Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Knjige 2: Judgement Day
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Knjige 2: Judgement Day

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 12>
Author
Message
plecocicho View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jun.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1521
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plecocicho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 15:39
to ni poglavje v knjigi ampak ključen dogodek. no, zdaj ko vsi okol njega govorimo pa ne bo več tako presenečenje, kot je bilo v knjigi ko tega nisi vedel. počakte še malo
Following our will and wind we may go where noone has been
plekokiko
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 15:53
pa sj če sam poveš, kaj si misleš o tem...... Big smile  no ok.... we'll talk later about it (i hope) Ouch

p.s. vidim, da res ni to naslov poglavja - sm mislu, da je, k je pač Martin vedno govori o tem poglavju, kako ga je zadnega napisal, k mu je bil tolk mučen za pisat.


Edited by Wind Carrier - 21.May.2013 at 15:55
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 17:42
Originally posted by plecocicho plecocicho wrote:

to ni poglavje v knjigi ampak ključen dogodek. no, zdaj ko vsi okol njega govorimo pa ne bo več tako presenečenje, kot je bilo v knjigi ko tega nisi vedel. počakte še malo

Ne sej, res nism hotel začet nekega cirkusa.:D To sm spustil čist tko, sm lihkar pač to prebral včer in me je jasno šokiral.:) Niti nism pričakoval kakega odgovora tu, mogoče kak 'ta martin a?':D Sm domneval, da se nikomur, ki knjige še bral ni, ne bo dal tega googlat kar na slepo.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 17:58
ni blo na slepo - iskal sm en info, pa našu zravn (nehoteLOL še "bonus" enega drugega


Edited by Wind Carrier - 21.May.2013 at 18:00
Back to Top
Grrrrr View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Status: Offline
Points: 709
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grrrrr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 19:01
fak...red wedding. Prav izmučen sem bil po tem poglavju. Skoraj sem ga prebral še enkrat ker kar nisem mogu verjet.
Your highness, when I said that you are like a stream of bat's piss, I only mean that you shine out like a shaft of gold when all around it is dark
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 19:33
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Jan Ov Plain Jan Ov Plain wrote:

Red Wedding.:S


A?,  kwa si hotu s tem povedat? da ti ni kul...?

 sprašujem, k mislm, da bo ravn v naslednem delu  nadaljevanke ravno TO!  :3 

upam samo, da ne bo popularnost serije zaradi tega padla.

Mene osebno je twist presenetu, sam bl, k študiram to zgodbo, boljš mi ratuje!
Kako nej pade popularnost, ce je delano po knjigi? Padla bi, ce bi to spremenil/izpustil.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 20:40
le kaj bi jst brez tebe Heart  ti si prou moj fan ratu - tko kar kol napišem si takoj zravn LOL


LOL

ne klobasaj neumnosti, k ne veš kaj sm mislu povedat, k ne morm, k bo pol spet kdo pizdil, da spoilam, nism mogu niti do konca vsega napisat....  pač ne bodo do konca knjige pršli.... lej kje se bo sezona končala... go figure... večinska populacija, k gleda tv show po mojem vseen ni brala knjig.,... a ti je koles zdej potegnu v možganu?


Edited by Wind Carrier - 21.May.2013 at 20:58
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 20:57
Skensli to slikco no, je definitivno kvarnik.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 20:59
dood why u always have to be so stiff?! Ouch 
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 22:40
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

le kaj bi jst brez tebe Heart  ti si prou moj fan ratu - tko kar kol napišem si takoj zravn LOL


LOL

ne klobasaj neumnosti, k ne veš kaj sm mislu povedat, k ne morm, k bo pol spet kdo pizdil, da spoilam, nism mogu niti do konca vsega napisat....  pač ne bodo do konca knjige pršli.... lej kje se bo sezona končala... go figure... večinska populacija, k gleda tv show po mojem vseen ni brala knjig.,... a ti je koles zdej potegnu v možganu?
Napisu si, da bi zarad red weddinga popularnost upadla, ce si pa kej druzga hotu povedat, ti pa nazalost ne morem brat misli

In kako bos ti spoilou, ce nisi knjig prebrou? LOL Namest, da beres o knjigah in o seriji, si raje vzami v rocice dejanske knjige, veliko bolj porabljen cas, na temu se lahko strinjas z mano Smile
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 22:42
fak ker retard si ti model ej Big smile LOL 
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 22:48
Res, kako ti lahko govoris o tem, kje se bo sezona koncala, ko pa knjige se povohou nisi?  

In tisti, ki niso bral knjig, jih itak boli kurac, valda more bit season (al pa mid-season) finale neka pizdarija od dogodka

In ce se vrnemo na "popularnost" serije: knjiga je itak postala popularna zarad serije (prica temu je bilo podpisovanje knjige v Konzorciju), tko da vecina gledalcev itak ne jebe knjige (recimo ti nisi vedel, kako je pravo ime knjizne serije), tko da res ne vidm, zakaj bi popularnost padla s tem, da sezono koncajo na polovici tretje knjige.


Edited by Jovo - 21.May.2013 at 22:52
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 22:57
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Res, kako ti lahko govoris o tem, kje se bo sezona koncala, ko pa knjige se povohou nisi?


ja pa fak, ej tebe so zih tepl v šoli, a so te?  LOL prou vidm te zdele...

model, dej mau pomisl.... nasledni del bo red wedding , rečeno je blo da se bo ta sezona končala nekje na pol do 3/4 knjige.... ne vem pač... iz moje perspektive bodo precej tvegal s to potezo, pa nism zih kako se bo večina gledalstva odzvala... no ipak je game of faking trones, mogoč bodo celo še bolj komi čakal nasledno sezono, ker bodo pač hotl videt... pač eno misel sm izrazu...

jst sm šou googlat za infotom, ker če slediš seriji, pač ne morš zajet vseh detajlov zgodbe... ujel sm pač mal preveč infa in pol sm reku fuck it pa sm mal počekiral main stuff, k se zgodi... toj moja stvar, ne vem kwa se ti s tem obremenjuješ LOL we're not married are we? Heart resno - kwa je teb - prpopal si se na vsak post k ga tle oddam?


Edited by Wind Carrier - 22.May.2013 at 09:39
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 23:01
No ja, eni se vsaj solamo ... Embarrassed

Mi je pa vsec, kako vsak moj komentar, recimo tole: 

Quote Kako nej pade popularnost, ce je delano po knjigi? Padla bi, ce bi to spremenil/izpustil.
 

Vzames kot neko provokacijo in se takoj ogrozeno spustis na zaljenje. In pol ti govoris o "pretepanju v soli", joj pikec Embarrassed
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 23:03
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

ej tebe so zih tepl v šoli, a so te?  LOL prou vidm te zdele... Big smile

model, dej mau pomisl.... nasledni del bo red wedding , rečeno je blo da se bo ta sezona končala nekje na pol do 3/4 knjige.... ne vem pač... iz moje perspektive bodo precej tvegal s to potezo, pa nism zih kako se bo večina gledalstva odvala... no ipak je game of faking trones, mogoč bodo celo še bolj komi čakal nasledno sezono, ker bodo pač hotl videt... pač eno misel sm izrazu...

jst sm šou googlat za infotom, ker če slediš seriji, pač ne morš zajet vseh detajlov zgodbe... ujel sm pač mal preveč infa in pol sm reku fuck it pa sm mal počekiral main stuff, k se zgodi... toj moja stvar, ne vem kwa se ti s tem obremenjuješ LOL we're not married are we? Heart
Ja vecini bo itak vseeno, ker ne poznajo/poznate knjig (pa ne tega jemat spet kot nek osebni napad, ampak kot dejstvo, kar tudi je) Smile Pa sej je tut logicno, serijo morjo tko prilagodit, da pac pride do teh suspenzov na koncu sezone.

Edit: no dej, dyz, zdej se pa mal umir, cist lepo sm komentirou, ti si pa takoj zaceu zalit Sej ne, da me moti, ker sm te itak navajen, sam res vcasih komentiram kej brez namena provokacije, ampak z namenom debate. Pa sej vidm, da zmores ... Pocasi, ampak ti gre Heart


Edited by Jovo - 21.May.2013 at 23:05
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 23:10
Originally posted by Jovo Jovo wrote:


Vzames kot neko provokacijo in se takoj ogrozeno spustis na zaljenje. In pol ti govoris o "pretepanju v soli", joj pikec



model ti si pravokacija na dveh nogah... to je tvoje lajf poslanstvo, sj ne delaš drugega, kot pa da okol hodš pa smetiš.

btw- tebi ne pomaga nobeno šolanje na tem svetu, ker si enostavno z glavo v svoji riti

pa resno ti pravm - glede na to, za kolk pametnega se maš, pa kolk neumn dokazuješ da si, s svojimi izjavami - priporočam ti, da mal razmislš pr sebi zakaj se limaš na vsak moj komentar zadnih 14 dni (v bistvu še kr mal več) ... tole tvoje menstruiranje postaja nevzdržno


Edited by Wind Carrier - 22.May.2013 at 12:58
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2013 at 23:15
Dej, umir se, samo komentirou sm, cist brez kakrsnekoli provokacije, ti pa tle ko ena picka jamras nekej  

Lepo, da sm pol jst tist, ko se obremenjuje s tabo in nima lajfa in nevem kaj se vse  
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2013 at 19:25
To! Še 250 strani imam Vihre mečev, na mizi me pa že čaka Vranja gostija. \o/
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2013 at 20:11
Don't get too excited, meni je bla Vranja gostija kr precej dolgocasna, vsaj prvih 150 strani se mi je res res res vleklo. 
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2013 at 13:31
Ameriski bogovi je prevedana in pri meni doma, juhu! Sicer sm jo ze dvakrat prebrou, v originalu in hrvaskem prevodu, ampak za tole izdajo sm biu pa kr excited, koncn mal premika pri prevajanju knjig tudi pri nas.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2013 at 09:52
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Don't get too excited, meni je bla Vranja gostija kr precej dolgocasna, vsaj prvih 150 strani se mi je res res res vleklo. 

Mja, men se sicer niti ne vleče, ampak je trajal verjetno skor kakih 300 strani preden sm res notr padu, sm nekje na polovici zdej. Glavni akterji niso ravno moji naljubši.

Ameriške bogove bom pa tud jz moral prebrat počasi.:S Upam, da vsaj pred začetkom TV serije. Nisem še nič bral Gaimana sploh.:/
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2013 at 10:55
Men osebno se nobena knjiga od ASOIAF ni vlekla ... me prehod iz tretje na četrto knjigo sploh ni zmedu. Mene že sam način pripovedovanja, ki ga je obral Martin v teh knjigah zelo impresionira, mogoče tudi zato, ker temu na splošno posvečam ogromno časa, ampak o tem kdaj drugič ... V glavnem zdaj ravno končujem peto in prav razmišljam, kako bom zdržal do izdaje šeste Confused ... 
Good Guys Wear Black
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2013 at 15:30
RE: Vranja Gostija

Ta ženska je ena zblojena, zmešana PIZDA!:S
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2013 at 14:28
Se mi je kr dopadla Vranja gostija, jutri začnem z naslednjo.:S
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2013 at 15:37
Jaz že ene par dni stojim na epilogu 5. knjige, malo zato, ker bo potem treba čakat na 6. knjigo :) ... mene je Vranja gostija tudi zelo pozitivno presentetla, sem bil na začetku kr mal skeptičen, ampak zadeva ni razočarala sploh Thumbs Up

A je mogoče kdo bral: Robin Hobb: The Farseer Trilogy ... torej Assassin's Apprentice, Royal assassin in Assassin's Quest (ni važno ali slo oz. angl. različico) ... me že čaka nekaj mesecev na polici zbirka, sam sem hotel najprej končat ASOIAF in še neke druge stvari Smile ... no če je kdo bral, me zanima mal, kako je, pa brez spoilerjev prosim Tongue
Good Guys Wear Black
Back to Top
Lupus View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Sep.2009
Status: Offline
Points: 248
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lupus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2013 at 15:51
Gamroth, sem bral tole, sicer v prevodu, da sem še Sivega panterja (fotra) zvabil, da je šel brat :D. Zadeva je na nivoju, nekaj na prehodu med mladinsko fantazijo in fantazijo za tiste manj mlade. Je pa tako, da sem  bil nad prvim delom navdušen in potem nad drugima dvema malenkost razočaran, ker se avtorica malo zgubi v klišejih, vendar vseeno, bere je vredno branja.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2013 at 16:12
Ja jaz mam itak slo različico ... je mal poklicna hiba to, da večina zadev berem v prevodu, ker me zanima stil prevajanja itd. ...cool ... me že bolj veseli branje, se oglasim, ko bom že kaj prebral, pa lahko potem kaj pokomentirava ;-)
Good Guys Wear Black
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2013 at 21:59
Meni je Hobbova osebno bila dolgocasna, sm prebrou The Assassin's Apprentice pa me je knjiga pustila cisto ravnodusnega, tko da se mi ni sploh lustalo brat naprej. Jo pa ljudje hvalijo na veliko, tko da jo definitivno preberi
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2013 at 10:32
Definitivno jo bom prebral ... rabim neki, da bo lažje čakat na 6. knjigo ASOIAF Dead
Good Guys Wear Black
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2013 at 12:51
Drugace od pisateljev, ki pisejo v podobnem stilu, so zanimivi in hvaljeni Scott Lynch, Joe Abercrombie, Patrick Rothfuss in zadnje case tut Brandon Sanderson kr precej.

Od starejsih ti bo mogoce dobr Michael Moorcock in Glen Cook.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2013 at 13:13
Kaj naj rečem, meni je 5. knjiga ASOIAF top ... 
Good Guys Wear Black
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2013 at 10:47
Sem končal včeraj ples z zmaji.:S Brutalen finiš, bedno da bom zdaj tud moral čakat na naslednjo, ampak se zaenkrat počutim kar mirnega.:D Nocoj bom odprl 'In Cold Blood' od Capoteja.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 493
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2013 at 11:48
Jup ... konec pete knjige ni kr tak, nasplošno ti njegovi twisti zmagajo, točno veš, da nekaj se mora zgodit, sam je problem, ko ne moraš vedet kje, komu in kako ;) ... ampak ja, veselo čakanje ... btw. a se kaj novega govori kdaj naj bi izšla 6. knjiga oz. kakšno je sploh stanje, ker je Martin že pri plesu z zmaji obljubljal neke datume, potem se je pa itak vse skupaj zavleklo ... 
Good Guys Wear Black
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2013 at 12:42
Pise. 

V enem intervjuju je reku, da ga serija kr mal priganja, tko da naj bi bil priden. Sta pa tudi ze dve poglavji 6. knjige na internetih.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2013 at 19:03
ok bom kr v naprej reku SPOILER ALERT Exclamation če nočete ujet kakega spoilerja, ne brat posta...

kar se 6. knjige tiče, kar je blo meni znano, naj bi mel model napisanih nekih 600 strani - od tega 200 zaklljučenih. 1500 cca je planiranih... datuma ni - šušlja se o 2014...  da bi ga serija prehitela se po mojem ni za bat - mene bl skrbi, da bi seriji padla gledanost in bi jo končali nekje na sredi :(

a kdo od vas bere ASOIAF v slovenščini? Jst sm se namreč (nekako sm ziheraš pr teh rečeh) odloču za slovenske verzije, kasneje pa mam namen še celo zbriko v angleščini nabavit, mal za določene parte prebirat :3

Razmišlal sm namreč, da bi preštekal na angleške verzije že prej. Trenutno sem nekje na sredini 2. knjige in stvar je noro dobra, sam me motijo prevodi ala Strahotrdba, Zimišče, Kraljevi pristanek, Jon SNEG Shocked, GNADA Angry (WTF?!).... mislm.... čakal sm samo še, da bo Stannis Baratheon morda Bertlnov Stane, Roose Bolton pa nemara Boltarjev Jože? Angry Angry škoda mi je, da imena prevajajo...tega ne bi smel delat imo.... in tisto gnado kar se mene tiče bi lahko nademostil kak modernejši izraz - npr. ne vem milost? :S .... dones sm si dol snel pdf Storm of Swords, pa še vedno nekako niham med tem, a bi štekal že zdej na angleško al bi vseeno prvo rundo končal v slovenščini :/  še zdi se mi, k da bi to drugo knjigo prevajal nekdo drug, k prvo. Ta druga mi je še mal bolj annoying....no zdej ne več - ampak prav navadit sm se mogu - vsaj zdi se mi no, k bi jezik drugače tekel :/ 


Drugač pa ful hudo.... sicer morm rečt, da nikol ne bom razumel ljudi, k pluvajo po seriji - zase lahko rečem, da kljub obžalovanju za določene stvari, mi je serija zdej kvečemu še boljša.... Tyrion in Tywin res žarita v seriji, med tem, ko mi Tyrion v knjigi ni neki baš najljubšega.... :/   treba se je zavedat, da je imo glavni razlog za krčenje in kompresijo kerekterjev MONEY....  sj prva sezona gre praktično skor dosledno po knjigi - seveda tud sam obžalijem, da manjka bitka, ampak.... :/


Drugač pa res fak, kok mi je noro... nekako sm si šparal prvo knjigo za dan, ko pogledam zadnji del 3. sezone... kljub temu sm že prej prebral prologue, ampak mi je moril k svinja... isto, kot mi je v prvem delu 1.sezone moril uvod... pol pa isto k v seriji sm takoj padu notr in sm vedu, da bom stvar pojedu...

prou bad mi je, k bo prehitro zmanjkal te zadeve... a ob enem se ful veselim zaključka 2.knjige in potem 3., k je po mojem kokr sm iz wiki dojel, kr dost vrhunec... 4. knjiga je nekako aftermath... med tem, k peta spet the shit... :v

No, kar mi v knjigah zakon pr tej epic sagi je, da si vzame res časi in VSE predstavi... celo zgodovino - po eni knjigi in pol je bralcu že ful poznanega... Children of the Forest, Andals, First Men, old gods, new gods, drowned god, R'hllor (god of light :3  v seriji nekako ne moreš dojet vseh detajlov tolk natančno, kot v knjigah :( ... sploh po 2. sezoni nism loču več niti kdo je Margie Tyrell, kdo Stannis, kdo Renley... preveč vsega zbito na kup.... brez pomoči iz youtube in wiki, ne bi dojel vsega  - mi pa je ful pomagal, da grem zdej res z lahkoto čez kjigo, kljub miljardi kerekterjev :3

določeni side noti so mi zakon... npr - iz serije sploh nism uspel zasledit, da je v bistvu uni 997th comander of night's watch v bistvu - Jeor Mormont - fotr od Joraha - Lord Knight of the Friend Zone Heart ... ful zakon njegova štorija (med miljoni drugih)... tud zakon, k sta v knjigi še dve bejbi iz House of Mormont (Maege & Dacey) in druga je v Robbovi osebni straži :3...
... včeri sm btw naštel 10 banner houses samo od Starkov O.o ... OMFG :3 Boltons, Hornwood, Umber, Talhart, Flint, Karstark, Mormont, Glover, Cerwyn, Reed, pa mislm, da še niso vse.... jst ne vem,  KAKO si ta človk vse to zapomne.... to tko model navede v enem čist levem poglavju in zraven še za vsako hišo, kaj ima na bannerju.... O.O dafuq... pa to je samo eno od 7. kraljevin.... sm prou reku, da bom VSE naštudiral - i lovez epic sagas with HUUUGE backgroundz :3 :3 :3


kaj torej, nobenega fana teorije, da bi nemara Jon Snow bil sin Lyanne in Rhaegarja?
 Imo sicer ni, če pa je - bi mi blo to top of the top shit! Dejansko je rečeno da je Lyanna ležala na krvavi postelji in kasneje v knjigi enako frazo uporabi za rojstvo otroka... sm sprašval fanatike, zakaj se je pol Jon opeku, k se je fajtal z zombijem, pa so rekl, da to zato, k pač ni čist Targaryen in še celo vsi targaryeni niso čist odporni na vročino :D :D  najbl zakon, pa k si Daenerys poprži čupo v knjigi in je pol napravlena v kožo od belega leva in poskinana - jst sm si res Yo-Landi v Pikaču kostumu naslikal (nehote sicer) LOL tko kr una slika se mi je prkazvala LOL Big smile


Še ena stvar se mi je urtnila že po ene 4o straneh prve knjige! - NUJNO prequel posnet -> War of the Userper, k se konča ravno z smrtjo Lyanne in morda rojstvom.... :3  sicer pa je itak že Martin omenjal možnost prequel serije... če bi popularnost še zrasla in bi odobrili višji proračun, bi bil to čisti PORN! Thumbs Up ker če bi RObert's rebellion kazal, pol se imo pa res ne bi smel izognit epic spopadom, da ima, da vse po luft leti, noge, roke, kri, kosti, čreva - FUCK YEA! Big smile Uni fajt Robert vs Rhaegar hočem videeett Angry  ta prequel serija bi sedla vmes, k bodo porabli ves material in bomo čakali na 7. knjigo :D

še enkrat bi povdaru pohvale seriji Clap svaka jim čast v vseh pogledih! Casting je nor... mislm eni kerekterji so tolk točno zadeti, da bolj ne bi mogli bit in drugi, ki odstopajo, me sploh ne motijo (npr. Tywinov videz) - ok za voljo zgode mi je škoda, da Robert in Renley nimata črnih las, da bi glavna tema prve knjige pršla bolj do izraza in bila bolj smiselna in laže očitna... Kot rečeno, budget je glavna omejitev (6mil na del - 10 delov na sezono - toj to...) mislm, kake zadeve so nardil res... dol padeš - ravno zanč, k sm prebral Theonovo poglavje sm re-visital Spike in pa Iron Islands... pa to je čist prfuknen - v sanjah si ne bi mogu tolk hudo predstavlat unega gradu.... kar mi je v knjigah zakon na drugi strani je to bildanje atmosfere,k je vse lahko odvija dalj časa.... komi čakam na red weding - holy fuck O.O.... npr. ravno pri red weddingu je pršlo do izraza to kompresiranje - men v seriji nekako izpade, k da bi bil glavni pobudnik cele zarote Walder in njegova užaljenost - med tem, ko sm iz wiki dobil občutek, da je glavni player v igri Roose... (poleg tywina) - sicer pa imajo to še šanso dopolnit v 4. sezoni.... Thumbs Up

jst na primer še po ponovnem gledanju serije in prebiranju wiki of ice and fire nism vedu, da Stannis v bistvu biva na Dragon Stone, med tem, k je bil Renley na Storm's Endu... itd... skratka ful carskih prelepih detajlov ti zmanjka, če gledaš samo serijo....
 


Edited by Wind Carrier - 28.Jun.2013 at 20:31
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2013 at 21:30
Mislm, da je prvo prevedu Brane Gradišnik, ostale pa Pižama. Priporočam, da prebereš angleške. Thumbs Up

The Hedge Knight, The Sworn Sword in The Mystery Knight  pa so knijgice pred ASOIAF.  Ter zadevica vnastajanju The She-Wolves of Winterfel.

Če ti bo dolgcajt po tem, ko boš čakal na 6. Smile

 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 01:36
ravno dones sm zasledil! Shocked

kaj sm res edini, k se davi s slovenskimi verzijami? Big smile   ufff... meni je bla prva drugač lepše prevedena...no, vsaj zdelo se mi je, ne vem :/  se pravi bodo ostale v stilu te.... ne vem - sj ravno te dni mam namen naročit 3. knjigo in se še odločam, a bo kr angleška, al bom še vztrajal pri slovenski... 4. imam še od prej v slovenščini, sm jo nabavu najprej, ker sm po sezoni 3. hotu štartat s 4.knjigo, sam po prebranem prologu sm si reku - nič, grem jst kr lepo od začetka... mal mi je bla muka štartat s prvo, k sm pač vedu, da je serija čist po knjigi - no vseeno je šla v slast! :3
Drugač moj original plan je bil najprej vse it čez v slo - pol pa še v angleščini Big smile [vsaj najbol epic dele, če ne drugega Big smile
...počasi mi ratuje žal, da sm si zadevo pospoilal.... it's Joffrey's fault!!! Angry LOL i couldn't take it anymore... gledat sm šou, kdaj ga mislejo kej odstranit in če bo Robb kdaj sploh kej naredu... pol sm pa ujel odgovor na prvo in žal tudi na drugo stvar... pol sm bil ene 2 dni v šoku... pol sm pa reku - ma phunk it! pa sm tko VSE prebrou...sam 6. in 7. knjige si pa ne bom več spoilal! Angry


p.s.  News :  Big smile
Prince Oberyn Martell will be played by Chilean actor Pedro Pascal, who has previously had arcs on CBS’ The Good Wife, ABC’s Red Widow and USA’s Graceland

http://insidetv.ew.com/2013/06/28/thrones-red-viper-oberyn/

p.p.s - so se še komu zdele knjige - oz vajb zgodbe v knjigah, bolj temačen, kot v seriji? Jst sm si naprimer uni incident med Joffreyom in Aryo, Butcher's Boyem in Nymerio predstavlu ful bolj dark po knjigi.... :/   pa Eddard vs Jaime fight tudi... ful zakon, k se je v knjigi odvijal ponoči in v dežju - po mojem tega niso v seriji nardil zaradi zahtevnosti takega prizora - zaključek fajta pa nism šur, če mi ni mogoč celo boljši v seriji :P 

i could go on for dayz about all this shit Embarrassed so awesome :33333



Edited by Wind Carrier - 29.Jun.2013 at 02:02
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 09:20
No men je edina stvar v seriji boljša od knjig, fight med Jaimejem in Nedom. V kjnigah je nesreča.

Ostale stvari majo knjige boljše. Sej so nardil kakšno stvar epic, samo moteče je, da so precej likov ven spustil. Na primer Yara WTF? Asha je veliko boljše opisana, pa tud njeno ime so šli spremenit, zakvaj? Sej ma un zloben pogled, samo Asha je pa Asha vseeno, tud zgleda boljš Tongue

Fotr, Balon je v 2. sezoni super odšpilan, v tretji pa: ok no pa ga dejmo not, če že more bit --> preveč hladno.

Al pa Theon, Upam da bo v 4. sezoni izgledal tako kot ga knjiga opiše, če ne je to bolj za en k***c Wink
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 09:31
Jz sm prebral vse razen prve v slovenščini in bil navdušen nad prevodi. Vsa čast Gradišniku in Piđami.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 11:38
Sej Gradišnik je samo 1. prevedu. Men je Gorenc bolj všeč. Zanima me zakaj prevod imen? Meni to ni smiselno. Ali gre za pravila ali je to stavr prevajalca? Kdo ve? Zakaj je tako?
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 13:09
Nevem no, v samem Gospodarju Prstanov - Bratovščina Prstana je 50 stranski govor prevajalca zakaj je stvari poslovenil itd. zato sklepam, da je vse skupaj je ponavadi stvar prevajal. 
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 13:14
Originally posted by Čak Boris Čak Boris wrote:

Sej Gradišnik je samo 1. prevedu. Men je Gorenc bolj všeč. Zanima me zakaj prevod imen? Meni to ni smiselno. Ali gre za pravila ali je to stavr prevajalca? Kdo ve? Zakaj je tako?
Nevem, to je ponavadi kr praksa pri nas.

Sicer ne studiram prevajalstva, ampak smo imeli ze par let prevajanje ang-slo in se pri nas ful prevec slovenizira. Recimo, je biu en primer v textu, ko so nekega voditelja primerjal z nekim britanskim politikom (zaradi izrazitih podocnjakov al nekej) in zdej nej bi mi kot prevajalci nasli ustrezno slovensko osebo, da bi bralci razumeli referenco.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 13:43
V Gospodarju, Gradišnikov prevod (ki je 3, 4 ali celo 5 slovenski prevod) on razloži poslovenjenje določenih zadev ja, ampak njegov prevod LOTR je vseeno nadodličen in slo. zadeve ne motijo...v 1, 2 prevodu iz 80-ih pa so zadeve ala Srečko in Pipin, Bilbo Bogataj itd., tam pa nadvse motijo...
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 14:39
Če prov razumem, potem imen ni nujno prevajat?

So lahko originalna? Jon Snow je pol lahko Ivo Sneg.

Če rečemo Keep prevedemo v npr. Utrdba, to mi je še smiselno.

Kaj pa imena krajev? Tud mal hecna stvar.

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 16:15
ja sj to sprašujem.... kje se zadeva neha... kje je meja.... Jon Sneg - zakaj ni pol kr Janez Sneg? in Bertlnov Stane LOL ?

Strahotrdba in Kartrdba no....WHY?! Cry  men je ena taka posebna sorta primitivizma v tej mentaliteti, da je treba take stvari prevajat.... pa ne vem - a to je prou težnja, če odstopaš od te kretenske miselnosti, pol ti noben nč ne bo dou za prevajat al kaj?

če bi blo po mojem, se takih stvari ne bi prevajal - ljudje niso taki debili in redko kdo je tolk antitalent za jezike, da ti ne bo znal absorbirat imen... v končni fazi se stvar ne dogaja v sloveniji....?!  to bi moglo bit pravilo imo - sj ti lahka daš zvezdico pa številko pa med opombami poveš, da je Snow Sneg....

Bilbo Bogataj... omfg.... si me spomnu na otroštvo, k sm mel en shitty prevod Hobbita in so bli orcs prevedeni GRDINI?! mism pa kwa je to s folkom? Shocked ja in pol je merrin srečko in fuck that...fucking fuck that! Dead


Edited by Wind Carrier - 29.Jun.2013 at 16:18
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 16:26
Mislm, ksne besede v anglescini so skovanke in nimajo sploh slovenske ustreznice, da bi se normalno prevedl. Nekako direwolf recimo ne more pustit, ker to ni osebno ime, ni pa pravilnega prevoda, zato tud nastajajo strahotrdbe, strahovolki in kartrdba. 

Se pravi, so isto skovanke, samo da se nam angleske slisijo ful bolj kul

Kar se imen tice, se jst tut nagibam k hrvaskim prevodom z footnotesi - se pravi, zvezdica ob imenu in spodej vse razlozeno. 

Kar pa se grdinov tice: treba je vzet v zakup, da je Tolkien bil svoje case en redkih pisateljev, ki je pisal fantazijsko literaturo in je bilo tut prevajat ga pravi izziv.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 17:52
Da so pankrtski priimki (Sneg, Cvetje, Grič,...) prevedeni je IMO čist prav. To je pa itak to, ostala dejanska osebna imena so IIRC vsa taka kot so, z ipsiloni, iksi in dvojnimi vji vred.

Proti strahotrdbam, krvovolkovom, zimiščem ipd. pa sam tudi nič nimam, še navdušen sem nad njimi.:S Ne vem, bi se mi precej bolj kmečko zdelo, če bi kar pustil originalna imena krajev pa tega. 'Jona Snowa je v Castle Blacku spremljal beli direwolf Ghost':D Tako sranje. Bi blo grozno.:|

Me res čudi, da vas je nekatere to tako razburilo, držite se stran od prevodov pa bo.:/
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 18:10
Hey ho. Mene ne motijo prevodi. Zanima me ali zato obtajajo prav kakšna pravila ali je to edino le stvar prevajalca?

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 18:12
ja saj, kje je pa pol meja? Zakaj pol Cerice Lanniester ni Cirila Jenstrle, Starki bi bli lahka Staretovi? Boltoni kot že rečeno Boltarjevi? LOL   Brane Stare? :D  Erazem Sneg Big smileLOL  Karoglavec no... Dead če bi bli pa Hrvati, bi bla lahka Denisa Targarević LOL LOL

Štekam drugač, da so bastard names prevedli, ravno o tem sm dones še extra razmišljal, k sm se vozu naokoli po opravkih...samo se faking grdo slišjo.... kaj v nemški knjigi je pol Jon Schnee? :D Ramsay Schnee - pa še to se daleč manj grdo sliši, glede na to, da sta si nemški in angleški jezik mnogo bliže, kot slovenski in angleški... kwa pa vem no :/

Castle Black še ne rečem, je lahko Črni Grad, al će se že prevajalec mora napihovat - Grad Črnina al kaj že...samo Strahotrdba mi pač enostavno zveni mizerno - vse kar rabiš je posluh :/ pizda, skovanka Dreadfort zveni res kot neki, k človek kr trzne k sliši - prou uno... "tle pa ni zajebancije" tle odirajo ljudi iz kože...it's fucking DREADFORT.... pol pa tko Strahotrdba... prva asociacija na to mi je ena otroška pobarvanka...yay.... Strahotrdba, kjer živi škratek Erazem Sneg, ki nagaja otrokom.

glede krvoloka me ne moti in nikjer nism vidu, da bi se kdo prtožval, zato ne vem kaj to mešaš zraven... tudi imen krvolokov nisem komentiral - čeprav po svoje ne bi mel nič proti, če bi bili originalni - me pa ne motijo prevedena imena....  no ja... Gospa mi je mal lame ampak ok -_- model med tem, k prevaja Lorde s Knezi, prevede Lady z Gospo :/ manj bi me motlo, če bi blo obratno, ampak to je že dlakocepstvo in kot rečeno me ne moti tolk, k ostale reči...

 btw - ghost ni duh ampak prikazen!  - dve različni stvari - me pa, kot sm reku, ta reč ne moti. Beseda duh je imo bliže angleški besedi "spirit", čeprav bi se tud tu dalo razpravljat (odvisno od konteksta).

Ena stvar me pa moti bolj, kot vse ostale... vse bi nekako še požrl - celo Strahotrdbo mogoč - v primerjavi z besedo G-N-A-D-A ...WHAT THE FUCK IS THAT!? LOL Angry GNADA? pa dej no... sj jezik, k ga piše Martin ni iz 15st. .... zakaj GNADA? kaj je narobe z "vaša milost" ?! dafuq... sm rabu prou na net it iskat to besedo, k sm skor salto naredu, k sm jo prvič zagledu - prou uno GNADA.....AAAAAA [scared Yao Ming face]

kar se tiče originalov - težko je... sam osebno sm take sorte človek, da hočem, kadar mi je zgodba dobra dojet vsak detajl in v angleškem jeziku se vseeno ne počutim tolk doma, da bi lahka bral knjige in razumel popolnoma vse besede, k so v njih - na vsaki strani se ponavadi najde po ena beseda, k je ne razumem...sm si poskusno snel en pdf... sj se da brat, sam me moti... to ni enako, k gledat film v angleščini - ker v filmu morš dojet samo dialog.... in tud, kadar je film komplexen si rajši snamem kar angleške podnapise, ker slovenski.... omfg...

itak bom šou čez angleške originale - o tem sploh ni dvoma...(če nič drugega hočem vsaj main parte videt in čutit v originalu)  samo nekako sm mislu najprej prebrat slovenske prevode, ker se kljub temu tam počutim bolj domače (no, vsaj mislu sem tako  :3 mogoč je kurac tud to, k sm se navadu serije in so mi original imena ostala v ušesih.

pač meni je point prevoda to, da prevede original, ne da išče slovenski ekvivalent in proba delat umetnost iz drugega jezika. Original je eden in unikat...


Edited by Wind Carrier - 29.Jun.2013 at 19:17
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2013 at 18:29
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Mislm, ksne besede v anglescini so skovanke in nimajo sploh slovenske ustreznice, da bi se normalno prevedl. Nekako direwolf recimo ne more pustit, ker to ni osebno ime, ni pa pravilnega prevoda, zato tud nastajajo strahotrdbe, strahovolki in kartrdba. 

Se pravi, so isto skovanke, samo da se nam angleske slisijo ful bolj kul

Kar se imen tice, se jst tut nagibam k hrvaskim prevodom z footnotesi - se pravi, zvezdica ob imenu in spodej vse razlozeno. 

Kar pa se grdinov tice: treba je vzet v zakup, da je Tolkien bil svoje case en redkih pisateljev, ki je pisal fantazijsko literaturo in je bilo tut prevajat ga pravi izziv.


ej pa dej no - mislm ne morš kr besede orc spremenit v grdin?! to je men osebno, k bi vzel eno umetnino in se posral gor Angry da ne bo pomote - model si je vzel cajt in 15 strani razpravlal o tem, kako se je pa NJEMU zdelo primerno, da besedo orc loči zato, da pač ne bi pršlo do zamenjave z Orca killer whales... mislm wtf?! k da v angleškem originalu pa Orc ni podobno Orca? Tko sm svoje prve korake v tolkienov svet zakoraču s tem, da so bili Orci Grdini in Trolli - AJDI....OMFG.. sj res TROLLI si bli AJDI noooo?! Big smile jebem ti slovanstvo... Dead

to, da je direwulf skovanka, sploh nism vedu Shocked kaj niso te živali v pradavnini res obstajale? sm mislu, da je to original ime.... ne vem, sj pravim krvolok me ne moti...mogoč zato, k nikol nism res dojel besede Dire in jo ponotranjil... med tem, ko me strahotrdba STRAŠNO moti... prevod je prou dreadful! LOL



Edited by Wind Carrier - 29.Jun.2013 at 18:54
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.