Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 520521522523524 540>
Author
Message
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2022 at 11:10
Quote OdiumNostrum je omenjal hitre transakcije "za frakcijo centa, anonimno in mimo ustaljene predpotopne finančne infrastrukture". Ne vem pa, kje in kdo. Jst kripta ne dajem od sebe :D

Mogoče spisano preveč senzacionalistično, a sem imel kako leto nazaj (ko še tile L1 protokoli niso imeli toliko težav z zasičenostjo omrežij) kar nekaj izkušenj z različnimi "ETH killerji" tipa Harmony, Fantom, Hedera ipd., ki so mi transakcijo potrdili, če ne v manj kot sekundi, v nekaj sekundah, za strošek nižji od centa. Še vseeno pa naj bi tukaj prednjačil že omenjeni Nano, ki pa se je v preteklem ciklu skotalil v relativno obskurnost, verjetno zaradi tistih svojih preteklih težav v strukturnem dizajnu.   

Ko je govora o kriptu, en zanimiv dokumentarec oz. ekspoze povezan z NFT sceno. Verjetno najuspešnejši /pol/ RL troll do sedaj. Folk je zgrožen, js pa sem se samo hahljal nad dejstvom, kako globoko v mainstream kulturo jim je uspelo injecirati to svojo subliminalno sporočilnost.

Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2022 at 11:44
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Quote OdiumNostrum je omenjal hitre transakcije "za frakcijo centa, anonimno in mimo ustaljene predpotopne finančne infrastrukture". Ne vem pa, kje in kdo. Jst kripta ne dajem od sebe :D

Mogoče spisano preveč senzacionalistično, a sem imel kako leto nazaj (ko še tile L1 protokoli niso imeli toliko težav z zasičenostjo omrežij) kar nekaj izkušenj z različnimi "ETH killerji" tipa Harmony, Fantom, Hedera ipd., ki so mi transakcijo potrdili, če ne v manj kot sekundi, v nekaj sekundah, za strošek nižji od centa. Še vseeno pa naj bi tukaj prednjačil že omenjeni Nano, ki pa se je v preteklem ciklu skotalil v relativno obskurnost, verjetno zaradi tistih svojih preteklih težav v strukturnem dizajnu.   



Meni se je dopadlo :D Samo ne poznam teh zadev in nikjer nisi omenil, kateri sistemi omogočajo take transakcije.
Jaz sem do sedaj vsega 2x pošiljal kripto. Enkrat 4 leta nazaj sem poslal simbolično vsoto ETH iz ene platforme na drugo, ker me je zanimalo kako to deluje. Filing mi je bil, kot takrat, k sem poslal prvi e-mail v lajfu :D
Pa ko je bil BCH fork, smo hodlerji BCHja dobili BCH in pa uni BSV. Uni BSV sm potem poslal nekam, ga tam pretvoril v BTC in ga poslal nazaj na orig. platformo, ki ni omogočala pretvorbe SVja v BTC. Feejev se niti ne spomnem. :D

Med tem sem še razmišljal o Frogijevih postih in na splošno o hejtanju kripta. Ne mislim na Frogija, ampak mainstream folk na splošno, ki hejta kripto.
Namreč prenekateri hejter, ki hejta kripto, si recimo nadane vzdevek "progresivec". LOL Imajo se za zelo "progresivne", progresivni so pa v praksi ko gre za pedrologijo, morjenje nerojenih otrok, pa recimo, ko gre za spodjedanje klasičnih družinskih & kulturnih vrednot in vsiljevanja korporativnih produktov ljudem, ki jih zavračajo....
Ko pa pride do znanja, tehnologije, izobraževanja ali dejanskega družbenega napredka, so vedno in zmeraj ne samo ortodoksno konservativni, ampak včasih kar regresivni :D To mi je zanimivo protislovje, ki marsikaj pove o tem folku.


In še en argument za kripto : Stvar je nova. Ljudje po svetu skušajo iznajt nov monetarni sistem. Meni je že to exciting. Kar nekaj let nazaj sem videl misel : "don't fight the old system. Build a new one and make the old system obsolete". To je to <3

Tudi če bi zadeva dejansko pogorela, je bila ideja revolucionarna in neprimerljiva s katerokoli stvarjo iz preteklosti. Finance na tem Planetu so praktično od Sumerske civilizacije in njihovih Šeklov, ostale nespremenjene. Vedno so bile centralizirane. Včasih vezane na zlato, drugič na prazen zrak, kot npr. danes.
Nikoli do sedaj [v nam poznani uradni zgodovini] nismo imeli finančnega sistema z decentralizirano infrastrukuro mreže, kjer je denar pameten, transparenten, ima realno tržno ceno, večinoma omejene zaloge in lahko recimo en del denarja nadzorije, kaj se dogaja z drugim delom denarja. I find that fascinating.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jun.2022 at 16:34
ta-dum tresk! in prišel je ta dan... :)
upam, da jih uporabijo za krimski most... sčasoma


pa še eno zanimivo branje, o Putinovih plačancih (tudi naciji so med njimi, a te ga ne motijo)


gor na Baltiku Rusi že provocirajo




Edited by Poli - 24.Jun.2022 at 16:59
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2022 at 00:05
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2022 at 13:33
Lani je v anketi 40% Demonkratskih volivcev izrazilo strinjanje z idejo zapiranja tistih, ki so zavračali "cepiva", v covid gulage. Sedaj se ta isti folk dere "body autonomy". LOL

- Unborn Babies Are Children, Not a Choice






Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2022 at 10:04
za otroke gre!!!! Dokler niso rojeni, pol si pa on your own.....

Kurčeva woke svinjarina, ultimativno so po mojem mnenju oni krivi za vse to. Razvajeni beli mulčki ki jim je bilo prelepo v lajfu,  pa so bral kako se je nekdo vcas boril za kej in so izuml svoj boj, s tem pa dobesedno začel kurčev plaz, ki ga verjetno ne bo več možno ustavt. Woke ektremna levica je rodila alt right in obe skupini sta postali dovolj veliki in glasni, da prevzemata tudi sredinske deleznike, ki sicer nebi nikoli sodelovali or tem. In druzba se posledicno vsebolj polarizira, kar je vidno vsepovsod, se tv oddaje so postale samo se zvocnik nazorov, naj gre za johna oliverja, setha myersa al pa hannitya in carlsona. Zda pa postaja fundamentalisticni shithole. Neziogibni rezultat tega je pa nasilje in ko pride do nasilja, so zame porazenci vsi. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2022 at 13:09
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

za otroke gre!!!! Dokler niso rojeni, pol si pa on your own.....

kaj pa odgovornost? :D

Quote
Kurčeva woke svinjarina, ultimativno so po mojem mnenju oni krivi za vse to. Razvajeni beli mulčki ki jim je bilo prelepo v lajfu,  pa so bral kako se je nekdo vcas boril za kej in so izuml svoj boj, s tem pa dobesedno začel kurčev plaz, ki ga verjetno ne bo več možno ustavt. Woke ektremna levica je rodila alt right in obe skupini sta postali dovolj veliki in glasni, da prevzemata tudi sredinske deleznike, ki sicer nebi nikoli sodelovali or tem. In druzba se posledicno vsebolj polarizira, kar je vidno vsepovsod, se tv oddaje so postale samo se zvocnik nazorov, naj gre za johna oliverja, setha myersa al pa hannitya in carlsona. Zda pa postaja fundamentalisticni shithole. Neziogibni rezultat tega je pa nasilje in ko pride do nasilja, so zame porazenci vsi. 

Um? Levaki po mojem tle nimajo direkt veze, ali? Ustavno sodišče je neki razsodilo? Predvidevam, da bodo v dol. državah zaostrili pogoje za splav apa kej temu podobnega? 
I'm in it just for the memes LOL 
Pa zanimivo, kako levaki spet pozivajo k nasilju & terorizmu, ampak če to počnejo oni, je seveda opravičeno in super. Clap

Alt Right? Kje pa je Alt Right? Richard Spencer je poniknil. Tako ali tako je podpiral Bidna na prejšnih volitvah. En tip je še bil s španskim priimkom, pa se ne morem več spomnit niti priimka. Alt Right is dead. Saj so praktično vse pobrisal in pocenzuriral. 
Dones ni več desnice ali sredine - je samo še skrajno levo vs. liberalizem in oboje je SHIT. Cuckservativci v ZDA vrjetno nikoli več ne bodo dobili volitev. Če ne drugega zaradi spreminjajoče demografije. 

LOL - k rečejo, da je "big replacement" teorija zarote, pol pa sami pišejo o tem : 
"WE CAN REPLACE THEM" 
[in tole ni edini članek na to temo. LOL To je res uni next level gaslighting

Levica je drugač totalno propadla. Oni so danes samo še shills za sistem. Svoje čase so imeli sporočilo in vsebino. Bili so proti korporacijam in organizirali shode ala "occupy wallstreet" - zdej je pa "worship wallstreet". Levaki podpirajo Google - oz so Google, Facebook, Dr. Faucija, Pfizer..... Meni se zdi, da je dejansko Trump nehote ful pripomogel k temu. Mediji so te sprane hive-mind NPCje nafukal, da je Trump ultimativno zlo a.k.a. Hitler. Vse korporacije, mainstream mediji & celoten elitni establishment je bil proti Trumpu in po njihovi logiki je to pomenilo, da so vsi nasprotniki Trumpa dobri, ker je Trump ultimate Evil. LOL
Tako, kot je rekel tisti meme : levica je včasih bila "fuck you I won't do what you tell me", potem pa so postali "fuck you and do what they tell you" LOL 

By the way - ko so ble pri nas volitve sem gledal razliko med vzporednimi volitvami in končnim uradnim rezultatom. Uradni rezultat stranke LMŠ na primer, je od delnihh volitev odstopal za 0.2 odstotka. Vzorec, ki ga vzamejo vzporedne volitve, je zagotovo neprimerno manjši, kot je bilo v ZDA 2020 pred goljufijo preštetih glasov  - nekih 90 do 95%. Tam je potem rezultat zanihal za več procentov LOL. 
Saj po mojem levaki vedo, da se je goljufalo. Tolk neumni čisto vsi ne morejo bit. To so jebene osnove statistike. Fora je sam, da je Trump levake spral tolk daleč, da so si rekli "pa kaj če se je goljufalo. Saj se je samo 1x. Toliko, da smo se znebili največjega zla v zgodovini vsega zla - Trumpa". LOL 

In tako je levica podprla goljufanje volitev, uničenje demokracije, vojaško industrijski kompleks in njihove interese, vojno v Ukraini, novo krizo z Rusijo in miljardne posle s prodajo orožja. 


Drugač pa tole LOL : LOL LOOOL




Glede unih medijskih osebnosti. John Oliver je pač samo še en mainstream levaški shill. Totalni izmeček. 
Ta drugi ne vem ker je, Hannity se mi ne dopade - TUCKER CARLSON JE PA CAR! Heart Edini človek iz mainstream medijev, ki ga spoštujem na celi črti. 
Če namiguješ na to, da je Tucker skrajni desnak, pol mi povej, zakaj potem v etru gosti levičarja Jimmy Dora? Big smile Jimmy Dore je levak btw - sam je uni pravi levak, ne fake corporarte shill. Ravno zaradi tega je nabil na kurac izmečke iz TYT  in šel na svoje. 
Meni Jimmy Dore se ful dopade in mi prav sproži nostalgijo, k poslušam njegove komentarje. On je to, kar levica morala biti, pa ni, ker so se odločili, da bodo postali družbeni rak. V bistvu je en redkih komentatorjev, ki ga še poslušam. Morda se z njim ne strinjam glede ekonomskih pogledov, se pa glede političnih večinoma strinjam z njim. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2022 at 16:00
Originally posted by Heml Heml wrote:


Alt Right? Kje pa je Alt Right? Richard Spencer je poniknil. Tako ali tako je podpiral Bidna na prejšnih volitvah. En tip je še bil s španskim priimkom, pa se ne morem več spomnit niti priimka. Alt Right is dead. Saj so praktično vse pobrisal in pocenzuriral. 
Dones ni več desnice ali sredine - je samo še skrajno levo vs. liberalizem in oboje je SHIT. Cuckservativci v ZDA vrjetno nikoli več ne bodo dobili volitev. Če ne drugega zaradi spreminjajoče demografije. 



* Nick Fuentes. Nism se mogu spomnt.

Alt Right tako ali tako ni bil nikjer - ne v ZDA, ne v Evropi, ali kjerkoli drugje na Zahodu del pol. mainstreama.
Niti enega samega politika ne poznam, ki bi bil Alt Right. Trump ni bil Alt Right. Le Pen ni altright. Farage ni Alt Right. SDS ni Alt Right. Nihče ni Alt Right.
Fora je bla samo, da so 2016 ideologi AltRight podprli Trumpa in kot omenjeno, mu je Spencer odrekel podporo 2020 in volil za Bidna. [po mojem je hotel mal pozornosti, ker jo je že takrat močno izgubljal in potem volil za Bidna, zato, da bi trigal bolj mainstream "desnake", ki so še podpirali Trumpa in bi se malo spet govorilo o njem].

Niti en sam politik mi ne pride na misel na zahodu ni Alt Right. Po mojem je Putin bliže Alt Right vrednotam, kot katerikoli mainstream Zahodnjaški "desni" politik.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 08:33
Se zgleda ni prijelo kar so probali sejali. 

Kakorkoli, replika na temo kripta: dal sm ti link do mojega navijaštva za aplikativni del kripta, vse kar bi moral narest je ctrl + F "crypto" pa bi našel. Sicer sem za vsak slučaj še 1x ubesedil zadevo v ločenem komentarju. 

S čim se vi, ki operirate na enovrstičnih meme type sloganih (hodlerji etc) pumpate mi je pribižno jasno. Vse to nam, ki na aplikativnem nivoju vpeljujemo kripto v širšo družbo zelo prav pride, in to je "insiderska" informacija, ki sem jo želel predat, pa nekako ne gre. 

Kar želim povedat je, da so institucije (na rangu od celotnega bančnega sistema, ki kripto jemlje bolj resno, kot si misliš in so tudi največji benefitor tega.. do raznih startupov in manjših pretežno developerskih ekip) korak pred vsemi, ki vstrajajo pri obljubi, ki jo blockchain in decentralizacija prinaša. 

Skratka tvoja obramba gre vedno nekako v stilu "ne razumeš tehnologije" ali pa "prideš kritizirat samo, kadar gre zadeva na dol". Če bi bil zmožen za trenutek opustit to strogo eno ali drugo pozicijo bi morda lahko dojel celoten point sporočila. Ki ni ubit tvoj vibe do tega ali pa pridruževanje masam. Moraš štekat da v te stvari gledam vsaj že zadnje 4 leta vsak delavnik cel dan. In ne napišem lih vsak dan semle na forum nekega komentarja na to temo. Ne razglašam ravno o kako bolanih številkah se pogovarjamo na korporativnem nivoju (začel se je kot startup) ko so dobri časi in večina malih vlagateljev praznuje svoje prislužene stotake. 

Hkrati je treba povedat, da večina, velika velika večina trejda preko aplikativnega nivoja, ki celotno izkušnjo trejdanja olajša in naredi brezskrbno, varno in.... će gre kej narobe.. se stvari uredijo prek customer supporta. Upam da vidš privlačnost tega da če hočeš narest transakcijo pol miljona.. to rajš narediš na neki platformi, ki ti zagotavlja (v end user agreementu) da bo ta transakcija stekla... kot pa da tvegaš da se tvoj vložek izgubi zaradi nečesa trivialnega kot je recimo network error. 

Druga stvar tega, da tradicionalne institucije zelo resno gledajo na crypto svet je regulatorni in compliance aspekt tega. Predvsem v trenutku, ko ti trejdaš v ali iz fiata. Primerjaj kako se je te stvari dalo počet leta nazaj z današnjim stanjem, kjer regulatorji lahko enostavno ugasnejo menjalnico, če ne izpolnjuje pogojev kot je KYC. Skratka lahko si kar siguren, da tudi če se ti danes zdi, da si izven dometa tega, ker trejdaš na neki obskurni mašineriji, bo to prišlo do 2h koncev: ta stvar se bo ugasnila sama v primernem trenutku, kot smo videli že mnogokrat do zdaj.. na škodo uporabnikov... in bodo anonimni "decentralized" akterji pobegnili s tem v neznano... ali pa bo menjališče crknilo pod pritiski regulatorji ali pa bo sprejelo pogoje. 


________________

Offtopic, ali pa niti ne... prejšn tedn sm preživel v Berlinu, delno službeno delno pa dopustniško. 
Kakšno zanimivo mesto ej... sej sm bil že 3jič ampak vedno z bandi, kjer večalmanj vidiš eno dvoranco, pa kar je v bližini... 

Celo mesto zgleda kot nekakšen karnival. Nekoč najbolj depresivno in represivno mesto je šlo po padcu stene totalno v kontra smer in danes živi liberalne sanje. Če si na bolj desni strani političnega aspekta je tole čista dekadenca, vse, kar je v svetu narobe, pekel. Če si na bolj liberalni strani, tvoje poreklo ali pa seksualnost odstopa od norme v tem delu evrope je tole mesto raj. 

Men je blo prov fino vidt kako 4 miljone delikventov na kupu nekako diha in preživi skupaj. Kako se vzpostavlj ta ekosistem žurerstva, fetišizma in še marsičesa. V enem pijanem momentu sm v enem večjem turškem nočnem prehranskem obratu pržgan k žberla pozabil laptop.. Smo naredili U-turn z uberjem nekje na pol poti ko sm se spomnil.. Pridem tja, pod mizo ga ni blo več.. Me je pa  zapazilo osebje, da nekaj iščem, in sem ga dobil nazaj. Prijetno :) 

To je seveda samo ena anekdota.. isti dan se je na žalost v istem mestu zgodil tale masovni pretep med ljudmi, ki so na videz podobni tem, ki so mi rešili situacijo. Komentarji pod videom so pričakovani. Precejšen problem tega je pri mladini, res je neprijetno tudi zunaj, ko se med ljudmi, ki so samo prišli uživat večer.. te sence smukajo vmes. Me spominja na debato o čefurjih na tem forumu, kjer sm probal naslovit specifično nekaj takega pa smo se zaletavali v definicije... škoda.. ker potem ne moreš nasloviti tega. 
Če vprašaš vse spolne delikvence, druge pripadnike eksotičnih kultur, ki niso zaslužne za tako mero uličnega nasilja etc.. je nekako skupno, da vseeno v takem mestu bivajo bolj harmonično, kot v drugih mestih. 

Nekako vzameš slabo z dobrim. Skratka ena stran bo na takih dogodkih kapitalizirala, medtem ko bo druga malo zamižala. Nekako sm srečen, da se mi s tem ni treba aktivno ukvarjat v domačih logih in lahko pridem na the good side of it kot turist. Na zgodbe, ki jih tule nikakor nebi mogu doživet. 


Morm povedat še da smo tu neverjetno bolj ... recimo temu napredni in stardardizirani kar se tiče plačilnega sistema s kartico povsod. V Berlinu nekako 80% obratov lavfa zgolj na keš, vsi bankomati pa pobirajo provizijo. Kar neugodno. Pa internet in telefonski signal je večinoma kar zanič. Pokritost pa manjša kot pri nas (cmon, 4g loviš praktilčno v vsaki dolini).. skratka ene stvari tukaj delamo precej prav, Nemčija v živo pa je nekaj precej druga kot tisto, kar si portretiramo. 

Edited by frogstomp - 27.Jun.2022 at 11:03
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 14:19
Originally posted by Poli Poli wrote:

... Rusi so pripujsali v UA kot v kakšni slabi ex-Yu komediji, napol pijani in v strnjenih kolonah, misleč da se bodo na drugi strani usrali že ob samem dejstvu, da so zares prestopili mejo. Niso dobro izprašili potrebnih točk iz zraka pred tem, vseh poti... vlaki baje še danes vozijo po voznem redu na vzhod UA.

Mimogrede ... glede na veliko število tvojih objav v stilu "Rusi ga pušijo" me zanima, a si že padel na trdna tla, a še vedno prebiraš twitter pravljice o ukrajinskih zmagah?

No, sicer je res. Če človek sledi mainstream medijem, potem se lahko samo čudi, kako da niso Ukrajinci  prodrli že do Moskve. In kako da Rusom sploh kak tank še deluje. Generalov jim je že toliko pobegnilo, da so jih najbrž imeli več kot vojakov. In kako da je Putin še živ ... ker je baje že nekaj časa v zadnjih fazah večih kroničnih bolezni (Biden je pa seveda zdrav ko riba).
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 14:20
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:



Skratka tvoja obramba gre vedno nekako v stilu "ne razumeš tehnologije" ali pa "prideš kritizirat samo, kadar gre zadeva na dol". Če bi bil zmožen za trenutek opustit to strogo eno ali drugo pozicijo bi morda lahko dojel celoten point sporočila. Ki ni ubit tvoj vibe do tega ali pa pridruževanje masam. Moraš štekat da v te stvari gledam vsaj že zadnje 4 leta vsak delavnik cel dan. In ne napišem lih vsak dan semle na forum nekega komentarja na to temo. Ne razglašam ravno o kako bolanih številkah se pogovarjamo na korporativnem nivoju (začel se je kot startup) ko so dobri časi in večina malih vlagateljev praznuje svoje prislužene stotake. 


stotake? :D

Berlin = Shitlib Cancer City
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 14:23
Vzamem nazaj kar sem napisal. Očitno je res samo še vprašanje dneva ali dveh, pa bo Rusija priznala poraz. Tile so že tako prikupno sproščeni ... pa še dežurnega komika lahko malo za hec pokličejo vmes ...

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 14:27
Če bi kalimero takšne bleknil bi mu pa ploskali... trumpizmi. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 22:05
Prejšnji ponedeljek je bila na SLO 1 odlična oddaja oz. dokumentarni film o stanju v avtokratski Madžarski in kaj bi lahko čakalo Slovenijo, če janšisti ne bi popušili (sicer so zametki na RTV-ju že nastavljeni in čiščenje tega smradu bo še nekaj časa trajalo, do takrat pa se bo delala škoda). Sveži doku, ki zajame tudi zadnjo zmago Orbana letos in začetek vojne v Ukrajini ter Orbanovo neomajno podporo Putinu (ki tu sicer nima neke pomembne vloge, v tej zgodbi).
Priporočam ogled... Tudi tu se je Orbanov sodelavec, ki ga je financiral, na koncu sprl z njim, ko je videl kam pes taco moli in ga ozmerjal za mafijca (nič novega). Nekaj novinarjev se je upalo izpostaviti in objaviti posnetke Goebbels načina vodenja, popolna propaganda. Tudi židovski vohunski program Pegaz so uporabljali za sledenje novinarjem in fotografom, pritiskali na njih, da bi izdali svoje vire itd. Skratka, kalimerotove mokre sanje... na koncu pa se je izneveril Orbanu, saj je izgubil. LOL
Nemčija po drugi strani samo navzven peesdi nad avtokracijo in javno propagando, po drugi strani pa služi z Madžarsko in Poljsko, saj je tam poceni delovna sila in si vsaj Evropska ljudska stranka ne želi izgubiti Orbija, ne še...

"Madžarski prioročnik" aka "Ungarn - Propaganda vs. Pressefreiheit" (2022) aka "The Hungarian Playbook"
https://www.imdb.com/title/tt19077868/

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 09:36
LOL Rtv Slo LOL  "dOkUmEnTaReC"  LOL hahaha 


also :

we don't call them demoncrats for nothing :


[their reaction when you ban killing of babies LOL filth

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 10:58
Itak, Krejzi Dejzi, ki je prednazadnje tudi sam volil za kalimera. In oseba, ki se prav tako kot janšisti, sama uči na internetu, kjer je že itak vse. LOLLOLLOLLOLLOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 12:04
Sicer pa ima Krejzi Dejzi sedaj svojo kandidatko za predsednico države, s Krajnikovo so tudi alt right pri nas prišli na svoj račun, kot tudi razni izmečki in cerebralni bankrotiraranci.
Seveda to še ne pomeni, da bo Krejzi Dejzi dejansko tudi šel na volitve, to naredi le izjemoma, ko nam s svojo podporo Janši želi kaj sporočiti. Big smile
Pa tudi ni rečeno, da se Krajnikovi dobro piše, če bo Janša v boj poslal svojega uradnega kandidata. Bo pa to njena odskočna deska za politiko. Cirkusantov nam sigurno nikoli ne zmanjka. LOL

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 12:46
Triggered?

Originally posted by Poli Poli wrote:

 In oseba, ki se prav tako kot janšisti, sama uči na internetu, kjer je že itak vse. 



Clap

am... kaj? :D

1+1 = potato?

Naj te spomnim, da imate tako ti, kot tvoj čupavi cepec, kot tudi tvoja večna ljubezen - Janša, identične poglede na vojno v Ukraini. In to ni edino področje, kjer imate vsi 3 identične poglede. LOL Saj če bi se pri nas pojavil Trumpu podoben politik in bi mu Janša nasprotoval, bi ti vrjetno začel prdeti o "uglednih slovenskih konservativcih" ali kaj podobnega. A Bush ti je še kul? Kaj pa papež v Rimu? Ta ga sploh seka, ne?


Who the fuck is "Krajnikova" in kaj bi naj jo delalo "alt right"?

Na hitro googlanje :

"V Sloveniji oči še niso odprte za nekaj, kar je cilj moje politike. In moja politika je politika singularnega," je dejala. Po njenem mnenju ta beseda v slovenski politiki doslej ni bila znana, "ker v mišljenju ljudi morda niti ni obstajala". Singularnost po njenih besedah sicer pomeni, "da razumemo sebe in druge v absolutni neprimerljivosti s komer koli".

Tole je klasično liberalno kokodakanje. Je pa res, da je za komunajzerje tvojega kova, klasični liberalni pogled [fokus na posamezniku], danes že višek nacizma in skrajnega desničarstva. LOL

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 13:52
Se vidi, da je ne poznaš. Probaj z Brščičem in Primcem v povezavi. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 16:01
Originally posted by Poli Poli wrote:

Se vidi, da je ne poznaš. Probaj z Brščičem in Primcem v povezavi. :D


That is what :
Originally posted by Heml Heml wrote:


Who the fuck is "Krajnikova"

means - you dumb shit.

Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 16:04
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 16:13
Ne, gre za to, da si spet "izgooglal" in si na podlagi tega ustvaril mnenje. :D  

Kaj pa, če so ti lagali? In si zgrešil bistvo njenih visokih misli. Lahko, da se povsem dopolnjujeta. :o

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 16:22
Originally posted by Poli Poli wrote:

Ne, gre za to, da si spet "izgooglal" in si na podlagi tega ustvaril mnenje. :D  

Kaj pa, če so ti lagali? In si zgrešil bistvo njenih visokih misli. Lahko, da se povsem dopolnjujeta. :o



Kaj pa če me boli kurac in za njo in zate? Does not compute?  No?
Who the fuck cares?

Kdo je lagal? RTV SLO iz kjer sem pobral citat te tvoje blentave kandidatke za mesto državnega klovna? Big smile
Rtv Slo pa že ne laže! Saj si zaradi smeha na račun tvoje komunajzerske medijske hiše ven padel in sploh začel srat s temi smetmi. LOL

V čem sem zgrešil bistvo? Ti sploh veš, kaj je liberalizem? Ti veš kurac. Ti še to ne veš, kaj je komunizem, kljub temu, da si komunajzer, kaj šele, da bi vedel, kaj je liberalizem ali kar koli drugega.
Mism jasno, da zdej ena izražena misel ne more zaobjeti politične platforme kandidata, ampak koga sploh boli kurac za to? LOL

A liberalizem in Alt Right, da se dopolnjujeta? Se ne. V bistvu se Alt Right enako izključuje z liberalizmom, kot se izključujeta pravi liberalizem in komunajzerstvo. Alt Right je kolektivistična ideologija, ne ideologija, ki jo zanimajo posamezniki & njihove pravice.

Please kindly fuck off ker me res ne interesira "debata" a.k.a. izgubljanje časa z zavoženim nerazgledanim komunajzerjem, ki mu niso jasne niti osnove statistike, niti ekonomije, niti karkoli drugega, kot kvazi levo vs desno navijaštvo. Najdi so koga drugega, ki ti bo špilal opozicijo.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2022 at 16:27

Ko sem se začel ukvarjat s tem, je imelo kripto v lasti manj kot 1 % folka. Zdej ga ima 3.9% :)

El Salvador became the first country in the world to use Bitcoin as legal tender, after having been adopted as such by the Legislative Assembly of El Salvador in 2021. <3 


Haters gonna hate <3

Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2022 at 17:03
Simičev predlog zakona je torej padel. Kripto je baje dober samo za kupovanje otroške pornografije :). Kakih pavšalnih 5% na celoten znesek, baje bi moral biti obdavčen še višje od 27,5%, saj je ena velika mahinacija oz. loterija.

* "progresivci" represent Smile

Heml, is it time for accelerationism?
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2022 at 19:50
Ja Bitcoin je worthless asset, ki bo do konca leta padel na nulo - ampak dajmo ga obdavčit. LOL

v kakšnem smislu "accelerationism" ? :D

Sam folk res paniko zganja - zdej prav vsi govorijo o 13k in celo 9k....  :D pa o bear trendu, ki bo trajal 10 let O.o

prej je en švedski kripto miljonar [the.moon] ves zgrožen razlagal, da se je nekaj norega zgodilo in da ima bodyguarde in da ne more o tem po Youtube LOL pol je še dodal, da Švedistan ni več to, kar je nekoč bil... le kaj je mel v mislih? Ermm LOL je pa dolgo rabu, da je to pogruntal - mi smo se o tem drli 7 let nazaj, nekateri pa že 10 in več....
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2022 at 21:45
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2022 at 22:45
Originally posted by Heml Heml wrote:

Ja Bitcoin je worthless asset, ki bo do konca leta padel na nulo - ampak dajmo ga obdavčit. LOL

v kakšnem smislu "accelerationism" ? :D

Sam folk res paniko zganja - zdej prav vsi govorijo o 13k in celo 9k....  :D pa o bear trendu, ki bo trajal 10 let O.o

prej je en švedski kripto miljonar [the.moon] ves zgrožen razlagal, da se je nekaj norega zgodilo in da ima bodyguarde in da ne more o tem po Youtube LOL pol je še dodal, da Švedistan ni več to, kar je nekoč bil... le kaj je mel v mislih? Ermm LOL je pa dolgo rabu, da je to pogruntal - mi smo se o tem drli 7 let nazaj, nekateri pa že 10 in več....


Sicer nisem gledal celotne seje, videl sem samo tisti dvominutni izsek, kjer je tisti čupavi zelenec iz Levice začel gobezdati, da je kripto uporaben samo za kupovanje CP-ja na temnem spletu, da so vse skupaj samo špekulativni finančni inštrumenti brez intrinzične vrednosti, da BTC PoW skuri za Argentino energije na leto ipd. že 100x slišani argumenti. Saj dejansko od te koalicije na tem področju nisem pričakoval kaj drugega kot to, kar se je sedaj skristaliziralo. Vseeno pa je v ozadju tlelo neko upanje tipa "what if". Se bo kripto folku, ki so tako strastno nasprotovali predlogu, še kolcalo po tistih 5%, ki jih je predlagal Simič. Se bo njihov obračun dohodnine kaj hitro skazil.

* Kakršenkoli "accelerationism", to prepuščam tebi, imaš na trenutke zavidanja vredno domišljijo :D

Če te zanima, nekdo je spisal oporne točke argumentov opozicije:

Bistvene trditve:
- virtualne valute so oblika premoženja (premično premoženje),
- obdavčitev na enak način kot drugo premoženje,
- opredelitev zavezanca mora biti jasna (nesmiselna izločitev tistih, ki opravljajo dejavnost),
- sporna je večkratna oziroma prekomerna obdavčitev,
- bitcoin je plačilno sredstvo, navedene transakcije so oproščene plačila DDV,
- 10.000 EUR za oprostitev obdavčitve je visoko postavljena meja,
- potrebno je izbrati ali gre za transakcijski davek ali davek na dohodek (ne pa oboje).
Predlagana obdavčitev je prenizka:
- špekulativne naložbe se obdavčujejo po višji stopnji kot dolgoročne naložbe, obdavčitev naj bi bila (zaradi tveganja) vsaj enaka stopnji obdavčitve kapitalskih dobičkov po ZDoh-2,
- predlagana stopnja obdavčitve je nizka,
- predlagana oprostitev 10.000 je samo še dodatna spodbuda za vlaganja v virtualne valute,
- davčne stopnje bi morale biti znatno višje od stopenj davka od kapitalskih dobičkov, ki veljajo za vrednostne papirje in izvedene finančne instrumente,
- naložbe v virtualne valute morajo biti bolj obdavčene, kot so npr. naložbe v kapital po ZDoh-2.

Se bo že našla kaka bližnjica, dvomim, da je več kot zanemarljiv delež investitorjev pripravljen odrezati 25%+ kos od svoje pogače.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jun.2022 at 10:00
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:


Sicer nisem gledal celotne seje, videl sem samo tisti dvominutni izsek, kjer je tisti čupavi zelenec iz Levice začel gobezdati, da je kripto uporaben samo za kupovanje CP-ja na temnem spletu, da so vse skupaj samo špekulativni finančni inštrumenti brez intrinzične vrednosti, da BTC PoW skuri za Argentino energije na leto ipd. že 100x slišani argumenti. Saj dejansko od te koalicije na tem področju nisem pričakoval kaj drugega kot to, kar se je sedaj skristaliziralo. Vseeno pa je v ozadju tlelo neko upanje tipa "what if". Se bo kripto folku, ki so tako strastno nasprotovali predlogu, še kolcalo po tistih 5%, ki jih je predlagal Simič. Se bo njihov obračun dohodnine kaj hitro skazil.



Od levakov kaj drugega ni za pričakovati.

Zanimivo - "špekulativni finančni instrumenti brez vrednosti", ampak bi pa politikanti vseeno kradli svoj del procentov z davki. Kako, če je brez vrednosti?

Novodobni levaki so se razvadili do te mere, da so brez zadržkov lahko konstantno kontradiktorni, brez kritike in to očitno nikogar več ne moti. 
Očitno so desetletja pranja možganov skozi korporativne & državne medije opravili svoje. Saj kakih sledov o razmišljanju s strani njihovih podpornikov ni zaslediti že desetletja.

Glede elektrike :

Bitcoin's Energy Usage Isn't A Problem. Here's Why.
https://seekingalpha.com/article/4452010-bitcoin-energy-usage-isnt-a-problem-heres-why

Google :

Quote
Bitcoin uses less than 0.1% of global energy, and it scales rather efficiently. The miners naturally seek out stranded and curtailed energy sources rather than competing with most other electricity consumers. Some of the trade-offs that proof-of-stake tokens make compared to the proof-of-work method.


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jun.2022 at 10:05
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Heml, is it time for accelerationism?

Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:


* Kakršenkoli "accelerationism", to prepuščam tebi, imaš na trenutke zavidanja vredno domišljijo :D


Ti si na dan privlekel to. Jaz "accelerationism" poznam edino v kontekstu desnice, kjer nekateri bolj skrajni podpirajo levake, zato, da bi čim preje sesuli sistem, ki jim je postal nevzdržen.

Predvideval sem, da miliš nekaj drugega. Izgleda da niti sam ne veš točno, kaj hočeš.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jun.2022 at 10:10
Originally posted by Heml Heml wrote:

Glede elektrike :

Bitcoin's Energy Usage Isn't A Problem. Here's Why.



uni link neki serje,

isti članek  :

https://www.lynalden.com/bitcoin-energy/
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 04:15
Sicer je pisat v to debato skoraj izključno zaradi enega posameznika proti vetru scat (pa tudi navijaštvo tipa Poli me moti. Enostavno ne maram gledati, kako folk umira, pa naj si bodo Ukrajinci ali Rusi, tudi če je tako neosebno, da se samo vidi kako eksplodira helikopter. Zato sem do neke mere hvaležen Poliju, da lima noter linke, ne pa gife, da mi je to prihranjeno), ampak se mi njegovi uvidi, linki ipd. vseeno zdijo iz določenih razlogov dragoceni Embarrassed

Ena Trumpova o Ukrajini. Če se komu ljubi prebijati skozi njegovo inkoherentno ramblanje. Samo zato da bom slišal nekoga reagirati, ker že ves čas brani puhoglavca, ki je v lajfu zajebal vse, česar se je lotil, pa še ta stran ga kar fajn moti. Win-win.


Drgač Šujo in Marjetica, ki vama je bila všeč Trumpova zunanja politika, res lepo, da sta na strani komijev. Nisem vedel. Fajn da bi jima kar pustila papati suverene države (čeprav je ena de facto euro failed state in je bila malo več kot bordel, dokler niso Rusi spumpali not miljarde rubljev) kot npr Tajvan ipd. You get one, you get the appetite. Sicer pa ko zahod to počne je pa ok, jebeš influx beguncev.
Sicer so ZDA pri Kitajcih zadolžene za 1,3 triljona ampak imajo pa enega največjih nuke arzenalov na svetu, tak da jih je treba upoštevati. Največkrat žal. Čeprav to da se je POTUS postavil na stran Tajvana mi je pa kar všeč, čeprav je zadaj verjetno tako kot vedno neka računica. Marjetičnega verjetno ne moti, ker Tajvan je itak shitlib shithole a ne?


Če koga zanima moje stališče do Ukrajine - prav se mi zdi da Putin brani svoji manjšini, Luhansk in Donbas bi morala imeti možnost referenduma in spoštovanja odločitev. Tudi Krim je za Rusijo strateškega pomena in nekak bi požrl glede na to da ima US lahko baze po celem svetu, ampak to da napadeš s cela suvereno državo, ne glede na komplicirane odnose z njo mi je pa malo fucked up. Glih tako kot mi je bilo fucked up razstreljevanje Iraka in Libije,..... ker smo vsi lahko naprej vedeli, kaj sledi.


Edited by devlin - 01.Jul.2022 at 05:48
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 10:03
Samo, da carči ni šel samo v Donbas "zaščititi svojo manjšino, ki jo narkonaciukropska drhal genocidira", ampak se je šel coup d'etat s pozivi k eliminiranju UA vodstva in pozivi UA generalom, da naj prestopijo na rusko stran, z napadom na prestolnico, ki ne leži v Donbasu, z raketiranju civilnih naseljih, kjer ni nobene vojaške infrastrukture, množičnimi posilstvi, krajo (se vidi, da so si s Srbi v sorodu :D ) itd. itd.
Mislim, a tebi se ruske sile zdijo neke vrste "modre čelade", ki so tam, da bodo naredile red in vršile pravico? Pfffff... :D :D

Če sem Rusijo podpiral glede Sirije, kjer je vsaj zares tamanila teroriste, čeprav tudi tam ni bila iz altruističnih vzrokov, mislim, da normalna oseba ne more podpirati Rusije v tej vojni.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 10:06
evo, še en precise strike by the Ivan, on mega hyper important army facility in Odesa
https://twitter.com/hwag_ucmc/status/1542760437372026885


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 11:32
Originally posted by devlin devlin wrote:

Enostavno ne maram gledati, kako folk umira, pa naj si bodo Ukrajinci ali Rusi, tudi če je tako neosebno, da se samo vidi kako eksplodira helikopter.

Zanimiva izjava od nekoga, ki je ne dolgo nazaj molil, da bi vsi necepljeni pomrli.

Skratka dobrih 50% Slovencev bi rad izbrisal, ampak zdej pa stoka, ker se dva naroda tepeta med seboj zaradi konflikta GeoPolitičnih interesov med Rusko Oligarhijo in Mednarodno Globalistično Mafijo.

Originally posted by devlin devlin wrote:

Če drugega ne, bo vsaj anti-waxerjev, GOPerjev in 'prebujencev' in podobnih manj, ko gre tole mimo. Naj Darwin opravi svoje.

Originally posted by devlin devlin wrote:

Nekaj jih je že pocrkalo. Upam da bodo naši sledili zgledu LOL 

?

Quote
Drgač Šujo in Marjetica, ki vama je bila všeč Trumpova zunanja politika, res lepo, da sta na strani komijev. Nisem vedel.

Dejstvo je, da Ukrainsko Ruski konflikt v času Trumpa 2016 - 2020 NI eskaliral. NI eskaliral.

Kaj ti tu ni jasno?

Ukrainsko vojno je sprožila vlada Obame v kateri je bil tvoj ljubljeni Dementnež podpredsednik.
Sedaj, ko je Potatus Demenca na oblasti, je stvar eskalirala. Naključje? Itak!

Od kar spremljam politiko [in to je nekje od sredine 80ih let], je bila zunanja politika ZDA konstantna kontinuiteta. [eno in isto]
Reagan, Bush, Clinton, Bush, Obama. Desno, desno, levo, desno, levo - nima veze, povsem vsi omenjeni predsedniki so vodili identično zunanjo politiko. Vojen in pobitih ljudi se je v tem času nagrmadilo toliko, da se mi niti ne da seštevat. Zagotovo čez 10 vojen in miljone mrtvih.

Trump je prekinil to kontinuiteto in skušal zastaviti druačno politiko. Novih vojen v tem času ni bilo. Samo pod Obamo je bila ZDA "by proxy" udeležena v 3 vojne - Ukraina, Libija, Sirija. [pa še kakšna bi se našla].

Vojna med Rusijo in Ukraino se pa dogaja, ker je Zahod z državnim prevratom zrušil pro-Rusko oblast in jo nadomestil z pro-Zahodno. Samo možgansko mrtvi zombiji, ki se napajate iz mainstream medijske greznice, lahko delate razlike med pro-Zahodnim in pro-Ruskim, ker na moralnem področju te ni.
Štekam Ukraince, da bi bili raje del Zahoda, kot pa tiste sekretne luknje od Rusije, ampak Rusi so 3 desetletja vedno jasno in glasno opozarjali, da je Ukraina zadnja rdeča črta prek katere Zahoda ne bodo pustili.

In da vam mediji dones prodajajo pravljice o tistem sprevrženem nagravžnem kokainskem pedru Zelenskim, kakšen super voditelj, da je in kako nedolžna žrtev, da je - to samo kaže, kakšne budale ste in kolk vas mediji podcenjujejo.

Quote
Fajn da bi jima kar pustila papati suverene države (čeprav je ena de facto euro failed state in je bila malo več kot bordel, dokler niso Rusi spumpali not miljarde rubljev) kot npr Tajvan ipd. You get one, you get the appetite. Sicer pa ko zahod to počne je pa ok, jebeš influx beguncev.

Ja to ja - jst Rusiji pustim papati države. Clap Pizda sem car, kero moč imam. Beer I am stronk!
Kr jst lahk odločam, kaj Rusija sme in ne sme! Bravo Dr. Beblin, konju jedan! LOL

Quote
Sicer so ZDA pri Kitajcih zadolžene za 1,3 triljona ampak imajo pa enega največjih nuke arzenalov na svetu, tak da jih je treba upoštevati. Največkrat žal. Čeprav to da se je POTUS postavil na stran Tajvana mi je pa kar všeč, čeprav je zadaj verjetno tako kot vedno neka računica. Marjetičnega verjetno ne moti, ker Tajvan je itak shitlib shithole a ne?

Potatus sicer ne ve kako mu je ime in pada iz kolesa. Od kdaj pa se tebi dopadejo kapitalistične ekonomije ala Tajvan?

A nisi ne dolgo nazaj tu obešal Urugvajskega predsednika, kakšen socialistični car, da je?

Med drugim si se tudi posredno navduševal nad Kitajskim cyber fašizmom [aka cenzuro & social credit score]. A ti zdej naenkrat nisi več za komunajzerje in Kitajsko? Težko sledit tem tvojim obratom.

Quote
Če koga zanima moje stališče do Ukrajine


Am - dvomim, da koga zanima stališče Dr. Beblina glede katerekoli stvari. Mene zagotovo ne.


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 13:44
"as long as it takes"

Dajte še mal povedat, kolk super Potatus je Demenca guy! <3 


Tule je pa pravi razlog za vojno v Ukraini : tOxIc mAsCULiNiTy!


pravi "konservativec" tale britanistanski hunchback Clap
 
Glavni greh Putina, ki bi po besedah britanistanskega kvazi-konservativca moral biti ženska, je pa ta, da korporacijam, ki vladajo Zahodu, ni pustil izropati Ruskih naravnih virov. Ah such evil! Le kako si Ruski Oligarhi lahko dovolijo takšen zločin!?

Vojne in totalitarni režimi sicer slonijo na poslušnih NPC ovcah, ki sledite vsemu, kar vam rečejo mediji. Loli, Dr. Beblin in vsi ostali zdrizavi hinavci brez hrbtenice ->  Je prav smešno gledati, kako se potem čudite in fejkate "zgroženost" in "sočutje", ko ste soočeni s posledicami politike, ki jo podpirate, ker vam mediji pravijo, da jo morate podpirati. LOL  Zaradi takšnih smeti, kot ste vi, so vojne sploh možne.
 
Še nobena vojna doslej in še noben totalitarni režim doslej ni uspeval na neposlušnih anarhistih, ki razmišljamo s svojo glavo in ne jebemo ovc ali medijev in samo možgansko mrtvi NPC bedaki lahko vrjamete, da mi na Zahodu ne živimo v Totalitarnem Sistemu in smo kaj dosti drugačni od Rusije.
Samo zato, ker imamo boljši standard ne pomeni, da živimo svobodno. V Rusiji gre človek z napačnim mnenjem v zapor, pri nas mu pa zaprejo bančni račun in ga izvržejo iz družbe. Res smo ful boljši. Pri nas se diktatorji skrivajo za zaveso, v Rusiji pa so vsem na očeh. Ah kolk totalno drugačni in boljši smo. LOL
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 15:02
Dyz fajn da si nazaj, ti kar reign supreme, te vedno rad berem, čeprav ne sodelujem preveč dosti. 

Samo par replik:
Folku ki je tolk zabit, da se, ko ga korona stisne, nažre ivermectina res privoščim vse kar sledi, še najmanj posrane gate. A drgač so to youtube kanali kjer se to gor gleda tako kot vojno prek satelita? A gutalaxi zraven igrajo?

Pa Jose Mujica mi je še vedno top Thumbs Up


Edited by devlin - 01.Jul.2022 at 15:03
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 15:07
Eh Poli, saj ne gre toliko za to koliko bi bil fan enih ali drugih (med drugim sem omenil da kdor želi naj prebere knjigo Winter is coming od Kasparova), resno me moti, kako posnetke vojne folk jemlje kot fuzbal tekmo ker je vse na satelitih in kamerah in pade v to, pa komentira zadetke, se vsak dan fiksa s tem ipd.... To mi je mimo.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 18:49
Kali Yuga, jebiga.



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 19:25
Originally posted by devlin devlin wrote:

Dyz fajn da si nazaj, ti kar reign supreme, te vedno rad berem, čeprav ne sodelujem preveč dosti. 

Samo par replik:
Folku ki je tolk zabit, da se, ko ga korona stisne, nažre ivermectina res privoščim vse kar sledi, še najmanj posrane gate. A drgač so to youtube kanali kjer se to gor gleda tako kot vojno prek satelita? A gutalaxi zraven igrajo?

Pa Jose Mujica mi je še vedno top Thumbs Up


tako tako - čimprej se poberi nazaj v svojo luknjo. 

Kar vleči se zdej ven, se je lepo videlo iz unega, kaj si želel drugim.

Ja - folk je tolk zabit, da se gre 2x cepit, pol pa dobi covid in se tolaži, da še dobro, da se je cepil, ker če ne bi pa v bolnici ležal. LOL In seveda morate pol to korporativno netestirano govno še vsiljevati drugim itak.... Če pa Snopes pravi, da dela, pol dela.

Tolk o zabitosti. Pejt se zdej še za une orangutanove koze 6x cepit, da jih boš pol dobu in boš lahk vesel, da nisi dobu težje oblike. LOL


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 19:28
Originally posted by Poli Poli wrote:

Kali Yuga, jebiga.


Važno, da si ti cel poduhovljen a ne? Pr tebi je skoz Titova Yuga. LOL
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 20:00
Si ti spet kšno dozo Persena preskoču? :D



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 20:06
Originally posted by Heml Heml wrote:


tako tako - čimprej se poberi nazaj v svojo luknjo. 

Kar vleči se zdej ven, se je lepo videlo iz unega, kaj si želel drugim.

Ja - folk je tolk zabit, da se gre 2x cepit, pol pa dobi covid in se tolaži, da še dobro, da se je cepil, ker če ne bi pa v bolnici ležal. LOL In seveda morate pol to korporativno netestirano govno še vsiljevati drugim itak.... Če pa Snopes pravi, da dela, pol dela.

Tolk o zabitosti. Pejt se zdej še za une orangutanove koze 6x cepit, da jih boš pol dobu in boš lahk vesel, da nisi dobu težje oblike. LOL



Em, kaj pa če se ne bi... ker čisto očitno oba uživava v pomenkovanju z drugim. 

A veš kaj mi je zanimivo. Da praviš drugim da se sučemo po vetru in da smo zabiti,.... od kar te poznam si bil metalec, zapohan hipalec, levičar, nacist, holo denier, zdaj si rasist, synthpopovec, hipotetik zarot,.... suče te kot vrtavko in ti očitaš to drugim, ki imajo že vsa življenja podobna načela in okuse. Saj pravim, zanimivo do jaja. Thumbs Up


Edited by devlin - 01.Jul.2022 at 20:08
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 20:33
Originally posted by devlin devlin wrote:


Em, kaj pa če se ne bi... ker čisto očitno oba uživava v pomenkovanju z drugim. 

A veš kaj mi je zanimivo. Da praviš drugim da se sučemo po vetru in da smo zabiti,.... od kar te poznam si bil metalec, zapohan hipalec, levičar, nacist, holo denier, zdaj si rasist, synthpopovec, hipotetik zarot,.... suče te kot vrtavko in ti očitaš to drugim, ki imajo že vsa življenja podobna načela in okuse. Saj pravim, zanimivo do jaja. Thumbs Up


Seveda - Dr. Beblin ni odgovoril na niti en samcat argument, ampak se je lotil poljuvanja, blatenja in osebnih napadov. Kaj pa drugega pričakovati? LOL

Meni gre ob prebiranju tvoje verbalne driske sicer na kozlanje, če pa ti uživaš, pa tvoja stvar. Očitno ti je zelo dolgčas. Osebno imam zdele prav slabo vest, da si najljubši dan v tednu svinjam z enim najbolj zabitih & zavoženih bedakov, kar sem jim imel v lajfu priložnost spoznati.

Ne pravim vsakemu, da je zabit. Ti pa si res ekstremen primer. Res težko bi našel bolj zabito osebo na tem forumu. Obstaja recimo inteligenten folk a brez integritete. Ti nimaš pa ne enega ne drugega.

Skoraj nič od tega, kar si napisal nisem bil. To so tvoje retardirane oznake, ki v relanosti ne pomenijo kaj dosti.
Bil sem metalec in sem to prenehal biti takrat, ko me je to nehalo veseliti, ne ker je veter pihal drugam. Imam pa lepe spomine, naučil sem si igrat več inštrumentov & producirati muziko, da ima moj lajf danes smisel - thanks to fucking METAL!
Sem pa bil metalec v 90ih, ko si ti še sral v plenice in je veter pihal zelo proti metalu. Biti metalec v 90ih ni bilo ne kul, ne popularno, a men je bilo vseeno to najbolj sveta stvar na svetu.
Jst sm bil metalec, ker sem živel metal, me je to veselilo in sem iskreno vrjel, da znotraj te subkulture obstaja uporništvo, bratstvo, integriteta, etc. No minila me je stvar najprej zato, ker sem se nasitil ene in iste muzke, nove ni bilo - potem pa sem še doživel grenko spoznanje, da je ogromen del metalcev enih zabitih zdrizavih jebenih konformistov, ki se obračate po vetru in ste pravi uni levičarski pičkurji "rEfUgEEs wElCOmE" style.... uno - viking burtal black metal + migranti & pedrologija! <3 to ti je ubijalska kombinacija haha

LOL Synthpopovec je reku. Jst poslušam žanr synthpop in isto bi ga poslušal 20 ali 30 let nazaj, če bi le obstajal. Že 8 let mi je poleg chiptune daleč najljubša glasba in nekaj svežega je prinesla. To ne pomeni, da se identificiram s tem žanrom ali da sem "synthpopovec" ti imbecilno otročje teslo. Ne rabim več teh fake identitet & nalepk. Sem v 40ih mojega lajfa. Druge stvari so mi pomembnejše od teh najstniških kozlarij.

Ja valda pa še hipur sem bil? HAHAHA  A si zih, da nisi še kaj spustu LOL. Hipur je reku. LOL Saj ne, da sem imel svoje čase "kill all hippies" nalepke , ampak ok LOL Dr. Beblin ve! On se to spomni! <3 Mogoč pa si tak konj, da nisi sposoben ločit new age dogme od hipurjev. Kdo bi vedel, kaj se mota po tvoji bebavi betici.

Da imaš vse življenje isto prepričanje zna tudi pomenit, da si trmoglav, neumen & ignorantski. Mi je prav bizarno, da se folk še hvali s tem.
Lajf prinese nove informacije in nova spoznanja. Pravijo, da se vsi spreminjamo, le budale ostajate iste... LOL
Bistveno je  zame to, ali se spreminjamo na podlagi lastne želje, ali pa se spreminjamo samo zato, da gremo s čredo. Ti si pač čredno govedo in tega nikol ne boš dojel. Če si skoz del ene in iste črede bebcev, to še ne pomeni, da si ne vem kaj. Še vedno si samo del črede.

Also I do not deal with conspiracy hypotheisis - I deal with conspiracy facts.
Ti se pa ukvarjaš s Snopes, ker pač ne premoreš tiste lastne pameti, da bi sam počekiral informacije pri virih in si sam ustvaril neko lastno prepričanje. Imaš raje, da ti drugi ustvarijo "mnenje", ti pa samo konzumiraš.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2022 at 20:39
Clap
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2022 at 13:06
*plosk plosk*

do naslednjega Beblin političnega EMO posta ? 

Originally posted by Beblin Beblin wrote:


rEs mI jE žAL gLeDaTi kAkO hELiKoPtErJi pAdAjo z nEbA iN LoLi nAviJa


pol mu pa razložiš, zakaj se to dogaja, pa začne pljuvat in metat drek nate, ker si mu razložil in potegne ven random stuff, ki si ga napisal v besedilu za band pred 23 leti.... LOL

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2022 at 13:37
Clap

Če vidiš trsko v tujem očesu je lažje prezreti kol v lastnem, ne? Clown


Edited by devlin - 02.Jul.2022 at 13:51
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2022 at 13:42
crispy Ruskies Party

Ivanu gre pri najmanj 10x premoči res odlično, vsak dan je polno takšnih posnetkov, na drugi strani pa Ivan odlično posiljuje civile in ruši veleblagovnice in gledališča polna ljudi.



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2022 at 13:56
Originally posted by Heml Heml wrote:

Imaš raje, da ti drugi ustvarijo "mnenje", ti pa samo konzumiraš.

Vsak ki na novo pride na paranoida v 5 minutah skapira, da tvoj domet ne seže dalj od 'aliensdidit' mema in tistega kar ti pove Alex Jones Clown
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2022 at 14:05
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 520521522523524 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,906 seconds.