Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Black metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Black metal

 Post Reply Post Reply Page  123 102>
Author
Message
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Black metal
    Posted: 27.Nov.2007 at 19:27
.

Edited by rožica - 17.Sep.2015 at 23:19
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
pogan View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 145
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 19:29
no razpište se malo
 
Meni so naj bendi: Burzum, Absurd, Nokturnal Mortum, Isengard, Immortal,
Temnozor, Branikald, Satanic Warmaster, Windir,stari Dimmu Borgir, prva plada od CoF...
 pa še kej old school: Bathory, Mercyful Fate, Venom pa Celtic Frost
Back to Top
pogan View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 145
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 19:31
kok češ šefe..sam jst sm lih zdj tud odpru black emtal temo LooooooooL
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 19:32
kaki šefe? :D Js sm jo 2 minuti prej!!
Back to Top
pogan View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 145
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 19:36
jst rečem vsem šefe...bomo rekli komu da združi..
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 20:03
en nej odpre funeral doom black metal music wanted.pa je
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 21:59
Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
lucho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 23.Nov.2007
Location: Bhutan
Status: Offline
Points: 570
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 22:16
Originally posted by rožica rožica wrote:

Em mislim da je tale tema obstajala že tudi na starem paranoid forumu...
 
Uglavnem, mene zanima, če ma kdo za priporočit kej dobrih funeral doom (al depresivn black kokrkol se že pač pravilno reče) bandov... Priskrbel sem si nekaj materiala Forgotten Tomb, Abyssic Hate, Evoken, Nortt... In se mi predvsem prvi trije zelo dopadejo.
 
Še ma kdo kej res dobrega iz te smeri za priporočat???


epic fail
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 22:22

Black metal, ki mi je všeč, doživljam kot dobro glasbo. Bistvo je glasba, ne pa tona železja in meter debel sloj corpse painta. Kaka bolj podrobna občutja bi lahko pri komadih, albumih opisoval ne pa za cel black. Naj pove kir ko ke odkril kaka res specialna neponovljiva duhovna spoznanja ob tej glasbi, tak dalč še js nism.

Zakaj noben nikol ne vpraša deathmetalcev al pa glamerjev kaj doživljajo in kakšno je bistvo... ?
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 22:27
Hypothermia, Funeral War, Isafjord, Make a change...Kill yourself, Isvind, ANGANTYR!!!, Osculum Inflame, Ved Buens Ende [weird stuff], Hate Forest, Helvetespine, Bloodhammer, Mutiilation....ma poskusi kaj od tega, kaj vem. :>
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 22:39
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.


To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"
You can never be too Specialized!!



Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 23:06
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.


To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"
 
atmosfero pa ustvari glasba sama...
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 01:40

Enthroned, Satanic Warmaster, Bathory, Nattefrost, Abyssos, 1349, Anorexia nervosa,  Behemoth, Windir, Taake, Horna, Dissection, Burzum... itd itd :))

neda se mi usega nastevat.. itak lestvica "skace" gor pa dol pr men.. :)
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 08:55
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.


To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"


Toliko že vem sam. Rad bi slišu od "pristnih" black metalcev malo več kot to.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Skogvoll View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skogvoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 13:13
@Rožica:

Strid:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=75052152

Nyktalgia:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=71403793

Sterbend:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=138791454

Shining:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=86383379

Amesoeurs:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=85147631



Back to Top
pogan View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 145
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 14:56
mah nekako pr blacku je pač pomembno glasba kot celota. tam pač ne boš vidu kitarskih vitzuozv in podobnih.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 15:38
Originally posted by Bifröst Bifröst wrote:

Hypothermia, Funeral War, Isafjord, Make a change...Kill yourself, Isvind, ANGANTYR!!!, Osculum Inflame, Ved Buens Ende [weird stuff], Hate Forest, Helvetespine, Bloodhammer, Mutiilation....ma poskusi kaj od tega, kaj vem. :>
 
kaj pa natty?Cry
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 16:50
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:


Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.
To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"
Toliko že vem sam. Rad bi slišu od "pristnih" black metalcev malo več kot to.


sej je zelo težko posplošit ker je precej širok žanr...to je isto kot da bi reku kaj je bistvo metala. jah ni ga ane? vsaj ne skupnega, vsak bend, vsak cd, vsak komad je zgodba zase
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 19:14
Originally posted by Play2kill Play2kill wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:


Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.
To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"
Toliko že vem sam. Rad bi slišu od "pristnih" black metalcev malo več kot to.


sej je zelo težko posplošit ker je precej širok žanr...to je isto kot da bi reku kaj je bistvo metala. jah ni ga ane? vsaj ne skupnega, vsak bend, vsak cd, vsak komad je zgodba zase


Mislim, da se da lepo izločit bistvo metala, tako kot black metala. saj je to tisto, kar drži žanr skupaj. Glasba se pa spreminja čez čas, bivajoče pa ne zaznamuje čas.

Ampak do zdaj mi niste kej preveč povedal o black metalu. Zakaj nobenem ne omenja "teme"?


Edited by Prophet - 28.Nov.2007 at 22:27
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 19:33
Fak. Imate se kaksne glasbene predloge mogoce? Saj je jasno, da je pri black metalu sporocilo tisto, ki steje [karkrsnokoli ze]. Tu ni govora o nekih novih idejah in napredku ffs. Point individuma ostaja in to je to. Sedaj pa rajse piste o izdelkih... Seveda tisti, ki jih poznate, ne pa prazna slama...
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 22:50
Tut napredek je, če stejemo, da so začeli uporabljat triggerje na koncertihBig%20smile
You can never be too Specialized!!



Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 23:12
A fejkanje bobnov Pig
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 13:32
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Tut napredek je, če stejemo, da so začeli uporabljat triggerje na koncertihBig%20smile


O black metalu je govora, torej je bilo misljeno sporocilno, ne glasbeno Wink
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 13:33
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Bifröst Bifröst wrote:

Hypothermia, Funeral War, Isafjord, Make a change...Kill yourself, Isvind, ANGANTYR!!!, Osculum Inflame, Ved Buens Ende [weird stuff], Hate Forest, Helvetespine, Bloodhammer, Mutiilation....ma poskusi kaj od tega, kaj vem. :>
 
kaj pa natty?Cry

Helveteskommandant ne spada v kategorijo, jasno.
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 16:44
Originally posted by Prophet Prophet wrote:



Originally posted by Play2kill Play2kill wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:


Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.
To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"
Toliko že vem sam. Rad bi slišu od "pristnih" black metalcev malo več kot to.


sej je zelo težko posplošit ker je precej širok žanr...to je isto kot da bi reku kaj je bistvo metala. jah ni ga ane? vsaj ne skupnega, vsak bend, vsak cd, vsak komad je zgodba zase
Mislim, da se da lepo izločit bistvo metala, tako kot black metala. saj je to tisto, kar drži žanr skupaj. Glasba se pa spreminja čez čas, bivajoče pa ne zaznamuje čas.Ampak do zdaj mi niste kej preveč povedal o black metalu. Zakaj nobenem ne omenja "teme"?


ne da izluščit ene teme...1. ker je enostavno ni in 2. je black metal izjemno individualističen žanr ki ne stremi k 'držanju skupaj'
sej že preko razdrobljenosti na podžanre (pagan, raw, ns, melodic, ambiental...) vidiš da tuki ne gre za nekaj enotnega. kaj pa majo recimo poganske teme z nacional socializmom (razen da jih je hitler mitsko skombiniral)
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 16:48
kar se pa bendov tiče...meni osebno najljubši: taake, kampfar, elite, blodsrit, kult, dark fortress, enslaved, emperor, limbonic art, morker,...
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 19:45
Originally posted by Play2kill Play2kill wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:



Originally posted by Play2kill Play2kill wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:


Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok, nočem bit wiseguy, kot me eni imajo. Zanima me pa nasplošno kako vi black metalci doživljate black metal in kaj mislite, da je njeno bistvo. Veliko ljudi bi se strinjalo, da vi to najbolj veste. I'm all ears.
To mi je enkrat Čop reku: "Ne gre za muzko, ampak za filing, ki je narejen z atmosfero"
Toliko že vem sam. Rad bi slišu od "pristnih" black metalcev malo več kot to.


sej je zelo težko posplošit ker je precej širok žanr...to je isto kot da bi reku kaj je bistvo metala. jah ni ga ane? vsaj ne skupnega, vsak bend, vsak cd, vsak komad je zgodba zase
Mislim, da se da lepo izločit bistvo metala, tako kot black metala. saj je to tisto, kar drži žanr skupaj. Glasba se pa spreminja čez čas, bivajoče pa ne zaznamuje čas.Ampak do zdaj mi niste kej preveč povedal o black metalu. Zakaj nobenem ne omenja "teme"?


ne da izluščit ene teme...1. ker je enostavno ni in 2. je black metal izjemno individualističen žanr ki ne stremi k 'držanju skupaj'
sej že preko razdrobljenosti na podžanre (pagan, raw, ns, melodic, ambiental...) vidiš da tuki ne gre za nekaj enotnega. kaj pa majo recimo poganske teme z nacional socializmom (razen da jih je hitler mitsko skombiniral)


ne, ne! narobe si me razumel. Mislil sem "tema" kot darkness!
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:01
hm.
 
zakaj sm prebral funeral doom u black metal debati?
 
to je neki cist drugga... funeral doom je temacn IN POCASN heavy metal in temu primernimi besedili riffi in vokali.
 
black metal je pa za razliko od tega MORBIDN in cist nc temacn v tem smislu....
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:05
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


ne, ne! narobe si me razumel. Mislil sem "tema" kot darkness!


aja
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:09

Direktno povedano, kaj je zame ena pomembnejših lastnosti black metala... To, da je pomoje to zvrst metala, v katero se dajo čustva najbolje vplesti in ki hkrati lahko po čustvih tudi najbolj učinkovito udari, hkrati pa vse skupaj izpade ne preveč čustveno. Da so čustva zakopana. 

 
Seveda ne enako kot npr v kaki baladi al pa kej...
 
In seveda s tem ne mislim vsega black metala, ampak nekatere izdelke nekaterih skupin, na katerih jim je to uspelo.
 


Edited by rožica - 29.Nov.2007 at 21:26
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:13
sej ni velke filozofije(no kukr vzameš) zakaj se koncept 'darkness' tok pojavla v BM. enostavno gre za kontro (binarno opozicijo) svetlobi. če je svetloba in vse dobro prispodoba množične kulture in s tem množične krščanske ideologije je za kritiziranje oz nasprotovanje tej ideologiji (kar je očitno da v BM ne gre za kakšno strinjanje s krščanstvom oz kakeršnim koli monoteizmom) enostavno treba zavzet nasprotno pozicijo torej: darkness it is
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:19
Originally posted by rožica rožica wrote:

Direktno povedano, kaj je zame ena pomembnejših lastnosti black metala... To, da je pomoje to zvrst metala, v katero se dajo čustva najbolje vplesti in ki hkrati lahko po čustvih tudi najbolj učinkovito udari, hkrati pa vse skupaj izpade ne preveč čustveno. Da so čustva zakopana. 


 

Seveda ne enako kot udari otožna balada.

 

In seveda s tem ne mislim vsega black metala, ampak nekatere izdelke nekaterih skupin, na katerih jim je to uspelo.

se strinjam...black metal se mi zdi je ena redkih zvrsti k vse inštrumente podreja cilju, se pravi izražanju čustva al pa besedila
pa še to bi povdaru kar je men ql pr blacku...da je ena redkih zvrsti kjer se večina bendov izogiba klasični strukturi komadov (kitica, kitica, refren, kitica, refren, solo, refren konc)
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:19
Originally posted by Play2kill Play2kill wrote:

sej ni velke filozofije(no kukr vzameš) zakaj se koncept 'darkness' tok pojavla v BM. enostavno gre za kontro (binarno opozicijo) svetlobi. če je svetloba in vse dobro prispodoba množične kulture in s tem množične krščanske ideologije je za kritiziranje oz nasprotovanje tej ideologiji (kar je očitno da v BM ne gre za kakšno strinjanje s krščanstvom oz kakeršnim koli monoteizmom) enostavno treba zavzet nasprotno pozicijo torej: darkness it is


aj, ampak tema je definitvno nekaj več, kot le kontra svetlobi (v krščanskem smislu). To je Burzum lepo dokazal, mar ne?
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:23
Mah dober black metal je zame tisti, ki ne samo uporablja teme, ampak izrabi svojo potencialno moč, da temo ustvari oz. jo poglobi. Black metal je temačna glasba, a le dobri blackmetalci lahko dajo tisti temi neko svojo podnoto. Pa naj bo to ali mrzla in odtujena, a na nek način privlačna podoba snežnih gora in gozdov, ki se jo da prav začutit, ali pa enostavno hladno in rezko zvočno bombardiranje za katerim je čutiti vso v glasbo prelito energijo članov skupine in še in še... Lahko je BM tudi brez podobnih elementov in je še vseeno lepo poslušljiv a ga takšni dodatki veliko bolj poglobijo in delajo black metal nekaj posebnega. 
 
Meni se zdi uglavnem black nevemzakaj bolj oseben kot druge zvrsti metala. Odvisno spet od skupin.
 
 


Edited by rožica - 10.Aug.2008 at 23:35
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 20:26
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Play2kill Play2kill wrote:

sej ni velke filozofije(no kukr vzameš) zakaj se koncept 'darkness' tok pojavla v BM. enostavno gre za kontro (binarno opozicijo) svetlobi. če je svetloba in vse dobro prispodoba množične kulture in s tem množične krščanske ideologije je za kritiziranje oz nasprotovanje tej ideologiji (kar je očitno da v BM ne gre za kakšno strinjanje s krščanstvom oz kakeršnim koli monoteizmom) enostavno treba zavzet nasprotno pozicijo torej: darkness it is
aj, ampak tema je definitvno nekaj več, kot le kontra svetlobi (v krščanskem smislu). To je Burzum lepo dokazal, mar ne?


razloži kaj je dokazu burzum, ker ga ne poslušam
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:23
Ok reku, bi da se pri Burzumu ne gre ze enostavnosti ampak bolj za igranje in ponavljanje enega in istega, ki se pa spreminja skozi čas. Res malo čudno zveni ampak če poslušate Burzum komad neki časa, boste ugotovili da isti riff, ki ga igra cel komad, zveni drugače na koncu komada kot je na začetku. In to spremembo se da opazit. Ne gre se da bi ga drugač odigral al pa zafušu. Pač tip zna to delat.

Glede surove moči se ne bi toliko strinju. No sam black metal ne smemo jemati, kot glasbo v smislu glasbe. Ker tu samo "glasbo" večinoma ne tvorijo toni ampak šum. Oziroma bom reku, da imajo šumi v black metalu tak namen kot toni v večini glasb.

Mislim, da se bi tudi bilo pametno dotakniti "misantropije" v black metalu.
Ne samo, ker je to ena stvar, ki je prisotna v vsem black metalu (manj ali več). ampak ker je to tudi stična točka z drugimi metalskimi zvrstmi. ampak ne na način, da misantropijo poznamo tudi v drugih zvrsteh ampak če pogledamo bolje kaj sploh misantropija pomeni v black metalu. Ali se gre za nekakšen elitizem (ne v smislu okultizma, kot smo priča pr kakšnih pozerskih kvazi satanističnih bendih) v smislu razumevanja "teme". Pri ostalem metalu je pdoobno saj moreš bit kr poseben, da poštekaš bistvo metala samega. Počelo je v tem smislu enako pr blacku kot je pa pri drugem metalu, bistvo je precej drugačno in zato eni tudi sklepajo, da black metal več ni metal, ker nima enakega bistva kot metal sam. Ma pa še skupnih točk, ki jih pa večinoma finski, švedski melodični in ameriški nu-metal, metal-core in podobni več nimajo. Zunanjost kolkr tolk podobna, notranjosti pa niti nimajo.


Edited by Prophet - 29.Nov.2007 at 22:31
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:31
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Ok reku, bi da se pri Burzumu ne gre ze enostavnosti ampak bolj za igranje in ponavljanje enega in istega, ki se pa spreminja skozi čas. Res malo čudno zveni ampak če poslušate Burzum komad neki časa, boste ugotovili da isti riff, ki ga igra cel komad, zveni drugače na koncu komada kot je na začetku. In to spremembo se da opazit. Ne gre se da bi ga drugač odigral al pa zafušu. Pač tip zna to delat.

Glede surove moči se ne bi toliko strinju. No sam black metal ne smemo jemati, kot glasbo v smislu glasbe. Ker tu samo "glasbo" večinoma ne tvorijo toni ampak šum. Oziroma bom reku, da imajo šumi v black metalu tak namen kot toni v večini glasb.

Mislim, da se bi tudi bilo pametno dotakniti "misantropije" v black metalu.
 
Glede Burzuma si čist zadel... 'surovi' zvoki so bli pr men mišljeni kot preprosti, studijsko neobdelani/neprečiščeni ne pa kot grobi. Pri Burzumu se pa v glasbi res ponavljanje enega in istega rifa veliko bolje obnese kot pri kakšnih Summoning, ki so sicer dobri, vendar se veliko komadov vleče 2x predolgo...


Edited by rožica - 29.Nov.2007 at 22:44
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:32
čas je stvar relevance ;)
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:42
Prophet s prejšnjim postom si hoto povedat, da naj bi bil v osnovi black ''nekaj višjega''? Da je namen/bistvo blacka, da sledi temi s pomočjo glasbe, medtem ko ostale zvrsti sledijo glasbi sami?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:46
Propeth postaja blekič. Big%20smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 22:59
Originally posted by Prophet Prophet wrote:



Ok reku, bi da se pri Burzumu ne gre ze enostavnosti ampak bolj za igranje in ponavljanje enega in istega, ki se pa spreminja skozi čas. Res malo čudno zveni ampak če poslušate Burzum komad neki časa, boste ugotovili da isti riff, ki ga igra cel komad, zveni drugače na koncu komada kot je na začetku. In to spremembo se da opazit. Ne gre se da bi ga drugač odigral al pa zafušu. Pač tip zna to delat.Glede surove moči se ne bi toliko strinju. No sam black metal ne smemo jemati, kot glasbo v smislu glasbe. Ker tu samo "glasbo" večinoma ne tvorijo toni ampak šum. Oziroma bom reku, da imajo šumi v black metalu tak namen kot toni v večini glasb.Mislim, da se bi tudi bilo pametno dotakniti "misantropije" v black metalu.Ne samo, ker je to ena stvar, ki je prisotna v vsem black metalu (manj ali več). ampak ker je to tudi stična točka z drugimi metalskimi zvrstmi. ampak ne na način, da misantropijo poznamo tudi v drugih zvrsteh ampak če pogledamo bolje kaj sploh misantropija pomeni v black metalu. Ali se gre za nekakšen elitizem (ne v smislu okultizma, kot smo priča pr kakšnih pozerskih kvazi satanističnih bendih) v smislu razumevanja "teme". Pri ostalem metalu je pdoobno saj moreš bit kr poseben, da poštekaš bistvo metala samega. Počelo je v tem smislu enako pr blacku kot je pa pri drugem metalu, bistvo je precej drugačno in zato eni tudi sklepajo, da black metal več ni metal, ker nima enakega bistva kot metal sam. Ma pa še skupnih točk, ki jih pa večinoma finski, švedski melodični in ameriški nu-metal, metal-core in podobni več nimajo. Zunanjost kolkr tolk podobna, notranjosti pa niti nimajo.



še zmer nis razložu kako je burzum dokazu da je tema nekaj več kot le kontra svetlobi

misantropija...men se zdi da je stvar v blacku ista kot v ostalih zvrsteh metala sam pogled je drug
bom dau en plastičen primer: ta različnost pogleda je ista kot v družboslovju esencializem/konstruktivizem (objekt je isti, pogled je pa drug)
če je misantropičnost v death/thrashu ipd metalu usmerjena predvsem na kritiko družbe, socialnih oz ekonomskih odnosov, institucij itd.(recmo temu konstruktivizem), je pri blacku to neko notranje človeško bistvo (esenca) kot so recimo vsa 'negativna' čustva (jeza, žalost, melanholija) al pa religija
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:11
Bomo o Burzumu drugič, zdej ne najdem pravih besed. Bom pa napisal, obljubim.
Jah sam v drugih zvrsteh ne moremo govoriti o misantropiji sploh. Mogoče je bla kje na začetku ampak sovraštvo se je precej iskoreninilo iz metala. Se pa strinjam, da je pri black metalu več ponotranjanosti.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:12
Če bi bil jaz njegova pička bi verjetno v kratkem globoko analiziral melodični death. Lamer.  Sicer sem pa te poste videl prihajati že dolgo časa. Clap
Sreča da nisem njegova pička in da se ne bo igral z dobro glasbo Thumbs%20Up.
No sedaj pa lahko post zbrišete preden stvar rata zanimiva.


Edited by devlin - 29.Nov.2007 at 23:13
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:15
A je tu nekdo zgrešil debato? :D
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:16
Možno, sem se pravkar nameraval zopet avtocenzurirati ampak opazil da bediš nad nitjo kot sokol in me prehitel LOL.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:17
Originally posted by devlin devlin wrote:

Če bi bil jaz njegova pička bi verjetno v kratkem globoko analiziral melodični death. Lamer.  Sicer sem pa te poste videl prihajati že dolgo časa. Clap
Sreča da nisem njegova pička in da se ne bo igral z dobro glasbo Thumbs%20Up.
No sedaj pa lahko post zbrišete preden stvar rata zanimiva.


Če bi teta mela lulčka bi bla pa stric :D
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:18
Originally posted by devlin devlin wrote:

Možno, sem se pravkar nameraval zopet avtocenzurirati ampak opazil da bediš nad nitjo kot sokol in me prehitel LOL.


Bolš sokol nad nitjo kot muha nad drekom :D
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 23:32
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Bomo o Burzumu drugič, zdej ne najdem pravih besed. Bom pa napisal, obljubim.Jah sam v drugih zvrsteh ne moremo govoriti o misantropiji sploh. Mogoče je bla kje na začetku ampak sovraštvo se je precej iskoreninilo iz metala. Se pa strinjam, da je pri black metalu več ponotranjanosti.


men se zdi pa da je misantropije velik...samo ni tako direktno izražena
mal po domače: če rečeš da je svet oz družba drek, ker je družba nepravična-->imo totalna misantropija
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 02:40
Nope, ampak si čisto povprečen emo, Slovenec, kvazihipi, Dyz, izobraženec,....
Da si bleker ne zadostuje ravno pentagram okrog vratu. Če si fan moraš to muziko čutiti v kosteh I guess. Drugače jo pač ne moreš poslušati ali pa si pozer ki misli da je satan kul in samo nabija kontro cerkveno vzgojenim staršem ki ga silijo k maši kjer duhovnik rad boža.
Da pa si izvajalec pa moraš nekoga/sebe mučiti, fentati, biti ekstremno obscen in hkrati paziti da ne izpadeš karikatura + se slikati v gozdu, kaj skuriti, bruhati ogenj v križe, zabrisati v koga malo krvi, drobovine ali kar celo prascevo glavo in uporabiti besedi icy frost vsaj trikrat na album. Šele potem si kvlt in tr00 in Ghaal in Burzum in Necrobutcher in pride na koncert veliko prej omenjenih mladičev in vmes kaka Kaly ali dve.
Še 90% bendov se distancira od tega kar naj bi cerkveni satanizem, ki veje iz njihovega zlaganega imidža in glasbe, predstavljal.
Z dolžnim rešpektom do ljudi ki jim je ta muzika zares všeč. Ne mislim o nobenem ki posluša muziko nič slabega, o tistem pa ki srka vase vse kar mu prodajajo o misantropiji, nasilju, odnosu do sveta(magari podzavestno) toliko da mu vpliva na karakter pa marsikaj.


Edited by devlin - 30.Nov.2007 at 02:59
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 06:17
Preverite album Inheritance Of Evilness od HAIL.
Zame najboljša black metal zadeva.

Hail - War Must Go On
Hail - Barbaryan (Finland)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 102>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.