Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Paranoid
  New Posts New Posts RSS Feed - Pritožbe in pohvale
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pritožbe in pohvale

 Post Reply Post Reply Page  <1 4445464748 49>
Author
Message
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 14:12
Imaš objave v temi Offtopic (Chickfight). :)
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2017 at 18:50
Em ... kaj se je dogajalo s forumom zadnjih par dni?

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2017 at 00:14
Zaradi rednega zimskega vzdrževanja strežnikov in malega hroščka, je bilo rahlo moteno delovanje. Sedaj je vse ok. Se opravičujemo.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2017 at 19:01
Originally posted by Pero Pero wrote:

Zaradi rednega zimskega vzdrževanja strežnikov in malega hroščka, je bilo rahlo moteno delovanje. Sedaj je vse ok. Se opravičujemo.

ne rabi se opravičevat... malo smo zajeli sapo, zdaj pa gremo dalje Clap
MacGyver je zakon!
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.May.2017 at 15:06
recenzija novih mastodon: najslabša recenzija vseh časov. 
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.May.2017 at 15:49
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

recenzija novih mastodon: najslabša recenzija vseh časov. 


Zakaj?
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2017 at 18:22
iskreno verjetno najslabša vseh časov ravno ni, superlativi.
moti me, da je napisana na način ki predpostavlja da smo album že vsi slišali in potem takem o sami glabi sploh nič ne pove. s tega stališča ne razumem kaj je sploh namen recenzije? 
bom preživel vseeno :)
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2017 at 18:50
Ok, hvala za odgovor. Jaz sem iz recenzije razbrala, da ga nova plata ni pretirano navdušila, in je pol vsaj po mojih izkušnjah težje pisat o neki stvari. Men je od Mastodon še vedno najboljši The Hunter, tko da se tut čist ne strinjam z njim. Me je pa ravno recenzija prpravla do tega, da sn šla poslušat plato, ker tut če je Show Yourself ful catchy komad, me nekak ni pritegnil. Ampak se različni ljudje pač različno odzivamo, je pa vsak input dobrodošel. :)

Upam, da ste mel fajn z Omega Sun v Švici.
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2017 at 10:12
Če se ne motim so Ghost dobili pravega Grammy-ja in ne švedskega kot je navedeno v novicah.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2017 at 12:01
So dobili oba, najprej grammis za najboljši hard rock/metal album Infestissumam in potem še po enega za Melioro (ki je omenjena v novici) in Popestar, leta 2016 pa še grammyja za single Cirice. Nisem pa opazila napačne rabe velike začetnice, ker se nagrade po pravopisu pišejo z malo. Hvala. 
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2017 at 10:17
Pozdrav.
V novici:
21. 9. 2017
Zaria našla novi glas

Je napaka na povezavi skupine "Alterfiction".
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2017 at 11:18
Popravljeno, hvala. :)
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2018 at 12:40
En mini popravek: današnja novica o novem komadu Judas Priest - Come And Get It je star komad iz leta 1988 (Ram It Down album).

Sicer pa mega hvala vsem ki pišete novice in vse ostalo za Paranoid, se mi zdi da je vse preveč vzeto za samoumevno. Thumbs Up
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2018 at 11:36
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:



Sicer pa mega hvala vsem ki pišete novice in vse ostalo za Paranoid, se mi zdi da je vse preveč vzeto za samoumevno. Thumbs Up


hvala!
se vsi radi trudimo...
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2018 at 19:57
Hvala, je zdaj popravljeno. :) 
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2018 at 17:21
Peronoid Pero, vse naj naj za RD. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2018 at 09:54
Hvala Beer
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2018 at 10:12
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Nov.2018 at 12:00

Novica iz prve strani (by Tina Urek): "Astaroth Incarnate so objavili provokativen videospot za komad Re-creation, ki se nahaja na aktualnem albumu Omnipotence - The Infinite Darkness."


Sprašujem se, kaj je provokativnega v tem videospotu. Ne razumem.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Nov.2018 at 17:59
Baje je rdeča provokativna barva? :) Ampak ja, nič takega ni.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2019 at 18:32
Nič legendarnih prvoaprilskih novic v stilu "Iron Maiden bodo z Dickinsonom, Blazem in DiAnnom nastopili v Komnu"? Ermm
FUCK THE WORLD
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2019 at 08:56
Jst sm tudi čekiral, če bo kej Pig
Pričakoval sem kaj v stilu: Vulvathrone so posneli spot z Lady GaGA ...



Edited by Paparazzi - 02.Apr.2019 at 08:58
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2019 at 09:41
Še prvi april ni več, kar je bil (?). LOL Pig
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Apr.2019 at 13:57
Mi smo resen medij, nimamo cajta za zajebancije LOL
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2019 at 12:55
Originally posted by Pero Pero wrote:

Mi smo resen medij, nimamo cajta za zajebancije LOL


Hahah, s to izjavo si bil 2 dni prepozenClown


Edited by Mrtupevc - 12.Apr.2019 at 12:56
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2019 at 14:51
Zakaj se je brisalo nit o black metal simpoziju!? 
...larper
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2019 at 19:17
Antifa strikes/stinks again?
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2019 at 19:21
http://forum.paranoid-zine.com/forum_posts.asp?TID=9561&title=2019-04-1819-black-metal-theory-symposium-lj

Ni za kj
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2019 at 16:31
Oddajanje postov na forumu dela že nekaj dni ful počaaaaasi.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2019 at 09:47
Samo eno vprašanje za Dejana glede spodnje recenzije:

"Something Wicked Marches In me osebno spominja na mešanico albumov Grand Declaration of War (Mayhem) in Covenant (Morbid Angel) ..."

"Vsa razgibanost na inštrumentih je dodatno poudarjena z Vincentovo vokalno izvedbo, ki me v veliki meri spominja na komad Eyes to See, Ears to Hear z albuma Domination ali pa kar na tega v celoti."

Si morda tudi zgoraj v prvem citatu dejansko mislil na Domination?


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2019 at 10:45
ne, sem mislil, kot sem napisal. prvo se nanašam na instrumentalni, drugo na vokalni del.


Edited by Dejan - 28.May.2019 at 10:46
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2019 at 14:54
Bi se kar strinjal z reportažo Iron Maidens/SkyEye, bi pa mogoče dodal nekaj (je bilo tudi že ugotovljeno v reportaži). Bonus pike so punčare napram Britancem mesec nazaj pri meni dobile zaradi - se opravičujem - "nezlajnanega" koša bonbončkov (Losfer words, Purgatory, Flash of the blade, Still life in Alexander the Great). Ko so si ti komadi sledili en za drugim, sem si po eni strani mislil: "Pa zakaj hudiča tega ne špilajo "mejdni" Mejdni," po drugi strani pa mi je odleglo, ker sem po izkušnji iz Orto bara že mislil opustit ta izlet, ampak po pravici povedano je bil kamen v mozaiku (tudi) SkyEye, ker me je firbec matral, kako se bojo odrezali na "večjem" odru. MATR! Ni jim bil prevelik.
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 10:54

"nemški Aeonian Sorrow" seveda niso nemški, temveč grško/finski.

"Naslednji so na notranjem odru nastopili prav tako domačini Ellende. Žanr, z obstojem katerega se moramo hočeš nočeš vsi sprijazniti, je razumljiv razlog za povečan promet za šankom. Post black metal še nekako deluje na slušalkah v službi, ko se je treba skoncentrirati na kakšno nalogo, v živo pa zna biti dokaj mučen. Osebno mi deluje kar malo bipolarno, da poslušam akustično kitaro, a hkrati gledam tipa s corpse paintom. Drugače pa je peterica suvereno odigrala svoj nastop, v katerega se je dodobra vživela, medtem pa se je dvorana že skoraj povsem napolnila."

Predstava banda, ki kot je iz pisanja razvidno, izvira iz osebnih predsodkov do določene zvrsti/banda, je v tem primeru napačna - razen, če misliš s povečanim prometom za šankom zgolj samo sebe? A si toliko spila v tistih v tistih 45ih minutah? Namreč ravno na Ellende se je dvorana prvič tisti dan nabila do zadnjega kotička. Razumem, da ti band iz tega ali onega razloga ni ljub, ampak prosim, ne nabijaj ... :)
Tudi nastop, z enim kao akustičnim vložkom, je bil odličen. Praktično ni bilo ene stvari, ki bi jo človek ob njihovem nastopu upravičeno kritiziral, torej je bilo treba negativno noto na osnovi osebnih preferenc nekako prisilno iznajti? :)
Sicer pa se tudi tvoj opis zgoraj bere malce bipolarno. Hočeš nočeš sprijaznitev z obstojem tovrstnega žanra, povečan promet, evakuacija do šanka na eni strani... ter suveren nastop, vživeta publika in skoraj povsem napolnjena dvorana na drugi strani? V tvojem pisanju se čuti notranji konflikt ;-)

No, saj fino, so ti pa vsaj "post, nekaj nekaj..." (tu bi bila beseda post black metal celo na mestu) Secrets of the Moon všeč. Meni tudi.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 13:30
Bom sporočila naprej za Aeonian Sorrow, hvala.

Kar se tiče Ellende, je pač jasno izrazila svoje mnenje in zakaj jih je izpustila. Je nekje omenila tudi to, da je med prvimi bendi folk šele prihajal na prizorišče. Saj je logično, da ne moreš pr takem lineupu skor 13 ur sam bende gledat. Je tut korektno napisala, da so imeli suveren nastop in polno dvorano. Ne vidim, v čem je problem. :D
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 14:41
Ne, ne drži :) Kar je napisala je neobjektivno poročanje, kar sicer v osnovi ne obsojam, dokler predsodek do nečesa potvarjeno ne interpretiraš na način, da izpade kot absolutno dejstvo.

Korektno je napisala napr. zakaj je izpustila Solstafir, da ji to, kar počnejo zadnja leta ne leži, itd. Pri Ellende se je pa kratko malo izmislila, bom kar citiral "žanr, z obstojem katerega se moramo hočeš nočeš vsi sprijazniti, je razumljiv razlog za povečan promet za šankom", kar me je zmotilo, ker neposredno aplicira, da je šel folk raje za šank, kot poslušal to nujno zlo, medtem ko na koncu bipolarno zaključi ravno obratno, da se je dvorana med njihovim nastopom v bistvu nafilala.
Kaj bo torej? Je folk s koncerta masovno spizdil iz dvorane za šank ali nafilal dvorano?

Saj nisem imel iz tega nek big deal delati, le povedati, da zaradi tega nujnega zla s katerim se moremo hočeš nočeš sprijazniti, ni bilo nobene masivne evakuacije za šank (mogoče je pobegnila ona sama, ampak s tem se ni ne vem kako povečal promet pred šankom, ali pač? :), ampak obratno, se je dvorana med njihovim nastopom povsem nafilala.

Je razlika med mojo resnico in njeno, ane? 
Le, da imam jaz prav, ona pa nabija - sredi njihovega nastopa se praktično ni dalo preriniti niti meter naprej. Nekaj jih je obviselo celo med strebri/pregrado, ki je ločeval dvorano in desni prehod s šankom. Čeprav je bil zgolj eden manjših popoldanskih bandov, so privabili folka, kot da bi bili headlinerji večera, pa tudi vzdušje je bilo fantastično. 
Ampak tega človek pač ne ve nekje za šankom, ane :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 15:33
Verjetno je ta prvi del izjave mišljen bolj splošno, če je vseeno zaključila s tem, kar je lahko objektivno napisala o bandu, ki pa ji pač subjektivno ni po godu oz. ji je ta žanr v živo dolgočasen. To misel bi mogoče lahko bolj jasno napisala, kar pa ji pri tok obsežni reportaži niti ne morem zamerit. Po drugi strani so drugi že večkrat rekli, da je na Paranoidu premalo ostrih/žolčnih kritik, tko da vsem ne bo nikoli prav.

So bli nad Ellende navdušeni tut kolegi, ki so bli gor na tem eventu, Petrina izkušnja pa je pač bla drugačna. Dejansko napako pri Aeonian Sorrow sem popravla, za kar se ti zahvaljujem, ampak tole dlakocepljenje spada v to temo.


Edited by Lif. - 03.Jun.2019 at 15:34
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 16:12
Ni dlakocepljenje (dlakocepljenje je bil del, ki se je nanašal na Aeonian Sorrow), temveč pripomba na delno izmišljeno poročanje o nekem dogodku. Na splošno praviš? Kaj splošnega pa je v tem ko z negativno konotacijo opisuješ neko konkretno situacijo - ki se sploh ni zgodila?

Tudi ne vem, kaj točno naj bi imela žolčno napisana kritika, pa subjektivno doživljanje nekega dogodka skupnega s potvarjanjem neke konkretne situacije. Ljudje se bašejo v zadnji kotiček dvorane, da bi videli neki konkreten band, ona pa v popisu tega dogodka to interpretira, kako ljudje ob tem nujnem zlu masovno bežijo iz dvorane za šank? Huh?!
Mene ne moti popisovanje subjektivnega doživljanja nekega banda ampak to, da se nekaj izmisliš in zapišeš, da se je na koncertu zgodilo, ker pač banda/zvrsti ne maraš, četudi se ni. To nima nobene veze z ostro/žolčno kritiko in subjektivnim doživljanjem glasbe.

Saj vem, da se ponavljam in da znam biti na momente (no, več momentov ...) nekoliko težek, ampak tu res ni nobenega razloga za podporo in zagovor nečesa, kar se ni zgodilo, poda pa bralcu, ki ga ni bilo tam, napačno informacijo o dogodku, nastopu.


edit.
To me je pač zmotilo - ker sem bil pač tam in vem, da se del tega, kar je ona "poročala" o dogodku, ni zgodilo. 
Povedano je bilo vse, kar sem imel za povedati na to temo in se, preden ta izmenjava mnenj o zapisanemu preide v epske razsežnosti, kot kdaj znamo tu ... evakuiram iz te debate.

edit. - again
Tisto zgoraj zinil prehitro. Ne gre iz kože - še vedno blebečem :P


Edited by Speadge - 03.Jun.2019 at 21:15
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 17:51
To je napisala punca, ki jo že praktično 15 let srečujem na samih underground black metal koncertih po Sloveniji in (predvsem) v tujini. Se niti osebno (še) ne poznava.

Pač atmo bm posluša samo v službi in ji v živo ne paše, zato je šla v tem času iz dvorane. Ne vem, kako je blo do konca koncerta, ker bi verjetno težko opisala nekaj, kar ni spremljala do konca. Kot sem že rekla, bi lahko to poved malo bolj jasno opisala, ni pa to spet tok pereča zadeva, da bi šla zarad tega spreminjat besedilo (niti ne vem, kaj točno je namen tvojega vztrajanja pri tvojem "prav" razen tega, da ti reportaža ni bila všeč in zakaj). Je pač napisala, kokr je ona doživela koncert. Nobena reportaža ni čisto objektivna, razen če si pač pogledaš nezmontiran videoposnetek koncerta.

Si pač razumel drugače, ni pa nujno, da bodo na enak način razumeli vsi. Navsezadnje niti sama nisem tega tko razumela, ko sem pred objavo pregledala prispevek, niti me to ni zmotilo, ker je navsezadnje napisala, da so imeli korekten nastop in polno dvorano. Se pač zavedam, da če so meni Ellende všeč, ni nujno, da bodo vsem.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 18:25
Predlagam, da še enkrat prebereš in temeljito premisliš, kaj sem zapisal, preden mešaš jabolke in hruške ter odgovarjaš o nekem splošnem subjektivnem doživljanju, ki je obvious stvar posameznika, ki pa nima nobene veze s pisanjem zgoraj.
Tu bi sprejel kvečjemu, da ima težave z vidom, pa zato dejanski popis dogodka s publiko, ki se umika v smeri šanka, nekoliko odstopa od tega, kar se je res dogajalo.

Meni tudi napr. Benighted in njihov stil ni blizu, pa sem šel ven, vendar zato še ne bom nabijal, se zmišljeval v reportaži, da so bili za občinstvo nujno zlo ob igranju katerega se je močno povišal promet šanka v hodniku... kar implicira na to, da so ljudje masovno zapuščali njihov nastop, pa čeprav so v resnici ljudje drli na njihov nastop.


In konec koncev, saj tudi meni Ellende niso ne vem kaj v primerjavi s precej drugimi bandi, ki so igrali tisti dan, le ne mi nabijat, kako se je ravno zaradi njihovega nastopa, tega nujega zla, ki ga hoces noces moramo sprejeti, povecal promet sanka medtem, ko so bili v resnici to prvi band tistega dne, ki je dejansko napolnil dvorano.

Ja, vem da se sprašuješ zakaj sem se tako zelo zapičil v tole oz. si po svoje interpretiraš mojo nujo uveljaviti svoj prav, ampak s tistim okoli reportaže sem dejansko opravil, argumentiral, že v prvem postu. 
Vse, kar je sledilo, je bil najin dialog in od tu dalje moj poskus eksplicitno tebi razložiti razliko med subjektivnim doživljanjem in popisovanjem nekega dogodka, ki ga omenjaš ti in ki dejansko ni bil predmet moje kritike, ter na drugi strani objektivnim popisovanja konkretnih otipljivih dejstev, ki so ne glede na subjektivno stališče, vedno enaka. Razen, če nekdo govori neresnico.
Bom zaradi težav z razumevanjem quotal še enkrat:

Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Korektno je napisala napr. zakaj je izpustila Solstafir, da ji to, kar počnejo zadnja leta ne leži, itd. Pri Ellende se je pa kratko malo izmislila, bom kar citiral "žanr, z obstojem katerega se moramo hočeš nočeš vsi sprijazniti, je razumljiv razlog za povečan promet za šankom", kar me je zmotilo, ker neposredno aplicira, da je šel folk raje za šank, kot poslušal to nujno zlo, medtem ko na koncu bipolarno zaključi ravno obratno, da se je dvorana med njihovim nastopom v bistvu nafilala.

Kaj bo torej? Je folk s koncerta masovno spizdil iz dvorane za šank ali nafilal dvorano

Ja, vem, da sem tečen, vendar mi gre malce tudi na jetra, ker se sprenevedaš in v zagovor neresničnega opisovanja konkretnih otipljivih dogodkov (kar številnost publike, ki se preriva na poti do odra gotovo je) vpletaš neke subjektivne občutke (kjer nihče ne zahteva, da ji mora biti band všeč ali da mora "lepo" pisati o njihovi glasbi). 
Meni je vseeno tudi če je spala tisti moment pod šankom, ne mi pa nabijati v reportaži bralcem, da se je eksplicitno med igranjem tega banda povečal obisk šanka. Konkretno povečal se je obisk dvorane, obisk koncerta. Masa jih je želela slišati, ni bežala od njih.

Kaj bo torej? Je folk zaradi banda, tega nujnega zla, masovno spizdil iz dvorane za šank ali obratno nafilal prej pretežno prazno dvorano?


Edited by Speadge - 03.Jun.2019 at 20:29
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2019 at 19:51
LOL


Drugače pa še vedno:
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Oddajanje postov na forumu dela že nekaj dni ful počaaaaasi.


FUCK THE WORLD
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 00:54
@Fatur: Vem ja, ampak to lahko edino Pero kaj naredi glede tega.

@Speadge: Meni pa gre na jetra, ko ima folk očitno slab dan in pol na forumu teži zarad malenkosti in širi svojo slabo voljo. Zarad ene neposrečene povedi pač še ni slaba reportaža, lahko pa napišeš svojo in jo objaviš v dotični temi, če meniš, da je Ellende nardila tok hudo krivico.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 01:39
Daj ne bodi zdaj užaljena. Sem napisal "svoje" v zvezi s tem, pa ti očitno ne odgovarja. Kako bi ljudje, kako si že rekla, ostre/žolčne kritike, pa kako je vsak input dobrodošel, pa kako bi vsi radi videli, da človek konkretno argumentira zakaj se z nečem ne strinja (namesto, da samo napiše, da je to brezveze) ampak le do momenta, ko do tega dejansko ne pride in to beremo, ane. Eh ...

Torej "neposrečena poved" praviš. Fajn, da nekdo to dejansko bere in na to izjemoma opozori, aneda. Aja, ne, to se pa že ne bomo šli ... 
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 10:37
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

LOL


Drugače pa še vedno:
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Oddajanje postov na forumu dela že nekaj dni ful počaaaaasi.




Je že v letih, kaj čmo... 


EDIT: ko sem to napisal, je v par milisekundah oddal post.


Edited by Pero - 04.Jun.2019 at 10:38
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 11:49

Valjda! Če se pa boji admina. Big smile



edit: evo, men je zdjle tut v delčku sekunde oddal; mogoče so problem (bili) samo videi, quotei..., ali pa se je vse skup stabliziral v tem cajtu.

edit2: tut quote laufa. a probam še YT prilepit? LOL




Edited by Poli - 04.Jun.2019 at 11:50
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 12:11
Originally posted by Poli Poli wrote:


Valjda! Če se pa boji admina. Big smile



edit: evo, men je zdjle tut v delčku sekunde oddal; mogoče so problem (bili) samo videi, quotei..., ali pa se je vse skup stabliziral v tem cajtu.

edit2: tut quote laufa. a probam še YT prilepit? LOL



Call your quote, raise you a video!

Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 13:24
@Speadge: Pač ta drugi del pritožbe se mi ne zdi utemljen, sem že razložila zakaj. Če pa ne prenašam mirno vsakega izsiljevanja, ki si ga na tem forumu nekateri kdaj privoščijo, pa še ne pomeni, da sem užaljena. Imaš tut ti verjetno kaj pametnejšega za počet kot ponavljat eno in isto, dokler pač ne obvelja tvoja beseda.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2019 at 16:17
Izsiljevanje? U, ti mater... saj menda ni tko hudo al kaj? :S Zakaj nisi takoj povedala, da se počutiš tako, pa bi še kakšno razbremenilno besedo rekla na to temo? Veš, jaz te ne poznam, ne morem vedeti, kaj se dogaja v tvoji notranjosti ...

Drugače pa ne, naključje je hotelo, da imam čas in voljo, da se posvetim tem perečim vprašanjem v sklopu pritožb/pohval in se s teboj, ki kažeš interes, tu pomenim o tem. 
Oz. sem imel do momenta, ko si izrazila svoje občutke, zdaj, ko vem več, pa mislim, da res naredim najpametneje, da poberem svojo kanglico in lopatko, ter za nekaj časa spokam iz tvojega peskovnika ;-)

Ah, well ... no hard feelings, pa to ... :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2019 at 12:50
Khm, a ste fantje kaj rihtali po forumu, imamo kakšno novo verzijo ali kaj? Namreč, prikaz videov ne deluje.
[ tube ] link [ /tube ]

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jul.2019 at 09:40
Bump
Originally posted by Poli Poli wrote:

Khm, a ste fantje kaj rihtali po forumu, imamo kakšno novo verzijo ali kaj? Namreč, prikaz videov ne deluje.
[ tube ] link [ /tube ]

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jul.2019 at 12:39
Test(is) 123...


Preverjamo, kaj je vse prinesel vklop HTTPS in kako odpolomit YT, če je vklopljen.



Edited by Pero - 09.Jul.2019 at 12:40
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4445464748 49>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,469 seconds.