Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Progressive & technical metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Progressive & technical metal

 Post Reply Post Reply Page  <1234 14>
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 18:11

Dj profet, mene zanima.

 
Zakaj so queensryche prog, kr js sm sam to prebral,  jih poslusam ze dolg pa so mi zlo dobr band, ampak nekok nism najdo v njih proga, kot taksnega!
 
 
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 20:49
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

Dj profet, mene zanima.

 
Zakaj so queensryche prog, kr js sm sam to prebral,  jih poslusam ze dolg pa so mi zlo dobr band, ampak nekok nism najdo v njih proga, kot taksnega!
 
 
Mah sej to zanriranje je tko al tko brezveze. En bo naduto trdu eno, drug pa bo pac zaupal svojim usesom.

Najlazi pa je bit pametn s stavkom: men se ne da razlagatLOLLOL Kapo dol takmu Clap


Edited by Jovo - 03.Jan.2008 at 21:07
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 01:14
Nažalost mamo tudi take primere Confused
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1002
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 01:18


Thumbs%20Up
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 06:32
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Kot ste ogoče opazili lahko prepoznamo laika po tem, da večkrat uporabi besedo ne vem in rad povzema stvari od drugih, ki jih pa ne razume. Tako, da Jovo tebi predlagam, da se držiš organiziranja koncertov in tebi MasterDoda, da držiš jezik za zobmi, če nočeš, da se ti smejijo Evil%20Smile

Kot vam je že nekdo prej povedal, nimata pojma o sami zgodovini glasbe in zatorej tudi ne moreta vedeti zakaj so Queensrhyche prog. Enako ne moreta vedeti zakaj so Who al pa Genesis prog rock. V bistvu kar se te debate tiče nimata kaj za povedati, lahko le poslušata.
Men se res ne da razlagat nekomu, ki ne ve nič kaj je to svet - if you know what i mean.


Hehe važno da si ti itak vseved v vsem.Celo v fusbalu si pametoval.Ko so imeli nastop fifth season.Svaka ti čast.najbolje da ti,kar postavimo spomenik -vsevedni,najbolje da začneš še ženske prepričevat kako se skuha golaž in podobne zadveve.Krepnil bom od smeha.Pohvali se da poznaš še nightwish.Kolkr se prav spomnem si nekoč na starem forumu še sam povedal da queensryche sploh ne poznaš.

Meni se režijo ker sm faca in zabaven.Tebi pa ker si samovšečnešLOL


Edited by Masterdoda - 04.Jan.2008 at 06:34
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 08:58
Kdor se zadnji smeje zadnji kapira štos in tisti, ki se preveč smeji je štos sam.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 09:24
Jovo, ne preveč Fisha kle omenjat, to bi lah sprožil ogenj v strehi :) Fish in njegov prvi bend so itak zaon....
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 10:18
lol

sam nism nkol štekal progresive.
mi je mal prezakompliciram.
sam pa rad poslusam

a to pomeni da ne vem kaj oz.kaj ni progresive?

razne atheiste rad poslusam zmeri ker majo odfukane melodije na basu pa sploh svašta.
glede besedil mi je vseen.
na bazenu sm widu en kul progresive bend.mislim da so bli pred ambasadorji takrat.
puzabu ime mrbit se spomnemSmile
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 13:35
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Jovo, ne preveč Fisha kle omenjat, to bi lah sprožil ogenj v strehi :) Fish in njegov prvi bend so itak zaon....
Prvi bend? Uf, jst ga poznam sam iz Marillion (Script For A Jester's Tear ipd Clap)...
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 13:37
Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

lol

sam nism nkol štekal progresive.
mi je mal prezakompliciram.
sam pa rad poslusam

a to pomeni da ne vem kaj oz.kaj ni progresive?

razne atheiste rad poslusam zmeri ker majo odfukane melodije na basu pa sploh svašta.
glede besedil mi je vseen.
na bazenu sm widu en kul progresive bend.mislim da so bli pred ambasadorji takrat.
puzabu ime mrbit se spomnemSmile
Sej je tesko tocno dolocit kaj je progressive in kaj ni. Zaupaj svojim usesom, bo nejbolsSmile
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 13:45
nekateri majo to tok uštiman da kr določjo
to je je un pa ni
what a load of bullshit
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 13:52
Ma sej sam slisis... Recimo za nvem, Pain Of Salvation ziher ne bos reku de so heavy al nevem kaj :) Pac po obcutku, hehe :)
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 16:16
Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

lol

sam nism nkol štekal progresive.
mi je mal prezakompliciram.
sam pa rad poslusam

a to pomeni da ne vem kaj oz.kaj ni progresive?

razne atheiste rad poslusam zmeri ker majo odfukane melodije na basu pa sploh svašta.
glede besedil mi je vseen.
na bazenu sm widu en kul progresive bend.mislim da so bli pred ambasadorji takrat.
puzabu ime mrbit se spomnemSmile


Torej poslušaš samo z ušesi ne pa z srcem...?
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2008 at 17:24
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Jovo, ne preveč Fisha kle omenjat, to bi lah sprožil ogenj v strehi :) Fish in njegov prvi bend so itak zaon....
Prvi bend? Uf, jst ga poznam sam iz Marillion (Script For A Jester's Tear ipd Clap)...
 
Sj marillion so njegov prvibend, sam fish je že dooooooolgo solo :)
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 16:18
Originally posted by Ozee Ozee wrote:

Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

lol

sam nism nkol štekal progresive.
mi je mal prezakompliciram.
sam pa rad poslusam

a to pomeni da ne vem kaj oz.kaj ni progresive?

razne atheiste rad poslusam zmeri ker majo odfukane melodije na basu pa sploh svašta.
glede besedil mi je vseen.
na bazenu sm widu en kul progresive bend.mislim da so bli pred ambasadorji takrat.
puzabu ime mrbit se spomnemSmile


Torej poslušaš samo z ušesi ne pa z srcem...?


/sarkazm/

progresive muzko poslusas z usesi
thrash pa groove pa z srcem
kle je razlika
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 21:15
Se ne strinjam :)
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 21:44
Sej progressive je ful podoben thrashu sam da so pr progressivu še klaviature not.
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 22:50
HAHAHHAH...šala dneva LOL Zakaj potem ni progressive=thrash metal?
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 22:58
Zato kr so pr progressivu se klaviature notSmileJst ne poznam benda k bi igrali thrash pa bi mel klaviature not.Če pa je kak me pa zelo zanima kok je slišat,resno.



Edited by Norther - 05.Jan.2008 at 23:04
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 23:15
Nocturnus igrajo death-thrash in imajo klaviature notri...bili so(še) pionirji, ki so vložili klaviature v death(thrash) metal. :) 
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2008 at 23:18
TomPhoolery
Internet Commando
Internet%20Commando


Joined: Apr 23, 2006
Posts: 340
Location: South Central

Post subject: Thrash Metal band needs drummer, bassist, synths Reply%20with%20quote

I'm starting a thrash metal band with a few friends (2 guitarists), and we need a drummer, bassist and live synths player.
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1002
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 02:15
Norther - Liar imajo klaviature.

Je mogoče kdo tu poslušal Hellwitch - Syzygial Miscreancy??
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 10:09
Originally posted by Norther Norther wrote:

Sej progressive je ful podoben thrashu sam da so pr progressivu še klaviature not.
 
lahka prosim se enkrat ponovis?
 
Confused
Back to Top
Mtal View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 144
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mtal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 10:10

Torej poslušaš samo z ušesi ne pa z srcem...?
[/QUOTE]
 
 
Srce ni čutilo zato je fizično nemogoče poslušati s srcem.
Back to Top
Perun View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Perun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 11:05
Kaj pa Pagan`s Mind jih posluša kdo? Meni osebno so cool.A pozna kdo še kšn bend ki igra v njihovem stilu?

Edited by Perun - 06.Jan.2008 at 11:06
Carpe diem baby.....
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 13:02
Originally posted by Mtal Mtal wrote:


Torej poslušaš samo z ušesi ne pa z srcem...?
 
 
Srce ni čutilo zato je fizično nemogoče poslušati s srcem.
[/QUOTE]

Zakaj pa ne Tonguejs lahko.
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 15:23
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

Originally posted by Norther Norther wrote:

Sej progressive je ful podoben thrashu sam da so pr progressivu še klaviature not.
 
lahka prosim se enkrat ponovis?
 
Confused

Evo še Nocturnus se majo za progressive death pa je fuuul thrash instrumentalno slišat sam da majo klaviature not.
OK verjetno je to sam men tok slišat.ErmmSmile


Edited by Norther - 06.Jan.2008 at 15:27
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 15:26
Nocturnus so thrash metal z klaviaturami in death metal obarvanim vokalom.
Back to Top
Mighty Hammer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3592
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mighty Hammer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 15:37
Od progressive metala mi je zelo všeč band Communic!

Njihov CD Waves Of Visual Decay mi je nasploh eden najboljših CD-jev!



Ampak Communic ne igrajo klasičnega progressive metala ... Saj meni se tako zdi! Prej bi rekel, da igrajo nek progressive/heavy/power metal! Wink

In kakšno je vaše mnenje o tem bandu?



Edited by Mighty Hammer - 06.Jan.2008 at 15:43
Into Glory Ride!
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 16:03
Men so en redkih novejših bendov k so mi kul. Čeprav so kot je nekdo že reku Nevermore ripoff.Smile
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 17:58

dj norther, mi poves prosim,  kaksna je razlika med thrashom pa progom, se enkrat! pa utemelji!

Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 18:04
Lahko ti pa jaz povem da je bistvena razlika,če ne bi obadva žanra spadala pod isto ime,kar pa temu ni tako.SmileV podrobnosti se ne bom spuščal ker vem da je na forumu par ljudi ki bodo do potankosti znali opisat pro. in thrash in razliko med njima. 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 18:12
Jaja sj, js vidim razliko in vse..... obeso sm se sam nad northerjevo razlago kr me je nasmejala kot ze dolgo ne :)
 
 
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 19:01
Aha, po Northerjevi teoriji bi se dalo rečt, da bi bil Dream Theater brez klaviatur čisti thrash metal, noro :D
Kar se pa tiče Communic, so mi pa zelo dober band ^^
Močno spominjajo na Nevermore, ampak ne bi rekel ripoff.
He-Man r0x \m/
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 20:41
Ja jst tut ne bi reku, da so Communic rip off :|

Sploh pa, ko so bli v Orticu, mi je blo nekako smesno, ker sm meu obcutek, da jih samo jst poznam (ko so izdali prvenec) :)
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 22:43
Hehe, lucky man. Jaz sem zvedel za njih en dan po koncertu.
Enkrat sem poslušal Conspiracy in Mind in sem že bil prodan :D
Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2008 at 23:56
za mene progresiva sploh ni žanr, kvečjemu neki kar žanre pretrese. je pa res da sm neumn in pijan.
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 00:16
Originally posted by Norther Norther wrote:

Sej progressive je ful podoben thrashu sam da so pr progressivu še klaviature not.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Izjava meseca.

Glih zadnjič smo se s kolegi pogovarjali o pametnjakovičih, ki imajo za progresivne bende tiste, ki imajo klaviature. Kao vzem bilo kero muzko brez klaviatur in dej noter klaviature in dobiš progressive LOL
LOL
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 00:18
Originally posted by Norther Norther wrote:

Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

Originally posted by Norther Norther wrote:

Sej progressive je ful podoben thrashu sam da so pr progressivu še klaviature not.
 
lahka prosim se enkrat ponovis?
 
Confused

Evo še Nocturnus se majo za progressive death pa je fuuul thrash instrumentalno slišat sam da majo klaviature not.
OK verjetno je to sam men tok slišat.ErmmSmile


Nocturnus so Prog Death/Trash... tko kot Death, Cynic, Pestilence in podobni. Vedno bili, vedno bojo.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 01:14


Ta naslovnica mi je zelo dobra!
Back to Top
Beno View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Beno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 10:07
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Meni res dobr progresivni bend je Circus Maximus. Tistim, ki vm je ušeč sam troo metal, tu NI za vas. Ta bend j melodičn in malce pop-ish za nekatere. Notr so pa sami profesionalci! Moraste poslušat, dosti bulš ku Dream Theater(usaj meni).
Meni so fajn progresivci: Andromeda(sam prvi album), Sun Caged(sam zadn album), Symphony X, Planet X, Spastic Ink (kitarist od watchtower), Opeth, Pain of Salvation, Cynic, Liquid tension experiment in še kšni sam se jih zdej ne spomnm.
Kokr je reku puzavnar: progresiva je zakon!
 
 
Od Dream Theater so boljši vsi bendi...
 
Ja, le da si ti naštel 2 progressive benda...
Preberi si Atheist debato, ta je nadaljevanje tam začete teme...
 
 
Vsi bendi so progressive sam de niso tr00 metal...Wartune so npr. tr00...za nekatere. Ne obstaja sam progressive metal obstaja tud pregresivna musika, progresivni niso sam Cynic in Spastic Ink, ampak vsi, ki sm jih napisu.
Dream Theater so fajn, odlični, sam ti jih ne smeš poslušat, ker morš biti tr00...ni mus-lohde tudi pač stvar okusa.
Res pa je de ta tema ima ime Progressive & technical metal in mogoče tevi bendi ne spadajo notr. Sam mnogo ljudi(ne sam nepoznavalci) tudi te bende uvršča u progressive metal(npr. Symphony X in Opeth so prov značilni).
Sploh pej vsaka debata je ista na Paranoidi-tu je tr00, tu ni tr00,...bistvu te debate je blo napisat bende, ki spadajo v progressive in tehnical metal in ne se kregat kdu je tr00-tu mora presodit usak sam!

Mnogo ljudi, ki so plačani od založb uvrščajo med prog bende tudi Dream Theater in Synphony X. Seveda jim tudi sledijo tisti, ki ne znajo premisliti o stvari ter posledično povzemajo svoje mnenje.
Ne vidim kje je tvoj argument, da so eni bendi prog. To kaj je kdo reku in kdo je tr00 (geeky izraz btw) so res zelo neumni argumenti - agrumenti.
Pičkolovska besedila glih niso korak naprej v glasbi, enako velja za country - govejo muzko mešat z metalom. To ni progressive ampak obupna zmes dveh stvari, ki ne grejo skupaj. Seveda ne le glasbeno ampak tudi ideološko. V tem primeru bi bli tud Atomic harmonic prog metal, če bi en v ozadju žgal na kitaro, drugi pa po pedalih tolku.
 
Če definiramo progressive musko kokr musko, ki je napredna, potem so dream theater sigurno progressive-lomleni ritmi:tri petčetrtinski takti, pol en devet osminski, pol dva tri četrtinska, en dvočetrtinski,...de ne govorimo naprej o 10/8 in 11/8 taktih; odfukani akrodi; dvaintridesetinke s piko u tempoti 160 na kitari... (tu je komad erotomania, u drugih je še kej belj zmešanga) ...če tu ni napredno pa ne vem kej je npr. pri Atheist naprednega. Kej mogoče tist usiljen "treblast" bas, ki sploh(po mojem okusu) ne paše in se basist sam kaže kolk je dobr in tehničn. Produkcija pri Atheist tud ni napredna, sam tu je pri večini metalcu velik plus!
Progressivna muska gvišnu ni samo mešanje dveh ali več različnih zvrsti-pol bi bil ves folk metal progresiven. Country in metal mešat pa sploh ni mus obupna zmes ampak, lohk rata dobru in je lohk tudi progresivno, če je napredno...napredno pa je pomoje bolj tehnično in ritmično drugačno. Hayseed Dixie je bend, ki igra rock in metal pesmi v bluegrass izvedbi, ni pa tu mešanje metala in bluegrassa ali de ne boš reku de pravm de j to progressiva, hehe.
Progressive ni sam metal a je tudi rock in house muska... http://www.progressivehouse.com/.
 
 
...sam da ohranjate metal čist...
 


Če ne bi čebula imela če bi bila bula.
Potem je vsa vzhodnjaška muzka progressive in ima odfukane akorde. Ok nima sicer tistih annoying "dej gremo kr en akord nardit, ki ne zveni, da bomo progressive".
Če bi se malo razume v glasbo bi vedel, da pr Elements plati od Atheist, snare in slap na basu nadomeščata moč, ki jo ponavadi ima distorzirana kitara. Ampak sej pač to ni tko alhk za poštekat, če ne razmišljaš o muzki.
Progressive metal ne pomeni zmes dveh vrsti ampak samo rast metalskega ženra (ne v drugo zvrst). To pač stvari, ki jih ne moreš slišati, če poslušaš glasbo dvodimenzijonalno - samo kot glasbo.
Zraven vsega tvoji Dream Theater ne znajo igrati niti 3/4 niti 5/8 niti bilo ker drug ritem, ker jih narobe poudarjajo - seveda na svoj "zahodnjaški način". To je precej dobra analogija, da se dokaže da je tudi tvoje dojemanje enako. Če je glasba narejena, da zveni kot progressive še ni progressive.
 
Tu je že od prej...nism mel cajta za odgovort...
 
Najprej razloži tvoje pojmovanje "vzhodnjaškega in zadodnjaškega naćina" muske!
O Elements od Atheist-u...bedarija, haha...ti pač tako slišiš, sam ni tako. Basist hoče bit pri Elements glaven oz. se pokazat, zato uporablja zelo treblast bas, z visokimi linijami in veliko slap tehnike. Možno de nadomešča moč, ki jo ima distorzirana kitara, sam posledica je nepogrešljivo pomankanje nizkih tonov. Sej bas bobn je dobr posnet, ztu mal prispeva de so nizki toni/udarci bolj prisotni, sam celota ostaja prazna oz. ni polna!
 
De progresiva ni zmes dveh zvrsti si že povedu in če bi prebral, kar sm js napisu, bi vidu de se strinjam.
 
"tvoji Dream Theater ne znajo igrati niti 3/4 niti 5/8 niti bilo ker drug ritem, ker jih narobe poudarjajo - seveda na svoj "zahodnjaški način". "
...Dokaži to neumnost z nekaj primeri! Prvič-mogoče taktu pač ne znaš prov štet(oz. si jih vidu nepravilno zapisane na internetu), drugič-mislm de imajo usi iz Dream Theater pomoje prb. 10 let več šule kokr ti iz glasbe-usaka akademija, če jo človk opravi (hodili so na akademijo usi in še kam) nardi še iz tasga ne-talenta skor profija. Baje de so na tistih akademijah za glasbo  preverjanja,  de morš oddigrat kar težke note prima vista, s tem da jih sproti transponiraš u drug lestvico-mislm de niso prov taki amaterji, tretjič-pomoje se lažeš, kr hočš izpadit pameten.
Back to Top
Beno View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Beno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 10:10
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Ozee Ozee wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Evo Čeko, en luškan besedil od Dream Theater. Kako progresivno, a ne Big%20smileLOL

Goodnight Kiss (Six Degrees Of Inner Turbulence Part V)

Goodnight kiss in your nightgown
Lavender in your bed
So innocent as you lie down
Sweet dreams that run through your head

Are you lonely without Mommy's love?
I want you to know I'd die for that moment
You're just a poor girl
Afraid of this cruel world
Taken away from it all

It's been 5 years to the day and
My tainted blood's still the same
I can't help acting this way and
Those bastard doctors are gonna pay

I'm so lonely without baby's love
I want you to know I'd die for one more moment
I'm just a poor girl
Afraid of this cruel world
Taken away from it all


 
Hahaha...od kdaj pej so lohk besedila progresivna???
Zkej pa js ne bi smel poslušat npr. Forbidden , kr se ne strinjm z njihovimi besedili, sam mi je muzika odlična?!?
Js Dreamov in veliko večino progresive ne poslušam zrd besedil oz. rad poslušam musko, ki je zanimiva.
Sam de ne bi gdu mislu de sem oboževalec dreamov in de jih dost poslušam-že dost časa jih ne poslušam, sam useenu so dobr progresiven bend.


Besedila so lahko progressivna (z drugim imenom).
Besedila naredijo glasbo takšno kot je...ta pika na I,če jo pogledamo je lahko celo več kot celotna instrumentala.Besedila služijo osnovnemu namenu in sicer, da predstavljajo zgodbo,opis,dogodek,razmišljanje,počutje,... ki se skupaj z instrumentalo zlijejo v eno.Ta eno je potem spet razčlenjeno na več delov tako instrumentalno, kot besedilno...te dele si potem lahko na osnovi besedila spet vsak drugače predstavlja, ampak vsi najdemo nekaj skupnega v njih.Zato je pri "progresivnih" besedilih bolj zahtevno priti do tega bistva, ki ga je hotel avtor izraziti...zato tudi vsak ni sposoben razumeti določen-ega/nih besedil-a,ker ta niso na njegovem istem nivoju razumevanja.
 
Se skorej popolnoma strinjam. Sam če bi na podlagi besedil določali bende, bi blu na miljarde progresivnih bendu...progresivnega benda nikakor ne more določat besedilu, ampak le muska...stvar svojega osebnega razumevanja je besedilu, kr tudi v npr. pocukranem(" neprogresivnem") besedilu se kdo popolnoma najde, če je doživel zelo zelo podobno situacijo v življenju in zarad besedila bend ne more bit progresiven ali neprogresiven-tu določa glasba.
 
Drgač pej srjčnega in zdravga vsem!!!


Men se bolj zdi, da hočeš ti brez pravih argumentov določiti kaj je progressive.

Prvo se greš objektivnega enostranskega pogleda na glasbo, ker tebi tako paše in seveda v naslednjem stvaku začneš s subjektivizmom, ker ti tako paše in braniš pravico vsakega, da se interpretira po svoje. Živel relativizem torej? Čemu potem sploh debata?
 
Tukej ni nobenga relativizma. Ti delaš podobnu kukr današnji novinarji-iz besedila uzameš tistu, kar ti paše in pol tu kritiziraš, oz. se pokažeš kolk si pameten.Za drugič priporočam de use prebereš in če ne razumš, preberi še enkrat.
 
Rekel sem, da progresivne glasbe ne določamo po besedilih! Tu je pač dejstvu, ni le moj dvodimezionalni(tvoj popolnoma neprimeren izraz od prej) pogled na glasbo! Progresivno musko določamo po glasbi, besedilu pri progresivi pa je lohk taku, kokr usak čuti de paša k glasbi. Ti pravš de k progresivni glasbi spadajo sam progresivna besedila-to ni res, zato kr sporočilnost in čustva se lohk izražajo kakor kdorkoli hoče/čuti pri določeni glasbi.
Veliko progresive je samo instrumentalne, brez besedil-po tvoje tu pomeni, de če ni besedil glasba ni progresivna, saj nima progresivnega sporočila in je brezvezna, sej je ne moreš razumet, jo ne poslušaš "s srcem"?
Back to Top
Beno View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Beno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 10:15
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Ti res ne poznaš razvoja glasbe?...Kako sploh lahko rečeš da so Dreamiči glasbeno dober bend?...Takti sem ali tja...Nerešljiv primer si, ne da se mi pisat vsega kar sem pisal po starih forumih in nekajkrat tudi tu...
 
 
Zkej pej bi bli Atheist glasbeno dobr bend? Kej dreamiči niso zarad besedil ali neušečnega vokala?

Zatu ker delajo kao popularno musko oz. zatu kr so pri "pop" založbi? Če se ne da tjebi, nej usaj Prophet povej...argumenti!?!

Itak to lohk reče usak po svoje-kdo je glasbeno dobr, sam kar se tehnike in stila glasbe tiče so dreamiči napredni...
Zkej pej npr. Circus Maximus, Andromeda al pa Pain Of Salvation niso prog bendi?


  1. Kak je to argument? Po kratkem premisleku lahko z lahkoto rečemo, da je smešen. Če se pa lotimo vokala od DT in se spustimo na površinski nivo (na katerem seveda, ne msilimo ostati, ker nas zanima celota oziroma globina) potem lahko opazimo, da James Labrie vedno poje na en isti način ne glede na temo ali pa glasbo, ki ga spremlja. Očitno ne piše besedil oziroma jih ne razume, bend pa ne razume, da moreš tudi vokal priredit glasbi, tako da se z njim zlije. Res zelo progressivno razmišljanje 6ih nadrkancev in velikega jabolka.
  2. Če bi bili komercialno uspešni je to dobro za njih. Kako pa dosegajo to je precej bolano. Zato tudi ne moremo sploh o nih govoriti kot o metal bendu. Metal bendi pišajo o slabih stvareh, kritizirajo svet ne pa delajo folku utvare, da je vse ok kot naprimer, da sta tista dva aviona priletela v njihove stolpnice, ker so arabci fouš njihovi demokraciji.
  3. Vsak lahko reče, kdo je glasbeno dober, ampak če za to nima argumentov bo izpadel kot bebec. Drea Theater igrajo glasbeni stil pdooben Queensrhyche in Fates Warning s tem, da oni res niso nič posebnega. Malo ga več žagajo, sam na koncu koncev ga tud nightwish.
 
1. Spejt me nisi razumu..mogoče sm tokrat nerazumljivo napisu...Ko sm napisu "...argumenti!?! " sm hotu de bi Atheist al pa ti al pa kdurkoli argumentiru zakaj Drimiči niso glasbeno dobr bend. Še prej sm pa podal najbolj možne odgovore....Drgači pej se mogoče strinjam de se na besedilo ne odziva s čustvi oz. jih s glasom ne dobro interpretira, sam ni res da poje zmeraj na isti način, zna spreminjat barvo glasa-lohk ti dam primere če češ!
2. Kokr sm že povedu: progresiva ni enako metal! Sploh pa se ne strinjam, de metal govori samo o slabih stvareh, kritizira svet. Npr. veliko besedil v metalu je pripovednih, epičnih, ne vsi govorijo o slabih stvareh in so na vse jezni.
3.Fates Warning ne poznam dobru, sm jih že ene parkrat slišu, sam od vseh naštetih bendov tuki so mi najbolj posebni Dream Theater-veliko novih stvari v glasbi sem prvič tu slišal, dost sm se tud nauču, večinoma pa ne dost navadu.
Dream Theater so progressive sam niso metal-de ne boš tega pozabu!
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 14:14
Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Meni res dobr progresivni bend je Circus Maximus. Tistim, ki vm je ušeč sam troo metal, tu NI za vas. Ta bend j melodičn in malce pop-ish za nekatere. Notr so pa sami profesionalci! Moraste poslušat, dosti bulš ku Dream Theater(usaj meni).
Meni so fajn progresivci: Andromeda(sam prvi album), Sun Caged(sam zadn album), Symphony X, Planet X, Spastic Ink (kitarist od watchtower), Opeth, Pain of Salvation, Cynic, Liquid tension experiment in še kšni sam se jih zdej ne spomnm.
Kokr je reku puzavnar: progresiva je zakon!
 
 
Od Dream Theater so boljši vsi bendi...
 
Ja, le da si ti naštel 2 progressive benda...
Preberi si Atheist debato, ta je nadaljevanje tam začete teme...
 
 
Vsi bendi so progressive sam de niso tr00 metal...Wartune so npr. tr00...za nekatere. Ne obstaja sam progressive metal obstaja tud pregresivna musika, progresivni niso sam Cynic in Spastic Ink, ampak vsi, ki sm jih napisu.
Dream Theater so fajn, odlični, sam ti jih ne smeš poslušat, ker morš biti tr00...ni mus-lohde tudi pač stvar okusa.
Res pa je de ta tema ima ime Progressive & technical metal in mogoče tevi bendi ne spadajo notr. Sam mnogo ljudi(ne sam nepoznavalci) tudi te bende uvršča u progressive metal(npr. Symphony X in Opeth so prov značilni).
Sploh pej vsaka debata je ista na Paranoidi-tu je tr00, tu ni tr00,...bistvu te debate je blo napisat bende, ki spadajo v progressive in tehnical metal in ne se kregat kdu je tr00-tu mora presodit usak sam!

Mnogo ljudi, ki so plačani od založb uvrščajo med prog bende tudi Dream Theater in Synphony X. Seveda jim tudi sledijo tisti, ki ne znajo premisliti o stvari ter posledično povzemajo svoje mnenje.
Ne vidim kje je tvoj argument, da so eni bendi prog. To kaj je kdo reku in kdo je tr00 (geeky izraz btw) so res zelo neumni argumenti - agrumenti.
Pičkolovska besedila glih niso korak naprej v glasbi, enako velja za country - govejo muzko mešat z metalom. To ni progressive ampak obupna zmes dveh stvari, ki ne grejo skupaj. Seveda ne le glasbeno ampak tudi ideološko. V tem primeru bi bli tud Atomic harmonic prog metal, če bi en v ozadju žgal na kitaro, drugi pa po pedalih tolku.
 
Če definiramo progressive musko kokr musko, ki je napredna, potem so dream theater sigurno progressive-lomleni ritmi:tri petčetrtinski takti, pol en devet osminski, pol dva tri četrtinska, en dvočetrtinski,...de ne govorimo naprej o 10/8 in 11/8 taktih; odfukani akrodi; dvaintridesetinke s piko u tempoti 160 na kitari... (tu je komad erotomania, u drugih je še kej belj zmešanga) ...če tu ni napredno pa ne vem kej je npr. pri Atheist naprednega. Kej mogoče tist usiljen "treblast" bas, ki sploh(po mojem okusu) ne paše in se basist sam kaže kolk je dobr in tehničn. Produkcija pri Atheist tud ni napredna, sam tu je pri večini metalcu velik plus!
Progressivna muska gvišnu ni samo mešanje dveh ali več različnih zvrsti-pol bi bil ves folk metal progresiven. Country in metal mešat pa sploh ni mus obupna zmes ampak, lohk rata dobru in je lohk tudi progresivno, če je napredno...napredno pa je pomoje bolj tehnično in ritmično drugačno. Hayseed Dixie je bend, ki igra rock in metal pesmi v bluegrass izvedbi, ni pa tu mešanje metala in bluegrassa ali de ne boš reku de pravm de j to progressiva, hehe.
Progressive ni sam metal a je tudi rock in house muska... http://www.progressivehouse.com/.
 
 
...sam da ohranjate metal čist...
 


Če ne bi čebula imela če bi bila bula.
Potem je vsa vzhodnjaška muzka progressive in ima odfukane akorde. Ok nima sicer tistih annoying "dej gremo kr en akord nardit, ki ne zveni, da bomo progressive".
Če bi se malo razume v glasbo bi vedel, da pr Elements plati od Atheist, snare in slap na basu nadomeščata moč, ki jo ponavadi ima distorzirana kitara. Ampak sej pač to ni tko alhk za poštekat, če ne razmišljaš o muzki.
Progressive metal ne pomeni zmes dveh vrsti ampak samo rast metalskega ženra (ne v drugo zvrst). To pač stvari, ki jih ne moreš slišati, če poslušaš glasbo dvodimenzijonalno - samo kot glasbo.
Zraven vsega tvoji Dream Theater ne znajo igrati niti 3/4 niti 5/8 niti bilo ker drug ritem, ker jih narobe poudarjajo - seveda na svoj "zahodnjaški način". To je precej dobra analogija, da se dokaže da je tudi tvoje dojemanje enako. Če je glasba narejena, da zveni kot progressive še ni progressive.
 
Tu je že od prej...nism mel cajta za odgovort...
 
Najprej razloži tvoje pojmovanje "vzhodnjaškega in zadodnjaškega naćina" muske!
O Elements od Atheist-u...bedarija, haha...ti pač tako slišiš, sam ni tako. Basist hoče bit pri Elements glaven oz. se pokazat, zato uporablja zelo treblast bas, z visokimi linijami in veliko slap tehnike. Možno de nadomešča moč, ki jo ima distorzirana kitara, sam posledica je nepogrešljivo pomankanje nizkih tonov. Sej bas bobn je dobr posnet, ztu mal prispeva de so nizki toni/udarci bolj prisotni, sam celota ostaja prazna oz. ni polna!
 
De progresiva ni zmes dveh zvrsti si že povedu in če bi prebral, kar sm js napisu, bi vidu de se strinjam.
 
"tvoji Dream Theater ne znajo igrati niti 3/4 niti 5/8 niti bilo ker drug ritem, ker jih narobe poudarjajo - seveda na svoj "zahodnjaški način". "
...Dokaži to neumnost z nekaj primeri! Prvič-mogoče taktu pač ne znaš prov štet(oz. si jih vidu nepravilno zapisane na internetu), drugič-mislm de imajo usi iz Dream Theater pomoje prb. 10 let več šule kokr ti iz glasbe-usaka akademija, če jo človk opravi (hodili so na akademijo usi in še kam) nardi še iz tasga ne-talenta skor profija. Baje de so na tistih akademijah za glasbo  preverjanja,  de morš oddigrat kar težke note prima vista, s tem da jih sproti transponiraš u drug lestvico-mislm de niso prov taki amaterji, tretjič-pomoje se lažeš, kr hočš izpadit pameten.
 
Delaš isto napako kot dream theater - takt ni le omejen časovno, ker bi se v tem primeru pisal z decimalkami ampak so tudi važni poudarki. Recimo en 7/8 ni sestavljen enako kot 8/8, ki mu fali ena osminka. Očitno jih to v 10 letih akademije ne naučijo - saj taka stvar ne more biti naučena, ampak občutena in kot dokaz zato lahko dam vsak DT komad, ker so vsi brez občutka in človeške note - besedila naj bi to nadomestila s svojo osladnostjo ampak to je negativna stran človeškosti o kateri sem prej govoril.
 
Obtoževanje laganja ima veze kako s to temo, ki se trenutno ubadamo?  Enako velja za to kdo hoče izpadIt pametn - verjetno si sam s takšnimi obtoževanji dosegel obratno.
Predlagam ti, da ubodoče uporabljaš argumente.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 14:23
Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Ozee Ozee wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Evo Čeko, en luškan besedil od Dream Theater. Kako progresivno, a ne Big%20smileLOL

Goodnight Kiss (Six Degrees Of Inner Turbulence Part V)

Goodnight kiss in your nightgown
Lavender in your bed
So innocent as you lie down
Sweet dreams that run through your head

Are you lonely without Mommy's love?
I want you to know I'd die for that moment
You're just a poor girl
Afraid of this cruel world
Taken away from it all

It's been 5 years to the day and
My tainted blood's still the same
I can't help acting this way and
Those bastard doctors are gonna pay

I'm so lonely without baby's love
I want you to know I'd die for one more moment
I'm just a poor girl
Afraid of this cruel world
Taken away from it all


 
Hahaha...od kdaj pej so lohk besedila progresivna???
Zkej pa js ne bi smel poslušat npr. Forbidden , kr se ne strinjm z njihovimi besedili, sam mi je muzika odlična?!?
Js Dreamov in veliko večino progresive ne poslušam zrd besedil oz. rad poslušam musko, ki je zanimiva.
Sam de ne bi gdu mislu de sem oboževalec dreamov in de jih dost poslušam-že dost časa jih ne poslušam, sam useenu so dobr progresiven bend.


Besedila so lahko progressivna (z drugim imenom).
Besedila naredijo glasbo takšno kot je...ta pika na I,če jo pogledamo je lahko celo več kot celotna instrumentala.Besedila služijo osnovnemu namenu in sicer, da predstavljajo zgodbo,opis,dogodek,razmišljanje,počutje,... ki se skupaj z instrumentalo zlijejo v eno.Ta eno je potem spet razčlenjeno na več delov tako instrumentalno, kot besedilno...te dele si potem lahko na osnovi besedila spet vsak drugače predstavlja, ampak vsi najdemo nekaj skupnega v njih.Zato je pri "progresivnih" besedilih bolj zahtevno priti do tega bistva, ki ga je hotel avtor izraziti...zato tudi vsak ni sposoben razumeti določen-ega/nih besedil-a,ker ta niso na njegovem istem nivoju razumevanja.
 
Se skorej popolnoma strinjam. Sam če bi na podlagi besedil določali bende, bi blu na miljarde progresivnih bendu...progresivnega benda nikakor ne more določat besedilu, ampak le muska...stvar svojega osebnega razumevanja je besedilu, kr tudi v npr. pocukranem(" neprogresivnem") besedilu se kdo popolnoma najde, če je doživel zelo zelo podobno situacijo v življenju in zarad besedila bend ne more bit progresiven ali neprogresiven-tu določa glasba.
 
Drgač pej srjčnega in zdravga vsem!!!


Men se bolj zdi, da hočeš ti brez pravih argumentov določiti kaj je progressive.

Prvo se greš objektivnega enostranskega pogleda na glasbo, ker tebi tako paše in seveda v naslednjem stvaku začneš s subjektivizmom, ker ti tako paše in braniš pravico vsakega, da se interpretira po svoje. Živel relativizem torej? Čemu potem sploh debata?
 
Tukej ni nobenga relativizma. Ti delaš podobnu kukr današnji novinarji-iz besedila uzameš tistu, kar ti paše in pol tu kritiziraš, oz. se pokažeš kolk si pameten.Za drugič priporočam de use prebereš in če ne razumš, preberi še enkrat.
 
Rekel sem, da progresivne glasbe ne določamo po besedilih! Tu je pač dejstvu, ni le moj dvodimezionalni(tvoj popolnoma neprimeren izraz od prej) pogled na glasbo! Progresivno musko določamo po glasbi, besedilu pri progresivi pa je lohk taku, kokr usak čuti de paša k glasbi. Ti pravš de k progresivni glasbi spadajo sam progresivna besedila-to ni res, zato kr sporočilnost in čustva se lohk izražajo kakor kdorkoli hoče/čuti pri določeni glasbi.
Veliko progresive je samo instrumentalne, brez besedil-po tvoje tu pomeni, de če ni besedil glasba ni progresivna, saj nima progresivnega sporočila in je brezvezna, sej je ne moreš razumet, jo ne poslušaš "s srcem"?
 
Razumem stvari, zato pa lahko tudi podam kritiko. Kaj je pametno in kaj ne pa presoja sama modrost človeka. PUdUbnU Use ti razumŠ? A vidim, da ti je precejšen del Slovenščine še zdaj enigma.
Ne samo, da trdiš, da ti določaš kaj je prav, ti trdiš , da tudi določaš kaj in kdaj je kaj dejstvo. Ne samo, da nisi ovrgl nobene moje predpostavke ampak celo nadaljuješ v tej smeri, kot si prej. Kot da ne bi razumel nič kar sem ti hotel povedati. Argumentiranja si se lotil s stavčno sintagmo: ni res + relativizem. Če bi ljudje tako dokazovali stvari, bi lahko dokazali bilo kaj, ker bi bilo le odvisno od ega enega posamenzika, kjer je seveda vse mogoče.
Če govoriš o progresivi v "uporniški" zvrsti je teško goovrit o nekem prog bendu, ki je le instrumentalen saj so za take zvrsti tipična besedila in so tudi neločljiv del glasbe. Seveda obstajajo tudi instrumentalni komadi, ki pa tudi nekaj govorijo pa čeprav nimajo besedila in seveda niso odvisni od tega kak jih en posameznik doživlja ampak kaj je njihovo bistvo. Če ne je potem to relativizem in je itak vseeno. V bistvu je potem se na svetu vseeno, če enkrat sprejmemo relativizem.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 14:27
Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Ti res ne poznaš razvoja glasbe?...Kako sploh lahko rečeš da so Dreamiči glasbeno dober bend?...Takti sem ali tja...Nerešljiv primer si, ne da se mi pisat vsega kar sem pisal po starih forumih in nekajkrat tudi tu...
 
 
Zkej pej bi bli Atheist glasbeno dobr bend? Kej dreamiči niso zarad besedil ali neušečnega vokala?

Zatu ker delajo kao popularno musko oz. zatu kr so pri "pop" založbi? Če se ne da tjebi, nej usaj Prophet povej...argumenti!?!

Itak to lohk reče usak po svoje-kdo je glasbeno dobr, sam kar se tehnike in stila glasbe tiče so dreamiči napredni...
Zkej pej npr. Circus Maximus, Andromeda al pa Pain Of Salvation niso prog bendi?


  1. Kak je to argument? Po kratkem premisleku lahko z lahkoto rečemo, da je smešen. Če se pa lotimo vokala od DT in se spustimo na površinski nivo (na katerem seveda, ne msilimo ostati, ker nas zanima celota oziroma globina) potem lahko opazimo, da James Labrie vedno poje na en isti način ne glede na temo ali pa glasbo, ki ga spremlja. Očitno ne piše besedil oziroma jih ne razume, bend pa ne razume, da moreš tudi vokal priredit glasbi, tako da se z njim zlije. Res zelo progressivno razmišljanje 6ih nadrkancev in velikega jabolka.
  2. Če bi bili komercialno uspešni je to dobro za njih. Kako pa dosegajo to je precej bolano. Zato tudi ne moremo sploh o nih govoriti kot o metal bendu. Metal bendi pišajo o slabih stvareh, kritizirajo svet ne pa delajo folku utvare, da je vse ok kot naprimer, da sta tista dva aviona priletela v njihove stolpnice, ker so arabci fouš njihovi demokraciji.
  3. Vsak lahko reče, kdo je glasbeno dober, ampak če za to nima argumentov bo izpadel kot bebec. Drea Theater igrajo glasbeni stil pdooben Queensrhyche in Fates Warning s tem, da oni res niso nič posebnega. Malo ga več žagajo, sam na koncu koncev ga tud nightwish.
 
1. Spejt me nisi razumu..mogoče sm tokrat nerazumljivo napisu...Ko sm napisu "...argumenti!?! " sm hotu de bi Atheist al pa ti al pa kdurkoli argumentiru zakaj Drimiči niso glasbeno dobr bend. Še prej sm pa podal najbolj možne odgovore....Drgači pej se mogoče strinjam de se na besedilo ne odziva s čustvi oz. jih s glasom ne dobro interpretira, sam ni res da poje zmeraj na isti način, zna spreminjat barvo glasa-lohk ti dam primere če češ!
2. Kokr sm že povedu: progresiva ni enako metal! Sploh pa se ne strinjam, de metal govori samo o slabih stvareh, kritizira svet. Npr. veliko besedil v metalu je pripovednih, epičnih, ne vsi govorijo o slabih stvareh in so na vse jezni.
3.Fates Warning ne poznam dobru, sm jih že ene parkrat slišu, sam od vseh naštetih bendov tuki so mi najbolj posebni Dream Theater-veliko novih stvari v glasbi sem prvič tu slišal, dost sm se tud nauču, večinoma pa ne dost navadu.
Dream Theater so progressive sam niso metal-de ne boš tega pozabu!
1. Se opravičujem, ker ti nisi edini, ki lahko podaja možne odgovore na vprašanje meni in Atheistu ter vsem ostalim, ki to debato berejo.
2. Noben ni trdil, da je progressiva enako metal. To da se ti ne strinjaš z realnostjo ni moj problem, ampak kvečjemu tvoj. Enkrat ko boš odprl oči ti želim mehak pristanek v trd svet.
3. Posebni so tudi otroci, ki hodijo v posebno šolo, posebno je tudi njihova glasba.
4. Kaj je to metal-de? A to je nek nov geek izraz kot tr00? Če je temu tako te prosim, da mi ne poskušaš razlagati, saj imam pametnejšega dela.


Edited by Prophet - 07.Jan.2008 at 14:27
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 14:51
puste dream theater namir

ker nimajo pojma kako igrat normalno muzko pa raje brezveze komplicirajo

glede atheist-elements.
ta plata je bla posneta zarad tega ka so rabil tri plate glede po pogodbi
drgač mi je kr všečna.

sam beno to glede basa si zgrešu.prophi ma kr prou.tony choy igra pač na tak način.men je fretless najbolš zvok ever.
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 15:31
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Norther Norther wrote:

Sej progressive je ful podoben thrashu sam da so pr progressivu še klaviature not.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Izjava meseca.

Glih zadnjič smo se s kolegi pogovarjali o pametnjakovičih, ki imajo za progresivne bende tiste, ki imajo klaviature. Kao vzem bilo kero muzko brez klaviatur in dej noter klaviature in dobiš progressive LOL
LOL
To si pa zdej tok naložil da bi rabu še ene par folka da mi pomagajo odnest. Pa nism reku da je isto,sam sm hotu rečt da bi eni prog bendi pač bli bl thrash slišat če nebi mel klaviatur not.Eni digeni pa iiiiitak takoj primerjajo Slayer pa Dream Theatre k so k dan pa noč (brez ali z klaviaturami), mislm ku da sm reku da je to isto....svašta
Pač če bi dal recimo pr Kreator klaviature not pa eno kitaro stran bi bli bl k prog slišat.
Sam to je sam moje mnenje da ne bo kdo pametn pol.
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 15:34
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

dj norther, mi poves prosim,  kaksna je razlika med thrashom pa progom, se enkrat! pa utemelji!

Kr očitno jst nism tok pametn mi pol prosm ti povej kaka je razlika k me resno zanima.Lohk pa tut ProphetSmile


Edited by Norther - 07.Jan.2008 at 16:31
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2008 at 18:00
Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Beno(Wajdušna) Beno(Wajdušna) wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Ti res ne poznaš razvoja glasbe?...Kako sploh lahko rečeš da so Dreamiči glasbeno dober bend?...Takti sem ali tja...Nerešljiv primer si, ne da se mi pisat vsega kar sem pisal po starih forumih in nekajkrat tudi tu...
 
 
Zkej pej bi bli Atheist glasbeno dobr bend? Kej dreamiči niso zarad besedil ali neušečnega vokala?

Zatu ker delajo kao popularno musko oz. zatu kr so pri "pop" založbi? Če se ne da tjebi, nej usaj Prophet povej...argumenti!?!

Itak to lohk reče usak po svoje-kdo je glasbeno dobr, sam kar se tehnike in stila glasbe tiče so dreamiči napredni...
Zkej pej npr. Circus Maximus, Andromeda al pa Pain Of Salvation niso prog bendi?


  1. Kak je to argument? Po kratkem premisleku lahko z lahkoto rečemo, da je smešen. Če se pa lotimo vokala od DT in se spustimo na površinski nivo (na katerem seveda, ne msilimo ostati, ker nas zanima celota oziroma globina) potem lahko opazimo, da James Labrie vedno poje na en isti način ne glede na temo ali pa glasbo, ki ga spremlja. Očitno ne piše besedil oziroma jih ne razume, bend pa ne razume, da moreš tudi vokal priredit glasbi, tako da se z njim zlije. Res zelo progressivno razmišljanje 6ih nadrkancev in velikega jabolka.
  2. Če bi bili komercialno uspešni je to dobro za njih. Kako pa dosegajo to je precej bolano. Zato tudi ne moremo sploh o nih govoriti kot o metal bendu. Metal bendi pišajo o slabih stvareh, kritizirajo svet ne pa delajo folku utvare, da je vse ok kot naprimer, da sta tista dva aviona priletela v njihove stolpnice, ker so arabci fouš njihovi demokraciji.
  3. Vsak lahko reče, kdo je glasbeno dober, ampak če za to nima argumentov bo izpadel kot bebec. Drea Theater igrajo glasbeni stil pdooben Queensrhyche in Fates Warning s tem, da oni res niso nič posebnega. Malo ga več žagajo, sam na koncu koncev ga tud nightwish.
 
1. Spejt me nisi razumu..mogoče sm tokrat nerazumljivo napisu...Ko sm napisu "...argumenti!?! " sm hotu de bi Atheist al pa ti al pa kdurkoli argumentiru zakaj Drimiči niso glasbeno dobr bend. Še prej sm pa podal najbolj možne odgovore....Drgači pej se mogoče strinjam de se na besedilo ne odziva s čustvi oz. jih s glasom ne dobro interpretira, sam ni res da poje zmeraj na isti način, zna spreminjat barvo glasa-lohk ti dam primere če češ!
2. Kokr sm že povedu: progresiva ni enako metal! Sploh pa se ne strinjam, de metal govori samo o slabih stvareh, kritizira svet. Npr. veliko besedil v metalu je pripovednih, epičnih, ne vsi govorijo o slabih stvareh in so na vse jezni.
3.Fates Warning ne poznam dobru, sm jih že ene parkrat slišu, sam od vseh naštetih bendov tuki so mi najbolj posebni Dream Theater-veliko novih stvari v glasbi sem prvič tu slišal, dost sm se tud nauču, večinoma pa ne dost navadu.
Dream Theater so progressive sam niso metal-de ne boš tega pozabu!
 
Hja...Nimam časa prebirati cele debate za nazaj, od tvojih zadnjih nesmislov pa sem uspel razbrati, da še vedno čislaš DT...
Zakaj so Dream Theater glasbeno slab bend?
 
Njihova smrdljiva nadrkanost enostavno odvrača poslušalca, ki zna ceniti glasbo, narejeno z občutkom in zase...Myung drka po basu 20 let isto, nič inovativnega ni spisal (ker si seveda piše note) medtem, ko je, recimo Roger Patterson (R.I.P) (Atheist),  z 2 platama postavil temelje ekstremnim tehničnim basistom in njegove linije pri Piece of Time, Mother Man, UP, Unholy War ipd., bodo za vedno zapisane, kot ene izmed najbolj dodelanih, inovativnih bas linij vseh časov (bil je pač naravno nadarjen, ne nadrkan iz akademije) . Petrucci? lol, kdo ga ceni? 14 letniki, ki prvič vidijo kitaro...Svetlobna hitrost, wannabe sweepi, slab presence, Music Man je predober zanj, definitivno......Bobnar--milijon prehodov, 2 milijona činel, igra nič zajebanga, same Neil Peart fore, vzornik mu je Nicko McBrain, ki itak ovna vse svetovne bobnarjeSmile+ fotr mu je dal idejo za ime banda...mislim, ...še imena za bend niso mogli samostojno izbrat, kaj šele, da bi znali pisati kvalitetno "glasbo"...Uspeli so itak samo zato, ker je Dickinson leta 1989, ob izidu No Prayer For the Dying rekel, da mu je veliko boljša When Dream and Day Unite od DT, in jih s tem postavil na zemljevid...V njihovi glasbi ni nič progresivnega...s čim v svoji glasbi so progresirali? S tem, da so poslušali Rush, ki so iste fore delali že 15, 20 let pred njimi? Nimajo občutka, nimajo lastne hrbtenice, nimajo idej, nimajo talenta...kup nadrkancev iz akademije, ki so pač imeli srečo...
Cenijo se kitaristi kova Iommi, Rhoads, Skolnick, Murray, Dimebag Darrell, Schuldiner...ipd...oni so šli čez meje, naredili nekaj, kar ni nihče pred njimi...je kdo od njih diplomiral na akademiji za glasbo?
Kar se besedil tiče...Bendi, ki so opozarjali (in še) na nepravilnosti, na slabe stvari v družbi,(recimo..., kar se okoljevarstva tiče, izkoriščanja cerkve ali nasploh), so progresirali, ker so s tem posredno ob poslušanju učili ljudi, fane, ki so jih cenili in upoštevali...S tem so osebnostno rasli in dobivali neskorumpirano motivacijo, ideje za delanje naprej...Izboljšati svet z opozarjanjem je bilo njihvo vodilo...Metal Message (ki je že dolgo izgubljeno) gibanje...sporočali so indoktrinirancem, zaslepljenim s strani mass media sranja, kaj je narobe, kaj se da popraviti, kaj se mora popraviti...Zato tudi nobeden od teh bendov ni postal res velik (razen mogoče Slayer od RIB naprej), ker so vedeli, da bodo uspeli le z jokanjem in lomljenjem src, a zato jih je bolel kurac, šli so svojo pot, osveščali ljudi naprej in eni jih znamo ceniti zato...Zato so besedila pomembna, z njimi rastemo, tako osebnostno, kot miselno...
Ne pa besedila Dream Theater...Iz njih se lahko naučimo jokati za ženskami, poslušamo Portoyevo jokanje iz otroštva in podobne stvari, ki nikogar ne zanimajo...
Moje mnenje,...presodite sami, kdo ima bolj prav...


Edited by Atheist - 07.Jan.2008 at 18:01
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 14>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,438 seconds.