Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1234 540>
Author
Message
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 13:03
Originally posted by Fix Minze Fix Minze wrote:

Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

[QUOTE=grafin]sej demonstranti se tut po mestu
Precej pomembna stvar, ki se mi ne zdi pravična, je dedovanje/obdarovanje... Ne zdi se mi pošteno, da je lahko edini dejavnik, ki nekomu omogoči lagodno življenje, to, da se rodi "pravim" staršem (ki mu na primer podarijo stanovanje, medtem ko se je dobršen delež njegovih vrstnikov prisiljen zadolžiti za nekaj desetletij ali plačevati najemnino). Bi bilo kaj bolj fer, če bi država po smrti nekoga pobrala njegovo premoženje (ali pa vsaj dobršen del)? Potem bi bilo seveda težko to spet pravično razdeliti... Aaaah, blodnje...
 
 
No ja, meni se nebi zdelo pravično, da bi moje premoženje po smrti predali državi, ki bi po zakonu razporejala pridobljen kapital.
Ker recimo, da sem jaz svoj trud, znoj, možgane, voljo vlagal v takšen uspeh pa bi drugi na koncu želi mojo pšenico. Se mi ne zdi pravično.
 
Pravično se mi zdi, da jaz posredno preko lastnih uspehov zagotavljam blaginjo drugih skozi zaposlitev recimo. Pa kje bi črto potegnili - kaj se zgodi s hišo mojih staršev, avtom s čisto običajnimi predmeti ? Vse na dražbo ?
 
Pa spet kako bi preprečil, da starši svojim potomcem nebi bogastva predali že pred smrtjo.  Sicer lahko spišeš celo vrsto zakonov, ki bi nekaj preprečevali ampak tako smo kmalu sužnji lastnih zakonov brez prave svobode. Pač ena osnovnih sloboščin je, da vsak sam razpolaga s svojim imetjem.
 
Glih shtudiram shkotske "trust"-e, pa so mi posredovali ta amerishki link:
To je to. Se opravichujem, che je zhe kje napisano, nisem vsega prebrala...
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 15:44
Originally posted by Fix Minze Fix Minze wrote:

Je pa vprašanje kako bi urejali puffe mtrvih ljudi, ki so sedaj padali na sorodnike - tudi državi ? no verjetno to nebi šlo, ker bi to vsi izkoriščali. 

Ni pa ravno primerno, da se bogatemu potomcu vse vzame v primeru profita v primeru pufov pa se mu vse dolgove pusti.  Confused

Imaš prav, vsekakor se potomca ne bi smelo pahniti v revščino... Če bi država že prevzela pokojnikov dolg, bi bilo mogoče v tem primeru dobro omejiti dolgoročne kredite tistim, ki imajo večjo verjetnost, da pred odplačilom umrejo. :)
 
No, saj potomcem ne bi vzeli vsega... Dobro bi bilo upoštevati dedičevo lastno premoženje in vrednost dediščine in zapleniti temu primerno (če je dedič že sam bogat, je smiselno, da mu pripade manjši delež imetja umrlega... enako, če je sicer sam reven kot cerkvena miš, pa je zato dediščina ogromna - naj dobi toliko, da se izkoplje iz revščine). Nekako bi poskušal stremeti k temu, da se čim večjemu deležu ljudi olajša pot do lastnega skromnega brloga.  
 
 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 16:12
Originally posted by (—`•¸·´—) (—`•¸·´—) wrote:

Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Precej pomembna stvar, ki se mi ne zdi pravična, je dedovanje/obdarovanje... Ne zdi se mi pošteno, da je lahko edini dejavnik, ki nekomu omogoči lagodno življenje, to, da se rodi "pravim" staršem (ki mu na primer podarijo stanovanje, medtem ko se je dobršen delež njegovih vrstnikov prisiljen zadolžiti za nekaj desetletij ali plačevati najemnino).


ma ne ga biksat. to da ti tastari zrihtajo stanovanje ni nujno blessing. po tej logiki bi mogli tut neki z ljubljančani kot prebivlaci mesta, kjer večina študira, neki poštimat, ker se ni nikoli noben spomnu vseh privilegijev, ki jih oni imajo (štipendije in študentske ugodnosti, medtem ko jih mama futra in briše rit in hkrati izgube statusa študenta niti ne občutijo).  če imaš stanovanje moraš še vedno plačevat stroške, in če si brezposelen ti ta lastnina nič ne pomaga. kaj rečeš? pa tut podarjena stanovanja niso lih plod sranja denarja, so marsikdaj produkt garanja in mariskatere človeške žrtve.
  
 
Če ti lastno stanovanje povzroča tak stres, ga mirne duše nekomu šenkaj (Devlin je pripravljen sprejeti to breme), potem pa lahko, rešena skrbi, bosonoga in s pesmijo na ustih odskakljaš po sončnih livadah. :)
 
Originally posted by (—`•¸·´—) (—`•¸·´—) wrote:

če bi se morala latnina razdelit, bi blo rahlo nepravično gledat samo skozi optiko materialnih dobrin, se vam ne zdi? deprivilegiran ni samo tisti, ki to občuti materialno, obstaja tudi družbena deprivacija. in če mene prašaš še marikjra druga, recimo čustvena (al pa psihološka). sam to pa pač ni pomembno, ne? ker najlažje je folku v faco metat, da ma to in ono. težje pa se je prašat, kaj se za stenami njegovega stanovanja dogaja. al si lahko sploh izbere kaj med množico kulturne ponudbe. al ga ma kdo rad, al ga kdo zlorablja...glavno da se zdeli keš pa ste vsi happy.
 
Moramo jesti in biti na toplem, to se mi zdi osnovno. (Vsaj) do te mere je materialno zelo pomembno. Če so zraven drugi problemi (družbena deprivacija, kot praviš), še ne pomeni, da se je o prvih brez veze pogovarjati.
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 17:04
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Če ti lastno stanovanje povzroča tak stres, ga mirne duše nekomu šenkaj (Devlin je pripravljen sprejeti to breme), potem pa lahko, rešena skrbi, bosonoga in s pesmijo na ustih odskakljaš po sončnih livadah. :)
Moramo jesti in biti na toplem, to se mi zdi osnovno. (Vsaj) do te mere je materialno zelo pomembno. Če so zraven drugi problemi (družbena deprivacija, kot praviš), še ne pomeni, da se je o prvih brez veze pogovarjati.


ne vem glih, zakaj bi šenkala. lahko ga pa prodam Lamp. stanovanje ni stres, stres so stroški, btw. in vse, kar more človek trpet ob tem, da ima stanovanje. ampak to je že področje mojega osebnega življenja, none of your bussiness. vem pa da mam  srečo.

ja in kaj, zdej ješ in si na toplem, in kaj zdej? problem je, ker se samo o tem pogovarjaSleepy. pa tut če maš streho nad glavo in polno rit vsega in te tastari zlorablja to ni glih fabulous life. samo je pa najbolj enostavno govorit samo o materialnih pogojih.
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 22:04
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

[QUOTE=Fix Minze][QUOTE=Tonckow][QUOTE=grafin]sej
 
Glih shtudiram shkotske "trust"-e, pa so mi posredovali ta amerishki link:
To je to. Se opravichujem, che je zhe kje napisano, nisem vsega prebrala...
 
Sam teli trusti a niso to nekakšni skladi za vlaganje ?
Brez podpisa
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 22:12

Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Imaš prav, vsekakor se potomca ne bi smelo pahniti v revščino... Če bi država že prevzela pokojnikov dolg, bi bilo mogoče v tem primeru dobro omejiti dolgoročne kredite tistim, ki imajo večjo verjetnost, da pred odplačilom umrejo. :)
 
No, saj potomcem ne bi vzeli vsega... Dobro bi bilo upoštevati dedičevo lastno premoženje in vrednost dediščine in zapleniti temu primerno (če je dedič že sam bogat, je smiselno, da mu pripade manjši delež imetja umrlega... enako, če je sicer sam reven kot cerkvena miš, pa je zato dediščina ogromna - naj dobi toliko, da se izkoplje iz revščine). Nekako bi poskušal stremeti k temu, da se čim večjemu deležu ljudi olajša pot do lastnega skromnega brloga.  
 
 
 
 
To bi bla jeba vzpostavit tak sistem. Pomisli na vse možne prevare. Drgače sem pa zasledil, da imajo v ZDA zakon kjer dedič plača 40% davka na neprimečnine nad 1,5 miljona dolarjev, ki jih podeduje.
 
Brez podpisa
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 23:25
...

Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:48
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Nov.2007 at 00:04

To verjetn pomen, da ti od 100 enot glavnice plačaš ali dobiš 4 enote, če je obrestna mera 4% .  Pač odvisno a si se pufal ali denar vlagaš.

Edited by Fix Minze - 21.Nov.2007 at 00:08
Brez podpisa
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 09:46
U, vi ste chist u ene obresti pali... alora pridm vch ksno!DeadDeadDeadOuchConfused
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 12:42
HeartHugTongue
Brez podpisa
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 13:24
Ja, kaj zdej to, spet b me/b se neki objemali?!PinchDeadDeadDeadOuchSmile

Edited by PiWi - 22.Nov.2007 at 13:25
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 13:59
Hahahaha  PigYing%20Yang Nuke
 
Ti pujs. Shocked


Edited by Fix Minze - 22.Nov.2007 at 13:59
Brez podpisa
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 14:52
Prashich je kralj zhivali, lepo prosm!DeadDeadDeadOuch
Ej, Matilda, a mash ti koga na buddy list? Sm jo glihkr odkrila v svojih nastavitvah. A to mash pol kake ugodnosti? Jz zbiram kandidate s katermi se bom vazhla naokoli, brez obresti! Geek Cool O je je, gangsta man! SmileDeadDeadDeadOuch 
 


Edited by PiWi - 23.Nov.2007 at 13:14
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 15:13
Prov !
 
DeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDead
Brez podpisa
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 15:20
JA EJ, men je tud ta smajli DA BEST!Clap hihihi :) DeadDeadDeadOuch
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 15:40
Dead ja finish čisti hehe
Brez podpisa
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 18:12
vrjetno pišeste kr vam dogajajo smajliji Clown
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2007 at 19:08
politične poteze pač Tongue
Brez podpisa
Back to Top
raver View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Nov.2007
Location: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 11:46
Originally posted by grafin grafin wrote:

en (v mojih oceh pretezno) negativni vidik nase poljedeljske logike je zlo zanimiv.. za razliko od nomadov poljedelci pridejo, zaznacjo, oscijejo teren in ga razglasijo za SVOJEGA.. posestnistvo, lastnistvo.. izkljucno z lastnimi zulji, krvjo in potom pridobljeno.. in seveda.. kar je MOJE, NI TVOJE.. kr pogosto rodi konflikte, ker se te logike izkljucujejo.. moj nono je su u idrijo si zivce zdravt zarad 30 cm konfina, ki si ga je takisto lastil sosed.. kopicenje, kopicenje.. kot nek substitut za vse nase ostale manjke.. nomadi pridejo, vzamejo, kar rabjo, grejo.. cist nezdruzljivo z naso logiko.. in potem so tatovi, kradljivci, roparji, lenuhi, jebiverti..
 
logika posestnistva se pogosto prenese tut na medcoveske odnose (partnerski, odnos do narascaja, do prijateljev, do hisnih ljubljenckov..)
mogoce je tut zato lazje  razumet, zakaj se vecina ljudi raje odloci za psa kot za macko.. ker pes ti pripada, je lojalen, lahko bi res rekli tvoj prijatelj, docim pri macki veliko ljudi tezko sprejme njen nomadski odnos do stvari, pride, gre, se ne da omejit..
 
seveda ima ta medalja tudi svojo drugo plat.. ampak ta vidik mi je posebej zanimiv..
 
 
obstajajo kakšne paralele razen nomadništva med Laponci in cigani..recimo jim Romi LOL
 
povej še kaj več o drugi plati medalje... ta bi znala bit meni zanimiva Big%20smile
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 12:26

Da oboji živijo s samomorilci, ki jih ne marajo.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 12:48
lol mici..
rejvi, naa seri, cuj Wink
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 13:19
Sam vesh kaj je meni najbl zanimivo pr vsem tem... da svojo identiteto, svoje korenine povezujemo, vsaj Slovenci, izrazito z zemljo, ki jo imamo v lasti, kjer zhivimo. Laponc nima posesti, pa ma glih tku svojo kulturo, svojo identiteto. Che mu vzamesh nomadstvo, jo +/- izgubi. In obratno, che Slovencu vzamesh zemljo, jo +/- izgubi. Pol pa vsiljuj eno logiko drugi, che lah. Meshi, che lah. Mislm, da ne gre. Oz. prej al slej zgubish identiteto, jo spremenish in pol si neki tretjega. Men ni bolj iskrenga in poshtenga kot vez z zemljo, kr chutm jo, k jo potegnem iz pet gor in sm pomirjena. :P SmileDeadOuch
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2007 at 15:35
Zombificiran smajli Dead
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Nov.2007 at 11:32
Originally posted by devlin devlin wrote:

Zombificiran smajli Dead


Sam je res tak gotov.

Edited by Kilroy - 24.Nov.2007 at 11:36
ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Nov.2007 at 11:38
Še tale more it gor na forum... MWUAHAHA!!!!





Edited by Kilroy - 24.Nov.2007 at 11:41
ブレードランナー
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 09:52
in nujno tut tale Approve
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 13:19
Vsaka Grafinka svojga smajlija najde

Edited by Kilroy - 25.Nov.2007 at 13:22
ブレードランナー
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2007 at 17:15
kako vsaka..??!! Ermm
jsm ena in edina..!!Star
mal se umir kilroy, prosm.. sej bo.. Big%20smile 


Edited by grafin - 25.Nov.2007 at 17:15
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
raver View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Nov.2007
Location: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2007 at 16:17
Originally posted by grafin grafin wrote:

in nujno tut tale Approve
 
 
 
worship!!!Clap
I wake up in the morning and piss excellence
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 20:52
Originally posted by grafin grafin wrote:

mal se umir kilroy, prosm..


JA VEŠ DE
ブレードランナー
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2007 at 22:03
kje wi najdete ta odfukane smajlije
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 10:48
Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

kje wi najdete ta odfukane smajlije
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2007 at 10:51
Originally posted by Kilroy Kilroy wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

mal se umir kilroy, prosm..


JA VEŠ DE
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
raver View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Nov.2007
Location: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 18:40
I wake up in the morning and piss excellence
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 15:05

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
raver View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Nov.2007
Location: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2007 at 14:52
I wake up in the morning and piss excellence
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 09:43
hm, mela sm obcutek, da malo drugace zgledas.. Wink
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Bassko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 249
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bassko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 18:10
The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter.
Winston Churchill
Sapienti sat!

Less is more!

Cis dat, bis dat!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 20:30
chamberlain seemed such a nice old gentleman that i thought i would give him my autograph.
by dolfi..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 21:25
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 21:42
AAAAAAAAAAAAA, one is the genious, the other is insane, they're Pinky, they're Pinky and the Brain!!!
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Stratocaster View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 219
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratocaster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2007 at 18:56
totalen boulshit.. sam to bom reku.
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2007 at 20:11
men sta pa nadtotalno zakon
škoda ka jih nčveč ne vrtijo
začetek je sploh kul
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2008 at 19:37
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

Sam vesh kaj je meni najbl zanimivo pr vsem tem... da svojo identiteto, svoje korenine povezujemo, vsaj Slovenci, izrazito z zemljo, ki jo imamo v lasti, kjer zhivimo. Laponc nima posesti, pa ma glih tku svojo kulturo, svojo identiteto. Che mu vzamesh nomadstvo, jo +/- izgubi. In obratno, che Slovencu vzamesh zemljo, jo +/- izgubi. Pol pa vsiljuj eno logiko drugi, che lah. Meshi, che lah. Mislm, da ne gre. Oz. prej al slej zgubish identiteto, jo spremenish in pol si neki tretjega. Men ni bolj iskrenga in poshtenga kot vez z zemljo, kr chutm jo, k jo potegnem iz pet gor in sm pomirjena. :P SmileDeadOuch
 
Mislm, da Sluvenc izgubi v vsakem primeru, kr itak če ma zemljo jo ne zna cent, ku jo proda prvemu ponudniku pa jokca, češ kakšna krivica se nam dogaja...In to počnejo ravno tisti, ki najbolj poudarjajo bogastvo Slovenstva in njegove bogate kulture itd. (ta beli in ta črni na kratko)...Ta narod je tako absurdno butast, da je fenomen že to, da sploh kak Slovenc še obstaja...Jebat ga, kot pravijo - "Najbolj neumen kmet pridela najdebelejši krompir" LOLLOL


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 09:32
Jp, se popolnoma strinjam... In to me tudi najbl skrbi... Sam ena generacija... Ena generacija se je sfizhla... Vsega mela... In je zhe, zdi se, kar konkretno po nas... Slovenci smo vedno bl brez svoje tradicionalne identitete... Ochitno Slovenc ostane Slovenc le, che ga prvijash in raznarodujesh ochitno, frontalno in sto na uro... Pa she to zgolj nekateri... Che pogledam primer nashih zamejcev... Eni so prodane dushe... Vse ostale pa gor drzhi "tradicionalna identiteta" - vsak je v nekem slovenskem kulturnem drushtvu, pevskem zboru, karkoli... In svoj ponos gradi iz globokega poznavanja svojih korenin...
Pr nas je vseskupi en zacharan krog... Zachenshi z "drzhavo"... Sm poslushala zgodbice o generalu Majstru... vedno ista pashta... Pach, uni v LJ so eni chudni... Nasha drzhava pa drzhava, ki ji vladajo lokalni sherifi... In ti ne delajo za blagor ljudstva, ampak za blagor svojega zhepa... In glej ga zlomka, che se ceu narod buni, bodo oni she vedno gonili svojo in jo mirne dushe izvedli, ljudstvo pa zavezanih rok... A nismo bwgi? Kaka drzhava... Hlapci... Itak je zhe sama pravna ureditev en navaden represiven aparat... In vedno je bilo tako in zgleda, da pr nas tudi vedno bo... Sistem nikuli v sluzhbi ljudstva... Chisto konkretno: razglasijo tvoje zemljishche za zazidalno in ti nabijejo gor 150% davk al neki, pol pa snadzhi se... a bosh placheval, bosh mel dovolj dnarja, al pa bosh prodal Luki Koper al unmu Taljanju, k ma trikrat vechjo placho ku ti, da si bo sezidu bajto... Kaki nacionalni interes neki... Svet je chastilec Mamona... Svet je chastilec denarja... Chlovek je nujno zlo... Ko gledam porochila, vse te poboje, ustaje, vojne, napade itn., se vechkrat sprashujem kaj si je ob gledanju teh prizorov mogu mislt muj nono partizan... Za kaj smo se borili... Chloveshtvo je vedno isto... kot pred pol stoletja in vech... Zacharan krog... Ukleshchenih ljudi... Ki stokajo v okovih, ki so si jih sami nadeli... :)))))
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 10:00
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

Jp, se popolnoma strinjam... In to me tudi najbl skrbi... Sam ena generacija... Ena generacija se je sfizhla... Vsega mela... In je zhe, zdi se, kar konkretno po nas... Slovenci smo vedno bl brez svoje tradicionalne identitete... Ochitno Slovenc ostane Slovenc le, che ga prvijash in raznarodujesh ochitno, frontalno in sto na uro... Pa she to zgolj nekateri... Che pogledam primer nashih zamejcev... Eni so prodane dushe... Vse ostale pa gor drzhi "tradicionalna identiteta" - vsak je v nekem slovenskem kulturnem drushtvu, pevskem zboru, karkoli... In svoj ponos gradi iz globokega poznavanja svojih korenin...
Pr nas je vseskupi en zacharan krog... Zachenshi z "drzhavo"... Sm poslushala zgodbice o generalu Majstru... vedno ista pashta... Pach, uni v LJ so eni chudni... Nasha drzhava pa drzhava, ki ji vladajo lokalni sherifi... In ti ne delajo za blagor ljudstva, ampak za blagor svojega zhepa... In glej ga zlomka, che se ceu narod buni, bodo oni she vedno gonili svojo in jo mirne dushe izvedli, ljudstvo pa zavezanih rok... A nismo bwgi? Kaka drzhava... Hlapci... Itak je zhe sama pravna ureditev en navaden represiven aparat... In vedno je bilo tako in zgleda, da pr nas tudi vedno bo... Sistem nikuli v sluzhbi ljudstva... Chisto konkretno: razglasijo tvoje zemljishche za zazidalno in ti nabijejo gor 150% davk al neki, pol pa snadzhi se... a bosh placheval, bosh mel dovolj dnarja, al pa bosh prodal Luki Koper al unmu Taljanju, k ma trikrat vechjo placho ku ti, da si bo sezidu bajto... Kaki nacionalni interes neki... Svet je chastilec Mamona... Svet je chastilec denarja... Chlovek je nujno zlo... Ko gledam porochila, vse te poboje, ustaje, vojne, napade itn., se vechkrat sprashujem kaj si je ob gledanju teh prizorov mogu mislt muj nono partizan... Za kaj smo se borili... Chloveshtvo je vedno isto... kot pred pol stoletja in vech... Zacharan krog... Ukleshchenih ljudi... Ki stokajo v okovih, ki so si jih sami nadeli... :)))))
 
Kar se tiče naših zamejcev in njih globokega razumevanja in poznavanja slovenskih korenin in ponosa bla, bla, se mi zdi, da to bolj izvira delno iz slabe vesti, delno pa res zaradi domotožja, kajti veliko je bilo res tut takih, ki so bli čist v redu ljudje samo so mogli zaradi ideoloških prepričanj (predvsem drugih) zapustiti rodno zemljo...Vera in politika so k.... in prikrajšajo marsikaterega poštenega človeka (al pa kar naroda) tudi življenja...Vse to pa itak izvira iz človeka, ki pa je/smo en "twisted fuck!"...Še dobr, da mamo nekaj lepih stvari zarad katerih se splača žvet kot so ljubav, muska, pivo, čevapi, burek...LOLLOLLOL


Edited by Božo IV - 03.Jan.2008 at 10:01


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 10:36
A CHSH VIDT SHE NEKI LEPGA??? :)))))))

Drgach pa ja, vsaj she naravo bi dodala... :)))))))
ajd*


Edited by PiWi - 03.Jan.2008 at 10:36
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 10:57
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

A CHSH VIDT SHE NEKI LEPGA??? :)))))))

Drgach pa ja, vsaj she naravo bi dodala... :)))))))
ajd*
 
Res je, sm puzabu napisat...Sramota! Slikca je pa zanimivo lepa...LOLLOL


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 14:08
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

Jp, se popolnoma strinjam... In to me tudi najbl skrbi... Sam ena generacija... Ena generacija se je sfizhla... Vsega mela... In je zhe, zdi se, kar konkretno po nas... Slovenci smo vedno bl brez svoje tradicionalne identitete... Ochitno Slovenc ostane Slovenc le, che ga prvijash in raznarodujesh ochitno, frontalno in sto na uro... Pa she to zgolj nekateri... Che pogledam primer nashih zamejcev... Eni so prodane dushe... Vse ostale pa gor drzhi "tradicionalna identiteta" - vsak je v nekem slovenskem kulturnem drushtvu, pevskem zboru, karkoli... In svoj ponos gradi iz globokega poznavanja svojih korenin...
Pr nas je vseskupi en zacharan krog... Zachenshi z "drzhavo"... Sm poslushala zgodbice o generalu Majstru... vedno ista pashta... Pach, uni v LJ so eni chudni... Nasha drzhava pa drzhava, ki ji vladajo lokalni sherifi... In ti ne delajo za blagor ljudstva, ampak za blagor svojega zhepa... In glej ga zlomka, che se ceu narod buni, bodo oni she vedno gonili svojo in jo mirne dushe izvedli, ljudstvo pa zavezanih rok... A nismo bwgi? Kaka drzhava... Hlapci... Itak je zhe sama pravna ureditev en navaden represiven aparat... In vedno je bilo tako in zgleda, da pr nas tudi vedno bo... Sistem nikuli v sluzhbi ljudstva... Chisto konkretno: razglasijo tvoje zemljishche za zazidalno in ti nabijejo gor 150% davk al neki, pol pa snadzhi se... a bosh placheval, bosh mel dovolj dnarja, al pa bosh prodal Luki Koper al unmu Taljanju, k ma trikrat vechjo placho ku ti, da si bo sezidu bajto... Kaki nacionalni interes neki... Svet je chastilec Mamona... Svet je chastilec denarja... Chlovek je nujno zlo... Ko gledam porochila, vse te poboje, ustaje, vojne, napade itn., se vechkrat sprashujem kaj si je ob gledanju teh prizorov mogu mislt muj nono partizan... Za kaj smo se borili... Chloveshtvo je vedno isto... kot pred pol stoletja in vech... Zacharan krog... Ukleshchenih ljudi... Ki stokajo v okovih, ki so si jih sami nadeli... :)))))

Pred parimi dnevi sm se vozil iz Kopra čez Trst v Gorico... in dvojezične table sem videl le par kilometrov od Gorice. Da ne bo to offtopic bom razložil zakaj sem to napisal. Slovenska država nikoli ni niti nikoli ne bo skrbela za zamejske Slovence, še več kot to - ignorirala jih bo kot da ne obstajajo. Sploh e pomislimo kako se jim je godilo pod Mussolinijem ali pa pod Hitlerjem. Koliko solz in krvi je preteklo za prazen nič.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2008 at 14:25
Men je to ful zanimivo,človek rajš obdrži svoj jezik,kulturo,....,pa tudi če ma bolj bedno življenje pol,kot pa da bi se podredil recimo Nemčiji ali italiji kjer je življenjski standard višji in bi imel posledično lepše življenje.
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.