prebrat se 1x, ker je od tega ze velik vode preteklo... LOL
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
grdksmrt View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 882
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grdksmrt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 12:59
kako to da Stockerjeve Drakule še ni noben omenu-men se zdi zlo fajn.
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 13:12
Kaj pa Stephen King? Meni so zakon It, The Stand, Insomnia, Needful Things ipd.

Pa seveda H. G. Wells - Časovni stroj, Vojna svetov, tisti dve zbirki kratkih zgodb...

Edgar Alan Poe!

H. P. LovecrafT!!!
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 13:31
Noben ni še omenil Kiberpunk generacije pisateljev:

- Philip K. Dick
- Asimov
- Arthur C. Clarke
- William Gibson

pa še se jih najde;)
You can never be too Specialized!!



Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1441
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Nov.2007 at 11:02
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Hahaha ja...mas prov Smile Guards Guards je legendarna, prva k sm jo prebrav u bistvu, tko da ma se posebno sentimentalno vrednost SmileUse z Samuelom Vimesom so men osebno najbolse pa z nocno strazo, kasneje mestno strazo.... Najmn mi pa odgovarjajo tiste z Granny Weatherwax.Se pa strinjam, da so novejsi bol sumlivi...Dobri, ampak bol je resn ratu. Ni vec tistih odbitih fint notr. The Truth recimo...


Samuel Vimes ni dost. Morjo bit zravn še Nobby, Carrot, Detritus... kompletna ekipa, hehe :) Drgač pa ja, glih The Truth sm meu prej u mislih.

Edited by Kilroy - 24.Nov.2007 at 11:03
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1441
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Nov.2007 at 11:17
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Ja, kot kaže sm prebral vse 4 strip albume, sam se 1943 ne spomnem... CryPoznam tud Ekstremne športe pa Ratmana, samo Slepo sonce mi ni znano. Lahko na kratko poveš kej o slednjem zvezku?P.S. U Bosanskih basnih ga zmaga una prva, ko si z mirovnim sporazumom tip obriše rit, he he... Pa una s kanarčkom tud ni švoh! Pig


Najbrž mislš uno ta tretjo basen, "Muha", kjer nj bi Lavrič notr upodobu novinarja Štandekerja, Milharčiča in Huppena, striparja iz Belgije (Jeremiah). Drgač pa Slepo sonce... so kratke sci-fi zgodbe iz življenja na planetu po ekološki katastrofi... mal manj realističen risarski slog kt sicer, sam zakon branje. Mal prekratko na konc :(
ブレードランナー
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 08:45
Še en legendaren strip je Goražde. The name says it all...
Back to Top
Kipar View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1016
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kipar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 12:54
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Morm spet obudit debato.

Skratka, trenutn morm prebirat študijsko literaturo. Socialna psihologija je odlična knjiga. Da se jo brati tudi v temi, ker tko al tko nima nobenga smisla


To bereš od Uletove?

Jst sem moral to knjigo celo zlo podrobno naštudirat lani za en izpit...glede na to da ma ful droben tisk in cca 500 strani, zelo kompleksno nanizanih raznih podatkov je kr zoprno...in ja... res nima nič kej dost smisla Smile

U glavnem jst mam najraje vojne romane ( avtorji John Lee, Hans Helmut Kirst in pa Erich Maria Remarque ) in večino del Ernesta Hemingwaya. Včasih paše tud kak Dostojevski...

Trenutno sem pa kr bolj kot ne zatopljen v študijsko literaturo in mislim da bo še kr nekij časa tak... mah jebat ga.... sam da se mamo fajn Smile
You're just a mindless shell, staring brain numb in a square pulse of illusions.
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 14:23
Ja prov Uletovo berem, ki mi je tut predavala. Ampak mi je kokr tok berljivo.
Drgac pa morm se eno njeno prebrat, in sicer Psihologijo komuniciranja. Jao:(
You can never be too Specialized!!



Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 16:51
Ali ima kdo strip Magna Purga? Mnogo ljudi kuje v zvezde to zadeve, vendar je nikjer ne najdem in se mi že malo zdi, da je to urbani mit. :]
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1441
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 17:11
Magna Purga, slovenska klasika :))))... mamo en izvod doma... Original iz leta 1977. Deset let nazaj, 1997, je izšel še ponatis ob 20-letnici. Skorej nemogoče najt... mogoč slučajno še u kakšni knjigarni... če kdo zve kje, nej sporoči :))))
ブレードランナー
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2007 at 19:18
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Je od Verna kdo prebral Skrivnostni otok? Frecej spehnata knjiga in ful zanimiva...potegne notr. Na koncu se pojavi se kapitan Nemo...samo ne povem kaksno vlogo igra in kaj se zgodi, da ne pokvarim veselja ksnemu potencialnemu bralcu Wink


men je biu skrivnostni otok zakon...čeprov sm ga brau že precej dolg nazaj

aja pa absolutno priporočam Georga Orwella predvsem 1984
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Kipar View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1016
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kipar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 09:14
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Ja prov Uletovo berem, ki mi je tut predavala. Ampak mi je kokr tok berljivo.
Drgac pa morm se eno njeno prebrat, in sicer Psihologijo komuniciranja. Jao:(


Psihologijo komuniciranja...
To mam jst predmet letos v prvem semestru in ravn tak morm predelat to knjigo. A si ti FDV-jevc?

Originally posted by Play2Kill Play2Kill wrote:

aja pa absolutno priporočam Georga Orwella predvsem 1984


Tud jst priporočam... zlo dober avtor, 1984 je pa super knjiga.


Edited by Kipar - 27.Nov.2007 at 09:16
You're just a mindless shell, staring brain numb in a square pulse of illusions.
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 08:28
Jaz sem trenutno nehal brati od Richard Dawkinsa knjigo Bog kot zabloda, zelo nadvse priporočujoč sem jo. Zdaj pa sem začel brati od George R. R. Martina Igro Prestolov... tale stvar ma čez 800 strani :S

Edited by Person-man - 02.Dec.2007 at 08:29
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 10:02
Originally posted by Kilroy Kilroy wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Hahaha ja...mas prov Smile Guards Guards je legendarna, prva k sm jo prebrav u bistvu, tko da ma se posebno sentimentalno vrednost SmileUse z Samuelom Vimesom so men osebno najbolse pa z nocno strazo, kasneje mestno strazo.... Najmn mi pa odgovarjajo tiste z Granny Weatherwax.Se pa strinjam, da so novejsi bol sumlivi...Dobri, ampak bol je resn ratu. Ni vec tistih odbitih fint notr. The Truth recimo...


Samuel Vimes ni dost. Morjo bit zravn še Nobby, Carrot, Detritus... kompletna ekipa, hehe :) Drgač pa ja, glih The Truth sm meu prej u mislih.


No absolutno se strinjam. Evo ravno zdj sm se enkrat prebrav Guards! Guards! (u enem dnevu...nimas kej druzga pocet na vlaku 8 ur Smile ). Prov zabavno je blo brat kasna zguba je biv Vimes se takrt....Pa Detritus k je biv se splatter (like a bouncer - only trolls hit much harder haha LOL )v Mended Drumu... Mogoce ves kje bi nasu use knjige po kronoloskem razporedu pa z opisi kdo je glavni karakter?  *Edit* Sm se spomnu da Wikipedia obstaja...Pa se zlo dobr je narjen - pregledna razpredelnica Embarrassed


Edited by Atuin - 02.Dec.2007 at 10:04
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 12:32
Originally posted by Kipar Kipar wrote:

Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Ja prov Uletovo berem, ki mi je tut predavala. Ampak mi je kokr tok berljivo.
Drgac pa morm se eno njeno prebrat, in sicer Psihologijo komuniciranja. Jao:(


Psihologijo komuniciranja...
To mam jst predmet letos v prvem semestru in ravn tak morm predelat to knjigo. A si ti FDV-jevc?



Hja, jz mam tut ta predmet :D Sm tut na fdv-ju. Zdj mormo neke prispevke delat za metko kuhar. Kr neki. Drgac pa ga Mirjana itak zmaga. Na predavanjih se sploh ne more ustavt govort;)
You can never be too Specialized!!



Back to Top
Kipar View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1016
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kipar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 13:02
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Originally posted by Kipar Kipar wrote:

Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Ja prov Uletovo berem, ki mi je tut predavala. Ampak mi je kokr tok berljivo.
Drgac pa morm se eno njeno prebrat, in sicer Psihologijo komuniciranja. Jao:(


Psihologijo komuniciranja...
To mam jst predmet letos v prvem semestru in ravn tak morm predelat to knjigo. A si ti FDV-jevc?



Hja, jz mam tut ta predmet :D Sm tut na fdv-ju. Zdj mormo neke prispevke delat za metko kuhar. Kr neki. Drgac pa ga Mirjana itak zmaga. Na predavanjih se sploh ne more ustavt govort;)


Zakon. Kir program pa si?
Ja tisti prispevki so kr nekij...dolgcajt pač. Mirjana mi pa kot pedagoginja ni najbolj všeč...ful preveč dolgočasna predavanja ma za moje pojme. Pa ne trudi se jih kej preveč popestrit. Čeprav najbrž je težko tako snov nardit kej pretirano zanimivo...
You're just a mindless shell, staring brain numb in a square pulse of illusions.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 15:34
Bere kdo stripe Heavy Metal??? Neki sm že dobo u kremlje se mi ne zdi lih slabo...

Edited by rožica - 04.Dec.2007 at 17:04
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 16:32
Originally posted by Kipar Kipar wrote:


Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:


Originally posted by Kipar Kipar wrote:



Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Ja prov Uletovo berem, ki mi je tut predavala. Ampak mi je kokr tok berljivo. Drgac pa morm se eno njeno prebrat, in sicer Psihologijo komuniciranja. Jao:(
Psihologijo komuniciranja...To mam jst predmet letos v prvem semestru in ravn tak morm predelat to knjigo. A si ti FDV-jevc?
Hja, jz mam tut ta predmet :D Sm tut na fdv-ju. Zdj mormo neke prispevke delat za metko kuhar. Kr neki. Drgac pa ga Mirjana itak zmaga. Na predavanjih se sploh ne more ustavt govort;)
Zakon. Kir program pa si?Ja tisti prispevki so kr nekij...dolgcajt pač. Mirjana mi pa kot pedagoginja ni najbolj všeč...ful preveč dolgočasna predavanja ma za moje pojme. Pa ne trudi se jih kej preveč popestrit. Čeprav najbrž je težko tako snov nardit kej pretirano zanimivo...


kar se predavanj na fdvju tiče, antropologinje posekajo vso konkurenco glede zanimivosti, duhovitosti itd. (so pa zato izpiti jebanje ježa , ampak ok )
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 13>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.