Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 519520521522523 540>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jun.2022 at 22:21
Nisi pogledu videa a, preveč 2 uri atention spana? :) Ker če bi ga, nebi zjeclal čist točno tistega, kar se v videu profilira...in upravičeno raztrga. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jun.2022 at 23:34
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Nisi pogledu videa a, preveč 2 uri atention spana? :) Ker če bi ga, nebi zjeclal čist točno tistega, kar se v videu profilira...in upravičeno raztrga. 

Odgovoril sem na tvoj nesmiselni post, ne  video, ki si ga šeral in ki me ne zanima. Če je tisti post vse, kar si odnesel od tega videa, pol slabo. 
2 uri časa mi na misel ne pride, da bi šel zabijat za neko irelevantno kozlarijo. 

Jst osebno glede kripta spremljam 1 samcat kanal, pa še to tam nekje 1x tedensko počekiram analizo čartov od nekoga, ki je dejansko strokovnjak na tem področju, da malo vidim, kaj nakazujejo trendi. 

Kripto je v vseh pogledih superioren fiat valuti. Tvoje neznanje in ignoranca ne morata biti argument proti kriptu. Sicer itak mislim, da bodo tudi vlade in banke počasi morale štekat na elektronsko obliko valute - njihovega fiata. Potem se bosta fiat in kripto ločila praktično samo še po tem, da ima slednji transparentnost glede zaloge, bo zaloga končna in ne neskončna, dejanske tržne vrednosti & stanja kapitala, ki stoji za njim. 

p.s. omenjeni so bili poleg drugega NFT-ji. Teh jst osebno ne poznam in jih ne razumem točno, niti me ne zanimajo. Moj post je letel izključno na blockchain tech, kripto tech, decentralizacijo & kripto valute. 

-> zadnič sem rekel frendu, ki je jamral čez takšne, kot si ti : 
"čez kripto po navadi pljuvajo tisti, ki so se šli cepit in imajo sedajle ukrainsko zastavico na fb profilu". No zdej imajo vrjetno že mavrično. Pač debata je bila prejšni mesec. LOL

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 08:48
Jst živim že zadnje 4 leta od kripta. Ne kot trader, zaposlen kot razvijalec ene izmed platform, ki omogoča enostavnejše trejdanje masam ljudi. Ironično je naš slogan "crypto exchange backed by traditional banking system". Zgleda da ne štekam, nič, tam ene gumbe pritiskam na tipkovnici in zastavce menjam.. :D  Bohnedej, da bi svoje razumevanje dal ob bok nekomu, ki razumevanje dobi iz enih bitesize videov. 

Ta tvoj "me ne zanima" te na žalost stane nekaterih informacij, ki bi ti morda odgovorile zakaj je tvoja ideja da bodo banke in vlade morale šaltat na to tehnologijo neuresničljiva. In pridemo čisto do praktičnih ovir:

- power dynamics je inherentno človeška(živalska/naravna) zadeva
- open source narava teh zadev omogoča forkanje s spremenjenimi pravili (zamenjati hard cap)
- cena transakcije
- hitrost transakcije

Zdej, vrjamem da to vse že veš in da v svojem mnenjskem balončku tudi te stvari naslovijo in te oborožijo z nekimi argumenti, ki tebi marketinško zdržijo.. žal imam poklicno deformacijo da se z marketing folkom, ki pada na buzzworde (ali meme-je) dostikrat ne razumem, sploh po tem, ko prečitam tehnično dokumentacijo.. med marketing dokumentacijo in tehnično dokumentacijo so kdaj tako hude diskrepance, da enostavno zaključiš da prvi nimajo kapacitete štekat. sori dec. 
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 10:21
Zanimiva tema, da se še sam dotaknem zgornjih argumentov/dvomov glede adopcije...

- power dynamics je inherentno človeška(živalska/naravna) zadeva

Težko interpretirati na kaj ciljaš brez razširitve trditve/misli. Ne vidim večjih zadržkov pri adopciji same tehnologije, seveda v primeru kompatibilnosti. Pri izpodrinjanju konkurence aka obstoječih kriptovalut pa bi najverjetneje res prišlo do precejšnjih trenj, saj je popolna simbioza teh dveh svetov fantazija.   

- open source narava teh zadev omogoča forkanje s spremenjenimi pravili (zamenjati hard cap)

Nativni e-€ ali e-$ ne bi bili odprtokodni, če pa, pa forkov ne bi nihče jebal 5%, saj bi bili brez realne vrednosti. Če bi res šli v adopcijo same tehnologije, dvomim, da bi uporabljali že obstoječi chain, najverjetneje bi zgradili nekaj svojega, neprebojnega in netransparentnega. Sama "narava teh zadev" pa inherentno ne rabi biti odprtokodna, saj ni pisanega ali nepisanega pravila o tem.    

- cena transakcije
- hitrost transakcije

Determinističen pogled, tehnologija še zdavnaj ni udarila ob zgornji plato. Kdo pa ve, kakšne bodo tehnične zmožnosti tehnologije čez 5, 10, 15 let. Ne trdim, da bo zagotovo ponujala zmogljivost miljonov transakcij na sekundo za strošek iote (no pun intended) centa in to nemoteno, brez izpadov. Morda pa bo.


* Je pa bil OP, ki je sprožil ta diskurz, zastavljen rahlo šlampasto, saj je NFT-je in ostalo (implicirano) kripto navlako nadalje projeciral na kripto in blockchain fundamente. Taka generalizacija oz. metanje vsega v isti koš je seveda zgrešen pristop, če se ga lotiš iz nevtralne pozicije.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 11:59
predlagam res, da si pogledamo vsi udeleženi, katere res interesira ta debata tist video, sej lahko daš na slušalke in greš na bicikl za 2 uri. 

Še en mal bolj ostr in komičn na to temo:



naslovi problematičnost read-only baz. med drugim. pa zlato pariteto. pa še kj..mislm da je treba romantičnost tudi mal obtežit s problematiko, ki jo nosi. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 12:03
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Jst živim že zadnje 4 leta od kripta.

dobro, da zraven še pljuvaš po njem LOL 

Quote
Ne kot trader, zaposlen kot razvijalec ene izmed platform, ki omogoča enostavnejše trejdanje masam ljudi. Ironično je naš slogan "crypto exchange backed by traditional banking system". 

Nikogar ne zanima vaš slogan. 

Si že dojel, da je tvoj "zlati argument" "v čem izraziš vrednost kripta" ogromna neumnost, ki kaže na tvojo ekonomsko neukost? 

Quote
Zgleda da ne štekam, nič, tam ene gumbe pritiskam na tipkovnici in zastavce menjam.. :D  Bohnedej, da bi svoje razumevanje dal ob bok nekomu, ki razumevanje dobi iz enih bitesize videov. 

Več kot očitno si ekonomsko nepismen, da. 

Quote
Ta tvoj "me ne zanima" te na žalost stane nekaterih informacij, 

Ti se brigaj za svoje "iNfOrMaCiJe", jst se bom brigal pa za svoj investment, m'kay? 

Quote
ki bi ti morda odgovorile zakaj je tvoja ideja da bodo banke in vlade morale šaltat na to tehnologijo neuresničljiva. In pridemo čisto do praktičnih ovir:

Tole je Straw Man. Jst nisem tega rekel. Preberi si šeenkrat kaj sem napisal in probaj dojet, če ti znese.

Rekel sem, da bodo banke prej ali slej morale štekat na digitalno FIAT valuto, ne KRIPTO. Know the difference.

Moj point sicer je pa ta, da bodo banke štekale na to, kar bo rekel oča Rothschild in NE na tisto, kar je boljša tehnologija.

Tisti, ki imajo v družbi moč določajo, kaj je "resnica" in kaj se bo zgodilo in tistim ti vedno znova tečeš lizat jajca in pljuvat po vseh, ki se ne strinjajo. Samo poglej kaj si pri covidu naredu - to kar vedno storiš.

vAzAL mOjEgA vAzALa..... LOL

Quote
- power dynamics je inherentno človeška(živalska/naravna) zadeva

Tako je. Družbena Moč narekuje to, kaj je zate realno in resnično. V bistvu postavi celoten frame tvoje realnsoti in vsi "argumenti", "logika", "dokaz"i etc so samo "backwards" racionalizacija tega dejstva, ki je v svoji bazi v resnici čustvena odločitev. 

Quote
- open source narava teh zadev omogoča forkanje s spremenjenimi pravili (zamenjati hard cap)

O waw! Frogi ve, kaj to Fork. In kaj zdej? Mene bolj kot to, kaj je fork, zanima kolk je vredn orig. coin kolk fork od tega. LOL S programiranjem le tega se pa le ti ukvarjaj. Al s čimerkoli se že ukvarjaš.... Who cares. 

Quote
- cena transakcije

Na tem se dela in to je problem mism, da za ETH, čeprav meni je še vseeno žal, da sem prodal celo zalogo vseh 41 njih za malo prepoceni XD Zdej jih kljub temu dejstvu kupujem nazaj <3

ETH bo do 2025 zelo vrjetno 10k. Tvoje drekanje na to nima nobenega vpliva LOL

Quote
- hitrost transakcije

Je svetlobna leta pred kolesjem bank & institucij. Denar je iz Slovenija na Aljaski v sekundici in tam ga človek lahko pobere in converta nazaj v fiat, če mu kripto ne sede.V manj kot sekundi do nekih dramatičnih nihanj pač ne more prit, sicer pa - si kdaj že slial za Stable Coine? Ti se mi zdi, da gredo sistemskim gospodarjem - unim, ki vladajo tvoji duši in umu, še posebi na jetra. Stable coin ohrani vrednost in je hiter.

Ravno ta teden sem si iz paypala nakazal denar na bančni TRR. Saj je blo "hitro" ampak, kar se tiče brzine vsi vemo, da se fiat skrije pred kriptom. Ni sploh fora v tem. 

Quote
Zdej, vrjamem da to vse že veš in da v svojem mnenjskem balončku tudi te stvari naslovijo in te oborožijo z nekimi argumenti, ki tebi marketinško zdržijo.. žal imam poklicno deformacijo da se z marketing folkom, ki pada na buzzworde (ali meme-je) dostikrat ne razumem, sploh po tem, ko prečitam tehnično dokumentacijo.. med marketing dokumentacijo in tehnično dokumentacijo so kdaj tako hude diskrepance, da enostavno zaključiš da prvi nimajo kapacitete štekat. sori dec. 

Ne jst o kriptu in ekonomiji vem zelo malo, a žalostno mi je, da ti veš očitno še manj. LOL

Vem pa to, da sem investal v kripto, zlato in da fiat držim na banki. Daj ugibaj, kateri od teh 3 assetov je danes DALEČ največ vreden? Big smileLOL


ALSO! 

Daj mi no povej Frogi. Ti si zadovoljen s svetom? Se strinjaš s tem, kako stvari stojijo finančno in ekonomsko?
Če je odgovor "DA", pol ne rabiš odgovarjat, če pa je odgovor "NE", pol bi rad slišal tvoj predlog. Kako spremeniti stvari na bolje? Cashless society? Komunajzerska Utopija brez denarja in lastnine? Kaj je po tvojem najboljša finančna ekonomska opcija za Svet? LOL
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 12:18
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

predlagam res, da si pogledamo vsi udeleženi, katere res interesira ta debata tist video, sej lahko daš na slušalke in greš na bicikl za 2 uri. 

Še en mal bolj ostr in komičn na to temo:


V katerem vesolju ti živiš? 

Tebi se ne da ornk prebrat mojega stavka, da bi dojel, kaj je moj point, jst pa naj si jemljem 2 uri včeri in še zdele uro in 40 min za nek normie rant, da bom pol kaj, debatiral s tabo o programiranju? Big smileLOL aja pa še na bicikl je treba s slušalkami. Skratka vsi bodimo Frogy. Delajmo kot Frogy in razmišlajmo kot Frogy. A moram še gobe žret in glumiti postopaškega filozofa, da bom ja čim bolj Frogy? LOL

Mene zanima ekonomski vidik, ne tvoj nerd normie millenial bullshit. Jst sm v kriptu med drugim zato, ker imam največ od tega in tle 3 urni ranti ne bodo tega spremenili. Jst pa tudi vem, da boš ti sistemski moči vedno pridno prikimaval in bil na njihovi strani, ne glede na to, kakšne argumente ti podajam, ker je tvoja odločitev za to čustvena in ne toliko racionalna. 

Vse kar me zanima je pa to, kaj je torej tvoja alternativa? Big smile [v primeru da obstaja]


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 12:39
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:


* Je pa bil OP, ki je sprožil ta diskurz, zastavljen rahlo šlampasto, saj je NFT-je in ostalo (implicirano) kripto navlako nadalje projeciral na kripto in blockchain fundamente. Taka generalizacija oz. metanje vsega v isti koš je seveda zgrešen pristop, če se ga lotiš iz nevtralne pozicije.


Men je kripto super, NFT-ji so mi pa kr neki.

Meni se kripto dopade. Je fajn izum, super tehnologija, vrjamem v decentralizacijo & transparentnost. Se pa seveda zavedam, da se bodo gospodarji sistema s svojimi NPC-ji [ala Frogy] vedno borili proti vsemu, kar ni del statusa quo. 

Pač kripto ni slabša rešitev od fiata. To je dejstvo. 

Dejstvo je tudi, da sistem ne sprejme vedno najboljše alternative in najboljših tehnoloških rešitev zaradi moči in interesov. 

Ne vem zakaj takšen folk, kot je Frogy enostavno in odkrito ne reče, "jaz sem na strani sistema in tistih, ki imajo v družbi moč in sem proti kriptu, ker mi je ohranjanje obstoječega status quo primaren". A ni bi bilo tolk bolj enostavno preit k bistvu, kot pa se tule lovit naokoli, haklat, lovit na detajle pa predrkavat? 

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 13:31
kreativnost, pa to Big smile
po navadi se jih obesi na helikopterje ali tudi na letala, no... tudi na zemlji pridejo prav, zakaj pa ne 

uuups

še Jenkiji na UA strani, v Severodonecku, tam pri minuti in pol sniper strelja na njih med premikom po stopnicah



Edited by Poli - 17.Jun.2022 at 13:36
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 15:59
Originally posted by Heml Heml wrote:


Men je kripto super, NFT-ji so mi pa kr neki.




Tudi NFT-ji imajo uporabno vrednost, a je seveda zadeva ušla izpod nadzora v totalni absurd, kot je to v navadi v kripto spejsu, ko pohlep zamegli razum.

V vsakem "modernem" kripto ciklu do zdaj najdeš nek balon, 2017 je imel ICO-je, 2021 je imel NFT-je, še prej DeFi norijo, L1 in L2 norijo, play-to-earn norijo itd. Če se zavedaš, da ti pojavi oz. baloni niso trajnostni, se jim pač na široko izogneš ali pa jih izkoristiš v svoj prid. Naivneži pa pač nastradajo, kot povsod, ko popusti ventil. Seveda pa take situacije kritiki sprida izkoriščajo za pljuvanje po celotnem blockchain makrokozmosu.

Drugače pa ko si omenjal "poden" cikla, po mojem mnenju bomo krvaveli še kar nekaj časa, vse dokler delniški trgi ne najdejo svojega dna. Nekako imam občutek, da bodo vsi ti TA indikatorji, ki so do zdaj bili dokaj zanesljivi, popušili na celi črti, saj se dejansko kripto do zdaj še ni spopadel z legit recesijo. Je pa še preveč zelen za de-coupling od tradicionalnih fin. trgov. Kakorkoli, upajmo na najboljše.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 18:40
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:


Men je kripto super, NFT-ji so mi pa kr neki.




Tudi NFT-ji imajo uporabno vrednost, a je seveda zadeva ušla izpod nadzora v totalni absurd, kot je to v navadi v kripto spejsu, ko pohlep zamegli razum.

V vsakem "modernem" kripto ciklu do zdaj najdeš nek balon, 2017 je imel ICO-je, 2021 je imel NFT-je, še prej DeFi norijo, L1 in L2 norijo, play-to-earn norijo itd. Če se zavedaš, da ti pojavi oz. baloni niso trajnostni, se jim pač na široko izogneš ali pa jih izkoristiš v svoj prid. Naivneži pa pač nastradajo, kot povsod, ko popusti ventil. Seveda pa take situacije kritiki sprida izkoriščajo za pljuvanje po celotnem blockchain makrokozmosu.

Drugače pa ko si omenjal "poden" cikla, po mojem mnenju bomo krvaveli še kar nekaj časa, vse dokler delniški trgi ne najdejo svojega dna. Nekako imam občutek, da bodo vsi ti TA indikatorji, ki so do zdaj bili dokaj zanesljivi, popušili na celi črti, saj se dejansko kripto do zdaj še ni spopadel z legit recesijo. Je pa še preveč zelen za de-coupling od tradicionalnih fin. trgov. Kakorkoli, upajmo na najboljše.

Mism, da 4 day death cross, ki po navadi označuje konec podna pride na avgust. [proti koncu avgusta] Ta je po navadi cca 40 dni po kapitulaciji. Se pravi zdej nekje. Vrjamem, da bo BTC še padel pod 20k. Čist možno - ni pa ziher. Jst sm že kupoval, ker ne mislim čakat. Če pa bo šou še niže, pa samo še tolk bolje. To pomeni, da bo šou muh sweet sweet ETH pod čuka in ga bo spet smiselno kupvat. <3 Se pa te reči sproti spreminjajo na podlagi tekočih dogodkov. Ta projekcija je bila narejena kakšen teden nazaj. 

Ej jst se na NFTje ne razumem. Ne razumem zakaj bi metal kripto za neko elektronsko ustvarjeno sliko [?!] - sem pa slišal, da so nekateri sposobni razne grafične zmazke prodajati po 10 čukov. Big smile Super za njih in naj jim Bog požegna ta denar. Mene to ne zanima. :D Slišal sem tudi enega, k je ful bogat in se ful spozna na te reči, da kupuje te NFTje. Če jih un kupuje, pol neki mora bit na tem. 

Meni drugač te day to day greed traderji smrdijo. Pa te fore z nekimi 125xtnimi vzvodi. Ne da se mi s tem zajebavat. Raje bi videl, če tega ne bi bilo, sam kaj pa moreš? 

In btw - če bi Kripto za vedno ostal tam, kjer je bil leta 2019 bi bil jst čist zadovoljen. Men je blo leto 2019 tolk sweet in perfect da ne bi imel nič proti, če bi blo vsako leto takšno in BTC nikol ne bi šou tolk visoko, kot lani <3 Pa še najraje bi videl, če bi ostajali čim bolj nevidni, stran od normijev. 
Lani je bil Kripto market vreden čez 2 triljona, če me spomin ne vara. Več, ko bomo vredni, na več radarjih se bomo pojavljali, več elitnežev bo začelo udrihati po nas in seveda se bo tkole po internetu ob podnih pojavljalo vedno več Frogijev, ki bodo hiteli pljuvat čez nas v interes bančnih elit. 
Kripto trg zna zlest v naslednih 10 letih na 50 triljonov. Kaj bodo pol vlade začele zganjat? :D

HAHA - spomnu sm se prej, da je Frogy 4 leta nazaj po mojem v tej debati trdil, da je Bitcoin PIRAMIDNA SHEMA LOL 
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 21:40
Originally posted by Heml Heml wrote:

Mism, da 4 day death cross, ki po navadi označuje konec podna pride na avgust. [proti koncu avgusta] Ta je po navadi cca 40 dni po kapitulaciji. Se pravi zdej nekje. Vrjamem, da bo BTC še padel pod 20k. Čist možno - ni pa ziher. Jst sm že kupoval, ker ne mislim čakat. Če pa bo šou še niže, pa samo še tolk bolje. To pomeni, da bo šou muh sweet sweet ETH pod čuka in ga bo spet smiselno kupvat. <3 Se pa te reči sproti spreminjajo na podlagi tekočih dogodkov. Ta projekcija je bila narejena kakšen teden nazaj. 

Ej jst se na NFTje ne razumem. Ne razumem zakaj bi metal kripto za neko elektronsko ustvarjeno sliko [?!] - sem pa slišal, da so nekateri sposobni razne grafične zmazke prodajati po 10 čukov. Big smile Super za njih in naj jim Bog požegna ta denar. Mene to ne zanima. :D Slišal sem tudi enega, k je ful bogat in se ful spozna na te reči, da kupuje te NFTje. Če jih un kupuje, pol neki mora bit na tem. 

Meni drugač te day to day greed traderji smrdijo. Pa te fore z nekimi 125xtnimi vzvodi. Ne da se mi s tem zajebavat. Raje bi videl, če tega ne bi bilo, sam kaj pa moreš? 

In btw - če bi Kripto za vedno ostal tam, kjer je bil leta 2019 bi bil jst čist zadovoljen. Men je blo leto 2019 tolk sweet in perfect da ne bi imel nič proti, če bi blo vsako leto takšno in BTC nikol ne bi šou tolk visoko, kot lani <3 Pa še najraje bi videl, če bi ostajali čim bolj nevidni, stran od normijev. 
Lani je bil Kripto market vreden čez 2 triljona, če me spomin ne vara. Več, ko bomo vredni, na več radarjih se bomo pojavljali, več elitnežev bo začelo udrihati po nas in seveda se bo tkole po internetu ob podnih pojavljalo vedno več Frogijev, ki bodo hiteli pljuvat čez nas v interes bančnih elit. 
Kripto trg zna zlest v naslednih 10 letih na 50 triljonov. Kaj bodo pol vlade začele zganjat? :D

HAHA - spomnu sm se prej, da je Frogy 4 leta nazaj po mojem v tej debati trdil, da je Bitcoin PIRAMIDNA SHEMA LOL 


Ima NFT scena širšo dimenzijo uporabnosti, niso v igri samo opice in slikce na splošno, to je pač najbolj izpostavljeno, ker je doseglo največji adoption. Te bajne cifre za slikce pa so itak neumnost, pač navadna preprodaja, moraš najti suckerja, ki ti odkupi po višji ceni od tvoje nakupne. Se je hitro ob tem padcu pokazalo na kako šibkih nogah stoji vse skupaj, ko so "floor-i" teh elitnih NFT-jev zgrmeli v prepad. Me iskreno zanima, če se bo to kdaj pobralo, težko, če ne bo organskega NFT hajpa v naslednjem biku.    
 
Saj kot pravim, tole bi ti laufalo v običajnem sentimentu medveda, mene bolj zanima kako bi se kripto trg obnašal v 2008-like recesiji, nekaj, kar nam trenutno grozi. Kaj če bosta avgusta ob tem imaginarnem dnu BTC-ja S&P 500 in Nasdaq še vedno v prostem padu, v tem primeru BTC-ja ne reši noben death cross. Preprosto ne vidim situacije, kjer bi tradicionalni finančni trgi krvaveli, kripto trg pa bi istočasno rasel ali vsaj stagniral, nope, pa četudi se ti na tedenskem grafu izriše obris Marije :D Istočasno nas lahko prežeči kolaps Celsiusa in 3-Arrows-Capitala kaj hitro razpolovi in sproži domino učinek ter masoven eksodus, vsaj začasen. Da ne omenjam napovedanih regulacij itd. Po moje je kripto scena trenutno vsekakor pred najtežjimi preizkusi v svoji kratki eksistenci.  

Seveda, leverage trejding je strup, še posebej za novoprišleke, ki ne vedo, kaj delajo. Bi šel stavit, da je v tem kratkem času - odkar je na sceni, odgovoren za več samomorov, kot običajni kripto cikli z že precejšnjo longiteto, kjer folk pač zgreši ugoden vstop na trg.

*samo majhen popravek, smo šli že preko 3 triljonov MC-ja lani, s preostankom napisanega pa se kar strinjam.

Kakorkoli, nadaljujte z on-topic tematikami, da ne bo zastoja zaradi teh kripto polemik.


Edited by (((OdiumNostrum - 17.Jun.2022 at 21:42
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jun.2022 at 22:48
Saj kripto in finance so del politike. Zakaj bi to bilo offtopic? Big smile

Aja celo čez 3 triljone smo bili? Huh! Brutal.  :D Jst se spomnim, da je bil BTC market cap nekje okrog 1.2 triljona, samo iskreno redko sploh čekiram market cap. Meni se samo zdi, da je od 1 Triljona do 10 Triljonov recimo precej lažja pot, kot iz 0 do 1 Triljona. Mogoč pa nimam prav :D

Hja samomore folk dela tudi zaradi ljubezni, izgubljenih poslov, fiat finančnih bankrotov, raznih družinskih tragedij, depresije etc.... - ne samo zato, k so popušili neke vsote denarja na "day to day tradingu" z vzvodi ali npr. Luno etc..., pa se noben v to ne zapleta.

Samo, kadar je kripto na vsaka 4 leta na dnu, se začnejo skupaj z mediji oglašati normiji in seveda izpostavljajo samo negativne vidike.

Včas se prav vprašam, a se sploh zavedajo kaj počnejo? A to počnejo nagonsko / čredno, ali to počnejo zavestno? Jih poganja res samo zavist in ta bolana obsesija s suženjstvom, klanjanjem svojim gospodarjem in lizanjem škornjev? Kaj je njihov point?

Jst se ne spoznam spet tolk na ekonomijo, da bi se zapletal v takele debate in modroval o tem kaj bo.
Spremljam enega analitika, ki trdi kontra od tega, kar trdiš ti. On pravi, da borza & finančne recesije nimajo veze s tem in da po njegovem resnica leži v chartih. To kar trdiš ti, sem slišal še iz drugih kanalov in se mi zdi čist možno.

Saj se bo pokazalo kar kmalu.
Meni se dopade nekdo, ki si upa dt direktno napoved, ki jo lahko verificiram v roku 2 mesecev, Če ne bo držala, ga bom pač nehal spremljat. Če se pa bo, ga bom spremljal naprej. To je v bistvu prvi in edini kripto kanal, k ga sploh redno spremjam. Našu sem ga pa ne dolgo nazaj.

Vsekakor v primeru, da se ne zgodi vsesplošni in popolni gospodarski zlom, pričakujem med 2024 in 25 nov kripto peak. Do sedaj je blo nekako tako.

Vrjetno je vse, kar si napisal možno, nimam pa niti približno zadosti znanja, da bi ocenil, kolk je resnično. Se bo itak zdej pokazalo.

Jst samo vidim, da od štarta 2009 do danes Bitcoin neprestano raste in mism, da ima še kar neki headrooma, da raste naprej in tud če ne, se je vedno, ko je padel dol, odbijal nazaj gor. To je vsa kmečka pamet, ki jo rabim  :) Ostalo pa chill & HODL. Meni je glavni point, da sem z mislimi drugje in da se sploh ne ukvarjam kaj dosti s tem.

Rad pa občasno poslušam vizionarje, ki so sposobni podajat možne scenarije aplikacij te tehnologije. Recimo zadnič sem poslušal enega miljonarja, k je razlagu, da bi recimo v Tesla avto lahko naložil 1 BTC in bi ga ta teoretično lahko poganjal v "neskončnost". Saj ne, da to zdej oh in sploh čarobno reši vse ekološke probleme in nas pelje v utopično pravljično prihodnost, samo dopadejo se mi vizionarji, ki so sposobni podajat v eter sveže ideje in močno me odbijajo pa te mali mali ljudje, malih umov tipa Frogy, ki klečeplazijo pred Bankirskimi Klani, jim ližejo škorne in zagovarjajo suženjstvo.

Heart Big smile








Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jun.2022 at 00:50
Vse skupaj je bolj ali manj informirano šloganje, zato se je včasih najbolje prepustiti toku :)

Ko bo drek udaril ob ventilator bo poknil kripto, kot tudi $ in €. Tako da bi si morda bilo dobro narediti zalogo 1 unčnih srebrnikov s katerimi bomo kupovali futer, tako kot v Venezueli. Ne vem v kaki meri bi bilo v takih praktičnih aspektih uporabno investicijsko zlato, mogoče frakcijsko, ali pa ob nakupu kakih luksuznih dobrin. Paladija in platine pa verjetno sploh nihče ne bi povohal, te scene pri nas niso dovolj likvidne.

Prepare for the worst, bucko!
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jun.2022 at 13:16
Ne vem. Še nikol nism naletel na nekoga, ki bi dajal konkretne napovedi. Po navadi so napovedi, da bo šlo gor al pa dol. LOL
Reku je še, da v primeru, da bi šou BTC v fake rally, bi se stvar mal zamaknila nazaj. Zaenkrat men deluje, da je kar prav napovedal. 

Ob takih pripetljajih, ki jih opisuješ, ne samo kripto in fiat nimata več vrednosti, ampak po mojem tudi plemenite kovine. Pol je po mojem samo še izmenjava material za material. 
Frogy bi vrjetno hodu okol in spraševal folk "v čem izraziš vrednost sendviča" in se ponosno trepljal po svojem egu....LOL

Jst ne vrjamem, da bo USD ali EUR škripnu. Če pa bi, bi ga pač zamenjail s kakim drugim fiat drekom, katerega bi normiji seveda z veseljem sprejeli. Mism, če so se šli "cepit" z nepreverjenim sranjem za sezonski prehlad na komando, pol  bodo naredil karkoli se jim reče. Dobesedno v vrsto bi se postavli in skakali v prepad, če bi jim mediji to rekli. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jun.2022 at 21:07
Epic Jimmy Dore rant


In seveda je za inflacijo & ceno nafte kriv Putin. LOL
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jun.2022 at 21:08
Originally posted by Heml Heml wrote:

Epic Jimmy Dore rant


In seveda je za inflacijo & ceno nafte kriv Putin. LOL
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2022 at 11:35
Originally posted by Heml Heml wrote:

Ne vem. Še nikol nism naletel na nekoga, ki bi dajal konkretne napovedi. Po navadi so napovedi, da bo šlo gor al pa dol. LOL
Reku je še, da v primeru, da bi šou BTC v fake rally, bi se stvar mal zamaknila nazaj. Zaenkrat men deluje, da je kar prav napovedal. 

Ob takih pripetljajih, ki jih opisuješ, ne samo kripto in fiat nimata več vrednosti, ampak po mojem tudi plemenite kovine. Pol je po mojem samo še izmenjava material za material. 
Frogy bi vrjetno hodu okol in spraševal folk "v čem izraziš vrednost sendviča" in se ponosno trepljal po svojem egu....LOL

Jst ne vrjamem, da bo USD ali EUR škripnu. Če pa bi, bi ga pač zamenjail s kakim drugim fiat drekom, katerega bi normiji seveda z veseljem sprejeli. Mism, če so se šli "cepit" z nepreverjenim sranjem za sezonski prehlad na komando, pol  bodo naredil karkoli se jim reče. Dobesedno v vrsto bi se postavli in skakali v prepad, če bi jim mediji to rekli. 

Pazi se teh mazačev, vsak cikel jih nekaj ponikne (od sramu ali groženj iz okolice). Tudi npr. kaki Benjamin Cowen, ki je nekako veljal za najbolj racionalnega (izmed večjih YT imen) in ni izkazoval negativnih kvalitet "moon boys-ov" oz. je večinski delež njegove vsebine povezan z TA, je ta cikel kar pogrnil, kar se tiče napovedi. Obljubljal je uresničitev teorije podaljšanega cikla (preko 100K), zdaj pa je "bearish as you can be". Vseeno uporaben kanal za učenje branja mid/long term indikatorjev. Če pa ti kdo kje za vnaprej zadane dno oz. vrh, pa je to bolj sreča kot kaj drugega. 

Ena mantra oz. nepisano pravilo je že padlo, stari ATH ni vzdržal (za zdaj, treba bo počakati na zaključek tedenske svečke), mogoče bo naslednja trajanje cikla oz. vsaj medvedjega trenda, bomo lepo vse skupaj podaljšali za leto, dve ali tri. 

Ha, si pa ti že v srednjem veku, mene bolj skrbi novi vek. Ampak možno tudi, čeprav žlahtne kovine vsaj v teoriji predstavljajo nek temelj, ki se verjetno ne bi zamajal do te mere, da bi kolapsiral. Sem pa imel v mislih tako alternativo bolj za prehodno hiperinflacijsko obdobje, za tem bi se stvari verjetno že stabilizirale. Ali pa bomo lepo globalno posvojili yuan oz. rubelj :D
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2022 at 12:09
Jst sm se vedno izogibal vsega folka glede kripta, kar sem že 2019 videl, da ko gre stvar dol, se vsi derejo, da bo šlo ful niže [ + normiji in mediji se začnejo oglašat], ko pa gre stvar gor, se vsi derejo, da bo šlo ful više. Takrat mediji in normiji molčijo in se pretvarjajo, da kripto ne obstaja. 
Folk ful hitro podlega trednom, kar sem videl že sam v najstniških letih v zgodnih 90ih, kako so vsi obrnili hrbet metal glasbi, ker ta naenkrat ni bila več kul. Zelo hitro se formira čreda, ki tuli v en rog, kar mene že po naravi močno odbija. 
Zaradi tega sploh nisem spremljal nikogar nikol glede kripta. 2019, ko je bil rally edino, sm si kdaj zarolal kak crypto YT video, čisto tako za feel good vibes, ne zaradi česa resnega. 
Lani jeseni sem na priporočilo frenda malo začel čekirat tega našega "tehnokrat"-a, ki Slovenec in objavlja na Facebooku. Tehnično znanje ima - se mu pa vidi, sem pa opazil, da tip nima jajc folku povedat neprijetne resnice v celoti. Fora je, če hočeš bit komercialno uspešen, pol moraš folku govorit to, kar hočejo slišat, ne pa čist suhe in gole realnosti. Vedno moraš vse posipati z rožicami, kar meni osebno ful ne sede. Očitno je tudi v kripto svetu tako, ne samo pri normijih. Je pa še zmeraj uporaben za dol. stvari.

Ta YT guy. mism, daj "crypto acadmy" al neki tazga, je pa isto podkovan s tehničnim znanjem, pa pol videa je v bistvu komercialni iglas za njegove neke tečaje tehnične analize in moraš to preskočit, v drugi polovici pa po navadi poda analizo. Jst ne vem, kaj Stochastic RSI, pa da me ubiješ! LOL Anyhow - ne napoveduje konkretnih številk, ampak trend na podlagi določenih indikatorjev. Meni je to zadosti. 

Zlom sistema napovedujejo po internetu že 11 let, pa se nikloli ni zgodil. "gospodarska kriza" iz 2008 tudi na koncu ni bila tako grozna, kot so strašili. Meni se ne da več s tem ukvarjat. Dejstvo je, da bodo ZDA & Zah. Evropa v času "t" padle. To je zgodovinsko dejstvo. Vsak imperij ima rok trajanja. Je samo vprašanje časa in že kar enih 5,6 let gledamo močno socialno gnitje.
Ko ti komunajzerski pedrologi v nočne klube vlačijo otroke gledat "drag - queen" princese, veš, da je družba v pospešenem stadiju razpada. Še vseeno pa ni nujno, da bo vse skup propadlo že v naslednih 40 letih. Naprej me pa ne zanima, ker itak nimam kaj narest. Folk je prizadet, hinavski, oportunističen, hudoben & ignorantski. Kdo bi svoj lajf zabijal za pregovarjanje z idioti? Ko jih jebe. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2022 at 12:13

LOL
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2022 at 12:15
p.s. "kriptokrat" je uni, ne tehnokrat haha 
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 354
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jun.2022 at 09:35
Globalist Golob je že na delu ...

Ker hoče vlada po skrajšanem postopku sprejeti ZNB, vam bom jaz po skrajšanem postopku razložil kaj to pomeni:
Janez vas je neustavno, Golob vas bo pa ustavno zaprl.
SREČNO.
(Matjaž Gorjup)
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jun.2022 at 12:20
če bo to res, bo vsaj napredek glede zakonske osnove :D



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jun.2022 at 16:50
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jun.2022 at 21:23
Post iz junija 2018. Skoraj točno 4 leta nazaj.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


mislm, a je to treba prov povedat, tko pač delujejo vsi fondi in tudi piramidni sistemi (crypto fanboyi bodo cringal zdele, ampak to še vedno ne spremeni dejstva - to je skupno vsem vlagateljskim sistemom.)



A si že pogruntal, da BTC ni piramidni sistem?  LOL

Res zanimivo, kako pride smetit točno na vsaka 4 leta, točno takrat, ko prispe cikel na dno, lani pa popoln mrk. Lansko leto se očitno ni zgodilo. LOL In to ti je povsem objektiven in non-biased Frogy. Vlači pa seveda samo negativne stvari. Obv.

4 leta nazaj je bil BTC, ko se je bližal dnu vreden 6k usd, sedajle je blizu dnu vreden 20k. :)
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jun.2022 at 21:52
Vsak Asset ima cikle, kjer gre stvar v peak in potem na dno in speat gor in dol. Vedno, ko se zgodi dno, določenim velikanom spodnese, ker so preveč tvegali. Luna, Celsius, pa zdele tole s Solano, kar koli se že dogaja....  Ne poznam nobenega od teh 3 primerov v detajle. Trga čisti požrešneže in nepotrpežljive trgovalce.


Blackrock's CIO: Bitcoin and Crypto Are Durable Assets — Prices Will Move Higher


The chief investment officer of global fixed income at Blackrock, the world’s largest asset manager, says bitcoin and crypto are durable assets. “I think there’s a healthy recalibration going on,” he said, noting that “if you look two to three years hence, they will be higher than today.”



haters gonna hate 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 07:35
Originally posted by Heml Heml wrote:

Post iz junija 2018. Skoraj točno 4 leta nazaj.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


mislm, a je to treba prov povedat, tko pač delujejo vsi fondi in tudi piramidni sistemi (crypto fanboyi bodo cringal zdele, ampak to še vedno ne spremeni dejstva - to je skupno vsem vlagateljskim sistemom.)



A si že pogruntal, da BTC ni piramidni sistem?  LOL

Res zanimivo, kako pride smetit točno na vsaka 4 leta, točno takrat, ko prispe cikel na dno, lani pa popoln mrk. Lansko leto se očitno ni zgodilo. LOL In to ti je povsem objektiven in non-biased Frogy. Vlači pa seveda samo negativne stvari. Obv.

4 leta nazaj je bil BTC, ko se je bližal dnu vreden 6k usd, sedajle je blizu dnu vreden 20k. :)


V binarnem razlaganju stvari si seveda nedovzeten za kakršnekoli nianse, kakšrnekoli odtenke in vse skupaj zreduciraš na navijaško logiko, za/proti. Nisem reku, da kripto = piramidni sistem. Pač pa da ima elemente tega. Da izpostavim 2:
- prinese največjo vrednost zgodnjim vključevalcem
- da se nadaljuje trend rasti rabi ali da obstoječi vlagatelji vlagajo več ali pa da prihajajo vedno novi notri

Ubistvu sem vse povedal že 4 leta nazaj pa bom 2 komentarja, pripopal v celoti:

Quote Da, kripto je nazivno decentraliziran (pomeni, da imaš sklop peer-to-peer mašin, ki vrificirajo bloke tranzakcij, tu ni nič novega že od torrent protokola)...

Ampak!!! In sedaj ponavljam vprašanje z drugimi besedami in bolj slikovitom primerom.


Če je recimo zdele kovanec vreden 6k eur. In nekdo podvoji vrednost celotnega budgeta, torej da vloži še 1x toliko keša notr, kot je trenutno vreden cel sistem, kar si banke ali pa celo konglomerat bank definitivno lahko privošči.. Torej če v maso razparceliranih vložkov pride eno tako masivno vlagatelsko telo kot je banka, ali jih to ne naredi kot največjega deležnika spet v pozicijo totalne kontrole? Sepravi, če so zmožni kontrolirat polovico mase in z dajanjem notri in vzemanjem ven spreminjat vedenje uporanikov ali bodo vlagal ali prodajal... to je imo neke vrste centralizitana moč potem.

Tvoj odgovor pa... goes without saying dude... če v nekaj vlagaš in je tvoj vložek več vreden, če več ljudi vloži... mislm, a je to treba prov povedat, tko pač delujejo vsi fondi in tudi piramidni sistemi (crypto fanboyi bodo cringal zdele, ampak to še vedno ne spremeni dejstva - to je skupno vsem vlagateljskim sistemom.)


Quote Ne, in nikjer nisem trdil tega, ampak sem slutil, da sem nastavil past za površne bralce (še hint sm dal notr, v smislu, da boste crignali...). Ni pa to edina lastnost! Le ena, ki je skupna vsem. Štekaš? Ali morda ni res? Zakaj bi se v tem primeru odkrito veselil "profita"?

Pravim da je SKUPNO in neizpodbitno dejstvo vsem oblikam fondov in tudi piramidnim sistemom, da je za zgodnejše vlagatelje dobro in profitabilno, da pride kar se da mnogo kasnejših vlagateljev dat notri svoj keš. Celo sam si to napisal, citiram: "Naj pride noter kdorkoli hoče, jaz bom samo profitiral. :)"

Takrt sem ti reku "good luck". Kaj drugega je to kot spodbuda? Jst osebno nism bil v temu, ker mi tedaj tudi ideja pasivnega zaslužka ni bla prvlačna. In kej drugega kot "upam da se tvoje odločitve zate dobro iztečejo" ne morš rečt drgač. Ne bi ti mogu svetovat, ker ne poznam področja v zadostni meri.

Premisa, da bi potem reku "zakaj jst nism šel takrt notr" je celoti napačna. Kako lahko komu podtakneš tako mnenje in delovanje? Jst sm že reku tedaj, da mi ni ušeč paradigma da keš služiš samo z vlaganjem.. bolj mi je ušeč ideja dela, torej da ni prekladanje številk edini namen.. ampak da usput še rešiš eno tegobo nekomu, ki je za to prpravljen plačat. Torej, da si koristen tako ali drugače. Lahk da me to med normije uvršča. Men se zdi pošteno. Čeprov me zadnje čase vse bolj napeljuje na dejstvo, da če hoče na stara leta kej imet oz. zlest iz larva statea in poskrbet za potomce.. moreš nekako svoja sredstva oplemenitit. 

Sploh pa mi smrdi ta ideja zavisti... men je sam dobr, če si folk okol mene nekako finančno opomore. Sicer morm jst vsakič dat za pir in kamorkoli se s kolegi zmislimo da bi šli... skupaj ne mormo, ker nimajo. Zakaj bi komu finančni fail želel je res.. onstran mojega razumevanja. 



Zdej pa, da ti odgovorim še na "dobr da še pljuvaš po njemu, LOOOOL"

Kot domala vsak človk na tem planetu tudi zame velja, da imam za pokrit neke življenjske stroške. Moja storitve so programerske narave in sem trznil na priložnost, ki mi je precej olajšala monetarno situacijo. Sicer pa nisem fen fintecha. Nism fen finančnega sveta nasploh, niti keša. Pa butasto slab gospodar sm, tko da mi čist paše situacija, da se finance rihtajo večalmanj same. Sepravi da ne rabim neki ful gledat na to, kako bom pršu iz mesca v mesc. In fintech našemu profilu ljudi to omogoča. Pa dev ekipa je dbest. 

Ne razumem v čem je težava pri razumevanju tega? Jst ne rabim bit s srcem zaljubljen v to tehnologijo. Jst morm svoje oddelat tako, da imajo ljudje ki naše storitve uporabljajo ugodno izkušnjo. 
Moj return je tako dvostranski. Eno je to, da imam zadovoljivo mero finančne varnosti in se s tem ne obremenjujem, drugo pa to, da so ljudje zadovoljni z mojim delom. Osebno mi pa trejderska mentaliteta smrdi, predvsem za to ker delo (informiranje, študiranje grafov etc) enači zgolj s svojim returnom... manjka mi pa ta druga plat dela, ki daje resnično vrednost, storitev.  Tko da hvala lepa, ni zame. 

Praviš še, da vsakič ko gre zadeva v podn prprlavamo na površje, ko si ti v unem "bitch, don't kill my vibe" moodu. Kot čreda, ane? 

No, jst mislm da je zadeva bolj v tem, da gre tu za prelomne dogodke. Recimo tole z Solendom je bilo že nekaj takega, ki tko epsko razkrije par zadev o kripto svetu in mentaliteti. 

a) precej folka danes je užaljenjega zaradi upravičenega krika, da gre za false advertizing. To je tisto kar sm skušal že prej dopovedat ampak tebi ne gre čez binarno sito: obstaja razlika med marketing pamfletom, ko bereš keyworde (decentralized, autonomous..).. in temu, kar prebereš v gostem tekstu tehnične dokumentacije, ko skušaš stvar recimo implementirat. To ni lastno samo kripto sceni ampak je cela industrija prežeta s tem paternom, ko si marketing med sabo nekaj prodaja in kupuje, ker enostavno ne štekajo nič kar gre pod font size 12.
b) preberi prvi del komentarja, ki si ga sam quoteal, pa izpustil en pomemben del, točno to se je zgodilo. Prišel je nekdo, ki je s svojim masovnim vložkom tako zarukal zadevo, da je padla maska decentraliziranosti (aplikativnega dela, ne samega blockchaina)
c) rezultat tega je žal, da gre ogromno projektov, ki so nekaj obljubljali na smetišče in zgodba postane shitcoin, selekcija pa se s tem manjša na tistih glavnih nekaj, ki živijo že nekaj časa in hja.. še čakamo na kakšno resno aplikativno vrednost, ki pogleda ven iz domene vlaganja. 

kar hočem rečt, te paterni ki jih vidimo so nekako "tech agnostic" - vseeno jim je, kakšno kolesje je spodaj, patern sploh v vlagateljskih vodah je podobn povsod, pa naj lavfa na kriptu, zlotu ali fiatu. in zdej pridemo spet nazaj do tega, pa verjetno nima več veze kolkrat to ponovim, prebilo ne bo. 

dokler izražaš vrednost v fiatu, katerega količina v obtoku je odvisna od centralnih bank je praktično vseeno kam ga daš, v štumf ali v kritpto - to je naša skupna realnost - če bo v obtoku več fiata ga lahko gre več v kritpo ali kamorkoli drugam. lahko malo pomeditiraš na teh vrsticah. vzami si kokr časa rabiš. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 09:59
Pogoje za binarnost debate ustvarjaš ti s svojim hejtanjem do kripta in vsega, kar odstopa le za 1% od statusa quo.

Od tebe v lajfu nisem prebral niti enega samcatega pozitivnega stavka na račun kripta. Nikoli v lajfu nisem opazil, da bi karkoli rekel čez dolar ali euro. Očitno te euro ne moti, moti te pa kripto. Vse kar si do sedaj napisal o kriptu je bilo negativa in pljuvanje. 

Kaj ti res misliš, da smo vsi slepi in lahk kar vse gasslightaš non stop, kot tebi sede, brez da bi kdo videl, kaj delaš?

4 leta nisi napisal besede o kriptu. Ko je 2019 dosegel 13k si bil tiho. Ko je 2020 dosegel 20k, si bil tiho. Ko je mel lani dvojni peak na 64 in 69k, si bil tiho. Sedaj, ko si zavohal kri, si pa spet pršou manipulirat, smetit in pljuvat. Si pač take sorte, da rad brcneš nasprotnika, ko je ta na tleh. Ko pa stoji na nogah, se skriješ. LOL

In spet smo pri piramidnih shemah. LOL L O L

Quote
- prinese največjo vrednost zgodnjim vključevalcem
- da se nadaljuje trend rasti rabi ali da obstoječi vlagatelji vlagajo več ali pa da prihajajo vedno novi notri

To so značilnosti vseh assetov na trgu. Samo zato, k neki ni del tvojega NPC wage cuck / debt slave sveta, ne pomeni, da je to piramidni sistem. Tvoj NPC wage cuck / debt slave sistem, je piramidni, kjer so na vrhu elite, banke, korporacije & IMF, spodi si pa ti zapufani NPC.

Tle se ti vidi, da nimaš blage o osnovah ekonomije.


Dost žalostno da pljuvaš po stvari, ki ti daje kruh. Se ti prav vidi, da si še en NPC, ki hodi na šiht po plačo, ne delat.

In na koncu še spet Frogyev "zlati argument", ki premaga vse druge argumente : "v čEm iZrAzIš vReDnOsT kRiPtA". Na to stvar sem ti konkretno odgovoril in si povsem ignoriral celoten odgovor in naprej ponavljaš to vprašanje, k pokvarjena plošča. LOL

Zakaj ne vprašaš raje - "Who is our Lord and Savior?"

Čist iskreno mislim, da si zavisten in fovšariten klasični socialistični NPC. Ker nič nimaš od tega, bi rad, da gre ves kripto v kurac samo zato, da bi ti imel prav. Mi je prav smešno, ko si pred leti reku, da ima človek ali prav ali je pa srečen. Sam si prav en izmed tistih, ki vedno hočejo imet prav. LOL
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 10:25
Precej kontradkcij v enem sestavku.
Jst ne hejtam kripta, to je spet ta tvoja binarnost, kjer se kritika določenim aspektom prevede v hejt.
Pravim samo da kripto ni to, za kar ga folk ima. V tem je tudi razlog da se kripto narativ vsake nekaj let spremeni. 

Je pa neki romantičnega v tem kar se je zdele z Solendom zgodilo. Ljudje vstrajajo pri zelo osnovni premisi - če ni decentralizirano, pol je cela ideja šla u pizdo - naj zgori in naj na pogorišču vzklije nekaj, kar bo poravnano z načeli. 

Kar jst pravim čez to romantiko je samo to, da neglede na to kar priklopiš na platformo, če imajo whaili več odločevalne besede, če obstaja trg voting tokenov. Pol si dokaj na začetku. 

V svoj sistem elit>banke>imf>... npc wage cuck.. si izpustil še en velik člen, ki je beneficier celotne zadeve in to so developerji. ker je ena izmed obljub da bo ravno ta sprogramirana tehnokracija neki pravice prinesla. 

če bi iskreno pobrskal po forumu bi našel tudi kkšn pro komentar. seveda ti tvoj um aktivno filtira te stvari ven, vse kar ne paše v blesav narativ "a teb je fiat kul". kul mi je lih točno tok kot teb, bolj kot odpredelitev do tega pa šteje uporaba - to je tista stvar ko ti ves sentiment odpade, utility. tu pa ni dileme kako stvari stojijo. zate in zame.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 11:25
Kje so kontradikcije točno?

Ti ne hejtaš kripta? Oglašaš se pa samo vsaka 4 leta, ko je kripto na dnu in povsem vse, kar si kdaj rekel o kriptu, je bilo negativno. A to je objektivnost in ni binarno dojemanje sveta? Big smile

Pokaži mi eno pozitivno reč, ki si jo rekel o kriptu? :D

Jst sm že povedal, da mene fiat v ne moti. Če bi jaz zdele imel moč odločati o tem, ali naj fiat izgine ali ne, bi se odločil, da naj ostane. Bi pa z veseljem videl spremembo fiat finančnega sistema, da se izbriše instutucije ala centralne banke & IMF in naredi neke spremembe v fiat svetu. Na svetu je zadosti zelo pametnih ljudi, ki bi lahko pogruntalni boljši način delovanja fiat valute.

Btw - a ti, ko greš v merkator po banane, plačaš s papirjem ali s kartico? Jst že 4 leta papirja skoraj ne uporabljam več. Že v času Zeitgeist dokumentarca je bil podatek, da je extremno visok % fiat denarja digitalen. Danes je ta % lahko samo večji, ne manjši. Torej fiat valuta je enako digitalna.

Pojma nima, kaj ti hočeš povedat s to tvojo "rOmAnTiKo".

A se tebi Black Rock zdi romantičen? Big smile Meni prav nič, pa vseeni pravijo, da je "Crypto = Durable Asset". To je meni vse kar rabim vedet.
Danes, ko se spet oglašaš, gre kripto spet proti dnu [korelacija teh dveh eventov seveda ni naključna], je pa dejstvo, da je BTC danes vreden več, kot 3x več, kot 4 leta nazaj, ko je ravno tako šel proti dnu in si se ti oglašal. To dejstvo še vedno ignoriraš.

Binarnost je v tem, da tisti, ki ste del črede vedno in zmeraj pričnete pljuvat, hejtat in udrihat čez vse, kar ni del status quo, ali kar jemljete, da bi lahko izzvalo status quo. Ste pač čredna bitja, ki ljubite svoje suženjstvo & svoje gospodarje. Saj nismo včeraj začeli debatirat. Ta vzorec pri takih primerkih, kot si ti, opazujem že najmanj 12 let, v resnici pa še mnogo dlje...

Jst Solane ne poznam, zato tistega nisem komentiral.
Imam jo na shoping listu, a bom sedaj malo počakal. Baje, da je ekosistem Solane napreden in pred časom je bila kar popularna. Pač nek "kit" baje sedi na ogromni vsoti kovancev [90% al kolk?] in ima naštimano, da če pride do določene cene, se bo stvar prodala, kar naj bi menda lahko povzročilo kolaps Solane.Zaradi tega je Solana menda hotela posredovat a so z glasovanjem to zaustavili. Mism pa, da je tako, da tisti, ki drži več Solane, ima več glasov, tko da je pol ta kit v bistvu "90% glasov", če ima 90% kovancev. Ne vem. Možno, da je povsem vse, kar sem napisal v tem odstavku narobe. Iskreno me pa ne zanima preveč. Seveda bi pozencialni kolaps Solane povzročil še malo več pesimizma, grenkobe in padca cen a na dolgi rok po mojem to nima neke veze.

Če sem te prav dojel, ti podpiraš, da bi Solana pogorela do tal, ne dolgo nazaj pa si podpiral 2008 bailout. Torej hodlerji Solane naj izgubijo vse,, kar so investirali, tisti pa, ki varčujejo na bankah denar pa ne. Te ne bi motilo, da bi tudi tu bailoutali Solano? LOL Asking for a friend LOL in toliko o kotradikcijah in binarnosti razmišljanja <3 <3 Thumbs Up Saj se menda še spomniš, kako si nedolgo nazaj zagovarjal bailout?

Also Frogy : kako pa naj bi po tvojem izgledal asset market?
Tebe moti, da zgodnji investorji imajo prednost pred tistimi, ki pridejo kasneje. Kako pa bi ti to naredil? Fora je, da če je en pameten, sposoben in inteligenten, lahko zleze vseeno relativno hitro in visoko, čeprav je prišel kasneje. Zame asset market ni piramidni sistem. To je res neumnost in je kar smešno, da v 4 letih nisi niti tega dojel.

ŠE VEDNO ČAKAM : na predlog finančnih alternativ?
Kaj bi pa ti imel? Meni tudi denar ne sede. Raje bi bil v družbi brez denarja, ampak nism šur, če je folk ready za to.  Oziroma tako bom rekel : denar me načeloma ne moti, moti pa me eksistencialni strah. Jaz zelo težko funkcioniram, kadar sem v eksistencialnem strahu. Najraje imam, ko ga ni in se lahko v miru posvečam treningu, švicanju, druženju in ustvarjanju glasbe & videa. V tem vidim smisel in če me razjeda eksistencialni strah, imam težave. Če slednjega ne bi bilo, bi bilo super. Je pa žalostno, da smo ljudje zvezani na tak način, da morda brez tega nismo sposobni funkcionirati [ker smo celo evolucijo živeli v eksistencalnem strahu] in kadar se znajdemo v družbi, ki je bliže "utopiji", podzavestno začenmo sabotirati takšen sistem, ker nas nagon vleče v "struggle". Pač zvezani smo za "struggle", ne "utopične" sisteme. Dokler vsak posameznik ne dojame tega odstavka, nimamo kaj.

Vsekakor mi je ideja kripta že od samega štarta simpatična in prav kripto ima zasluge, da sem zadnja leta kočno lahk zaživel brez eksistencalnega strahu, brezskrbno in svobodno. Že 2013 sem hotel kupit prvi Bitcoin, ker sem takoj dojel, da gre za alternativo fiatu. V kriptu že od štarta nisem samo zato, da bi izboljšal svoj finančni položaj, ampak tudi zaradi tega, ker vrjamem v napredek in razvoj. Seveda bom pa vedno in zmeraj imel na strani tudi alternative v primeru kolapsa. Nočem all in - nisem šel all in 2018 in ne bom šel all in zdej, ker imam rad duševni mir :D
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 12:59
Še tole :

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


če bi iskreno pobrskal po forumu bi našel tudi kkšn pro komentar. seveda ti tvoj um aktivno filtira te stvari ven, vse kar ne paše v blesav narativ "a teb je fiat kul". kul mi je lih točno tok kot teb, bolj kot odpredelitev do tega pa šteje uporaba - to je tista stvar ko ti ves sentiment odpade, utility. tu pa ni dileme kako stvari stojijo. zate in zame.



Tale link ne dela...

Nikjer nisem opazil tvojega pro-kripto komentarja. Niti enega samega samcatega v 4 letih. Niti enega samega stavka.

Utility kripta je najmanj identičen fiatu. Če se stable coinov ne da uporabljat v trgovinah, zato ni kriv stable coin, ampak tisti, ki odločajo o tem, s čim se bo plačevalo. Tudi vaš vpliv ni zanemarljiv. Vaše smetenje in podpora tistim, ki imajo moč, to socialno moč samo krepi.


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 14:48
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kul mi je lih točno tok kot teb, bolj kot odpredelitev do tega pa šteje uporaba - to je tista stvar ko ti ves sentiment odpade, utility. tu pa ni dileme kako stvari stojijo. zate in zame.

Pojem "utility" - the state of being useful, profitable, or beneficial.

Profitable fiat valuta ravno ni :D Domnevam, da si z "utility" mislil na uporabnost.

Odvisno je, za kaj ti sploh uporabljaš denar. Če je tebi point denarja edino ta, da ga zapraviš, potem je logično, da ti kripto nima kaj pomagat. Če pa imaš na banki recimo 10 ali 100 tisoč evrov prihrankov, potem je 100% gotovo dejstvo, da bodo ti prihranki vredni čez 10 let manj, kot so vredni zdele. 2020 si za 100 tisoč evrov tule dobil zelo lušno stanovanje, sedaj ga za ta denar ne dobiš več. Tiste, ki varčujemo in ne samo zapravljamo zanima še kak drug UTILITY, kot samo to, da v trgovini za eure dobiš banane in pa ta, da so naši prihranki vsako leto vredni manj, v kolikor jih držimo v evrih.

Mogoč ti ne bi škodovalo, da bi se vprašal "v čem izraziš vrednost eur". LOL Jst sm s svojo nepremičnino 40% v plusu. Tudi z zlatom in kriptom. Zdej lahk se ti zgodi, da je naložba v zlato, kripto ali delnice ali pač nekaj tretjega s časom vredna manj, samo vraj pri kriptu ali zlato je še vedno do sedaj veljalo, da je v določenem času naložba vredna tudi več. Pri fiatu ni nikoli tako. Eur je vedno in zmeraj v času vreden manj. Nikoli več. 

STORE VALUE = UTILITY. 
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 19:49
Ja saj že to, da lahko nekomu na drug konec sveta v manj kot sekundi (ne govorim za BTC) pošlješ nekaj z določeno monetarno vrednostjo, za frakcijo centa, anonimno in mimo ustaljene predpotopne finančne infrastrukture, predstavlja kar konkreten "utility". Glede "store of value" in "inflation hedge" argumentov pa je pač tako, kot paše posamezniku, ki tak argument poskuša ali zagovarjati ali diskreditirati, saj je možno izbrati poljuben časovni okvir analize. Dolgoročno je BTC odličen "store of value" in "inflation hedge" (vsaj zaenkrat), srednjeročno in kratkoročno pa je lahko v obeh segmentih porazen. Kakorkoli, nadaljujta...:)
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2022 at 20:42
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Ja saj že to, da lahko nekomu na drug konec sveta v manj kot sekundi (ne govorim za BTC) pošlješ nekaj z določeno monetarno vrednostjo, za frakcijo centa, anonimno in mimo ustaljene predpotopne finančne infrastrukture, predstavlja kar konkreten "utility".

Seveda. Kar se mene tiče niti ni nujno, kateri kripto je hitrejši in to naredi v sekundi, manj ali več.

Jst osebno bi sicer uporabil paypal ali pa kar Banko, v kolikor bi banka to omogočala, šele če bi imel probleme, bi posegel po kriptu. Je pa vsekakor to en od zelo pomembnih UTILITY-jev kripta :)

Quote
Glede "store of value" in "inflation hedge" argumentov pa je pač tako, kot paše posamezniku, ki tak argument poskuša ali zagovarjati ali diskreditirati, saj je možno izbrati poljuben časovni okvir analize. Dolgoročno je BTC odličen "store of value" in "inflation hedge" (vsaj zaenkrat), srednjeročno in kratkoročno pa je lahko v obeh segmentih porazen. Kakorkoli, nadaljujta...:)


Gre za stvar izbire. V končni fazi lahk kupiš karkoli, za kar si misliš, da bo čez nekaj let vredno več, kot znaša upad vrednosti fiata v tem času in si na boljšem, kot če na banki držiš fiat.

Mnogo folka to ne zanima, ker večinoma niti nimajo prihranjenega kaj dosti denarja. Če pa kaj večjega kupujejo, gredo pač po kredit.

Njih zanima, če za kripto v trgovini lahk kupijo banane. Sleepy A niso svoje čase v BTCju v Ljubljani sprejemali Bitcoina?
Sicer mi ni jasno, zakaj bi za nakupe v trgovini zapravljal tolk "scarce asset", kot je recimo Bitcoin, ampak pač - normiji :D

Utility Bitcoina je še ta, da ga lahko odneseš s seboj kamorkoli po svetu. Nepremičnine ne moreš pakirati v kufer. Tudi ta praktičnost je Utility. Zame osebno je pač glavni Utility = Store Value.

Upam samo, da bomo čez 3,4 in več let sploh še živeli v svetu, ki bo vsaj približno podoben današnjemu.

Quote
Last January 2020, the US Federal Reserve had around $4 trillion dollars, which is around 40% of US dollars in existence were printed in the last 12 months. Past forward to this day, things have changed drastically as the Fed has accelerated money printing, bringing it to nearly 80% of all US dollars in existence.

Tole ne more bit nekaj dobrega za ekonomijo, kljub temu, kaj pišejo razni "novinarji" v svojih "člankih".  :S
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 09:28
Pomanjkanje bencina na Petrolih je najboljši odgovor tistim, ki te na vsaka 4 leta vprašajo :
" kAj pA iMaJo vOLiTvE v zDa vEzE z TvOjIm žIvLJeNjEm "....
- evo ti direktne veze zdele na benzi

Je reku uni komunajzerski čupavi bebec, k so ga izvolili NPC-ji - "tO jE šKaNDaL" - kaj ko bi resnico rajši povedal?

Dementni bebec je pa kar iz bajka padu LOL Res simbolično.
A to se je z bajkom prpeljal, da bo kao dal zgled NPC-jem, zdej ko se ne bodo več mogli vozit z avti? LOL
Te levaški regresivci imajo vedno kamenodobne rešitve! Lamp


If Biden & Demoncrat presidency was a bike ride....
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 10:28
Okej, vem da bo zdej po men letel da sm kommie ipd, sam kaj ma pomanjkanje benza z Golobom? 2 mesca nazaj je lihtko zmanjkal bencina, k je bil Janša še v sedlu....Golob je pač skinil ukrep, po katerem so mali prodajalci delal zgubo z vsakim prodanim litrom, kurčev petrol je pa kljub rekordnim dobičkom zahteval milijone od države, ker jim je ta omejevala dobiček. in da nebi proračun krvavel teh miljonov, so šli pač na sistem, ki je edini primeren pr nas, kjer trg pač de facto ne obstaja (duopol pač ni trg)-regulacija, kot smo jo poznali dolga leta. Dejmo ne bit zafajhtani. Ne strinjam se z lunarjevim mInIsTrStVom, ne strinjam se še z nekej zadevami okol tele vlade, pravzaprav se de facto ne strinjam z Levico v praktično ničemer......ampak trditve, da so oni krivi za benz so pa res, ampak res smešne. Bi pa Petrol loh fasal EPSKO kazen ker so zadržval benz in zapiral ročke, ki so bile polne in zadrževal prevoznike....za slednje imam posnete izjave prič na radiu.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 10:38
A lahk pokažeš, kje sm jst napisal, da je un čupavi buzi kriv za pomanjkanje benza?
Dejstvo je, da ni benza. Men se še v lajfu ni zgodil, da ne bi mogu benza natankat.
Dobr zdej lahk tankam 100tko, ampak morm notr na blagajno rečt, da mi odklene. Ful je turistov, k jim nič ni jasno, vrste, folk je žifčen etc....  Pravijo, da bo do petka tko - kako veš, da ne bo še naprej?

Mene zanima zakaj se ta čupavi dripec spreneveda, k točno ve zakaj ni benza.

A ni mal sumljivo, da je ravno sedaj zmanjkalo benza? Še v faking komunajzerski Yugi ni zmanjkalo benza! [vsaj ne v unem času, ko sm jst žvel - enkrat prej so se vozil na parne in neparne dneve, k ni blo benza]
A niso na Irskem neki debatiral, da bi prav ta sistem uvajal nazaj [parni vs neparni dnevi]? Zakaj se to dogaja? A se Putin ponoč s cisterno voz, pa benz krade? LOL
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 10:53
Napisal si, da volitve vplivajo na to da ni benza. iz tega sem izvlekel zaključek, da Holoba in kompanijo kriviš za pomanjkanje goriva. Če si mislil karkoli drugega, se opravičujem, pa priporočam za pojasnilo.

Zakaj ni benza? Simpl. Petrol je v petek zategnu ročno na dobavi. ker je pač od torka profit bistveno večji. in zdej ne smejo zdumpat vsega naenkrat nazaj v cisterne, ker jim inšpektorji fejst gledajo pod prste zaradi "morebitne" manipulacije trga. Ni mi pa jasno, kje je danes še težava...jst sm še v pondelk zvečer tankal 95 v mojo ameriško požrešno prasico.....danes je v Kamniku vse odprto. Ker pa govorim zgolj iz izkušenj lokalnega mikrookolja ne morem komentirat tvoje izkušnje. 

Zakaj se dogaja? poglej dripce k so sprejel, da se po 2035 ne bo dal več kupit avta na notranje zgorevanje....zdej bo treba pa narod kaplo po kaplo na to navadit. Sj ne zanikam, sred epskega sranja smo. Zanimiv mi je tut, kako sred bruslja potekajo masovnio protesti, v srčiki EU, ampak o tem ne poroča dobejebenosedno nihče, ne RTV, ne SIOL, ne Mladina in ne Nova24. Fuck everybody. 

Men je EU v osnovi kul. Všeč mi je ideja o šengnu, o prostem pretoku ljudi in blaga. Ni mi pa všeč birokratizacija vsake jebene nitke, pa relaksacija pravil, kdo je del tega in kdo se sme v to vključit. NAme


Edited by Šujo - 22.Jun.2022 at 10:58
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 11:16
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Napisal si, da volitve vplivajo na to da ni benza. iz tega sem izvlekel zaključek, da Holoba in kompanijo kriviš za pomanjkanje goriva. Če si mislil karkoli drugega, se opravičujem, pa priporočam za pojasnilo.

Zakaj ni benza? Simpl. Petrol je v petek zategnu ročno na dobavi. ker je pač od torka profit bistveno večji. in zdej ne smejo zdumpat vsega naenkrat nazaj v cisterne, ker jim inšpektorji fejst gledajo pod prste zaradi "morebitne" manipulacije trga. Ni mi pa jasno, kje je danes še težava...jst sm še v pondelk zvečer tankal 95 v mojo ameriško požrešno prasico.....danes je v Kamniku vse odprto. Ker pa govorim zgolj iz izkušenj lokalnega mikrookolja ne morem komentirat tvoje izkušnje. 

Zakaj se dogaja? poglej dripce k so sprejel, da se po 2035 ne bo dal več kupit avta na notranje zgorevanje....zdej bo treba pa narod kaplo po kaplo na to navadit. Sj ne zanikam, sred epskega sranja smo. Zanimiv mi je tut, kako sred bruslja potekajo masovnio protesti, v srčiki EU, ampak o tem ne poroča dobejebenosedno nihče, ne RTV, ne SIOL, ne Mladina in ne Nova24. Fuck everybody. 

Men je EU v osnovi kul. Všeč mi je ideja o šengnu, o prostem pretoku ljudi in blaga. Ni mi pa všeč birokratizacija vsake jebene nitke, pa relaksacija pravil, kdo je del tega in kdo se sme v to vključit. NAme


Mislu sm na volitve v ZDA. Od kar je Demenca na oblasti, je samo sranje. Gospodarstvo škripa, Fed je v 2 letih natisnil baje 80% vsega keša v zgodovini [baje - ne vem]. Benz gre v kurac + vojna v Ukraini. Za vse, k mislejo, da je vseeno kdo je v ZDA na oblasti.
Pod Trumpom smo gledali gospodarski razcvet in na svetu je vladal mir in ne glede na to, kako levaški ideološki NPCji skušajo izkrivljat ta dejstva, ta dejstva vseeno ostajajo. Vojne v Ukraini ni bilo in cena nafte je bila nizka. Tudi svetovna ekonomija je dobro delala.

Jst z veseljem podpišem, da se dones zlosamo vseh fosilnih goriv, samo za to rabiš primerno nadomestilo - aka naprednejšo tehnologijo. Mi imamo idiotski, spran in poneumljen kader, ki prihaja iz akademij prepričan, da je to nemogoče. Ne samo to, še po netu hodijo in drugim težijo, da so debili, če mislijo, da se da fosilna goriva menjat s čim drugim. Na drugi strani maš te zelene retarde, k bi napajal električne avtomobile iz termoelektraren & jedrskih elektraren.
Pol maš pa še te svetovne idiote, ki hvalijo jedrsko energijo. Clap Jedrski reaktor je faking steam engine tech z strupenimi odpadki in možnostmi nesreč ala Černobil & Fukušima. i LoVe sCiEnCe
Ampak saj vem - Tesla nikol ni obstajal in Zero Point energy je teorija zarote. Heart

Skratka vozili se bomo ali skiroji ali pa s programiranimi avti, k te bodo odpeljal samo na šiht in nazaj, vmes te bo Pfizer 7x cepil in ti odmeru dnevno dozo paste zmlete iz hroščev. Net bo 100% kontroliran & razmišljanje bo ilegalno. LOL


U glafnem - nism šur, če je pomanjkanje benza na Petrolih res interna Slovenska zadeva.... Jst sm tankal v nedeljo 100ko. Možno, da je 95ka na avtocesti. Nisem šel čekirat. Upam, da zrihtajo to.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 11:18
Originally posted by Haderach Haderach wrote:

Globalist Golob je že na delu ...

Ker hoče vlada po skrajšanem postopku sprejeti ZNB, vam bom jaz po skrajšanem postopku razložil kaj to pomeni:
Janez vas je neustavno, Golob vas bo pa ustavno zaprl.
SREČNO.
(Matjaž Gorjup)


nekaj odgovorov:
https://siol.net/novice/slovenija/to-so-globe-ki-jih-predvideva-novi-znb-582187
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 354
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 11:22
Te kvazi odgovore si lahko nekam vtaknejo. 

Še vedno ostaja veliko vprašanj. In ravno zato, ker je toliko nejasnosti, bi MORALI dati zakon v javno razpravo! Ne pa da ga, na vrat na nos, sprejmejo po hitrem postopku. 

ZNB pač ni neka postranska uredba o zadovoljivi ukrivljenosti banan.

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 11:26
se strinjam. a kokor zgleda na podlagi članka (zakona nisem bral), se najbolj perečih vprašanj niti niso dotaknili - oziroma ene so se: niso uzakonili zaprtja šol, kar je potrditev obljube, da se ne bomo več zapirali. kaj več bo pa pokazala jesen.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 11:28
Originally posted by Heml Heml wrote:

Od kar je Demenca na oblasti, je samo sranje. Gospodarstvo škripa, Fed je v 2 letih natisnil baje 80% vsega keša v zgodovini [baje - ne vem]. Benz gre v kurac + vojna v Ukraini. Za vse, k mislejo, da je vseeno kdo je v ZDA na oblasti.
Pod Trumpom smo gledali gospodarski razcvet in na svetu je vladal mir in ne glede na to, kako levaški ideološki NPCji skušajo izkrivljat ta dejstva, ta dejstva vseeno ostajajo. Vojne v Ukraini ni bilo in cena nafte je bila nizka. Tudi svetovna ekonomija je dobro delala.


* še to lahko dodam, da ima v ZDA prvič v zgodovini manj kot 1% več denarja, kot vseh ostalih več, kot 99% skupaj. Razlike so se povečale v ZDA. Zelo vrjetno so se povečale tudi drugje po svetu - vsaj na Zahodu.
Za to ni odgovoren samo predsednik Demenca, ampak Covid politika in vsi posamezniki, ki podpirajo Covid politiko, predsednika Demenco in goljufanje na volitvah v ZDA.
Toliko o tem, da je levakom do tega, da bi bila družba bolj egalitarna. Povsem vse, kar levaki govorijo, potem naredijo nasprotno od tega.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 11:42
Detstvo, da se pogovarjamo o virusu, ki ga danes zaznavajo skorajda samo še slučajno, kaže na našo spranost družbe kot celote. Jebite se mi s tem, lih učer sm spet gledal tisto Logar krastačo. Marš!

ZDA gredo pa v kurac že vsaj 40 let.  Trumpova zunanja politika mi je bila načeloma všečna, čeprav mi je smešno, da za katastrofo umika Afganistana krivijo Bidna, čeprav jo je zastavil Trump. 

Težave, zaradi katerih pa se ZDA razkrajajo pa niso ne Trumpovo delo, niti Bidnovo, jih pa noben od stračkov ni znal, verjetno niti želel zares nasloviti, so pa tako obsežne, da je groza. Od rasnih nemirov, ki jih z raznimi bedastami akcijami zgolj podpihujemo, do raznih zblojenih woke ideologij, ki bi postavile družbo na glavo čez noč in sesule vse,  do popolnoma neverjetnih sistemskih težav, kot je recimo zdravstvo in njegova vsevečja nedostopnost, predajanje moči v roke korporacij, ki jim je dovoljeno dobesedno vse in posledično resno povečevanje wealth inequalitya.....slednji v normalni držbi v nekih mejah absolutno poganja razvoj, ampak marsikje so prestopili mejo zdrave vzpodbude in jo prestavili v območe nemoči in brezupa. 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 354
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 12:32
Toliko o dialogu s civilno družbo
Toliko o svobodi in slišanosti drugega mnenja

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 13:35

In toliko o prisilnih cepljenjih in podobnih BS, s čimer so dejansko poskušali janšisti (smo že pozabili?), ki so imeli neizmeren posluh za "dialog s civilno družbo" in "svobodo in slišanost drugega mnenja", kajne. ;) :D
Sicer pa, mar ni ravno "civilna družba" pripravila zakon?

01



Edited by Poli - 22.Jun.2022 at 13:45
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 13:42
Originally posted by Heml Heml wrote:

Še tole :

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


če bi iskreno pobrskal po forumu bi našel tudi kkšn pro komentar. seveda ti tvoj um aktivno filtira te stvari ven, vse kar ne paše v blesav narativ "a teb je fiat kul". kul mi je lih točno tok kot teb, bolj kot odpredelitev do tega pa šteje uporaba - to je tista stvar ko ti ves sentiment odpade, utility. tu pa ni dileme kako stvari stojijo. zate in zame.



Tale link ne dela...

Nikjer nisem opazil tvojega pro-kripto komentarja. Niti enega samega samcatega v 4 letih. Niti enega samega stavka.

Utility kripta je najmanj identičen fiatu. Če se stable coinov ne da uporabljat v trgovinah, zato ni kriv stable coin, ampak tisti, ki odločajo o tem, s čim se bo plačevalo. Tudi vaš vpliv ni zanemarljiv. Vaše smetenje in podpora tistim, ki imajo moč, to socialno moč samo krepi.



Popravljen link: https://forum.paranoid-zine.com/forum_posts.asp?TID=8838&PN=2&title=udo-tehnologije-programi

med drugim sem se navduševal nad idejo crypto mikro plačil brez provizije. te stvari se žal niso v celoti prijele. zato tudi moje navdušenje pojenja. ker stvar rabi vsakih nekaj let zamenjat in ponovno iznajt narativ, ko se akaj izkaže za neresnično, neuresničljivo. . nano pravi no fees, instant confirmation, to zgleda kot nekaj, kar bi lahko delovalo. ker sm integriral že nekaj plačilnih servisov na različne strani bi se tudi česa takega lotil. market iniciativa za to obstaja, ker povprečno payment gateway vzame nekih 30c + 2% od transakcije. ta strošek se ponavadi plačniku obesi. kdo se nebi želel tega izognit?

Edited by frogstomp - 22.Jun.2022 at 13:44
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 15:02
Spet poka v Rusiji... a še premalo.

...tudi na naftnih platformah :D


pa ena za chopper loverje (dva videa)



naše staro železje za UA... ne vem, kje bo sicer uporabno, morda v zaledju?



Edited by Poli - 22.Jun.2022 at 15:28
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 17:22
Originally posted by Heml Heml wrote:

Pod Trumpom smo gledali gospodarski razcvet

A ti je mogu Alex Jones to razložit?






Al pa kak podoben? Sej če bi ločil vire od propagande bi ti morda probal še kaj razložiti...


Edited by devlin - 22.Jun.2022 at 17:24
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 19:27

Sem preletel. Vidu sem hvalo na račun Revolut. A ni to storitev, ki omogoča prenos navadnega fiat denarja?
Takrat me je zanimalo, samo si nikol nism naštimal, k mi je paypal zadosti.
To še dela? Nikjer nism zasledil hvale kripta :D

Quote
med drugim sem se navduševal nad idejo crypto mikro plačil brez provizije. te stvari se žal niso v celoti prijele. zato tudi moje navdušenje pojenja. ker stvar rabi vsakih nekaj let zamenjat in ponovno iznajt narativ, ko se akaj izkaže za neresnično, neuresničljivo. . nano pravi no fees, instant confirmation, to zgleda kot nekaj, kar bi lahko delovalo. ker sm integriral že nekaj plačilnih servisov na različne strani bi se tudi česa takega lotil. market iniciativa za to obstaja, ker povprečno payment gateway vzame nekih 30c + 2% od transakcije. ta strošek se ponavadi plačniku obesi. kdo se nebi želel tega izognit?



Ne vem, če bo kdaj sploh povsem brez provizije? Če tako pogledaš, je z nečem treba pokriti stroške platforme, ki omogoča transakcije & štrom, ki ga kuri kripto. :/ Se ne spoznam.

Meni osebno je bil do sedaj edini resen argument proti kriptu poraba štroma. Mism, da zaenkrat realno ni panike glede tega.

OdiumNostrum je omenjal hitre transakcije "za frakcijo centa, anonimno in mimo ustaljene predpotopne finančne infrastrukture". Ne vem pa, kje in kdo. Jst kripta ne dajem od sebe :D


Nič nisi odgovoril na moj main argument glede "Store Value", kot kar se mene tiče, najbolj koristne in uporabne zadeve glede najmanj Bitcoina. [pa tudi par ostalih - vsaj ETHja]. 


Moj drugi argument glede Bitcoina : Na svetu mism, da je cca 81 miljonov ljudi, ki zdele hodlajo Bitcoin [od malih delčkov Bitcoina do več njih]. Cca 19 miljonov je bilo izdelanih. Malo manj, kot 2 miljona bo še izdelanih.
Na svetu ni asseta, k bi bil tolk "scarce". Tudi če nihče več ne kupi Bitcoina, 81 miljonov folka ne more imet vsak po 1 Bitcoin, ga pa najmanj enega želi velka večina od tistih, ki ga ima delček, ampak ne celega.
Mism, da je bil peak Market Cap BTCja cca 1.2 triljona. To je resen keš za vsakogar - tudi za celotne države. Ta kapital ni izginil. Morda je del tega kapitala menjalo roke in se je selil iz nepotrpežljivih rok v malo bolj potrpežljive. Jst mism, da se bo vrnil. [zaenkrat se je še vedno v 12 letih in to z plusom]
Also : Na svetu mism, da je cca 40 miljonov miljonarjev. Miljonarji niso neumni. Če bi bili neumni, ne bi bili miljonarji. Če bi vsak miljonar hotel samo 1 Bitcoin, ga ne more imet vsak.

My Thoughts : Najmanjša možnost je, da svet ostane takšen, kot ga poznamo [vsaj približno in brez večjih gospodarskih pretresov] in da Bitcoin pogori do tal. Če Bitcoin pogori do tal, bi se vrjetno morali na svetu zgoditi dramatični pretresi. V takem primeru ni več pomembno kolk kapitala si izgubil z vlaganjem v Bitcoin, ker bo SHTF in si izgubil še kaj drugega, kot to. Panic Sell je irational in za moje pojme nima smisla, razen če imaš nek izreden primer in nimaš fiata na banki. Hodl makes sense to me. Jst ga bom še naprej kupoval in vedno manj prodajal.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 519520521522523 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,922 seconds.