Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Concerts of blasphemous not metal!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Concerts of blasphemous not metal!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2022 at 13:09
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Tud sicer dolg časa nism bil fen sploh kakršnihkoli elektronskih zadev.



"elektornska muzka" je zelo širok pojem. Velik del le te mi ni všeč niti danes. Ne prenesem muzke, k je sestavljena iz noiza & random zvočnih partov, ki nimajo ne melodije, ne ritma, ne harmonij, ne nič. Tisti underground techno etc, k se folk serje z njim in temu podobne reči mi je odvratno vse po vrsti.

Tudi uni klasični techno beat kik bobna mi nikol ni bil blizu, čeprav sm v AMT projektu dejansko en tak komad naredu za hec, mi to ni najljubši ritem. Sam spet Speedball 2 k sm ga remixal zveni, kot muzka s techno ritmom, ne noise z nabijanjem distorziranega kik bobna... -__
 Zdele bom še enkrat Mortal Kombat remixal LOL LOL I guess that will make 2 techno beats then...

Meni se dopadejo synthi in uporaba teh v normalni muzki - z snarom, kikom in da je stvar zanimiva, da si rečeš "wow", da ima stvar tudi če je instrumental več delov, kjer en liči na refren etc... harmonije, ritmi - it needs to be rich and it needs melody :3
V 80s so bli synthi povsod skup z el. kitarami in to mi je bilo najljubše obdobje. Vse je blo uravnoteženo & perfect. Zato mi je tud synthwave najboljša muzka in sem res happy, da sm to našel 2014.
Metal mi je že nekje 2005 začel rahlo presedat, 2007 ga skor nism mogu več poslušat, sm ga pa delal in snemal čisto iz navade, k nism znal drugega. Iskal sem razne stvari, k so ličile na synthwave, ko tega še ni blo tolk.
Ala takšne zadeve :

Mille - Crysteena

https://youtu.be/PMhPk0PtCQA

Dat Beat- Stringer Bell

Space Laces - Dungeons and Dragons

Saj je elektronsko, sam zveni kot muzka in teče. Ni razdrt kup noisa and weird zvokov... No zakon, da je uletu pol synthwave - why not just go back to the 80s 100% and make stuff that works :3 :3 :3
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2022 at 15:30
Zdaj igrajo na Summer Breeze (live stream) Mr. Hurley & The Pulveraffen...



A to tud paše pod metal kot kao Ottone Pesante? Meni zgleda kot da bi Kelly Family igrali za vrtčevske otroke... večtisočglava množica na Summer Breeze pa totalno navdušena... 

Ne štekam več jaz tole Tongue

PO 15.45 se jih lahko glede za nazaj 


Edited by Stratego - 18.Aug.2022 at 15:31
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2022 at 20:08
Stratego - sm šu pokukat na tale tvoj link in Kelly Family pelejo scat tele Mr.Hurley LOL Sam takih bendov sploh ni mal na metal festivalih Wacko ... sm v zadnmu mescu maw pogledu sezname bendov na metal festivalih po (bližnji) Evropi in skor zmer se v istmu dnevu zvrsti en hud tapraw metal bend, ene dva povprečna metal benda in pol pa še eni dvoji al pa troji cirkuški spački, k tud prbližn ne igrajo metala, zarad kerih me pol čist mine, da bi probu jt na kšn tak festival Dead LOL 
Itak je powhn festivalov, k so bl fokusirani v eno al pa dve metal podzvrsti in tam se manjkrat zgodi, da pridejo na vrsto zajebantski bendi ... sam na takih bl ''splošnih'' metal festivalih je pa tok tega dreka, da morš met že orng srečo, da ne stopš v ta drek Censored
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2022 at 00:34
Uau, zdej vidim, kaj zamujam... DEBATO!!!LOL

Je pa zelo široko zastavljeno vprašanje - kaj (še) spada pod metal? Pa razni vključki ostalih inštrumentov (klaviature/synthi), vplivi itd.

Pomoje je vse stvar "evolucije" ali pa eksperimentiranja, če hočete. Lep primer so npr. Maidni. V tistem "diamantnem" obdobju (zlatem je že prežvečeno, zato nov termin, haha) so sprva uporabili kitarske sinte (Somewhere in Time), plato kasneje pa že "prave" sinth zvoke (7th son of the 7th son). Precej teže pri tem je nosil Adrian Smith, ki se mi zdi dosti bolj "liričen" tip kot Murray, da ne omenim Gersa. To se npr. ful dobro izkaže na solo plati od Dickinsona (Accident of Birth), ko ne rabiš pogledat, od katerih solov je avtor Smith, samo slišiš in si zadovoljno rečeš: "Ahaa, evo ti ga Adrijana!"Big smile Tu bi si drznil potegniti analogijo s Pink Floydi, kjer bi vzporednico vlekel na relaciji Smith-Gilmour, kar se muzikalije tiče.

Ok, pustmo zdej "Mejdne" (in Floyde).

Vplivi klasike na metal? Itak. Že nekje omenjene Planete od Holsta (natančneje "Mars, prinašalec vojne") so si izposodili/priredili Nile na plati Amongst the Catacombs of Nephren-Ka (kjer so Mars preimenovali v Ramzesa). Nadalje recimo plata Symphony of the Enchanted Lands od Rhapsody vsebuje velik vpliv Vivaldija (česar v bookletu ne skrivajo). Podobno brazilska Angra (plata Angel's Cry vsebuje precej klasičnih elementov/inspiracij pod vplivom Schuberta, Paganinija, Vivaldija).

Gotičarji se ne bi sramovali naslednje epizode: ker norveškim black metalcem ni uspelo požgati vseh cerkva, se je v eno izmed njih (sicer na Finskem) zatekel Kalevi Kiviniemi in zagodel Toccato iz Gotske suite Leona Boellmana:


Klasiki so imeli precej domišljije (in "težkih" idej, recimo kak Bach itd...)

Ok, malo me je zaneslo, ampak jbg, muzika pomoje ne pozna "ostrih" mej. Seveda so neke "zakonitosti", ampak je pa vsaj meni fajn videt, da se razvija, evolvira, skratka, da ideje bruhajo na dan. Tako ali tako se škart loči od dobre robe. Pretežni del nosijo ustvarjalci/glasbeniki sami, nenazadnje pa je poslušalstvo tisto, ki jim da neko smernico, ali grejo v pravo smer. Mogoče sem se nerodno izrazil, ker je itak dandanes vse stvar umetniške svobode...


Edited by Mrtupevc - 21.Aug.2022 at 00:44
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2022 at 22:29
nekoč je imel Frogstomp resne pomisleke nad tem, da je nek band metal, ker na koncertu pred Sodom NI IMEL PRAVIH OBLAČIL. kljub temu, da smo se vsi strinjali, da so glasbeno bili na nivoju headlinerjev.

Danes mi hoče prodat zgodbo o tem, da je band lahko metal četudi sploh NIMA ELEKTRIČNE KITARE. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2022 at 07:06
Nobene neresnične ugotovitve v zgornjem zapisu. 
Da dodam, 23 letni frogstomp bi današnjemu 35 letnemu meni reku verejtno kar izdajalec. 

Lih ta vikend na enem rave festivalu smo se srečal s kolegi/cami, ki so te vrste spremembo doživel leta pred mano... in bi jim tedaj ravno tako nadel naziv izdajalci. Smo šli malo po spominih, kako sm jst to doživljal, ko so me pobral na štop.. in so mel v avtu eno težko elektronko, še leto poprej smo se pa vidli na vsakem koncertu, med drugimi tudi na Blaze Bayleyu v Ravnah. Dobr vem kako sm takrt argumentiral svoje stališče ko so mi želel predstavit svojo plat glasbenega raziskovanja.. Sem vstrajal, da je tolk metal muske da lahko raziskuješ samo to cel lajf, pa ne prideš do konca. Metal sm častil v vseh aspektih lajfa - od tega, da je bla to moja edina oblika raziskovanja sveta, če smo se napokal v avto za kkšn koncert v tujini, do tega da je praktično vse, česar sem se lotil rabilo imeti "metal" pridevnik spredaj. Metal kulinarika, metal sharing, metal kino... Skratka, celotna identiteta je bila zgrajena okoli tega.

Spomnim, ko smo šli z busom na dotični Sodom koncert sem za cel bus naprintal mapce vseh besedil predvidene setliste headlinerja. Tolk sm bil notr.

In ne gre za to, da ti hočem prodat zgodbo. Neki želim pojasnit, prodat ti ne morm nič ker točno vem kako je bit v tem mindsetu, v tem frameworku mentalnih operacij, ki jim ti rečeš biti stara konzerva. 

Je ni sile na svetu, ki bi predrla te zidove. Lahko kvečjemu od znotraj odpreš. Noben zunanji dejavnik te ne spravi k temu. 

Najprej da pojasnim, čemu sploh taka debata o tem... hja.. Šujo je skušal zracionalizirat celoten pojav na "drugačnost zaradi drugačnosti". Men to niti pogojno ne nrdi pravice. Tako da... mogoče pa nekdo, ki to bere, pa je že nekih 30 let v starem svetu iskreno želi razumeti, kako pride do preboja na drugo stran te trdnjave. Ma kaj trdnjave, jst sm planet zamenjal na nek način. No, pa niti ne zamenjal. Kolonijo sm postavil še na drugem, moja prisotnost na metal dogodkih je verjetno manj zmanjšana kot pri najbolj gorečih zagovornikih stare šole, ki imajo tudi že malo stare kosti. 

Moja metal identiteta se je začela krhat in nato trgat tm nekje dobro dekado nazaj, ko sm začel odpirat take teme:

- metal(še posebej black) kot izgovor za...sranje?! 
- pa ta disonanca da če pridem na metal show in se fajn namestim nekam spredaj morm bit pozornost da na mojih 60 kil v nekem trenutku ne začnejo 120 kilski kadavri letet. če se pa to ne zgodi pa ostane v zraku tista disonanca nepotešenega banda, ki ni doživel tega rugbija pod nogami
- pa če si en fletn band kot so recimo Skyeye začne s svojimi prepričljivimi nastopi utirat pot jih dol potegnemo, češ da so Iron Maiden kopija
- pa ni mi več sedlo se tam videvat z populacijo pretežno zapite moške populacije, ki je čedalje starejša in čedalje manj številčna

Skratka v neki točki me je zaskbelo, kako izgleda slika v ogledalu. Iz tistega metal ideala sm začel vidt malo drugačen odsev.. ki mi je med drugim sporočal, da smo od reprize istih vzorcev postali slepi, gluhi, okorni. Js pa po drugi strani.. še zmerm poln energije, ki pa se ni želela izrazit v edinem dovoljenem gibu, s tem da svoje truplo zagoniš v nekoga drugega. 

Skratka.. kar hočem rečt.. ko sm bil v tistem mindsetu nism štekal in nisem želel štekat, kako je biti kjerkoli drugje. Takega mentalnega zatočišča tudi nikdar po tem nisem več našel, kot sem ga tedaj, pospravljen v tisti strogo strukturiran svet. 

Zdej sm na drugi strani. Ne rabiš me prijet za roko in prestopit. Lahko pa si predstavljaš kot da bereš kakšen potopis popotnikov.

Edited by frogstomp - 22.Aug.2022 at 07:06
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2022 at 07:30
Dejmo probat s tem smeri še.. se mi zdi, da je precej pomembno za nadaljne razumevanje razvoja dogodkov in zvrsti, skozi katera vrata si prišel v metal svet. 

Jst sm začel z Fear factory in Cannibal corpse. Vem da v tistem času ko sm probal poslušat Annihilator to nikakor ni šlo čez moja ušesa. Šele precej kasneje sem se odprl za Judas prieste in heavy metal. Da sm spustil vase 4/4 rock beat, to je sm rabil precej časa. In lahko rečem da mi ekstremnejše zvrsti dovoljujejo lažjo tranzicijo v karkoli sem pol kasneje sprejel. 

Zdej pa.. da se vrnem na dotični zvok pihal.. 
Kot rečeno, zagovarjam stališče, da je metal moment, metal filing nekaj, kar se je dalo slišat že dolgo pred metalom kot takim, in ga najdemo v različnih zvrsteh. Recimo breakdown, kot ga poznamo v ranih modernejših -core bandih je centralnega pomena denimo za Dubstep, kjer opravlja podobno funkcijo in ozzove podobne telesne reakcije. 

Ampak hočem rečt neki drugega no.. zdej se spotikamo ob te jebene kitare. Kaj pa recimo midi format? Recimo igrca Doom ima najbolj metal soundtrack vseh časov, isto Duke nukem... pa smo ga takrt poslušal iz tega kar so tiste zvočne kartice spackale. Pa še dans je guitar pro recimo prigram, ki deluje na istem formatu in služi metal in drugim kompozicijam. No, hočem sam rečt, metal moment, metal melos se da prepoznat v širšem zvočnem sprektru. 

Kakorkoli.. v prejšnjem postu sem omenil, da sprememba pride od znotraj.. in nekaj ka je mene zvabilo ven iz metal scene.. so ravno metal bandi.. recimo tole.. iz plate, ki sem jo poslušal največkrat.. komad, ki sem ga poslušal največkrat.. pa ni nobenega distortiona, godala so zraven... Ampak fates warning so skozi tole tako lepo zajeli bistvo svojega melosa, ta vedno rahlo zasanjan, melanholičen vibe...



Skratka, znašel sem se na točki, ko sem metal poslušal v veliki meri zaradi ne metalskih zadev. Še mati je pritrjevala, da metalci pišejo nalepše balade.

Zdej pa da povežem s temi jebenimi trobentami..

Nekako v isti melodični spekter mi sodijo take stvari:

 

Tam od 7 minute dalje.... skratka tu sem ugotovil, da mi pri teh metal zadeva predvsem sedejo te nemetalski vložki... ta sax na koncu.. 

in me je raziskovanje pripeljalo do tega... zakaj nebi samo porezal ven, kitare, bobne in ostalo.. in si v žilo porinil samo ta jeben, sax, ki mi je tolk sedel v tem štiklcu.. in eno,.. sm našel tole.. Na nek način se v moji glavi (sicer pa niti ne) zaradi sosledja dogokov in tovrstnega nizanja te stvari kar nekako skupaj držijo.. jst temu rečem metal moment. Pazi, nisem reku, da je to metal. 

Ampak ej... kakorkoli že rečeš temu.. take upodobitve internega konflika in njegove resolucije, ko jo slišimo v tem štiklcu od 5 minute dalje... oh <3
 

Na nek način me spominja na I want out od Halloween.. ampak samo na nek način :) 
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2022 at 19:41
stvari se hit zakomplicirajo Wacko LOL ... upam na čim manj bendov z ''metal momenti'' na metal festivalih/koncertih Clap
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2022 at 11:23
Sem šel malo brat [acceptance criteria] na Metal Archives in pravijo takole:

Originally posted by Metal Archives Metal Archives wrote:


As simple as the "must be a metal band" rule may seem, it involves a huge debate. None of us here think we're a supreme authority on all things heavy metal. However, as an encyclopedia of heavy metal, this site must draw a line somewhere. If we accepted just about anything, it wouldn't make sense; we would no longer be a "metal" archive. Because of this reality, the moderating staff decide, based on these guidelines set by the owners, on whether or not your submission is validly metal. This is perhaps the most important point (other than the point about truthful information), because knowing our rules on what is acceptable could save some people a lot of time that they would spend submitting a band that would simply get rejected. For a band to be considered metal by the site, it must adhere to the following:

First and foremost, for a band to be metal, it must have metal riffs. This point should be fairly straight-forward and obvious. Nevertheless, when it comes to some genres or styles, it's not always implied that the music is rooted in metal or is substantively comprised of metal riffs. For example, grindcore can either be rooted in punk (ex. Anal Cunt) or in death metal (ex. Nasum, Pig Destroyer, Agathocles); metalcore rooted in hardcore/-core (ex. Atreyu) or in metal (ex. Bleeding Through); and so on. Such music can be borderline, but still be acceptable. Some bands have mostly chugging, fuzz, or noodling, with minor metal influences; this does not make these bands metal. The metal elements must outweigh the non-metal ones.

Second, for the lesser-known bands, we need compelling evidence that the band is metal. We won't just take your word for it, sorry. The best evidence is, of course, in the form of audio samples. Most bands have a Bandcamp page or some other online streaming platform (ex. Spotify, Deezer, Tidal) with such samples nowadays. But for older, obscure bands (the kind of thrash band that released one demo in 1986 and disbanded, for example), if no sound samples are available, a scan from a metalzine review describing the band's sound as unambiguously metal can be acceptable, but those cases are exceptional and the moderation can exercise full discretion.

Third, for a band to be acceptable, it must have at least one fully, unambiguously metal album. This means that Def Leppard can be accepted because of their NWOBHM debut, even if they turned to pop rock later. This also means that DevilDriver and Soulfly, which started as nu-metal, were (reluctantly) deemed acceptable after finally releasing some metal albums. This does not mean that we'll accept Sum 41 because of their one heavy song "The Bitter End". Bands with a long discography of non-metal music and one short metal demo/split/single will not be accepted. Additionally, bands with a few metal songs scattered across an otherwise generally non-metal discography are not acceptable either.

We have previously accepted some non-metal bands as selected exceptions. Those were mostly side-projects of notable metal band members (ex. Mortiis, Wongraven, Die Verbannten Kinder Evas) and some non-metal bands (ex. Rush, Arditi, Stille Volk) included arbitrarily as they have been seen by the staff to be historically relevant to the metal scene. We are no longer including any more non-metal exceptions. Do not ask.

Please keep in mind that bands which have released an unambiguously metal album will obviously be included in the encyclopaedia, even if they no longer play metal or are better known for their non-metal material (ex: Ulver, Anathema, Def Leppard, Ghost). So long as a band has a valid metal album it is acceptable.

We do NOT accept the following (this is our decision, please don't argue this):

  • Nu-metal (ex: Korn, Slipknot, Limp Bizkit, Jinjer, In This Moment)
  • Metalcore and Deathcore, unless it's clearly more metal than core (ex: As I Lay Dying, Unearth, All Shall Perish are OK; Atreyu, Architects, Bullet for My Valentine, Parkway Drive, Chelsea Grin, The Acacia Strain, Suicide Silence are NOT)
  • Glam rock (ex: Poison, Ratt, Whitesnake, Steel Panther)
  • Hard rock (ex: Led Zeppelin, Uriah Heep, Blue Öyster Cult, Alice Cooper, Kiss)
  • Progressive rock (ex: King Crimson, Porcupine Tree, Spock's Beard, Tool, Scale the Summit)
  • Psychedelic/occult rock (ex: Graveyard, The Devil's Blood, Kadavar, Year of the Goat, Hexvessel)
  • Medieval/folk rock (ex: In Extremo, Subway to Sally, Saltatio Mortis)
  • Stoner rock (ex: Fu Manchu, Clutch, Monster Magnet, Villagers of Ioannina City)
  • Hardcore (ex: Hatebreed, Earth Crisis, Agnostic Front)
  • Grindcore (and all its variants; noise, powerviolence, gore, etc.) with little to zero metal riffs or influence (ex: Anal Cunt, Libido Airbag, Last Days of Humanity, Sete Star Sept, Spazz, Man Is the Bastard)
  • Crust punk (ex: Anti Cimex, Disfear, Doom, Wolfbrigade)
  • Screamo (ex: From Autumn to Ashes, Pg. 99, Envy)
  • Punk (ex: Misfits, Black Flag, GBH, Dead Kennedys, Minor Threat)
  • Noise rock (ex: Lightning Bolt, Swans, Wrong)
  • Gothic rock (ex: Sisters of Mercy, Christian Death, HIM, The 69 Eyes)
  • Industrial rock (ex: Nine Inch Nails, Rammstein, KMFDM, Turmion Kätilöt)
  • Alternative/modern hard rock (ex: Avenged Sevenfold, Evanescence, Audioslave, Godsmack, Five Finger Death Punch)
  • Symphonic hard rock (ex: Edge of Paradise, Illumishade, Blackbriar)
  • J-Rock/Visual Kei rock (ex: Nogod, Dir En Grey, Kiryu)
  • Pop with metal elements (ex: Amaranthe, Babymetal, Necronomidol)
  • Djent (ex: Animals as Leaders, Periphery, Tesseract, Monuments)
  • Ambient, Drone, Noise (ex: Lustmord, Æthenor, Merzbow)
  • Folk, Medieval folk, Neofolk (ex: Heilung, Faun, Death in June)
  • Post-rock (ex: God Is an Astronaut, Russian Circles, Long Distance Calling)
  • Post-punk (ex: Killing Joke, The Birthday Party, Grave Pleasures, Rope Sect)
  • Post-hardcore (ex: Rosetta, LLNN, The Fall of Troy)
  • Cover/tribute/gimmick bands (ex: The Iron Maidens, Catch the Rainbow) of contemporary artists (metal versions of traditional folk songs can be OK), unless they start as such and eventually write their own music. Touhou/doujin cover bands (ex: Thousand Leaves), in other words, the bands who cover many different songs from different artists and then mesh them into one seemingly original song are also unacceptable.


fucking Jinjer 0_o. Podpisani pri Napalm Records.
Sm smatral zadevo za bolj popoln arhiv



Edited by frogstomp - 24.Aug.2022 at 11:23
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2022 at 12:15
O Jinjer težko sodim... vendar... ker še nikoli nisem zdržal oziroma se prisilil en cel komad slišati v celoti, očitno ne morejo biti daleč od nu-metal. 

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2022 at 12:52
Jst si jih tudi nism kej dost po izbiri nataknil na ušesa, sm pa pogledal celoten nastop na Metaldays pa je blo kr vrhunsko.. 

Tko tak breakdownish, časoma Opeth, Faceless prog death z nekimi takimi Gwen Stefani momenti :) 
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2022 at 23:43
Meni je včasih fajn poslušat tudi kak dober synthwave komad, so tudi taki kjer kitare noter žagajo in zveni že kar metalsko, ampak to ni ne Metal komad, ne Metal bend. Al pa kak flamenco ki je res nasilen, zveni super in že kar metalsko, ampak zaradi tega ni kar Metal.

V pondelk sm biu na drinku z enim starejšim metalcem s Poljske ki je bil leta 1984 pri 15-ih letih na Iron Maiden koncertu. Spoznal sm ga leta 2006 na Keep It True festivalu, tip je še vedno stalno naokrog in aktivno v tem. 5 minut sva se pogovarjala o ekonomiji ker je reku da ne more verjet cenam v Ljubljani in glupem folku ki to podpira, potem pa par ur o Metalu, bendih ala Maiden, Priest, Manowar, Megadeth, Fates Warning, pa nekaj bl neznanih in nekaj novejših bendih, zelo v globino, pomeni besedil, scene s koncertov, produkcija, anekdote itd. itd. Lahko bi se pogovarjala več dni zapored in mi ne bi blo dolgcajt. Nekaj takega folka je tudi na tem forumu in to so zame metalci.

Pa ne rabim da mi Metal Archives al pa kdo drugi pove kateri band je al pa ni Metal, sej koga briga kaj si nekdo misli da je Metal? Ogromni "Metal" festivali dandanes bi bli 10x manjši brez nemetalskih bendov in nemetalskega folka ki kupi karte. Ampak sej gre vsak kamor mu paše, al pa ne gre kamor mu ne paše.

Obilo užitkov ob poslušanju vaše najljubše glasbe in DEATH TO FALSE METAL! Star
FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2022 at 08:58
Fino, govorila sta o starem metalu metal koalicije, ki je ista, značilna, nespremenljiva in se preživlja s kopiranjem vzorcev že 40+ let :) Fino, prav zato ga imamo tudi radi, takega kot je. 

Metal archives je men zakon platforma kadar odkriješ kkšnega glasbenika in te zanima s kom vse je sodeloval, kje se še da njegovo delo slišati. Mal sm bil razočaran, ko sem ugotavljal da ni tako izčrpen seznam, kot bi si želel. In glede koalicijsko zvenečih bandov se vsi strinjamo,.. zveni kot metal in sodi notr. Tam na robu si pa več nismo enotni. Nenazadnje je to le privat page in je na plečih lastnika kako konsistentno bo svoja pravila apliciral. 

Recimo, zakaj je navedena celotna diskografija Ulver in Apocalyptice, Ottone pesante in Jinjer pa niso kvalificirani.

Še neki sm razmišljal... eden najbolj znanih sloganov v metalu, eden najbolj tiskanih motivov na puloverjih je "EXTREME MUSIC FOR EXTREME PEOPLE"... mogoče bi bilo bolj na mestu da namesto metal rečem, da pretežno poslušam extremno glasbo. Kot rečeno sm jst notr prilezel skozi death metal in rabil kar nekaj časa da sem spejel manj ekstremne vsebine, celo radijsko primerne. Mimogrede, mal sm šel pogledat kaj dela kj Apocalyptica dan današnji, takole zveni:

tole so pa Ulver, tud njih sm gledal leta nazaj na brutalcu:


tale buildup od 9:44 mi čist potrga gate

Edited by frogstomp - 25.Aug.2022 at 09:00
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2022 at 14:27
Pa dej dojem no, da Otonte Posrante ni v Metal Archives, KER IGRAJO FAKING TROBENTE!!!! Đizs fak, a je tolk težko dojet?!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2022 at 23:09
to zgorej.

Pr nemetalki muski,  sm dons po dolgih letih spet slisal sopor aeternus in mi je se vedno zakon,  se bolj kot pred 15 leti k sm debelo buljil "kaj je to?"  :) 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Mosquito View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Aug.2022
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mosquito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 10:17
"...sopor aeternus in mi je se vedno zakon..."Thumbs Up
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 10:27
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Meni je včasih fajn poslušat tudi kak dober synthwave komad, so tudi taki kjer kitare noter žagajo in zveni že kar metalsko, ampak to ni ne Metal komad, ne Metal bend.


Synthwave ni metal. Synthwave  > Metal.

Dej še kdaj kaj pošeraj. "Kondrath - Chrono Campus" si enkrat šeral tu. Ta komad še danes poslušam.



Anyways ta kanal sem hotel nekje šerat tle, pa ne vem kje :

https://www.youtube.com/c/MetalSchoolChannel

Review old school heavy metal bandov. Velik del manj poznanih. Najboljš mi je, k razlaga videospote.
K sm gledal Grim Reaper review :
"the guitarist just solos the grim reaper back into submission" LOL
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 10:36
tale kanal-oh fuck yes, kok dbest, v avtu mam spet za predelat par ur :D

Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 11:51
@dyz, v Kranju (plc zaklonišče) maš en synthwave z kitarskimi vložki (tudi v živo):


kr šik :) 

kar se pa tiče "ni metal, ker so trobente!"... smešno poenostavljeno. Ok, da ima en portal tako politiko štekam... ampak.. prej sm se neki  trudil na dolgo in široko o metal filingu, metal melosu črhnit.. pa nism prišel nikamor, niti s primeri kjer si izvajalci nekitarskih inštrumentov sposodijo metal štiklc in ga odigrajo po svoje.. 

probam zdej v drugo smer.. lej tole je recimo en štiklc, mal smešn, midi bobni in bas, cheap synth pa kitara... po zvoku nikakor ni metal, ampak ej... zakaj to tako napaja metalce z inspiracijo, da  se spravijo metal cover tega narest?

original:

cover 1:

cover2: 


pa ne pravm, da dejmo zdej Mark Gormleya na MA... sam fak ej, tole je v originalu metal štiklc, samo da nima metal izvedbe :)
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 12:30
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

@dyz, v Kranju (plc zaklonišče) maš en synthwave z kitarskimi vložki (tudi v živo):

Poznam Neuromancer. Komad Apollo imam na moji 2. Synthwave Yt playlisti.
Dobro muzko dela.

Kitare niso ekskluzivna domena nobenega stila muzke. V 80h so bile kitare praktično v vseh popularnih žanrih. Synthwave je tribute 80ih. Edino logično, da so kitare noter. No ne povsod. Eni delajo ekskluzivno s synthi. Men je velik komadov dobrih z ali brez kitar.

Obstajajo tud cross-over zadeve. Za tale Garth Knight komad bi iskreno težko reku, da ni metal. Tole je metal bolj kot karkol drugega :

https://www.youtube.com/watch?v=DYcjrsDc_Ls

Vidu sm tud bande, k špilajo skor glam, pa so pospravljeni v SynthWave predal.
Men se dopade vse.
Na drugi strani sem videl nek Dragon Force album, k ma ful synthwave elementov noter. Dragon Force se mi ful ne dopadejo btw, ampak tale intro je čist synthwave : https://www.youtube.com/watch?v=inM_ug_kifM
Fak kwa je zanč ta bend jao LOL. Sicer ful neki virtuozi pa to. Obvladajo, sam muzka je pa men čist za en kurc ://
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 20:40
Porkamadona Frogstomp Wacko LOL ... sj metalci najdejo navdih/ideje pr zlo raznoraznih nemetalskih izvajalcih in tud delajo priredbe nemetalskih komadov in kwa pol? Stern Smile  Sj je na miljone nemetalskih komadov, k jih loh zaigraš na metalski način in bojo hudi komadi ... ampak to je zato, ker so že v osnovi dobri komadi in kakršnakol priredba s filingom bo dobra Approve

Tvoji trobentači pač niso metal bend pa, če majo še nevem kok tvojih ''metal momentov'' in ''metal melosa'' LOL ... sj za to, da je neki metal, so zlo na širok odprte meje in jih ni treba po mavričarsko na stežaj odpret in not sprejet čist vsak kurac z ''metal momenti'' Big smile 

Jz tud prbližn ne verjamem v ''metal melos/momente'' in podobne pogruntavščine ... sj dobre metal komade se glih tko brez problema da spremenit v odlične pop, narodne, klasične, hip-hop, rock, techno, trance ... karkol komade ... in pol bi mogu po tvoji logiki rečt, da majo metal komadi ''pop/whatever momente in melos'' LOL
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 11:01
Ah, glede priredb, imaš prav.. tale kanal je zakon:



Glede melosa imaš pa žal v celoti narobe, če vanj verjameš ali ne, to je precej mimo pointa.
To je tko k da bi reku da ne verjameš v matematiko. 

Ajde, za lažje razumevanje, ostanemo pri metal koaliciji. Če se osredotočimo zgolj na melodijo, za trenutek odmislimo ritem sekcijo... Heavy metal zveni kot heavy metal, ker črpa iz določenega omejenega nabora kombinacije tonov in njegovega sosledja. Od thrash metala se loči po uporabi drugih lestvic. 

Da te ne matram z obremenitvijo domišljije, tu je zvočna primerjava:





Seveda se stvari prepletajo, se srečajo v določenih aspektih... vendar v vsakem primeru.. zelo hitro razlikuješ da nekaj zveni kot heavy ali kot thrash. 

Ko daš zravn še ritm pa je dilema še tolk manjša. 

In to hočem predat. Men čist ok opiše, da Ottone Pesante igrajo metal... na trobente. Ne morm rečt, ne ga ne.. zato ker imajo trobente. Tako kot mi čist ok opiše sojino mleko, to kar je v tetrapaku pod tem imenom bilo še nedavno, dokler ni moral postati neinformativni sojin napitek.



Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 12:03
e,  zadel si.  Sojino mleko NI mleko. Mleko je splošno definirana zadeva,  in soja ga nemore proizvajat,  ergo ni mleko.  Pa ni nic narobe z njim in ga pije veliko ljudi,  ampak ni mleko.  Ni,  pa ce se na glavo postavis.  Isto za tvoje trubače velja.

Ni treba delat spremem in rusit ustaljenega sistema sam zavoljo dejanja zrušitve... 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 14:51
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Ah, glede priredb, imaš prav.. tale kanal je zakon:



E - tole niso original CC - HSF note. Tole je prirejeno na dur XD

Quote
Če se osredotočimo zgolj na melodijo, za trenutek odmislimo ritem sekcijo... Heavy metal zveni kot heavy metal, ker črpa iz določenega omejenega nabora kombinacije tonov in njegovega sosledja. Od thrash metala se loči po uporabi drugih lestvic. 

Em - mimo konteksta tega sporočila - ravno zaradi tega je men metal ratal dolgočasen, ker je tolk omejen. Še posebi glede akordov. So določeni akordi, k jih lahk uporabljaš na klaviaturah npr. in jih na kitari ne moreš :// 

Quote



I love Youtube :333 Taki videi so mi ful super. 
LOL  - na 2:04 je pa Slayer "lestvica" LOL a.k.a chromatic cacophonic audio assault 

Se pravi dejansko harmonični mol je uno - A,B,C,D,E,F,G# - torej predzadnji ton klasičnega mola pred oktavo je višaj [zvišan za pol tona]? Unega z "jazz note" recimo ne štekam. 
No in evo - zahvaljujoč temu videu končno vem, kateri mode je una lestvica, k smo jo non stop šopal vsi bay area thrasherji - Harmonic Minor [Phrygian mode] XD [če prav štekam] To je zgornja lestvica, ampak, kjer je dominantni ton E, ne A XD  Ta lestvica je tko enih 75% Bay Area Thrash metala :D :D ostalo so pa chromatic sprehodi + some blues-minor stuff

Quote


Jared pravi, da je zgoraj omenjena harmonic minor, phrygian mode lestvica "židovska" LOL. Telih njegovih "Japanese" pa ne štekam. Bo treba mal počekirat. Sliši se fajn :D

Quote
Seveda se stvari prepletajo, se srečajo v določenih aspektih... vendar v vsakem primeru.. zelo hitro razlikuješ da nekaj zveni kot heavy ali kot thrash. 

Ko daš zravn še ritm pa je dilema še tolk manjša. 


Mnja sam res - ritem je uno, k v marsičem definira metal [poleg distoržna]. Vse te lestvice, tone in akorde najdeš v drugi muzki, sam ne s takimi agresivnimi ritmi. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 14:58
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Sojino mleko NI mleko. 

Dear Lord! Enih 8 do 9 let nazaj sm probal to in naredu požirk in fuknu stran cel tetrapak. Okus sojinega mleka je, k da bi vzel 1L navadnega mleka brez okusa in noter stresu nekih 10 velikih žlic zemlje. Dead
To je brokoli level of suffering :S

Btw - glede unih Soyciety memes, k je tle en primerek piskal in stokal. Mism, da je znano, da soya dviguje estrogen. Mism, da ne gre samo za memse.... 

še ena glede Slayer kitarskih "solotov" od meme kralja Kmac-a : 

The secret of Slayer's guitar solos REVEALED



Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 17:11
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Fino, govorila sta o starem metalu metal koalicije, ki je ista, značilna, nespremenljiva in se preživlja s kopiranjem vzorcev že 40+ let :)


Govorila sva o Metalu, ne o "starem metalu metal koalicije", kaj si to naumil? :D Če štejemo 1. BS plato za začetek, "uradno" Metal obstaja že dobrih 52 let, v tem času (al pa samo zadnjih 40+ let) se nikakor ni samo kopiralo vzorcev ampak so nastajale metalske podzvrsti kot so treš, spid, power, death itd. Sej podzvrsti same niti niso važne, nastajali so unikatni bendi, ki so delali neki čisto novega, glasbeno, lirično, predstavno, zvočno itd., vse pa spada pod Metal ker ima skupne prvine. Da ne dolgovezim, si pač predstavljamo drugače kaj naj bi bil Metal, če misliš da so tiste trobente Metal, OK, meni itak vsaj pol stvari na recimo letošnjem Metaldays festivalu ni Metal, tako da nimamo kaj dosti razpravljat. Uživaj v čemur ti paše in se ne sekiraj. :)
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 17:22
Originally posted by Heml Heml wrote:

Synthwave ni metal. Synthwave  > Metal.

Dej še kdaj kaj pošeraj. "Kondrath - Chrono Campus" si enkrat šeral tu. Ta komad še danes poslušam.



Anyways ta kanal sem hotel nekje šerat tle, pa ne vem kje :


Review old school heavy metal bandov. Velik del manj poznanih. Najboljš mi je, k razlaga videospote.
K sm gledal Grim Reaper review :
"the guitarist just solos the grim reaper back into submission" LOL


S tisto formulo na začetku se sigurno ne strinjam. :D Metal > vsa ostala glasba.

NRW kanal občasno pogledam in je kar neki kul stvaritev redno gor ampak malokateri komad mi je tako dober da bi ga pobral dol za naknadna poslušanja. Ta recimo mi je dober: Ultraboss - Straight For My Heart, pa še se jih najde...

Haha, pogledal sm ta Grim Reaper video review in vidu sebe noter kako se derem "See you in hell my friend" na KIT 2006. :D Fajn kanal, še neki je podobnih na YT, ampak samo eden do zdej mi ima res ful dobre reviewe. Enkrat sm objavu od njega odličen review od Iron Maiden - Somewhere In Time pa ni blo nekega navdušenja, tokrat od Slayer - Divine Intervention:
https://www.youtube.com/watch?v=3nj_xZH5y1w

FUCK THE WORLD
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 18:06
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

S tisto formulo na začetku se sigurno ne strinjam. :D Metal > vsa ostala glasba.



V Synthwave kumot lahk daš Metal. Lahk žagaš in soliraš.
Boš pa mel kar probleme vključit Synthwave v Metal :D
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 18:59
revolucionar frogstomp in njegova metal koalicija LOL
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 20:22
Šujo, o soji sem že tule napisal izčrpen komentar. Bom probal bit še mal bolj izčrpen.

Ne da se ne strinjam s tabo. Ti mi ponujaš dejstvo, ki ga čist priznavam. A =/= B. Drži. 
To je neke vrste kmečka pamet  odgovor. Enostavno, uporabno. 

Jst se temu približujem mal bolj kaj nej rečem.. filozofsko, deloma jezikoslovsko, utilitaristično. 
Lahko bi se tud reklo, da brezveze kompliciram. Ker na koncu dneva bo še vedno držalo da A =/= B.

Ampak dajmo takole. Je res, da mleko, po definiciji mora vsebovati laktozo, obliko cukra, ki je specifična za živalske organizme. Etimološko je po španski poti lažje pridt do izvora. La leche, latinsko lactem, si z laktozo deli koren besede. Kar po definiciji izključuje karkoli, kar ni namolzeno. Imaš čisto prav. 

Kot rečeno sojinemu mleku ne smemo več legalno rečt sojino mleko ampak napitek. Ne toliko zaradi etimološkega vidika kot zaradi potrošniškega (unfair competition).

Fatur je omenil kot ključno zadevo metal prvine, sepravi z drugimi besedami.. kar ima skupni izvor.. hkrati je našteval zvrsti, ki bi jih tudi jaz naštel pod oznako metal koalicija.. sepravi tisto kar se je uveljavilo nekje do konca 80. Pol je pa s tem razvojem fertik. In tu čisto lepo paše tudi Mungotov vidik notr, analogija z Saabi in generacijami privrženvec teh avtov. Na nek način priznavate in vzpostavljate da je dojemanje metala povezano z generacijsko pripadnostjo. Tudi jaz bi nekih 10 let nazaj, dokler nism  tega notranjega konflikta razreševal s totalnim kulturnim raz-pogojevanjem... v angleščini se bolje sliši..

Kakorkoli. če ostanem pri analogiji sojinega mleka. Če zaženemo za sekundo utilitaristični pogled namesto etimološkega...

To je slika kozarca mleka:
 

To je slika kozarca sojinega mleka:


No.. če smo čisto natančni tudi tisto zgoraj ni dejansko mleko ampak mlečni napitek. "mleko" iz tetrapaka je načeloma razrečeno z vodo, obogateno z vitamini, razrešeno naravno prisotnih bakterij z toplotno obdelavo in z dodatki vitaminov in mineralov. 

Ampak kar hočem rečt je, iz vidika uporabnosti rečemo oz. smo lahko rekli sojinemu napitku mleko, ker bolj izčrpno opiše kako zadeva izgleda: motno, belo, po nutricijski strukturi pa je na beljakovinski strani. In se uporablja za nadomestek mleku v kavi, čaju, pekovskih izdelkih etc..

Sam nekako lažje rečem mleko sojinemu napitku kot napitku iz mandljev, ovesa, etc.. ker se razlikuje po nutricijskem razmerju, ker so ostale naštete stvari ponavadi bolj na sladkasti strani in nekoliko bolj prosojne. 

Skratka, četudi je etimološko izraz mleko neustrezen je vseeno bolj opisen kot napitek. Namreč nihče ne trdi, da je sojin napitek zares mleko. Nevem, če lahko v veganski restavraciji rečeš, da želiš kavo z mlekom, brez pridevnika. Pač moraš navest da želiš sojino mleko in potem je jasno. Kar se tiče okusa se strinjam z Hemlom.. men ima tudi okus po mleku v katerega za 2 dni namočiš štumfe iz festivala. 

Ampak to nima več veze z ničemer drugim kot tem da... 
rabiš razlikovat med:

- to je metal. 
- teli igrajo metal.. na trobente.

mal sm se trudil bolj za voljo sebe in tega užitka metanja stene teksta na najljubši forum vzpostavit kakšno množico enih slojev predpostavk je potrebno vzpostavit, da se o nečem zares sporazumeš. vse to je nepotrebno, dokler si del istega kulturnega jedra - in nekoč smo verjetno bili.. pa sem izstopil. 
tule sm našel eno temo "metal kot omejenost", ki sem jo načel dobro dekado nazaj, ko sm počasi začel lezt ven iz tega metal kokona. če bi bil še danes v tem in bral današnje moje zapise ne bi štekal nič.

a še to.. omenil sem da je razlika čez katera vrata prideš v metal.. zame je bla ena prvih zadev pri kateri sem se zaljubil v ta prfuknjen mlin, ta težak zvok, ki melje:


težko se prepričam, da ima ta zadeva razvojno karkoli veze z izhodiščem, ki se je zgodilo neke 3 dekade prej.  Skratka bolj se mi zdi da tisti, ki nismo prišli skozi heavy ali še starejši kanal zvrsti notr smo prišli ne toliko zaradi kitarsko bluzovskega izhodišča ampak nas je privlačil zvočni ekstrem. Če ti je sinonim za metal prej ekstrem kot pa staro izhodišče, potem je toliko lažje slišat nekaj sorodnega v drugih ekstremnih zvrsteh.. in nekoliko napačno ampak spet, utilitaristično povezat to z metal momentom.

Skratka Šujo, imaš prav.

Mimogrede.. ena mislna igrca.. a si lahko, preden ste slišal za Ottone pesante zamislite metal, ki ima trobente namesto kitar? 

Namreč občutek imam, da je odgovor stare šole tu: NE. Ni metala brez kitar. In če rečem, ok, kaj pa igrajo Ottone pesante drugega kot metal? Bi verjetno rekli: trobente....

Skratka.. za foro sm vrgu v Midjourney AI promt "playing black metal, but with trumpets".. in sm dobil tole:



Skraka.. mal me skrbi da smo na točki ko ima mašina več domišljije kot pa stara šola metala, ki si kej takega ne dopusti niti zamisliti. Ampak nej se ne razume to, kot nekaj, čemur nasprotujem. Men je povsem dbest da so metalci stare šole, nekoč smo jim rekli true metalci kot neke vrste živ muzej. To vsekakor ima moje spoštovanje in ne želim tega rušit. In tudi nobeno odpiranje novejšim  zadevam tega ne more porušit. Taprava stvar ima že tako trde in globoke temelje, da ji nič aktualnejšega, drugačnega ne more do živega. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2022 at 21:19
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:



a še to.. omenil sem da je razlika čez katera vrata prideš v metal.. zame je bla ena prvih zadev pri kateri sem se zaljubil v ta prfuknjen mlin, ta težak zvok, ki melje:


težko se prepričam, da ima ta zadeva razvojno karkoli veze z izhodiščem, ki se je zgodilo neke 3 dekade prej.  Skratka bolj se mi zdi da tisti, ki nismo prišli skozi heavy ali še starejši kanal zvrsti notr smo prišli ne toliko zaradi kitarsko bluzovskega izhodišča ampak nas je privlačil zvočni ekstrem. Če ti je sinonim za metal prej ekstrem kot pa staro izhodišče, potem je toliko lažje slišat nekaj sorodnega v drugih ekstremnih zvrsteh.. in nekoliko napačno ampak spet, utilitaristično povezat to z metal momentom.


Tole mi je zanimivo. Se mi zdi, da veliko metalcov privlači "zvočni ekstrem" bolj kot sama muzka, pol pa jih vprašaš po politiki, so pa največji fance sitting milquetoast NPC šupki, kar jih sploh lahko najdeš.

Zanimivo mi je tudi, da znajo bit ekstremno konservativni glede muzke ali recimo "znanosti" [oz znanosti kot religije, kakor jo oni uporabljajo & dojemajo], v politiki se pa razglašajo za velike progresivce LOL. Cel kup enih protislovij, ko pogledaš malo pod površje.

Btw - Fear Factory so bli men en top metal bandov. Sploh ena plata pred tole. Ravno danes sem ob branju te debate razmišljal, kolk imajo Black Sabbath veze s Cannibal Corpse? Za moje pojme bore malo in so precej bliže staremu 70s rocku z mal dark makeupom.

Jst osebno sem v metal pršou skozi 80s hard rock ala Def Leppard, Guns n' Roses, Van Halen, Europe etc [večina teh so mi še danes super btw], pol pa v bistvu kar direktno v thrash metal skoraj. Band S.O.D. me je 1990 pritegnil s svojim rifanjem. Uni March of the S.O.D. riff mi je bil super in še nikol nism slišal take muzke. Pol sm pa Heavy & Speed staro šolo spoznaval skupaj z ostalim Thrashom skozi 90a. 80s sm pa začel z klasičnim 80s rockom ala Queen, Genesis, ZZ Top, Big Country, Brian Adams etc - najboljši rock ever + poleg tega sem dost British Synth Popa poslušal v prvi polovici 80ih. Za metal sem se ogrel šele konec 80ih.

Btw - kar se mene tiče metal glasbeno v zadnih 15 - 20 letih praktično stagnira. Edino, kar je napredovalo, je produkcija in kvaliteta zvoka in igranja.
Izumljenega ni bilo ničesar novega razen politične korektnosti & woke bullshita. Zadni žanr, ki sem ga prebavil je bil v zgodnih 2000ih Metal Core z Trivium, Unearth, Shadows Fall etc. Sam mi stvar ni bla tolk huda kot recimo original Thrash wave iz sredine 80ih in prve polovice 90ih. Stare plate lahk poslušaš pa samo n-krat, preden ti dopizdijo.

Še ena ful bizarna stvar pri metalu mi je ta skicofrena drža do okulta & spiritualnosti. Metalci se na veliko razglašajo, kakšni ateisti & privrženci materialističnih naravoslovnih ved so, pol jim pa iz skoraj vsake naslovnice štrli neka okultna packarija, katere pomena nihče sploh ne razume. V bistvu je prav groteskno, ko vidiš, da hote ali nehote častijo zelo podobne reči, kot Vatikan & co.. Vse skup je more of the same a.k.a. "saturn worship", kar počne tudi večina ostale zabavne industrije. LOL

In še to - jst sm vedno dojemal metal kot način življenja, ne samo poslušanje muzke. In ta način življenja je bil meni bistven v uporu proti avtoritarni tiranski oblasti, ne pa slinjenju riti le tej - to kar danes počne kar en zajeten del metalcev.
Da ne bi o "burn your local church" majicah in podpori islamu & migrantom v isti sapi in podobnih res bednih stvareh zaradi katerih sem v zadnih 7 letih izgubil povsem ves respect do metala, kar sem ga kdaj imel.
Edini respect, ki je še ostal, je do muzke same. Metal kot ideologija je pa ena sama podrtija & nekonsistentna razvalina, ki razpade zelo hitro, ko jo pogledaš vsebinsko.

Quote
Mimogrede.. ena mislna igrca.. a si lahko, preden ste slišal za Ottone pesante zamislite metal, ki ima trobente namesto kitar?

Megadeth komad "Silent Scorn" ima noter odlične trobente. Zadna res dobra Megadeth plata za moje pojme stara več kot 20 let.
Also - "Exodus - Bitch" komad ima kar celo brass sekcijo noter in zveni presenetljivo dobro. Če bi mi en reku, da bo naredu thrash priredbo Roling Stones z brass sekcijo, bi bil skeptičen, a komad je fajn :3

Da bi pa prav menjal kitare za trobente pa ne vem :D mogu bi slišat, pa bi pol reku.
Saj sta Apokaliptika igrala metal na čela. Men sicer uno ni blo ne vem kaj, je blo pa zanimivo za parkrat poslušat.
Mene je vedno zanimalo kako bi zvenel kak res dober metal komad ala Fun Palace od Annihilator ali Megadeth Hangar 18 ali kaj drugega na tem nivoju v klasični orkestralni izvedbi. [mism bolj uno movie score style, ne prav klasika]


Quote
Skratka.. za foro sm vrgu v Midjourney AI promt "playing black metal, but with trumpets".. in sm dobil tole:

Skraka.. mal me skrbi da smo na točki ko ima mašina več domišljije kot pa stara šola metala, ki si kej takega ne dopusti niti zamisliti. 


LOL hahaha
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 13:14


nadaljujem s tem, ker smo v tej izbi soj luči že parkrat dali yt glasbenikom.. holy đesus lady boy 0_o 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 15:35
Tudi tegale poznam. Tudi ta je noro dober.

Kadar me kdorkoli vpraša karkoli v zvezi s "kako se naučim igrat kitaro" ali "kako se naučim producirat" - em....YOUTUBE. I just wish we had youtube when I was 16 :D

Katerikoli komad, katerikoli akord, katerakoli tehnika, katerikoli zvok - vse je na Youtube. Danes, če se želiš učit, imaš na enem mestu na dosegu klika miške zbrano vse znanje človeštva. To je noro! <3
 
In enako je z produkcijo. Občasno spremljam unega "produce like a pro" - niti ne vem, kako mu je ime :D Ideje in informacije se šerajo mnogo hitreje, kot v starih časih.
Jst sm se photoshopa & sony vegasa nauču s tutoriali. Sj si še ti šeral neke tutoriale za uni svoj 3d whatever it's called. Praktično ni stvari, k se je ne bi mogu naučit prek tega - ali pa izboljšat že obstoječega znanja.

Pol je še recimo Rick Beato, k je mojster glasbene teorije. Gledal sm tud ene par drugega folka na tem področju. Akordi, harmonije, lestvice. Vse je gor.

Kar se teh stvari tiče živimo v noro dobrih časih. Kompi so zmogljivi in poceni in lahk ga maš 10 in več let. Jst mam en in isti sistem DAW že skoraj 10 let. Zvočna & konverter, monitorji vse staro po 10 in 15 let, dela super. Včasih si mogu mal da ne na 2 leti komp menjat LOL Ali pa bog ne daj časi, ko si moral jeben trak kupvat in tape machine pucat in štelat O.o


Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 19:16
Glih sem gledal metal lestvico top 10 na gimme metal radiu. 

2. štikel je od Heilung. Kaj si mislite o njih in zakaj imajo tako veliko podporo metal skupnosti?

Še en komentar pod bas kraljem:

'I am a firm believer that metal is a universal genre. It can be played on anything'. Big smile


Edited by devlin - 28.Aug.2022 at 19:16
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 20:11
sm šel na YT prečekirat kaj igrajo Heilung. Ni mi všeč. Ampak to da meni niso všeč sploh nima veze. 

TO NIMA VEZE Z METALOM! to je lahko nek intro v kak komad. to je lahko kak komad na plati (npr kaiowas na Chaos AD). Ampak to ni metal band. 

Heilung is an experimental folk music band made up of members from DenmarkNorway, and Germany.

in izjava:
'I am a firm believer that metal is a universal genre. It can be played on anything'.

se popolnoma sklada s tem, da so Heilung na neki metal lestvici. To je zdaj nek kurčev hype. Vsak mavričar bi rad bil inovator ker misli da je spregledal in doživel razsvetljenje. Ne nisi ga. Pač metal ti ne sede več. Ok. To je tvoja odločitev. Ampak pusti Metal Metalcem.


Edited by Mitja M.J. - 28.Aug.2022 at 20:20
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 20:40
Mislim da si malo zgrešil point, ker se tudi jaz sprašujem zakaj so Heilung na metal lestvici in zakaj so tako priljubljeni prav pri metalcih.
Sicer pa mi je všeč, če je človek žanrsko neobremenjen. Tista 'poslušam samo metal' faza mi je smešna, tudi pri meni mi je, če se ozrem nazaj na to obdobje. Mnogi so metal celo opustili iz takih ali drugačnih razlogov ampak sam vidim, da imam še vedno velik gušt hodit po teh koncertih, hell drugače ne bi rinil celo v Prago za en sam dogodek, ker ga pač pri nas ne bo. Mislim da odprtost do drugih zvrsti ni zamorila mojega primarnega veselja, čeprav sem čisto nahajpan, da bom med drugim videl Simona in Garfunkla.

Za izjavo nekega individuma da je metal lahko igran na bilokaj sem udaril smajlija. Ker tudi meni metal pomeni kreštenje distorzirane kitare, basa in bobnov. Dodajanje frulic, synthov,... me nikoli ni motilo, pač vsakemu svoje, meni razni Korpiklaaniji ipd. nikoli niso potegnili. Celo Apocalyptico sem imel večkrat priložnost gledati na festivalu, pa je nikoli nisem... Sem se sprehodil mimo in pogledal, če je dober žur, vrgel uč na Die apokalyptischen reiter, da sem videl koliko folka se zabava, ker načeloma dam vsaki zvrsti priložnost da me zagrabi, ampak me ni potegnilo noter. Tudi Igorje sem gledal samo en komad, ki mi je bil všeč (Spaghetti forever - k sreči so ga igrali prvega) in potem odšel. Izgleda da sem res dosti standard meat and potatoes guy kar se metala samega tiče. :-/
Metal se lahko priredi na kateri koli inštrument in izpade super, s tem se strinjam, tudi metal filing v apocalyptici,.... štekam ampak... saj veste kje so meje. Čeprav pri kom čisto očitno variirajo pač spet glede na individualne poglede na zadevo LOL.


Edited by devlin - 28.Aug.2022 at 21:37
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 21:52
AC/DC je vedno poslušalo x krat več metalcev kot vse to, kar zdaj skušajo tlačit pod metal. Nikoli noben ni imel problema, da AC/DC niso metal. Ne da bi vedel za to.
Mogoče so zdaj določeni metalci bolj poduhovljeni, se imajo za večje intelektualce ali pa si ne upajo priznati, da poslušajo še kaj drugega kot metal. Se je treba razvijati... Ne morš 40 let poslušat Judas Priest... Kr neki...

Sem poslušal Apocalyptico..sam to ni metal. 

Tudi Bohze Onkelz niso metal, pa jih posliuša milijon nemških metalcev... in mnogim od njih so všeč Heilung.. Švabom je tako ali tako všeč vse Star

Če kdo to tlac pod metal, pač naj. In razglablja o metal feelingu v trobentah, jebat ga, naj. Si raje zavrtim Motorhead...and rhey play rock n roll



Edited by Stratego - 28.Aug.2022 at 22:08
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 22:02
Originally posted by Stratego Stratego wrote:

AC/DC niso metal.

Končno eden Clap. Jaaay.

Akadaka so hard rock z obupno dolgočasnimi bobni, večinoma isto kitarami in zoprnim vokalom. Samo moje mnenje. Embarrassed
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2022 at 05:07
Originally posted by devlin devlin wrote:

Mislim da si malo zgrešil point, ker se tudi jaz sprašujem zakaj so Heilung na metal lestvici in zakaj so tako priljubljeni prav pri metalcih.

ni letelo nate. na naključnega bralca, ki se v tem vidi Wink
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2022 at 08:10
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Čemu? Ej lih zadnjič sm jih iskal na metal archives, pa so očitno blacklisted. 
Kolk kljukic rabiš, da te metal scena sprejma?

- blast beats, check
- igrali na fucking brutalcu, check
- kamorkoli pridejo, igrajo predvsem metal publiki, check
- sodelujejo z ostalimi glasbeniki iz metal scene (messa), check
- growl (v živo tako kot messa predvajano), check
- moshpit, check
 


Ok, mislm da je zdej jasno, da tale del argumentacije lahko črtam iz seznama.
Nekako smo rekl da smo v taki "everything goes" momentu, in da so tega krivi mavričarji. Eh.. no ja.. :) 

Nevem če lih everything goes, bolj se mi zdi da metal je k en hop on/off vlak z mnogimi vrati.. sej je na enem tiru in vozi na eni destinaciji, samo skozi različna vrata kdo še koga prešverca, se pelje dve postaji in potem izgine. Vsak vagon ima tudi malo svoj profil potnikov, in vsake toliko strojevodja dovoli priključit še kakšen vagon. 

Recimo tale zadnja omemba Heilung (nisem prej poznal), prilagam video da vidmo o čem teče debata:



Se mi zdi da je to v sceno prišlo čez una vrata skoz katera stopa profil ljudi z Thorovim kladivom okol vratu. Sepravi navdušenost nad severnjaškimi mitološkimi scenami, ki so jo popularizirali bandi tipa Amon Amarth, Bathory etc... Nekako odluščeno glasbe ampak ostaja  zaradi tematike. 

Podstat za tako dogajanje so v neki meri vzpostavili tradicionalni metal band, ki so tekom razvoja se zvočno ali z ikoniko tako vzpostavili, da so začeli privlačit cel nov spekter ljudi.. recimo Blind Guardian... čez ta vrata je v metal sceno kr znenada začelo hodit brdo enih navdušencev namiznih iger. 

Ostalo kar smo tu naštevali se mi zdi kot da je skupni imenovalec samo nemški humor, ki upam da ga nihče od nas zavoljo lastnega zdravja niti ne bo poskušal štekat. 
Nima veze z metalom in invalidira argument, da igrat na metal festivalih karkoli šteje. 

Ampak če se vrnem k Ottone pesante... zaradi vseh drugih kljukic (ritem, melos, growl, doom štiklc z messa vokalistko)... men to zveni precej bolj metal kot ostalo našteto. 

Zdej če se pogovarjamo absolutno, binarno... a pravim da je to metal? Ne. Sigurno ne bi tega kazal nečakom in jih vzgajal v duhu, da to je metal v svoji najbolj čisti obliki. 

Če nismo binarni, a znamo vsaj en sistem gradacije vzpostavit... recimo, da rečemo, da so skoraj metal.. al pa da zvenijo kar metal, če bi le imeli kitare... al pa da rečemo so 50% metal.. zarad ritma.. mogoče 60%, ker imajo nekaj growla notr? 

Če pa se vrnem k MA kriteriju za sprejem..

Naši Neurotech so recimo notr.. doživljensko, pa prva plata recimo zveni takole:



Kasnejše pa takole:



Igorrr najnovejša plata zveni takole:

(dejte vsaj do 0:30) dat šanso da se razvije :D 

In niso kvalificirani. Fak kero dbest riffanje in produkcija ej
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2022 at 08:24


Sear bliss nastop iz letošnjega Brutal Janez festivala... za tiste z manj domišljije.. tako nekako bi zveneli Ottone pesante s kitarami... Čeprov tu kitare služijo samo kot vodilna linija pri Ottone pesante kitare riffajo, posnemajo kitaro. Mimogrede, se ta naveza bandov omenja tudi v tej recenziji.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2022 at 13:11

k je Frogy šeral Youtube glasbenike. Meni se med drugim tale kanal dopade [poleg še ene 100 drugih LOL].
Sicer ni vrhunski kitarist, kot kak Bradley Hall, sam ima kar fajn desno roko in mi je zanimivo, ko z relativno cheap opremo [večinoma 50w Ampi & 1x ali 2x12 cabi] skuša skinevat sounde plat.

Se mi zdi, da je recimo dobro snel Metallica - Ride the Lightning zvok. Mism da je Megadeth sound iz ene parih plat tud ful dobro skinil. Ta tip sicer ne uporablja iste opreme, kot je bila na dol. plati, sam po filingu šraufa zvok.
Ful mi je noro, k od kar imamo internet, lahko za večino velkih legendarnih metal plat res lahk študiraš, kaj točno se je uporabilo, kakšni so bli EQ settingsi, amp modi etc... Isto je tud z vso osalo muzko ala synth zvoki & settingsi na popularnih komadih etc...

Mi je pa zanimivo - še nism slišal nekoga, k bi dobro skinil Pantero. Se mi zdi, da še Ola Englund [no disrespect meant] ne more skinit njihovega sounda :D Ola je zakon kitarist drugač.
Btw - glede Youtube glasbenikov. Pred časom sem gledal unega Michael Jackson bobnarja - neki "sugarfoot". Ker je pa uni car <3 <3 res, da ni metal bobnar, sam je tak jeben car <3
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2022 at 08:19
Ja men je tud zanimiv to pogledat. Nasplošno, razvoj kitarskega zvoka, kjer so se prve oblike distortiona pojavile z luknanjem membran na boxih. 

In kako je drive postopoma zamenjal distortion.. in še to ni blo dost.. je treba še drive dat pred distortion :D Sej isto je z bobni... takrt v prvem bandu sm se pizdil ker sm hotu surovo produkcijo.. čimmanj kkšne elektronke.. ampak sem kmalu ugotovil, da pri metalu, kot sm ga sam poslušal, torej ekstremne zvrsti.. ni prov nič naravnega.. bobni so potrigirani, sam sem skos bil na nekih cheap multiefektih in tist čas niti nisem bil dovzeten za nianse. Ubistvu šele kasneje k sm iz death metala postopoma začel sprejemat starejše stvari sm ugotovil kolk distortion ubistvu uniči kitarski ton, kolk več karakterja ima drive. Provzaprov sm bil kr raočaran, ko sm ugotovil da vsa nova metal produkcija.. tudi če bobnarja zapreš v studio z mikrofoni... bo nakonc vse poklikano čez. 

Kokr mi po eni strani sede u nulo zglancan in brutaln brickwall sound pri Igorrr... in če staro in novo musko postaviš ob bok stara zveni prazno, nedodelano, zmazano z nepotrebnim reverbom etc.. na nek način staro zveni bolje. 

Recimo v downtownu.. stara Metallica zveni čisto, razločno, Blackend plata trese stene in šipe.. karkoli novega daš gor trese samo zvočnik in nič se ne sliši. Verjetno se je tudi sama izdelava zvočnikov spremenila, da požira novo vsebino. 

Kar se tiče sprejemanja "novih vagonov"(zvrsti) v metal... 

Kopiram Cynic zapis o '94 touru z Cannibal Corpse:

Originally posted by wiki wiki wrote:

Reception[edit]


Although Cynic were associated with the Florida death metal scene, Focus represented a significant departure musically from Death's Human and the early Cynic demo-tapes. It was therefore a hard album to market. Cynic found themselves touring to promote the album with brutal death metal band Cannibal Corpse and predictably received a mixed reception from their fans. When asked in an interview about the success of the 2007 reunion tour, Masvidal said:

"...it was just really disorienting to hear a sea of 10,000 people singing ‘Veil of Maya’. You know, it was just wait, the last time we did this song I think a bottle hit my head and we were in Texas somewhere with Cannibal Corpse..."[7]

This negative reaction from within the metal scene was part of the reason Cynic broke up in 1994:

"...We were just really sensitive, creative people that wanted to make music and we were devoured by the industry and we didn’t get a lot of support and people didn’t understand Focus at the time."[8]


Skratka... ko so v metal prinesli jazz elemente je bila reakcija (nekaterih)poslušalcev, da bi jih s silo zjagali dol iz odra.. to ni metal! Band se je pobral iz scene... ki jih je potem, ko je dozorela do te mere, da je ponovno prisluhnila pograbila in razglasila, da je to neki najboljšga, kar se je v metalu zgodilo. Dans ni več nobene debate ali dileme o tem - Cynic se ponujajo kot eden izmed metal svetilnikov. 

Ne pravm, da se z bandi, ki jih jst danes omenjam kot nekaj, kar bi lahko pasalo na MA dogaja identično. Je pa mal podobna reakcija.. še prejšn tedn na črni loki je en band potegnu ven violino, ki je imela celo solo točko. Na eni strani so se folku zasvetle oči od navdušenja ali česa že.. morda bi kdo reku  od "drugačnosti zaradi drugačnosti"... en folk se je začel kremžit kot da bi zažvečil pokvarjeno majonezo.. prov fizičn gnus nad videnim.. ajej :D kako bi bil jst isti 10 let nazaj :D 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2022 at 10:15
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Ja men je tud zanimiv to pogledat. Nasplošno, razvoj kitarskega zvoka, kjer so se prve oblike distortiona pojavile z luknanjem membran na boxih.

mnja dark ages. Ne bi bil rad v unih časih muzičar, ko ni blo niti distoržna, efekti so bli pa tud u kurcu.

Edino z materiali se takrat ni šparalo, ko se je delalo opremo. V 70ih se je že kaj uporabnega našlo :D

Quote
In kako je drive postopoma zamenjal distortion.. in še to ni blo dost.. je treba še drive dat pred distortion :D

Valda boš dou OverDrive pedal pred Amp Dist! Doh! :D 
Jst uporablam Maxon OD 820 že 11 let. Ibanez OD sm prodal, sam bom kupu nazaj, k ga mal pogrešam.
Pri meni gre Jackson KV custom -> Maxon 820 -> Peavey 6505 + -> Mesa Cab -> SM 57 -> Neve micPreamp. V kompu pa 100% pan L / R v kitarski bus. Gor dam pa EQ za mid cut in high boost, pa občasno dajem gor še stereo widener <3 

Quote
Sej isto je z bobni... takrt v prvem bandu sm se pizdil ker sm hotu surovo produkcijo.. čimmanj kkšne elektronke.. ampak sem kmalu ugotovil, da pri metalu, kot sm ga sam poslušal, torej ekstremne zvrsti.. ni prov nič naravnega.. bobni so potrigirani, sam sem skos bil na nekih cheap multiefektih in tist čas niti nisem bil dovzeten za nianse. Ubistvu šele kasneje k sm iz death metala postopoma začel sprejemat starejše stvari sm ugotovil kolk distortion ubistvu uniči kitarski ton, kolk več karakterja ima drive. Provzaprov sm bil kr raočaran, ko sm ugotovil da vsa nova metal produkcija.. tudi če bobnarja zapreš v studio z mikrofoni... bo nakonc vse poklikano čez.

Bwo. Če se sam spomnem na vse dripce in njihove "naravne" bobne. Dobro da sem ven it tega, da mi jih ni treba več poslušat. LOL

V metalu je ful mal res dobre produkcije z "naravnimi" bobni - in to je v bistvu, da nimajo samplov na bobnih in še uno kwa pa vem. Redko mi je sploh všeč.
Black Album je itak počasen. Ajt recimo Slayer Divine Intervention mi pride na misel, samo že v 80ih je folk metal sample na bobne in men so bli ti zvoki ful všeč, še preden sem vedel zakaj se gre. Vedno so mi bli recimo Pantera bobni všeč. Testament Practice what you preach se mi zdi, da ima sample na kiku etc...
Fora naravnih bobnov je, da rabiš visok budget, top studio, super sobo, super bobnarja, super uglasitev - vse mora bit top in še vedno, če boš mel hiter metal z veliko dvojnega kika, se bo začel mazat v muzko in na hitrih delih ne bo nikol tako razločen, kot sample. Če gre za ekstremen metal, mora bit vsaj kik potrigan, al si pa pač pička. Tko je :D

Quote
Kokr mi po eni strani sede u nulo zglancan in brutaln brickwall sound pri Igorrr... in če staro in novo musko postaviš ob bok stara zveni prazno, nedodelano, zmazano z nepotrebnim reverbom etc.. na nek način staro zveni bolje.

Kaj je staro? 80s? Saj se najde kaj fajnega. Terry Date je bil za une čase kar top guy, kar se tiče metala. Over Kill - Years of Decay, kaki Prongi, Testament - Practice what you preach, Metallica etc... še celo Megadeth Peace Sells se mi zdi kar kul posnet za tiste čase <3

Quote
Recimo v downtownu.. stara Metallica zveni čisto, razločno, Blackend plata trese stene in šipe.. karkoli novega daš gor trese samo zvočnik in nič se ne sliši. Verjetno se je tudi sama izdelava zvočnikov spremenila, da požira novo vsebino.

Tle je tolk spremenljivk, da je težko rečt. Odvisno kateri mastering. Najprej moraš sploh imet vse plate enako glasno zapisane, ali pa pač prilagajat PA Master volume, k poslušaš, da daš na novejših zadevah, ki so glasnejše, master volume tiše an... 

Meni osebno imata sicer Load / Re-Load platu še najboljši zvok od njih, kar se tiče baske in bobnov. Stare plate so pač stare in se ne morejo primerjat. Za un čas so ble hude itak. Rasmusen je car, Bob Rock pa še mal večji.
Black album je klasika. Anger in Magnetic sta meni total garbage, ta zadna je pa kar hudo posneta. Meni je kil mal preglasen in baska mi je lepša na Load recimo, samo se fajn sliši nova plata, pa še dobra je za razliko od vseh plat po Black Albumu.

Quote

Kar se tiče sprejemanja "novih vagonov"(zvrsti) v metal... 
Kopiram Cynic zapis o '94 touru z Cannibal Corpse:

Skratka... ko so v metal prinesli jazz elemente je bila reakcija (nekaterih)poslušalcev, da bi jih s silo zjagali dol iz odra.. to ni metal! Band se je pobral iz scene... ki jih je potem, ko je dozorela do te mere, da je ponovno prisluhnila pograbila in razglasila, da je to neki najboljšga, kar se je v metalu zgodilo. Dans ni več nobene debate ali dileme o tem - Cynic se ponujajo kot eden izmed metal svetilnikov. 

Ne pravm, da se z bandi, ki jih jst danes omenjam kot nekaj, kar bi lahko pasalo na MA dogaja identično. Je pa mal podobna reakcija.. še prejšn tedn na črni loki je en band potegnu ven violino, ki je imela celo solo točko. Na eni strani so se folku zasvetle oči od navdušenja ali česa že.. morda bi kdo reku  od "drugačnosti zaradi drugačnosti"... en folk se je začel kremžit kot da bi zažvečil pokvarjeno majonezo.. prov fizičn gnus nad videnim.. ajej :D kako bi bil jst isti 10 let nazaj :D 



Ej Cynic so bli meni en top bendov, ko so ven uletili. Jst sm jih dobu 1994 in sm uno leto po mojem skor največ njih poslušal. Takrat si mogu, al plato kupit, al pa od frenda present. Ravno takrat sem ful poslušal "Death - Individual Thought Patterns", o Cynic sm pa vedu samo to, da jih je naredu bivši Death kitarist iz Human plate.

Men so bli ful všeč. Te plate, k je "Veil of Maya" gor sm se naposlušal, da mi je iz ušes gledala. Men so se zdeli metal, ne jazz. Nism mel nobenih pripomb. Ful se mi je dopadel uni vocoder na vokalih in na sploh cel ta "vesolski" vibe njihove muzke. Jst sm jih dajal v isti predal, kot Death - progressive death metal.

Btw - baje je Schuldiner komad "philosopher" posvetil Masvidalu. Namreč spičila bi naj se baje na polno, ker je bil Schuldiner en klasični ozkogledi ateistični pizdek, Masvidal si je pa drznil malo v vzhodnjaško duhovnost pokukat.
Kakšen greh, ne? LOL mism saj, če veš, kaj pomeni "veil of maya", pol veš, od kje prihaja inspiracija.
Meni je sicer Death muzka boljša od Cynic in tudi Schuldiner boljši glasbenik in pisec muzke, sam kar se tega tiče, sem vsekakor team Masvidal.  Atheists are narrow minded trash. Pure garbage!
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2022 at 10:28
Ah spomnu sm se še ene plate, k ma naravne bobne in je super - Death Symbolic. Ta plata je prav death metalski black album LOL v dobrem smislu mislim.

Sicer je bla pa meni osebno Individual Thought Patterns po navadi mal boljš. Anyways - še ena stvar glede "naravnih" bobnov in "naravnega" vsega btw.

Ne vem, če folk ve, ampak v zadnih 20 letih se je začelo na veliko editirat stvari in jih šlihtat na grid. Se pravi recimo edit bobnov tako, da se poreže vsak udarec bobna posebi in se ga kvantizira na matrico, da je točen kot urca.
Meni se je nov svet odprl, ko sm to pogruntal. Je res, da ubiješ groove. Pozabi Led Zeppelin drum grove s takim pristopom, sam za une šalabajzerske black metal bobnarje, k gre bobnar v par sekundah za celo dobo ali dve mimo kitar, je pa to pure fucking magic.
Jst sm si tolk razvadu ušesa s tem, da mi je dones včas mal težko poslušat une bande, k nimajo tega in niso res točni k urca. Če poslušaš recimo Individual Thought Patterns kik, se na hitrih delih prav sliši, kako gre po svoje - groza! :D LOL

In to logiko se pol prenese tudi na basko in kitare. Naravno basko se recimo avto-tjuna [ne samo vokale], da se počisti s tisto annoying kaotično resonanco na dol. tonih in da je res uglašena v nulo etc. Meni se vse te tehnike dopadejo in večini folka se tudi, kljub temu, da bi bo vsak hitel razlagat, kako ima rad "naravni" zvok. Če imaš rad naravni zvok, si vrti tiste pederske Zeppeline, ne pa metal. LOL


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2786
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2022 at 23:11
da navržem nekaj nepovezanih misli:

1. se strinjam s Faturjem; vsak zase ve, kaj posluša, zakaj bi se obremenjevali s tem, kako se to imenuje?
2. nihče nam ne more vzeti preteklosti, v kateri je nastala prava zakladnica metala, zakaj se potem obremenjujete, kako se bo kar koli imenovalo v prihodnosti?
3. toliko je bilo govora o nemetalski glasbi, pa nihče ni omenil Laibach.
4. primerjav s hrano je bilo veliko... kaj pa primerjava šport vs. e-sport?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Aug.2022 at 02:25
Še malo na random Archspire (tehnični death-rap metal) na klavir.

V tej luči prej omenjena trditev 'I am a firm believer that metal is a universal genre. It can be played on anything'. dobi nov pomen. Tudi recimo bluegrass ACDC (čeprav kot smo prej razčistili niso metal) od steven & seagulls pridejo na misel.... Ampak tista 'prava' metalskost se tukaj izgub, če razmišljamo v tr00 okvirjih?



Edited by devlin - 31.Aug.2022 at 02:35
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2786
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2022 at 14:21
Originally posted by Person-man Person-man wrote:

No, Beno je dal predlog, da se ta tema predela v temo za koncerte, ki niso MEEETAAAAAAAAAAL!

Torej, če najdete, da ima kak kul nekovinarski band koncert pri nas, ga nalimajte sem in po možnosti dodajte par linkov + kratek opis, kar bom js pol pretihotapu v prvi post za večjo preglednost ^^


LAIBACH - ALAMUT
KRIŽANKE, Ljubljana
Ponedeljek, 05. in 06. 09. 2022 ob 21:00

https://vstopnice.ljubljanafestival.si/fl/si/vstopnice/laibach-alamut-ljubljana-krizanke-1282610/performance.html

https://vstopnice.ljubljanafestival.si/fl/si/vstopnice/laibach-alamut-ljubljana-krizanke-1282616/performance.html
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2022 at 16:12
@dejan, sej ni treba teme vsakič prestavt k mal skrenemo od izvornih misli :) 

Mimgrede, mal sm pogooglal "metal without guitars" in naletel na tale članek:
https://www.loudersound.com/features/10-bands-who-prove-you-dont-need-a-guitar-to-be-heavy

Kkšna prov zanimiva reč se najde notr. Men zveni kr metal. Uni The Hu so k ACDC :D
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2022 at 15:51
MacGyver je zakon!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.