Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 528529530531532 540>
Author
Message
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 09:46
Originally posted by Poli Poli wrote:

ruska propaganda je next level... poleg tega, da so itak uničili prvega Leoparda že nekaj tednov (ali mesecev) nazaj, ko se je začelo govoriti o dobavi, pa Himarsov so itak tudi že uničili več, kot jih sploh je v Ukrajini
Pa koga ti spremljaš? Ti spremljaš neke UKR nezanesljive kanale, ki trdijo, kaj pravijo rusi? No, na ruskih kanalih so TAKOJ (še preden sem sploh kjerkoli zasledil to novico) zanikali, da bi bilo to res. Še Prigožin se je oglasil nekaj dni nazaj in zanikal, da bi se kaj takega zgodilo. Tako da ... jaz sem najprej prebral da rusi niso uničili tega tanka ... originalno novico vidim šele zdaj v tojem postu. Kaj ti to spremljaš zaene jajca?

In ko smo že pri tem ...

Originally posted by Poli Poli wrote:

včeraj so Ukrajinci na področju Bahmuta (severno od mesta) izvedli tudi manjši kontra udarec, ki bi znal skopiti Wagnerjevce LOL
ampak ok, počakajmo na razplet, lahko da ne bo nič iz tega, saj so Rusi poslali že okrepitve v "kotel"
Spet ... FAKE NEWS. Kaj je bilo s tem? Nič. Fikcija. Verjamem, da je po vsem tistem pisanju o pušenju rusov in memetih o UKR kar do Kremlja, težko sprejeti realnost. In v poplavi slabih novic se oklepate vsake bilke, četudi je ta zgolj plod domišljije nekoga, ki bi rad malo dvignil moralo ... 

Oz. kot je včeraj pokomentiral Alexander Mercouris (transkripcija):

... also on Twitter claiming that the Ukrainian forces north of Bakhmut had carried out some clever maneuver and had launched some kind of counter-attack and had successfully recaptured Paraskovievka or were on the brink of doing so, and that in the words of one tweet, the northern pincer of the Russian forces had become dislocated and that the entire creeping encirclement of Bakhmut, that the Russians were engaging in, had accordingly been derailed.

I have to say, when I saw those reports last night, I was extremely skeptical about them. They seem to be so contrary to the whole trend of the fighting, that I found it very difficult to believe, that that was indeed what had happened. And as the hours progressed, the claims of this successful Ukrainian counter-attack slowly faded and eventually we got more reports, which I consider considerably more reliable, saying, that no such counter-attack did in fact happen. This was all an imaginary event and in fact, on the contrary ... Ukrainian positions north of Bakhmut, far from having been rectified by a successful counter-offensive, the Ukrainian positions have actually weakened and that the overall Ukrainian position has in fact deteriorated and I'm sure that that is the actual case.

Now these sort of fanciful reports of successful counter-attacks tend to circulate when things are going very badly wrong. There's a people retreating to wishful thinking. They come up with all sorts of accounts of successful counter-back attacks, of the enemy being caught off guard, thrown off balance and of course, in war sometimes - no doubt - things like that do happen ... but they haven't happened very much in this war. And it seems, that they didn't happen in this case. And the very fact, that reports of this apparently imaginary Ukrainian counter-offensive was circulating ... I take those as a sign, that people who are reporting on the fighting embarkment from the Ukrainian side,
becoming increasingly desperate, as the bad news pulls in and like now, clutching at straws even when those straws are actually figments of someone's imagination. So, that's what I get to say about that particular counter-attack. 

Sem ti že rekel, da pusti te twitter zgodbice pa zemljevidke. Če vidiš sam, da so že n-krat pisali neresnice ... stran od tega. Verjamem, da obstajajo tudi taki, ki pišejo resnico ... čeprav je ta težko sprejemljiva za UKR stran.

Jaz se za UKR+RU+EU+Kitajska+Indija! Isti kontinent - ogromen gospodarsko ekonomski potencial! Pa še vse BRICS države. Skupaj pof**** jebene Amere in njihove ideje o izvažanju "demokracije". 
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 10:13
še bolj next level propaganda je pa ukrajinska. Preveri, zakaj so npr. Laibach odpovedali nastop v Ukrajini. 
Rusija je na koncu še vedno dežela Tolstoja, Dostojevskega, Solženicina, Čajkovskega in Musorgskega.... po čem pa je znana Ukrajina pa na tem mestu ne bom, ker boi znalo izpast grdo. Še vedno se ne strinjam z vojno.... še vedno se ne strinjam z napadi. Še vedno se mi gnusijo razni Wagnerji. Ampak s potezami kot je "moraš deklarirat da je ves ruski narod slab in vse rusko drek".... si Ukrajinci ne delajo nobene usluge. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 12:15
mislim, v trenutni situaciji jih je po drugi strani tudi za razumeti, četudi se s tem ne strinjamo in tudi za državo ne izpade ravno pozitivno, ali dobro

kot bi ne poznali balkanske zgodovine in koliko časa je bilo potrebno na Hr, BiH in Sr strani, da bi se zadeve količkaj normalizirane, če so dejansko sploh se... mladi naj bi to "popravili", saj kakšno generacijo ali dve pozneje stvari vseeno malo zvodenijo, v kolikor se jih ves čas ne podpihuje (to je npr. nam kar znano, kajne :D   z raznimi potvorbami zgodovine, sploh s strani političnih akterjev)


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 13:14
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 13:23
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Preveri, zakaj so npr. Laibach odpovedali nastop v Ukrajini. 

Pa ti? Si preveril? :) To je Laibachova PR izjava, ki so jo dali na 24.ur, ane? :)

No, ne dvomim, da je kakšen preveč vnet uradnik (teh najbrž te dni tam ne manjka), tudi kaj takšnega izjavil, ampak če si res "preverjal", kot praviš zakaj so odpovedali nastop v Ukrajini zadnje tedne od objave nastopa "prvega rock banda, ki bo nastopil v okupirani Ukrajini" najbrž nisi mogel mimo vsega backlasha nad najavo, češ da ponovno izvajajo show, kako so prva tuja rock skupina, ki bo nastopila v vojnem času v Ukrajini, da izkoriščajo okoliščine za samopromocijo, podobno kot so počeli kot "prva zahodna skupina, ki je nastopila v severni Koreji" in celo posneli dokumentarec o tem dogodku.
Veliki del Ukrajinske javnosti je močno nasprotoval temu, dal vedeti bandu naj odjebejo s tem in zdaj pač ... ne bodo mogli posneti še enega dokumentarca in se naslednjih pet let naslajati kako kul so, ker so kot prvi tuj band nastopili v okupirani državi, ker Ukrajinci pač tega ne želijo.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 14:54
@Haderach
Glede UA kontre v Bahmutu, poglej še enkrat moj prvi post in kaj sem tam zapisal (nad sliko; priznam, bolj kot ne sem se za post odločil zaradi smešne slike :D ). Mislim, da povsem jasno piše, da so izvedli manjšo kontro (imaš tudi par video posnetkov, še celo proruske strani so to povzele, čeprav samo tisti del, ko UA vojaka na drugi strani ceste zadane ruski ostrostrelec) in da še ni jasno, če bo kaj iz tega, ker so ruske okrepitve že na poti... Verjetno dovolj pove tudi to, da je konkretno to novico delilo malo ljudi na UA strani, tale karta je od enega Poljaka, ki spremlja dogodke, ostali, ki pokrivajo spremembe na fronti so raje počakali na razvoj situacije.
V zadnjem času so se Rusi tako ali tako skoncentrirali samo na Donbas, večji del konkretno na Bahmut, ki ga Putler potrebuje za PR zmago. Rusi imajo tu več vojakov, več orožja in več municije, zato se je UA tudi umaknila iz Soledarja, saj jim je zmanjkalo municije. 
V Bahmutu je situacija sigurno bolj kritična kot je bila mesec, dva nazaj. Sploh, ker je edina cesta prek katere mesto še lahko oskrbujejo s prehrano in orožjem pod ruskim ognjem. Mislim, da sem pred kratkim bral na par mestih o tem, da naj bi se v Bahmutu že pripravljali na umik, čeprav uradno tega sigurno ne bodo oz. ne bi priznali, sploh pred samim umikom. Vsekakor pa bo bolj pestro marca in še kasneje, ko mraz malo popusti.



Sicer pa...

Tole sem pred časom že komentiral, danes je tu novi članek. Vse skupaj spominja na delovanje Islamske države, ki je na enak oz. podoben način delala s kurdskimi otroci in jih prevzgajala, jim dnevno prala možgane... Pač, ruska posla.

01


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 18:14
Samo za enega Trumperinota - Murdoch je pod prisego priznal, da je fox news lagal o tem, da so volitve ukradene. 




Edited by devlin - 28.Feb.2023 at 18:14
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 18:56
Ljubi moj speđ, točno vedel sem, da se boš oglasil. 

Ja prebral sem vse. In se mi zdi, da z zadevami, ki jih delajo Ukrajinci tačas, s tovrstnimi izjavami, z antirusko propagando kar sami legitimirajo Putina, ki je točno take zadeve uporabil za upravičenje tega prekletega sranja. Aja, Laibach jih motjo, striček biden pa lahko hodi fotke delat? Pa naš dragi Twito isto....fuck off. Očitno tudi ti ne štekaš glih Laibacha....sj ne da me to preseneča :D
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 19:20
Hja, v končni fazi je tudi Bono prišel v Ukrajino in nekaj posnel. Ampak to je bilo praktično v zaklonišču in brez nekih posebnih fanfar.

Drugače pa me je kar malo presenetilo kako švoh je ruska vojska. Sem mislil da so se vsaj malo reformirali po Čečeniji. Važno da na Rdečem trgu zgledajo dobro. 

Kljub temu pa mislim da se bo ukrajinska fronta v kratkem sesula. Bomo videli.... Ala jim vera če to zdržijo.

Bogi civili na obeh straneh. What's good for absolutely nothing? War. 






Edited by devlin - 28.Feb.2023 at 19:35
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 22:54
Na, pa sem spet dobil nazaj en kolaž zmedenih misli brez repa in glave z zaključkom "ker ne štekam Laibacha". 

Kaj lahko šele jaz rečem ... ko človek ne šteka niti najbolj enostavnih, koherentnih stavkov povedanih na način, da bo pa ja razumel. 
Ah well, samo da si ti vedel, da se bom po vseh teh tednih ali mesecih v tej temi oglasil ravno zdaj, če ne v glavi, pa v kristalni kugli, aneda :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 23:11
Lej, sej se ne rabiva pogovarjat. Zate pač menim, da si zabito govedo, ti zame, da sem neizobražen kreten, hvala, sva zaključila. Že davno v bistvu.

Kaj je nerazumljivega v mojem postu sicer ne vem...ni si nabijal o severnih korejah vmes. Povedal sem, da Ukrajinci z izjavami, da je vse povezano z rusijo zlo, pljuvajo v lastno skledo, saj posredno legitimirajo Putinova kvazistališča, da gre za "posebno operacijo" reševanja pred nacizmom. In do te izjave je prišlo, kakorkoli želiš to spinat.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Feb.2023 at 23:24
Ja, tipičen ti. Ko mu človek odgovori na nekaj povsem konkretnega, začne križem kražem vse tretje nametavati noter in ven vlečti. Pa kaj kurca me brigajo tvoje travme s Putinom, Bidenom in Jezusom Kristusom po vrhu.

Povedal si nekaj glede skenslanega nastopa Laibachov in odgovoril sem nekaj glede skenslanega nastopa Laibachov. V principu se ti niti strinjati ni treba s tistim, le prosim za božjo ali bilo kakšno voljo, ne trosi mi z random kolažem stvari, ki jih nisem ne komentiral ne kakorkoli vlekel v debato in ne bodi histeričen.

Saj grem no... da boš ti, ki si glih tapravi za to, v miru razglabljal politiko in mednarodne odnose. Have fun, mojster :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mosquito View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Aug.2022
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mosquito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 08:48
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

In se mi zdi, da z zadevami, ki jih delajo Ukrajinci tačas, s tovrstnimi izjavami, z antirusko propagando kar sami legitimirajo Putina, ki je točno take zadeve uporabil za upravičenje tega prekletega sranja. Aja, Laibach jih motjo, striček biden pa lahko hodi fotke delat? Pa naš dragi Twito isto....fuck off. 
Clap
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 09:10
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Aja, Laibach jih motjo, striček biden pa lahko hodi fotke delat? Pa naš dragi Twito isto....fuck off. 
Ampak jaz sem prepričan, da vidiš razliko v tem, če pride Biden v Kijev, ali pa ____ (vstavi poljubno) in kaj to pomeni za Ukrajino in Ukrajince. Da pride predsednik ZDA v glavno mesto oblegane države in na katero letijo ruske rakete je sigurno statement in sredinec KGB-jevskemu režimu v Kremlju.

Glede Laibacha pa mi je seveda žal, da jim ni uspelo... Na en način morda tudi razumem ukrajinsko stran in njih odločitev v tem vojnem stanju, čeprav je vprašanje, kako to vidijo vsi Ukrajinci. Glede na članke kaže, da podobno kot organizator.
Vprašanje, kako bi bilo med vojno v Bosni, če bi prišla neka tuja skupina, ki bi izjavila podobno glede Srbov. Ali pa imamo na Balkanu več tolerance in razumevanja, tudi v času vojnih grozodejstev in genocida.




Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 11:06

01

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 12:44
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Aja, Laibach jih motjo, striček biden pa lahko hodi fotke delat? Pa naš dragi Twito isto....fuck off. 
Ampak jaz sem prepričan, da vidiš razliko v tem, če pride Biden v Kijev, ali pa ____ (vstavi poljubno) in kaj to pomeni za Ukrajino in Ukrajince. Da pride predsednik ZDA v glavno mesto oblegane države in na katero letijo ruske rakete je sigurno statement in sredinec KGB-jevskemu režimu v Kremlju.

Glede Laibacha pa mi je seveda žal, da jim ni uspelo... Na en način morda tudi razumem ukrajinsko stran in njih odločitev v tem vojnem stanju, čeprav je vprašanje, kako to vidijo vsi Ukrajinci. Glede na članke kaže, da podobno kot organizator.
Vprašanje, kako bi bilo med vojno v Bosni, če bi prišla neka tuja skupina, ki bi izjavila podobno glede Srbov. Ali pa imamo na Balkanu več tolerance in razumevanja, tudi v času vojnih grozodejstev in genocida.


Mešat jabolke in hruške imo ni kul. Tvoja teorija okoli kako bi reagirali v Bosni je zanimiva, glede na etnično sestavo bosne, ki je vseeno drugačna kot Ukrajinska, sploh na vodilnih položajih. Seveda vidim razliko, in jebeno me moti, da je Biden tam. Koneckoncev, so rusi hodili na vojna območja USA interesne sfere javno "dvigovat moralo?" Ker to danes pomeni podaljševanje agonije, podaljševanje vojne....in obenem vžigalice za njeno morebitno eskalacijo. Ni samo Nato vs. russia....če pride do "vroče" vojne med tema stranema, se bo nekam postavil tudi Kitjski zmaj. Dvomim, da na Nato stran....To je vsaj moj pogled. Ukrajini nikakor ne odrekam pravice do obrambe...še vedno pa smatram Zelenskega za psihotičnega warmongerja. Črnobelih pogledov v današnjem svetu politike enostavno ni. Vsako dejanje je dandanes posledica preteklih dejanj. In če recimo rečem, da bi ob drugačni versajski pogodbi Nemčija ne zdirjala v nacizem, to ne pomeni, da opravičujem Hitlerja. Podobne zaključke vlečem tudi v tej prekleti pizdariji. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 14:18
Kaj pa vem, meni se zdi primerjava z Bosno dokaj primerljiva. Ajde, tam 2 strani, tu smo imeli 3 strani. A še vedno eno bistveno večjo in močnejšo - srbsko stran, ki ji je ostalo praktično vso orožje JLA, na drugi strani pa embargo za Bosance, v Ukrajini pa na drugi strani Rusija, ki je kao 2. najmočnejša država na svetu z največjim arzenalom jedrskega orožja. Ok, embarga na orožje v Ukrajini sicer ni, zato pa ji ostale države tudi pomagajo proti mnogo močnejšemu okupatorju.

Ne vem no, meni se zdi še vedno zdravorazumsko podpirati manjšo in bolj ogroženo stran v tem neenakem spopadu. Res si ne želim(o) še ene ponovitve Hitlerjevega scenarija, ko se mu je popuščalo in popuščalo predolgo, in to ravno zaradi kvazi miru in da ne bi vse skupaj vodilo v vojno. Ok, po tej neki logiki bi mu morali pustiti, da napade čisto vsako državo katero se mu sprdne (bo že našel ali podtaknil "razlog", kot so Nemci zaigrali poljski napad na njihov oddajnik in bla bla, podobno počne tudi Putin).
In posledično razumem podporo POTUS-a Ukrajini, tudi s tem, da sredi vojne pride v glavno mesto napadene države, da ji s tem vsaj/tudi moralno pokaže podporo.

Resno vprašanje - kdo tule verjame v uspešnost mirovinih pregovorov s Putlerjem? In kaj točno naj bi bil cilj? Da se Rusi obdržijo tam kjer so (trenutno to ni opcija tudi za Rusijo ne, saj še niso dosegli svojih ciljev)? Da se vrnejo nazaj za mejo? Ja, samo Putler tega ne bo podprl dokler ne bo prisiljen v to... če bo. Torej vsi, ki so kao za mir v tem hipu si želijo, da meje ostanejo takšne kot so na fronti v tem trenutku ali kako že? Ok, nam je to lahko reči, saj se nas vse skupaj ne tiče, pa je kdo vprašal Ukrajince, če si tega želijo? Mislim, da skoraj nihče. Kaj bo na koncu z Donbasov se v tem hipu še ne ve, a neka kvazi pripojitev k Rusiji, kot so to storili s Krimom sigurno ne bi smela realna opcija, oziroma to kar podpirate, ali pač? :o

Ja, posledice 1. svetovne vojne so sigurno vplivale tudi na militarizacijo in fašizacijo Nemčije, in to je bila grenka pilula, ki so jo pogoltnili in ne storili iste napake po 2. svetovni vojni, z Nemčijo. Seveda pa to še vedno ne pomeni, da bi s tem legitimirali Hitlerjevih blodenj, kot si že sam omenil. Ampak kaj to pomeni v tem trenutku, glede ukrajinske krize? Da se ne bi smelo iti v sankcije proti Rusiji? Resno? Misliš, da sankcije ne delujejo, ker potem to niti ne bi smelo biti problem kot pravi Krejzi (razen za nas, a tudi to ne drži povsem, kot smo lahko videli), ali da delujejo, a še bolj združujejo Ruse okrog Putlerja? Slednje je sicer vsekakor zanimiv fenomen in ni enoznačnega odgovora. Kot se je pokazalo (se spomnite tiste ruske novinarke, ki se je na glavni ruski televiziji med poročili znašla v kadru s protivojnim plakatom? te dni je bil objavljen intervju z njo, trenutno je na Zahodu, v Nemčiji se mi zdi, z eno hčerko, sin je ostal doma, kot tudi mama, saj oba goreče podpirata Putina, pobegniti pa je morala v zadnjem hipu preden bi jo vtaknili v zapor in je pešaka ušla čez mejo) precej Rusov sicer ve ali vsaj sluti, kaj je resnica, a jim odgovarja biti tiho in uživati privilegije, to velja tudi za novinarje in vse, ki zasedajo neke položaje. Potem imaš pa seveda še standardne vosle, ki verjamejo vse sranje, ki jim ga Kremelj vliva v grlo. Na koncu je tu še manjšina (mini mini), ki sicer protestira, a se jo tudi zelo hitro utiša, na tak ali drugačen način. Ja, s sankcijami verjetno ne bodo odvrnili ljudstva od Putlerja, ali pa se sčasoma tudi to zgodi, saj bodo morali pomigati z možganskimi vijugami. :D

Kar se Zelenskega tiče in "marmongeraštva"... se spomniš, kako se vse skupaj začelo leta 2014? In kdo so bile ruske lutke na oblasti v Ukrajini in kaj si je narod želel, večina prebivalcev Ukrajine? In kdo je oboroževal proruske upornike, kdo je okupiral in aneksiral Krim. Takrat so se Zahod in tudi ZDA držali precej nazaj, nihče ni hotel drezati v Putlerja, da ga ja ne bi izzval... ring a bell s 30-imi in Hitlerjem? ;) In kaj se je na koncu zgodilo.
Mislim, pozabite na te Nato zgodbice z Ukrajino. Nobene jebene šanse ni bilo, da bi se država, ki ne kontrolira svojega ozemlja (od leta 2014!) sploh zmogla priključiti Natu. Pred letom 2014 pa ni bilo nobenih resnih debat na to temo, oz. niti ne debat ampak obljub in podobnega. Folk si je pač želel stran od stalinizma in putinizma (remember holodomor) ter priključitev v EU. Je to mar prepovedano, mar niso del Evrope? Realnih šans za EU tudi niso imeli oz. jih nimajo niti danes. Za prijključitev v Nato pa se mi zdi da je normalna želja po 2014 in ruski agresiji na vzhodu ter kraji ozemlja (Krim). Rusija si sigurno ne bi upala izvesti nič podobnega, če bi Ukrajina še vedno imela jedrsko orožje v svojih rokah. In to je tudi lekcija za ostale velesile sveta in tiste, ki si želijo v ta klub (Iran trenutno hiti proti atomski bombi).

Kitajska. Kitajski sigurno ni v interesu, da ta vojna traja predolgo, tudi ruska zmaga v njej ne. Še manj pa sankcije proti njej, če bi se odločila za vojaško pomoč Rusiji (zaenkrat se še nekako skrivajo v sivi coni z raznimi komercialnimi droni in elektroniko). Tu bi se znalo zares zaostriti, saj je Amerika rekla, da je to "rdeča črta", v kolikor Amerika na koncu ne poklekne... bi kdo v Pekingu tvegal v tem hipu?


In nazaj k Ukrajini. Kako bo ta folk v Ukrajini, sploh vzhodni del države, kjer je precej ruskega življa, na koncu lahko živel skupaj, če se bo morala Rusija umakniti iz okupiranih predelov? Verjetno sci/fi v tem hipu, enako kot to kako naj bi Ukrajinci spet normalno gledali na Ruse, ne glede na razvoj dogodkov. Nam je tu enostavno soliti pamet drugim. Spomnim se od kolega strica iz Bosne, ki je bil pred vojno ravnatelj vrtca, torej izobražen človek. Ko se je vrnil iz srbskega konc. taborišča je rekel, da bo ubil vsakega Srba, ki bi prišel na njegov prag. Ne dela več v vzgoji, sedaj ima krave in bike. Jaz mu sigurno ne morem soliti pameti, da niso vsi Srbi isti in da sčasoma... saj nisem dal čez njegovih izkušenj v taborišču. In podobno je z Ukrajinci. Morda bo z desetletji spet malenkost bolje, ampak po tej trenutni izkušnji si mislim, da je bolj malo možnosti za to, vsaj nekih realnih možnosti v bližnji prihodnosti. Spomnil sem se intervjuja z ukrajinsko begunko, ki je k nam prišla v sklopu tiste akcije, ko so reševali mlade glasbenike iz Ukrajine. Tu jo je sprejela slovenska družina, ki ima tudi sama sina, ki bi verjetno moral na fronto, če bi se to zgodilo pri nas, kar je verjetno tudi vplivalo na odločitev. Na koncu je nadaljevala študij v Avstriji. Rekla je, da ruskih glasbenikov ne more več igrati, mislim, da razen Šostakoviča (lahko se tudi motim), ki naj ne bi bil tak ... Ne vem... niso dobri obeti.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 16:38
Ne morem verjet, argumentiran zapis, realen reply in poglobljena rgumentacija. Samo na račun tega sedi 5, brez kančka sarkazma. 

Točno kot si ugotovil, ostale države pomagajo Ukrajini, Bosni niso. Poleg tega je šlo v osnovi za spopad znotraj države, ne glede na stanje na papirju. Spopad, ki se ga iskreno spet zelo bojim zaradi raznih Dodićev. Primerjava se mi zdi primerna tudi zato, ker Nato fura proxy vojno proti Rusiji na ukrajinskih plečih....situacija je zajebana. Ukrajinci se bore za svojo suvernenost, res je. Rusi jih nebi smeli napasti, res je. Ampak tudi zgodovina krima kot samega se recimo ni začela leta 2014. Niti se ni leta 1991. In Azovi ter podobni človeški izmečki so obstajali pred to vojno in zganjali pizdarije. A so te pizdarije merilo za vojno.l? Verjetno ne....a so prikladen izgovor za Vladimirja? Ob toleranci Ukrajincev do zadeve vsekakor. Pa naj nam je všeč ali ne.
Sam verjamem teoriji, da so bili mirovni pogovori do intervencije Zahoda/Johnsona usmerjeni k ciljem, po tej intervenciji ogovorov ni bilo več. Vem da se sliši utopično, marsikomu neumno, ampak res bi me zanimalo, kaki so pogoji Putina, za ustavitev. Realni. Ameri imajo pa kup boljših vzvodov zapomoč Ukrajini, če bi si tega res želeli. Ampak je dekstvo, da je tale spopad po vseh kazalcih zanje blagodejen, saj je pomenil ročno zavoro pred zdrsom v recesijo tam na drugi strani Atlantika.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 16:49
No ja, tudi Bosna je dobila nekaj orožja, saj jim ga je še naš kalimero lifral in pobasal denar v žep, res pa je, da niso dobili težjega orožja od zunaj. Pa še to, kar so dobili so dejansko plačali, nekih donacij ravno ni bilo.
In ja, v Bosni vre zaradi Dodika in Srbije in Rusije, ki to podpira. In ne zaradi Nata, Amerike ali EU. Upam, da se tu strinjamo?

Putinovi realni pogoji za mir. Hm... :)
Saj vemo, da HC Rusi vedno zahtevajo nemogoče, da potem dobijo vsaj nekaj in že to je več kot nič. Lekcija learned by Stalin. :D
Če pa pogledamo samo to, kar je Putler izjavil je pa itak neko blebetanje in blejanje v tri krasne, kot bi se froci v vrtcu prepirali.
Verjetno bi se zadovoljil s pripojitvijo Donbasa, sploh sedaj, ko vidi, da večjega dela Ukrajine oz. kar cele (z zamenjavo oblasti) ne more dobiti. V naslednjih mesecih bo še pošteno pokalo in lahko samo sledimo toku dogodkov.

Sankcije pa mislim, da imajo vpliv na Rusijo. Zaenkrat še krpajo z državnimi pomočmi, a to ne more trajati neskončno, pa tudi to ni nek način življenja, tudi države kot tvorbe ne.


Zanimivo bo videti tudi situacijo v Iranu, sploh, če res pridejo do bombe. Po moje bi jih čifuti že prej opalili in verjetnost da sledi kakšna takšna akcija niti ni tako majhna. Tudi njihova notranja politika... vprašanje, kako se bo končalo z vsemi temi protesti. Zaenkrat so se vzeli malo nazaj in rahlo porezali krila tisti "moralni policiji", a vse skupaj še vedno tli med folkom. Če bo še gospodarska kriza...


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 19:27
Absolutno ne mešam Nata na Balkan, kle se loh sami čist lepo pobijemo :)

Svetovna sotuacija je kr v kurcu. In osebno čist na počez krivim USA in njihovo špilanje svetovnega polcaja, ki je bilo v zadnjih 40 letih izvedeno kavbojsko in temu primerni so rezultati, tako na Bližnjem vzhodu kot drugod. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2023 at 20:24
Ok, to sem tudi sam ves čas ponavljal, a potem bi vedno tule poslušali blejali Krejzija, čim bi nekdo kaj rekel o vzrokih in posledicah, sploh v povezavi z Murko. In tudi sam ne govorim, da je to lahko vedno izgovor, bi se ga pa moralo upoštevati. Enako, kot v zvezi z nasilnim priseljevanjem Židov v Palestino in politiko apartheida, ki ga čifuti že desetletja izvajajo, pa nihče ne muksne. Vsaj nihče od tistih z močjo ne. Nasilno priseljevanje po ww2 pa so podpirali praktično vsi na Zahodu, danes pa se zgražajo nad sionističnim nasiljem.




Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2023 at 10:07
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2023 at 10:09
Bravo Poli za dolg zapis. O tem koliko je "argumentiran, realen in poglobljena" bi imel marsikaj za pripomniti ... pa se mi res ne da več. Tako da naj ostane pri tem. Slava poliju. Ni samo nezmotljivi strateg in taktik, ampak tudi velik zgodovinar.

Čas bo pokazal svoje. 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2023 at 10:30
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

speđ, našel sem ti spirit animala.

Ha ha ha, Nora24 in njihovo dojemanje. LOLLOLLOL

Ja, vsekakor mislim, da se Laibach lahko samo smeji, ko berejo te nebuloze. Big smile


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2023 at 10:33
Originally posted by Haderach Haderach wrote:

Bravo Poli za dolg zapis. O tem koliko je "argumentiran, realen in poglobljena" bi imel marsikaj za pripomniti ... pa se mi res ne da več. Tako da naj ostane pri tem. Slava poliju. Ni samo nezmotljivi strateg in taktik, ampak tudi velik zgodovinar.

Čas bo pokazal svoje. 

ej, tole imo nima smisla...človek je povedal svoje mnenje in ga skoraj brez žalitev in osebnih deskriditacij poizkušal argumentirat. Zdej, lahko se z argumenti ne strinjaš, sam ko se bo kdo takole pogovarjal, mi bom vedno poizkusil odgovorit na enak način....
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2023 at 10:48
Originally posted by Haderach Haderach wrote:

Bravo Poli za dolg zapis. O tem koliko je "argumentiran, realen in poglobljena" bi imel marsikaj za pripomniti ... pa se mi res ne da več. Tako da naj ostane pri tem. Slava poliju. Ni samo nezmotljivi strateg in taktik, ampak tudi velik zgodovinar.

Čas bo pokazal svoje. 
Mene samo zanima, ali je tvoje podpiranje Rusije samo kontra Ameriki (kot verjetno pri večini naših apologetov), ali dejansko ... ? LOL


Sicer pa ja, seveda ruska vojska izčrpava ukrajinsko, a se najina pogleda na to, kaj je bil prvotni cilj ruske agresije februarja lani razlikujeta. Medtem, ko ti bolj verjameš v neko briljantno Putlerjevo strategijo s katero je "samo žrtvoval" nebroj vojakov in opreme pri pohodu na Kijev, na koncu se v predmestju Kijeva obrnil, saj je to tudi dosegel, je meni bistveno bolj verjeten pogled, da se je za to odločil, ko je videl, da bi ga to stalo preveč, plus vojne v urbanih središčih so pekel za vojsko.
Za Herson se seveda lahko vsi strinjamo, da je posredi taktični umik na drugo stran reke, saj je od tam obramba bistveno lažja.

Trenutno so Rusi nagrmadili res lepo število vojakov na vzhodu, kar predstavlja premoč tako v številu vojakov kot orožju in municiji. Plus je verjetno sedaj kar precej verjetna trditev, da jim gre tokrat tudi za maščevanje, za vse poraze pred tem in vse izgubljene soborce, torej naj bi bila morala bistveno boljša kot na začetku, ko so se naborniki iz vojaških vaj v Belorusiji na lepem znašli na drugi strani meje in v vojni.

In verjetno vsi vemo, da tiste najtežje in tudi najbolj brutalne akcije šele sledijo.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2023 at 09:28
Lej, vem kako je moj post izpadel. Redko napišem kak tak ad hominem izpad, ampak tokrat je bila pač izjema. Preveč stvari me je zmotilo in nimam volje/časa in tudi ne vidim smisla v pisanju argumentiranega odgovora. Prepričanega ne moreš premakniti in upam, da se vsaj v tem strinjava.

Daj samo nehaj prosim slikati UKR v preteklosti v tako idealizirani luči. Kot da ni bila že leta pred konfliktom znana kot ena najbolj skorumpiranh držav v tem delu sveta. Pa kot da Zelenski po izvolitvi ni obrnil svoje pozicije za 180°. Da ti malo osvežim spomin:

Ukrajino bi približal Rusiji
Morda je zanimivo tudi to, da se je rusko govoreči igralec judovskega rodu, ki je svojo predsedniško kandidaturo najavil v brezhibni ukrajinščini, zavzel za odpravo prepovedi, po kateri ruski umetniki ne smejo nastopati v Ukrajini, in kritiziral vse, ki ponižujejo tiste, ki v Ukrajini ne govorijo ukrajinsko.

Najbolj goreči podporniki kandidata, ki ga je, kako ironično, za kandidaturo predlagala politična stranka Služabnik ljudstva (Servant of the People), so tako v rusko govorečih vzhodnih regijah, ki imajo občutek, da jih je Porošenkova "ukrainizacija" pustila na cedilu ‒ v mestu Lvov so recimo prepovedali tako rusko kulturo kot ruske medije. Ob tem je zanimivo, da geopolitični položaj države narekuje prozahodni, ukrajinsko govoreči del Ukrajine, gospodarstvo države pa sloni na industrijskem vzhodu, kjer živi večinoma rusko govoreče prebivalstvo. Volivci tako upajo, da bo neobremenjeni Zelenski izvedel potrebne reforme in zadane obljube po Majdanu, ki niso bile nikoli uresničene.

Kaj je bilo potem z voljo ljudstva? Suverena država? Že dolgo ne ... Američani so imeli svoje kremplje že dolgo zasajene vanjo.

“An evil enemy will burn his own nation to the ground to rule over the ashes.” Sun Tzu
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2023 at 18:43
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2023 at 23:37
Dej, poli, namesto da deliš in n širiš lowest of the low on the interner-obstajajo enako gnusne zadeve na drugi strani btw-pokomentirej haderachov post. Iskreno me zanima, kaj meniš ,navkljub njegovim ad hominem zadevam prej. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2023 at 08:12

Kaj točno pa naj bi komentiral? In zakaj točno naj bi relativizirali stvari z "enako gnusnimi zadeami" na drugi strani? Vse zločine je treba obsoditi, ve pa se, kdo je napadel koga in kdo je agresorska vojska. Tole je samo dokumentiral vojni zločin, ampak takšnih in podobnih so Rusi izvršili že nebroj, samo videov niso dajali javno ven. Pa da civilistov niti ne omenjamo, tudi samih ruskih, ki se niso priklonili okupatorju.
Zanimiv je primer Harkova, milijonskega mesta, ki velja za največje "rusko mesto" v Ukrajini, pa su tudi sami Rusi v mestu delovali proti okupatorju, ko je bil tam (zato so jih tudi odpeljali in likvidirali kar nekaj).

Kar se politike v Ukrajini tiče je valjda vsem jasno, da jo je Rusija pred 2014 imela samo za svoj pašaluk z nastavljenimi lutkami. Ko pa je folku dopizdilo, da predsednik ne izvršuje volje ljudstva - jasno so izrazili voljo za članstvom v EU in približevanju EU in ne Rusiji - so ga pa skinili. O tem, koliko je bila Amerika vmešana bi lahko tvezili na dolgo in široko, a ne spremeni dejstva, da si večina ljudi želi na Zahod in ne nazaj v rusko blato. Period.
Ja, Zelenski je bil komik kot pri nas Šarec, ampak je ob vojaškem vdoru Rusije ostal v državi in povezal ljudstvo proti okupatorju. Lutka bi zbežala. Hmm, mislite, da je ostal samo zaradi Amerike? :D
Pa da se razumemo, vedno mi je šla na racku ameriška imperialna politika in vtikanje nosu v praktično vse stvari tega sveta, a to še ne pomeni, da je zato treba podpirati drugo plat takšne politike, rusko. 

Kar se ukrajinske averzije do vsega ruskega v zadnjem času tiče, mislim da je vsem jasno, da po tej vojni ne bo nič boljše, le kako bi tudi lahko bilo. Že pred tem so imeli slabe spomine na ruskega medveda, vse od holodomora dalje, pa še nazaj bi lahko šli. Ampak to, da je nekdo govoril rusko znotraj Ukrajine ni bilo nič čudnega, najbolj normalna stvar, saj so tudi Ukrajinci govorili oba jezika, precej njih skoraj samo rusko, na vzhodu. Danes in v prihodnje bo takšnih minimalno. In kod jim lahko zameri?

In ja, mislim, da je vsa vojaška pomoč, ki jo Ukrajina dobiva povsem upravičena, če naj tisti manjši igralec ima vsaj kakšne možnosti proti precej večjemu. In tudi zato, da bi tudi ostale agresorske države dobro premislile preden bi se lotile podobne pustolovščine, če že UN ne deluje.

Pa tudi to, Rusija je povsem legitimna tarča, dokler je v vojni. Ni samo Rusija tista, ki lahko uničuje civilno infrastrukturo druge države (oznaka, da Rusija podpira terorizem tako niti ni tako iz trte izvita, še bolje bi bilo reči, da ga sama izvaja, podobno kot njena rivalka Murika), tudi po Rusiji pada in bo še padalo. Enako velja za Belorusijo, ruski pašaluk, dokler je tam na oblasti proruski palček. In ne, ni mi žal niti za eno eksplozijo znotraj Rusije, that's what you get when you play with fire and what goes goes around comes around. Suka bljat! :P


Nekaj ne vidim, da Putler skače v luft, kot tudi na vse nazi kolone v mestu, ko se z roko v roki sprehajajo po ulicah s pravoslavnimi popi.




Edited by Poli - 07.Mar.2023 at 10:11
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2023 at 09:46

Pa dajmo raje še kakšno domače, malo o akrobatiki janšistov na RTV.

100

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2023 at 14:34
še drugačen pogled iz Rusije... upam, da možakar na koncu ne pade skozi okno LOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 07:44

After 'catastrophic' losses desperate russian tank brigade is refusing to carry out orders 

See the real storming of Russian trenches by Ukranian fighters with Russian captives



Edited by Poli - 08.Mar.2023 at 09:39
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 09:15
Originally posted by Poli Poli wrote:

Kaj točno pa naj bi komentiral? In zakaj točno naj bi relativizirali stvari z "enako gnusnimi zadeami" na drugi strani? Vse zločine je treba obsoditi, ve pa se, kdo je napadel koga in kdo je agresorska vojska. Tole je samo dokumentiral vojni zločin, ampak takšnih in podobnih so Rusi izvršili že nebroj, samo videov niso dajali javno ven. 
Ti objavljaš vsako "ena baba kazala" kleveto. Kaj pa je tisti filmček? Lahko je marsikaj - ne vidi se nič ... kdo je npr. streljal. Malo sumljivo izgleda vse skupaj. Lahko so ukrajinci napravili enega ruskega ujetnika v svoje cunje, lahko so likvidirali kakega kolaboranta. Video se je bojda najprej pojavil na UKR kanalih. Oni tip ne izgleda nič kaj prestrašen.  V glavnem, ni treba takoj skočit na prvo razlago, ki ti jo ponudijo. Ne trdim, da ni možno, da so res rusi tako likvidirali enega ujetnika ... trdim, da (zaenkrat) ne vemo dovolj, da bi lahko karkol trdili. 

Potem objavljaš kaj si neka xy baba misli o nečem. Pa koga to briga? A to te res gane ... da take jajca gledaš in potem še širiš? Podn od podna.

Mimogrede, na ruskih kanalih je precej videov, kako ravnajo z ujetniki. Ravno včeraj sem gledal enega 12min ... kako je ena enota pucala eno stavbo in naletela na dva še živa ukrajinca, ki sta prej še metala granate vanje. Rekli so jima naj se predata in sta se. Potem so lepo posedli enega, mu dali cigaret in se pogovarjali z njim, drugi je bil ves v bolečinah, ker je bil ranjen in ga je takoj oskrbel sanitejec. Oni je tožil, vojak pa ga je miril in mu govoril, da bo ostal živ in naj ne skrbi. Stara sta bila 19 in 22. Za razliko od njunih kolegov v enoti bosta ostala živa. Ostali pa so mrtvi heroji - Poli approves.
V enem drugem videu so kazali celo enoto, ki se je predala ... posedli so jih v en prostor in jim dali čaja. So kar sami od sebe začeli pripovedovati svoje zgodbe.
Lepo je videt posnetke, kjer je vpleteni zavedajo svoje vloge in dejstva, da na so na obeh straneh ljudje, porinjeni v nek konflikt zgolj zato, ker so bili rojeni na nepravem kraju ob nepravem času. Saj smo vsi gledali kake dokumentarce, kako so se srečevali nekdajni nasprotniki  - veterani 2. sv. vojne. 

Druga zgodba pa so seveda razni ekstremisti, sadisti in podobna sodrga. 

Originally posted by Poli Poli wrote:

Kar se politike v Ukrajini tiče je valjda vsem jasno, da jo je Rusija pred 2014 imela samo za svoj pašaluk z nastavljenimi lutkami. Ko pa je folku dopizdilo, da predsednik ne izvršuje volje ljudstva - jasno so izrazili voljo za članstvom v EU in približevanju EU in ne Rusiji - so ga pa skinili. O tem, koliko je bila Amerika vmešana bi lahko tvezili na dolgo in široko, a ne spremeni dejstva, da si večina ljudi želi na Zahod in ne nazaj v rusko blato. Period.
Ja, Zelenski je bil komik kot pri nas Šarec, ampak je ob vojaškem vdoru Rusije ostal v državi in povezal ljudstvo proti okupatorju. Lutka bi zbežala. Hmm, mislite, da je ostal samo zaradi Amerike? :D
 

Bla, bla ... rusi so nastavljali svoje lutke, zahod pa ... ne bomo tvezili, a? Kaj si pa večina ljudi misli in želi pa ti veš ane. Zelenski je igralec ja. In ta vloga, ki jo igra, mu silno ugaja. Kateri igralec pa ne želi biti v soju luči, hvaljen s vseh strani? Zamudil ni nobene priložnosti za photoshooting. Da sploh ne začnemo o denarju. Ja, Zelenski je ostal zaradi Amerike! In delal bo, kar bo Amerika rekla. Kot že ves čas. 

Originally posted by Poli Poli wrote:

Pa da se razumemo, vedno mi je šla na racku ameriška imperialna politika in vtikanje nosu v praktično vse stvari tega sveta, a to še ne pomeni, da je zato treba podpirati drugo plat takšne politike, rusko.
 
Druga plat take politike? O čem ti to? Nihče na svetu ne izvaja take politike kot ZDA. Putin že ves čas zagovarja multilateralno svetovno ureditev.

Da se ameriška strahovlada konča, so potrebni tektonski premiki v geopolitiki. In ti premiki se sedaj dogajajo. Indijci in kitajci so se opredelili. Afriške države tudi. EU gospodarsko pa gre v 3 PM. 


Edited by Haderach - 08.Mar.2023 at 09:17
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 13:10
"Girkin states that both Prigozhin and Shoigu are anything but good commanders after failing to take Bakhmut, and that the advertised Russian winter offensive failed without bringing any meaningful results."

"You have not yet encountered a well-trained and equipped Russian army", says Prigozhin in a video standing next to a tank monument in Bakhmut. According to him, there turns out to be a secret Russian army ready to go when Bakhmut falls and operational space opens.

As if we are now getting used to almost daily videos from Russian mobilised soldiers, this one is different. The commander of this platoon is not appealing to Putin, but directly stating he is refusing to obey orders. These men were transferred to "DPR" for "meat assaults" and lost a major part of their personnel due to a "complete lack of training and reconnaissance".

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 13:47
Originally posted by Poli Poli wrote:

"Girkin states that both Prigozhin and Shoigu are anything but good commanders after failing to take Bakhmut, and that the advertised Russian winter offensive failed without bringing any meaningful results."
Failing to take Bakhmut? ?????? Kr neki. Samo dve stvari bom napisal: 'Bakhmut meat grinder' in 'War of attrition'. 

... advertised Russian winter offensive ... ?????? Kdo, kje, kdaj? Špekulacije brez osnove.


Edited by Haderach - 08.Mar.2023 at 13:48
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 14:53
Originally posted by Haderach Haderach wrote:


Failing to take Bakhmut? ?????? Kr neki. Samo dve stvari bom napisal: 'Bakhmut meat grinder' in 'War of attrition'. 

He he, se strinjam, Rusija je lepo izkoristila priliko in se znebila ološa v zaporu, ki je zatripan "jurišal" (beri se sprehajal) in padal v snopih. Poleg redne vojske in Wagnerjevih plačancev seveda. Ruske izgube so tako visoke, da se jih ne da niti prešteti, samo še špekulirati o njih.
Seveda pa ima izgube tudi ukrajinska stran, brez dvoma.

Je pa tudi res, da se trudijo okrog Bakhmuta že več kot pol leta. Pri čemer so koristili mnoštvo ljudi, ki se je "sprehajalo" po čistini proti ukrajinskim položajem, zato so jih kosili kot zajce, dan za dnem, tedne za tedni. Če je to po tvoje "vojna izčrpavanja", he he he, pa naj bo. V bistvu so tudi zares izčrpali Ukrajince, saj jim že ves čas primanjkuje streliva, tarč pa ne zmanjka. Toliko o tem koliko Putler in Rusija cenijo svojo vojsko, živo silo. ;)


Originally posted by Haderach Haderach wrote:


... advertised Russian winter offensive ... ?????? Kdo, kje, kdaj? Špekulacije brez osnove.
To se boš moral pa na Girkina obrniti. :D




Edited by Poli - 08.Mar.2023 at 14:54
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 15:04
Originally posted by Poli Poli wrote:

Je pa tudi res, da se trudijo okrog Bakhmuta že več kot pol leta. Pri čemer so koristili mnoštvo ljudi, ki se je "sprehajalo" po čistini proti ukrajinskim položajem, zato so jih kosili kot zajce, dan za dnem, tedne za tedni. Če je to po tvoje "vojna izčrpavanja", he he he, pa naj bo. V bistvu so tudi zares izčrpali Ukrajince, saj jim že ves čas primanjkuje streliva, tarč pa ne zmanjka. Toliko o tem koliko Putler in Rusija cenijo svojo vojsko, živo silo. ;)
Ojej, pa ti res čisto vse verjameš, kar ti neki anonimneži natrosijo po twitter kanalih. 


Edited by Haderach - 08.Mar.2023 at 15:05
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 16:24

Ha ha ha, ne, bolj verjamem uradnim kremeljskim kanalom, ki so doslej priznali koliko že svojih žrtev, samo pišljivih cca 6k? :D :D :D

Še dobro, da uničena oprema ne laže, če se že ne more na kamero ujeti vsakega padlega.


Against the rusty Russian antics – see the NATO standard weapons of Ukranian 'Kraken' special unit

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2023 at 17:08
tole sem mislim, da že omenil, pa naj bo še v videu... Prigožin zavaja ali gre za trenutek resnice? pa še "čudne eksplozije" v Melitopolu, te so kar pogoste na Krimu, pa tudi po raznih koncih Rusije 
https://youtu.be/ohV9wF7Oaxo


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2023 at 11:05
He he, Haderach, če gre po tvoje samo za vojno izčrpavanja in se Rusi kao sploh ne trudijo zares zasesti Bahmuta, kako si potem razlagaš besede ruskega obrambnega ministra Sergeja Šojguja, da je zavzetje mesta Bahmut v regiji Doneck ključno za nadaljevanje ofenzive v Ukrajini, to je povedal ta torek. ;)

Kaj pa si o tej nesmiselni vojni mislijo tisti, ki morajo za Putlerja umirati?
https://youtu.be/qL5zzLCy8GM



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2023 at 17:04

vojna v jarkih, na blizu


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2023 at 08:28
Originally posted by Poli Poli wrote:

He he, Haderach, če gre po tvoje samo za vojno izčrpavanja in se Rusi kao sploh ne trudijo zares zasesti Bahmuta, kako si potem razlagaš besede ruskega obrambnega ministra Sergeja Šojguja, da je zavzetje mesta Bahmut v regiji Doneck ključno za nadaljevanje ofenzive v Ukrajini, to je povedal ta torek. ;)
Po moje ... ni to po moje. Nisem jaz strokovnjak. Tako trdijo razni analitiki (sem jih že našteval), katerih mnenje zelo cenim in se z njimi strinjam. Seveda nameravajo zasesti Bahmut. In istočasno izčrpavajo UKR vojaške sposobnosti. O tem se razpisujejo že mainstream mediji ... 

Bahmut je najpomembnejša bitka v vsej vojni. Nekateri celo trdijo da gre za največji vojaški spopad moderne dobe. Ko pade Bahmut, je Donbas izgubljen. Vojna izčrpavanja in zavzetje Bahmuta se ne izključujeta. Sploh ne razumem zakaj tako misliš. Vojna izčrpavanja se kaže v tem, da rusi napredujejo počasi, metodično in NE izvajajo nekih arrow attack akcij ... torej nekih hitrih ofenziv globoko v ozemlje s katerimi se sicer lahko zasede velik del ozemlja ... ampak za kakšno ceno? Tako ofenzivo so izvedli UKR ... pa je bilo hitro jasno, koliko jim je koristila ... za začasno PR zmago ... za sam potek vojna pa je bila huda napaka. Kot sem napisal že takrat ... izgubljen teritorij lahko rusija zasede nazaj (in to se sedaj dogaja, če kaj spremjaš tiste konce), mrtvih ukrajinskih vojakov pa ne bo nikoli nazaj.


Edited by Haderach - 10.Mar.2023 at 08:29
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2023 at 12:40

Izgleda, da se Rusija prav trudi, da bi jo čim več držav označilo za teroristično državo ali vsaj za državo podpornico terorizma.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2023 at 14:01
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2023 at 14:14

Kaj si mislijo Moskovčani na ulici... tisti, ki si upajo govoriti. Zanimivo, da je takšnih kar nekaj mladih. Upam, da ne končajo v kakšnem modernem gulagu.



Edited by Poli - 10.Mar.2023 at 14:15
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2023 at 05:50
https://365.rtvslo.si/arhiv/odmevi/174942037

Od 27:32 zelo zanimiv intervju. Sem bil kar mal "paf", s kako lahkoto tip razlaga o stvareh, ki malemu človeku niso blizu. Pa je dejansko tako kot pravi. "Lako ćemo" je pravljica za rajo. V ozadju pa nekaj podobnega, kot je bilo po Titovi smrti na ozemlju bivše Juge. Interesi dveh "velikih" ali pa peskovnik/igrišče za velike igralce, če hočete.

Jeba je, ker nič ni premočrtno. "Bomo njega zjebali, pa bo." Ne, ne bo, ker potem pride njegov zaveznik itd itd.

Če nič drugega, se nekomu še vedno na koncu lahk utrga pa vrže cel svet v luft. S tega vidika plus po zgornjem intervjuju je še bolj jasno, da Amerika (in posledično svet) bolj rabi Trumpa kot pa Bidena. Kolikor je svet v breg obrnjen (beri: fuknjen ko ričet), toliko rabi temu primernega človeka na čelu "najjače države v svemiru". Zdaj še bolj verjamem Trumpovim besedam (nekaj v smislu "Pod mojim vodstvom do te vojne ne bi prišlo.")

Saj konec koncev si vsak zasluži kamen v glavo, ampak... nekaj je "pure evil", drugo pa "necessary evil". Sej mogoče sem pa naiven☺️
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2023 at 07:57
Se strinjam, vedno tok dogodkov sproži nove dogodke, nekateri so tudi vnaprej planirani, nekateri se zgodijo spotoma in če si takrat zraven, zaslužiš, se okoristiš.
Npr. nemški Rheinmetall kuje velike dobičke v tem hipu in ima že nič koliko novih naročil. Še več, z Ukrajinci se dogovarja za postavitev tovarne za nove tanke Panther na ukrajinskem ozemlju (le-ti naj bi zamenjali zadnje Leo 2 tanke) v prihodnjih dveh letih. Ne bi šel tako daleč, da so to planirali že vnaprej, še pred rusko invazijo, a so zraven pri "kolaču". Za Američane bi sicer že lahko rekli, da so tudi to imeli v planu, saj ameriško vojaško industrijo morajo poganjati krize v svetu.

Ne bi pa ravno vseh držav, ki jih je omenil kot del ameriških vojnih posredovanj, strpal v isti koš. V Siriji si razen teroristov in Kurdov ni nihče želel videti Jenkijev, podobno lahko rečemo še za nekaj drugih držav. V Ukrajini je drugače, sami si želijo na Zahod in čim dlje stran od Rusije in njenega vpliva. Tudi ameriški način vojskovanja jim pomaga in so v prednosti pred ruskim sovjetskim modelom, imajo pa bistveno manj orožja in ljudi ter zalog.

Problem pa je, kako "poraziti" Putina, a da se mu ne "zmeša", da se ne "počuti poraženega", če je to sploh mogoče. Ukrajinci si vsekakor želijo uspeti v obrambi in tudi osvoboditi še kaj okupiranega ozemlja. Vprašanje je, ali bodo sedaj spomladi res začeli s kontra ofenzivo na Krim, mnogi to pričakujejo, verjetno tudi sami Rusi, ampak po drugi strani to še ne pomeni, da ni izvedljivo. Saj zato so pa sedaj začeli zgoraj v Donbasu, da so v prednosti in ustavijo ukrajinske priprave, povlečejo gor ukrajinske sile z juga. Mislim, da so Rusi že zdavnaj dojeli, da ne bodo prišli do Odese in tako pripojili Pridnestrja, ki ga itak nihče na svetu ni priznal. Realneje je, da poskušajo obdržati Donbas in čim bolj razširiti "buffer zone."

Ukrajinci se sigurno ne bodo nikoli sprijaznili z odtujitvijo kakršnega koli dela ukrajinskega ozemlja in pripojitvijo le-tega Rusiji. Realneje se mi zdi, da bi priznali nekakšno avtonomijo Donbasa, podobno kot sta ga imeli Vojvodina in Kosovo v bivši Jugi. Bi pa verjetno tudi to bil poraz za Putina, ki si ga trenutno (še) ne more privoščiti.


Vprašanje je, koliko časa si bo Amerika še lahko privoščila igrati "svetovnega policista", oz. koliko časa bo še imela to možnost. Zato pa ji takšni in podobni konflikti sigurno koristijo. Kmalu jih lahko resno ogrozi Kitajska in vprašanje je, kaj bo s Tajvanom in kako resno misli Murika z njegovo obrambo. Kitajci samo čakajo ...

In mislim, da ni dobrega "svetovnega policista", pa kdorkoli bi to že bil namesto Murike. Seveda pa to ne pomeni, da si zato zatiskajmo oči pred nečednostmi, ki jih počne po svetu. Trenutno na primeru Ukrajine se mi zdi biti kontra Muriki samo podpora Rusiji in nič drugega. Biti nevtralen pa je precej podobno 30-im prejšnjega stoletja z Putinovo vlogo Hitlerja, kar se Evrope tiče. Ok, ne povsem enako, saj nima realnih šans iti nad EU države, so pa zato tiste izven dežnika Nata lažja tarča.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2023 at 14:10
Me zanima, kaj naši proruski člani tule porečejo na to, so tudi to samo laži, čeprav samih ruskih vojakov? Mislim, da je že vsaki budali zdavnaj jasno, da Kremlja vojaki in njihova varnost ne zanimajo, so le meso za mesoreznico. Ker tole ni osamljen primer. Ravno te dni je bil objavljen posnetek drona kako 2 orka mirno šetata po bojišču, ko se vsuje na njiju, eden je bil oborožen le z leseno palico.
https://youtu.be/7RzVJE2r4XQ


Tudi tole je zanimivo.


Tule pa se na dveh videih vidi, kako nezaščitene pušča rusko vodstvo svoje vojake. In tega bo samo še več, ko pride zahodna oprema s tanki in oklepniki.




Za konec pa še ena smešna... res ne vem, kako se Ivanom da. :D





Edited by Poli - 14.Mar.2023 at 14:13
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2023 at 14:22
še malo o mogoči ofenzivi na Krim in ali so sploh realne možnosti za to



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 528529530531532 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 2,738 seconds.