Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Iron Maiden
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Iron Maiden

 Post Reply Post Reply Page  <1 4243444546>
Author
Message
 Rating: Topic Rating: 1 Votes, Average 1,00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2020 at 21:58
Par dni nazaj je umrl Martin Birch. Naj mu bo zemlja lahka ...



Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2020 at 19:49
Njegova produkcija plate 666 leta '82 je top.

Zanimiv review SIT plate:

FUCK THE WORLD
Back to Top
Nucky View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.May.2014
Location: Piece of Mind
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nucky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jul.2021 at 19:29
Nov single Maidnov..


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2021 at 10:57
najjača animacija
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Oct.2021 at 16:11
Nova plata ni slaba, najboljša po DOD če ne celo po BNW. Thumbs Up
FUCK THE WORLD
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Oct.2021 at 22:06
DEATH OF THE CELTS od minute 5.15 dalje je isto ko da bi poslušal skupino 3BOTE iz obale (ištrian rock)! Steve harris obožuje skladbe našega Egona Godina......vse drugo pa je prava uspavanka
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2022 at 18:19
Da probam malo obudit glasbene debate - kateri album z Di'Annom vam je boljši, Iron Maiden al Killers? Meni Iron Maiden.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2022 at 21:29
Nehvaležno vprašanje... vendar Phantom Of The Opera tehtnico nagne na Iron Maiden.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Apr.2022 at 11:50
Killers.
Back to Top
izzy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 410
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote izzy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Apr.2022 at 18:55
Originally posted by Stratego Stratego wrote:

Nehvaležno vprašanje... vendar Phantom Of The Opera tehtnico nagne na Iron Maiden.


To Clap
Music is the gate, it's an opening to our fate, it's a feeling that binds us strong
Back to Top
Seventhson View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Oct.2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seventhson Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2022 at 20:07
Killers, čeprav je izbira težka. Na Iron Maiden me zelo moti zvok... produkcija. Live komadi iz tega albuma so mi carski, sam album pa si zelo redko zavrtim.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Apr.2022 at 06:39
Huh, težko vprašanje. Odvisno od razpoloženja. Verjetno mi Killers v celoti malo bolj paše, si pa noro želim enkrat v živo slišat Charlotte the harlot. 2005 je dobro kazalo, ko so Early Days tour začeli med drugim tudi s tem komadom, no do Bologne so ga že nadomestili z zlajnanim Wrathchild. Maidni.. Big smile
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2022 at 19:17
Btw a gre kdo jutri na maidne v Zagreb? Jaz imam 2 placa fraj v avtu še...
Leave no cross unturned
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2022 at 01:21
Doda & Lunik gresta, ampak imasta že svoj prevoz. Leta 2018 je bil super koncert v ZG, uživajte!
FUCK THE WORLD
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2022 at 05:31
zakva kurac ti ne gres? 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2022 at 06:26
aja, pozabil napisat, 2 placa sta fraj iz Maribora...ja pred štirimi leti je bilo zakon! Maidni ne razočarajo...
Leave no cross unturned
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2022 at 08:10
...še samo 1 plac fraj...
Leave no cross unturned
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2022 at 10:13
Se vidimo danes, upam pa da bo tako fajn kot je bilo pred 4 leti. Edino kar pa tudi upam je, da ne bo POPOLNOMA ENAKA setlista (In če pri kom, je to ravno pri Maidnih še kako možno.) ker uradno je tole še vedno nadaljevanje 'Legacy of the beast Tour'. Da ne bo pomote, setlista 2018 je bila skoraj perfektna (minus standardno-zlajnani komadi) ampak res bi lahko vsaj malo svežine vnesli od takrat. Mogoče kak komad s Senjutsu? (A upam, da ne na račun taboljših komadov. Naj raje kakega Trooperja črtajo. Smile)
Back to Top
lucho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 23.Nov.2007
Location: Bhutan
Status: Offline
Points: 570
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2022 at 07:03
sam koncert vsaj meni ni bil nic posebnega, ampak je bilo vse poplačano z blood brothers komadom, kaka bomba od pesmi je to! 
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2022 at 07:48
Ubogi Nicko... vsaka turneja 20bpm počasneje.
Super je bilo. UP THE IRONS!
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2022 at 08:00
ja eni komadi so bili kr zoprno pocasi. Sam Bruce, fuck  me santa sideways, ta tip je nor! 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2022 at 12:35
Uf, meni je bilo pa noro. Vsaj nekaj svežine glede komadov, pa tudi fino premešani tisti, ki so bili že nazadnje v Zagrebu. (Recimo Clansman po encore je kr fajn odločitev.) Ja, res gre vse skup bolj počasi z leti, ampak je pa zato vzdušje nadoknadilo veliko tega. Plus, Blood Brothers dejansko JE totalno top šit komad za v živo! Tretjič uspel slišat na koncertu, pa mi je še boljš izpadlo kot na prejšnjih dveh prilikah. Včerajšnji posnetek si že ene petnajstič vrtim, pa še ni dovolj. Star
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 06:05
Pizda jaz sem pa tako 'razmišljal'....

Maidne sem videl že dvakrat.
Bojim se da bodo morili z novimi komadi ki mi ne sedejo.
Ko sem bil prvi letnik faksa sem jih ujel prav tako v Zagrebu, pa je bilo tako fucking d'best, da si ne bi pokvaril okusa.
Strice sem včasih gledal za 4000 tolarjev kar je manj kot 20 evrov, dans pa bi me aranžma za eno iffy tribuno prišel gladko 100 evrov + pijača.
Zdi se mi da gre Bruceov vokal pri višjih tonih že proti starčevskemu piskanju.
Pa še en kup kurac palcev, ki se jih zdaj ne morem spomniti, pa so me morili.

Takoj ko sem slišal Šujota in Gorjanca na bobu razpredat o koncertu mi je bilo FUL žal. Na to bi moral it že zato, ker bogve koliko časa se bodo modeli še tole šli in moral bi zvleči frende dol za lase, ker Maiden spektakel mora vsaj enkrat vsak doživet.


The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
izzy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 410
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote izzy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 10:55
Devlin, to je bila najslabša možna odločitev EVER Big smile

Glede na to, da je bil prvi špil turneje in to po štirih letih, smo najbrž doživeli najboljšo vokalno predstavo Dickinsona to turnejo. Sporočim čez en mesec pa še mal, če bo šel Dunaj skozi...

Set lista je bla super, čeprov bi Trooperja kamot zamenjali ... ampak OK, k da je varianta, da ne špilajo FOTD. Upam, da se plin ne bo preveč podražil in bo Bruce lahko še zmeri špilal majhnega otroka s flamethroverjem.

Srečal še Dodo, Lunika, NJCa od forumašov, Beni ne vem če je tuki, pa cel kup neforumašov k se nismo vidl že ful cajta. 2/5 SkyEye - ostali so baje pičke Tongue ...

ma ne vem... jest sem se mu ful fajn Beer
Music is the gate, it's an opening to our fate, it's a feeling that binds us strong
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 15:25
Aja ene par zadev v zvezi z gornjim postom še... 

Imam en čuden quirk, da mi je koncert kar dosti uničen, če zamudim, ko pride band na oder. Tak da bi epsko popizdil, če bi moral čakati v vrsti pred blagajno tako kot Šujo in Gorjanec in ta moment zamudil.

In o organiziranih prevozih.... dvakrat sem šel v tujino z busom in ne grem verjetno nikoli več. To sta bila busa ov death. Prvič sem šel na megiče in že po par kilometrih sem imel megadeth poln kurac, ker so jih vrteli celo pot, dve plate. Poleg tega pa še prenašat nalit folk k je težil okol.
Drugič sem šel ravno na Maidne v Zagreb, k sreči je pot bila krajša, da mi niso že do meje do konca uničili gušta ker se je skozi rolal takrat nov komad (mislim da je bilo to wildest dreams). Plus da so nas na meji zaradi spet par nalitih primerkov v I.R. Baboon modu skoraj obrnili nazaj, ker so storži od carinikov vajeni starega dobrega Đibonija, Cece in Seke prvič videli tak folk in mislili, da smo nogometni huligani, potem jim je voznik nekaj razlagal da smo 'glasbeniki'.... Wacko

V glavnem pa ja zdej mi je še vedno FUL žal, I'm gonna wallow in my sorrow some more, ostali pa mi lahko vtrete sol na rano s kako dobro fotko ali setlisto. Sem par teh stvari videl na fbju sicer, ampak izgubil nit. 


Edited by devlin - 24.May.2022 at 15:30
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Vitoslav View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Mar.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 218
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitoslav Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 16:19
Tudi meni vrhunec koncerta Blood Brothers, sicer pa dost bedna set lista... nobenega slatkiša iz 80's. Sicer pa super lokacija in vzdušje, ni slabo it na Maidne vsakokrat ko se prikotalijo nekam v bližino, ker slej ko prej bo prišel čas, ko bo obiskovanje njihovih koncertov samo še spomin... tako kot se dandanes dogaja z mnogimi kolektivi iz sedemdesetih in počasi tudi že osemdsetih.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2022 at 07:50
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2022 at 10:45
Malo offtopica (pa upam, da mi bralci ne zamerijo). Na dotičnem koncertu me ni bilo, ampak, ker je v (odlični!) reportaži omenjena Izola, se mi je v spomin prikradlo naslednje razmišljanje. Namreč, na prelomu tisočletja, tj. konec 90-ih je bilo burno dogajanje, v ospredju pa nekako srednješolsko jajcanje med black, death, na drugi strani pa razni boydreki (mislim, da sem celo nekam prilimal naslovnice Dr. Musika, kjer je moč videti ta kontrast). No, Iron Maiden so "z mano" že od nekdaj. Vedno sem jih imel v čislih, zato, če sedaj pogledam nazaj v kontekstu današnjih časov, mi je kar fascinantno obdobje med cca 1998-2004, morda 2005 (zadnje letnice sicer ne znam umestiti dabogda). V tem obdobju sem nekako med folkom začutil ma ne odpor do Mejdnov, ampak nekakšen "pogled od zgoraj", češ, "A ti pa Mejdne poslušaš?" Skorajda je bilo to že tarča posmeha, pa mogoče niti ne tako drastično, no. Vzvišeno morda. Ali je temu botrovalo razhajanje matičnega banda s pevcem (in kitaristom), ki sta potem famozno prišla nazaj, ne vem. Ne znam opredeliti, ker mi je - roko na srce - The X factor + BB nekaj najjačega od IM iz 90-ih. Zanimivo je to, da so recimo "famozni" Fear of the dark oziroma njega naslovni komad posvojili tudi takratni "čefurji" (strokovni termin, ne žaljivka), potem pa je vse ugasnilo. Kot da so se fani užaljeno povlekli nazaj in čakali, da se povratniki zopet dokažejo? Ja, takratna Izola je bila vrh pričakovanj. Brave new world, pozdravljeni v novo tisočletje...

Čeprav hecno pa je, da je pa vzporedno zavladal nekakšen bumerang ("Bruceve solo plate so noro dobre!" - "Pha, pust Dickinsona, on je zdej IM!").

No, upam, da nisem preveč zatežil, ampak spomini, spomini...Embarrassed
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2022 at 18:21
Ni niti brez oftopica, ne sekiraj se.

Meni osebno je x factor tudi super plata, nisem pa navdušen nad dickinsonovimi solo poizkusi. 

Izola pa... Meni je bilo dobro ampak nekaj je le manjkalo.... Tudi folka je bilo kar nekam malo. Ko gledam nazaj imam kar malo čuden filing glede vsega, kot da ni bilo tiste prave energije... Mrbit pa je to tudi zato ker sem študiral kaj bo mat naredila z mano, ko bo zvedela, da sem se namesto na zaključne izpite pobral na Maidne (pa me travma hvata vsakič sprot). Zagreb nekaj let kasneje imam v dosti lepšem spominu. 


Edited by devlin - 25.May.2022 at 18:22
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2022 at 10:00
Hehe, ok. Sej meni tut un Skunkworks izlet ni neki... Bolj sem ciljal na AoB (nepredstavljivo - plato so v celoti skupaj z intervjujem Bručeja odvrteli na nacionalnem radiu!!!) in CW.

Je pa mel v obdobju Skunkworks tolk jajc, da so šli leta '94 v Sarajevo špilat... (priporočam ogled dokumentarca "Scream for me Sarajevo") - mislim, da bobnar ni imel niti 18 let... al je bil nek 17-letni italijanski blondi al neki tacgaBig smile. Pa ko so se švercal v UNPROFOR kamionu, so zarad vsega ozračja "za korajžo" zdrl darilo za polkovnika - viski flaškonLOL
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2022 at 12:09
Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

Malo offtopica (pa upam, da mi bralci ne zamerijo). Na dotičnem koncertu me ni bilo, ampak, ker je v (odlični!) reportaži omenjena Izola, se mi je v spomin prikradlo naslednje razmišljanje.


hvala! upam le, da ni mišljeno sarkastično?

Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

Malo offtopica (pa upam, da mi bralci ne zamerijo). Na dotičnem koncertu me ni bilo, ampak, ker je v (odlični!) reportaži omenjena Izola, se mi je v spomin prikradlo naslednje razmišljanje. Namreč, na prelomu tisočletja, tj. konec 90-ih je bilo burno dogajanje, v ospredju pa nekako srednješolsko jajcanje med black, death, na drugi strani pa razni boydreki (mislim, da sem celo nekam prilimal naslovnice Dr. Musika, kjer je moč videti ta kontrast). No, Iron Maiden so "z mano" že od nekdaj. Vedno sem jih imel v čislih, zato, če sedaj pogledam nazaj v kontekstu današnjih časov, mi je kar fascinantno obdobje med cca 1998-2004, morda 2005 (zadnje letnice sicer ne znam umestiti dabogda). V tem obdobju sem nekako med folkom začutil ma ne odpor do Mejdnov, ampak nekakšen "pogled od zgoraj", češ, "A ti pa Mejdne poslušaš?" Skorajda je bilo to že tarča posmeha, pa mogoče niti ne tako drastično, no. Vzvišeno morda.

jop, poznam tole, saj sem bil sam tak. sicer nikoli nisem bil vzvišen, a sem se pa izogibal bolj ali manj vsega, kar ni imelo nekega "ekstremnega" pridiha. v tistem času me je ta glasba najbolj zanimala, zato mehkejši bandi niso imeli več prostora v domačem predvajalniku. ko sem se do neke mere naveličal teh ekstremnih bandov oziroma razoskovanja v tej smeri, sem se ponovno vrnil k temu, kar sem poslušal včasih, kot otrok... zame je takšen razvoj povsem normalen, medtem ko poznam številne kolege, ki pa še danes ne posežejo po tej tako rekoč "mehki" glasbi.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2022 at 08:59
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

 ...


hvala! upam le, da ni mišljeno sarkastično?


Nikakor neSmile

Originally posted by Dejan Dejan wrote:

jop, poznam tole, saj sem bil sam tak. sicer nikoli nisem bil vzvišen, a sem se pa izogibal bolj ali manj vsega, kar ni imelo nekega "ekstremnega" pridiha. v tistem času me je ta glasba najbolj zanimala, zato mehkejši bandi niso imeli več prostora v domačem predvajalniku. ko sem se do neke mere naveličal teh ekstremnih bandov oziroma razoskovanja v tej smeri, sem se ponovno vrnil k temu, kar sem poslušal včasih, kot otrok... zame je takšen razvoj povsem normalen, medtem ko poznam številne kolege, ki pa še danes ne posežejo po tej tako rekoč "mehki" glasbi.


Zanimivo! Jaz sem pa nekako mešal vse skupaj. Če karikiram: čez dan sem vsrkaval ogromno novih zadev, konec dneva sem se pa vračal h koreninam - pa spet ne tako dlakocepsko & vsakodnevno. Sam pri sebi sem opazil edino to, da sem z leti začel vsrkavati tudi druge žanre (ciljam na žanre izven metala), čeprav so mi uletavali med ušesa že prej. Konec koncev smo živeli v obdobju radia in zlatih 80-ih. Tako ti ostane v spominu marsikateri pop cuker (pa tudi rock, če smo že pri tem). S tem ne mislim na vsakodnevno "žuljenje" te glasbe, ni pa "katastrofa" sem pa kdaj slišati kaj takega (ne vem, zdaj mi je na misel prišel Survivor - Eye of the tigerBig smile)

No, zgornji prispevek je pa že svetlobna leta daleč od IM, tako da... Embarrassed
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2022 at 17:13
pa sj je fajn debata 😊 jst pa z nekaj izjemami nikol nism ful ekstrema poslusal-zdej ko v stacun sucem vse sorte plat pa recimo ugotavljam d mi vse sorte pase, tut jazz, zborovska glasba, soul... 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2022 at 19:25
@Šujo: Ja Dani me je prej klofnil Clap LOL

kar se pa Maidnov tiče, meni so se v OŠ tam okoli '93 zamerili, ker sem pričakoval glasbo iz naslovnic. Misleč, da bo iz zvočnikov priletel v faco vsaj nek hud thrash sem ostal hladen... užaljen. Kot bi se usedel v Ferrarija in ugotovil, da ne gre hitreje od Cliota.

Leta so minevala glava dozorevala. Dobi sem kaseto z nekim death metalom na A strani in neko neoznačeno zadevo na B strani. Nekaj bolj "umirjenega" ampak... pizda to je dobro! To je kvalitetno in  dobro!

Po manjši raziskovalni akciji ugotovil, da so Iron Maiden s Killers albumov. In rodila se je nova ljubezen Thumbs Up


MacGyver je zakon!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2022 at 22:33
sori, sm mislu d drugega micota misli, se ooravicujem 😂
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2022 at 10:59
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

sori, sm mislu d drugega micota misli, se ooravicujem 😂
Šamar na dan odžene Mičota stran LOLLOLLOL
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2022 at 23:25
Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

Malo offtopica (pa upam, da mi bralci ne zamerijo). Na dotičnem koncertu me ni bilo, ampak, ker je v (odlični!) reportaži omenjena Izola, se mi je v spomin prikradlo naslednje razmišljanje. Namreč, na prelomu tisočletja, tj. konec 90-ih je bilo burno dogajanje, v ospredju pa nekako srednješolsko jajcanje med black, death, na drugi strani pa razni boydreki (mislim, da sem celo nekam prilimal naslovnice Dr. Musika, kjer je moč videti ta kontrast). No, Iron Maiden so "z mano" že od nekdaj. Vedno sem jih imel v čislih, zato, če sedaj pogledam nazaj v kontekstu današnjih časov, mi je kar fascinantno obdobje med cca 1998-2004, morda 2005 (zadnje letnice sicer ne znam umestiti dabogda). V tem obdobju sem nekako med folkom začutil ma ne odpor do Mejdnov, ampak nekakšen "pogled od zgoraj", češ, "A ti pa Mejdne poslušaš?" Skorajda je bilo to že tarča posmeha, pa mogoče niti ne tako drastično, no. Vzvišeno morda. Ali je temu botrovalo razhajanje matičnega banda s pevcem (in kitaristom), ki sta potem famozno prišla nazaj, ne vem. Ne znam opredeliti, ker mi je - roko na srce - The X factor + BB nekaj najjačega od IM iz 90-ih. Zanimivo je to, da so recimo "famozni" Fear of the dark oziroma njega naslovni komad posvojili tudi takratni "čefurji" (strokovni termin, ne žaljivka), potem pa je vse ugasnilo. Kot da so se fani užaljeno povlekli nazaj in čakali, da se povratniki zopet dokažejo? Ja, takratna Izola je bila vrh pričakovanj. Brave new world, pozdravljeni v novo tisočletje...

Čeprav hecno pa je, da je pa vzporedno zavladal nekakšen bumerang ("Bruceve solo plate so noro dobre!" - "Pha, pust Dickinsona, on je zdej IM!").

No, upam, da nisem preveč zatežil, ampak spomini, spomini...Embarrassed


Ni oftopik če je pa ime debate Iron Maiden. :) To obdobje ki ga omenjaš je blo pomoje takšno zato, ker sta bla takrat Metallica & Iron Maiden "vstopna" benda in so mulci ki so posušali Metal "že" 2 leti lahko zviška gledali na mulce ki so ga lih začeli spoznavat (preko teh 2 bendov). Zdej že neki časa tadva benda nista več "vstopna" (youtube itd.), imam znance in sodelavce ki poslušajo Burzuma, nosijo majce Wolves in the throne room in podobna fore, pa ne znajo povedat enega komada od Maidnov ali Metallice (ne pretiravam).

Drugače so mi pa Iron Maiden verjetno top 10 bend pa sm jih gledal samo 3x - 2000, 2007 (tudi če jih nebi) in 2018. Metallica pa recimo da kar top 5 bend in sm jih vidu samo 2x - 1999 in 2008. :)
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Sep.2022 at 20:46
Ne vem v katero temo bi dal to, bom kar sm. V soboto sm biu na koncertu v placu kjer so zgodnji Iron Maiden imeli prve koncerte (še v 70s). Plac je oldskul, štampiljka na roko, publika top, bendi tudi, najbolj me je pa za tak majhen plac presentu zvok - bil je perfekten, slišalo se je čisto vse in vse lih prav, pa FUL naglas vse skupaj. Tonski mojster je tam res mojster. Pogrešam to pri nas že od kar hodim na koncerte.

FUCK THE WORLD
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2022 at 18:21
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Oct.2022 at 13:20
Če verjamemo, da imajo na prihajajoči turneji dejansko namen odigrat CEL album Senjutsu + določene komade iz SIT obdobja (Stranger in a.. v teaserju deluje sila mamljivo) je to že samo po sebi dovoljšen razlog za obvezen obisk kakega od koncertov. V kolikor bo pa "bonus" komadov še več kot za vzorec in da se znajde na setu še kaj redkejšega, a toliko bolj slastnega, pa sploh! Star
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Oct.2022 at 10:14
Cel Senjutsu?! A bojo talal speed pa red bulle na vhodu, da folk ne bo zaspal? 
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Oct.2022 at 10:38
Glede na napoved jaz ne razumem, da bi igrali cel Senjutsu... cel Senjutsu plus preostali fokus na SIT in potem še druge klasike ... to bi koncert trajal 3 ure.. kar seveda ne bo 

Iron Maiden will be bringing a new tour to Europe in the Summer of 2023 including arena shows in the UK & Ireland. The Future Past Tour will feature previously unperformed songs from the band’s most recent studio album, Senjutsu along with a focus on 1986’s iconic Somewhere In Time record, plus other classic cuts.

Cel Senjutsu bi bil sicer zakon. Ne kot cela turneja, recimo par izbranih koncertov. 
Die hardi Iron Maiden fani bi poslušali v celoti v živo še kak dosti slabši album kot je Senjutsu, ki je za moj okus eden najboljših po SSOTSS Hug 


Edited by Stratego - 10.Oct.2022 at 10:40
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Oct.2022 at 23:12
Đizs!Shocked
Napovedal so "redke komade" iz SIT plate?!?!?!? Predhodnik je sicer omenil SSotSS kot njemu naj plato, s čimer se moram polovično strinjat, ker sem sam v večnem kolebanju med to in prejšnjo (tj. SIT). Če sem par let nazaj bil deležen ekstatike pod vplivom "Maiden England" izkustva (s poudarkom na SSotSS), mi bo tale stvarca potešila dušo s cukrom znamke SITBig smile

FAK!

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Oct.2022 at 23:59
Js razumem da mu je Senđucu naj po 7th, ne da mu je 7th naj plata. U glavnem, če bodo igrali (samo) Years, Heaven pa Stranger, mah... Če bo pa Caught in Runner, pol pa njami. Aja, Stratego, baje si M.P.? Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 05:08
Morda pa bodo sedaj končno live zaigrali komad The Loneliness of the Long Distance Runner. Enkrat in edinkrat so ga zaigrali daljnega leta 1986 v Beogradu Smile
Leave no cross unturned
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 05:12
to noč sem sanjal koncert. Brucu je zmanjkalo glasu. Grozno je bilo. ☹️
MacGyver je zakon!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 08:13
če igrajo loneliness grem na spil pa ce morm cel dolgcajt od senjitsuja pred ten poslusat. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 11:51
Originally posted by Stratego Stratego wrote:

Iron Maiden will be bringing a new tour to Europe in the Summer of 2023 including arena shows in the UK & Ireland. The Future Past Tour will feature previously unperformed songs from the band’s most recent studio album, Senjutsu along with a focus on 1986’s iconic Somewhere In Time record, plus other classic cuts.


Hm, zihr sem, da mi je nekdo pred kratkim pravil, da bo cel Senjutsu + nekej materiala iz SiT. Sodeč po tej objavi, bo torej preostalih 7 komadov iz Senjutsu, ki niso bili igrani na zadnji turneji (kar je meni čisto v redu) ampak me pa skrbi glede ostalega. Tile 'other classic cuts' lahko pomenijo samo standardni zlajnani dolgčas, za kar lahko samo upam, da pomeni ene 3, 4 komade in ne več. A poznavajoč Maidne, se to takoj lahko raztegne na nekih 8 komadov. To nam pa potem pusti bore malo prostora za fokus na SiT, kjer (ponovno poznavajoč Mejdne) lahko to mimogrede pomeni zgolj Wasted Years in Heaven Can Wait oz. glede na teaser, še Strangerja. Če bi vsaj še Sea of Madness pa naslovni komad zašpilali, bi bilo že preveč; zame in za zlajnane vzorce benda. Če bi se pa še kej ekstra našlo na setu, pol pa.. eksplozija hormonov sreče! Star
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 14:27
Jaz bi to objavo vseeno vzel drugače.. če bi pisalo ALL, bi rekel preostalih 7... tako pa mislim, da bo samo določen izbor... 4-5.. malce možnosti dopuščam, da bi bilo 7. Čisto možno se mi zdi, da bi bil tudi kak komad, ki so ga zdaj igral - do turneje je še dolga in se lahko še kaj premislijo, kar so rekli zdaj...

Noro bi bilo, da začnejo s Caught somewhere in time... to bi bila bomba. Kot si rekel, upam, da ne bojo samo Wasted, Heaven in Stranger... karkoli od ostalega z največjim veseljem... naj bodo malo challenging in odigrajo Alexandra Tongue... standard cuts bi rekel 5-6, upam pa na manj :)
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 15:16
Meni osebno je Heaven can wait najjači komad. Tongue
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4243444546>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.