Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Razumevanje in doživljanje metala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Razumevanje in doživljanje metala

 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Razumevanje in doživljanje metala
    Posted: 30.Nov.2007 at 20:50
Glede na to, da je veliko pametovanja po drugih temah, odpiram za to posebno temo. Skratka, v tej temi bi rad, da malce izpostavite vaše razumevanje metala in kasneje pridemo do nekega logičnega zaključka, ki ga žal ne bo, ker bodo mnenja preveč deljena. Ampak vseeno, probat ni greh.


You can never be too Specialized!!



Back to Top
grdksmrt View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 882
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grdksmrt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 21:16
Tu ni kaj za razumet. Al ti je všeč al ti pa ni.
Vsak pa metal glasbo in način življenja razume in živi po svoje-se pravi na edinstven in neponovljiv način (tu seveda odpadejo 12-letni ''metalci'' ker se itak prilagajajo tržišču in ponudbi)-to ni seveda nič slabega kajti ko uvidejo da je mainstream za en kurac in, da ni dobro sledit drugim kot ena krščanska pobožna ovčica, ki sledi pastirčku u grmovje kjer faše pastirčkov Censored u svojo poraščeno Censored. Tako pride ta 12 letni poba v obdobje individualizma- se pravi da sam začne spoznavat glasbo na svojevrsten način ki mu ga noben drug ne diktira. In če je ta 12 letni fant hud avanturist po naravi bo že pri 13. letih odkril, da nuclear blast ni edina metal založba na svetu.
Skratka metal je zame individualizem.
Sicer pa STO LJUDI, STO ČUDI


Edited by grdksmrt - 30.Nov.2007 at 21:17
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 08:17
Tako, da glasbe ne poslušaš samo kot nekaj, da ti mine čas / ti pač nekaj šumi v ozadju / itd., ampak da poskušaš (sam!) najti pomen besedil, jih povezati z instrumentalizmom (npr. en primer - King Diamond, ki ti zgodbo  / vizijo pove tako z besedili kot z glasbo samo), le-to razčlenjevati itd., v glavnem: tako, da je ne poslušaš samo kot entertainment, ampak da se zraven še učiš, tako al pa drugače, ter da probaš ugotovit, kaj je avtor hotel povedat z določenim komadom / plato ...


Edited by sovdat - 01.Dec.2007 at 08:25
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 10:05
Metal razumeš tako, da zbereš ves kisik v eni točki.
Back to Top
(=cegu=) View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 641
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (=cegu=) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 11:40
fantje zapomnite si....vse je v zapestju :D
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 15:48
men je blek, ki ga pretezno poslusam, ventil.. s pomocjo te glasbe laze vzpostavljam notranje ravnotezje in ga kot tazga dozivljam prakticno zgolj individualno.. nekako ni moj stil to spread the message.. bm mi ponuja vstop v tisto stran, ki je v sodobnem svetu navzven nespodobna, nesprejemljiva, a vendar se kako obstaja.. je tudi odsev mojih notranjih konfliktov.. moje dinamike.. mojih nihanj.. pomaga mi sprejet svojo "temno" stran.. in jo izzivet.. blek v bistvu najraj poslusam sama.. dost mal recimo berem blekmetalska besedila.. je barva vokala cist dost zgovorna..
kar poslusam drugih zvrsti, je to v bistvu rezultat socializacije v doloceni (sub)kulturi.. kar ne pomen, da mi ni vsec: mi je kul, mi da paur.. dostkrat mi je ful dbest besedilo..
musko vedno gledam tut skoz prizmo tega, kar se je v obdobju, ko sm neki poslusala, dogajalo.. na glasbo vezem neke cist neglasbene pomene..


Edited by grafin - 02.Dec.2007 at 00:34
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Jure View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jure Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 18:34
Samo ena razumna pot!
Vrnitev 50 let nazaj, ko se začnejo pojavljati zametki, ki vsebinsko, glasbeno-teoretično (harmonija,kontrapunkt,melodija,inštrumentacija,orkestracija-bendologija...), zvokovno,tehnično... ustrezajo zvrsti! Osebno bi se stvar lotil raziskovati že od začetka komercialnih plošč zasedb,ki ustrezajo metal skupini (bobni,električni bas,električna kitara,vokal)! Veliko plošč, ampak še vedno razmeroma malo.
Šele tako bi lahko določili hibride in ostale bedake,ki mislijo da so pač karkoli že mislijo da so  LOL
in tako bi seveda lahko razmišljali,kako razumeti metal?
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 00:30
samo ena razumna pot! jaz sem tr00 Coolin vi ste pajaci..Clown

Edited by grafin - 02.Dec.2007 at 00:32
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Jure View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jure Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 02:18
Originally posted by grafin grafin wrote:

samo ena razumna pot! jaz sem tr00 Coolin vi ste pajaci..Clown


A tku? Bravo.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 14:52
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Glede na to, da je veliko pametovanja po drugih temah, odpiram za to posebno temo. Skratka, v tej temi bi rad, da malce izpostavite vaše razumevanje metala in kasneje pridemo do nekega logičnega zaključka, ki ga žal ne bo, ker bodo mnenja preveč deljena. Ampak vseeno, probat ni greh.


 
lahko se trudiš in ga razčlenjuješ in delaš logične zaključke - niti ne vidim, da bi blo s tem apriorij neki narobe. Ampak meni osebno se zdi pomebno le to, da ga čutiš - in včas neki kar čutiš sploh ni treba razumet... like - you can't really logicaly explain love?! or can you? :) - so is with metal - you either feel it or you don't it's a personal experience....
 
drugače pa brez zajebancije vedno bolj razmišljam, da gre za nek kolektivni spomin - nekje v kolektivni podzavesti imamo poganske korenine (se ne zajebavam :)  predvsem heavy in black se mi zdi da masta ta čustva močno vpeta v sebi....


Edited by Wind Carrier - 02.Dec.2007 at 14:57
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 22:06

kako razumem metal?

men je metal subkultura keri pripadam. pac soundtrack zivlenja...

sprehod skozi mesto - municipal waste :)

pivo z znancem - tankard

simfanje mimojdocih - exodus

sentimentalni momenti - alice in chains

nakljucni lep trenutek - pantera
 
lahko noc, fabo - annihilator...

 

itd :) hehehehe

 

problem pa pac je, da se ucasih pantera pogled na svet prevec razlikuje od pogleda na svet k ga folk od tebe pricakuje...

 
mislim, dost podobn ko da zvis v nekih iluzijah, z idoli....
Back to Top
Nordy Nuš View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nordy Nuš Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 22:19
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

 
lahko se trudiš in ga razčlenjuješ in delaš logične zaključke - niti ne vidim, da bi blo s tem apriorij neki narobe. Ampak meni osebno se zdi pomebno le to, da ga čutiš - in včas neki kar čutiš sploh ni treba razumet... like - you can't really logicaly explain love?! or can you? :) - so is with metal - you either feel it or you don't it's a personal experience....


Se strinjam! Je pa razlika, če si glasbenik, ker pol drugač dojemaš (mogoče bolj obremenjeno, na nek način).
Eni komadi me rešujejo iz kriznih obdobij... npr. pozitivna oz. "briga me" besedila :)  Alpa kakšno glasno žaganje za sprostitev česarkoli že.
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 23:35
... ne vem no, itak, da ma vsak svoj pogled, in da vsak sprejema metal (in ostale stvari) na svoj način, ampak to menda ni blo vprašanje te teme :) Npr., da ti je pri glasbi važno, samo, da žge, in so ti pol posledično Slayer všeč, super, whatever, ampak ne boš mel pojma, kaj so sploh hotli povedat, se pravi da jih ne boš razumel; oz. sta dve poti razumevanja, ena je osebna, druga pa "intelektualna" :) ti pa komad / album / bend definitivno več da, če ga mal preštudiraš, se poglobiš, itd. (no, če je dobr :) )
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 00:56
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

kako razumem metal?

men je metal subkultura keri pripadam. pac soundtrack zivlenja...

sprehod skozi mesto - municipal waste :)

pivo z znancem - tankard

simfanje mimojdocih - exodus

sentimentalni momenti - alice in chains

nakljucni lep trenutek - pantera
 
lahko noc, fabo - annihilator...

 

itd :) hehehehe

 

problem pa pac je, da se ucasih pantera pogled na svet prevec razlikuje od pogleda na svet k ga folk od tebe pricakuje...

 
mislim, dost podobn ko da zvis v nekih iluzijah, z idoli....


Eno vprašanje glede metala kot subkulture. Ne trdi mi vsak, da je metal subkultura, ker nima neke izrazite ideologije. Pri čem torej smo? A vidite v metalu neko ideologijo ali ne?
You can never be too Specialized!!



Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 02:08
Heart Metal

(To je to.)
FUCK THE WORLD
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 12:42
ne vem, men se ne zdi, da neko subkulturo definira samo ideologija.. mas tlele ful se enih elementov, vkljucno s stilom (zunanji videz), vzorci obnasanja, verjetja in razmisljanja, glasbo.. se mi zdi, da obstajajo med metalci neki skupni imenovalci, ki so precej ohlapni.. sej vids iz postov, kok je to vse raznoliko..
da je subkultura (kot vsaka druga kategorija) negibna samo na papirju, je jasno. metalska subkultura je ful dinamicna, spremenljiva, pogosto nosi v sebi kontradikcije. homogena subkultura v realnosti ne obstaja.. bolj ali manj izrazito homogenost lahko pricakujemo samo v majhnih, bliznjih in tesno povezanih skupnostih.. 
men se zdi, da mrbit v zacetku, ko je bla metal scena se nekak pregledna, je obstajala neka ideologija kot prilicno rdeca nit.. zdej ko se scena intenzivno mesa s turbokapitalizmom, poudarjenostjo individuuma in realno moznostjo, da ma vsaka vas tri bende, se te stvari po logiki razblinjajo..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 13:07
metalska ideologija definitivno je.
 
in dosti bolj preprosta kot tuki gor razpravljate:
 
v nekaj alinejah
 
metalci kot subkultura in posamezniki...
 
-obiskujejo koncerte
-tam se druzijo
-pijejo pivo/alkoholne pijace
-po koncertu pijejo z glasbeniki z odra(pa naj bojo to dawn patrol al pa exodus :) )
-doma poslusajo to glasbo
-oblacijo se tako kot svoji vzorniki (pa ce si to eni priznate, al pa ne)
-in verjetno najbol zanimiva alinija(sam tut najmanj vrjetn, pa usejn neki pove)---  METALC SE BO DRUZO Z ENIM ZE ZATO KR JE METALC (seveda je veliko izjem)!
 
taka ideologija pripelje do subkulture, vcasih pa tudi fanatizma (54 evrov za 6 ljudi na odru za 1uro20minut...)
 
 
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 13:44
Hmmm razumevanje metala je popolnoma subjektivna stvar, kot ste ze nekateri napisal.Vcasih zacutis komad, si pod njim neki predstavlas in potem preberes tekst, in ugotovis, da je tekstopisc ciljou cist nekam drugm... In se dosti takih primerov. Jest metal bolj cutim, kot razumem. Predstavlja mi dolocene stvari,ucasih pokaze pot kako prit cez neko situacijo al pa enostavno zato, da me odpelje na en drug svet u kermu se bols pocutim kot na temu.Je u bistvu najvecji del mojga zivljenjna ze 13 let in v tem casu sm dojev, da ni zmeri tekst tisti, ki vodi do razumevanja ampak enostavno tist obcutk, ko ga zacutis, ko poslusas dolocen podzanr, komad v neki situaciji.

Ta trenutk mi metal predstavla energijo. Pijem slovasko pivo in poslusam Nattefrosta, in to je nek momentalni ritual,priprava, na to, da morm svojo leno rit zmigat za bobnarski stolck in vadt Smile
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 13:48
js se pa v texte nikol ne poglablam tolk, kot v komad kot tak.
 
textom se edino posvecam na konceptualnih platah (najbol pri kingu diamondu).
 
 
Back to Top
Jure View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jure Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 19:36
Originally posted by Jure Jure wrote:

Samo ena razumna pot!
Vrnitev 50 let nazaj, ko se začnejo pojavljati zametki, ki vsebinsko, glasbeno-teoretično (harmonija,kontrapunkt,melodija,inštrumentacija,orkestracija-bendologija...), zvokovno,tehnično... ustrezajo zvrsti! Osebno bi se stvar lotil raziskovati že od začetka komercialnih plošč zasedb,ki ustrezajo metal skupini (bobni,električni bas,električna kitara,vokal)! Veliko plošč, ampak še vedno razmeroma malo.
Šele tako bi lahko določili hibride in ostale bedake,ki mislijo da so pač karkoli že mislijo da so  LOL
in tako bi seveda lahko razmišljali,kako razumeti metal?


Vsi lahko rečemo,da poslušamo glasbo,ker nam paše!
Dejansko pa v vsaki glasbi obstajajo pravila,ki so nam všeč ali pač ne! Zato določeno glasbo poslušamo,druge pa ne! Npr. Vsi se bomo strinjali,da je metal zasedba sestavljena iz Bobnov,Električnega basa,Električne kitare in vokala. Če vzameš kakšen element pač...  Zelo lahko je tudi določiti strukturo same glasbe,ker je razmeroma preprosta. Zvok je tudi specifičen in je rastel z razvojem ojačevalcev. Na tak način bi lahko raziskovali in tudi prišli do rezultatov!
Raziskujmo skupaj! Smile
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 09:50
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

metalska ideologija definitivno je.
 
in dosti bolj preprosta kot tuki gor razpravljate:
 
v nekaj alinejah
 
metalci kot subkultura in posamezniki...
 
-obiskujejo koncerte
-tam se druzijo
-pijejo pivo/alkoholne pijace
-po koncertu pijejo z glasbeniki z odra(pa naj bojo to dawn patrol al pa exodus :) )
-doma poslusajo to glasbo
-oblacijo se tako kot svoji vzorniki (pa ce si to eni priznate, al pa ne)
-in verjetno najbol zanimiva alinija(sam tut najmanj vrjetn, pa usejn neki pove)---  METALC SE BO DRUZO Z ENIM ZE ZATO KR JE METALC (seveda je veliko izjem)!
 
taka ideologija pripelje do subkulture, vcasih pa tudi fanatizma (54 evrov za 6 ljudi na odru za 1uro20minut...)
 
 
 
oznacene stvari se zdalec ne veljajo samo za metal..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 10:22
Metal ni za razumet!
Metal je za živet!!!
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 11:22

kako to zgleda, da zivis metal? Ermm 

in the name of metal!!
 
pomoje mors, da razumes vsaj lastno afiniteto do metala, ce ze samga metala ne, v prvi vrsti razumet sebe..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 12:13
Originally posted by grafin grafin wrote:

kako to zgleda, da zivis metal? Ermm 

in the name of metal!!
 
pomoje mors, da razumes vsaj lastno afiniteto do metala, ce ze samga metala ne, v prvi vrsti razumet sebe..
 
to zgleda tako, da delaš o čemur poješ in poješ o tistem kar delaš in delaš o čemur se poje in se poje o čemur se dela  Sleepy
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 12:43
pol te pa zastopm, da noces bit blekmetalc.. Wink

Edited by grafin - 04.Dec.2007 at 12:43
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 12:51
Originally posted by grafin grafin wrote:

pol te pa zastopm, da noces bit blekmetalc.. Wink
 
LOLsj noben ne pravi, da je metal treba živet. Lahko si le simpatizer ali pač si na podobni valovni in poslušaš muzko. Sam meni je blo pač vedno fajn to tudi živet - se pravi tiste stvari, s katerimi se lahko identificiram - morm pa priznat, da jih je v metalu vedno manj (so še vedno), ampak jih je veliko manj.
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 13:43
Originally posted by grafin grafin wrote:

kako to zgleda, da zivis metal? Ermm 

in the name of metal!!
 
pomoje mors, da razumes vsaj lastno afiniteto do metala, ce ze samga metala ne, v prvi vrsti razumet sebe..
 
Če kdo težav nima si jih očitno sam ustvari da mu ni dolgcajt!
 
Keep it simple!
 
Če ste vi težaki zafukal vsako normalno življensko funkcijo nam vsaj metal pustite pr mir!
 
Pejte na FDV pa se tam jebte v glavo!
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 13:47
dyz: kaj ne?!.. mordred to pravi Tongue
lih zato to vprasanje, k metal kot zanr vsebuje tok razlicne vsebine, da tega nism sposobna zaobjet..
pol je znotraj metala spet treba narest izbire in kot celota nismo prisli nikamor.. ce je sploh mozno.. Ermm jz osebno itak mislm, da dandans ni mozno..
 
mordred: kaksne tezave? ne se prevec gnat.. je sele tork..


Edited by grafin - 04.Dec.2007 at 13:49
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 13:54
Friday is a day for a kill!!!
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 13:59
no sej, ti praum.. Smile
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 18:59
Metal je krneki, ni sploh kaj za razumeti. Ropot, ki ga zganja kup s higieno skreganih polpismencev pač Thumbs%20Down
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 19:08
Ye, itz gud t' bi retarded skam. Wrkz 4 mi.
Moj najboljši poizkus oponašati to kar berem na kakem ameriškem chatu.


Edited by devlin - 04.Dec.2007 at 19:09
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 20:04
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

/.../in kasneje pridemo do nekega logičnega zaključka, /.../.




in zaključek je, da se metal nč ne razlikuje od katerega drugega žanra. kaj je tle za filozofirat? ne vem, to delajo pubertetniki. kdo je napisal gor, da včasih najde v muziki rešitev....lih tko jo lahko najde blond najstnica k se je cmerla ko cita razpadli. zdej boste vi tlele pršli do nekega zaključka kao. in tak zaključek bi lahko js tut kje drugje poteglna. pa ne glih poslušam metala. razlike je pa malo težje iskat, najbrž.
like dejzi says, če ga ne živiš...Smile
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,30.0.html
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 21:11

ah, tko simpl pa spet ni..

vedno lahko vsaj poskusis razumet, kaj je nek bend recimo hotu sporocit.. ampak je od vsakega posebi odvisno, do kere mere je sploh neki sposobn/zeljn zaobjet.. en bo vse od nekega benda na dusek pozru in to premlel v seb.. in ne vidm nc kej bistveno slabga v tem, da nekdo prek metala pride do neki zakljuckov.. enim je pac dost, da sam ruzi.. zakaj pa ne.. ce nuca, ce se folk pol bols pocut.. vacina ma itak dost fopanja iz vseh strani..  in tko k je snoopy enmu na momente samo zabavna risanka, drug bo pa v njej najdu celo vrsto pomenov, k jih bo lahko na nek nacin uporabu tut v praxi.. ce navedem dva extrema..
se mi zdi, kukr sm ze rekla, da v svojih zacetkih je metal se meu eno rdeco nit.. in njihov etitjud je biu celo aktivisticn.. v dostih bednih so fural protivojni, druzbenokriticn in celo ekoloski imidz.. to se da vedno razumet.. in da to se zivis, se lih ne izkljucuje..
 
 
 


Edited by grafin - 04.Dec.2007 at 21:18
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 21:36
Ne vem zakaj bi vsi radi vse razumeli Smile
Pač če ti je všeč metal, ga poslušej in ne komplicirej zakaj ti je všeč;
Če se rad tako oblačiš, se pač tako oblači...
zakaj komplicirat...
Back to Top
Jure View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jure Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 22:37
Gdu pa j kšnu kompliciranje omenjal prijatelj?
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 22:51
Mah že vprašanje ' Kako razumeti metal ' mi smrdi na kompliciranje in filozofiranje, in seveda na debato brez konca.
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 23:15
Ja metal...po izobrazbi sem strojni tehnik in kar veliko vem o tem Embarrassed
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 09:10
Originally posted by grafin grafin wrote:

ah, tko simpl pa spet ni..

vedno lahko vsaj poskusis razumet, kaj je nek bend recimo hotu sporocit.. ampak je od vsakega posebi odvisno, do kere mere je sploh neki sposobn/zeljn zaobjet.. en bo vse od nekega benda na dusek pozru in to premlel v seb.. in ne vidm nc kej bistveno slabga v tem, da nekdo prek metala pride do neki zakljuckov.. enim je pac dost, da sam ruzi.. zakaj pa ne.. ce nuca, ce se folk pol bols pocut.. vacina ma itak dost fopanja iz vseh strani..  in tko k je snoopy enmu na momente samo zabavna risanka, drug bo pa v njej najdu celo vrsto pomenov, k jih bo lahko na nek nacin uporabu tut v praxi.. ce navedem dva extrema..
se mi zdi, kukr sm ze rekla, da v svojih zacetkih je metal se meu eno rdeco nit.. in njihov etitjud je biu celo aktivisticn.. v dostih bednih so fural protivojni, druzbenokriticn in celo ekoloski imidz.. to se da vedno razumet.. in da to se zivis, se lih ne izkljucuje..
 
 
 

ja sej to je štos, da metal ni nlč tko grozno specifičnega, da bi se obravnaval posamično, kot neki posebnega. nisem rekla da je slabo. sm bolj ciljala na to, da je brezvezna tema. meni. so stvari, k sm jih dojela s pomočjo muzike, ne rabim pa več muzike, da jih razumem dalje in v novih razsežnostih :). prek muzike itak človek sebe spoznava, tko da iskat neke skupne pomene...ma ne vem, dejmo temu rečt tko-sm učjri naletela na to debato, se mi je zdela brezveze in sm napisala. js se pomene in podobnosti v razumevanju benda z drugimi iskala ko sm bla v srednji šoli. sej ne da je s tem kaj narobe. ampak, miljonkrat poslušat slaywer recimo in iskat neke skrite pomene vsakič znova je boring. ne zaradi iskanja. ampak zaradi miljontega vrtenja okoli ene in iste zadeve. če človeku ne potegne, mu ne potegne. če mu mu. ampak, ok, zgleda da je to bolj debata o sporočilnosti besedil...
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,30.0.html
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 12:42
Originally posted by JuRiJ JuRiJ wrote:

Ne vem zakaj bi vsi radi vse razumeli Smile
Pač če ti je všeč metal, ga poslušej in ne komplicirej zakaj ti je všeč;
Če se rad tako oblačiš, se pač tako oblači...
zakaj komplicirat...
 
ja recimo zato, ker smo wannabe homo sapiensi Big%20smile
da nekaj hoces razumet, se ne pomen, da kompliciras..
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 12:50
 
 
[/QUOTE]
ja sej to je štos, da metal ni nlč tko grozno specifičnega, da bi se obravnaval posamično, kot neki posebnega. nisem rekla da je slabo. sm bolj ciljala na to, da je brezvezna tema. meni. so stvari, k sm jih dojela s pomočjo muzike, ne rabim pa več muzike, da jih razumem dalje in v novih razsežnostih :). prek muzike itak človek sebe spoznava, tko da iskat neke skupne pomene...ma ne vem, dejmo temu rečt tko-sm učjri naletela na to debato, se mi je zdela brezveze in sm napisala. js se pomene in podobnosti v razumevanju benda z drugimi iskala ko sm bla v srednji šoli. sej ne da je s tem kaj narobe. ampak, miljonkrat poslušat slaywer recimo in iskat neke skrite pomene vsakič znova je boring. ne zaradi iskanja. ampak zaradi miljontega vrtenja okoli ene in iste zadeve. če človeku ne potegne, mu ne potegne. če mu mu. ampak, ok, zgleda da je to bolj debata o sporočilnosti besedil...
[/QUOTE]
 
sej tle itak ne gre za to, da bi nasli skupn jezik.. ampak da bi tist, k hoce, pac povedu kej o tem.. (in posledicno o seb).. enih stvari se v metalu (tko k se marskje drugje) pac ne da zargumentirat, ker je taglavna stvar pri glasbi cist beyond ratio..
in tut glasbe ne poslusas prvenstveno zato, da bi v njej iskal nekih skritih pomenov.. al pa razlag zase.. ali druzbo.. no, vsaj js jo ne poslusam s tem razlogom.. mi je pa ze ponudlo poslusanje glasbe kak namig..
nenazadnje pa, se mi zdi, da se v detajlih vseskozi spreminjas in posledicno lahko zapazas tut stvari, k jih nikol prej nisi opazu.. nisi biu zreu al pa enostavno nis biu pozorn.. podobno je to z branjem knjig in gledanjem filmov..


Edited by grafin - 05.Dec.2007 at 12:53
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 13:08
Ta debata je na vsak individuum variabilna in posledično brezveze. Še vedno pa se strinjam da je prvi pogoj da ti je všeč Smile.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Jure View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jure Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 19:13
Pri vprašanju "Kako razumeti metal?" precej izstopa beseda razumeti.
Namig:Brez ozvočenja se metal nebi nikoli pojavil! Kot vsa ostala komercialna glasba kot jo poznamo sedaj! Pandorino skrinjico je odprl znanstvenik Thomas Edison leta 1877 z izumom fonograma.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 21:33
V to debato ne mislim pisati iz večih razlogov, in sicer sta oba povezana s tem, kje je ta debata uvrščena na forumu.

S tem, da se je ta debata odprla pod ostalo lahko veliko pove. Ostalo je edina nit, ki naj ne bi bila povezana z metalom. Očitno gre za zelo slabo razumevanje metala ali pa za diskreditacijo samega metala v smislu, da je manj pomembna stvar v življenju oziroma, da je le glasba - tako da bilo kako tu nima smisla debatirati, ker je že tista oseba, ki je odprla to debato naciljala kaj želi doseči.

Enako tudi ne bom bral postov, ki so tu zapisani, ker bi to bilo podpiranje prej omenjene stvari. Podobno je bilo, o so nekateri na prejšnjem forumu šlu uvrščat Ateizem med religije.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 21:38
sam še vedno se nisi mogu zadržat da nebi vsaj enga posta napisal kle Smile

Back to Top
Jure View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jure Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2007 at 23:37
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

V to debato ne mislim pisati iz večih razlogov, in sicer sta oba povezana s tem, kje je ta debata uvrščena na forumu.

S tem, da se je ta debata odprla pod ostalo lahko veliko pove. Ostalo je edina nit, ki naj ne bi bila povezana z metalom. Očitno gre za zelo slabo razumevanje metala ali pa za diskreditacijo samega metala v smislu, da je manj pomembna stvar v življenju oziroma, da je le glasba - tako da bilo kako tu nima smisla debatirati, ker je že tista oseba, ki je odprla to debato naciljala kaj želi doseči.


Metal je glasba!
Brez tega elementa metal ne obstaja!
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2007 at 19:41
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

V to debato ne mislim pisati iz večih razlogov, in sicer sta oba povezana s tem, kje je ta debata uvrščena na forumu.

S tem, da se je ta debata odprla pod ostalo lahko veliko pove. Ostalo je edina nit, ki naj ne bi bila povezana z metalom. Očitno gre za zelo slabo razumevanje metala ali pa za diskreditacijo samega metala v smislu, da je manj pomembna stvar v življenju oziroma, da je le glasba - tako da bilo kako tu nima smisla debatirati, ker je že tista oseba, ki je odprla to debato naciljala kaj želi doseči.

Enako tudi ne bom bral postov, ki so tu zapisani, ker bi to bilo podpiranje prej omenjene stvari. Podobno je bilo, o so nekateri na prejšnjem forumu šlu uvrščat Ateizem med religije.


Topic je odprt z namenom, da vsak izrazi svoje mišljenje. Kot vidš, se to ravno v tej debati dogaja in bi se loh mal zamislu nad sabo, da ne morš drugim tupit v glavo svoje mišljenje.

Konc koncev so tudi tebi vrata kle odprta in se lahko u miru razpišeš.
You can never be too Specialized!!



Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2007 at 20:21
Se strinjam s Prophetom, ta debata ne bi smela biti v temi "Ostalo", ampak v "Chop Shop™" Tongue
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2007 at 10:16
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Topic je odprt z namenom, da vsak izrazi svoje mišljenje. Kot vidš, se to ravno v tej debati dogaja in bi se loh mal zamislu nad sabo, da ne morš drugim tupit v glavo svoje mišljenje.

Konc koncev so tudi tebi vrata kle odprta in se lahko u miru razpišeš.
 
vsak lahko izbira, ali bo 'tupenje' koga sprejel ali ne. tako je v koncni fazi je tut prophetovo 'tupenje' samo njegovo misljenje in kot tak je tvoj post popolnoma nerelevanten. in kot ga vidim jaz, predvsem diskreditativen.
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Bassko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 249
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bassko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2007 at 11:33
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

V to debato ne mislim pisati iz večih razlogov, in sicer sta oba povezana s tem, kje je ta debata uvrščena na forumu.

S tem, da se je ta debata odprla pod ostalo lahko veliko pove. Ostalo je edina nit, ki naj ne bi bila povezana z metalom. Očitno gre za zelo slabo razumevanje metala ali pa za diskreditacijo samega metala v smislu, da je manj pomembna stvar v življenju oziroma, da je le glasba - tako da bilo kako tu nima smisla debatirati, ker je že tista oseba, ki je odprla to debato naciljala kaj želi doseči.

Enako tudi ne bom bral postov, ki so tu zapisani, ker bi to bilo podpiranje prej omenjene stvari. Podobno je bilo, o so nekateri na prejšnjem forumu šlu uvrščat Ateizem med religije.


Če bi malo pogledal po naslovih topicov, bi videl, da so tudi tu teme povezane z metalom. Lahko pa to nit prestavimo. Kam? Predlogi? Metal Club mogoče?

Ateizem sicer ni religija, vendar je kot prepričanje povezano z vero.
Sapienti sat!

Less is more!

Cis dat, bis dat!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,297 seconds.