Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 518519520521522 540>
Author
Message
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2022 at 06:59
kot nekdo s Thina potrjujem resnico izrecenega. Sam sm tokrat volu gusarje, ki so dodobra prevetrili svoj program od prejsnjih volitev, postavili sjw bull v ozadje in me s5 dobili med svoje volilce.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2022 at 09:33
Sam sem prav tako rezerviral svoj glas za Pirate, nato pa izvedel, da bi kripto obdavčili kot kapitalski dobiček, zato sem jim hitro pomahal v slovo. Ni mi jasno na katerem zeljniku jim je to zraslo. Papki v Resnici bi posvojili portugalski sistem, Pirati pa jebenih 25%, narobe svet. Tokrat sem pač igral "one issue" volilca.

Edited by (((OdiumNostrum - 26.Apr.2022 at 09:34
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Apr.2022 at 13:59
(((OdiumNostrum: zakaj bi bilo po tvojem mnenju narobe, če bi kripto valute obdavčili kot kapitalski dobiček?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2022 at 09:31
Ehm, kdaj točno so že predsedniške volitve, da se še onega kurca Pahorja znebimo? Sej ne da bi se mi ljubilo uporabit google-fu.....Ouch

Edited by devlin - 28.Apr.2022 at 09:32
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2022 at 09:37
Originally posted by devlin devlin wrote:

Ehm, kdaj točno so že predsedniške volitve, da se še onega kurca Pahorja znebimo? Sej ne da bi se mi ljubilo uporabit google-fu.....Ouch

Njega v vsakem primeru ne bo več...


Edited by Dejan - 28.Apr.2022 at 09:37
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2022 at 09:59
Ja, tokrat ne kandidira. 
Bo pa zanimivo, kdo bodo kandidati. Desnica naj bi predlagala metuzalema Petriča (jao meni LOL), no neke govorice so tudi bile, da naj bi stari Čeferin kandidiral, torej še en metuzalem, a za razliko od Petriča z glavo še vedno na mestu. Bomo videli, kdo bo na koncu zares v igri.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2022 at 11:23
Ha! Jaz pravim, da bo ena izmed kandidatk Ljuda MilaBig smile

Sej če tko pogledaš, je bla ona še najbolj... "normalna" desna

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2022 at 12:55
Se strinjam, sam ne vem, če je (že) pripravljena.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Apr.2022 at 07:30
na sihtu smo paberkovali, da bo luda mila, kak brglez, sds bo pWinka v kamikaze misijo vrgel hojsa, d preverjo, kak procent pravih vernikov imajo. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Apr.2022 at 10:08
Haha, zakon, Hojs kamikazaLOL

Ja, Brgleza si kr dobr najdu.

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Apr.2022 at 10:12
Originally posted by Poli Poli wrote:

Se strinjam, sam ne vem, če je (že) pripravljena.




Totalna anonimnost v zadnjem času bi znata kazat na to. Se je distancirala od zadnjih dogodkov (beri: volitve). Sej ne, da se je pa prej ful oglašala, ampak po moje je v strankarski politiki opravila svoje. Še njeni so jo odžagal al kaj je že blo. Kokr je že bla konzervativna, se je pa tega svojga držala za razliko od mnogih drugih "vetrolovcev" iz njenih bivših vrst. Mal me spominja na teto MerkelBig smile
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Apr.2022 at 11:40
Zaenkrat je Mart Kos "uradna" kandidatka Goloba in verjetno tudi levega pola... Čeferin in Kovšča se ne gresta tega, Petrič verjetno ostaja v igri desnice... pa Zorčič bi se neki šel, čeprav je bolj kot ne že popušil.

Zanimivo bo videti, koga bodo podprli janšisti. Pred časom so vsi množično podprli Pahorja, samo da ne bi Türk zmagal.



Edited by Poli - 29.Apr.2022 at 11:48
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2022 at 20:29
Če je manko Jonasa na Radiu Bob povezan z njegovim političnim udejstvovanjem, podpiram! Namesto  kakšne radijsko/MTV friendly skladbe se med vožnjo na in iz šihta zavrti kak hard&heavy posladek več. Thumbs Up

Edited by Stratego - 05.May.2022 at 20:36
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2022 at 20:41
Bob je prav spet zakon ratal. Ok, brez offtopica ni debate. NEON KNIGHTS!!! https://www.youtube.com/watch?v=NlUYs03Sy6Q&ab_channel=BrinsRay

Drugače pa tudi Jonasov odhod v politiko ne bi smel biti slaba stvar, če bo sodeloval na sejah sploh. Ker ima dosti velik gobec in dovolj pameti, da lahko pometa z večino folka tam.


Edited by devlin - 05.May.2022 at 22:16
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 07:16
Meni je sicer zgledalo, kot nihče ne bi vedel, kaj naj z njim, pa se je vedno rinil spredaj k Fajonki, potem pa stal kot kakšen Rožle tam. :D
Niti eden ga ni vprašal za komentar, ali pa samo ni pristalo na TV-ju.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 10:31
Koga pa dejansko zanima mnenje starga zagrenjenga prdca? 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 10:46
Morda druge stare zadrgnjene prdce? :D
Je pa res že pred časom prešel v ta klub, sva ravno doma komentirala... v bistvu vsakič, ko se kje oglasi.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 11:19
No, men je tud z leti ratal neprebavljiv, pa sem bil dokaj njegov fan pred cca 25 leti. Tko da njegova odsotnost na BOBu je veeeeelik plus za radio. 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 14:48
Javelini so se res izkazali sedaj v UA. Tistih nekaj, kar sem jih zasledil v Iraku (in Siriji) ni pustilo takšnih posledic, verjetno iz različnih vzrokov.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 15:04
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 17:43
sem po kakem letu BOBa glih včeraj poslušal, pa se mi je zdelo da imajo še vedno istih 35 komadov... Jonasa res ni bilo, da bi modroval kar je +. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2022 at 19:47
Zadnje par dni, sem spet malo spremljal tragikomiko od naše politike.  
Zelo negativno sem presenečen nad zadnjo verzijo slovenskega odrešenika, ki je navlekel na položaje vso odsluženo in kot smo mislili vsaj za nekatere, politično mrtvo gamad. Šarec, Bratuškovca? Resno Robert? WTF? Že Fajonka in Mesec sta za kozlat, s prej omenjenima, pa je šel dec predaleč, po mnenju marsikoga. Tudi takih, ki so ga volili. Manjka samo še Kahl Erjavec in grupa TNT bo popolna. Dobesedno živimo Alan Forda, pa ne v dobrem smislu. Obup. Mesec frajer bo dobil svoje na novo izmišljeno ministrstvo, fak ej. Pa dobimo menda še enega. Za podnebne spremembe ali nekaj takega Wacko. Pa kdo bo delal za plače vseh teh mešalcev megle? Kakorkoli, Roberto se na veliko strelja v kolena, pa še začel ni delat. Važno, da se je odstranilo JJ-ja. To je argument, ki ga večinoma slišiš od ljudi, ki so volili Goloba. Kaj dlje od tega očitno v njegovi stranki niso mislili. Vsaj glede na to kakšne počnejo zadnjih par dni. Čakamo še na Erjavca, ko je revež brez službe, Golob pa brez kadra. 
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2022 at 20:46
Saj res, glede na to se podnebne spremembe ne dogajajo je to res povsem mimo.

Zanimivo, da ne komentiraš ostalih zadev, morda pa pogrešaš razne Kanglerje, Hojse in ostalo nesposobno nastavljeno gamad.

Te tudi novi finančni minister moti?
Te tudi minister za zdravje moti? Resno?
Pa vrnitev Bobnarjeve, da počisti janšizem v policiji?
Ter, da ni več vsega bureka stlačenega v eno ministrstvo (kvazi "šolsko")... odhajajoča verjetno niti ni vedela, da je tudi šport v njenem resorju, sicer pa tudi ni vedela, da vodi ministrstvo. Aja, saj ga ni ona vodila.
Ministrstvo za solidarno prihodnost te moti praviš. Verjamem, da desničarjem ne diši, kot tudi "gospodarstvenikom"? Jaz pravim, da počakajmo, kaj točno naj bi delali in kaj bodo delali.

Pa naj te ne skrbi za plače ministrov, je tu precej večje število fikusov, ki jih je janšistična vlada nastavila za naslednjih x let. Ali pa to, da je janšistična RTV morala najeti krediti, da je izplačala bogate odpravnine. Verjetno te tudi janšistični prevzem RTV-ja ne moti, si morda ljuvbitelj Pirkoviča, je Možina zate model uravnoteženega novinarja? :)

sicer so pa tule navedeni


zanimivo, kako se enim takoj kolca po Janši :D
je kdo kaj protestiral proti kraji in žepkarjenju pri nabavi "zaščitne opreme", je prav, da vse, kar je v povezavi z Janšo na sodiščih zastara?



Edited by Poli - 11.May.2022 at 20:47
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2022 at 21:30
Trenutno minister za obrambo je skavt iz Tuhinjske doline, naslednji bo gasilec iz Šmarce...  A je kje v Palovčah še kak tabornik?  Big smile

Edited by Stratego - 11.May.2022 at 21:33
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2022 at 21:34
poli:
Ena usrana Slovenija ne potrebuje ministrstva za podnebne spremembe, bodi resen.
Ministrstva za solidarno prihodnost prav tako ne. Solidarnost my ass. 
Koliko ameb se bo paslo na naše stroške na teh dveh dodatnih ministrstvih, ki jih ne rabi nihče?
Počakajmo, da bomo videli kaj bodo sploh delali praviš? Evo, točno to mislim. Bomo že videli pravš LOL
Šarec, minister za obrambo? Tebi se zdi v redu? Bratuškovca za infrastrukturo? Dobro a ne de?
Tudi v faking parlament nista prišla, pa jih bomo gledali na takšnih funkcijah? 
Tebi je to normalno, oz. vseeno?! 
Obstoječa ministrstva naj delajo kot treba, glede na prezasičen kader, tudi kakšno dodatno področje in delo ne bi smelo biti problem. 

Janše in njegove vlade ne bom pogrešal, niti njegovih podrepnikov ne, zato predalčkaj koga drugega.
Glede nastavitve raznih fikusov, to se lahko očita še čisto vsaki vladi do sedaj, pa tudi v prihodnje bo tako. 

Kar me moti je, da je Golob še pred nastopom mandata padel v tak začaran politični krog, z kadrovanjem odsluženih politikov. Ne moti me to, da je premagal Janšo, ki ga ne bom pogrešal. 
Na jetra mi gre in mi je tudi pred volitvami šla vsa ta evforija o svobodi, bla, bla, bla in kako bo zdaj vse bolje, bla, bla, bla. Že zdaj, pred nastopom te vlade je jasno, da nas čaka VELIKO razočaranje. 

Zate je očitno takoj vsak desničarski janšist in hojsar pa kanglerjevc in se "nam kolca po janši". 
Ne kolega, razlog za razočaranje leži drugje, kot si domišljaš ti.



Edited by lord infernus - 11.May.2022 at 21:36
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 04:47
Res mi ni jasno kaj je narobe s Šarcem in Bratuškovo, dajmo to malo raziskat.

Je osnovni problem to da sta, ker pač noben ki je na sredini ali levici pa že ne more biti v redu? Ker meni sta oba ok. Bratuškova je vodila Slovenijo ko je bila precej v pizdi (hvala đej đej) in jo rešila pred trojko, za katero so navijali desničarji, kaj pa je Šarec narobe počel pa mi tudi ni jasno. Sem čisto šur da bo stokrat boljši obrambni minister kot Panzertrottel. Tako slabo kot je bilo ne bo moglo biti tudi, če se orenk potrudijo. 

Dajte tole malo bolje argumentirat kot o ne, sredinska vlada, fuck katastrofa, jejhata, obup, konec, pogreb, aaaaargh.

Kakšna je alternativa? Ker slovenska desnica je tako globoko v pizdi, da ni od nje nič, samo en kup škode.


Edited by devlin - 12.May.2022 at 15:20
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 08:34
Popolnoma se strinjam z lord infernusom. LMŠ in SAB sploh niso prišli v parlament. Kaj jih imamo sedaj za gledat?! Narod je na volitvah pokazal, da želijo videti kaj novega ... dobili smo pa stare usmrajence z novim kljukcem na čelu ... ki za začetek namerava ustanavljat nova ministrstva?!?!? Za kozlat.
Sicer pa ... Stevanović je dobil več glasov kot Bratuškova. Zakaj še njemu potem ne dajo kakega, če je veseli globalist tako radodaren? 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 08:42
Ja lord, oba, tako Šarec kot Bratuškova sta boljša kot katerikoli janšist. Mislim, a Hojs in njemu podobni so zate ministri? Pa pujs Mahnič ima kaj za iskati na takšnem položaju? Kaj točno sta naredila, da so janšisti zate manj škodljivi od njiju?

In ne, nobena druga vlada ne nastavi toliko nesposobnih fikusov kot prav Janševa, fakt. Ampak bolj kot to, da gre za nesposobne fikuse, je problem v tem, da gre za ljudi, ki načrtno delajo škodo. In najpogosteje niti ne ustrezajo zahtevam za položaj, ki ga zasedajo.

Ja, ne vem kaj drugega naj si mislim na to tvoje rantanje, ko se še niti začelo ni, kot da gre za nekoga, ki mu pač zmagovita opcija ni ljuba in bi mu bolj pasalo še nadalje natepavanje mrtvega konja s strani Janše. Ali si morda resnično pričakoval, da bo čez noč posijalo sonce za vse in bomo čez noč imeli par tisočakov v denarnici, iz dreves pa se bosta cedila nafta in kruh? :o

In zakaj misliš, da se toliko strokovnjakov upira politiki in odhodu na ministrska mesta?

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 09:00
Kot bi nas Golob trolal :)

Uroš Brežan
Ministrstvo za varstvo narave in okolje

Večni župan občine Tolmin, ki je sforsiral in ta moment gradi obvoznico ob Sotočju. Taisto obvoznico, ki je tam v našem biseru narave skorajda nihče ne želi, ne potrebuje.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 12:28
Zakaj bo Mesec minister za solidarno prihodnost? Zato, ker bi se minister za sončno upravo slišalo preveč smešno zaradi priimka.

Ministrstvo za solidarno prihodnost Dead... koliko luftarjev bo tam zaposlenih? In to naj gospodarstvo podpira? Banda kravatarska ...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 15:19
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Kot bi nas Golob trolal :)

Uroš Brežan
Ministrstvo za varstvo narave in okolje

Večni župan občine Tolmin, ki je sforsiral in ta moment gradi obvoznico ob Sotočju. Taisto obvoznico, ki je tam v našem biseru narave skorajda nihče ne želi, ne potrebuje.

Končno ena argumentirana kritika. Tole je pa res kiks. Angry
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 19:11
Originally posted by Haderach Haderach wrote:

Popolnoma se strinjam z lord infernusom. LMŠ in SAB sploh niso prišli v parlament. Kaj jih imamo sedaj za gledat?! Narod je na volitvah pokazal, da želijo videti kaj novega ... dobili smo pa stare usmrajence z novim kljukcem na čelu ... ki za začetek namerava ustanavljat nova ministrstva?!?!? Za kozlat.
Sicer pa ... Stevanović je dobil več glasov kot Bratuškova. Zakaj še njemu potem ne dajo kakega, če je veseli globalist tako radodaren? 

Vsaj en pameten, ki vidi mimo delitve na janšiste in njihovo nasprotje in razume, da smo tudi taki, ki ne sodimo k nobeni od teh dveh opcij. Hvala kurcu, da vsaj enemu tega ni treba narisati.

devlin: Če moraš vprašati ekstra kaj je narobe s Šarcem in Bratuškovo, potem nimam več kaj dodati. 
Razen mogoče to, da nista s svojimi strankami prestopila niti parlamentarnega pragu, zdaj pa jih bomo za nagrado gledali na ministrskih položajih? Praktično neizvoljene ljudi postaviti na pomemben položaj. A ni tvoj prijatelj Janša podobno prišel na oblast? S pomočjo cagavega Šarca seveda, s katerim praviš, da ni nič narobe?

poli: Nikjer nisem napisal, da so janševi ministri manj škodljivi ali kakorkoli boljši. Napisal sem, da je imenovanje takih kot sta Šarec in Bratuškova, in Mesec s svojim "brand new" resorjem, globoko pod pričakovanji, ki s(m)o jih imeli od zadnje verzije rešiteljev/osvoboditeljev Slovenije. Saj mi je jasno, da so predvolilne obljube eno, realnost pa čisto nekaj drugega. Ves hype, ki pa smo ga bili deležni okoli Goloba, pa kopni kot sneg spomladi. Kje so novi obrazi, ki so jih vsi pričakovali, kje je nov kader? Je reciklaža odsluženih političnih ameb največ kar lahko pokaže? TO je največje razočaranje in ne poraz JJ-ja in njegovih. A je to res tako težko dopovedati porka madona? 
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2022 at 19:15
Originally posted by Haderach Haderach wrote:

Zakaj bo Mesec minister za solidarno prihodnost? Zato, ker bi se minister za sončno upravo slišalo preveč smešno zaradi priimka.

Ministrstvo za solidarno prihodnost Dead... koliko luftarjev bo tam zaposlenih? In to naj gospodarstvo podpira? Banda kravatarska ...

poli pravi, da počakajmo kaj in kako bodo sploh delali. Mislim, da še sami ne vedo kaj bodo sami s sabo in svojimi novimi resorji. Mogoče bodo celo lastnoročno rešili planet? Pa saj davkoplačevalci častimo za njihove plače, koga briga. Rabimo še več neučinkovite birokracije in javne uprave! 
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.May.2022 at 13:58
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

(((OdiumNostrum: zakaj bi bilo po tvojem mnenju narobe, če bi kripto valute obdavčili kot kapitalski dobiček?

Včasih človek nastavi sir v mišolovko, vendar se miška nikoli ne ujame.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.May.2022 at 18:49

hmm


mislim, kot v kakšni igrici, samo škoda, da je zgrešil tank



Edited by Poli - 18.May.2022 at 18:54
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2022 at 07:18


Edited by devlin - 21.May.2022 at 07:19
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2022 at 14:48
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2022 at 17:07
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

(((OdiumNostrum: zakaj bi bilo po tvojem mnenju narobe, če bi kripto valute obdavčili kot kapitalski dobiček?

Včasih človek nastavi sir v mišolovko, vendar se miška nikoli ne ujame.

Hmm, ni bil moj namen izogniti se temu »trnkastemu« vprašanju , le malo redkeje prebiram forum, določene teme še redkeje.

Drugače pa obstajajo tehtni argumenti za ne-obdavčitev kripta, natančneje BTC-ja, saj pri nekaterih kovancih/projektih ta argument ne pije vode - če je percepcija posameznika/družbe, da je BTC legitimna valuta,  naj bo menjava v FIAT regulirana identično, kot pri menjavi tradicionalnih FIAT valut, torej vsekakor ne z 27,5% davka. Seveda pa kripto prav tako lahko pade v predalček vrednostnih papirjev. Zakaj bi torej bil obdavčen kako drugače kot basic bitch delnice ali obveznice?! Tako da je precej igralcev na trgu za dosego nekega konsenza (vsaj začasnega), torej vmesne vrednosti obdavčitve. Folk z anti-gov ideološkimi težnjami ali trdi verniki v argument »valute« ne bi dali državi nič, za »davek na kapitalski dobiček« pa so ponavadi igralci na tradicionalnih finančnih trgih, laiki ali tisti, ki nimajo kože v igri. Itd, itd.

Sicer niti ne vem, ali je bil trnek, ki si ga vrgel, namazan s sarkazmom, ali te dejansko zanimajo argumenti za/proti. Kakorkoli…

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2022 at 20:51
Kako se potem razpleta z tistimi oklepniki, jih bodo nabavili?

Ker če sklepam po lekcijah iz Ukrajine, ne rabimo teh piksen ampak celega fuka javelinov.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2022 at 23:00
Cel fuk Javelinov te ne reši, če prej vse zmeljejo iz zraka in ti ne pustijo dihati. Rusi so pripujsali v UA kot v kakšni slabi ex-Yu komediji, napol pijani in v strnjenih kolonah, misleč da se bodo na drugi strani usrali že ob samem dejstvu, da so zares prestopili mejo. Niso dobro izprašili potrebnih točk iz zraka pred tem, vseh poti... vlaki baje še danes vozijo po voznem redu na vzhod UA.

Ima Slovenija sploh kaj AA orožja, razen starih Igel in 20mm?


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2022 at 00:47
Ene par blesavih Rolandov, če so sploh še v uporabi. Kolikor sem bral o testih na hrvaškem, so skoraj pol tarč zgrešili.
Tudi najboljše protiletalsko orožje, ne pomaga, če uletijo Wild Weasels. Tako majčkeno državico kot je naša ali recimo Srbija, se da dobesedno preplaviti z anti-anti-a paketi.
Se pa po drugi strani da s shitty GOA raketo dol tresnit f-117, če radar prižigaš samo na kratko in se ti userje, da pilot takrat odpre bomb bay.


Edited by devlin - 29.May.2022 at 00:59
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2022 at 16:35
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:


Hmm, ni bil moj namen izogniti se temu »trnkastemu« vprašanju , le malo redkeje prebiram forum, določene teme še redkeje.

Drugače pa obstajajo tehtni argumenti za ne-obdavčitev kripta, natančneje BTC-ja, saj pri nekaterih kovancih/projektih ta argument ne pije vode - če je percepcija posameznika/družbe, da je BTC legitimna valuta, naj bo menjava v FIAT regulirana identično, kot pri menjavi tradicionalnih FIAT valut, torej vsekakor ne z 27,5% davka. Seveda pa kripto prav tako lahko pade v predalček vrednostnih papirjev. Zakaj bi torej bil obdavčen kako drugače kot basic bitch delnice ali obveznice?! Tako da je precej igralcev na trgu za dosego nekega konsenza (vsaj začasnega), torej vmesne vrednosti obdavčitve. Folk z anti-gov ideološkimi težnjami ali trdi verniki v argument »valute« ne bi dali državi nič, za »davek na kapitalski dobiček« pa so ponavadi igralci na tradicionalnih finančnih trgih, laiki ali tisti, ki nimajo kože v igri. Itd, itd.

Sicer niti ne vem, ali je bil trnek, ki si ga vrgel, namazan s sarkazmom, ali te dejansko zanimajo argumenti za/proti. Kakorkoli…

Hvala za odgovor, kljub temu, da si zaznal v mojem vprašanju gnus do mentalitete povprečnega kripto avtista, ki jih vsak pozna iz svojih socialnih krogov in katerih skupni imenovalec je pohlep.
Nič osebnega. Vse dobro ti želim v tej kapitalistični mesoreznici, v kateri živimo.

Očitno se dogaja negativna naravna selekcija v naši družbi, ki se že prenaša na naslednji rod. https://val202.rtvslo.si/2022/05/forum-69-146/
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2022 at 10:05
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2022 at 22:27
heh, kozjanski bik se potaplja (Tarča), vse prihaja na dan, povsem jasno je kaj sledi, v kolikor ne bi spet vse romalo v predal, hojsarji so zavlačevali dokler se je le dalo, sedaj je konec


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2022 at 11:06
Originally posted by Poli Poli wrote:

damn son!

A to jim The A-Team predeluje zadeve? 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2022 at 11:30
mislim... posledice janšizma... tale šlamastika s "carjem" in ponaredki... samo janšisti in sovražniki kulture lahko postavijo tako nekompetentnega in neumnega človeka za direktorja muzeja, pri čemer je šlo še za nasprotje interesov in osebek kakršen je sploh ne bi smel postati direktor muzeja, vsaj ne v demokratičnih in nebanana državah


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2022 at 14:31

v večji resoluciji: https://i.ibb.co/dbyPqXy/01.jpg

01


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jun.2022 at 17:51

he he he, vse se vrača... Ukrajinci imajo v rokah termobaričnega mišičnjaka, upam, da najdejo tudi kaj streliva zanj... to bo veseli na strani medvedov in separatistov :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jun.2022 at 14:31


2 urni rant na temo kripta, nftjev in ostalih lambo, to the moon, this will end banks.. idej.
V zadnjih letih sm bil kar nekajkrat priča romantiziranju nekih idej, ki ne zdržijo osnovnega agumentacijskega dribljanja. In sm vidu obilo napuha, ko je šla linija gor... in živčne zlome, ko je šla dol. 
Mogoče bo kkšn romantik zdele k je vse v rdečem prisluhnu tej dokaj jasni liniji argumentacije, ki sm jo tud sam povzel z enim stavkom, ki me je na hitr stal nekaj prijateljstev.. "s čim izraziš vrednost kripta".. predvsem ker mi je blo ponujeno za glodat "teb normiju je kul fiat".
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jun.2022 at 21:49
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:



2 urni rant na temo kripta, nftjev in ostalih lambo, to the moon, this will end banks.. idej.
V zadnjih letih sm bil kar nekajkrat priča romantiziranju nekih idej, ki ne zdržijo osnovnega agumentacijskega dribljanja. In sm vidu obilo napuha, ko je šla linija gor... in živčne zlome, ko je šla dol. 
Mogoče bo kkšn romantik zdele k je vse v rdečem prisluhnu tej dokaj jasni liniji argumentacije, ki sm jo tud sam povzel z enim stavkom, ki me je na hitr stal nekaj prijateljstev.. "s čim izraziš vrednost kripta".. predvsem ker mi je blo ponujeno za glodat "teb normiju je kul fiat".


A nisi ti svoje čase kupoval kriptovalute?

Te tvoje fore so že prav komične, ko govoriš povsem v prazno. "ki ne zdržijo osnovnega agumentacijskega dribljanja" - katerega to konkretno?

Zanimivo, da tvoj pljunec čez kriptovalute leti ravno, ko je cikel prispel na dno. Boš čez kaki 2 leti, ko bo stvar spet na novem ATH, spet začel kupovat?

Na tisto tvojo neumnost o "izražanju vrednosti" kripta sem ti konkretno odgovoril, pa si seveda povsem vse ignoriral. Odgovor imaš še vedno v tej debati. Mi je kar nevrjetno, kako gre lahko argumentacija povsem mimo vernikov.
Vprašaš se lahko tudi v čem izraziš vrednost EUR-a? Ko si boš odgovoril na to vprašanje, lahko EUR menjaš s kriptom in odgovor bo povsem enak.
Normiji poleg te neumnosti radi poganjate tudi vprašanja v stilu : "ali grem z bitcoinom lahko na morje?" ali npr. "ali si v trgovini lahko z bitcoinom kupim kruh?".
A greš z kosom zlata na morje ali v trgovino, ali se prej odpraviš v "menjalnico"? Big smile Sicer pa sem lani v trgovini srečal prijatelja, ki je hrano plačal z Binance kartico, ampak never mind.

Ravno par dni nazaj sem se spomnil na ta forum in tvoje "argumentiranje" tule in na tisto neumnost o izražanju vrednosti. Namreč ne spomnim se, da bi ti enkrat samkrat vsaj razmišljal o čemerkoli, kar ni status quo. LOL

Kar se bank tiče, sem enkrat že napisal, da mene osebno ne motijo več. Motijo me centralne banke, bančni karteli, moti me neomejeno tiskanje in inflacija etc, motijo me zgrešene makroekonomske politike, ne pa same banke ali fiat denar. Vas očitno višja cena življenja in hrane ne gane. Očitno imate dober standard. Thumbs Up
Vsekakor pa bom pa vedno mnenja, da je blockchain denar stvar prihodnosti. Enako celoten internet na blockchainu in decentraliziran.

Mi pa res ni jasno, kako si kdorkoli od tekih primerkov, kot si ti, predstavlja, da bi se lahko na tem svetu kadarkoli karkoli lahko spremenilo? :// Morda ne bi bilo napak, če bi vsaj konkretno sebi in drugim priznali, da vam obstoječi status quo več kot očitno povsem ustreza. S takimi, ki bi to vsaj odkrito priznali, bi lahko takšne debate potem lahko zaključili. Ne vem zakaj sploh glumite neke alternativce in kvazi upornike? :D višek upora je pa seveda obdavčiti vse, ki imajo več od vas.

Meni osebno pač ne ustreza ureditev tega sveta in to je eden od razlogov zakaj sam še vedno držim kripto, ga nisem prodajal na lanskem vrhu in ga seveda ne bom sedajle. Ga pa še vedno kupujem in ga vedno bom, razn če bi prišlo do dolečnih izjemnih scenarijev. Zaradi tega seveda vedno držim na strani tudi fiat in druge zadeve. [not all eggs in 1 basket & stuff]
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 518519520521522 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,824 seconds.