Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 490491492493494 540>
Author
Message
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2020 at 09:32
Originally posted by devlin devlin wrote:

Mogoče je čas, da postanemo manj sebični, manj pohlepni, se nehamo pritoževati in jokati. In da smo hvaležni, ker smo živi....
Majhna sprememba v naši perspektivi lahko povzroči čudeže....


Kakšno fajn drisko si raztresel! Clap <3 En kup čustvenega prdenja in seveda ne smejo manjkati niti nacisti & židi! Kakopak! LOL

Sedaj pa pojdi to razlagat vsem lastnikom gostinskih lokalov, delavcem v turizmu, lastnikom frizerskih salonov, trgovcem in vsem, ki so ostali brez dela zaradi debilnosti, ki jo podpirate.

Je sploh kakšna kancerogena sistemska svinjarija, ki je ti ne bi podprl? Bebec.


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2020 at 12:36
p.s.  sploh to o "pOhLePu" je za kozlat - Amazon, Bill Gates in ostala svinjska globalistična mafija na kup grabi miljarde, mi smo pa pohlepni, ker bi radi normalno živel brez zapiranja biznisov. Kakšen retardiran bedak mora bit človek, da lahk podpira to umazanijo ?! Shocked
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2020 at 12:38
oo, zveniš kot klasičen lefty :D 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2020 at 13:17

Any thoughts? Besides Dejzi. :D



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2020 at 15:32
Šujo, prejšnjo stran sem zastavil vprašanje, če si bil hospitaliziran v povezavi s korono? In nanašajoče se vprašanje, kaj bi bilo, če bi bil v isti situaciji čez recimo 3 tedne, ko bo (danes teoretično, tedaj pa možno da praktično) - zmanjkalo zdravstvenih kapacitet, da te oskrbijo. Sepravi postelje, aparati, osebje.

Kajti ta trenutek je okol 1k ljudi pri nas v bolnici v povezavi s tem. Nekje 3 tedne se mazilijo tam. To predstavlja približno 10% aktivno obolelih. Zato držimo smrtnost na 0.6%, ki sestoji pretežno iz starejših. Potem lahko ta številka poskoči. 

Matos je polinkal covid sledilnik, ki prikazuje presežne smrti. Verjetno smo v stanju kjer 1/3 ljudi ne verjame temu. 

Še ob tole se morm popraskat. 


Quote Btw - folku menda niti to ni jasno, da sta biti okužen z virusom in zboleti za boleznijo 2 popolnoma ločena pojma. Človek zboli zaradi tega, ker imunski sistem ne more podelat, ne zato, ker ima v sebi viruse. Kar je meni poznano, mi celo življenje naokoli prenašamo vse možne viruse in bakterije - idk - It's called LIFE - get used to it. 


to je vse jasno, nevem pa če je jasno sploh kaj je namen testiranja. 
ni namen testiranja da ti rečejo "ti si bolan" in se nato začneš tresti. 

ne. namen testiranja je dvojen: 

1.) tudi če je 20% testov daje lažne rezultate  in je teh odstotek lažnih testov konsistenten nam je razmerje testirani/oboleli še vedno koristno za napovedovanje trenda. torej, če imamo visoko število pozitivnih vemo, da še nekaj časa ne moramo pričakovati upada hospitaliziranih. to pa je edina metrika, ki je sploh relevantna in edina obremenjuje bolnišnice. ostalo so indici za napoved. 

2.) v intervjujih z retorično nepotrebno vulgarnim dr. pretnarjem lahko zaslediš da on temu reče "strategija virusa", da te samo izkoristi za vozilo in razmnoževanje. sepravi da deluje kot strup za mravlje, ki ga naberejo nekje zunaj, potem pa pobije celo kolonijo v gnezdu. strategija je sicer neposrečen izraz - implicira da je virus živ.. ubistvu si kle medicina/biologija niti ni enotna kako klasificirat to zadevo.. ampak to je izvedn okvirov te debate oz. nepotreben balast :)

ja, zboliš če imunski sistem ne more obrambe zgradit - problem je da če nima navodil kako jo zgradit je ne more - zato nastopi boleznsko stanje in če imaš srečo in prave parametre (mladost, vitalnost etc..) potem bo telo v neki točki premagalo virus brez zdravniške oskrbe. cepivo je v tem primeru samo predaja telesu navodil, da to lahko naredi, brez da se uči na tisočerih odmrlih celicah, dokler ne pogrunta zmagovalne kombinacije. 


tako, sej si na pravi poti, samo dopolni manjkajoče delčke pa bo.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2020 at 06:54
mene so dam poslal lih zato, k ni blo postl in so rekl, da mam jst to 😀 sj so mel prov ubistvu 😁

2020 nam bo ocitno prneslo Erjavca na oblast. Nism si mislz, da se mi kdaj loh kolca za Janšo, očitno bom tut to doživel.... 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2020 at 10:15





Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2020 at 11:04





Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2020 at 11:26
En grob prikaz vrednosti Bitcoina danes :) [weekly chart] BTC više, kod kdaj koli prej...



Clap Sicer je fiat USBS Zio-Dollar v tem času vrjetno devalviral za kakšnih 5-7%? Mism, da fiat crap izgublja cca 50% vrednosti na 20 let. Ampak še vedno je BTC [tudi če vračunaš tej 5 do 7 %] danes vreden več, kot decembra 2017...

Na coinbase je podatek, da je v svoji zgodovini BTC zrastel za +21460.80% :D Po mojem zna bit, da še mal več in oni ne štejejo vrednosti od samega začetka :)


Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2020 at 13:47
Sodna klofuta avtoritarnosti

Kot že veste, sta mi minister za kulturo Simoniti in njegova sodelavka Minka Jerebič želela protipravno odvzeti status kulturnika. Trenutna vlada si demokratičnost predstavlja tako, da odloke objavlja na twitterju namesto v uradnem listu, da ljudem, ki izražajo svoje mnenje, odvzame status kulturnika in jih javno linča, saj očitno nima kredibilnih argumentov. Vendar je danes zmagala pravna država. Moj odvetnik Dino Bauk mi je namreč sporočil veselo novico – Upravno sodišče je odločilo, da je bil odvzem statusa kulturnika protipraven in odločbo ministrstva odpravilo in to po hitrem postopku, ne da bi dalo ministrstvu sploh možnost, da odgovori saj je bila odločba ministrstva že na pogled pomanjkljiva in protipravna.

Žal mi je tistih, ki so se veselili diktatorskih potez trenutne vlade, vaša sreča je kratka in izvira iz lastne nesreče in nezadovoljstva, ki pa nima nobene povezave z menoj ali z mojim ustvarjanjem. Če bi si ljudje tako hitro pomagali, kakor se obsojamo, bi živeli v pravičnejšem in lepšem svetu. Moj globok poklon vsem dobrim ljudem, ki so mi ponovno dokazali, da na svetu prevladuje dobrota in ne sovraštvo, zato jim iz dna srca sporočam: hvala za vsako sporočilo, gremo naprej, korak za korakom, za boljšo skupnost vseh posameznikov.

Moj primer ni le moj, temveč je primer vseh tistih, ki želijo misliti, ustvarjati in živeti svobodno. Demokracija nam ne sme biti samoumevna, to smo spoznali v preteklih mesecih. Ravno zato je naša odgovornost in državljanska dolžnost, da skupaj dvignemo udeležbo na naslednjih volitvah, sicer bodo zgodbe, kot je moja, postale stalnica.

P.S. Državo predstavljajo vsi državljani, ki volimo politike, ti pa so v službi nas samih. Torej naš kritičen odnos do njihovega neuspešnega dela nikakor ni napad zoper države, temveč zaščita skupne prihodnosti. Naj bo ta primer dokaz, da je pravici lahko zadoščeno, če se za to izborimo. Ostajam delaven kot mravlja, priden kot čebela in svoboden kot ptica.

Zlatan Čordić

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2020 at 20:29
A je Zlatko še komu antipatičen ali samo meni? Moje mnenje nima nič s tem,da je južnjak,da ne bo pomote. Kar se tiče odvzema statusa kulturnika je pa tako,dejanja zaradi katerih je ostal brez statusa kulturnika,nimajo s kulturo prav nič skupnega. Metal se je ven,želel si je pozornosti,tudi dobil pozornost,le ne takšne kot je mislil. Meni je kar malo absurdno,da ima jajca postavljati sebe,nekega podpovprečnega t.i. raperja ob bok Cankarju na primer. Tipično prepotentno obnašanje nekega narcisoidnega jugoviča,ki je prepričan,da je ful pomemben in nepogrešljiv. A smo šli res tolk v maloro? Ne vem tudi kaj ima za jamrati,on je "kulturnik",njegova babnica lepo doma,ne dela nič,razen skrbi za tiste par otrok,kar tako ali tako podpiramo/plačujemo davkoplačevalci,...Jaz bi bil na njegovem mestu lepo tiho in zadovoljen s tistim kar imam,ker mora velika večina ljudi pošteno delati za razliko od njega,da dobi plačo. Naj si dohodke zagotovi sam,ima se za sila pomembnega,talentiranega,pridnega kot čebela,delavenega kot mravlja,...potem že ne bi smelo biti problem živeti še od česa drugega kot biti prisesan na davkoplačevasko/kulturniško pipo? Lahko pa gre po svetu s svojim talentom,ker tukaj ga ne bo verjetno nihče pogrešal. Priporočal bi mu Švedsko,tam vzamejo vse,pa še socialo za brezedelje imajo ugodno,kar bo pisano na kožo njemu in njegovi leni babnici. 

P.S. Ima kdo podatek koliko slovencev ima status kulturnika v Bosni in s tem zagotovljen dohodek iz njihovega davkoplačevalskega denarja? Čisto tako iz firbca me zanima...


Edited by lord infernus - 22.Dec.2020 at 20:30
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2020 at 21:57
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

P.S. Ima kdo podatek koliko slovencev ima status kulturnika v Bosni in s tem zagotovljen dohodek iz njihovega davkoplačevalskega denarja? Čisto tako iz firbca me zanima...

Mislim, da je tvoje vprašanje povsem nerelevantni populizem. 
V kontekstu tvojega pisanja zgoraj bi bilo smiselno, če bi vprašal, koliko bosancev slovenskega rodu ima status kulturnika v Bosni, ampak če bi ga zastavil tako, ne bi služil tvoji negativni konotaciji, zato se greš raje hujskaški populizem in v tem kontekstu nisi nič boljši od Zlatka.
Ali pa se motim in Zlatko, rojen v Ljubljani, ni slovenski državljan oz. slovenec bosanskega porekla?

Glede ostalega, da tudi meni je antipatičen. In tisto z agoniziranjem Kreka po ulicah takrat se mi je zdelo skrajno smotano - pa zato ni treba imeti Kreka rad, se strinjati z njim. Hkrati pa se mi zdi tudi nevarno, ko država pokaže moč nad človekom tako, da mu odvzame status kulturnika iz razlogov, ki nimajo nobene veze z opravljanjem dejavnosti kot svobodni umetnik. 
Da, z njegovim političnim delovanjem ne simpatiziram, mi je kot pojava antipatičen, ampak stvari, ki jih počne (potencialne kršitve predpisov, nadlegovanje človeka...) pokriva naša zakonodaja, imamo sodišča, itd ... ne pa da ga z nekim meglenim argumentiranjem samovoljno "kaznuje" neko kulturno ministrstvo, ki nima z njegovim kao političnim udejstvovanjem "v prostem času" nobene veze.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2020 at 22:12
Speadge: Jaz hočem izpostaviti predvsem to,da ne glede koliko se hočejo ljudje ala Zlatko pritoževati nad razmerami tukaj,bi bilo bolje,če bi ostali kar lepo tiho. Ugodnosti,ki jih uživajo,so veliko večje kot njihov prispevek kulturi ali kje drugje. V teh časih vsi jebemo ježa,nekateri malo bolj,drugi malo manj. Bolj kot Zlatko se meni smilijo delavci in firme,ki hočejo delati,pa ne morejo. In potem naj bi bil on novica dneva,ker je revež ostal brez lahko "zasluženega" denarja? Tako ali tako so se ga lotili tipično nerodno,kot se za našo politiko spodobi in mu bomo verjetno lahko vse skupaj z obrestmi izplačali mi. Samo vprašanje časa.

Glede vprašanja,lahko se vzame kot populizem,lahko pa kot kredibilno vprašanje. Jaz še nisem zasledil karkšnegakoli podatka v tej smeri,res pa je,da nisem ravno iskal. V Sloveniji imamo dovolj ljudi južnega porekla na pomembnih in dobro plačanih položajih in je nesmiselno govoriti o netoleranci,diskriminaciji,prikrajšanosti nekoga "samo zato,ker je od dol",on ali kdo od staršev,ipd. Saj je še predsednik vlade na pol albanski mešanec :)
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2020 at 22:27
Veš dobro, v kaj eksplicitno sem se vtaknil in zakaj.  :)

Pa še nekaj v kontekstu tistega zgoraj. Človek se lahko takole zajebava, v nekem momentu v soju medijske pozornosti počuti močnega, itd (pa naj bo to Zlatko, pa naj bo to tisti drugi cepec, ki je brcnil policista in napadel novinarja) ... Streznitev bo prišla, ko se bodo duhovi pomirili, življenje šlo na ustaljene tirnice, njemu pa bo ostalo recimo deset položnic, kazenska ovadba itd ... pa žive duše ne zraven, ki bi mu kakorkoli pomagala. Takrat običajno s svojimi problemu ostaneš sam in pride streznitev.

Se mi zdi pa, kot pravim, ok, da je dobil tožbo. Tovrstno maščevalno obračunavanje ministrstva za kulturo z nekimi meglenimi izgovori enostavno ni način, kako se človeka sankcionora za njegovo recimo politično udejstvovanje. Če je človek naredil karkoli narobe, naredil kakšen prekršek ali celo kaznivo dejanje, so za to druge institucije pristojne, da to ugotovijo in ustrezno sankcionirajo.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2020 at 16:16
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

A je Zlatko še komu antipatičen ali samo meni?

ufff!!! Dead za kozlat - odvraten do konca!

Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Priporočal bi mu Švedsko,tam vzamejo vse,pa še socialo za brezedelje imajo ugodno,kar bo pisano na kožo njemu in njegovi leni babnici.

Saj cca 2015, ko so nas začeli posiljevati z masovno invazijo islamskih migrantov, je nekaj prdel, da naj Slovenija postane nova Švedska.

V Bosno naj se pospravi, čefur nagravžen. Sploh ne vem, kaj išče tukaj?!

Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Bolj kot Zlatko se meni smilijo delavci in firme,ki hočejo delati,pa ne morejo. In potem naj bi bil on novica dneva,ker je revež ostal brez lahko "zasluženega" denarja?

+ 1

meni on deluje, kot tip človeka, ki se poleg "glasbe" ukvarja tudi z organiziranim kriminalom. Po mojem mu ni hudega.


Za neizobražene in neuke na forumu :

Quote

Populízem je oznaka za način političnega delovanja, pri katerem politik poudarja, da je na strani »ljudstva« proti »elitam« in daje obljube, všečne čim širšim družbenim slojem. Populizem je protielitistična politična doktrina, ki obstaja tako na levem političnem polu kot na desnem.[1][2] Torej ni lasten (intrinzičen) izključno enemu političnemu polu,[3] pač pa je vzpon in rast populizma med drugim močno odvisna od nacionalnih, regijskih in zgodovinskih okoliščin.[4]

Podobno, kot ne znajo definirati ali razložiti pojmov s katerimi opletajao ala :  "nacizem" ali "fašizem", opletajo z pojmi "populizem" etc, ne da bi jih sploh razumeli. Tako je to, če si opran od mainstream medijev in na pamet neki nakladaš, ne da bi pojme vsebinsko razumel.

Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2020 at 19:08
Originally posted by Heml Heml wrote:

Populízem je oznaka za način političnega delovanja, pri katerem politik poudarja, da je na strani »ljudstva« proti »elitam« in daje obljube, všečne čim širšim družbenim slojem. Populizem je protielitistična politična doktrina, ki obstaja tako na levem političnem polu kot na desnem.[1][2] Torej ni lasten (intrinzičen) izključno enemu političnemu polu,[3] pač pa je vzpon in rast populizma med drugim močno odvisna od nacionalnih, regijskih in zgodovinskih okoliščin.[4]



Glede populizma : Politiki bi naj bili izvoljeni predstavniki ljudske volje, torej vsaj poslanci in tisti, ki sestavljajo vlado, bi naj po defoltu bili "populisti".
Predstavljati interese ljudstva je vendar osnova. Ti novodobni ideologi tehnokracije [tehnokracija : neizvoljena vladavina "sTrOkE"] so si s pomočjo svojih korporativnih medijev in skorumpiranih kvakademij izposlovali, da ima "populizem" nek negativen predznak - kot da je nekaj slabega. LOL Ful dobro. Tisti, ki se zavzema za interese ljudstva je "populist", torej negativec. LOL debilizem.

Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2020 at 19:19
Originally posted by Heml Heml wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:

Populízem je oznaka za način političnega delovanja, pri katerem politik poudarja, da je na strani »ljudstva« proti »elitam« in daje obljube, všečne čim širšim družbenim slojem. Populizem je protielitistična politična doktrina, ki obstaja tako na levem političnem polu kot na desnem.[1][2] Torej ni lasten (intrinzičen) izključno enemu političnemu polu,[3] pač pa je vzpon in rast populizma med drugim močno odvisna od nacionalnih, regijskih in zgodovinskih okoliščin.[4]



Glede populizma : Politiki bi naj bili izvoljeni predstavniki ljudske volje, torej vsaj poslanci in tisti, ki sestavljajo vlado, bi naj po defoltu bili "populisti".
Predstavljati interese ljudstva je vendar osnova. Ti novodobni ideologi tehnokracije [tehnokracija : neizvoljena vladavina "sTrOkE"] so si s pomočjo svojih korporativnih medijev in skorumpiranih kvakademij izposlovali, da ima "populizem" nek negativen predznak - kot da je nekaj slabega. LOL Ful dobro. Tisti, ki se zavzema za interese ljudstva je "populist", torej negativec. LOL debilizem.

lol

"I got my own back" LOL
P l a c e h o l d e r
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2020 at 15:52
Zlatko je en kmjet ki dela zanič muzko. Ampak a ne bi moral biti tvoj idol, glede na to da je antimasker in proti sistemu dyz? LOL


Edited by devlin - 24.Dec.2020 at 17:44
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Dec.2020 at 09:47
Originally posted by devlin devlin wrote:

Zlatko je en kmjet ki dela zanič muzko. Ampak a ne bi moral biti tvoj idol, glede na to da je antimasker in proti sistemu dyz? LOL


"antimasker" LOL

LOL - kmet si ti, ne Zlatko. Zlatko je malomeščanski snob, ti si pa zabit neizobražen kmetavz nizkega IQ, ki misli, da bo izpadel pameten, če se bo obračal po vetru in trendih in ponavljal to, kar sliši v mainstreamu.
Saj je debil Zlatko, sam ti si pa še 3x večji... pa še neumn si zraven - Zlatko vsaj neumen ni LOL

Zlatko da je proti sistemu? S čim? A s tem, ko je modroval, da naj Slovenija postane kot Švedska?

Se mi zdi, da če bi šou gledat njegove poglede na svet, je precej bliže tebi, kot meni :D
Samo zato, ker se tudi njemu zdi neumno hodit po cesti s plenico na obrazu, ni nujno, da bi me zanimal njegov debilizem, kot me ne zanima tvoj...
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Dec.2020 at 10:06
Wow, debil pa še neumen zraven. Ker običajno so debili...


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Dec.2020 at 17:27
LoL LOL
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Dec.2020 at 10:03
LOL

Image

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Dec.2020 at 10:05
Hm, morda se je pa infiltririal v sovražne vrste... Vprašanje samo ali pred pričetkom vojne ali po njej? Geek

Image


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2020 at 08:20


Edited by devlin - 31.Dec.2020 at 08:21
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2021 at 17:07


Saj veste kaj je bilo danes ne LOL?






Edited by devlin - 04.Jan.2021 at 17:09
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2021 at 14:54
Odličen intervju z našim odličnim penologom, ki ga že dlje časa cenim. Kapo dol!


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2021 at 17:54
Intervjuja sicer še nisem poslušal (ravno prispel domov), lahko pa povem, da sem imel Petrovca raje v študijskih letih (njegova predavanja so bila recimo temu zabavna - sploh kadar so ga misli zanesle v študentske proteste šestdesetih), kot pozneje odkar sem dejansko v tem sistemu in kjer se njegov, recimo temu enostranski idealistično kritičen pogled na zaporniški sistem razlikuje od tega, kar dejansko doživljamo mi, ki smo dandanes v to vpeti.
Ko je on deloval na Igu je bilo tam, kaj 10 - 15 oseb? Mogoče manj? Ugibam. Vse je bilo še v povojih. Danes jih je tam 80, kdaj tudi več. Kriminal se je precej spremenil, s tem pa tudi naša klientela. Da ne omenjam vseh drugih zavodov, ki pokajo po šivih.
V tem sistemu ne želi delati nihče, ponavljajo se razpisi, zavodi si posojajo zaposlene, ki se vozijo iz enega dela slovenije zakrpati, pomagati na drugi del slovenije, pozna se splošna pregorelost, on pa sadi rožice, kritizira, serje ... in živi v neki svoji idealistični realnosti, ki mu je slovenski kazenski sistem ne more udejaniti.
Možakar je simpatičen, všečen itd. zna pa marsikaj izrečti, zapisati, ne da bi poznal ali raje želel razumeti dejanske razmere s katerimi se soočajo dandanes tisti, ki dejansko delajo v tem sistemu. Ni težko sedeti nekje tam na stolu in modrovati, kako bi nekaj moralo biti.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2021 at 21:33
Poglej intervju, tu ni bila tema penologija, da tako rečem. ;)


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2021 at 00:23
Originally posted by Poli Poli wrote:


Odličen intervju z našim odličnim penologom, ki ga že dlje časa cenim. Kapo dol!



Zanimiv intervju. Malo me čudi, da je nekje na začetku omenil Standfordski in Milgramov eksperiment.
Sem mislil, da danes velja splošno mnenje, da končni rezultati teh dveh raziskav niso ravno verodostojni.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 12:50
haha LOLLOL


Originally posted by Shitwire Shitwire wrote:


Iced Earth guitarist and songwriter Jon Schaffer was photographed among the members of a pro-Trump mob that stormed the U.S. Capitol Building earlier today (Jan. 6) as lawmakers attempted to count Electoral College votes and certify President-elect Joe Biden's win





Ker so Trump supporterji, so "mob", če bi ble pa levičarski anti-fa dreki, bi jim rekli pa " pEaCeFuL pRoTeStErs" - > se prav vidi, kje je bias metalskih medijev. Itak - levičarski pederajsi... LOL [kaj pa drugega]
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 13:01
Itak, da niso "mob", ker uničevanje kapitola in pretepanje drugače mislečih je samo del demokratične folklore. Pa naj še kdo reče, da smo balkanci... usranci so pravi balkanci. LOL LOL

Še malo pa bo Dumpy zmagal, še ščepec čudežnega prahu in voila! Big smile
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 13:42

Sami komunajzarji, all reds!! Shocked Fak še Ozzy se je pridružil temni strani!? Shocked Shocked Je sploh še kaj poštenjakarjev, ki bi peli za Dumpyja? Morda kakšen redneck/hillybilly countryman? Ne?

Countless musicians have asked President Donald Trump to stop using their music. Here’s just a partial list of artists who’ve hit Trump with cease-and-desists: Aerosmith, the Beatles, Bruce Springsteen, Creedence Clearwater Revival, Elton John, Guns N’ Roses, Leonard Cohen, Linkin Park, Neil Young, Nickelback, Ozzy Osbourne, Panic! at the Disco, Phil Collins, Prince, Queen, R.E.M., The Rolling Stones, Tom Petty, Twisted Sister, The Village People.


Red Scare - TV Tropes

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 14:12
Originally posted by Poli Poli wrote:

Itak, da niso "mob", ker uničevanje kapitola in pretepanje drugače mislečih je samo del demokratične folklore.



Mhm, in več miljardna gmotna škoda, ter okoli 40 ubitih v ZDA lani poleti so bili pa mirni protesti, a ne?
[mnogo privat biznisov je bilo za vedno požganih, izorpanih in uničenih]. No saj, glavno, da Amazon & Gates nabirajo nakup miljarde, kajne?

Me prav zanima, kaj bi mediji zganjal, če bi si desnica dovolila takih barbarskih podlih svinjarij, ki jih je lani poleti zganjala levičarska gamad po ZDA....
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 14:38
Ko sem 2013 vprašal, če bi Kripto lahko premagal Fed, se mi je folk smejal.... kot ponavadi....

Who's laughing now bitches? Big smile LOL

Originally posted by Etoro Etoro wrote:



Crypto market reaches $1 trillion market cap.  The recent bullish run seen in crypto markets continued over the past 24 hours, as nearly all top 10 cryptocurrencies registered noticeable gains. Bitcoin rose more than 5%, climbing above $37,000 for the first time.


712 miljard USD kapitala je zdele samo v Bitcoinu :)  100k Bitcoin bo realnost :)
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 17:13
Dead



Edited by devlin - 07.Jan.2021 at 17:40
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 18:09
kle mamo trojna dvojna merila, the american stupid supersized:
da he folk loh vdrl v capitol je prfuknjeno noro, kje je bla polcija, wtf?
eni tezijo d je dvolicno k temu pravjo mob, blm-jem pa peaceful protesters
drugi pravjo d je bila polcija nasilna na BLMju, kle jih je pa pustila... ceprav se ne spomnim, d bi na kerem blmju stirje umrl....
svakako je pa eno in edino dejstvo-in tale vdor in blm je BULLSHIT. Sj bi podpornikom enih in drugih reku calm your tits bitches, pa nima smisla. tole bo kr neizbezna vojna, k je folk orezabit, da bi se ji ognu.... 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 18:19
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

da he folk loh vdrl v capitol je prfuknjeno noro, kje je bla polcija, wtf?


Kaj je noro? Shocked Te politične svinje se krmijo z davkoplačevalskim denarjem, norčujejo iz ljudi, izdajo volilce, GOLJUFAJO na volitvah, nategujejo sistem, prodajajo državo Kitajski in pol se čudijo, da je folk, KI JIH PLAČUJE, vrdl v njihove prostore?! Politiki delajo za ljudi, ne ljudje za politike!
Škoda samo, da niso bili oboroženi, okupirali prostorov in postavili ljudska sodišča. Kaj folku ni jasno? T


Originally posted by Šujo Šujo wrote:

eni tezijo d je dvolicno k temu pravjo mob, blm-jem pa peaceful protesters
drugi pravjo d je bila polcija nasilna na BLMju, kle jih je pa pustila... ceprav se ne spomnim, d bi na kerem blmju stirje umrl....

BLM je na prejšni volilni kampaniji s snajperji streljal po policistih, pobijalo in obračunavalo se je s folkom zaradi MAGA kap ali majic. Razbijalo se je privatno lastnino in spravljalo male podjetnike ob kruh. Zraven ti pa še politiki zapirajo biznise in zapirajo folk v hišne pripore, med tem, ko marksistična drhal požiga ulice in razbija prosto, kot se jim zljubi. Mediji pa pravijo, da gre za miroljubne protestnike. Tega je ZADOSTI!

Meni ni jasno, kaj bo potrebno, da bodo državljani ZDA končno zgrabili orožje in enkrat zavselej poteptali te komunistične antifa, blm & ostale izmečke...





Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 19:22
Trumpci bi se lahko povezali z Islamsko državo, saj so na enaki valovni dolžini. LOL 

Dead


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 19:52
Kar je meni poznano levaki ljubite islam in ga uvažate v Evropo, ne MAGA gibanje.
Terorizem pa vam je sploh blizu že od nekdaj....  Od tistih brigad, ki so v Italiji podstavljale bombe v 70ih, pa anarhističnih bombašev v Grčiji 10 let nazaj, do BLM in Antifa izmečkov v ZDA....

Na sploh vse kar je kancerogenega in gnilega, je vam zakon. Goljufanje na volitvah, masivna birokracija, kraja premoženja malim podjetnikom, visoki davki, migranti, islam, tehnokracija, korporacije, morjenje nerojenih otrok, pederske poroke & peder parade, pedofilija, ulično razbijanje, požiganje, posiljevanje, feminacizem, LGBQ mafija, .....

Levica = Pure Evil Dead
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 20:44
končno se tudi Twitter/FB/Instagram in podobna šara malo zmiga, bravo!


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2021 at 23:50





Edited by devlin - 07.Jan.2021 at 23:51
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 09:21
Originally posted by Poli Poli wrote:

končno se tudi Twitter/FB/Instagram in podobna šara malo zmiga, bravo!




haha, komunistična glista navdušeno pozdravlja cenzuro.... kaj pa drugega.   LOL
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 09:29
Originally posted by devlin devlin wrote:




dejansko je v ZDA zdele TOČNO 100% obratno Big smile LOL

prav fascinantno mi je, do kakšne mere ste marksistični izmečki sposobni izkrivljati realnost....

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 10:17
Originally posted by Heml Heml wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:

končno se tudi Twitter/FB/Instagram in podobna šara malo zmiga, bravo!

 

haha, komunistična glista navdušeno pozdravlja cenzuro.... kaj pa drugega.   LOL
Absolutno! Ljudje na položajih bi morali odgovarjati, če pozivajo k nasilju, lažejo, odkrito širijo sovraštvo itd. Oziroma, spletne platforme niso dolžne objavljati vsakršnih debilizmov. Skrajni čas že, da se začne brisati neumnosti po vseh platformah, sicer imamo zakone samo na papirju.

Verjamem pa, da tvoj možganski skupen tega ni sposoben dojet, da imajo dejanja svoje posledice in da izpostavljeni politiki, sploh predsedniki ipd., niso običajne fizične osebe ter tako njihove javne objave nagovarjajo večji del populacije kot tvoje ali moje, zato bi morali za svoje izkrivljene in zavajajoče izjave, da lažnih niti ne omenjam, odgovarjati. 
Če debilko ne bi javno nagovarjal ljudi, se ta desničarska šlamastika na kapitolu ne bi zgodila.

Upam, da se čimveč Američanom končno odprejo oči in se odrečejo tem nacističnim in KKK izmečkom. Dovolj žalostno, da jih POTUS zagovarja in podpira ter ni sposoben njihove obsodbe. Za kozlat. Dead

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 10:36
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:

končno se tudi Twitter/FB/Instagram in podobna šara malo zmiga, bravo!

 

haha, komunistična glista navdušeno pozdravlja cenzuro.... kaj pa drugega.   LOL
Absolutno! Ljudje na položajih bi morali odgovarjati, če pozivajo k nasilju, lažejo, odkrito širijo sovraštvo itd. Oziroma, spletne platforme niso dolžne objavljati vsakršnih debilizmov. Skrajni čas že, da se začne brisati neumnosti po vseh platformah, sicer imamo zakone samo na papirju.

Verjamem pa, da tvoj možganski skupen tega ni sposoben dojet, da imajo dejanja svoje posledice in da izpostavljeni politiki, sploh predsedniki ipd., niso običajne fizične osebe ter tako njihove javne objave nagovarjajo večji del populacije kot tvoje ali moje, zato bi morali za svoje izkrivljene in zavajajoče izjave, da lažnih niti ne omenjam, odgovarjati. 
Če debilko ne bi javno nagovarjal ljudi, se ta desničarska šlamastika na kapitolu ne bi zgodila.

Upam, da se čimveč Američanom končno odprejo oči in se odrečejo tem nacističnim in KKK izmečkom. Dovolj žalostno, da jih POTUS zagovarja in podpira ter ni sposoben njihove obsodbe. Za kozlat. Dead




Celotna demokratska stranka je 4 leta skupaj s svojimi korporativnimi mediji pozivala na nasilje ti maostični bebec prizadet.


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 10:41
"do as I say, not as I do" - filozofija globalističnih tiranov in njihovih "useful idiots" - opranih bedakov, kakršna sta Loli & Devlin


KAJ JE TO?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 12:44

Kolo sreče

Image

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 13:34
Originally posted by Heml Heml wrote:


KAJ JE TO?


še vedno čakam na odgovor, kaj je tole?

[pa tu je zaobjet vrjetno 1% vsega pozivanja k nasilju s strani levice] Maoist Loli, ki navdušeno pozdravlja cenzuro, se spet spreneveda, kot vedno. Pizdica marxistična... LOL



Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 14:00
Butast kolaž. Glede na to, kakšne debilizme izjavlja in koliko sovraštva širi, ni čudno, da ga dobi nekaj tudi nazaj. Si morda ujel kakšne poskuse atentata nanj? Hm, imamo pa dejanske atentate demokratskih predsednikov, kajne.
Ali si morda tudi ti eden izmed tistih, ki slogan "smrt janšizmu" povežejo z grožnjami s smrtjo Janši? Big smile
Mislim, saj se delaš kljukca, ampak tako neumen pa vem, da nisi. Upam vsaj... Ermm

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2021 at 15:23

“Both sides are just as bad” – Why assholes make False Equivalence arguments

White nationalist demonstrators clash with counter demonstrators at the entrance to Lee Park in Charlottesville, Va., Saturday, Aug. 12, 2017. Gov. Terry McAuliffe declared a state of emergency and police dressed in riot gear ordered people to disperse after chaotic violent clashes between white nationalists and counter protestors. (AP Photo/Steve Helber)

You’re in middle school and it’s been a crappy week: your parents are pissed off about you getting a B even though your siblings are basically delinquents. Your teachers have long since stopped giving a shit about their jobs. The water fountain has something yellow in it. You just want to make it to your next class because it’s between you and your weekend.

But there he comes down the hall: Chad. Every day before sixth period, Chad pulls some bullshit. Yesterday he knocked the books out of your hands. The day before, he put gum in your hair. Wednesday he tripped you. You endured it all because you know Chad’s dad beats him and his mom’s the town slut–or is it the other way around? Regardless, Chad’s built like a walrus and has the brains to match, and you’ve already figured out enough about life to know he’s going to be serving you fries in 10 years. Maybe his real problem is that he knows it too.

Still, every day you tolerate it, you ignore it; and any other day you could have. But today is the end of this awful week and you’re done with everyone’s shit; you just want to go home.

You see Chad sizing you up out of the corner of his dull, cow-like eye; the two rusty gears in his head creaking towards a plan. He glances at your feet. Okay, you think, he’s going to try that stupid trip again. You know better than to use what you learned in jiujitsu at school, you know exactly how much trouble you’d get in if you did. So you prepare yourself to just hop over his leg if he tries it. He’s still not worth getting upset about, you remind yourself. Just get through the day, go home. Maybe get some fries on the way. Picturing Chad serving them to you makes you smile.

You attempt to walk past him, ready for his nonsense, keeping most of the weight on your front foot. Here it comes.

Thud. The air goes out of your lungs and it takes a second to realize what happened. Chad slugged you right in the stomach. No trip, no shoving, no pretense of an accident; just a fist in your gut. He’s saying something to his buddies as you’re doubled over, but all you can hear is the blood pounding in your ears.

Fuck this.

You shoot a flawless double leg takedown on the bigger kid. As you always suspected, his bulk feels like a tube of room temperature cookie dough: all size, no muscle. You drive him into the cheap carpet. There’s no skill needed to pass what should have been his guard; either he’s in shock that you retaliated, or he doesn’t even get the concept of defending from his back. In short order you settle in to a mounted position on his chest.

Chad flops around in his crude attempts to buck you off. But you’ve trained with bigger kids and even some of the smaller adults: you’re not going anywhere and neither is he. This asshole needs to learn a lesson says the primal voice of rage coming from the back of your mind. But with your fist cocked in the air, you hesitate. And that split second is all you need to come to your senses. It’s still not worth it.

“Break it up” the teacher yells, a bit more frantically than you think the situation warrants. “Both of you, principal’s office”.

One hour later–the same amount of time you had left in this crappy week if you’d been allowed to go to your last class without drama–you both leave the office with a three day detention for fighting.

The teachers didn’t care that Chad had spent all week messing with you. The principal didn’t consider Chad’s history of bullying or the dozen other times he’s done this to other people.

All they cared about was that he hit you, and you were going to hit him back.

False Equivalence

False Equivalence works like this: A is bad. B is bad. Therefore A is just as bad as B.

Of course, that’s bullshit.

Hitting a person with your fist is bad. Hitting a person with your car is bad. Therefore, punching a person is just as bad as plowing into them with your Dodge Challenger.

New Limited Alt-Right Edition now equipped with driver-side “cuck” holder.

The answer to the question of who uses False Equivalence arguments should be obvious: people who want to get away with being an asshole. They use it to dilute the egregiousness of their own behavior by equating it to the behavior of others, even if the others are just responding to the initial aggression in the first place. They also use the argument in an attempt to distract the spotlight from their behavior.

When neither of these are viable, they use False Equivalence to ensure the people on the receiving end of their aggression suffer at least some if not the same consequences for standing up to them: a lose-lose pyrrhic victory.

But as it is with everything else involving bullshit, it’s infinitely more critical to discuss the the people who fall for False Equivalence arguments. Because if this argument didn’t work so well, assholes wouldn’t use it.

Zero Tolerance and Moral Laziness

Some people buy into the idea that any example of a certain act, regardless of the reason behind it, is bad. This is the default policy at a lot of public schools, specifically because it absolves overworked administrators and bureaucrats from having to do any actual thinking or having any responsibility for understanding the nuances of a situation.

It’s the same when this kind of thought process happens outside the schoolhouse too. In this case, it comes in the form of “never” statements, including the oft-repeated “Violence never solves anything”. The reason this is a problem is because the world isn’t a two-dimensional plane, choices aren’t binary in nature, and there are more than two colors on the visible spectrum. In other words, reality doesn’t come in black and white. It is a completely separate argument to say that hurting another person without justification is bad, than it is to say hurting anyone is bad. If someone’s actively trying to kill you, it’s generally considered okay to try to kill them back.

Dalai Lama on Self DefenseEven the motherfucking DALAI LAMA says it’s okay to use violence in certain situations. (Side note: if you haven’t seen the series of Dalai Lama memes with stuff he DIDN’T actually say about guns, you’re missing out.)

But just like in the schoolhouse, zero tolerance policies are really just moral, ethical, and intellectual safety blankets under which people who don’t want to confront harsh realities like to hide. And confronting the reality that sometimes the two sides of an argument are bad, and REALLY BAD, rather than good and bad, requires a few more circuits between the ears than some people seem to have been equipped with… to the detriment of everyone else.

It should be evident to anyone who reads Bullshido regularly, that a significant number of people don’t like to think very hard. It’s a lot easier to just condemn all sides in a confrontation–especially a violent one–than to educate yourself on the details, context, and motivations of the parties involved.

What About Whataboutism?

Once upon a time there was a four-letter nation that some might say began with both arguably good intentions and the unarguably horrific murder of the previous group of people in charge. To be completely fair though, the early 20th century had a lot of that going on.

The important part is that those good intentions never seemed to translate into good results—much the opposite: millions of people were killed or sent to work in a frozen wasteland–basically an execution with benefits, while those that were left had to contend with a state of constant surveillance to assure loyalty to the ideals of the nation and its lone political party. The country, if you haven’t already guessed, was the USSR, or Soviet Union.

Whether or not you agree with the philosophical-economic underpinnings of the system they wanted to impose, the people who founded the USSR really did so with the best of intentions. It’s just that quickly after they started–maybe even on the scale of minutes–they seemed to find out that in order to implement those good intentions they had to do a ton of really not-good things. And as the years went on, they had to do progressively less-good things to keep working towards those “good intentions”. (By the way, If there’s a political analog to the Sunk Cost fallacy, please share it in the comments below, especially for any Soviet agents equipped with time machines.)

So what do you do when you’re flat-out guilty of doing awful things, but you still believe so strongly in your cause that it doesn’t matter to you?

You point the finger at other people and say they’re just as bad.

And so we’re back at assholes.

The tactic, as it’s formally known, is “Whataboutism”, and it’s essentially False Equivalence weaponized for political propaganda. The most well-known example of this was when a Russian was asked about any of the horrific things their country had done–such as ethnic cleansing of Jews or raping hundreds of thousands of Europe’s women during World War II, or working and starving its own citizens to death, the typical response to any American asking questions would be “but you lynch negroes”.

Painting of Nikita Krushchev meeting American workersThe Russians loved playing on the racial issues in the United States during the Cold War – propaganda painting of Nikita Krushchev meeting “American workers”.

This was used in multiple instances, to shift the topic away from atrocities, abuses, and failings of the Soviet system… to such an extent it became a cliche.

So instead of addressing the issue being asked, the Soviet spokesperson would ask “what about” some other bad situation in another country, often the United States.

“Hey now!” you say, “I know a politician in this country that uses that very tactic.”

And again, we’re back at assholes. And that’s where we’ll leave you.

The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 490491492493494 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,469 seconds.